|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 11:13:42   
veronikab
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Aja, pa še to. variante, da bi dojenčka piščala lačnega samo zato, da bo potem končno jedel ne priporočam. Pri nas to zagotovo ni pravi način. So mi vsi vedno solili pamet, naj mu ne dam mleka, če noče GH, pa je bilo samo še slabše - bolj je lačen, manj je verjetnosti, da bo jedel - vsaj pri nas. Pa še matranje otroka je. Bo že jedel spet GH, ko mu bo pasalo.

se podpišem pod to

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 11:25:33   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Se kar strinjam z Rijo. Je pa res, da sama nisem vstopila v materinstvo z nekimi romantičnimi predstavami, pa me je vseeno podrlo

Tudi mene. Dobro sem vedela, da prihajajo neprespane noči, da ni tako, kot v reklamah ali filmih, nisem pa mogla dejansko vedeti kaj bo to pomenilo. nisem mogla vedeti, Kako bo moje telo reagiralo na utrujenost in tudi tega sem se zavedala, pa mi ni nič koristilo, ko se je rodila naša pupa. Od prve ure je jokala za vsako...če je kolcnila, prdnila ali podrla kupček, če je bila lačna ali je bilo zanjo preglasno....mislila sem, da se nikoli v živjenju ne bom več naspalauser posted image .

Po štirih mesecih, ko so nehali krči, je začela spati dopoldan in popoldan brez joka. Ko je bil čas za dojenje sem jo podojila in z njo spala....trajalo je mesec dni, da sem bila končno spočita in nisem več živela kot robot. Kar se tiče nočnega spanja in dojenja, sva se z možem odločila, da bo spala z nama. Ko se je zbudila, sem jo podojila in sva spali naprej. Mož ni niti vedel kdaj. Več mi je pomenilo, da se vsi skupaj dobro naspimo, kot pa to ali jo bom razvadila. ponoči sem jo dojila do 13 meseca, čez dan pa do 18ega. Šele takrat je  postalo crkljane.
Decembra bo stara 5 let in še vedno spi z nama, zato ker nam vsem tako ustreza. Če gre spat k mojim staršem, oba slabo spivauser posted image . Drugo leto, ko bo šla v šolo, bo dobila svojo sobo in jo bomo počasi preselili, če pa ne bo šlo, pa tudi prav.

Kar se tiče goste hrane....v knjigi, ki jo imam doma, piše, da otrok lahko normalno napreduje, brez GH do 10 meseca, mislim, da tudi dlje...moram preverit.
Ne vem kako mu pripravljaš hrano. Mogoče mu ni okusna, če mogoče kuhaš neslano, dodaj sladko smetano ali pa kislo. Pa mlečne kašice. Mogoče se ne more navadit na okus hrane, ki nima mlečnega okusa. Kot sem napisala poskusi hrano mešat z mlečnimi izdelki, da mu bo čimbližje in za začetek naj bo čimbolj pasirana, potem pa mu postopoma dajaj s koščki.
Naši sem pasirala do 10ega meseca, ker je drugeče pljuvala ven. Potem pa sem postopoma ukinjala pasirano. Mogoče je bilo krivo tudi to, da je prvi zobek dobila šele pri enajstem mesecu.
Sedaj jevelik jedec, je ni hrane, ki je ne bi pojedla.

V glavnem...mi smo se naši pupi prilagajali, tako je bilo vsem skupaj lažje.

Pa srečno, da tudi vam hitro mine to krizno obdobje

< Sporočilo je popravil mika -- 21.9.2009 11:26:48 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
21.9.2009 14:21:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anabanana1981)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 15:49:57   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: anabanana1981

Sej mogoče me bo katera spluvala,sam na jetra mi gre ko se katera mama se prtožuje moj otrok je pa tak pa tak,joj pa  naprimer je ne morem nehat dojit pa je stara 2 let,in podobno.Kdo je pa kriv za to?Otrok se naj bi dojil do 6 mesca potem pa postopoma do 1 leta odvadu,ostalo je sam še crklanje.
Sej otrok pride na svet čist nevedoč,starši so pa tisti k mu postvljajo meje.Če pa tisti k misljo da mu bojo nardil dobr ker mu v vsem ustrežejo mu pa dolgoročno gledano sam škodo delajo.


no, men gre pa takole pametovanje mal "na jetra", kot sama pravis. obicajno take stvari trdijo mamice, ki imajo otroke, ki so bolj prilagodljivi in laze sprejmejo neke fore, ki jim jih starsi vcepljajo; al pa so starsi tko vztrajni, da otrok (pametnejsi user posted image ) popusti - vse v imenu "samo dobro ti hocem".


če dovoliš, bi se zdaj jaz podpisala....user posted image

pa dodala: meni pa gre na jetra neko vojaško postavljanje mej pri 6 mesecih.....mogoče bi bilo včasih bolj primerno, da bi se ljudje malce ozrli vase, v svoje pra-nagone....dali na stran za nekaj časa tisoč in eno knjigo o vzgoji in delali samo po občutku in s srcem....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 18:30:51   
mika
rija in metulj, mislim, da ahko anabani malo poledamo skoz prste, koliko vidim še nima svojih izkušenj. bo pa prišel čas ko bo tudi njo prizemljil njenuser posted image . pol pa še drugi in se  ne bo 2x obrnila okrog, pa bo tandemsko dojilauser posted image . Pa tud to bo ugotovila, da se otrok rodi s svojim karakterjem in bo morala 100x reč ne, pa je otrok še vedno ne bo ubogal.

Teško pa je poslušati starejše ženske, ki imajo odrasle otroke in so pozabile kako nemogoči, ampak res nemogoči so bili njihovi otroci. Kolikokrat sem morala skriti igrače, ker ko je tak otrok prišel na obisk, bi mi naredil masaker nad igračami, jaz pa sem na vse lepo pazila(kot otrok, da ne boste mislile, da me še sedaj  skrbi za njihuser posted image ).
ampak jaz sem 'druga liga mame in me njihove vzgojne metode, ki jih nikol niso uporabljale, niso ganile in so nad mano obupale. Moja ignoranca jim je vedno povedala vse. držala sem se sestričninega nasveta....ona ga je šele našpukala, ker je prva iz naše generacije rodila. Za mano je stala pa še moja mama, ki je bilauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 18:36:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alena*

Kaj naj naredim, naj pustim lačnega, v upanju, da bo jedel gosto hrano ali naj dojim, ko si zaželi? Mi gre to dojenje počasi na živce, sploh ne prenesem več tega občutka in najraje bi nehala.


Lacnega ne mores pustit, to je dejstvo.

Lahko ga dojis se naprej in ga poskusas zraven uspavat (ampak potem lahko cez tri mesece spet user posted image  sprasujes, kako ga tega odvadit), lahko pa namesto tebe vskoci kdo drug, moz, babica, prijateljica,...Dojencki cudezno sprejmejo flaske in zlice ko ni mama mlekarne v blizini.

(odgovor članu alena*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 21:13:59   
alena*
Pa kaj ste nekatere tako ogorčene, če sem rekla, da je dojenček nemogoč? O svojem otroku pa ja lahko rečem tako kot mislim, da je. Ko je naspana- zadnje čase je tega bolj malo, takrat je ok, drugače je pa res nemogoča. Tako je.
Poskusila sem razne cuclje, tudi pri očku noče flaške, tako da ne vem.
Rada bi se rešila vsaj tega dojenja ponoči, čez dan bo že kako. Saj če bi bila naspana, bi že bilo nekako, samo vsak dan vsa neprespana, že 3 mesece....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 21:15:50   
Anonimen

Poskusila sem razne cuclje, tudi pri očku noče flaške, tako da ne vem.


Pa si ti takrat doma?

(odgovor članu alena*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 22:56:50   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: alena*

Pa kaj ste nekatere tako ogorčene, če sem rekla, da je dojenček nemogoč? O svojem otroku pa ja lahko rečem tako kot mislim, da je. Ko je naspana- zadnje čase je tega bolj malo, takrat je ok, drugače je pa res nemogoča. Tako je.
Poskusila sem razne cuclje, tudi pri očku noče flaške, tako da ne vem.
Rada bi se rešila vsaj tega dojenja ponoči, čez dan bo že kako. Saj če bi bila naspana, bi že bilo nekako, samo vsak dan vsa neprespana, že 3 mesece....


Tule težava ni toliko v otroku kot v tvoji psihi. Si na koncu z živci in en dan ti bo prekipelo. In močno upam, da takrat punčke ne bo v tvoji bližini.

Moj starejši sin je prvič prespal celo noč pri 2 letih. Ponavadi se je zbujal 3-5x na noč. Ni sicer jedel ponoči ampak pokonci smo bili pa vsi.
Tako starejši kot mlajši sin sta s spanjem čez dan nehala pri 3 mesecih! Spala sta mogoče 2x po 10 min. Pa so prišli boljši in slabši dnevi ampak smo pregurali. Tudi jaz sem bila včasih krepko utrujena, pa je takrat na pomoč priskočil očka ali pa starši, melega so odpeljali ven, jaz pa sem se naspala v tistih treh urah.

Pa še nekaj me zanima. Kako tvoja punčka pije? Na kakšen način ji daješ tekočino?

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nemogoč dojenček
21.9.2009 23:36:29   
Vixen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Tule težava ni toliko v otroku kot v tvoji psihi. Si na koncu z živci in en dan ti bo prekipelo. In močno upam, da takrat punčke ne bo v tvoji bližini.


Tole se bere zelo grdo, ampak ne tako vzet - je pa res. Ni tvoja krivda, da je tako, otrokova pa seveda še manj. Jaz se dovolj poznam, da vem - in priznam - da bi zelo težko prenesla, če ne bi imela najbolj pridnega in neproblematičnega otroka na svetu. Bi pa pravočasno poiskala pomoč - nekoga za pogovor. user posted image
Z dojenjem kar počasi prenehaj, če te obremenjuje. Pri 9 mesečnem otroku nje večja korist, če ima zadovoljno mamo, kot tistih nekaj podojev na dan. Nasvete, kako nehati, najdeš marsikje (priporočam med.over.net, forum Dojenje).

Veliko lepih trenutkov z otrokom ti želim!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nemogoč dojenček
22.9.2009 15:02:45   
alena*
Ko ji je očka ponujal stekleničko, sem šla ven za 1 uro. Tekočino - čaj, vodo, ji dajemo po žlički ali kozarcu.

(odgovor članu Vixen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nemogoč dojenček
22.9.2009 15:05:00   
benika
A kozarčka z nastavkom za pitje tudi ne sprejme? Kaj pa frutke in podobne zadeve? A to bi jedla po žlički?

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nemogoč dojenček
22.9.2009 15:12:05   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana1981

Sploh pa pri 9 mesecu starmu otroku že lahko postaviš meje kaj je prav in kaj ne ,sej si ti starš in veš kaj je najbolš za otroka in to je to da more že jest gosto hrano pa pika,ne  pa da se samo ravnaš po otroku mu ugodiš vsakč ko hoče kej od tebe,ni važn al je  pravilno al ne ,ker kao nočeš otroka za nič prkrajšat se spremeniš v njegovo služkinjo in nič čudnega da si posledično utrujena in potem tko nastrojena do njega.Sej mogoče me bo katera spluvala,sam na jetra mi gre ko se katera mama se prtožuje moj otrok je pa tak pa tak,joj pa  naprimer je ne morem nehat dojit pa je stara 2 let,in podobno.Kdo je pa kriv za to?Otrok se naj bi dojil do 6 mesca potem pa postopoma do 1 leta odvadu,ostalo je sam še crklanje.
Sej otrok pride na svet čist nevedoč,starši so pa tisti k mu postvljajo meje.Če pa tisti k misljo da mu bojo nardil dobr ker mu v vsem ustrežejo mu pa dolgoročno gledano sam škodo delajo.


Ja, seveda! Otroku moraš pri devetih mesecih postavljati meje.user posted image

O dojenju pa pač odloča vsaka sama. In nikjer ni napisana nobena meja. Le, da naj bi se pri 6. mesecih postopoma začela uvajati gosta hrana.

Moj sin še pri dveh letih ni spal več kot do petih zjutraj, pa sem preživela. Sedaj se damica pri 21. mesecih še vedno 1x na noč doji. Ampak zame je dojenje naraven proces in iz tega ne delam neke fame, ampak ga jemljem kot del mojega materinstva.

Pa še nekaj: a se res katera mati počuti kot suženj svojemu otroku?user posted image

< Sporočilo je popravil Raho -- 22.9.2009 15:14:30 >

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nemogoč dojenček
22.9.2009 15:17:44   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: alena*

Stari 9 mesecec, dojili smo se zjutraj, zvečer in ponoči, čez dan jedli gosto hrano, ki je sedaj noče več, tako da smo spet samo na dojenju, tudi ponoči, min. 3x, ko se dobesedno nažira. Zbuja se non stop, že tri mesece nič ne spimo, na koncu z živci. Spi od 21h do 5h, čez dan tudi samo 30 min. Zobje niso, ker jih ima že 6, ostalih ni na vidiku. Flaške in dude noče. Kaj naj naredim, naj pustim lačnega, v upanju, da bo jedel gosto hrano ali naj dojim, ko si zaželi? Mi gre to dojenje počasi na živce, sploh ne prenesem več tega občutka in najraje bi nehala.


Najprej en lep pozdrav od soborke -spal ni 3 leta in pol, ja leta.  Probala sem skoraj vse (razen tega , da bi tulil in posledično zaspal) in šele pri tej starosti so ugotovili alergijo na cvetni prah , otečeno evstahijevo cev in zato konstantno zbujanje in premetavanje. Po prvi žlici claritina je spal celo noč user posted image . In seveda tudi on ni imel ne dude ne flaške (imam še nekje doma zbirko dud, pa kavčuk, pa anotomsko, pa silikonsko, pa št. 1..) nič.  Preveri če ni v ozadju alergija kot pri nas, ker to je res zoprno , dejansko te srbi uho in grlo in si ne moreš pomagat. Če čutiš, da ga ne boš več dojila, pač prenehaj - raje zadovoljna mamica in aptamil.
Vem kako ti je, ko enostavno misliš, da se je cel svet zarotil proti tebi, želiš si pa le malo spanja. Če bi mi kdo pri njegovih 9 mescih povedal, da ne bom še toliko časa spala bi se po moje karikiram  fentala, samo potem pri njegovem enem letu sem se malo skulirala, sprejela dejstvo, da ni "mali angelček, ki spi in je" ampak zahteven otroček. Upam, da dobiš pomoč, da se odpočiješ.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 7:17:07   
roberta
tut jaz sem imela pri nekje teh mesecih občutek, da se to kar ne bo končalo... pa se sčasoma je user posted image  

in vem, kaj misliš, ko praviš, da ne preneseš več občutka dojenja... pri meni je bilo tako, da dokler se je dojila mi je bilo še ok, ampak potem, ko je po parih minutah nehala pit in je samo še gor visela in imela dojko za dudo... uh... mi je šlo prav na živce in sem jo mogla dat dol, pa čeprav sem vedela, da bo potem jok in da se bo pomirila le z dodatnim dojenjem. in je šlo tako parkrat čez, potem se je pa naveličala in zaspala.

nasvet: otrok je star 9 mesecev, kar pomeni, da bo vsak čas začutil željo, da je tudi drugo hrano. poskusi mu zmešati svoje mleko z banano ali pa svoje mleko z rižolinom... pa mu daš po žlici oz. kar iz kozarca (rižolino), da ga popije... mu zna bit všeč. pa bo tako ob enem tebe vohal in tudi nove okuse spoznal. potem pa se bo teh novih okusov navadil in bo želel tudi to jesti kot samostojno jed. sploh, ker mu mleko kmalu ne bo več zadostovalo in bo skos lačen.

nočno dojenje = doji ga še do kakega 11/12 meseca, potem pa si vzemi 1 teden in ga ponoči (fajn je če se ti še mož pridruži pri tem prenašanju, ker sprva jim sploh ni všeč, da se nosijo, namesto dojijo) nosi naokoli, da bo tako zaspal. in po kakem tednu bo znal prespati celo noč. vsaj pri nas je bilo tako, prej dojenje 4x na noč, potem pa kar naenkrat spanje celo noč. blaženo... user posted image

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 11:12:53   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: alena*

Stari 9 mesecec, dojili smo se zjutraj, zvečer in ponoči, čez dan jedli gosto hrano, ki je sedaj noče več, tako da smo spet samo na dojenju, tudi ponoči, min. 3x, ko se dobesedno nažira. Zbuja se non stop, že tri mesece nič ne spimo, na koncu z živci. Spi od 21h do 5h, čez dan tudi samo 30 min. Zobje niso, ker jih ima že 6, ostalih ni na vidiku. Flaške in dude noče. Kaj naj naredim, naj pustim lačnega, v upanju, da bo jedel gosto hrano ali naj dojim, ko si zaželi? Mi gre to dojenje počasi na živce, sploh ne prenesem več tega občutka in najraje bi nehala.

Iz tega kar si napisala sklepam, da si zelo izčrpana in na koncu svojih moči. Torej je nujno, da najdeš način, da prideš k sebi in se vsaj delno naspiš. Sicer ne razumem najbolj, ko napišeš, da se zbuja non stop, potem pa napišeš, da spi od 21h do 5h (ker jaz bi to štela že za prespano celo noč). Če res spi teh 8 ur, kot si napisala, ti svetujem, da hodiš spat ob 21h in pustiš vsa gospodinjska dela - naj jih naredi kdo drug. Če pa se v tem času večkrat zbudi, pa ti svetujem, da prebereš knjigo Elizabeth Pantley: Otroško spanje, brez joka v sanje. Morda boš našla rešitev, ki bo ustrezala tako tebi kot tvojemu otroku.
Pa kot ti je ena že napisala, poskusite izključiti možne zdravstvene vzroke nespanja.

Če ti bo uspelo, da se vsaj nekoliko spočiješ, boš morda lažje bolj pozitivno razmišljala o svojem otroku. Ker s tem, da si misliš o njem, da je nemogoč, delaš zelo slabo uslugo vajinemu medsebojnemu odnosu. Take misli pa se ti seveda veliko hitreje prikradejo, če si preutrujena.

Če ti je dojenje postalo breme in ga ne preneseš več, ga postopno ukini. Ti pa ne znam svetovat glede flašk in GH, ker pri nas iz flaške ni hotel piti, GH je pa zelo lepo sprejemal. Smo pa imeli tudi krizo pri 9ih mesecih, ko se je začel ponoči zbujati na vsako uro in se hotel dojiti (prej pa se je zbudil in dojil 2-3x na noč). Jasno mi je bilo, da se ne zbuja zaradi lakote. Tako sem se odločila in mu ob zbujanju ponudila čaj po flaški, ki je ni nikoli sprejel, nato sem mu ponudila dudo. Vse to v položaju v katerem sva se običajno dojila. Ob tem sem ga božala, mu pela,... Pripravila sem se na še manj prespane noči in veliko joka, a na srečo je fant v tednu dni začel bolje spati in se je spet zbujal le 2-3x na noč. Celo noč je prvič prespal okoli 1. leta, okoli 1,5 leta pa bi se lahko reklo, da je večino noči prespal.

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 11:30:30   
Anonimen
Decembra bo stara 5 let in še vedno spi z nama, zato ker nam vsem tako ustreza. Če gre spat k mojim staršem, oba slabo spivauser posted image . Drugo leto, ko bo šla v šolo, bo dobila svojo sobo in jo bomo počasi preselili, če pa ne bo šlo, pa tudi prav.

mi tudi skupaj spimo. je najlazje tako. ravno iz istega razloga, kot vi Mika. no, 2 leti nazaj je zakonsko posteljo zapustil Domen. pri 6ih letih. tako, da smo na najini postelji spali samo trije.
zdaj pa smo s5 stirje: jaz, moj dragi, tadej(6let) in nina 1 mesec.
pa mi ni zal, saj vem, da bojo otroci sami odsli se prehitro. prvo iz skupne postelje, potem pa se naprej in naprej.user posted image

(odgovor članu Nina00)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 14:47:31   
alena*
Spi od 21h do 5h, in v tem času se zbudi 10x. Tako sem to mislila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 17:19:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Decembra bo stara 5 let in še vedno spi z nama, zato ker nam vsem tako ustreza. Če gre spat k mojim staršem, oba slabo spivauser posted image . Drugo leto, ko bo šla v šolo, bo dobila svojo sobo in jo bomo počasi preselili, če pa ne bo šlo, pa tudi prav.

mi tudi skupaj spimo. je najlazje tako. ravno iz istega razloga, kot vi Mika. no, 2 leti nazaj je zakonsko posteljo zapustil Domen. pri 6ih letih. tako, da smo na najini postelji spali samo trije.
zdaj pa smo s5 stirje: jaz, moj dragi, tadej(6let) in nina 1 mesec.
pa mi ni zal, saj vem, da bojo otroci sami odsli se prehitro. prvo iz skupne postelje, potem pa se naprej in naprej.user posted image



A vas ni nič strah, da malo poležete.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nemogoč dojenček
23.9.2009 17:47:47   
Anonimen
A vas ni nič strah, da malo poležete.

NE.
je dokazano, da nanica otrocne ne poleze nikoli. edino se je pod vplivom mamil ali mrtvo pijanauser posted image . no, ampak vseeno ne da, 100% na to teorrijo,zato smo:
cisto levo oči, potem tadej, potem sem jaz, potem pa mala. ampak jo oblozim z blazinami, ker tako lepo spi na boku, pa se jaz ne morem nanjo zlest.user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
23.9.2009 18:06:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nemogoč dojenček
24.9.2009 8:41:25   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

A vas ni nič strah, da malo poležete.

NE.
je dokazano, da nanica otrocne ne poleze nikoli. edino se je pod vplivom mamil ali mrtvo pijanauser posted image . no, ampak vseeno ne da, 100% na to teorrijo,zato smo:
cisto levo oči, potem tadej, potem sem jaz, potem pa mala. ampak jo oblozim z blazinami, ker tako lepo spi na boku, pa se jaz ne morem nanjo zlest.user posted image



Tako sem tud jaz naredila, ko je bila naša dojenček. Mož je rekel, da če se je ponoči malo premaknil proti hčerki, sem ga z nogo potisnila na varno razdaljo....sploh nisem vedela, da to počnem....tako da sem jo še v spanju varovala. Sem pa  ležala z obrazom v isti višini, kot je bil njen obrazek, da sem v istem trenutku, ko sem odprla oči videla, da dihauser posted image . Men je tako bilo lažje....ko je bila v posteljici je nisem slišala, potem sem ji prst dajala pod nos, da sem videla če diha.....v glavnem...preveč dela sem imela, če je bila v posteljici in bolj varno sem se počutila, če je bila poleg mene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nemogoč dojenček
24.9.2009 12:15:04   
majči22
No naša zgodba pri uvajanju GH je pa taka:
Polno sva se dojili do 6m, nato postopoma dodajali GH. Nazačetku ji GH ni in ni šla, vendar nisem obupala. Vsak dan sem ji kuhala različne stvari in tudi HIPP in Frutek kupovala, da le nisem ravno vsak dan vrgla moj trud skozi okno, saj ni in ni hotela jesti. Potem sem za večerjo kupovala od Millupe kašice, ki se zmešajo z vodo (v Mullerju) in tisto je oboževala. Tako sem ji začela dajat zjutraj in zvečer, včasih tudi čez dan, če res ni želela kaj drugega. Seveda tudi čez dan se je dojila, če je želela, samo sem počasi res prenehavala.
Do 8 meseca so kašice in vsa ostala hrana morale biti res čisto spasirane, saj je samo srkala dol, nič odpirala ust. Sem že celo paniko zagnala, da naša pa nebo nikol ust odpiralauser posted image . No in kar naenkrat je začela odpirat usta in tudi vedno bolj gosto hrano (samo pretlačeno) jest.




_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nemogoč dojenček
24.9.2009 17:17:51   
Suzikaa
Ne vem kaj se tolko spravljate na to žensko, če je napisala nemogoč dojenček. HALO! Vsi smo ljudje! Sem prepričana, da ni s tem mislila čisto nič zlonamernega. Ženske kot ženske, spravmo se na to nemogočo žensko, a ne?user posted image

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nemogoč dojenček
24.9.2009 17:36:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Suzikaa

Ne vem kaj se tolko spravljate na to žensko, če je napisala nemogoč dojenček. HALO! Vsi smo ljudje! Sem prepričana, da ni s tem mislila čisto nič zlonamernega. Ženske kot ženske, spravmo se na to nemogočo žensko, a ne?user posted image

pa kdo se na koga spravlja????user posted image

(odgovor članu Suzikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?