|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
29.10.2009 22:52:38   
isobel
Hvala za tale link. Mi je pomagal pri predstavljanju, kaj naj sploh iščem. Se mi pa dozdeva, da je mogoče težava v tem, ker ga ne dosežem v celoti. Verjetno zatipam le rob. 

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
30.10.2009 8:58:11   
Martinčka
Hihi limonita fajn slikica:) user posted image .... Isobel verjetno ga res težje pretipaš ampak zdaj ko veš kje prb se nahaja boš zagotovo našla.. vsaj približno boš vedla kje je:)

je pa prov fajn vse tole...user posted image za to temo!

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
30.10.2009 23:15:41   
isobel
Mislim, da sem našla. Pomagalo mi je še to, ko sem nekje prebrala, da zadeva "visi" in kako globoko se nahaja. Ves čas sem ga tipala, le da nisem vedela, da ga tipam. user posted image Pričakovala sem nekaj manjšega. user posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
7.11.2009 8:58:32   
isobel
Koliko je pregledovanje MV sploh zanesljivo?? Vsak dan od konca M pridno pregledujem MV in sem že skoraj pri koncu cikla, a moj MV je še vedno trd (kot konica nosu), ali če se izrazim drugače - stanje je ves čas nespremenjeno. user posted image

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
10.11.2009 5:20:32   
barbara_s
isobel, v bistvu odgovora na tvoje vprašanje ne poznam. So pa spremembe materničnega vratu pri enakovredne opazovanju sluzi,kadar hočemo določiti ovulacijo.
Si prepričana, da nisi vmes kakšnega dneva spustila? Si opazovala tudi kakšno sluz? Kako pa je z odprtostjo/zaprtostjo, pa lego? Je tudi to vedno isto? Mogoče pa ta mesec nisi imela ovulacije?

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
10.11.2009 11:27:19   
isobel
Dan kasneje sem začutila občutno spremembo v MV - zelo nizek in trd kot kamen. Si ga pregledujem vsak dan kar med tuširanjem. Zmedel me je opis, da je MV pred in po ovulaciji trd kot konica nosu. Zgleda imam mehek nos. user posted image No, ampak sedaj vem, da je razlika očitna. Moja M je tudi izredno dolga (7-8 dni) in ko sem začela tipati, je bil MV že omehčan, zato nisem zaznala spremembe. Fajn zadeva tole z MV in bom vsekakor redno spremljala.

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
11.11.2009 15:03:08   
Anonimen
Pozdrav!

Bom kar pod to temo vprašala, upam, da bo katera znala svetovati,...

MV sem si spremljala po teh navodilih in res opazila spremembe. Sedaj je nekje 12 dni od ovulacije, MV je trd in zaprt,...  včeraj zvečer pa sem opazila takšno sluz kot takrat, ko imam o - lepljivo, vlečljivo. Malo me je zmedlo, ker res nevem kaj bi lahko to bilo. user posted image   je možno, da nama je uspelo in sem noseča ali se to dogaja tudi pred user posted image ?

(odgovor članu isobel)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
12.11.2009 9:08:42   
isobel
Meni se je MV spet odprl in postal mehak po štirih dneh od zaprtja. Surfam po netu, a ne najdem odgovora, zakaj. Sem pa imela izcedek, vendar ne vlečljiv, ampak prozorno belkastega. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
13.11.2009 5:16:30   
barbara_s
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimens

Sedaj je nekje 12 dni od ovulacije, MV je trd in zaprt,...  včeraj zvečer pa sem opazila takšno sluz kot takrat, ko imam o - lepljivo, vlečljivo. Malo me je zmedlo, ker res nevem kaj bi lahko to bilo. user posted image   je možno, da nama je uspelo in sem noseča ali se to dogaja tudi pred user posted image ?


Hja... Pred menstruacijo veliko žensk opaža spet tako sluz, ki je podobna kot ob ovulaciji. To pa zato, ker se mora MV nekako spet "sprostit" in odpret, da gre lahko menstruacija ven. Nekatere ženske pa to opažajo tudi takrat, ko so noseče, tako da se iz tega ne da v bistvu ničesar reči, ali je prišlo do nosečnosti ali ne. V tem primeru je seveda najbolje narediti test, pa se takoj vidi, kaj je :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
13.11.2009 5:19:19   
barbara_s
IZVIRNO SPOROČILO: isobel

Meni se je MV spet odprl in postal mehak po štirih dneh od zaprtja. Surfam po netu, a ne najdem odgovora, zakaj. Sem pa imela izcedek, vendar ne vlečljiv, ampak prozorno belkastega. 


isobel, si morda kakšen dan ali dva pred pričakovano menstruacijo? Jaz sama opažam tak "vzorec" MV in sluzi par dni preden dobim menstruacijo.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
13.11.2009 15:00:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

Hja... Pred menstruacijo veliko žensk opaža spet tako sluz, ki je podobna kot ob ovulaciji. To pa zato, ker se mora MV nekako spet "sprostit" in odpret, da gre lahko menstruacija ven. Nekatere ženske pa to opažajo tudi takrat, ko so noseče, tako da se iz tega ne da v bistvu ničesar reči, ali je prišlo do nosečnosti ali ne. V tem primeru je seveda najbolje narediti test, pa se takoj vidi, kaj je :)




Pri meni je bil to znak, da prihaja user posted image , saj se je danes ulila.   user posted image   Bomo še naprej raziskovali, upam da še ta mesec pol pa da je mir za 9 mesecev.

Tudi ostalim želim, da čimprej zagledate user posted image

(odgovor članu barbara_s)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
13.11.2009 21:17:38   
isobel
IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

isobel, si morda kakšen dan ali dva pred pričakovano menstruacijo? Jaz sama opažam tak "vzorec" MV in sluzi par dni preden dobim menstruacijo.



Do menstruacije je še okoli 9 dni, zato mi je vse skupaj čudno. Je pa res, da MV opazujem šele prvič ta ciklus in mogoče je tako vsak ciklus ...

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
14.11.2009 10:02:13   
isobel
Včeraj zvečer se mi je po 2 dneh odprtosti MV spet zaprl. user posted image Pričakovala sem, da bo do M ostal odprt.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
23.11.2009 11:29:15   
tijica
Pozdravljene!

Tudi jaz sem nova z vami in sem prebrala celotno temo...Moram povedat da tudi sama opatujem MV in delam na tem da bom user posted image .Danes je en dan po ovulaciji in nimam vec izcedka.MV je trd in globoko znotraj.Zanima me ali katera ve kaksen je MV ce si oplojen in kaksen ce nisi po ovulaciji seveda.Mene ze cel dan spika v levem jajcniku kot rahla bolecina pred user posted image ,ceprav je se do nje 13 dni.Jutri bi morala zaceti jemati Dabroston tabletke za ureditev user posted image ,pa nevem ce naj ali ne,strah me je da bi skodovala plodu,ceprav mi je gineko rekla da nic ne skodi...Kaj mislite?

Pozdravcek,tijica

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
26.11.2009 12:01:30   
barbara_s
IZVIRNO SPOROČILO: isobel

Včeraj zvečer se mi je po 2 dneh odprtosti MV spet zaprl. user posted image Pričakovala sem, da bo do M ostal odprt.



isobel,

po ovulaciji se MV spet zapre in spusti, postane trši. Kakšen dan pred menstruacijo se pa lahko spet začne malenkost odpirat...

Moja izkušnja je, da "filing" za opazovanje MV dobiš šele tam nekje po drugem, tretjem ciklusu - pa meni pomaga zapisovanje, da si tudi grafično predstavljam.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
26.11.2009 12:03:02   
barbara_s
IZVIRNO SPOROČILO: tijica

Zanima me ali katera ve kaksen je MV ce si oplojen in kaksen ce nisi po ovulaciji seveda.



V bistvu ni nobene razlike, tako da s tem ne moreš "določiti", ali si noseča ali ne.

(odgovor članu tijica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
26.11.2009 22:11:22   
isobel
IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

isobel,

po ovulaciji se MV spet zapre in spusti, postane trši. Kakšen dan pred menstruacijo se pa lahko spet začne malenkost odpirat...

Moja izkušnja je, da "filing" za opazovanje MV dobiš šele tam nekje po drugem, tretjem ciklusu - pa meni pomaga zapisovanje, da si tudi grafično predstavljam.



Si pridno zapisujem vse skupaj. user posted image Od zadnjega dneva M do konca ovulacije je bil MV odprt. Potem se je MV za 6 dni zaprl, nato za 4 dni odprl in potem spet 2 dni pred M zaprl. Ko je bil zaprt v tem vmesnem obdobju, je bil le nizko in trd. Ko je bil zaprt pred M, je bil pa MV nizko, trd in zelo zadebeljen, kot otečen.
Ta ciklus sem spet odprta od zadnjega dne M in me prav zanima, kaj se bo zgodilo po ovulaciji.

Se pa vsekakor strinjam, da bom šele po več ciklusih dobila občutek za te stvari. Še vedno sem zelo navdušena nad to metodo. user posted image

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
27.11.2009 7:29:11   
Anonimen
Ali ta metoda deluje tudi v primeru, da imas operiran MV? 

(odgovor članu isobel)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
13.1.2010 21:34:20   
Anonimen
No, da malo osvežim temo,...

Katera se bolj spozna na to, bi jo prosila, če mi pomaga in razloži, če je možno, da se ti MV spreminja in kljub temu nimaš O. oz, če se ti spreminja pomeni da jo 100% imaš, če pa ostaja skozi ves mesec enak pa je nimaš? Si prav predstavljam?
Ta mesec sem tudi jaz začela opazovati in sem sedaj 8. dan po M in se je že začelo nekaj dogajati. Sedaj sem 3 mesece jedla hormonske tablete, da bi se mi M uredila, saj sem jo prej imela na 55 dni (ta mesec jih več ne jem in upam, da se bo uredila). Glede na spremembe (mehčanje MV) bi torej lahko rekla da prihaja O, in da mi je s tabletami uspelo uredili ciklus. Ali se motim? Prosim za vaše mnenje.
Hvala!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
14.1.2010 11:39:27   
isobel
To zanima tudi mene, ker se meni ta mesec (27. dan ciklusa, povprečna dolžina 32 dni) MV sploh ni omehčal in odprl, niti nobenih drugih znakov ovulacije nisem imela. Torej, a ovulacije ni, če je MV ves ciklus trd in zaprt?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
14.1.2010 17:47:39   
doloress
Po mojem je ni. Se mi zdi smiselno, da se MV ne odpre, če se nima zakaj. Kot je tudi v casu nosecnosti zaprt, ko ni O.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
14.1.2010 22:11:39   
isobel
Ah, saj sem vedela... user posted image

(odgovor članu doloress)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
15.1.2010 7:15:28   
doloress
Joj sem te spravila v jok. Ne ma resno jemat, kaj pa vem kaj govorim. Zdi pa se mi smiselno...

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
15.1.2010 8:41:38   
isobel
Ah, saj nisem dejansko jokala, le ta emotikon je najbolj povzel moje žalostno obdobje celotnega meseca. Moji jajčniki preprosto ne vedo, da je sedaj pač čas, ko je treba delat. user posted image

(odgovor članu doloress)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: opazovanje materničnega vratu in zanositev
15.1.2010 13:12:15   
baguSka
ne vem kako vam uspe... jaz sem probala ze nestetokrat potipat svoj maternicni vrat in ga ne zatipam, pa da je ne vem kaj... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?