|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 12:48:09   
tassika
Jaz pa ne vem če si že upam it vn, mi je mami rekla, da naj rajši še malo počakam, do drugega tedna, ker če bi bilo poletje ni panike, tako pa da je malo prehladno zanjo in da boljše da sva še malo doma kot pa da raskirava prehlad, bom pa jutri vseeno patronažno vprašala za mnenje. Glede ležanja v vozičku pa tudi mene zanima, predvidevam da jo daš na hrbet, saj vidiš če bi slučajno začela nabirat za bruhat pa jo dvigneš.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 12:50:05   
kajjada
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Punce, jaz spet rabim pomoč, naši zoji se na določenih delih ful lušči koža, recimo na zapestju, pa med prstki na nogah, pa podplati, sicer mažem z bepantenom ampak dolgoročno ne pomaga, ko jo spet previjam, opazim, da se je ponvno pojavilo. Patronažna pravi, da naj mažem s hladilnim mazilom in se ji to ne zdi nič takega, jaz pa pojma nimam zakaj se to dogaja. 



Ojla,

tudi našemu fantu se lušči kožica, kar je normalno, mu pa jaz namažem tiste dele z ribjim mazilom (jekodermom) in pomaga, sicer nima glih nekega dišečega vonja, ampak to je vseeno.


nončika, Jan je imel 4650g in ko sva šla po 6 dneh iz P domov je imel 4500g. Po štirih dneh doma je dobil še 100g, kar pomeni , da lepo je. Čeprav se je meni zdelo par dni, da imam ful malo mleka. Ima močen sesalni refleks in si potegne zgleda dovolj, da se naje. Zato mu jaz kar dajem dudico, ker drugače bi cele rokice v usta tiščal.

Midva sva pa danes bila prvič zunaj, ko je tak lep sonček za 20 minut in je kar spal. Komaj čakam sprehode z vozičkom.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 12:52:10   
kajjada
Glede vozička, otročki ležijo na hrbtu. So tako proti nam obrnjeni in jih vidimo in če je karkoli jih vzamemo ven.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 13:05:49   
rožica13
Tassika men je patronažna že drugič ko je pršla rekla, da lahko gremo za 5 min vn, če je lepo (da ni megleno) in pol vsak dan za več časa. Do sedaj sva bli 2x, ker ni blo vremena.

Evo spet alarm, pa kaj je to dons, glih eno uro spiuser posted image

(odgovor članu kajjada)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 13:23:25   
rožica13
Je bil lažn alarm, se je že jokala, pridem tja pa spi kot top user posted image .

Kajjada hvala, se mi je zdelo da so na hrbtu.

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 14:31:51   
nina68
Midva s Tjašem se polno hraniva po steklenički. Ker je v stanovanju suh zrak zaradi centralne mu vsake toliko časa dam piti čajčka hipp ali tekanee za otroke od 1.tedna dalje, čeprav ga ne mara, je tudi men ful nagravžn, je pa dober tudi za vetrove. Če ga pa noče mu ga malce dam med mleko zarad krčev in vetrovov.

Glede sprehoda pa je meni patronažna svetovala, je tudi prej rojen, da naj začneva najprej po 10.min na sončku pri starosti 3.tednov, potem pa naj podaljšujeva. Glih sva se vrnila iz 1.urnega potepa po sončku, ga pa pokrijem s pleničko preko obraza, da malce zadrži oster zrak, v vozičku pa leži na hrbtu.

< Sporočilo je popravil nina68 -- 12.11.2009 14:32:18 >

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 15:24:01   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: pikica 28

punce, jedno pitance. Tiste, ki dodajate ali pa polno hranite po steklenički. Ali daste svojim jenčijem tudi kaj čajčka? Meni je v lekarni svetovala naj po žlički dodam (cca 5 žličk) med obroki komarčkovega čajčka...


dodajam komarčkov čaj. zna ga ruknit tudi do 50ml. v primerjavi z malo pa je to superca, ona namreč poleg AM ni htela nič piti.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 15:27:15   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: rožica13

Punce, kako mora ležat v vozičku, tudi na boku? Se mi zdi da če jo bo kej rukal, da ne bo ostala na boku? Ko se bo zbudila bomo šle prvič z vozičkom mal, ker je tko lep sonce.



kar skoristite tale lepi sonček. nas je partonažna poslala ven naslednji dan, ko smo prišli domov. to se pravi prvič smo šli za ene 10min ven že ko je bil mali star 4dni. res pa, da je bil lep dan kot ga mamo danes.

v vozičku ga dam na bok, nič ga ne bo rukalo. mi lepo spančka.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 15:31:26   
Nončika
kajjada, superca, da vam je dojenje zalaufalo. user posted image user posted image user posted image  nam nažalost ni. mali se je drl, drl in drl. sesalni refleks ma močen, ampak nažalost ni mel kaj dosti za potegnit. dojila sva se tudi po pol ure na vsaki dojki, nato pa je bil že čez pol oz. max eno uro auf in drenje. zdaj sva na Aptamilu in si jaz črpam še teh 20ml, ki mi jih je uspelo danes dobiti z obeh dojk. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 15:38:25   
Nončika
tiste ki dodajate. kakšno flaško rabite? mi mamo nukovo in mi taki vakum napravi, da komaj papamo. hčerka je po teh flaškah lepo spuščala zrakec nazaj, da se je vidlo kako zrak prihaja nazaj v flaško. mali pikec pa samo vleče. tako, da dostikrat moram jaz nazaj potegnit, da pol zrak pride nazaj v flaško.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 16:09:07   
nina68
Tud midva mava nukovo z anatomskim silikonskim cucljem z širokim grlom. Ko naredi "vakum" mu jo premaknem v levo in desno, da spusti zrak, pol pije pa normalno naprej. Bom pa probala še njihov kavčukov cucelj, k pravjo, da je manj krčkov po njem.Z aventovo pa sva imela probleme, je šlo več mleka za vrat kot pa v usta in sem zamenala z nukom, sedaj je pa boljše, pa nekateri pravijo, da so nukove tudi boljše za malčke.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
12.11.2009 16:14:21   
pikica 28
no mi uporabljamo aventovo flaško, in ni panike....

Ja sva danes probala komarčkov čajček po žlički, pa mu ni bil kaj dosti všeč...Zdaj pa ne vem..
A sem jaz mal zmešana al kaj...enkrat imam dovolj svojega mleka, enkrat mi ga pa zmanjka...a se to še kateri dogaja??? JE to normalno?


_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu nina68)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 9:28:52   
kajjada
IZVIRNO SPOROČILO: pikica 28

no mi uporabljamo aventovo flaško, in ni panike....

Ja sva danes probala komarčkov čajček po žlički, pa mu ni bil kaj dosti všeč...Zdaj pa ne vem..
A sem jaz mal zmešana al kaj...enkrat imam dovolj svojega mleka, enkrat mi ga pa zmanjka...a se to še kateri dogaja??? JE to normalno?



Tudi meni se dogaja to z mlekom, enkrat ga je dovolj, drugič pa ne vem, a revež kaj pije, al kar v prazno vleče, ampak zaenkrat še vztrajam pri dojenju, imam pa doma tudi AM, če bi res bila kriza. Mislim pa, da dokler spi po dve tri ure, pol že nekaj poje. Drugače pa pravijo, da če se ti zdi, da nimaš dovolj, ga je treba kar pristavljat, sam po mojem tudi otročku enkrat prekipi , če nič ne potegne.

Midva pa danes drugič ven, za pol urce, jaz ga dam kar na balkon, ko je dopoldanski sonček in je ful toplo.

(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 9:34:32   
Izabela_

IZVIRNO SPOROČILO: Nončika

tiste ki dodajate. kakšno flaško rabite? mi mamo nukovo in mi taki vakum napravi, da komaj papamo. hčerka je po teh flaškah lepo spuščala zrakec nazaj, da se je vidlo kako zrak prihaja nazaj v flaško. mali pikec pa samo vleče. tako, da dostikrat moram jaz nazaj potegnit, da pol zrak pride nazaj v flaško.



Jaz sem sicer rodila oktobra, pa malo berem levo/desno, predvsem glede dodajanja, da se malo potolažim, da nisem sama... V prvo tudi nisem dojila, sem bila še vsa depresivna po porodu in nisem zmogla. To pot sem se ful trudila, mali je imel sesalni refleks, samo zdaj se je pa bolj navadil na flaško. Jaz si lahko sčrpam nekje 50ml naenkrat, pa mu potem to dam. Uporabljamo Aventove flaške, smo imeli pa težavo z Bebo, ker so se cuclji zamašili. Zdaj smo malo povečali luknjice in gre kar lepo. Je pa prvi sin lepše sprejel flaško kot ta. Po moje zato, ker ga begam z dojenjem in s flaško. Saj bo!

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 11:15:22   
tassika
Jutro, patronažna šla, evo midve se lepo rediva, spet 110g v 2 dneh, sva že na 2870g, še malo pa prestopimo magično mejo 3kg, pa male sploh ne budim več se kar sama zbudi ko ji paše, saj nikoli ni več kot 3 urce, mleka imam zgleda dovolj, če tako lepo pridobiva na teži. Se pa pozna, da je že malo večja, je tak firbček in popoldne kar štrajka s spanjem, te tako posluša in gleda s takimi velkimi okicami, jaz pa optimist da bo zaspala, pa ja de, včeraj sva eno rundo pregledali 3 ure v kosu, pa še potem ni hotla takoj zaspatuser posted image
No midve greva pa danes prvič vn, je rekla p. da bi šli lahko že včeraj, če nismo nič o tem govorili, pa sem rekla, da sem pozabila omenit in naju je poslala kar za pol urce na sončka, zame je pa rekla, naj si kar kakšno urco vzamem, da me bo malo nafilalo, pa sem študirala, da bo neizvedljivo, ker sama pa na kavici ne bom visela zato, da se bom sončila.
Saj sem kar spočita, ker je mala prav priden otrok, upam, da tako tudi ostane. 

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 12:10:49   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: kajjada

IZVIRNO SPOROČILO: pikica 28

no mi uporabljamo aventovo flaško, in ni panike....

Ja sva danes probala komarčkov čajček po žlički, pa mu ni bil kaj dosti všeč...Zdaj pa ne vem..
A sem jaz mal zmešana al kaj...enkrat imam dovolj svojega mleka, enkrat mi ga pa zmanjka...a se to še kateri dogaja??? JE to normalno?



Tudi meni se dogaja to z mlekom, enkrat ga je dovolj, drugič pa ne vem, a revež kaj pije, al kar v prazno vleče, ampak zaenkrat še vztrajam pri dojenju, imam pa doma tudi AM, če bi res bila kriza. Mislim pa, da dokler spi po dve tri ure, pol že nekaj poje. Drugače pa pravijo, da če se ti zdi, da nimaš dovolj, ga je treba kar pristavljat, sam po mojem tudi otročku enkrat prekipi , če nič ne potegne.

Midva pa danes drugič ven, za pol urce, jaz ga dam kar na balkon, ko je dopoldanski sonček in je ful toplo.


oja in to kako prekipi. našega cele noči nisem mogla pomiriti. sploh sva se namučila, oba bila čisto mokra, ko je končno zagrabil joško. čez par minut pa spet jok. evo in ko smo ga nafutrali z AM je malički zaspal in spal 2-3h. jaz sem si tudi odpočila. mela sem podočnjake do kolen.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu kajjada)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 12:36:19   
rožica13
Tudi mi smo se zredili za 100g v 2eh dneh, jih ima pa že 3720, je pravi buhtlček user posted image . Lina tudi čedalje več čuje podnevi, je tudi včeraj štrajkala in je spala cel 2x po 2 ure in 2x po pol ure user posted image . Je pa vsaj potem ponoč nadoknadla, eno rundo kar 5 ur, pol je pa mal čez 9 pršla patronažna pa je še kr spala od ponoč user posted image . Pa smo smo se spet skopal in jedl, pa zdej spet panča. Sicer pa bolš da podnev malo rogovili kot ponoči, fino da že loči kdaj je čas da si mamica malo odpočije user posted image .Pol bomo pa tut me šle danes za pol urce na sprehoda, upam da ne bo pihal, ker zdle kr slišim kolk vleče, sm včeri kr pleničko namontirala čez vozičer ker je v eno stran kr grdo pihal, sam pol pa ne vidim kaj dela, če bi kej bruhala. Je pa spala kot top, pol sm jo pa doma slekla pa spet gleda kot čuk user posted image .

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 12:47:55   
Nončika
tassika, privošči si sprehod in pa malce svežega zrakeca. meni je full pomagalo in sem bila potem kot prerojena. ati je prevzel oba in sem malo šla na špancir. sama in brez kavice. sem dala možgančke na pašo.

ta teden pa tega ni. ati dela popoldan in sem sama z dvema.

včeraj smo dobila še enega sovaščana, prav tako korenjaka. 4140g in 54cm. naš ga je premagal za 40g.

rožica, jaz namotam pleničko vedno, pa če vleče ali ne. pa pogosto preverjam kaj počne. ker če ti dete bruha to čuješ. meni je zadnjič ponoči neki malo bruhnil in sva oba z mojim v momentu bila pokonci, čeprav sva že zaspala.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 13:22:00   
Nončika
tassika, privošči si sprehod in pa malce svežega zrakeca. meni je full pomagalo in sem bila potem kot prerojena. ati je prevzel oba in sem malo šla na špancir. sama in brez kavice. sem dala možgančke na pašo.

ta teden pa tega ni. ati dela popoldan in sem sama z dvema.

včeraj smo dobila še enega sovaščana, prav tako korenjaka. 4140g in 54cm. naš ga je premagal za 40g.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 14:42:17   
tassika
Evo nas nazaj, ja tudi jaz sem namontirala pleničko, ko smo bili v brezveterju in na sončku, sem pa strehico dol spustila, je pa mala itak vse prespala in še sedaj spiuser posted image . Evo pa še foto reportaža:

user posted image

user posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 17:30:04   
Nončika
tassika, kak sta lušni. tako mami kot mala Zoja. mate pa tudi full lepi okoliš.

midva, kasneje se nama je pridružila še hčerka smo bili kar dolgo na zraku. mali mi še zdaj spi. to bo breka ko se mi prebudi. zdaj je že potegnil skupaj 3h.

< Sporočilo je popravil Nončika -- 13.11.2009 17:31:31 >


_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 18:00:55   
tassika
Moja je tudi spala več kot 3 ure ko smo prišli nazaj, zdaj pa tukaj zraven pančka.
Midve imava pa pomoje eno učko mal vneto, a katera ve kaj lahko naredim, se ji ful solziuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 19:04:09   
nina68
Tassika učko ji lako umiješ z fiziološko raztopino(katerokoli tud z Niveino za noseka) iz zunanje strani proti noseku, nekatere pravijo, da pomaga tudi kapljica materinega mleka, a jest sem Tjašu jo pozdravla z fiziološko.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 19:31:34   
sanjacka
No, pa sem vas našla-novemberski kostanjčki 2009! Ful lepo!user posted image
Sem vas prebrala, vse imamo podobne težave, pa kožica, pa dojenje, pa kupčki....
Me pa nekaj zanima, verjetno ste že pisale o tem tudi prej, pa nisem sledila tako natančno! Zanima me, kateri pralni prah uporabljate za pranje oblekic, planičk in kateri mehčalec? Kje se kupi? Vem, da mehčalec odsvetujejo, zato ga jaz ne uporabljam trenutno. Izpiram pa 2x perilo. No, zanima me vaše mnenje in izkušnje!
Lep vikend in uživajte v cartkanju in na svežem zraku, če bo sonček okoli 13. ure tako kot danes!
Mi bomo jutri stari že 14 dni!! Juhuuuuser posted image  

(odgovor članu nina68)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
13.11.2009 19:58:34   
Nončika
mi bomo pa jutri stari 3t.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu sanjacka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?