|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
9.10.2009 21:12:44   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Jaz skrbim za to, da Ela enkrat na 4-6 tednov vidi svojo babico, pri tem sem seveda vedno prisotna, da jo lahko popravim, če dela kaj narobe, ko bo Ela večja, pa itak vem, da ne bo želela it k babici, ker sva s taščo enostavno preveč različni in sem prepričana, da tastin način vzgoje Ele ne bo privlačil.


No, ta del je mene mal zbodel... Kako pa ti veš, da Eli ne bo tvoja tašča oz. njena babica všeč?? Samo zato, ker je ti ne maraš? Tvoje dete bo osebnost zase in ne glede na to, kako se boš ti trudila, da bi mala razmišljala tako kot ti, boš verjetno dosegla prej nasprotni učinek. Verjemi, da jo bo imela rada, samo če bo tašča do nje dobra, prijazna, ji bo dala kakšen priboljšek, jo pocartala...
Otrok "zasovraži" (malo grob izraz) babico/dedka edino takrat, ko SAM uvidi, da babica/dedek dela krivico staršem, ne pa takrat, ko mamica skuša to dopovedati otroku. No, ti si rekla, da boš lepo govorila o tašči pred tamalo. Saj potem pa dete itak ne bo imelo nobenega razloga, da "ne bi hotelo iti k njej" - tako kot si sama predpostavila, da se bo zgodilo.

Moj primer je takšen, da je moj dedek po očetovi strani bil pijanec, vse je zapravil, mojo mamo sovražil, ker mu je odpeljala edinega sina itd itd... Moja mama tudi ni pred mano njega nikoli skušala očrnit oz. se ji je kvečjemu kdaj kaj zareklo (češ, če ne bom pridna, bom taka kot ta dedek itd.)... No, jaz dedka vseeno nisem sovražila in še rada sem šla k njemu, ker mi je pač dal bombone. Bila sem še majhna in nisem razumela nobene krivice, ki bi se godila, čeravno se ne bi zgodila pred mojimi očmi - takrat šele bi razumela in takrat šele bi tudi jaz zasovražila tega dedka... No, in vse do dneva D, ko je prilomastil k nam domov na obisk (kao) ves pijan, kričal na mojo mamo, se hotel tepst... E takrat sem se pa ustrašila in ga resnično iz dna srca začela čudno sovražit, ker je hotel škodovati moji mami. Šele od takrat naprej nisem nikoli več želela niti šla k njemu!!

Torej, point je v tem, da ne moreš ti predvideti kako bo tvoje dete čutilo do babice oz. dedka, ne glede na to, kako ti čutiš do njiju in kakšne kolobocije okrgo medsebojnih odnosov imate.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
9.10.2009 22:50:03   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: Solero


Pa ne se zadovoljit s tem, da on malo sedi ob računalniku in gleda stanovanja. Tudi on mora spredvideti, da je najbolje za družino, da živi zase. Povej mu, da njegova hči potrebuje mirno in zadovoljno mamico, in pa atija, ki bo poskrbel, da bo mamici lepo.



Hehe ... si me spomnila na izjavo Mance Košir, ki je nekje zapisala nekaj v smislu "srečna in zadovoljna mama je najboljša mama svojemu otroku". Stvar mi je bila tako všeč, da sem ta napis obesila na vrata kopalnice - to je ponavadi prostor, kamor gremo največkrat in ga takrat lahko vsak prebere (in seveda kaj naredi na to temo!) user posted image user posted image


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
10.10.2009 6:55:05   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

No, imam svež primer postavljanja pravil z "super ljubečo" taščo, ki bi vse naredila za vnukinjo: Mi smo od samega začetka brez dude, ker sva se z možem tako odločila, in tako bo tudi ostalo. Od samega začetka je spraševala, pa kako to, da nima dudice, pa vsakič, če je kaj zajokala, pripombe, da bi bilo z dudico lažje, jaz sem ji seveda vsakič odgovarjala, da meni nikoli ni problem potolažiti moje princeske namesto dude. No, pred nekaj dnevi je bila s tastom na obisku in smo spet nekako prišli na dudico in si je drznila reči, kako ji bo ona na skrivaj dala dudico, ko bo pri njej user posted image . Sem čisto ven padla in ji izjemno ostro povedala, da če bo kdaj Ela pri njej, bo dobila dolg seznam pravil, ki se jih bo morala striktno držati, če ne, ne bo nikoli več čuvala Ele. Se me je kar ustrašila in se nazaj potegnila, tast pa me je tudi debelo gledal. Seveda je tudi mož pripomnil, da tega nikakor ne sme početi, toda ni bil tako oster kot jaz. Itak vem, da me imata za kačji jezik, toda briga me. Itak ji pa Ele ne bom dala za čuvat pred osnovno šolo, saj enostavno ni sposobna in ne želim, da slabo vpliva na mojo hčerko. Samo zato, ker je moževa mama, pa še ne pomeni, da ima takoj pravico jo čuvat. Ok, nekateri bi rekli, da kompliciram, toda jaz se ne dam. To je moja hčerka, ona je imela svoje otroke in je njih vzgajala in čuvala. Jaz skrbim za to, da Ela enkrat na 4-6 tednov vidi svojo babico, pri tem sem seveda vedno prisotna, da jo lahko popravim, če dela kaj narobe, ko bo Ela večja, pa itak vem, da ne bo želela it k babici, ker sva s taščo enostavno preveč različni in sem prepričana, da tastin način vzgoje Ele ne bo privlačil. Vsekakor pred Elo tašče ne bom šinfala, toda bom pa objektivno povedala, kaj mislim, da ne dela ok, tako kot počnem za dejanja ostalih ljudi. Zakaj bi jo tretirala kako drugače? Elo bom učila, da je lepo imeti lep odnos z babico in dedkom, koliko ju bo imela rada, pa je odvisno od tega, kako in koliko se bosta potrudila za njeno ljubezen. Seveda v okviru mojih meja, saj sem jaz njen starš in je moja naloga, da jo zaščitim pred slabimi vplivi. Madonca sem se razpisala user posted image user posted image user posted image .



se popolnoma strinjam s tabo!!!...mi imamo svoje otroke in jih bomo vzgajal kakor bomo mi hotli one pa so imele svoje in kar so "pridelale" to zdaj me imamouser posted image user posted image


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
10.10.2009 8:48:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

No, imam svež primer postavljanja pravil z "super ljubečo" taščo, ki bi vse naredila za vnukinjo: Mi smo od samega začetka brez dude, ker sva se z možem tako odločila, in tako bo tudi ostalo. Od samega začetka je spraševala, pa kako to, da nima dudice, pa vsakič, če je kaj zajokala, pripombe, da bi bilo z dudico lažje, jaz sem ji seveda vsakič odgovarjala, da meni nikoli ni problem potolažiti moje princeske namesto dude. No, pred nekaj dnevi je bila s tastom na obisku in smo spet nekako prišli na dudico in si je drznila reči, kako ji bo ona na skrivaj dala dudico, ko bo pri njej user posted image . Sem čisto ven padla in ji izjemno ostro povedala, da če bo kdaj Ela pri njej, bo dobila dolg seznam pravil, ki se jih bo morala striktno držati, če ne, ne bo nikoli več čuvala Ele. Se me je kar ustrašila in se nazaj potegnila, tast pa me je tudi debelo gledal. Seveda je tudi mož pripomnil, da tega nikakor ne sme početi, toda ni bil tako oster kot jaz. Itak vem, da me imata za kačji jezik, toda briga me. Itak ji pa Ele ne bom dala za čuvat pred osnovno šolo, saj enostavno ni sposobna in ne želim, da slabo vpliva na mojo hčerko. Samo zato, ker je moževa mama, pa še ne pomeni, da ima takoj pravico jo čuvat. Ok, nekateri bi rekli, da kompliciram, toda jaz se ne dam. To je moja hčerka, ona je imela svoje otroke in je njih vzgajala in čuvala. Jaz skrbim za to, da Ela enkrat na 4-6 tednov vidi svojo babico, pri tem sem seveda vedno prisotna, da jo lahko popravim, če dela kaj narobe, ko bo Ela večja, pa itak vem, da ne bo želela it k babici, ker sva s taščo enostavno preveč različni in sem prepričana, da tastin način vzgoje Ele ne bo privlačil. Vsekakor pred Elo tašče ne bom šinfala, toda bom pa objektivno povedala, kaj mislim, da ne dela ok, tako kot počnem za dejanja ostalih ljudi. Zakaj bi jo tretirala kako drugače? Elo bom učila, da je lepo imeti lep odnos z babico in dedkom, koliko ju bo imela rada, pa je odvisno od tega, kako in koliko se bosta potrudila za njeno ljubezen. Seveda v okviru mojih meja, saj sem jaz njen starš in je moja naloga, da jo zaščitim pred slabimi vplivi. Madonca sem se razpisala user posted image user posted image user posted image .




a se ti ne zdi, da bi se morala s kom pogovoritiuser posted image
s kakšno strokovno usposobljeno osebouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
11.10.2009 1:38:44   
ronja
Jaz skrbim za to, da Ela enkrat na 4-6 tednov vidi svojo babico, pri tem sem seveda vedno prisotna, da jo lahko popravim, če dela kaj narobe, ko bo Ela večja, pa itak vem, da ne bo želela it k babici, ker sva s taščo enostavno preveč različni in sem prepričana, da tastin način vzgoje Ele ne bo privlačil.


Joj, s takim načinom pa lahko otroku precej škodiš, po moje... Če ti otrok res slepo sledi, potem ga lahko namreč prikrajšaš za krasne ljudi, ki so pač čisto drugačni od tebe, ampak vseeno zelo fajn in bi pri njih tvoj otrok dobil tisto širino, da ni samo enega prav, da so različni načini, dobil bi strpnost, široko gledanje... To je dobro za otorka! Če pa bo tvoj otročiček že zelo mlad začel mislit s svojo glavo, potem bi znala imet precejšnje probleme z njo... Ker mogoče ji bo babica všeč, čeprav tebi ni...

Lej, ljudje smo včasih čudni in trapsati. Ampak smo vseeno lahko dobri za otroke oz. do njio. Moja sestra ima POPOPLNOMA drugačen način življenja kot jaz: ne hodi v službo, v bistvu si sploh ne služi denarja, otrok noče imeti, stalnega parnterja tudi ne, verjame v čarovnice in en kup drugih stvari... Ampak je vseeno zelo fajn punca in Ronja jo obožuje! Ogromnokrat se spomni nanjo, čeprav se redko vidita, ker sestra nima skoraj nikoli časa... Ampak zaradi predsodkov bi lahko svojima puncama vzela eno fajn izkušnjo, človeka, s katerim jima je lepo... A ni to škoda?
Tudi midve z mami si nisva bili nikoli, odkar pomnim, zelo blizu - vendar pa sem se pred 1. porodom zavestno vzela skup, da sem malo razčistila pri sebi kaj in kako in da ne nosim tega naprej. In spet jo imata tamalidve radi! In kaj sem jaz ugotovila? da mami mogoče res ne zna z večjimi otroki, ampak za male je pa super! Ne pusti, da ti predsodki krojijo živeljnje, ker lahko narediš komu krivico in predvsem ker lahko otroka prikrajšaš za nekoga, ki ga bi mogoče imel zelo rad...

Predno se je Ronja rodila, sva se z lubijem pogovarjala, koga bojo najini otroci imeli najrajši - od babic in dedkov: mislila sva, da njegovo mami in mojega očeta, manj pa mojo mami in njegovega očeta. Pa je ravno obratno! Ker ljudje so pred otroci včasih drugačni: eni so bolj sproščeni, drugi pa bolj zapeti, ker se bojijo ka naredit narobe ali pač ker majo kake svoje izkušnje (ali pomanjkanje leteh),... Skratka: čeprav ti vidiš rumeno, bo lahko Ela videla roza, v resnici bo pa vijolično... Ampak pusti ji njeno roza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
11.10.2009 8:24:07   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

No, imam svež primer postavljanja pravil z "super ljubečo" taščo, ki bi vse naredila za vnukinjo: Mi smo od samega začetka brez dude, ker sva se z možem tako odločila, in tako bo tudi ostalo. Od samega začetka je spraševala, pa kako to, da nima dudice, pa vsakič, če je kaj zajokala, pripombe, da bi bilo z dudico lažje, jaz sem ji seveda vsakič odgovarjala, da meni nikoli ni problem potolažiti moje princeske namesto dude. No, pred nekaj dnevi je bila s tastom na obisku in smo spet nekako prišli na dudico in si je drznila reči, kako ji bo ona na skrivaj dala dudico, ko bo pri njej user posted image . Sem čisto ven padla in ji izjemno ostro povedala, da če bo kdaj Ela pri njej, bo dobila dolg seznam pravil, ki se jih bo morala striktno držati, če ne, ne bo nikoli več čuvala Ele. Se me je kar ustrašila in se nazaj potegnila, tast pa me je tudi debelo gledal. Seveda je tudi mož pripomnil, da tega nikakor ne sme početi, toda ni bil tako oster kot jaz. Itak vem, da me imata za kačji jezik, toda briga me. Itak ji pa Ele ne bom dala za čuvat pred osnovno šolo, saj enostavno ni sposobna in ne želim, da slabo vpliva na mojo hčerko. Samo zato, ker je moževa mama, pa še ne pomeni, da ima takoj pravico jo čuvat. Ok, nekateri bi rekli, da kompliciram, toda jaz se ne dam. To je moja hčerka, ona je imela svoje otroke in je njih vzgajala in čuvala. Jaz skrbim za to, da Ela enkrat na 4-6 tednov vidi svojo babico, pri tem sem seveda vedno prisotna, da jo lahko popravim, če dela kaj narobe, ko bo Ela večja, pa itak vem, da ne bo želela it k babici, ker sva s taščo enostavno preveč različni in sem prepričana, da tastin način vzgoje Ele ne bo privlačil. Vsekakor pred Elo tašče ne bom šinfala, toda bom pa objektivno povedala, kaj mislim, da ne dela ok, tako kot počnem za dejanja ostalih ljudi. Zakaj bi jo tretirala kako drugače? Elo bom učila, da je lepo imeti lep odnos z babico in dedkom, koliko ju bo imela rada, pa je odvisno od tega, kako in koliko se bosta potrudila za njeno ljubezen. Seveda v okviru mojih meja, saj sem jaz njen starš in je moja naloga, da jo zaščitim pred slabimi vplivi. Madonca sem se razpisala user posted image user posted image user posted image .



a se ti ne zdi, da bi se morala s kom pogovoritiuser posted image
s kakšno strokovno usposobljeno osebouser posted image


sem na isto pomislila user posted image wth?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
11.10.2009 8:35:18   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

No, imam svež primer postavljanja pravil z "super ljubečo" taščo, ki bi vse naredila za vnukinjo: Mi smo od samega začetka brez dude, ker sva se z možem tako odločila, in tako bo tudi ostalo. Od samega začetka je spraševala, pa kako to, da nima dudice, pa vsakič, če je kaj zajokala, pripombe, da bi bilo z dudico lažje, jaz sem ji seveda vsakič odgovarjala, da meni nikoli ni problem potolažiti moje princeske namesto dude. No, pred nekaj dnevi je bila s tastom na obisku in smo spet nekako prišli na dudico in si je drznila reči, kako ji bo ona na skrivaj dala dudico, ko bo pri njej user posted image . Sem čisto ven padla in ji izjemno ostro povedala, da če bo kdaj Ela pri njej, bo dobila dolg seznam pravil, ki se jih bo morala striktno držati, če ne, ne bo nikoli več čuvala Ele. Se me je kar ustrašila in se nazaj potegnila, tast pa me je tudi debelo gledal.  


Seznam ji boš dala? OMB, saj nista edina, ko sem brala je bilo še mene malo strah. Mislim, ne morem verjet. Jst s svojo taščo nimam nikakršnih stikov, pa nikoli nisem niti pomislila, da bi Zaro ali taščo prikrajšala za odnos, ki ga imata. Jst je sicer ne maram, (in obratno) ampak Zara jo pa obožuje in gre zelo rada k njej, tako da je tvoje razmišljanje meni malo hecno. Pa zaradi ene dude tudi ni treba take uzbune delat.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 11.10.2009 8:36:51 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 15:42:31   
Anonimen
Očitno ne govorimo istega jezika, zato bom še malo dodatno pojasnila: ne gre za to, da bi mene motilo, ker imam jaz rada pire krompir, tašča pa špinačo ... da jaz vidim roza, ona pa rdeče ... vsekakor sem zagovornica tega, da nam lahko vsak odnos nekaj da, s pomočjo katerega ugotovimo nekaj novega o sebi. Gre za to, da je moja tašča popolnoma neizobražena in kar je še najpomembneje čustveno zelo invalidna oseba, ne glede na to, kako kruto se to sliši. V smislu, da sploh ni sposobna globokega pogovora (brez skrbi, sem že velikokrat poskusila, pa vedno preklopi na drugo temo, sogovornika kar ignorira), čustva drugega človeka kar presliši, živi v razmerju s tastom, ki jo že vsa leta dan za dnevom zelo grdo žali, tako da je njena samopodoba izjemno nizka, povrhu tega ima tast že 5 let drugo, ona pa se še kar slepi ... Nazadnje, ko smo bili tam, je Ela več kot očitno kazala znake utrujenosti, bila je zelo sitna, rabila je mir, toda ona je še kar rinila vanjo, hodila za mano ... sploh ni videla, kaj čuti Ela, ampak je videla samo svojo potrebo, da bi jo rada cartala. S seznamom pa sem zagrozila samo zato, ker če ji lepo rečeš, da želiš, da upošteva vzgojna pravila, za katera sva se z možem odločila, jih kar presliši in v hecu daje sporočila, da bo ona itak naredila vse po svoje. To je čisto nespoštovanje tako mene kot mame, kot njenega sina oz. Elinega očeta. Žal je pri takšnih ljudeh včasih potrebno biti pretirano strog in to ni znak, da sem jaz potrebna strokovne pomoči, temveč da se vsaj nekdo zna postaviti zase tako kot se spodobi. Pa duda je velika stvar, če se človek odloči, da svojemu otroku ne bo dal dude, babica pa popolnoma nespoštljivo presliši želje in navodila staršev ter otroku za njunim hrbtom da dudo. To je nespoštljivo, nemoralno in narobe - tista, ki tega ne vidi, pa naj se zamisli nad sabo!
Evo, to sem morala dodati user posted image .

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 15:49:56   
ronja
sploh ni videla, kaj čuti Ela, ampak je videla samo svojo potrebo, da bi jo rada cartala

Ja, ampak ona ni mami... Mame, ki smo večino časa z otrokom takoj čutimo, kaj bi otrok rad - babice, ki pa niso, pa ne in potem ostane samo tista njihova potreba po cartanju... moja tašča je ista, še moja mami je zelo podobna! Pač oni nimajo več take sposobnosti vživljanja v male otroke, ker so pač že malo iz prakse - ne vidijo več drobnih signalov in tudi velike signale (kot je jok) si dostikrat tolmačijo drugače. Vendar to še ne pomeni, da bodo našim otrokom škodovali.

Pač, dokler so otroci mali, da ne znajo sami pojasnit, kako je s tem, smo starši zraven, da malo korigiramo (recimo včeraj je moja sestra dala najmlajši en zajeten košček hruške, ki si ga je ta seveda zatlačila v usta in potem ni mogla z njim ne ven, ne not in seveda začela jokat... - sem bila zraven, vzela hruško ven in prijazno še 1x povedala, da je mala res še bolj na kašicah, da se z večjimi stvarmi lahko zadavi in to je to).

Se strinjam, da morajo stari starši spoštovati pravila staršev, vendar pa se moramo tudi mi malo prilagoditi. Jaz imam pravilo: pri vas je tako, kot vi rečete (če ni ravno nekaj smrtno nevarno), pri nas pa tako, kot midva rečeva. Če mala ne bo navajena na dudo, je verjetno niti vzela ne bo, brez skrbi. Te pa razumem, da si jezna. Ampak z velimim spiskom boš dosegla kvečjemu kontra učinek. Malo pravil, pa ta strogo, je veliko boljša taktika, se mi zdi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:03:20   
Anonimen
Aja, pa še to: Zakaj vem, da Ela ne bo marala tašče? Žal je tako, da nimajo vsi ljudje, pa tudi mame ne, enakih sposobnosti ljubezni. Otroku dati sladkarije, mu kupiti vse, kar si zaželi in mu v vsem ustreči, je zelo zelo daleč od tega, kaj zares pomeni ljubiti. In ko otrok enkrat okusi pravo ljubezen v smislu spoštovanja njegovih občutkov, misli in bitja kot celote, ga vse to podkupovanje ne bo ganilo. Dovolj bo, da bo tašča parkrat prekoračila mejo Elinih občutkov (kar ves čas počne z ljudmi okrog sebe), pa se bo Ela instinktivno začela umikati. Saj najbrž ste že videle prizore, ko babice kar rinejo v vnuke, vnuki pa se vedno bolj umikajo mami v krilo. O tem govorim. Seveda ne morem nič trditi s 100% gotovostjo, saj obstaja tudi možnost, da bo Ela taščo toliko spremenila, da jo bo prisilila v čustveno rast. Jaz jo bom vsekakor vspodbujala pri tem, da bo imela svojo babico rada, tudi tašči bom dajala nasvete, kako se bolj učinkovito približati Eli (ne s sladkarijami, ampak s tem, da se bo z njo igrala igrice, ki jih bo Ela imela rada), toda ne bom na silo otroka rinila k babici, če Ela tega ne bo želela. Vsekakor je vse v Elinih rokah in moja predvidevanja niso napovedi, toda le moje materinske slutnje. user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:10:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz imam pravilo: pri vas je tako, kot vi rečete (če ni ravno nekaj smrtno nevarno), pri nas pa tako, kot midva rečeva. Če mala ne bo navajena na dudo, je verjetno niti vzela ne bo, brez skrbi. Te pa razumem, da si jezna. Ampak z velimim spiskom boš dosegla kvečjemu kontra učinek. Malo pravil, pa ta strogo, je veliko boljša taktika, se mi zdi...



S tem pa se nikakor ne morem strinjati: da je pri babici tako, kot oni rečejo (če ni ravno nekaj smrtno nevarno). user posted image To je v mojem svetu preveliko popuščanje in verjamem, da bi se tudi vsi psihologi strinjali, da je to samo zmeda za otroka. Pri otrocih je treba biti dosleden, ne glede na to, kje si: pri babici, v trgovini, v šoli ... pravila so ista. Otrok bo namreč zelo hitro skužil, kje se kaj sme in kaj ne in bo to znal zelo spretno izkoristiti. Če mene vprašaš, s tem vzgajaš oportunista. Zame je vsekakor popolnoma nelogično, da morajo starši svojo vzgojo prilagajati babici in dedku, namesto, da bi babica in dedek spoštovala starše in njihova prepričanja in se njim prilagodila, če bi želela čuvati njihovega otroka.
Kar se tiče seznama, pa bomo sproti videli, če ga bo potrebno napisati: odvisno od tega, kako zelo se bo babica potrudila sprejeti najino vzgojo in ne bo nekaj trmarila po svoje. Itak pa bomo do Eline šole hodili samo na obisk, saj nismo doma v istem mestu, in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:16:34   
pety78
Itak pa bomo do Eline šole hodili samo na obisk, saj nismo doma v istem mestu, in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image


A ko bo šla v šolo, se boste pa bližje k tašči preselili?


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:24:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image



daj, resno si omisli strokovno pomoč....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:25:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Aja, pa še to: Zakaj vem, da Ela ne bo marala tašče? Žal je tako, da nimajo vsi ljudje, pa tudi mame ne, enakih sposobnosti ljubezni. Otroku dati sladkarije, mu kupiti vse, kar si zaželi in mu v vsem ustreči, je zelo zelo daleč od tega, kaj zares pomeni ljubiti. In ko otrok enkrat okusi pravo ljubezen v smislu spoštovanja njegovih občutkov, misli in bitja kot celote, ga vse to podkupovanje ne bo ganilo. Dovolj bo, da bo tašča parkrat prekoračila mejo Elinih občutkov (kar ves čas počne z ljudmi okrog sebe), pa se bo Ela instinktivno začela umikati. Saj najbrž ste že videle prizore, ko babice kar rinejo v vnuke, vnuki pa se vedno bolj umikajo mami v krilo. O tem govorim. Seveda ne morem nič trditi s 100% gotovostjo, saj obstaja tudi možnost, da bo Ela taščo toliko spremenila, da jo bo prisilila v čustveno rast. Jaz jo bom vsekakor vspodbujala pri tem, da bo imela svojo babico rada, tudi tašči bom dajala nasvete, kako se bolj učinkovito približati Eli (ne s sladkarijami, ampak s tem, da se bo z njo igrala igrice, ki jih bo Ela imela rada), toda ne bom na silo otroka rinila k babici, če Ela tega ne bo želela. Vsekakor je vse v Elinih rokah in moja predvidevanja niso napovedi, toda le moje materinske slutnje. user posted image  


lahko pa se zgodi, da bo na tvojo grozo, Ela noro zaljubljena v svojo babico....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:34:38   
Solero
Nena Lena, tega, da si ti Elin vzgled, se verjetno zavedaš. Pa ti je jasno tudi, kakšen vzgled si??

Tako kot ona vidi tebe v odnosu do babice, taka bo tudi ona, ko boš babica ti.
S seznamom, s svojimi navadami in željami, s pričakovanji o popolnem spoštovanju do nje kot mamice in do šole bo hodila le na obiske z vnučkom in ti prav po sokolje gledala pod prste, če boš sploh smela prijeti njenega otročka. Najverjetneje bo podcenjevala tebe kot žensko in tudi tvoj odnos z možem, ter te zaradi tega imela za manj vredno. Prepričana bo, da te njeni otroci ne bodo marali.
Ne ji zamerit, saj ima možnost naučiti se samo tak vzorec, in to po lastni materi.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 16:38:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena
Pri otrocih je treba biti dosleden, ne glede na to, kje si: pri babici, v trgovini, v šoli ... pravila so ista. Otrok bo namreč zelo hitro skužil, kje se kaj sme in kaj ne in bo to znal zelo spretno izkoristiti. Če mene vprašaš, s tem vzgajaš oportunista. Zame je vsekakor popolnoma nelogično, da morajo starši svojo vzgojo prilagajati babici in dedku, namesto, da bi babica in dedek spoštovala starše in njihova prepričanja in se njim prilagodila, če bi želela čuvati njihovega otroka.


torej praviš, da vsi vrtci in varuške prilagajajo (ali bi morali prilagoditi) svoje varstvo tebi ali vsakemu posamezniku, ki jim da striktna navodila in se le teh drži, kakor to pričakuješ od omenjenih starih staršev?
ker če ne, potem si diskriminatorna do babice in dedka. ali pa so tvoji kriteriji - nedosledni.

Itak pa bomo do Eline šole hodili samo na obisk, saj nismo doma v istem mestu, in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image


a boš z njo vedno hodila v vrtec in šolo ter popravljala vzgojiteljice, da bodo delale po tvojem seznamu? predvidevam, da veš, da imajo v vrtcu in šoli določena pravila, ki ni nujno da se pokrivajo s tistimi, ki jih imate sedaj doma?

To je v mojem svetu preveliko popuščanje in verjamem, da bi se tudi vsi psihologi strinjali, da je to samo zmeda za otroka.


tvoj svet in kaj verjameš je drugo kot kaj stroka parvi. sumim pa, da nisi tega nikjer prebrala, ampak bolj kot ne sklepaš.

jaz npr.ne vidim popuščanja, če ima v različnih okoljih z različnimi ljudmi različna pravila, če so jasna, in otrok ve za njih. pa saj niso na nivoju živali, ki delujejo na zunanje dražljaje kot Pavlov pes v tistem testu slinjenja. ok, mogoče se slinijo, ko jim pokažeš bonbon, samo nima veze user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 17:03:34   
Pat74
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena
Gre za to, da je moja tašča popolnoma neizobražena in kar je še najpomembneje čustveno zelo invalidna oseba, ne glede na to, kako kruto se to sliši. V smislu, da sploh ni sposobna globokega pogovora (brez skrbi, sem že velikokrat poskusila, pa vedno preklopi na drugo temo, sogovornika kar ignorira), čustva drugega človeka kar presliši, živi v razmerju s tastom, ki jo že vsa leta dan za dnevom zelo grdo žali, tako da je njena samopodoba izjemno nizka, povrhu tega ima tast že 5 let drugo, ona pa se še kar slepi ...



Mene je pa tole zmotilo. Pravzaprav ne bi rekla, da je tvoja tašča čustveno invalidna, ampak predvsem hudo ranjena zaradi življenja, ki ga živi - vsakodnevno prevarana in prezirana s strani moža, tebe in očitno tudi lastnega sina. Pravzaprav potrebuje pomoč, da bi lahko živela drugačno življenje. Da bo lahko spremenila to, pa bo nujno potrebovala podporo, sinovo in tvojo. Najlažje se je narediti neumno in se delati, da gre vse mimo tebe, ampak to je maska, ki si jo je izbrala, to je tudi hkrati klic na pomoč. Jaz bi bila vseeno morda bolj prizanesljiva do nje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
12.10.2009 18:35:50   
Anonimen
Tale tvoja tasca se mi pa prav smili.
Se ko bi se lahko sprostila z majhnim otrokom, ji ti mahas zraven s seznami in popravljanji.
Bi se dalo razpravljat o custveni inteligenci, ja.

(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
13.10.2009 12:43:49   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: M1987
....sem tamali hotla nohtke prvič postrič in mi reče nikar to ni dobro - neka verovanja. Ko smo prišli iz porodnišnice nisva imeli miru niti za dojenje, takoj ji je hotla na nogico navezat rdečo nit oz. cvern, da odganja zlo, ..... mi reče naj ji ne pustim zaspati, da ni dobro da zaspi med danom in nočjo.

O shit. Tvoja tašča se ukvarja z magijo.
Okrog tamale ..., veliko pa je tega naredila in še dela na skrivaj, kar se tiče tebe (vplivanje na tvoje življenje) ter kar se tiče tebe in njenega sina (vplivanje na vajin odnos).
A ti to verjameš ali ne, je brez pomena,  ker ni odvisno od tega, kaj si ti misliš o tem (v smislu verjameš ali ne).



(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 20:50:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Itak pa bomo do Eline šole hodili samo na obisk, saj nismo doma v istem mestu, in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image


A ko bo šla v šolo, se boste pa bližje k tašči preselili?



Seveda ne, toda lažje je izvesti počitnice v drugem kraju. Gotovo nisem ne prva, ne zadnja mama, katere otrok gre prvič na počitnice šele v oš.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 20:50:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image



daj, resno si omisli strokovno pomoč....


Tvoji odgovori kažejo na to, da bi jo morda potrebovala ti ...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 20:51:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Aja, pa še to: Zakaj vem, da Ela ne bo marala tašče? Žal je tako, da nimajo vsi ljudje, pa tudi mame ne, enakih sposobnosti ljubezni. Otroku dati sladkarije, mu kupiti vse, kar si zaželi in mu v vsem ustreči, je zelo zelo daleč od tega, kaj zares pomeni ljubiti. In ko otrok enkrat okusi pravo ljubezen v smislu spoštovanja njegovih občutkov, misli in bitja kot celote, ga vse to podkupovanje ne bo ganilo. Dovolj bo, da bo tašča parkrat prekoračila mejo Elinih občutkov (kar ves čas počne z ljudmi okrog sebe), pa se bo Ela instinktivno začela umikati. Saj najbrž ste že videle prizore, ko babice kar rinejo v vnuke, vnuki pa se vedno bolj umikajo mami v krilo. O tem govorim. Seveda ne morem nič trditi s 100% gotovostjo, saj obstaja tudi možnost, da bo Ela taščo toliko spremenila, da jo bo prisilila v čustveno rast. Jaz jo bom vsekakor vspodbujala pri tem, da bo imela svojo babico rada, tudi tašči bom dajala nasvete, kako se bolj učinkovito približati Eli (ne s sladkarijami, ampak s tem, da se bo z njo igrala igrice, ki jih bo Ela imela rada), toda ne bom na silo otroka rinila k babici, če Ela tega ne bo želela. Vsekakor je vse v Elinih rokah in moja predvidevanja niso napovedi, toda le moje materinske slutnje. user posted image  


lahko pa se zgodi, da bo na tvojo grozo, Ela noro zaljubljena v svojo babico....user posted image


Glede na to, da lastnim otrokom ni znala dati ljubezni, težko verjetno, da bo zdaj naenkrat iz lufta to znala user posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 21:01:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Solero

Nena Lena, tega, da si ti Elin vzgled, se verjetno zavedaš. Pa ti je jasno tudi, kakšen vzgled si??

Tako kot ona vidi tebe v odnosu do babice, taka bo tudi ona, ko boš babica ti.
S seznamom, s svojimi navadami in željami, s pričakovanji o popolnem spoštovanju do nje kot mamice in do šole bo hodila le na obiske z vnučkom in ti prav po sokolje gledala pod prste, če boš sploh smela prijeti njenega otročka. Najverjetneje bo podcenjevala tebe kot žensko in tudi tvoj odnos z možem, ter te zaradi tega imela za manj vredno. Prepričana bo, da te njeni otroci ne bodo marali.
Ne ji zamerit, saj ima možnost naučiti se samo tak vzorec, in to po lastni materi.


Ko bo Ela velika in bo imela svoje otroke, bom 100% spoštovala njena prepričanja, če bom čuvala njene otroke, saj bodo to NJENI otroci. Zame ne bo nič čudnega, če mi bo prinesla seznam svojih želja, da slučajno katere ne pozabim. Pa tudi, če me bo ves čas popravljala, ji tega ne bom zamerila, saj je razumljivo, da bo kot mama želela svojemu otroku najboljše. Spoštovala bom njeno odločitev in to ji bom pokazala s tem, da ne bom njenih otrok poskušala vzgajati po svoje, ampak v duhu njihovih staršev.
To, da pa žal ne morem spoštovati ženske, ki živi v razpadlem razmerju, se slepi in nič ne naredi za to, da bi se izkopala iz te boleče situacije (četudi sem ji že večkrat poskušala pomagati: pogovor, knjige, telefonske strokovnjakov, bodrilni sms-i ...), pa je nezavedno sporočilo, ki ga bom Eli z veseljem dala. Da ne bo nekoč tudi sama postala odvisna od odnosov in se slepila, da razmerje pač takšno je. Temu se reče moralna vzgoja in da drastično karikiram, da bo stvar bolj jasna: če bi Elina babica bila morilka ali bi na primer zlorabljala svoje otroke, bi Eli dala jasno vedet, da takšnih ljudi ne spoštujemo in občudujemo. Zanalašč pretiravam, da bo bolj jasno, o kakšnih moralnih vzgojnih sporočilih govorim. To ne pomeni, da Elina babica ni dobra ženska in da je samo slaba, saj se zelo trudi in zato se bom tudi jaz vedno trudila, toda njenega samouničevalnega vedenja pa ne morem tolerirati in se delati: to se mene ne tiče. Žal tudi to vpliva na Elo, pa četudi bi jo čuvala le en cel dan na mesec. Otroci na nezavedni ravni poberejo VSE.

(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 21:08:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena
Pri otrocih je treba biti dosleden, ne glede na to, kje si: pri babici, v trgovini, v šoli ... pravila so ista. Otrok bo namreč zelo hitro skužil, kje se kaj sme in kaj ne in bo to znal zelo spretno izkoristiti. Če mene vprašaš, s tem vzgajaš oportunista. Zame je vsekakor popolnoma nelogično, da morajo starši svojo vzgojo prilagajati babici in dedku, namesto, da bi babica in dedek spoštovala starše in njihova prepričanja in se njim prilagodila, če bi želela čuvati njihovega otroka.


torej praviš, da vsi vrtci in varuške prilagajajo (ali bi morali prilagoditi) svoje varstvo tebi ali vsakemu posamezniku, ki jim da striktna navodila in se le teh drži, kakor to pričakuješ od omenjenih starih staršev?
ker če ne, potem si diskriminatorna do babice in dedka. ali pa so tvoji kriteriji - nedosledni.

Sem sama delala tudi v vrtcu in videla od blizu, kako to poteka. Če kdo mene vpraša (in s tem se strinja tudi veliko strokovnjakov), je v vrtcih veliko veliko stvari narobe in prav je, da se starši pobunimo in prisilimo vzogjiteljice k rasti. Če bi bilo po moje, bi za vzgojiteljice v vrtcu naredila poseben psiho test, saj je to po mojem mnenju ena izmed najtežjih služb. Otroci so namreč v tem obdobju izjemno ranljivi in kot gobice, zato potrebujejo psihično zares zelo zrele vzogjiteljice. Seveda tudi starše, toda če bi rekla, da bi uvedla tudi obvezno šolanje za starše skozi vso otroštvo in puberteto, bi me pa itak 99% staršev linčalo. Gre samo za to, da sem trdno prepričana, da si večina ljudi vzgojo otrok predstavlja vse preveč lahko, zato pa je toliko psihičnih težav, ki jih potem kot odrasli rešujemo celo življenje.

Itak pa bomo do Eline šole hodili samo na obisk, saj nismo doma v istem mestu, in bom v tem najobčutljivejšem obdobju jaz vedno zraven, da bom lahko taščo popravljala. user posted image


a boš z njo vedno hodila v vrtec in šolo ter popravljala vzgojiteljice, da bodo delale po tvojem seznamu? predvidevam, da veš, da imajo v vrtcu in šoli določena pravila, ki ni nujno da se pokrivajo s tistimi, ki jih imate sedaj doma?

Ja, z vzgojiteljicami sem se pripravljena skregat. Za svojega otroka vse!

To je v mojem svetu preveliko popuščanje in verjamem, da bi se tudi vsi psihologi strinjali, da je to samo zmeda za otroka.


tvoj svet in kaj verjameš je drugo kot kaj stroka parvi. sumim pa, da nisi tega nikjer prebrala, ampak bolj kot ne sklepaš.

jaz npr.ne vidim popuščanja, če ima v različnih okoljih z različnimi ljudmi različna pravila, če so jasna, in otrok ve za njih. pa saj niso na nivoju živali, ki delujejo na zunanje dražljaje kot Pavlov pes v tistem testu slinjenja. ok, mogoče se slinijo, ko jim pokažeš bonbon, samo nima veze user posted image



Stroka trdi (ne le moje skromno mnenje), da je doslednost ena izmed bistvenih elementov vzgoje. Morda pa ne bereva istih strokovnih knjig?

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Ko pride otrok (+tašča)
14.10.2009 21:13:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena
Gre za to, da je moja tašča popolnoma neizobražena in kar je še najpomembneje čustveno zelo invalidna oseba, ne glede na to, kako kruto se to sliši. V smislu, da sploh ni sposobna globokega pogovora (brez skrbi, sem že velikokrat poskusila, pa vedno preklopi na drugo temo, sogovornika kar ignorira), čustva drugega človeka kar presliši, živi v razmerju s tastom, ki jo že vsa leta dan za dnevom zelo grdo žali, tako da je njena samopodoba izjemno nizka, povrhu tega ima tast že 5 let drugo, ona pa se še kar slepi ...



Mene je pa tole zmotilo. Pravzaprav ne bi rekla, da je tvoja tašča čustveno invalidna, ampak predvsem hudo ranjena zaradi življenja, ki ga živi - vsakodnevno prevarana in prezirana s strani moža, tebe in očitno tudi lastnega sina. Pravzaprav potrebuje pomoč, da bi lahko živela drugačno življenje. Da bo lahko spremenila to, pa bo nujno potrebovala podporo, sinovo in tvojo. Najlažje se je narediti neumno in se delati, da gre vse mimo tebe, ampak to je maska, ki si jo je izbrala, to je tudi hkrati klic na pomoč. Jaz bi bila vseeno morda bolj prizanesljiva do nje.


Jaz sem zelo direktna in ničesar ne ovijam v vato. Tako kot smo 90% ljudi nevrotičnih in je na nas, da delamo na sebi in razvozlamo te svoje nevrotične vozle (kar lahko in ponavadi traja več let, saj si človek že težko prizna, da je v strokovnem pomenu besede nevrotičen), tako sem tudi glede tašče tukaj na rr povedala tako kot je: človek, ki ima velike čustvene motnje, je čustven invalid. Seveda je vzrok ranjenost, tako kot pri vsaki invalidnosti. Jaz tašče ne obsojam, saj vem, zakaj je takšna, kot je, da je imela zelo težko otroštvo. Toda tako kot bi naredil vsak psihoterapevt, jo moram tretirati kot odraslo žensko in ne majhno punčko: čas je, da se vzame v roke in se uredi. Ne morem je večno opravičevati tako kot to počnejo žene alkoholikov. Že velikokrat sem ji poskušala pomagati, toda recept pri vsakem odvisniku je sledeč: dokler se sama ne bo odločila, da bo nekaj spremenila, se jaz lahko postavim na glavo, pa ne bo nobenega premika na bolje.

(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?