Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Kaj vse zmorejo vasi dveletniki? 9.10.2009 13:12:52
Mija79
Doma imamo 27-mesecnika,ki ze zelo lepo povezuje besede v krajse povedi,pozna vljudnostne izraze in jih tudi uporablja,zelo se navdusuje nad glasbo ,zadnje case nas vsakih nekaj dni navdusuje z novo pesmico ,ki si jo veselo prepeva..Je precej trmoglav in vcasih tudi len.Sploh ce je potrebno pospravit igrace za seboj ter obuvala.Zanima me kaksni so vasi dveletniki,ter kako odreagirate v tistih manj prijetnih situacijah ,ko vam malcek kljubuje.Hvala,lep dan.
RE: Kaj vse zmorejo vasi dveletniki? 9.10.2009 13:32:42
ledenaa
Imamo 28 -mesčenika
obožuje knjige,tako da vsak dan obvezno moramo brat obožuje pesmice ,še pred 2 letom je znal 5 pesmic in zdaj še več ,znamo šteti do 10 ,lepo govori stavke ( črko R zadenemo pravilno občasno) ,v bistvu da se z njim vse lepo zmenit SE pa vidi da zadnje čase nekaj naredi in čaka kako bom jaz odreagirala recimo ,če mu povem da gremo domov ko smo zunaj,pa reče; ne bom in prekriža roke na prsnem košu ter me gleda izpod obrvi tako jezno. jaz vse obrnem na igro : pa mu povem,da bom zdaj pojedla njegovo ritko ter ga primem v naročje in ga malo požgečkam. čez sekundo -dve ga dam na tla in že marširamo proti domu V glavnem velikih težav nimamo
RE: Kaj vse zmorejo vasi dveletniki? 10.10.2009 14:28:19
ana b
Naš skoraj 26-mesečnik govori skoraj vse, ampak občasno kakšno še pove po svoje in je potem , ko ga ne razumem. To ponavadi rešimo tako, da pokaže. Rad ima knjigice in lego kocke. Sem včasih čisto presenečena, ko naredi isto kot naš 5-letnik. Obožuje muziko, predvsem tisto s harmoniko, poje pa bolj redko . Zunaj pa je ni ovire, vsi tobogani, plezala in igrala so njegovi, če je treba tudi z glavo navzdol po toboganu , ker tako vidi brata, jaz pa raje kar stran pogledam .
RE: Kaj vse zmorejo vasi dveletniki? 10.10.2009 14:37:37
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Mija79
Doma imamo 27-mesecnika,ki ze zelo lepo povezuje besede v krajse povedi,pozna vljudnostne izraze in jih tudi uporablja,zelo se navdusuje nad glasbo ,zadnje case nas vsakih nekaj dni navdusuje z novo pesmico ,ki si jo veselo prepeva..Je precej trmoglav in vcasih tudi len.Sploh ce je potrebno pospravit igrace za seboj ter obuvala.Zanima me kaksni so vasi dveletniki,ter kako odreagirate v tistih manj prijetnih situacijah ,ko vam malcek kljubuje.Hvala,lep dan.
Naš ima 2leti in 4mesece.
Zelo dobro povezuje besede v stavke, slovnica mu ne dela več toliko težav. Grozno rad pleše, tako da ima naštudirane različne gibe in veliko gibov ponavlja (kar vidi na TVju). Tudi naš poje pesmice, ki se jih nauči pri varuški.
Z njegovimi muhami nimamo težav, ker sva z možem glavna in vedno obvelja najina beseda. Četudi to pomeni, da je kaznovan. Primer: če večernega rituala ne spelje gladko in se upira (noče pospravit igrač/ noče umit zob) ne dobi risanke preden gre v posteljo (ki pa je na sporedu vsak dan ko je zvečer priden). Joka za znoret, me prosi, gleda z lepimi učkami... Mi je hudo pa popi** ampak risanke ne dobi. Je pa potem njegovo obnašanje naslednje tedne zelo lepo in fino sodelujemo
RE: Kaj vse zmorejo vasi dveletniki? 10.10.2009 15:05:13
travica
26 mesecev govori v stavkih, pravilno uporablja spol in sklanja besede zna zapet cca. 20 pesmic (pol pa še kakšno sama zmiksa ) sama zvečer pospravi igrače obožuje knjigice in zna nekatere že na pamet (npr. muco copatarico, pa polovico rim iz enci benci na kamenci) ne upa se spustit po toboganu ne zna vsonožno skakat odkar je v vrtcu pa pridejo dnevi skozi katere se prebijamo samo z grožnjami ker ne bo spala, jedla bo DRUGO (sama ne ve kaj), ne bo menjala pleničke, ne bo obula copat,...
Se vaši dojenčki (6–12 mesecev) radi crkljajo? Moj sploh ne posluša, samo odriva me, pleza name, vleče, ... niti nošenje noče, samo gleda stran. To se mi zdi res čudno ... Kakšni so vaši?