|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
25.11.2009 15:29:33   
PC Baby
V dveh enotah Andersena so mi rekli, da so imeli lani in predlani nekateri s čakalne liste, ki so dobili vrtec med letom imeli 76 točk...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
26.11.2009 11:39:21   
Metuljček Cekinček
Mene so danes klicali z vrtca Šentvid in preverjali, če nas še vedno zanima njihov vrtec, imeli pa smo veliko manj kot 67 točk, ker nimamo stalnega bivališča v občini Ljubljana (mislim, da smo imeli nekaj čez 20 točk in smo bili nekje na 250. mestu na čakalni listi).

Predlagam, da pokličeš v vrtec Šentvid in jih povprašaš, če se kaj premika. Če so nas poklicali, bo tam skoraj gotovo prostor tudi za vašega malčka.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
26.11.2009 13:18:54   
zaspancek1
Nas so tudi klicali iz skoraj vseh LJ vrtcev, v katere smo dali vlogo. Zal to se nic ne pomeni, ker samo zbirajo podatke o stevilu otrok, ki se vedno potrebujejo varstvo (se pravi, da so na cakalni listi). Kdaj in koliko novih oddelkov bodo odprli pa se ni cisto natancno doloceno. Nekatere vrtce bodo povecali in prizidali, kar pa pomeni se kaksni dve leti, preden bo kaj bolje user posted image . Glede potrebnega stevila tock pa je tako, da so nekateri vrtci polno oblegani, drugi pa malo manj. Zato pa npr. pri nas v najblizji vrtec (in dodatnim tockam) ni sans, da pridemo se naslednje leto. V ostalih vrtcih pa smo ob enakem stevilu tock enkrat na 44.mestu, drugic pa 319.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj zdaj?
29.11.2009 11:32:14   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Za tiste, ki ste bile zavrnjene (v Ljubljani) ena dobra novica. Pisala sem na MOL z vprašanjem, kje bodo odpirali nove enote, da se čimprej prijavimo in so mi odgovorili naslednje:

Spoštovani,
Mestna občina Ljubljana bo od decembra 2009 do konca šolskega leta odprla oddelke še v naslednjih vrtcih:Vrtec Ciciban, Vrtec Mladi rod, Vrtec Šentvid, Vrtec Jelka, in Vrtec Jarše.
Vrtci bodo v novoodprte oddelke najprej sprejemali otroke iz čakalnih list, v primeru, ko pa otrok na čakalnih listah ne bo več, bodo razpisali prosta mesta. V primeru prostih mest bodo podatki objavljeni tudi na spletni strani Mestne občine Ljubljana www.ljubljana.si (življenje v Ljubljani, družine in otroci, vrtci-več o vrtcih).


Mi sicer ne pridemo v poštev, ker nismo bili na komisiji (mali se je rodil aprila), ampak samo zavrnjeni :(

To pa še vedno ne pomeni, da bodo otroci iz MOL-a dobili vrtec, ker če je na čakalni listi otrok iz druge občine pred katerim otrokom iz MOLa (kombinacija točk) bo otrok iz MOLa še vedno brez vrtca, ker ga bo zaradi nižjega mesta dobil otrok iz druge občine. Je pa še nekaj, kar je tukaj zelo narobe in bom po domače rekla, džabe, da govorijo kje bojo odprli, ker če se čakalna lista sprazni in ni v tistem trenutku nobenega otroka več iz MOLa, se lahko vpišejo otroci iz drugih občin tako kot se je zgodilo v enem vrtcu v Šiški letos januarja.

_____________________________

So what....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj zdaj?
29.11.2009 20:20:09   
Metuljček Cekinček
[/quote]
Je pa še nekaj, kar je tukaj zelo narobe in bom po domače rekla, džabe, da govorijo kje bojo odprli, ker če se čakalna lista sprazni in ni v tistem trenutku nobenega otroka več iz MOLa, se lahko vpišejo otroci iz drugih občin tako kot se je zgodilo v enem vrtcu v Šiški letos januarja.
[/quote]

Joj, samo tega ne!!!!!

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
1.12.2009 20:41:06   
akin
PC Baby, ne obupat prehitro!
Mi smo pristali letos v podobni situaciji. Ker nisem imela druge opcije sem se že poleti vrgla v iskanje varstva. Oglasov je ogromno na netu in v časopisih, pa še sami smo dali kakšnega. In tako kot se je najprej zdelo brezupno - sprva imaš občutek, da je cel kup možnosti, potem pa se polovica varušk sploh ne javi, je popolnoma neresna že pri samem dogovarjanju... Ampak z malo vztrajnosti se prej ali slej prikoplješ do kakšnih zelo dobrih opcij. Kar se pa cene tiče - sicer ne vem v kateri plačilni razred bi padli vi, ampak za nas varstvo sploh ni nič dražje od jasli. Je pa res, da so jasli v ljubljani nekoliko cenejše kot pri nas (20% popust za ljubljančane)
Sicer ne vem iz katerega konca Ljubljane si (nekaj omenjaš Vižmarje?) - ampak precej verjetno je v Šiški še ena zanimiva varianta prosta. Jaz sem hotla najprej tja dat svojo, ampak mi je precej iz poti v službo, tako da sem potem našla drugo boljšo (vsaj upam!) opcijo.

Srečno!

(če te pa zanima opcija v Šiški, mi pa javi na ZS)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
3.12.2009 18:24:37   
čebulca
Živjo,
tudi mi nismo dobili vrtca in sva morala poiskati privat varstvo. Nimava babice servisa, skratka nikogar za pazit. In kaj drugega sva mogla, kot najti privat. Pa sem iskala po netu in našla:- za 300 eur na mesec, plenice vštete. Je pa to malo naprej od Pirnič. V skupini bo 10 otrok in 2 varuški. Odštejejo odsotnost otroka: 8 eur na dan. Je pa to prijavljena dejavnost in ni na črno. Mi začnemo z uvajanjem v ponedeljek, pa lahko takrat kaj več povem.

Lp

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
8.12.2009 12:52:52   
novakatja
Ne zgubit upanja, punce.
Mene se prejšnji teden klicali iz Oton Zupančič vrtca, da imajo z decembrom prostor za nas (sinček je 2 leti star, skupina 1-2 leti), pa ga ne rabimo več.

Njaprej smo bili zavrnjeni v vseh 4 vrtcih, kamor sem dala vlogo, potem so nas pa po nekaj mesecih iz vseh poklicali, da se je sprostilo mesto.
Celo tam, kjer smo imeli manj točki, ker ni njabližje bivališču.

Držim pesti.


(odgovor članu čebulca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
8.12.2009 21:23:37   
pokica_
Ne spoznam se dovolj na te zadeve okol vrtca, pa mi dejte prosim povedat, kako je s čakalno listo in točkami. Jst sem včeraj nesla vlogo za našga sinčka, vpisala bi ga naslednje leto z septembrom. In mi je rekla, da glede na to da nismo iz mestne občine kjer je vrtec smo trenutno čist zadnji na seznamu, da imajo vsi tisti prednost pred nami, da pa naj vlogo pridem obnovit konc marca-začetek aprila?
A je res tako, ali naj bi se upošteval vrsti red oddaje vloge, pa čeprav menda zdaj ta vloga velja, kot da ga vpišujem v leto 2009, želim pa ga vpisat za leto 2010.
Upam, da zastopite, kaj sem hotla vprašat.user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
8.12.2009 21:49:25   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Ne spoznam se dovolj na te zadeve okol vrtca, pa mi dejte prosim povedat, kako je s čakalno listo in točkami. Jst sem včeraj nesla vlogo za našga sinčka, vpisala bi ga naslednje leto z septembrom. In mi je rekla, da glede na to da nismo iz mestne občine kjer je vrtec smo trenutno čist zadnji na seznamu, da imajo vsi tisti prednost pred nami, da pa naj vlogo pridem obnovit konc marca-začetek aprila?
A je res tako, ali naj bi se upošteval vrsti red oddaje vloge, pa čeprav menda zdaj ta vloga velja, kot da ga vpišujem v leto 2009, želim pa ga vpisat za leto 2010.
Upam, da zastopite, kaj sem hotla vprašat.user posted image


Za ljubljanske vrtce se v naslednjem solskem letu pripravljajo spremembe. Zaenkrat pa velja, da dobis najvec tock (50), ce imajo otrok in oba starsa stalno prebivalisce v LJ. Ostali kriteriji so v Odloku o sprejemu otrok v vrtec na linku:
http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/dokumentacija/Vpis/ODLOK%20o%20sprejemu%20otrok%202009.pdf
Vrstni red oddaje vloge nima nobene veze. Rok za oddajo vloge za vpis v solskem letu 2009/2010 je bil 15.april. Vse vloge, oddane do takrat, so bile obravnavane na komisiji (za vsak vrtec posebej) in tisti, ki so imeli najvec tock, so glede na prosta mesta dobili mesto, ostali pa smo na cakalni listi, ki velja do konca solskega leta. Kako je z vlogami med letom, zal ne vem natancno. je pa treba za novo solsko leto vlogo obnoviti oz. podati novo.


(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
9.12.2009 13:50:50   
zaspancek1
Se to, otroci, ki so prejsnje leto bili na cakalni listi, dobijo naslednje leto dodatnih 10 tock, seveda pod pogojem, da imajo stalno prebivalisce v MOL.

V glavnem za prvo starostno skupino (tudi ce si iz LJ) je se vedno kriza (za starejse se se najdejo prosta mesta), nic bolje pa ne kaze niti naslednje leto user posted image .

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
12.12.2009 15:08:58   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Rekli so mi, da v Vižmarjih obstajajo ene privat jasli, ki so po isti ceni kot državni vrtec. A katera ve za to? Na netu namreč nič ne najdem.


PCBaby, ne vem če je tole še aktualno. Mi smo čist blizu Vižmarij in ker je bila tudi naša zavrnjena v vrtcu, jo bom dala v varstvo eni gospe v Tacnu. So mi jo kolegice priporočile. Cena je 290EUR/mes. Če te zanima mi piši na ZS.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
27.12.2009 12:08:12   
sonček11
Mamice ne se čudit,da ne dobite vrtca v Lj.,saj so v Lj.prijavljeni tudi tisti,ki tam že več let ne živijo in to samo zato,da lažje dobijo vrtec.Poznam jih kar nekaj iz Grosuplja,ki so dobili vrtec tudi za drugega otroka.Tak halo so zagnali glede zavrnjenih otrok v Gr. na TV in v časopisu,sedaj pa ni nobene potrebe po zasebnem varstvu,ker imaja vsi tisti že zagotovljeno vrstvo.
Vrtci in MOL bi se morali pozanimati kje dejansko živijo ti sprejeti otroci.Vzgojiteljice to sigurno vedo!
Velja tudi zakon o prijavi stalnega bivališča.Dokler se boste pustile tako zavajati,da za ljubljančane ni prostora,lahko kar ostanete doma in pazite na otroke.Kako pa seboste preživeli je pa drugo vprašanje.
Želim vam veliko sreče pri iskanju prostega mesta.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
1.1.2010 12:09:18   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: sonček11

Mamice ne se čudit,da ne dobite vrtca v Lj.,saj so v Lj.prijavljeni tudi tisti,ki tam že več let ne živijo in to samo zato,da lažje dobijo vrtec.Poznam jih kar nekaj iz Grosuplja,ki so dobili vrtec tudi za drugega otroka.Tak halo so zagnali glede zavrnjenih otrok v Gr. na TV in v časopisu,sedaj pa ni nobene potrebe po zasebnem varstvu,ker imaja vsi tisti že zagotovljeno vrstvo.
Vrtci in MOL bi se morali pozanimati kje dejansko živijo ti sprejeti otroci.Vzgojiteljice to sigurno vedo!
Velja tudi zakon o prijavi stalnega bivališča.Dokler se boste pustile tako zavajati,da za ljubljančane ni prostora,lahko kar ostanete doma in pazite na otroke.Kako pa seboste preživeli je pa drugo vprašanje.
Želim vam veliko sreče pri iskanju prostega mesta.



Da, da. Točno to se dogaja. Tudi na našem koncu. Cela Gorenjska "živi" v Lj. Začasno se prijavijo pri vseh možnih tetah, stricih,....in veselo tlačijo svoje otroke v ljubljanske vrtce in s tem odžirajo prosta mesta pravim Ljubljančanom. Polni vrtci so jih. Pred naših vrtcem je zjutraj več kot tretjina avtomobilov s KR registracijo.

Moj znanec je pred leti dobil zavrnjeno vlogo za svojo hčerko. Pa je vedel, da je istočasno kar nekaj gorenjskih familij dobilo prosto mesto v istem vrtcu. Pa se je lepo zjutraj s fotoaparatom postavil pred vrtec in veselo slikal vse avtomobile s KR registracijo. Naslednji dan je šel k ravnateljici in obljubil celo štalo, če se to ne bo uredilo. In veste kaj? Njegova hči je takoj! dobila prosto mesto v vrtcu. Toliko o tem!

(odgovor članu sonček11)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 9:32:22   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Da, da. Točno to se dogaja. Tudi na našem koncu. Cela Gorenjska "živi" v Lj. Začasno se prijavijo pri vseh možnih tetah, stricih,....in veselo tlačijo svoje otroke v ljubljanske vrtce in s tem odžirajo prosta mesta pravim Ljubljančanom. Polni vrtci so jih. Pred naših vrtcem je zjutraj več kot tretjina avtomobilov s KR registracijo.

Moj znanec je pred leti dobil zavrnjeno vlogo za svojo hčerko. Pa je vedel, da je istočasno kar nekaj gorenjskih familij dobilo prosto mesto v istem vrtcu. Pa se je lepo zjutraj s fotoaparatom postavil pred vrtec in veselo slikal vse avtomobile s KR registracijo. Naslednji dan je šel k ravnateljici in obljubil celo štalo, če se to ne bo uredilo. In veste kaj? Njegova hči je takoj! dobila prosto mesto v vrtcu. Toliko o tem!


Sori, Urska09, tole je pa malo mimo. Avto ima lahko registracijo MS ali pa KP, pa zato se ne pomeni, da ne zivijo in so stalno prijavljeni v LJ (lahko so tudi pravi, cistokrvni Ljubljancani user posted image ). Ne vem, kako tocno je bilo pred leti, ampak danes pac velja enoten pravilnik in tudi en zoprn fotr tega ne more spremenit, pa ce se tako na glavo postavlja in grozi! Kaj sele slika avtomobile user posted image Kaksen primitivizem user posted image ..., pa se kaznivo je to.
Da dobijo prosto mesto tudi taksni, ki niso stalno prijavljeni v LJ, pa je lahko v tistih starostnih skupinah, kjer pac ni taksnega navala, sicer opadejo, ker dobijo manj pik. Glede preverjanja kje kdo dejansko zivi, pa to zal ni mogoce (sploh pa to ni dovoljeno enemu vrtcevskemu osebju ali MOL). Pravzaprav se meni zdi veliko bolj problematicno (ne)preverjanje dejanskega premozenjskega stanja in tako npr. pride otrok v vrtec s tanajnovejsim mercedezom terencem, pa pravzaprav komaj kaj napraskajo do konca meseca (ce gledas kam na lestvico so uvrsceni)... Ce bi taksni res morali placevati polno ceno, potem bi marsikateri premislil ali bi se dal otroka v vrtec.

Skratka - za prvo starostno skupino ne verjamem, da je dobilo mesto veliko "Neljubljancanov", ker jih je se za (po vase) prave Ljubljancane ni dovolj (ce nimas ze prej kaksnega otroka v vrtcu). Tako da tisto nestrpnost kar malo brzdajte, ker niso vsega krivi "Neljubljancani".

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 10:18:48   
PC Baby
To pa nimaš prav Zaspanček. Dejansko se ljudje, ki v resnici živijo v drugih krajih prijavijo pri nekom v Ljubljani, samo zato, da dobijo vrtec zraven svoje službe. Tisti, ki pa v resnici živijo zraven vrtca pa zaradi njih izpadejo. To je tudi dokazano in se ve, ampak jim pravno formalno nič ne morejo. Recimo v našem vrtcu, ki ga imamo 20m od vhoda v blok je v jaslični skupini od 16-tih otrok 11 takih, mi iz bloka pa smo 4 izpadli za v to isto skupino. Vzgojiteljice in ravnateljica to vejo in so nam tudi povedale, ampak ne morejo nič.

Proti tem se Jankovič kao bori in bo probal neke ukrepe potegnit. Čeprav nam to dosti ne bo pomagalo, ker bo verjetno prepozno.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 12:16:54   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

To pa nimaš prav Zaspanček. Dejansko se ljudje, ki v resnici živijo v drugih krajih prijavijo pri nekom v Ljubljani, samo zato, da dobijo vrtec zraven svoje službe. Tisti, ki pa v resnici živijo zraven vrtca pa zaradi njih izpadejo. To je tudi dokazano in se ve, ampak jim pravno formalno nič ne morejo. Recimo v našem vrtcu, ki ga imamo 20m od vhoda v blok je v jaslični skupini od 16-tih otrok 11 takih, mi iz bloka pa smo 4 izpadli za v to isto skupino. Vzgojiteljice in ravnateljica to vejo in so nam tudi povedale, ampak ne morejo nič.

Proti tem se Jankovič kao bori in bo probal neke ukrepe potegnit. Čeprav nam to dosti ne bo pomagalo, ker bo verjetno prepozno.

Je že prepozno. Jaz grem čez 2 meseca v službo. Jano, vrtca nismo dobili, čeprav ga imamo pred nosom. Iz točno tega razloga, ki ga omenja PC Baby in še ena mamica prej. Zato bom morala dati otroka v privat varstvo, ki tud slučajno ni poceni. Še dobro, da sem ga sploh dobila!!

Ne, nič nimam proti neljubljančanom, moti me njihovo goljufanje, ki se dogaja že vrsto let in jim nihče ne more stopiti na prste, ostali pa ta kratko potegnejo. Če se ljudje selijo ven iz Ljubljane, morajo pač vnaprej pomisliti na vse posledice take selitve.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 17:00:43   
PC Baby
No, jst grem pa čez 3 mesece v službo in isto vrtec pred nosom, ki ga zasedajo večinoma "izvenljubljančani" - vsaj za jaslično skupino vem za gotovo. Ampak nekako sem optimist (čeprav moj mož pravi, da sem naivna) in upam za september...

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 18:20:43   
Onasiss
Sočustvujem z vsemi, ki niste dobili vrtca. Tudi mi ga nismo. Od aprila do danes smo napredovali za 5 mest, s tem, da smo bili takrat 6. danes pa smo prvi v čakalni vrsti. Govorim za vrtec, ki je nam najbližji in že imamo enega otroka v tem  vrtcu.
Zaradi vsega skupaj sem bila šokirana. Preklicala sem mnogo številk pa tudi z gospodom županim sem govorila.
 
Ampak nekatera dejstva, ki jih navajate so napačna.
1. Tudi mi imamo kopersko registracijo, pa živimo v Ljubljani in smo čistokrvni Ljubljančani.
2. Otroke iz drugih občin lahko vpisujejo v starostne skupine, če so prosta mesta.
3. V kolikor se ugotovi, da so bili podatki navedeni v vlogah za vpis otroka v vrtec napačno namerno ali nenamerno vpisani se preverijo ob podpisu pogodbe. V kolikor se kasneje ugotovi, da so bili kateri podatki prirejeni, zato obstajajo kazni oziroma kazenske ovadbe.
4. Za vsak vpis, ki je proti pravilom je ravnateljica kazensko odgovorna, pa se lahko ata ali pa mama na glavo postavita.
5. Poleg vsega tega se letos pripravlja nov zakon. kakšen bo bomo videli, upam pa, da bo tokrat bolj ugoden za nas Ljubljančane, poleg tega pričakujem tudi enotno evidence o vpisu otrok v vrtce. S tem bo vsa zadeva lažja.
 
Naj na koncu dodam še to, da je o sprejemu otrok v vrtec in o interesu sprejema le-teh v čimvečjem številu odvisne od ravnateljice oziroma njene fleksibilnosti.

_____________________________

So what....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 19:55:09   
PC Baby
Sej v tem je fora: podatki v vlogah niso napačni in tudi vpisi niso proti pravilom, ker so dejansko prijavili svojim otrokom bivališče v Ljubljani, npr. pri teti, čeprav v resnici živijo drugje. Tako, da imajo stalno bivališče uradno tukaj in s tem pravico do vrtca.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 20:06:26   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss


3. V kolikor se ugotovi, da so bili podatki navedeni v vlogah za vpis otroka v vrtec napačno namerno ali nenamerno vpisani se preverijo ob podpisu pogodbe. V kolikor se kasneje ugotovi, da so bili kateri podatki prirejeni, zato obstajajo kazni oziroma kazenske ovadbe.
4. Za vsak vpis, ki je proti pravilom je ravnateljica kazensko odgovorna, pa se lahko ata ali pa mama na glavo postavita.



kdo poda kazensko ovdbo zoper ravnatelja vrtca

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 20:18:13   
Onasiss
Pod 3. vodstvo vrtca, ker podatki niso resnični.

Če se ugotovijo nepravilnosti pod točko 4. pa nekdo, ki je nad ravnateljico. Verjetno načelnica za predšolsko vzgojo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 20:18:45   
lenca1
Onasiss - tvoj post me je šokiral. Zavedam se, da je na območju MOL kriza z vrtci, ampak to, da že od aprila niste dobili vrtca za 2. otroka, pa sploh ne morem verjet. Dobro april je nakako vpis sredi leta, samo kako pa to, da sept. še vedno niste dobili vrtca, ko pa poteka nov vpis za leto 09/10. Sama pričakujem čez 1 mesec 2. otročka (prva pa je še v jaslih) in si nekako sploh ne morem predstavljat, da za 2. otročka ne bi dobili prostega mesta v vrtcu (vsi mi namreč govorijo, da vrtec za 2. otročka itak ni problem dobit, ker imaš prednost pred ostalimi - sama jim pravim, da vse le ni tako enostavno in, da je letos še posebej kriza). Res pa je, da nisem še točno preverjala kako se kaj točkuje (itak pa je brez veze delat neke analize točk, če se pripravlja nov zakon/odlok o sprejemu otrok v vrtec). Res me žalosti, da ste z 2.otročkom ostali zunajuser posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 20:23:15   
Onasiss
lenca1... tud meni ni jasno. O vsem tem sem govorila z načelnico in županom....Kaj naj rečem...mislim, da v našem vrtcu ni interesa da bi sprejeli "čimveč" otrok v vrtec.

Ne izgubi upanja... po moje boš dobila vrtec, če nisi kje iz Rudnika.

_____________________________

So what....

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nikjer nismo dobili vrtca. Kaj zdaj?
2.1.2010 20:28:57   
cita
Vidim da nas je kar nekaj s tem problemov da nismo dobili vrteca za naše otročke pr nas še ena večja štorija ko sem bila na sestanku mi je ravnateljica rekla da nihče od otrok letnik 2009 ne dobi vrteca mislim da je to po celi Sloveniji tako.Ja ona misli da verjamem ja ampak ji ne pač takšna je naša zakonodaja kaooo...in mi je rekla da jo naj še večkrat pokličem če pa bi mogoče dobili že mesto pa kadar sem jo klicala mi je tko grdo rekla zakaj kličete sej veste da ni mesta za varstvo vi morete za to poskrbet že veliko prej pa sem mislila rečit a takrat ko smo se sploh določli za njo...ja ja sem prav jezna...

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




darila
Michonne RR

Kdaj kupite darila za decembrska obdarovanja?

Zadnji trenutek (25%)

Decembra (50%)

Novembra (6%)

Čez celo leto (6%)

Jih ne kupujem (12%)


Število vseh glasov: 16

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!