|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 9:38:56   
Anonimen

Preprosto je tako, da te moti samo tisto, cesar si sam lastnik.
V tvojem primeru.. pa je lahko tudi tako, da si prisla, da pomagas svoji mami, da se resi odvisnosti od alkohola.. ali pa si ti potrebovala taksno izkusnjo..

Nikar se ne razkuri noo.. potem scasoma ne bos vec tako lepa.. :)- :rozica:

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 9:52:09   
mamsi
Ne, ne posedujem lastnosti moje mame in verjetno marsikatera tu tudi ne. Mogoče sem potrebovala takšno izkušnjo ampak mislim da je to samo uteha za stanje, ki ga moraš v vsakem primeru premagat. Mislim tudi, da se bodo vse punce s podobnimi izkušnjami strinjale z mano, da bi tudi brez teh izkušenj lepo shajala v življenju. Verjetno nobeni, ki je imela ljubečo mamo, nič ne fali.

BTW, razkurim se zelooo redko!;) Tko da bom še dolgo lepa:)-:)-:)-

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:03:00   
Anonimen

Sej, ce tvoja mama pije.. ne pomeni, da ti posedujes to, da tudi pijes..
Lahko posedujes kaksno drugo odvisnost?
Mogoce kadis, gledas spanske nadaljevanke.. si odvisna od cesar-koli, kar mogoce sploh ne opazis... seksulana odvisnost :)-:)- Morda si vedno oblecena.. :)-:)- Morda kaj v povezavi s hrano.. recimo, ne zdrzis 3 dni brez hrane.. mogoce z RR-jo?
Vse to so odvisnosti..

Nooo krasno.. samo da bos lepa... pa bo vse ok.. :)

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:06:35   
Skorpija
Ah te mame! In očetje! Vsi smo zelo radi jezni na svoje starše in kadar je kaj narobe so oni prvi na katere pokažemo s prstom... Pozabljamo pa:

- tudi starši so samo ljudje in delajo napake
- ne smemo pričakovati, da bodo starši celo življenje delali samo to, kar nam ustreza, kajti imajo svoje norme, kljub temu da so nas vzgajali nismo isti osebki
- z leti nas rabijo oni bolj kot mi njih
- živeti z njimi ni zdravo, kajti družina je celica ki rabi veliko prostora da lahko diha in živi

jaz sem odrasla oseba, ki poseduje veliko lastnosti svojih staršev, tudi tiste, ki me na njih motijo. Moja starša nista bila perle, daleč od tega, naredila sta veliko napak in ko sem prebrodila najstniška leta sem imela dve možnosti - kriviti jih za vse in se smiliti sama sebi ali pa jih razumeti kot človeka in si ustvariti svoje življenje, za katerega sem odgovorna sama. druga možnost je bila bolj mamljiva. Moja starša imam zelo rada, ker sta človeška, ker sta mi dala ljubezen, ker sta me naučila, da te ljudje tudi pustijo na cedilu in ker mi to ni bilo všeč jih jaz ne puščam na cedilu, ker je v njiju veliko strasti in srca, manj pa razuma in ker to vodi v velika dejanja, ki sta jih v življenju tudi izvršila.

Če si se res odločila, da boš živela z mamo pod isto streho, potem to zahteva veliko potrpljenja in odločnosti in veliko kompromisov... Pa tudi - starši se starajo in stari ljudje postanejo bolj trmasti in bolj zahtevni... Na vse to moraš žal računati, kajti staro drevo se težje upogne.

Pa še to - moj :love: je sirota že od ranega otroštva in tudi on me je naučil, da ja - starši so pomembni pa kakorkoli, kajti nihče jih ne more nadomestiti...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:08:09   
baguSka
Oh kok je lepo če je člouk odvisn.9nebesa

Sam da nismo od soljudi pa je vse OK.;)

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:11:34   
Anonimen

Jah pa tudi od soljudi smo... :)-:)- :rozica::kuza:

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:12:14   
baguSka
No ja..:zmeden2: Če hočmo.:ups:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:12:40   
buči
Meni je hudo le to, da se z mamo ne da in ne da pogovorit, pa čeprav jaz to želim in sem pripravljena marsikaj požret, preslišat, samo, da bi se ona za 1mm premaknila in me kaj poslušala. Vsaj tašča je CARICA.

:kuza:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:14:19   
buči
Sem pozabila napisat, da je bila moja mama razočarana, ko sem se rodila, ker si je želela fanta. To željo želi zdaj uresničiti z mojim Aljažem. Malo bolano!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:15:54   
Anonimen

Dej ji tole za prebrat, pa se bo zihr pogovorila.. Zacela bo sicer z monologom.. ampak potem ji bo kapnilo..

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:17:43   
baguSka
Na žalost je tko. Poglej moja živi 200 km stran od mene. Pa še vedno zna siknt takrat ko je najmanj treba. Itak da mi je drugač najboljša in jo mam neskončno rada. Ampak ne vem če samo zato ker se vidmo mogoče 10x na let al tud drugač :zmeden: No večkrat se vidva slabš je, zato se pač večkrat ne vidva. Res da jo pogrešam, ampak jo raj pogrešam kot da se z njo kregam.:zmeden2: Jst nebi mogla živet ne z mamo ne s taščo, čeprou mam tud taščo najboljšo na svetu.;)

Če si se odločla živet z njo in če vidš da se z njo ne da pogovorit, se boš pač mogla z njo sprjaznt. Tko je in nč se pomoje ne da več rešt. Dokler boste skupi bo skor 100 posto kreg u hiši.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:18:53   
baguSka
In tok časa boš pač mogla na RR hodt in se izkašljevat.:zmeden:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:22:40   
buči
Saj mi je že boljš! Pa še na dopust gremo - brez nje!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:23:46   
Anonimen

To pomeni, da so za forume zlati casi.. :)

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:40:55   
zoya_
karmy moja mami je umrla, ja in res... bila sem in sem še kdaj potrta in sem se težko pobrala, zakaj ker nisem imela očeta in sem ostala sama z očimom in bratom in sestro... vendar ni tako enostavno, če pri dobrih 20ih letih zgubiš nekoga, ki ti je zelo drag. Če ti pomeni vse na svetu. Kako se pa na človeka ne navežeš preveč? Potem maš tudi pri otorcih, pa partnerju,... eno mejo, do katere se lahko navežeš, ker če se slučajno komu kaj naredi, da ne boš ti trpela preveč?

Če želim biti prijateljica otrokom, potem je to moj problem. Delam to, kar mislim, da bo dobro za otroke. Meni je bila mami prijateljica in sem ji hvaležna zato, ker je bila vedno iskrena in vedno polna nasvetov. Ne vem, zakaj bi morala čakat, da jih puberteta mine, pol pa gradit neko prijateljstvo. HALO!?!?! Sicer pa na ene puberteta bolj meče ene pa manj in ravno v tem času otrok najbolj rabi oporo in nasvete.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 10:50:37   
Gina
Ali so starši in otroci lahko prijatelji? To je odvisno od karakterja staršev in otrok, ne le od vzgoje. Moja mami in jaz sva bili najboljši prijatljici, pogovarjali sva se o vsem in vedno bili ena drugi na razpolago. No, prvih xx let, je bila samo ona meni.:)-:)- Osebno ne poznam niti enega človeka, ki bi se s svojo materjo tako razumel. Naučila me je tudi tega, da je treba stvari spustiti. Ko je umrla, sem jaz čisto normalno to sprejela. Spustila. Zato tista teza od Karmy, da če imaš človeka zelo rad, ne moreš sprejeti njegove smrti, ne drži nujno. Ne drži, kadar nisi vzgojen v posesivnem duhu. To pa ne moreš biti, posestnik namreč, kadar čutiš varnost. Takrat si dovolj zaupaš, da ne visiš na nikomer.

Je pa druga resnica, da na vse enaka vzgoja ne deluje tako. Moj brat je rabil nekoga "nad sabo", avtoriteto pač, pa je ni dobil. Ima posledice, ker je ni imel. Ravno tako hude, kot če bi ga nekdo konstantno pretepal, ali pa še hujše.

Jaz sem nekaj časa počutila krivo, ko sem ugotovila, da jaz nisem ona, da nikoli ne bom mogla vzgajati otroke tako, kot je mene ona. Potem sem ji pa to enkrat povedala. Pa me je pogledala prav čudno in rekla, ja ti si ja en drug človek kot jaz, ti moraš po svoje delat, ne moreš biti kopija. In kakor delaš, je sigurno najboljše možno.

Vsaka mama dela, kakor najboljše ve in zna, tudi tvoja. Vzemi, da ne zna drugače, pa da jo moraš ti drugače jemat. Zakaj v bistvu se sploh trudiš? Jaz sem se celo življenje trudila za očetovo ljubezen. Nikoli je ni bilo, samo neka slaba volja pa ignoranca. Ko sem se odločila, da imam tega dovolj, da je treba nekaj v moji glavi premaknit, je nehal se držat name in nehal je biti neprijazen. Še vedno me ne more imeti bolj rad, kot me ima, ampak jaz ne živčkam več okrog tega. Tak je, daje maksimum, kar zmore. To je pol minute pogovora dnevno, pa kaj. Ti si tista, ki mora spremenit svoje mišljenje, če hočeš, da bo boljše. Ona se spremenila ne bo. Ona verjame, da je taka čisto fajn, zakaj bi se spreminjala. Problem imaš ti, ne ona. Glej jo z drugimi očmi, pa bo.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 11:19:42   
tesa
Jaz sem vedno pogrešala mami, ker sem imela občutek, da ni bila nikoli z "mano". Ves čas otroštva sem poslušala prepire med mamo in očetom, da je moja mama očetova mama(torej mamina tašča), ker me je imela več kot lastna mati. Zato sem si rekla, da jaz bom pa svoje otroke imela le sama in mi ne bo nobeden očital, da mi jih je kdo drug "gor spravil"
Mogoče sem bila v začetku preveč posesivna do svojih in moji materi nisem dovolila preveč stikov in se je pač umaknila? Ne vem. Vem le to, da je ni bilo nikoli ob meni, ko sem jo potrebovala in še zdaj se ne spomni niti toliko, da bi mi za moj rojstni dan vsaj po tel. čestitala. Skratka žalostno.
Zato sem kljub temu, da imam veliko njenih negativnih
lastnosti , s svojimi otroci zelo prijateljska in se jim posvečam vedno, ko me potrebujejo.
Starješa hči je v najhujših letih pubertete, pa mi vseeno zaupa vse(no vsaj mislim), je odprta in
vesela sem, da se vedno rada vrača domov.
V glavnem sama se zavedam kako pomemben je odnos otrok - starš in trudim se, da bom dobra mama.
Moja nikoli niti ne pokliče in tudi če pridem na obisk, ne vpraša kako smo, ne vzame vnučka v naročje; ne bolj je zanima kaj si mislim o politiki in poslu:zmeden:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 12:01:33   
karmy
hmm.... pol ni čudn zakaj obstajajo tašče čez katere se potem pritožujejo snahe in tud ostali... otroka vzgojiš v samostojno osebo ne pa da bo za tebe skrbel na tvoja stara leta...jzt ne mislim bit u breme mojmu sinu ko bo imel svojo družino... zakaj? ker nočm bit taka tašča, preko katere se prepirajo... ni dobr za otroke da se preveč zavežeš ker pol začneš težit kao da te zanemarjajo ker majo svoje probleme, svoje družine... beda...totalna beda... seveda je lahko mama prijateljica ampak kakor sem rekla do neke mere... ne sme se zbrisat meje med mamo in prijateljico... pač mogoče je mela tvoja mat srečo in si bla pridna... niso vsi taki in nekateri pač radi izsiljujejo svoje starše če so preveč prijazni in govorijo ja ja ja ja ja....

spet to samo moje mnenje :zmeden2:

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 12:12:37   
Gina
Ja no, karmy, saj to sem hotela povedat. Različni otroci, različni starši, različen rezultat. Jaz v osnovi tudi mislim, da je varnost otrok pred prijateljstvom. kaj pa vem...povsod ni mogoče imeti tak odnos, je tudi mene zelo prizadelo to spoznanje, samo to tako je.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   moja mama mi gre na k...
17.6.2005 13:22:03   
Anonimen
Sicer še zdaleč nisem v podobni situaciji ampak po mojem je edina rešitev, da greste čisto na svoje. Če imate to možnost seveda. Pa nov dom naj bo toliko oddaljen, da peš ne bo mogla prit k vam.

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?