|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:37:49   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Če zavraš fore o razvajenosti, kot ti praviš, potem zanikaš psihični, čustveni razvoj svojega otroka. Moja sedaj 9-mesečnica že dolgo časa ve, kaj si lahko dovoli pri mamici, očkatu, babicah, dedku itd. Težav s spanjem nimamo, ker z možem nisva popustila, če jo pa zagrabi ihta, gre pa z obrazložitvijo v svojo posteljico, dokler se ne umiri. In glej ga zlomka, da razume in včasih traja res par minut, načeloma se pa hitro umiri. Če bi jo pa človek nosil non stop po rokah, se pa brezskrbi navadi na to in seveda tudi razvadi.


S tem, ko 9. mesečnico na tak način kaznuješ ker trmari in ihta, si ti tista, ki zavrača in omejuje psihični in čustveni razvoj otroka, ker trma in ihta sta del čustvenega in psihičnega razvoja otroka.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:38:58   
Katy78
Še to sem hotela napisat v prvem postu - jaz trmo in ihto "pogasim" tako, da mu hitro preusmerim pozornost. In glej ga zlomka, deluje takoj. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:39:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Če zavraš fore o razvajenosti, kot ti praviš, potem zanikaš psihični, čustveni razvoj svojega otroka. Moja sedaj 9-mesečnica že dolgo časa ve, kaj si lahko dovoli pri mamici, očkatu, babicah, dedku itd. Težav s spanjem nimamo, ker z možem nisva popustila, če jo pa zagrabi ihta, gre pa z obrazložitvijo v svojo posteljico, dokler se ne umiri. In glej ga zlomka, da razume in včasih traja res par minut, načeloma se pa hitro umiri. Če bi jo pa človek nosil non stop po rokah, se pa brezskrbi navadi na to in seveda tudi razvadi.


S tem, ko 9. mesečnico na tak način kaznuješ ker trmari in ihta, si ti tista, ki zavrača in omejuje psihični in čustveni razvoj otroka, ker trma in ihta sta del čustvenega in psihičnega razvoja otroka.


se strinjam. valjda otrok ne joka, k je že davno obupal in spoznal da nima kaj pričakovat od starševuser posted image in da če si želi bližine in stiskanja in cartanja, je to njegov problem, ker mamica se pač z njim ne strinjauser posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:40:46   
ronja
Zanima me, kdaj bi ve nekega dojenčka označile, da je razvajen?

Dojenčka nikoli. Se strinjam, da iz takega pride samozavesten otrok.

Moja prva je bila čisto ista, druga majčkeno milejša različica, pa vendar še precej podobna. Pa ni zdaj prva nič razvajena (pri 2 letih), vsaj v primerjavi z drugimi otroki ne. Brez skrbi, skratka, otrok ni razvajen, trenutno te pač še potrebuje čisto fizično ob sebi. Se samo zrihta, ko otrok odrašča.
Delaj samo po svojem srcu in naj ti razna pametovanja ne pridejo do živega. Blesavo bi bilo, da ne bi dala otroku tega, kar rabi in kar bi mu ti rada dala, zato, ker se ena stara mama usaja. Jaz sem pri obeh skočila takoj in me živ bog ne prepriča, da je bilo to narobe.

Glede uspavanja brez dojenja otroci sprejmejo, da če ni mame, ni joške, pika. Tudi ronja je zaspala enkrat pri babici, ko sva šla na koncert (edinkrat odkar jo imava, hehe). Jo je pač imela v naročju in jo lepo pocartala, da je zaspala - babici je bilo to itak v veselje...

Skratka: čim manj si pusti solit pamet, če ti čutiš, da je nekaj prav. Seveda poslušamo nasvete, sploh kadar nismo ziher - ampak kadar ti tisti notranji glasek nekaj govori, pa le poslušaj njega, ne pa raznih tet in babic - ker glasek ima prav.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:44:50   
Anonimen
pa še to - postla more bit kraj, kjer je otroku prijetno, kjer se spočije, naspi itd. in ne kraj, ki ga otrok povezuje s kaznovanjem.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:44:54   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


A daj no, pa ne moreš 9 mesečniku na ta način "izbijat" trme in ihte. Tudi moj je včasih trmast in ihtast, ampak to je del razvoja dojenčka in mi na kraj pameti ne pade, da ga bom kazensko dala v posteljico in pričakovala, da bo on pri 10. mesecih skapiral, da ne sme biti trmast in ihtast in da bo lahko šel ven, ko se umiri.

Pa tudi mi nimamo težav s spanjem, spi v svoji posteljici in je na splošno zelo dobrovoljen in prijazen dojenček.

Kdo pa je rekel, da ji izbijam ihto. V svoji posteljici se zelo dobro počuti in vem, da se bo tam najhitreje umirila. Na živce pa mi gre, ko nekatere jokajo, da imajo jokanja svojih otrok poln kufr, po drugi strani pa ne morejo pustiti otroka jokat. Naj se odločijo za en sistem vzgoje in če jim ravno ne gre, potem naj trpijo.
In ta OMG... nekatere ste tako pametne, da ni čudno, da se držim za glavo, ko gledam Varuške in podobne zadeve na TV. In mislite, da izpadete svetnice, ko svojega otroka objemate. Tudi jaz ga, še preveč, a ni čudno? Samo jaz nimam zvečer težav za spat, ker zaspi sama, otork mi spi celo noč, ne poznamo nošenja po dve uri itd. In to pripisujem zgolj nama z možem in najini vzgoji.
Do svoje hčerke čutim neizmerno in čisto ljubezen, ki pa ne pomeni popuščanja pri vzgoji in dovoliti vsega otroku. Najmanj pa izsiljevanja.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:47:15   
Anonimen
ko svojega otroka objemate. Tudi jaz ga, še preveč, a ni čudno?


ja, takrat ko teb paše.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:52:36   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


A daj no, pa ne moreš 9 mesečniku na ta način "izbijat" trme in ihte. Tudi moj je včasih trmast in ihtast, ampak to je del razvoja dojenčka in mi na kraj pameti ne pade, da ga bom kazensko dala v posteljico in pričakovala, da bo on pri 10. mesecih skapiral, da ne sme biti trmast in ihtast in da bo lahko šel ven, ko se umiri.

Pa tudi mi nimamo težav s spanjem, spi v svoji posteljici in je na splošno zelo dobrovoljen in prijazen dojenček.

Kdo pa je rekel, da ji izbijam ihto. V svoji posteljici se zelo dobro počuti in vem, da se bo tam najhitreje umirila. Na živce pa mi gre, ko nekatere jokajo, da imajo jokanja svojih otrok poln kufr, po drugi strani pa ne morejo pustiti otroka jokat. Naj se odločijo za en sistem vzgoje in če jim ravno ne gre, potem naj trpijo.
In ta OMG... nekatere ste tako pametne, da ni čudno, da se držim za glavo, ko gledam Varuške in podobne zadeve na TV. In mislite, da izpadete svetnice, ko svojega otroka objemate. Tudi jaz ga, še preveč, a ni čudno? Samo jaz nimam zvečer težav za spat, ker zaspi sama, otork mi spi celo noč, ne poznamo nošenja po dve uri itd. In to pripisujem zgolj nama z možem in najini vzgoji.
Do svoje hčerke čutim neizmerno in čisto ljubezen, ki pa ne pomeni popuščanja pri vzgoji in dovoliti vsega otroku. Najmanj pa izsiljevanja.


Da daš otroka v posteljo ker tmari, je to zame kaznovanje in izbijanje trme in nič drugega. Verjemi, da tudi otrok to tako dojema.

Moj mali od 4. meseca spi v svoji postelji, že od nekje 3. meseca dalje je ponoči spal po 6 ur, od uvedbe GH pa spi celo noč, to je 10-11 ur. Podnevi spi 2x. S spanjem nimamo težav, je pa res, da ga podnevi uspavam na rokah. So what? Zaspi pa v 5 minutah. In kaj naj rečem, da je to razvajanje in ga bom dala raje v posteljo, kjer bo jokal eno uro preden zaspi? Kar hočem povedat je, da sem ga veliko nosila po rokah, celo moja mami, ki je delala v vrtcu in zagovarja nošenje po rokah in crkljanje, je ob vsem tistem celodnevnem nošenju rekla, da bo to še problem, ko bo večji. Pa ni nobenega problema in nobene razvajenosti.

Pri vzgoji pa bodi brez skrbi, da boš kdaj pa kdaj tudi morala morala popuščati, ker sicer boš imela zafrustriranega in vase zaprtega in nesamozavestnega otroka. Javi se čez par let, pa boš poročala.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:55:50   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ko svojega otroka objemate. Tudi jaz ga, še preveč, a ni čudno?


ja, takrat ko teb paše.


Glej, ne bodi primitivna in se obnašaj, tako kot je treba. In ne žali drugih, ker si tudi ti ne želiš, da bi drugi žalili tebe. Moj otrok prejme ogromno ljubezni in pozornosti, kar se kaže na mnogo načinov, predvsem na njegovem odzivanju, veselju, dobrovoljosti in drugih karakternih oznakah. In čeprav je stara samo 9 mesecev, ve, da se njenega kužka boža in ne vleče za ušesa. Če se pa z otrokom ne ukvarjaš, potem pa res ne more vedeti, da vlečenje za rep žival boli in da se jo mora lepo božati.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 9:58:16   
miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Javi se čez par let, pa boš poročala.

Enako, ker si očitno doktor znanosti iz materinstva. Pa brez zamere. Se slišiva čez par let.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:07:38   
marjetica8
Glede uspavanja na joski: Nas je tudi star 5 mesecev in se vedno uspava na joski. Z oktobrom je pa mami zacela hodit zvecer na aerobiko (da malo speh spravimo stranuser posted image )!, pa ga cist lepo uspava tata al pa dedi brez joskeuser posted image ! Samo ko sem pa jst doma, hoce pa joskouser posted image !

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:15:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia



IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Javi se čez par let, pa boš poročala.

Enako, ker si očitno doktor znanosti iz materinstva. Pa brez zamere. Se slišiva čez par let.


Ne, nisem doktor znanosti iz materinstva, mi pa čisti materinski čut, za katerega ne rabiš doktorata znanosti, da vedeti, da otroka pri 9. mesecih ne moreš dati v posteljo ko trmari in da pri tako malemu še ne moreš reči, da izsiljuje in podobno. In ta isti materinski čut mi pravi, da je treba oz. bo treba pri vzgoji tudi popuščati in sklepat kompromise. Moja vzgoja je bila taka in sem zanjo svojim staršem hvaležna. Je pa res, da je sta v času pubertete morala biti mama in oče malo bolj stroga, ampak puberteta je pač vesolje zase.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 10:16:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:17:22   
Petka09
Ah joj, pa zakaj zdaj tako udrihate proti miapiji?
Zdaj izpada, kot da svojega otroka sploh nima dovolj rada, kot da jo vzgaja s trdo roko, diktaturo...
Malo preberite med vrsticami: ona se je odločila podobno kot sem se tudi jaz.Verjetno je že od novorojenčka dalje skušala navajati otroka, da spi sam in mogoče sva obe imeli srečo, da s tem ni bilo težav. Tudi jaz sem svojo punčko že prvi dan prihoda iz porodnišnice dala spat v zibko, midva pa sva spala zraven v najini postelji. Nikoli je nisem vzela k nama v posteljo čez noč ampak velikokrat oz. skoraj vsak dan samo zjutraj po 7. uri, ko sem želela še poležati, ona pa se je že zbudila in sva se crkljali še kakšno urico. Moja punčka tudi nikoli ni pokazala negodovanja zaradi tega, ker spi v svoji zibki. Zdaj jo imamo že v svoji sobici v kinderpetu. In sem zato slaba mama, ker je nikoli nisem imela ponoči? Pa tudi nosila je nikoli nisem veliko, tudi hotela ni preveč... Ni zato miapia slaba mama, kot ste jo označile. Tudi njena punčka je pač takšna, da je očitno bila vedno bolj umirjena oz. je lahko takšne "metode" uvajala že od začetka.
Mogoče zato tiste, ki imate bolj "zahtevne" dojenčke napačno mislite, da pa je svojega otroka v nekaj prisiljevala, pustila v nedogled jokati... Pa sigurno ni tako. Ker vem jaz po naši tamali, ker res nikoli veliko ne joka, ni zahtevna.
Verjamem pa, da so dojenčki zeloooo različni in eni zahtevajo več, drugi manj. Sploh dojeni radi zaspijo na dojki, se več crkljajo itd.... In takšnega otroka res ne moreš "vzgajati" isto kot dojenčka, ki zahteva manj. In zato mamice niso nič slabše.

Pa mene moti tudi tisto posploševanje, da dojeni otroci (ki se recimo več crkljajo pri dojki oz. mamici) oz. dojenčki, ki zahtevajo več pozornosti, da so pa potem kasneje bolj samozavestni in kao boljši otroci od tistih, ki pa so na flaški oz. ki se ne nosijo toliko, spijo sami v posteljicah....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:19:04   
koala
5 mesečnice nebi nikoli označila za razvajeno!! Moj se je uspaval na dojki do 13 meseca, ko sem nehala dojit pa zna čudežno zaspani sam. Dolgo je zahteval mojo 100% pozornost, zdaj pri 20 mesecih pa se zan zaigrat sam.
V vozičku sicer ni bilo poblemov, malo je protestiral pri petih mesecih ker je premalo videl ko pa sem mu malo dvignila naslon pa je čudežno spet začel uživati v sprehodih.
Mišk dokler vaju ne moti vse kar počne vajina hčerkica nadaljujte tako kot do sedaj, če pa te/vaju moti bosta pe že ukrepala.

miapia a si že kdaj pomislila da vse zasluge ne grejo le vajini vzgoji? Ampak tudi karakterju vajinega otroka?
Ker glej jaz sem zelo dosleda pri določenih stvareh (recimo cukanja psa za ušesa definitivno ne odobravam in ga dosledno vsakič odstranim, otroka ne psa) pamali še velikokrat iztkoristi priliko in ga pocuka.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
14.10.2009 10:19:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:22:16   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

no jaz tudi mislim, da ena vzgoja mora bit že od čisto malega. ok, ne boš vzgajal 4 mesečnega otroka, ampak vsega pa mu tudi ni treba pustit. če je do 2 let vse dovoljeno, ker je otrok itak mali, pa ne razume, pa ga ne smeš zatret, ni luštno, če pri 2 letih naenkrat prileti tisoč omejitev.

omejitve, obnašanje itd. pač morajo biti, tako to na svetu je in prej kot otrok to dojame, lažje mu bo kasneje.
Saj vzgajanje ne pomeni, da otroka pretepaš, ga pustiš kričat do nezavesti, ima pol urni time out, če pa se grdo obnaša, pa so neke "sankcije."

tudi moj sin je poskušal z ihto. je padel v tako panično dretje, cepetanje in norenje, ko ni bilo po njegovo. tudi sama se zavedam, da je to faza, ampak kot mama je moja dolžnost, da mu pokažem da se da tudi drugače. kadar je kričal sem mu tudi po stokrat rekla, naj se umiri, naj neha jokat... da ga ne razumem. star je bil nekje 8-9 mesecev, ko je začel s tem. parkrat je poskusil in ugotovil, da to ne pali. tudi jaz sem ga stisnila objem, tudi jaz sem mu pela, ampak poleg tega sem mu dala jasno vedet, da z dretjem ne bo dosegel nič. kadar je začel iz polnega za brezveze izsiljevat, sem ga odnesla v njegovo posteljo in tam je počakal dokler se ni umiril,

to sem naredila do sedaj samo parkrat in vedno se umiri po manj kot minuti. zakaj? ker vidi, da nič ne doseže s tem. sem zato slaba mama?
ne, jaz mislim da sem ravno zaradi takih stvari dobra mama. ker je šel 5x po minuto v posteljico in ker sem mu 5000x povedala naj ne kriči za brezveze, imam trenutno 15 mesečnika, ki ne izsiljuje, se ne jezi, se vse zmeniva lepo.

saj je tudi njemu lažje, da ga stvari ne razjezijo takoj. da ne znori in ne vpije, pa sploh ne ve zakaj. da ne joče od groze, ker ne more spravit lika v pravo luknjo. vse to so stvari, pri katerih reagira umirjeno, ker se je tako naučil.

ne rečem, da bo čez eno leto, ko pride ta huda trma enako. ampak jaz bom vedela, da bi bilo še hujše, če ga ne bi vzgajala.

kar se tiče joka, uspavanja itd... tu sem mnenja, da so otroci različni. eni rabijo tako, drugi drugače. jaz svojega fantka nisem pustila jokat, ampak sem bila ob njem dokler me je potreboval, ga nosila ko je to želel, ampak načeloma (razen čisto na začetku) nisem skočila na ta prvi jok in se je tudi tako naučil, da se malo da počakat.

naš je bil kar se tiče spanja, katastrofa in vem da sem naredila vse tako, da bi bil označen za razvajenega, ampak me to ni brigalo, ker otrok potrebuje ljubezen, nežno roko in vzgojo.



hehe, namesto, da sem pisala svoj dolgi post, bi raje počakala na tega tvojega, ker se lahko samo podpišem user posted image .


Pa še nekaj bi rekla.... Od kje dandanes torej toliko otrok, ki izsiljujejo po šolah, se pretepajo, ustrahujejo učitelje, grozijo s socialno in odvetniki???? Kaj so to za eni otroci??? Čigavih staršev? In zakaj ji je toliko? Zakaj je tega toliko ravno dandanes, ko pa imajo otroci toliko pravic kot še nikoli prej v zgodovini? Toliko ljubezni, pozornosti, upoštevanja njihovih želja in "razvojnih muhic" kot imajo že od dojenčka dalje otroci danes, niso imeli nikoli prej!! In ravno danes se največ sliši o nasilju nad učitelji, vzgojitelji... da so potrebne take oddaje kot je tista Super Nanny itd.... in da o tem nonstop poslušamo po tv, radiu, beremo po časopisih?
Kje je potem napaka? Oz. kdo jih dela?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:27:38   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Druagače pa, delajte s svojim otrokom kakor vam pač paše in ustreza. Če vam je neka stvar v redu in vas ne moti, zakaj bi jo poskušali odpraviti. Če pa boste neko stvar poskušali spremeniti, na katero je otrok navajen, boste pa morali biti vztajni in tudi imeti nekaj živcev. Jaz sem zelo vesela, da mala ne spi z nama, ker s kasnejšim navajanjem na svojo posteljo ne bomo imeli težav.


Si pa zamudila veliko čudovitih trenutkov s svojim otrokom, ko se v topli posteljici stisneta drug k drugemu in zaspita. user posted image user posted image user posted image

Aja, moja dva spita v svoji sobici, občasno pa tudi z nama. Je pa mala, ko se je še dojila, spala z menoj in je ni bil problem navajati na svojo posteljo in svojo sobo. Bolj jo je bil problem navaditi zaspati sami, brez joške. Pa tudi to smo zrihtali. Da bi pa se zaradi kasnejših morebitnih težav že na začetku obremenjevala in sebi in otroku prikrajšala mnogo lepih trenutkov...Ne, to pa ne, moj materinski čut mi tega ne dovoli...user posted image


_____________________________



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:31:08   
miapia
Hvala UmpaLumpa in Petka09.

Se pa strinjam, da ima vsak otrok svoj karakter. Moj otrok je izredno priden, so pa trenutki, ko pač ni. Glede spanja je pa dosti odvisno od staršev, s kakšnim pristopom bodo spanje uvedli. Vse nasvete, ki sem ji prejela od svojih prijateljev, staršev, znancev sem uporabila na svojem otroku in ni mi žal.

Ulla80-imeti materinski čut še ne pomeni, da delaš in ravnaš 100% in vedno pravilno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:33:06   
Petka09
Mislim, da tale tema prehaja že v žaljenje!

Da ima ena boljši oz večji MATERINSKI ČUT... da je ena oz. druga bolj izkoristila trenutke s svojim dojenčkom.... Mislim, to resnično žali vsako mamico!

Vsaka mamica je najboljša svojemu otroku in sem prepričana, da ima čisto vsaka tukaj (vsaj na tej temi o kateri teče debata) svojega otroka neizmerno rada in se carta in ukvarja z njim kolikor je potrebno in si to oba želita! Kako lahko nekatere tako obsodite eno mamico, da je slaba???? Ni mi jasno, res ne! Za zjokat!

Veste kdo je slaba mati? Tista, ki otroku ne da za jest, ki ga pusti dret v nedogled, ki ga ne umije, ne obleče dovolj, da ga zebe... Ki ga nikoli ne vzame v roke, ki ga pretepa.... ki nad njim izvaja psihično in fizično nasilje!!!

Kako lahko potem nekatere mamice tukaj tako obsojate druge pri njihovem načinu vzgoje??

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:34:38   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: pety78


Si pa zamudila veliko čudovitih trenutkov s svojim otrokom, ko se v topli posteljici stisneta drug k drugemu in zaspita. .


Nikoli nisem zamudila nobenega trenutka s svojim otrokom in vem, da ga nikoli ne bom. Kar pa ne pomeni, da bom vedno, 24h/dan ob njem. Take izjave so mi malo divje.
So pa božanski trenutki, ko gledam svojega otroka, kako mirno sanja kot angelček v svoji postelji, jaz pa se nato stisnem k svojemu možu v toplo posteljo.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:39:00   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Da ima ena boljši oz večji MATERINSKI ČUT...

Ja, vsaka ima svojega, ki je najboljši za njenega otroka. To pa ne pomeni, da je edino sveto tudi za vse druge.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:40:04   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: pety78


Si pa zamudila veliko čudovitih trenutkov s svojim otrokom, ko se v topli posteljici stisneta drug k drugemu in zaspita. .


Nikoli nisem zamudila nobenega trenutka s svojim otrokom in vem, da ga nikoli ne bom. Kar pa ne pomeni, da bom vedno, 24h/dan ob njem. Take izjave so mi malo divje.
So pa božanski trenutki, ko gledam svojega otroka, kako mirno sanja kot angelček v svoji postelji, jaz pa se nato stisnem k svojemu možu v toplo posteljo.


No, lepo zate. Vsak ima pač svoje zadovoljstvo, prioritete, želje,...


_____________________________



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 10:45:06   
Katy78
Ah, saj vidim, da ni dojela poante, tako da nima smisla, razlagat naprej. Greva z mojim prisrčnim, nerazvajenim in na vsake toliko trmastim dojenčkom, ki mu trmo pogasimo na prijazen način, na sonček. Bova vsaj kaj imela od tega.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: "Razvajen" dojenček
14.10.2009 11:13:54   
Anonimen
Če se pa z otrokom ne ukvarjaš, potem pa res ne more vedeti, da vlečenje za rep žival boli in da se jo mora lepo božati.


sori, sam ti si res mal blesavauser posted image in če že vlačiš po celem forumu zadeve iz drugih tem, bod vsaj tolk in si orenk preberi kako in kaj in ne širi svojih bolanih zaključkovuser posted image moj otrok ni nikol nobene živali vlačil za nič in mislim da smo to zadevo obdelali, celo zelo temeljito smo jo.

matr eni ste res prtisnjeniuser posted image

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?