|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KO JE MLEKA PREMALO - OBSTAJA REŠITEV
25.2.2011 22:09:41   
lipikica
jaz imam skoraj celo flašo pe , 3 x sem poskusila in potem ih nisem več jemala, se mi je mleko povečalo in jih nisme več pila. če želiš, piši na zs

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: KO JE MLEKA PREMALO - OBSTAJA REŠITEV
25.2.2011 23:28:36   
ManUr
Lep pozdrav.

Ja, bi imela vaše/tvoje kapljice, da poiskusim če bo pri meni delovalo. Srčno upam da bo.
Kako se lahko dogovorima glede cene in prevzema?

Najlepša hvala.
Lep večer.

Manja

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
26.2.2011 0:07:52   
birdy
Hoj.
Tudi jaz se mučim z pomankanjem mleka. Obe hčeri sem polno dojila do enega leta, tudi zdaj sem dojila do tega tedna (cca. 2,5 meseca), ta teden pa je mleko začelo usihat in sem zelo razočarana zaradi tega. Dojenje je moj fanatizem, se mi zdi kot da sem čist zaj. pri tem otroku ker mu moram dodajat. Ampak mleka dejansko ni več zadost, čeprav sem pristavljala tudi vsake pol ure če je bilo treba, šele zvečer pa obupala in dala flaško. revež je pa po flaški spil vse kar sem mu naredila, danes recimo 120ml, in potem še 60ml ker je še vedno jokal.
Skratka, res nujno rabim kapljice, ampak kako do njih? Je katera kje blizu in bi jih lahko kupila in poslala? Pa denar lahko nakažem po kliku ali pa z odkupom. Prosim, to je res še moje zadnje upanje, če še to ne bo pomagalo pa bom očitno v kratkem mogla it na AM ker imam mleka iz dneva v dan manj.
Če bi bila katera toliko prijazna naj mi prosim kar zs pošlje.
Lp, Manca


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
4.3.2011 9:27:34   
Lu
Jaz jih komot vzamem nekaj ta vikend. Gre brat ravno v Italijo pa se komot ustavi še v lekarni.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
4.3.2011 23:00:28   
DanijelaNeli
Punce probajte pit velikoooo tekočine,počitek kolikor je le mogoče,nič stresa...pa bo mlekca!

Za pomoč,pa Vam lahko še priporočim iz Hiše začimb iz Ljubljane,in sicer Grško seno,katero se pije kot topli napitek...je pa znanstveno dokazano,da pripomore pri dojenju in laktaciji.













GRŠKO SENO seme 75 g

Naziv rastline prihaja iz latinskega foenum-graecum »grško seno«. To je navpična enoletna rastlina, ki lahko naraste 60-90 cm. Ima lahke zelene liste in majhne bele cvetove. Stročje vsebujejo 10-20 majhnih, ravnih, rumeno-rjavih semen, ostrega okusa in močne arome.
SHRANJEVANJE IN UPORABA
Hraniti v hladnem suhem prostoru.
KULINARIČNA UPORABA
Pekarski izdelki; slaščice; sladoled, brezalkoholne pijače; omake
Nekuhano seme ima neprijeten, grenek okus zaradi česa jih je potrebno pred uporabo zmleti in pražiti da bi se ublažila njihova grenkost.
Grško seno je sestavina mešanice karija.
MEDICINSKA UPORABA
Uporablja se za izboljšanje apetita, zdravljenje trebušnih motenj in stimulacijo prebave; uporablja se za močnejše izločanje mleka pri dojiljah, za zdravljenje sladkorne bolezni (znižanje sladkorja v krvi) in znižanje holesterola, zdravljenje kroničnega kašlja, bronhitisa, vročice, bolezni grla, čirov v ustih; stimulira potenje in čisti limfni sistem
Priprava čaja
Eno žličko semen preliti s 150 ml vrele vode in pusti 15 minut; piti trikrat dnevno
Stranski učinki
Če se uporablja v normalnih količinah se šteje kot neškodljivo; pretirana uporaba (več kot 100 g dnevno) lahko privede do driske in slabosti v želodcu (priporočljiva doza je manj kot 8 g dnevno); možne so alergijske reakcije; lahko privede do spremembe barve in vonja urina; menda je to načeloma neškodljivo, vendar se je potrebno kljub temu posvetovati z zdravnikom; nosečnicam se odsvetuje uporaba grškega sena (ker pospešuje porodne popadke in lahko privede do prezgodnjega poroda); urin in znoj imata lahko vonj po sirupu od javorja.








http://www.hisazacimb.si/







< Sporočilo je popravil DanijelaNeli -- 4.3.2011 23:03:18 >


_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
16.3.2011 15:23:00   
sanja87
punce tudi jaz bi rabla te kapljice. tamali je pravi požeruh.user posted image
a še ima mogoče katera viška?

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
13.5.2012 12:13:43   
_vanilija_
Strinjam se z DanijelaNeli!!!!

Jst nisem na začetku imela nič mleka, vsak obrok smo mogli user posted image dajat AM. Probala sem tametil, sintocin sprej, čaj od sezama, čaj za dojenje, ful počivat, ... Nič ni pomagalo. Potem sam prebrala za čaj od Grškega sena (fenugreek, Piskavica po hrvaško) in moram povedat da smo čez 1 teden čist nehali z AMjem!!!!

Čaj se naredi tko:

1 čajna žlička semena se malo opere, se da v posodo in z 3dcl vode se kuha 2-3min. Ko se ohladi, čaj se popije, semena se pojejo (ful so grenka, jst jih jem z medom). Čaj diši malo kot curry user posted image . Jst pijem čaj 5x na dan (zmeraj se mora pripraviti svež!), pole ko bom sigurna da je dosti mleka, bom zmanjšala na 3x na dan.

O tem lahko preberete še tu:
http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/herbs/fenugreek/

_____________________________

11.4.2012, 13:43, Tina, 53cm 3800gr

---------------------------------------------

Dojimo se dojimo,
Se mame veselimo,
Ko pa mama pride k nam,
Mi veselo recemo HAM!

:D

(odgovor članu sanja87)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
22.5.2012 20:55:22   
maycy
pismo....jst tud ne vem kaj nej...tamala je sicer stara 5.5 mesecev ampak jst bi še kr rada naprej dojila, čeprav jo že uvajam na GH...zanima me če to grško seno res pomaga? kr u Italijo niti ne morem jit kaj šele da bi me kdo lahko peljal tja....

(odgovor članu _vanilija_)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
4.6.2012 15:25:23   
Weeda
maycy, saj še lahko dojiš, kljub temu, da uvajaš GH. Jaz sem začela uvajati GH pri 4.5 mesecih, sedaj bo star 8 mesecev in se dojiva, zjutraj, za popoldansko malico in ponoči. Pač količina mleka se je zmanjšala, ampak za omenjene obroke, ga je dovolj. To je tudi prav, če hočeš dojenje ukinjati postopoma.

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Ko je mleka premalo - obstaja rešitev
24.6.2012 9:49:47   
Mario7
Pozdravljeni, najin sin je prejel hrano NOVALAC in sicer brezplačno od občine, vendar mu hrana ne odgovarja, zato, če kdo potrebuje to hrano smo pripravljeni jo prodat za pol cene... In sicer imamo še 6 pločevink neodprtih, starih približno 3 dni - 2400g. Tel: 040423104
Trenutno pa mu kupujemo milupa milomil 1, če bi kdo tudi zamenjal.. Je ker nekaj denarja vredno in bi bilo škoda to zavrečt.

(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 160
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?