|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:48:33   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .




Ogromno je, če ravnaš po svojem občutku. Nekateri so preveč načitani in po mojem mišljenju to bolj škodi kot ne. Ena zdrava mera je ravno prav. Je pa tvoj otrok samo tvoj in edinstven. Ko bo prišel njegov pravi čas, bo že naredil, kar mora. To je v zapisano v nagonu. Vsak zdrav osebek shodi, zna jest, pit, prijemat stvari in tako naprej.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:50:14   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .





jaz jo mam pa z dvema in oba sta skoz na tleh, nobenih pripomočkov nismo uporabljali nikol, pa se oba razvijata kot je treba, nobene faze ni noben preskoču, vse razvojne mejnike osvajata tko kot treba. ravno tko otroci od kolegic, k jim jst težim ( user posted image ), da nej jih majo na tleh, pa ne v ležalnikih, pa ne v stajcah, hojcah, ne za roke vodit, ne posedat, na tleh, na tleh, na tleh.....ne boste verjele, ampak vsi kobacajo oz. so kobacali....


Se pravi, po tvoje, je moj otrok prizadet oz. zaostal? Je ogromno na tleh, pa se še ne kobaca. Res ne vem, kaj naj si mislim.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:55:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .





jaz jo mam pa z dvema in oba sta skoz na tleh, nobenih pripomočkov nismo uporabljali nikol, pa se oba razvijata kot je treba, nobene faze ni noben preskoču, vse razvojne mejnike osvajata tko kot treba. ravno tko otroci od kolegic, k jim jst težim ( user posted image ), da nej jih majo na tleh, pa ne v ležalnikih, pa ne v stajcah, hojcah, ne za roke vodit, ne posedat, na tleh, na tleh, na tleh.....ne boste verjele, ampak vsi kobacajo oz. so kobacali....


Se pravi, po tvoje, je moj otrok prizadet oz. zaostal? Je ogromno na tleh, pa se še ne kobaca. Res ne vem, kaj naj si mislim.user posted image


ah dej no, mal se skuliraj. seveda se ne kobaca, ker pride po riti kamor si želi in s tem doseže svoje. zato sem ti pa rekla, da pejt v razvojno, da ti pokažejo vaje, ker če ti jaz tule napišem, težko da si jih boš prav raztolmačla ( pa ne sam zato ker te bo motlo že dejstvo, da sem jaz napisalauser posted image ) v končni fazi mi je pa tk  vseen. pa če mu s tem, ko mu omogočiš pravilen razvoj, preprečiš kak hud padec, je po mojem že zadost. a ni mogoč?



(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 16:56:33   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

joj, sem se glih spomnila, pa bi se prišlepala še z enim vprašanjem, če lahko.

No, pravimo, da je najbolje, da je otrok skos na tleh, ker bo s tem razvijal vse sposobnosti, ki jih mora. Zanima me, kaj naj ji dam po tleh, da se recimo ne bi prehladila? Imamo parket, sam ne vem kaj točno dat dol. Zdaj jo mam na sedežni al pa pod igralnim lokom oz. centrom, spodaj pa še deko. Pod igralnim centrom več ne bo dolgo, ker jo tut jaz želim spodbudit, da se začne premikat po prostoru. Zdej pa ne vem, kaj točno dat na tla.... Deka je preveč muckasta, pa slini po tistem in ni glih fajn, da si dlake od deke daje v usta... Po vrhu lahko dam brisačo? A pa je deka (če je debela) premehka in se otrok ne more lepo začet premikat oz. kobacat? Kaj imate ostale po tleh? Joj, sem zakomplicirala user posted image .

Jaz imam tiste penaste puzle, ki se sestavijo za na tla, kocko, hiško... Dobiš v vseh otroških prodajalnah. Pa lahko pobrišeš, posesaš, opereš, če hočeš.


Deka ni fajn, je premehka, sem videla nazadovanje pri mojem, ker smo ga na morju imeli 1 teden na deki. Puzzle otrokom drsijo, pa pod njimi se ful nabirajpo smeti, paziti moraš tudi pri malih puzlih, ker lahko kak košček v usta dajo. Pa puzzle so tudi bolj trde, če otrok pade, občuti udarec precej bolj, kot na airex blazini
Najboljša je airex blazina oz vse imitacije in njej podobne. čE LAHKO VZAMI ČIM VEČJO.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.10.2009 16:59:42 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 17:11:07   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


ah dej no, mal se skuliraj. seveda se ne kobaca, ker pride po riti kamor si želi in s tem doseže svoje. zato sem ti pa rekla, da pejt v razvojno, da ti pokažejo vaje, ker če ti jaz tule napišem, težko da si jih boš prav raztolmačla ( pa ne sam zato ker te bo motlo že dejstvo, da sem jaz napisalauser posted image ) v končni fazi mi je pa tk  vseen. pa če mu s tem, ko mu omogočiš pravilen razvoj, preprečiš kak hud padec, je po mojem že zadost. a ni mogoč?




Kot vedno imaš prav. Tudi če ti človek navede dejstva (ki so iz knjige), ti blejaš po svoje. Ti si super mama, vse veš in vse znaš, če pa bi življenje naneslo drugače, se pa ne bi znala obrniti, ker bi bilo drugače kot v knjigi. Vaje pa poznam, samo otroka siliti ne morem, če ji trenutno še ne ustreza.

Pa ne trudi se z odgovorom, ker se poslavljam, ker te ne želim več brati.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 17:15:34   
Anonimen
user posted image user posted image za crknt

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 17:25:15   
patkapatatka
Vroče user posted image

No, da še jaz pristavim piskrček.
Pri dveh mesecih smo šli z našo pupo na delavnico handlinga, kjer nam je nevrofiziterapevtka pokazala obračanje na bok in nato na trebušček. Vaje sem skozi mesece konstantno izvajala in se trudila, da jo navadim ležanja na trebuščku. Pri starosti 6 mesecev smo znova šli do nevrofiziterapevtke, ker ta mala še ni kazala znakov, da bi samostojno sedela.
Takrat nam je nevrofiziterapevtka razložila, da naša pupa brez vaj, ki smo jih dosledno izvajali ne bi nikoli kobacala, temveč bi se kar začela postavljati na noge, ko bi prišel čas za to. Rekla nama je, da sva opravila za svojega otroka zlato delo.
Kot je ena že napisala dosti se da storiti z vajami, ki jih pokažejo nevrofiziterapevti.
Trenirajte redno user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 17:28:38   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: patkapatatka

nam je nevrofiziterapevtka pokazala obračanje na bok in nato na trebušček. Vaje sem skozi mesece konstantno izvajala in se trudila, da jo navadim ležanja na trebuščku.



A pa lahko z nami deliš te vaje oz. opišeš kako se izvajajo? Jaz bi jih z veseljem izvajala skozi igro s svojo malčico, če ji bom s tem res kaj pomagala. Ker stara bo 6 mesecev in zdrži v kravcah par minutk pa zravn ne ve kaj bi sama s sabo user posted image . Malo gleda igračke, malce mogoče posega po njih, da bi pa kaj drugega pa ne. Pa obrača se tut ne iz boka na trebuh in obratno, zato bi bla zelo vesela, če bi opisala vaje.

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 17:40:18   
patkapatatka
Ja, jaz se že lahko potrudim in jih skušam opisat, ampak ne vem če pridejo v poštev za vse bebice user posted image .
Naša pupa je imela rahli ekstenzijski vzorec.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 18:04:50   
Petka09
No, ne vem,  kako bi ustrezale vaje. Me pa pri moji tamali moti, da ko leži na hrbtu in se samoiniciativno seveda ne obrača na trebuh, da ko grem mimo nje, rajši glavo fejst nazaj zategne in je kot lunica, da gleda za mano, namesto, da bi pokrčila nogice, se dala na bok in posledično na trebuh in gledala za mano kam grem. No, ne em, če je to ekstenzija ali ne, samo všeč mi pa tut ni user posted image .

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 18:09:42   
patkapatatka
Osnova je obračanje levo in desno na bok.
Ko otrok leži na hrbtu je bistveno, da mu popraviš medenico oz. mu podaljšaš gib. To storiš tako, da ga primeš za boke tako, da sta palca na zgornji strani telesa oz. trebuščku, z ostalimi prsti ga držiš spodaj in mu rahlo potegneš medenico navzdol in navzgor hkrati. Kot, da bi mu skušala na rahlo podaljšati trup in ga hkrati obrneš navzgor. Nežno!
Iz tega podaljšanega giba ga obrneš na levi oz. desni bok. To storiš tako, da ga z eno roko primeš med nogicama in ga nežno obrneš v levo ali desno. Boki so tvoje krmilo. Če začutiš, da se je iztegnil, mu ponovno podaljšaš gib. 
Pomembno je, da se dojenčka v medenici popravi ob vsakem njegovem iztegovanju nazaj, najpomembnejše pri vsem skupaj pa je, da otrok zavzame vbočeno linijo in ne iztegnjeno ali izbočeno. Vedno mora biti kot kifeljček.
Ko pogleda nazaj, se mu ne popravlja glavice z rokami ampak se ga popravi v medenici.

Ko obvladata obračanje na bok iz tega giba izpelješ obrat na trebušček. Če pridejo rokice pri obratu pod telo ga nežno povlečeš za nogice  - ga podaljšaš, da mu zlezejo ven. Ko pase kravice mu popraviš komolce in mu jih po potrebi držiš skupaj za oporo. Pozorna moraš biti, da glavice in prsnega koša ne dviguje previsoko.

Upam, da je kolikor toliko razumljivo user posted image .
Seveda bi bilo najbolje, da otroka pogleda profesionalka in ti priporoča vaje, ki odgovarjajo samo njemu.

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 18:15:13   
patkapatatka
Ja, to kar si opisala med tem, ko sem pisala post je ekstenzijski vzorec, ki se je pojavljal tudi pri naši pupi. Pomembno je, da uporabljaš handling pri dvigovanju in spuščanju otroka, da je čim več v položaju lunice.
Noge je že odkrila, mislim jih daje v usta?

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 18:23:26   
linči 312
ja res se je vnel hud bojuser posted image

no sama nisem kak strokovnjak. le mama 6m starega otročka, ki že veselo kobaca in tud ko mu spordrsne, se največkrat ujame na rokice in tako ne udari ob tla. pustim mu prosto pot. tudi na parket. le vrata zapiram, da mi ne pade v spodnje nadstropje hišeuser posted image . inja. tudi ko grem na WCuser posted image  storim enako in ga ne zapiram v stajico, posteljico,...

hodiva sicer tudi na fizioterapijo, ker sem sama tolk časa težila pediatrinji, da naju je dala na razvojno. skoz je namreč otroček malce vlekel glavico nazaj. sam fizioterapija se tud mal ne more primerjat s "telovadbo" kamor hodiva sicer. je sicer samoplačljiva, ampak zlata vredna. otrok že po tednu ali dveh skapči, kaj mora narest in super napreduje. no saj pravim, da se je še pred 6m začel plaziti. tud ostali otroci na tej telovadbi lepo napredujejo. torej bo kr držal, kar je napisala, mislim da, ulla80. otroka je pač treba spodbujat. je pa res tud, kar pravi miapia, da vsak shodi na koncu. ja sam vprašanje, če je enako spreten kot njegov sovrstnik, katerega so starši s pravilnim handlingom in drugimi vajami usmerjali pri fizičnem razvoju.

petka09,
daj probi si zrihtat fizioterapijo. ker tako kot opisuješ, da močno glavico zategne nazaj in, da se še ne obrača na trebuh in na hrbet, res ni najbolj fajn. pa ne se zdej ustrašit, da je pa kaj narobe z otrokom! je čist ok, le malce spodbude mu manjka. kar pa se tiče opisovanja vaj, pa je res bolje, da jih vidiš v praksi. ker je velik hakelcov. mam tud knjigo doma od andreje semolič, pa je velik bolš, če vse to kar ona opisuje v knjigi, vidiš v praksi

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 18:36:15   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

prakse s tem pa ravno ni.


user posted image Ja prakse z razvojem otrok še nimam popolnoma nič in zato skušam čim več znanja iz tega področja osvojiti sedaj, ko imam dojenčka. Pač prvi otrok in me zanima veliko stvari user posted image .





jaz jo mam pa z dvema in oba sta skoz na tleh, nobenih pripomočkov nismo uporabljali nikol, pa se oba razvijata kot je treba, nobene faze ni noben preskoču, vse razvojne mejnike osvajata tko kot treba. ravno tko otroci od kolegic, k jim jst težim ( user posted image ), da nej jih majo na tleh, pa ne v ležalnikih, pa ne v stajcah, hojcah, ne za roke vodit, ne posedat, na tleh, na tleh, na tleh.....ne boste verjele, ampak vsi kobacajo oz. so kobacali....

moja sestra je malega posedala in zalagala s povštri in imela v hojci in je mali kobacal.....moje hčere ne posedamo,nima hojce in je skos na tleh in ne sedi še sama in se ne plazi oz.kobaca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 19:53:44   
jutranja rosa
Patkapatatka super si opisala vaje in najlepša hvala!!!!
Linči 312 a je to kar opisuješ telovadba mamic z dojenčki ali telovadba prav za dojenčke? Kam naj pogledam za naslove takšnih telovadb?

(odgovor članu patkapatatka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:02:01   
Jutta
Tudi jaz z malim hodim k fizioterapevtki in njena navodila so takšna:
- če se mali dviguje v vozičku oz. kaže zanimanje za okolico, se mu po 6. mesecu lahko malo dvigne naklon
- sedi lahko pri tebi v naročju, vendar pa ZMERAJ ko ga posedaš pazi, da ne sedi sključeno/ DA JE V HRBTENICI, KRIŽU VZRAVNAN
- otrok bo sam prišel do tega, kako se vsesti - čas za to je med 6. in 9. mesecem (če je pred 6. mesecem, je izrazito hiter)


< Sporočilo je popravil Jutta -- 22.10.2009 20:03:34 >

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:04:27   
linči 312
oj jutranja rosa,

lej tule je link
http://www.zdravo-gibanje.si/index.php?id=kdo_smo

govorim o igrivi vadbi. sicer jih obstaja več. pač glede na starost otroka, se mi zdi. je pa res fajna zadeva. no vsaj men se zdi. moj otrok res super napreduje. je tud mel mal ekstenzijskega vzorca. pa smo vmes, ko smo čakal na fizioterapijo (cele 3 mesce!) hodil na to vadbo in pol zanč pridemo na FT in fizioterapevtka reče: "sem pa mislna, da bo otrok res mel neke probleme."user posted image  ja sej jih je mel, vsaj po moje, zato sem hotla neki narest in sem dobila razvojno. no in tam zvedla tud za tole vadbo in sem probala in otrok je zdej super. kukr sem napisala. star 6m in popolnoma sam kobaca, čist po iusuuser posted image  je pa res, da morš pol to izvajat tud doma. ker enkrat al pa dvakrat na teden po eno uro pač ni dost. no pa sej, kukr andreja, ki vodi to, pravi. itak to ves čas izvajaš nevede. pri previjanju, preoblačenju, pri igri,... skratka ni to neka obveznost, v smislu, zdej bomo pa vsak dan po eno uro telovadli. še clo, ko gre mama na kavo, se da izvajat neko vajo. pač otrok ni v vozičku ampak pri mami in se vaja že izvaja. res super stvar. toplo priporočam.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:07:05   
Petka09
Patkapatatka, najlepša ti hvala, res si zlata. Ne, nogic ne daje v usta, jih je pa odkrila in se občasno igra z njimi z rokami. Torej ima res tudi ekstenzijski vzorec, tako da moram zatežit pediatru. Bom delala tudi te vaje kot si opisala pa probala do fizioterapije prit. Ker na bok se lepo obrača in to nonstop, ne potegne ji pa,da bi šla iz tega na trebuh. Kravice za moj pojem lepo pase, sam itak ne morem vedet, ker nisem strokovnjak.
Je pa res, da sem mogoče premalo pozorna pri dvigovanju iz površine in spuščanju nanjo. Tu moram res paziti, ker prehitro dvignem oz. kar iz ležečega ne da bi jo obrnila na stran. Zdaj se trudim zadnje dni toda.... No, saj bo.

Punce, res ste zlate, po eni strani res super, da se je ta tema odprla, da vidimo, da je res treba otroka tudi spodbujat, da doseže določeno fazo. Pa še takrat ni nujno, da bo vse dosegel kot ostali. Važno je, da smo se potrudili.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:07:36   
Jutta
Aja pa še to bi dodala vsem tistim, ki otroke prehitro postavljate na noge (hojice, sedeži...) - dojenčkova hrbtenica je izrazito občutljiva in posledice se lahko poznajo potem še vse življenje, kar spomnite se na sistematske preglede v šoli, ko smo se sklanjali pred zdravnikom - pol mojega razreda je imelo krivo hrbtenico in so dobili navodila, kako delati vaje... Ko se je začel študij pa jih je veliko tožilo, kako jih boli križ ali pa hrbtenica v predelu med lopaticama... Pa to je samo blažja oblika, kakšne so lahko težave... Toliko v razmislek... 

(odgovor članu Jutta)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:12:47   
linči 312
"Je pa res, da sem mogoče premalo pozorna pri dvigovanju iz površine in spuščanju nanjo. Tu moram res paziti, ker prehitro dvignem oz. kar iz ležečega ne da bi jo obrnila na stran. Zdaj se trudim zadnje dni toda.... No, saj bo."

dej petka veš kaj probi. sama se usedi in uleži. hitr ti bo jasn postal, kako morš otročka dvignt in spustit. no vsaj men je na ta načinuser posted image .

ej pa, ne vem če prov razumem. ampak zdi se mi, da še vedno podpiraš glavco otročku. sorry, če se motm. sam tko se mi zdi iz tvojga pisanja. mislm, da pri tej starosti (6m se mi zdi, a ne?) pa tega res ne rabiš. ja pa kar pridna bodi in se trudi, pa ti bo hitr prišlo v kri to pravilno dvogovanje in spuščanje in pol sploh ne boš pomislna, da bi kako drgač spustila otročka. njemu pa boš nardila res ogromno uslugo. tud to je namreč začetek tega, da se otrok kasneje zna uloviti na rokice, če slučajno pade.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:18:13   
linči 312
IZVIRNO SPOROČILO: Jutta

Aja pa še to bi dodala vsem tistim, ki otroke prehitro postavljate na noge (hojice, sedeži...) - dojenčkova hrbtenica je izrazito občutljiva in posledice se lahko poznajo potem še vse življenje, kar spomnite se na sistematske preglede v šoli, ko smo se sklanjali pred zdravnikom - pol mojega razreda je imelo krivo hrbtenico in so dobili navodila, kako delati vaje... Ko se je začel študij pa jih je veliko tožilo, kako jih boli križ ali pa hrbtenica v predelu med lopaticama... Pa to je samo blažja oblika, kakšne so lahko težave... Toliko v razmislek... 


no pod tole se pa jst podšpišem

(odgovor članu Jutta)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:20:09   
Petka09
Ne, ne, linči, glavice pa nič več ne podpiram. Jo že zelo dolgo drži prav suvereno in samostojno ne glede na to v kakem položaju je. V bistvu je zelo močna punčka in se res želi držat pokonci. Ti si res super, hvala ti za vse nasvete!

Aja, pa tut to verjetno ni v redu, da ko mala leži na hrbtu, da nonstop dviguje rito in kao "dela most" ter se opira v nogice oz. stopala. No, sej veš kaj mislim. To sm nekje prebrala, da tut ni ok. Ampak z vajami bo verjetno res dosegla, da bo nogice imela pokrčene predse in bla kot kifeljček, ne pa da dviguje ritko, ko je na hrbtu .

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:27:06   
linči 312
joj no pol pa res še enkrat oprostiuser posted image

ne bi vedla glede tele ritke v luftu. sam verjetno da tud ni najbolš, ker pol ne krepi trebušnih mišis, ki pa so zelo pomembne za sedenje.

če te kaj zanima še kar vprašaj. če bom vedla, bom z veseljem povedala. morš pa vedit, da vse kar govorim, vem le iz lastnih izkušenj in nisem kak strokovnjakuser posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:34:34   
Petka09
Linči, sej izkušnje veliko pomagajo, ker včasih tut strokovnjaki niso najboljše.

Aja, kako pa recimo prepričat oz. navadit dojenčka, da bi čimraje pasel kravice? Jaz jo probam animirat, pa ji mal igračk spredi nastavit, pa jo spodbujat, da jih dosega z rokicami pred sabo, pa da bi probala plazit... Pa nekaj minut zdrži, pol pa začne sitnarit oz. hoče, da jo obrnem nazaj na hrbet. Pa ji pokažem, da lahko sama se preobrne, pa vseeno tega ne nardi.

No, tole z Andrejo Semolič se krasno sliši, sam js sm predaleč, da bi hodla na tole. Me pa mika, da bi znala take vaje, kokr praviš linči, da bi jih nevede delala pri previjanju, na kafetu user posted image , oblačenju, igri...

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Uf to sedenje :)....ponovno :)
22.10.2009 20:36:13   
jutranja rosa
Uf na začetku se je razvnela takšna burna debata, da mi je bilo že skoraj žal, da sem odprla to temo. Sedaj pa vam vsem NAJLEPŠA HVALA!!!!! Ste mi dale danes res ogromno zelo koristnih informacij, ki bodo mojemu sončku koristile celo življenje. Zlate ste!

Samo še to :). A, ko ga dvigujete pravilno...na bok in potem podprete glavico,...ga vedno obrnete na isto stran ali je tudi te strani potrebno menjati? Je grozno narobe, če ga kdaj primem pod pazduhama in dvignem? Tako ga dam najlažje v položaj za podiranje kupčka.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?