|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
2.12.2009 9:32:46   
ledenaa
kot prvo sem napisala tako kot ti pišeš ;) Ti pišeš kot da gre za čudežne sestavine saj si napisala da če želijo polno dojiti naj samo flaške zabrišejo v smeti -hmm za razmislek
In s čim kradem upanje?
Potem tudi ti kradeš upanje mamicam,ker ti  BAJE ni nič  pomagalo ( niti počitek,pitje...)
če sem jaz povedala neumnost si jo zame tudi ti-in kaj zdaj ,a boš užaljena
me veseli ker ti dvignem pisker do amena,očitno nimaš dobrih živcevuser posted image
veš pa še nekaj: zelo malo mamic nima mleka,večina jih samo misli da nima-to je razlika!!
No,pa da ti ne kvarim teme,pa da bo tvoj pisker cel
Uživaj

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
2.12.2009 12:25:17   
ANABOJAN
nč bat moj pisker ostane cel..... verjemi mi da vem ali mi mleka zmanjka in ga ni več in so moje prsa prazna in se potem moj malček dere in brca z nogami, ker enostavno nima kej več vzet.....
drugič meni ni pomagalo nič od kar sem preberala na slovenskem spletu, ne počiteke (sem bila en tedene pri mami) ne čaji za dojenje, ne hrana, ne morem sicer rečt , lahko da bi bilo brez teh stavri še slabše, a vendar tako očitno razliko kot jo je naredilo to je ni nobena druga stvar in sicer da se moj otrok normalno naje že na eni dojki.....
ja in flške sem dala na dno omare, najbrž po slej mko prej pil čaj po njej....
ja in lepo je dati upanje, z eno stvarjo, ki naredi tako razliko, kot sem rekla ni mus da bo delovalo na vseh, na meni je in sem to želela delitizdrugimi....
mislim pa da je problem, ker sem že na začetku napisala res vse relevantne podatke za kaj gre, da se posti berejo površno....
aja pa živce hranim samo za mojega sončka, da bo zrastel v srečnega in zadovoljnega človeka....

pa ni mi do kreganja, sploh pa ne z nekom prek foruma, tak da ...



_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 13:52:34   
sunika
Pozdrav!
Mene pa zanima ANABOJAN, se pravi jemlje se trikrat na dan to zdravilo po 5 ml? 100 ml pa je 17 eurov. Se pravi 130 ml na mesec. Torej okrog 20 eurov na mesec, če imaš mleko je vredno tega.


_____________________________

sunika

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 13:55:51   
blondy_81
včeraj zvečer sem dobila tole zdravilo, ampak se mi je čez dan kot po čudežu pojavilo mleko in ga je kar precej. Tako da bom imela zdravilo za hude čase, ko ga bo primanjkovalo.

_____________________________

Naša pikica Manca nas je razveselila pet tednov prej: 2.11.2009 ob 23.04

(odgovor članu sunika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 17:48:51   
ANABOJAN
blondy super, sem vesel da deluje.... ni čudež amapk dejansko edina stvar, ki mi je res očitno pomgala, jaz ti sploh ne znam povedat kolko sem srečna.....

kar se količine tiče pa se vzame trikrat na dan po 5ml, kar pomeni 15 ml na dan in je steklenička tako za en teden, 4 za mesec, jaz bom probala piti en mesec pa bom vidla če se mi bo uredilo s tem samo po sebi, eno pa bom imela vedno pri sebi za krizne čase, bomo videli kko se bo istekel moj načrt....

lp
Ana

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu blondy_81)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 21:49:49   
tajalory
ANABOJAN in blondy-81 se pridružujem vajinemu postu in pozitivnih misli. Prav je, da si na tem forumu delimo mnenja in izkušnje. Če nekateri nekaj pomaga, ni nujno da tudi ostalim, je pa vredno poskusiti in tako vsaj vemo kaj nam pomaga in kaj ne. Nekatere pa pač svojo slabo voljo in negativno nastrojenost pišejo po forumih.
Zaradi takih negativnih oseb se ni vredno sekirati in se spuščati na njihov nivo. Sj vesta na kaj ciljam:)).

Držim pesti za vse mamice, da bi vam karkoli le pomagalo, da dolgo dojite. Jaz sicer že 10,5 m dojim, sem pa imela tudi težave pri 2 m, pa se nisem vdala:). Nimam posebnega recepta, sem pa poskusila tudi s pitjem čaja za dojenje, počitka, pa tudi pri meni ni delovalo. Ko je bila kriza, je bila. Poskušala sem čim pogosteje dojit in si črpat z ročno črpalko, 14 dni sem mela krizo, pol se je pa kr izteklo. V teh 14 dnevih sem hčerki dodala adaptirano mleko in ugotovila, da je alergična nanj. Pol sva se pa samo še polno dojile. Poskusite tudi s pitjem sezama, je bilo že napisano na tem forumu.

Vztrajajte in čim več pozitivnih misli, veselja, pa bo šlo. Če pa ne gre, pa nič zato. Ni nič narobe, če otrok dobi adaptirano mleko:)).

Lp vsem skupaj.

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 21:54:32   
ledenaa
negativna nastrojenost ni samo na eni strani

(odgovor članu tajalory)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
3.12.2009 22:30:46   
tajalory
ledenaa-s takimi butastimi komentarji lahko kar prenehaš. Poišči si raje drug hobi, kot pa da po forumu trosiš negativno energijo in iščeš prepire. Mislim, da smo vse odrasle osebe in pa mamice, ki svojo energijo raje preusmerimo v otroke, ne pa da se ubadamo s tabo in s tvojimi komentarji, ki so čisto nepomembni in žaljivi. Če te določene teme ne zanimajo in pišeš zato, da kontriraš določenimi, raje ne piši, ampak se raje loti teme, ki se te tiče.


< Sporočilo je popravil tajalory -- 3.12.2009 22:31:07 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
6.12.2009 15:53:02   
Noseckica
V avstrijskih lekarnah se pa dobijo homeopatske kapljice Similasan Milchbildungs tropfen. user posted image
Tudi (preverjeno!) pomagajo povečat količino materinega mleka...user posted image

3x dnevno 10 kapljic 30 minut pred ali po obroku. Stanejo pa slabih 13 €.

(odgovor članu tajalory)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
6.12.2009 16:00:55   
divja
Noseckica ali lahko mogoče malo več podatkov...v kateri lekarni, mogoče kakšen kontakt
ker jaz se tudi mučim  z premalo mleka user posted image
ali mogoče veš če pošljejo tudi po pošti....

Hvala

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
6.12.2009 16:47:20   
Noseckica
V vseh avstrijskih lekarnah se dobijo. Jaz sem jih kupila v prvi lekarni čez mejo.

MARIAHILF APOTHEKE v kraju Strass - čez stari mejni prehod v Šentilju v smeri proti Lipnici, je na levi strani avtoodpad, par metrov naprej pa tabla za Strass (desno). Potem pa samo naravnost do T križišča, zaviješ levo, potem pa samo naravnost dokler ne vidiš na levi lekarne.
Ni tako komplicirano priti tja, bolj komplicirano je napisano. user posted image

No, pa še tel. št. in email: 0043 03453 2610 in apotheke@mariahilf.net

PO-SO   8.00-12.30
PO-PE 14.30-18.00



(odgovor članu divja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
6.12.2009 21:16:20   
Anhelo2
Za te od  Similasana tudi jaz potrdim da delujejo; tako kot je Nosečkica napisala v vsaki Avstrijski lekarni; mogoče jih v kakšnem manjšem kraju nimajo ampak jih naročijo in jih lahko greš drug dan iskat!

Lp

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
7.12.2009 15:57:21   
metka_zone
Pozdravljene!

Zelo se zanimam za to zdravilo in me zanima,če ga je mogoče naročiti po internetu,ker bi ga imela.Če pa katera hodi po njega,bi morda lahko nabavila še zame enega in mi poslala?
Lp

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
7.12.2009 15:59:35   
ledenaa
kakor jaz vem je forum dostopen vsem,če pa misliš da te žalim pa piši uredništvu!"!!!
No,če si mamica potem lepo lahko nehaš MENE žalit ,ker ti žališ mene in ne obratno!!
Pisala pa bom kamor bom želela!

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 8:52:40   
milki
Da tudi jaz poem, da Lactogal res pomaga, prej sem mu morala po trikrat na dan dodajati, zdej mu pa samo enkrat in upam da mi kmalu ne bo treba sploh dodajati. To pa kar je ledenaa napisala, da nekatere mamice samo mislijo,da nimajo mleka v bistvu ga pa imajo pri meni ne drži, ker smo preverili z vago in tudi sama točno vem, kdaj je in kdaj ni mleka. Meni pač popoldne in proti večeru zmankuje mleka, zjutri ga je pa ful in to sem vedela še preden sem preverila z vago.

Moram se pa zahvaliti ANIBOJAN, ker je delila to z nami, kajti jaz sem že skoraj obupala in da mi je brez problema v zelo kratkem času tudi kupila Lactogal. Če bi bilo več takih prijaznih ljudi, bi bil svet veliko lepšiuser posted image

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 9:34:33   
ANABOJAN
MILKI; sej veš ni problema, jaz pač rada pomagam če vem za stvar, ki lahko naredi razliko....
vedno se najde nekdo ki ti je pripravljen pomagat in vedno se najde nekdo, ki vse gleda iz negativne plati.... ljudje pač taki smo.....
če človek lahko pomaga vsaj enemu je to že uspeh....

lep dan pa dosti mleka prw vsem....

ana in nik

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 9:57:14   
DanijelaNeli
Res je,kako ti pride prav kakšna informacija.Jaz sem mojo prvo user posted image dojila šest mesecev,s tem da sem ji zadnji mesec še dodajala.Pol ko nisem imela več mleka mi je blo tako hudo,težko,... te flaške gor in dol.Dobro,da smo ponoči spali.
To zadevo pa si bom zapisla in spravila nekam na vidno mesto.Avgusta pričakujem novega user posted image .

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 10:31:43   
Petka09
Jaz vam tudi vsem želim dosti mleka!! Vem, da je to najlažji način hranjenja otroka, vseeno pa bi vas rada potolažila, da četudi dojenje ne bo steklo oz. bi ble težave, se ne bat flaške. Jaz sem tudi skoraj v depresijo padla, ko sem vidla da dojenje ne bo šlo več.... Potem pa sem se sestavla skup nazaj in ko sem se navadla flaška-sistema, je blo vse super. Ni tako zapleteno in ko se organiziraš, imaš hrano za dojenčka pripravljeno v sekundah.
No, to sem želela samo zato reči, da boste vse vedno zadovoljne mamice in če bi se vam pojavile kakršne koli težave z dojenjem, ki bodo skoraj nerešljive oz. bodo od vas zahtevale prekinitev, da ne boste obupavale in da se boste vedno zavedale, da je najpomembneje, da HRANITE DOJENČKA Z LJUBEZNIJO (PA NI VAŽNO, ČE JE LJUBEZEN "ZAPAKIRANA" V FLAŠKI ALI V VAŠI DOJKI user posted image ).

Srečno mamice! Pa super, da je ta tema, ki ponuja še tudi druge rešitve "pridelave mleka", kot samo klasične.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 19:14:19   
ANABOJAN
petka09;

lepo napisano, se popolnoma strinjam s tabo....
na mleko!

lp
Ana

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 19:15:23   
ANABOJAN
ps. sem pozabla povedat, da sem si danes sparvila prvih 30 ml dodatnega (svojega) mleka v zmrzovalno in sem ponosna, kot sam user posted image .....

lepo bodte še naprej

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
14.12.2009 19:17:59   
blondy_81
Prejšnjič ko mi je zmanjkovalo mleka, se mi je potem sam od sebe nekako pojavil. 2 dni nazaj pa ga je začelo spet primanjkovat in ga z obeh dojk nisem načrpala niti 50 ml. Začela sem jemati kapljice Lactogal in mleko se mi počasi vrača. Sedaj ga načrpam nekje cca 100 ml iz obeh dojk. Sedaj povečujem tudi pogostost črpanja, jemljem Lactogal in upam, da bo mleka še več.

_____________________________

Naša pikica Manca nas je razveselila pet tednov prej: 2.11.2009 ob 23.04

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
18.12.2009 22:54:22   
tassika
Blondy_81 a si šla iskat v IT ali AU, jaz bi se malo šlepala, če bo katera še kaj hodila oz mogoče mojega naštimam drug teden da se zapeljeva še čez mejo ko bova ravno na poti na primorsko. Čeprav mi mleka zaenkrat ne primankuje, vsaj mislim, ker če nekaj časa ne je je takoj polna in trda dojka, ampak proti večeru pa se kar nekaj krega in brca, zdaj pa ne vem a ga takrat zmanjka. Mogoče bi čez dan poskusila še z več pristavljanja, ker na začetku sva jedli striktno na 3 urce, zdaj pa lahko tudi na 4 ali več, ker ponavadi zaspi ravno ko bi mogla jestuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu blondy_81)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
20.12.2009 21:12:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica

V avstrijskih lekarnah se pa dobijo homeopatske kapljice Similasan Milchbildungs tropfen. user posted image
Tudi (preverjeno!) pomagajo povečat količino materinega mleka...user posted image

3x dnevno 10 kapljic 30 minut pred ali po obroku. Stanejo pa slabih 13 €.



Men niti to ni pomagalo. Njente. V bistvu sem na koncu ugotovila, da se je mala vedno najedla mojega mleka, sekirala sem se pa preveč zaradi tega. In ja, tud na flaši otroci zrastejo.user posted image Sama sem polno dojila skor do 6 meseca, ko pa je zagrabila dokončno čajček na flašo je blo  konc z joško.user posted image Čez 2 dni kasneje niti izčrpanega mleka ni hotela.


(odgovor članu Noseckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
12.1.2010 13:44:26   
januarka
Pozdravljena, bi te res prosila za dostavo do ljubljane če je možno lactogal. 1000X hvala, sem že precej brez mleka, dodajam vsak obrok, bomo še to probali, pa bo, otrok pa full poje, ker je težek že 6 kg pri mesecu in pol. lepa hvala in sporoči mi če bi ta izvedba bila možna do ljubljane. še enkrat hvala user posted image

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
12.1.2010 18:34:36   
ANABOJAN
januarka koga naprošaš mene ali koga drugega, bodi bolj specifična
lp
ana

_____________________________

_________________________________________________
Upanje je zadnje kar umre.

(odgovor članu januarka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?