|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 13:26:43   
2violina
na hitro o pravilni prehrani LOČEVALNE:

DAN 1 - BELJAKOVINSKI DAN

Kaj spada pod beljakovine:
Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...
Beljakovine so velike molekule, sestavljene iz manjših enot imenovane aminokisline. Aminokisline navadno najdemo v rastlinskih ali živalskih beljakovinah. 8 aminokislin telo ne more samo proizvajati, zato jih moramo dobiti iz hrane, ki jo jemo. Beljakovine so potrebne za ohranjevanje tkiva in za vzdrževanje rasti, saj so naša telesa (lasje, mišice, nohti,..) v glavnem zgrajene iz njih. Služijo tudi za izdelovanje hormonov in drugih psihološko aktivnih sestavin.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti beljakovine. Primeri jedilnikov:
1. 2 kuhana ali pečena nemastna svinjska zrezka (tudi govedina, perutnina, ribe ali morski sadeži) temu dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
V solato ne mešajte fižola, koruze ali graha, ker je to škrob in spada pod škrobni dan!!!
2. 2-3 večje kose sira, košček kruha, solata, voda
3. 2-3 jogurte (čisti jogurt), solata, kos kruha, voda
4. 2-3 kuhana jajca, solata ali kuhana zelenjava, voda ali nesladkani čaj

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je, da pojeste samo polovico in nič več.
 
DAN 2 - ŠKROBNI DAN

Kaj spada pod škrob:

Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...
je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.

Prehranjevanje:

ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti škrob. Primeri jedilnikov:
1. pasulj (brez mesa), dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
2. pečen (v pečici, ne ocvrt) ali kuhan krompir, kos kruha, zelenjava
3. kuhan ali popečen riž, solata, kos kruha, voda
4. mrzla mešanica fižola, koruze in graha (brez jajc ali drugih beljakovin), začinjena, kozarec vode ali nesladkanega čaja, kos kruha

Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.

VEČERJA:

Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.
OPOZORILO: na rižu, krompirju ali pasulju začinite z soljo, poprom, vegeto, origanom, pelati ali ketchapom. Po okusu seveda, vendar naj bodo začimbe prisotne saj so dobre za vaše telo.

DAN 3 - OGLJIK. - HIDR. DAN

Kaj spada pod škrob:

Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ...
Ogljikovi hidrati dajejo našemu organizmu energijo in so nepogrešljiv vir energije za normalno delovanje možganov in centralnega živčnega sistema. Če uživamo več ogljikovih hidratov kot jih telo lahko pretvori v glukozo ali glikogen (v jetrih in mišicah), se kopičijo v maščobnih celicah.
Delimo jih na:
Monosaharidi so ogljikovi hidrati, ki jih sestavlja samo ena molekula, rečemo pa jim kar sladkorji. Najdemo jih v kot glukozo v medu in sadju, ter fruktozo v sadju), ter v melku kot galaktoza.
Disaharidi so ogljikovi hidrati z dvema molekulama in to so beli sladkor iz sladkorne pese ali sladkornega trsa; dobimo jo v pivu in koruzi.
Polisaharidi so ogljikovi hidrati z več molekulami: glikogen v jetrih in mišicah (meso); škrob, ki je sestavljen iz več molekul glukoze, vsebujejo pa ga sledeče rastline: žitarice (pšenica, koruza, riž, rž, ječmen), gomolji (krompir), stročnice (posušen grah, leča soja). Te ogljikove hidrate imamo v škrobnem dnevu zato jih v tem dnevu ne jemo!!
Slabosti OH:

  • enostavni ogljikovi hidrati stimulirajo pankreas (trebušno slinavko), da proizvaja velike količine insulina. Insulin znižuje količino sladkorja v krvi in s tem povzroča občutek lakote. Poleg tega pa visoka proizvodnja insulina stimulira proizvodnjo maščob. Insulin dela in skladišči maščobe. 

  • enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo trigliceride (maščobe) v krvi, kar pospešuje nastanek kardiovaskularnih obolenj; 

  • enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo holesterol v krvi;

  • enostavni ogljikovi hidrati zvišujejo sečno kislino v krvi, kar lahko povzroči nastanek protina (oblike artritisa).

Ker so OH najbolj krivi za naše kilograme, je tu potrebna stroga vzdržnost in prava izbira ogljikovih hidratov. To ne pomeni, da jih moramo popolnoma odstraniti iz jedilnika, saj so pomembni za naše telo, potrebna je samo prava količina, zato v našo dieto spadajo naslednji OH: Naravna pica z sadjem ali zelenjavna (brez beljakovin), testenine z paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa ali drugih beljakovin, slano pecivo v velikosti pice, ...
Prehranjevanje:
ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!

KOSILO:

Za kosilo je potrebno jesti jedi z OH. Primeri jedilnikov:
1. pica z enovrstnim sadjem ali pa paradižnikom (ter drugo zelenjavo) in
   začimbami, kozarec vode
2. slano pecivo v velikosti pice, voda
3. testenine z zelenjavno, paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa

VEČERJA:
Sladkarije! Da, prav ste prebrali, majša količina sladkarij. Primeri jedilnikov:
1. 3 kosi peciva
2. večji kos torte
3. 3 kepice sladoleda

Na koncu pa obvezno 1 ali 2 rebri jedilne čokolade za preprečevanje alergij!

DAN 4 - SADNI DAN

Sadje je polno vitaminov in energije, zato bo vaše počutje dobro in bo preprečevalo prehlade, ki so v zimskih dneh pogosti. Kmalu bo postal sadni dan vaš najljubši dan v dietnem ciklusu, saj se bo apetit zmanjšal in bodo sadni dnevi olajšanje po 3 vsebinsko bogatih dnevih.

Prehranjevanje:

ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
V SADNEM DNEVU JE POTREBNO POJESTI MEŠANO SADJE, TOREJ ZA ZAJTRK ENO VRSTO, ZA KOSILO DRUGO VRSTO, ZA MALICO TRETJO VRSTO SADJA IN ZA VEČERJO 4 VRSTO SADJA!!! 

 
29. DAN - VODNI DAN
 
Ta dan pride po sadnem dnevu, vsak 29 dan od začetka diete. Torej boste imeli v 90 dneh 3 vodne dneve. Namenjen je popolnemu očiščenju telesa. Vodni dan je najtežji, vendar pa boste njegov pozitivni učinek čutili najmanj dva tedna. Pri vodnem dnevu lahko shujšate tudi do 2 kg!

Prehranjevanje:
ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:
spijte ogromno naravne, čiste vode!


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 13:32:17   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: mlinčka

Samo na hitro. Ja, sarme niso ok, razen če so brez riža. Pa riž, krompir in stročnice spadajo k škrobnim živilom, ( prav to sem napisala sama) ne k OH. Meni osebno je res najlažje črpat info iz Rinine knjižice, kjer je vse od A do Ž razloženo in en kup uporabnih receptov. (saj ko bomo 1/3 prehodile bomo prave ekspete v ločevanju bomo prekašale samo knjigo user posted image  user posted image  user posted image  user posted image Če jo še katera želi, kar veselo na ZS user posted image .


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 14:35:41   
blaža
Baje se pa lahko občasno poje tudi kako sarmo in ni panike, ker je notri riža zanemarljivo malo. Vsaj tako je rekla gospa, ko smo klicali na Rina uredništvo.

No jaz sem danes nardila zelenjavno rižotko. In seveda skledo rdečega radiča. Sem dala tri vrste paprike, rdečo, rumeno in zeleno, pest graha in pest šampinjonov. Komaj čakam, da pride mož domov, da se lotimo jest. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 14:48:04   
lunca144
blaža............a,mož ne bo nič pogrešal mesauser posted image ,jaz sem pa danes naredila krompirjev golaž,zaenkrat hodim mimo sladkarij,ampak me pa grabi orengiuser posted image da bi pojedla en piškot.Nič bo treba po otroke v vrtec in šolo.Lepo se držte diete,če se pa pregrešite,pa to naglas povejte,da vas okregamouser posted image .

_____________________________

evo,me,pa sem nazaj

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 15:12:00   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: lunca144

blaža............a,mož ne bo nič pogrešal mesauser posted image ,jaz sem pa danes naredila krompirjev golaž,zaenkrat hodim mimo sladkarij,ampak me pa grabi orengiuser posted image da bi pojedla en piškot.Nič bo treba po otroke v vrtec in šolo.Lepo se držte diete,če se pa pregrešite,pa to naglas povejte,da vas okregamouser posted image .

user posted image , ja seveda, da ga pogreša, že skoz, ker jaz ga vedno malo krat nardim. pol gremo pa za vikend k našim staršem in se tam naje meseka.user posted image

Zdej sem sita kot pujsek in že kavico pijem.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu lunca144)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 15:19:48   
bella02
Prav vesela sem, da ne bom edina v tej borbi. Se pa borim z angino in sem včerej zvečer pojedla kos belega kruha, ker sem nekaj morala spravit po grlu dol. Sej pa drugače tolk malo jem zdej, da ne bo panike.

4pikice, super in hvala, da nas boš štimala v razpredelnicouser posted image . Moja željena teža je 75kg. Pa vidim, da ste ostale same suhiceuser posted image .
Grem naprej v horizontalo in z mislimi na jutrišnje makarončkeuser posted image . Cao

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 15:23:24   
4pikice
JANUAR 2010 (START)

          Nick:                    Željeni kg:     Datum tehtanja:   4.1. 2010
user posted image 4pikice                       60-63kg                                    
user posted image mojcažiga                 
65 kg                                               
user posted image taška30                     60 kg                                           
user posted image Tia12                         70kg                                         
user posted image Detece                       58-60kg                             
user posted image Blaža                         58kg                                   
user posted image dito                            56kg 
user posted image 2violina                      65kg                                       
user posted image lunca144                   65kg
user posted image Pigy                           60kg 
user posted image ZmajaTolovaj             65kg
user posted image aleži                          60kg
user posted image bella02                      75kg  
     

< Sporočilo je popravil 4pikice -- 5.1.2010 15:30:49 >


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 15:44:14   
4pikice
aleži- ni problema, jest al pa mlinčka, po želji, pošlji mejl na ZS

Jest tudi že po kosilu. Smo jedli rižoto z jurčki pa radič v solati (nič grenak).

Priprava rižote:

na olju prepražila čebulo, narezan korenček, česen, malo naribane korenine peteršilja, naribane stebelne zelene, jurčke zmrznjene, solila, malo vegete, dodala riž, zalila z vodo in mešala.

Mešala sem ves čas kuhanja in ves čas dodajala vodo, zato je bila rižota na koncu zelo sočna.

Na koncu sem dodala še svež peteršilj.

Za prste obliznit.

Mojemu sem še posebej pekla piščančje bedro.

Dans zvečer imam prvo preizkušnjo. Z mojim greva v kino pa ne bo nič kokic, cole,...

mlinčka- koliko je pa tvoja željena teža, te dam na seznam?

bella02- drži se in hitro okrevajuser posted image


< Sporočilo je popravil 4pikice -- 5.1.2010 15:54:50 >


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 19:23:05   
nincika
Pridne ločevalke, se vam lahko pridružim? user posted image

Jaz sem včeraj že sama štartala z ločevalno, zdaj, ko sem iskala neke informacije, sem naletela na vaš forum. Ravno prav, potrebujem ideje, da se prehitro ne naveličam enolične hrane. user posted image
Ravno sem si privoščila kuhan krompir v kosih in zeleno solato.

Kaj bomo jutri jedle?

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 19:25:05   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: nincika

Pridne ločevalke, se vam lahko pridružim? user posted image

Jaz sem včeraj že sama štartala z ločevalno, zdaj, ko sem iskala neke informacije, sem naletela na vaš forum. Ravno prav, potrebujem ideje, da se prehitro ne naveličam enolične hrane. user posted image
Ravno sem si privoščila kuhan krompir v kosih in zeleno solato.

Kaj bomo jutri jedle?


Pizzo. zelenjavno.

jaz nardim sama testo in gor naložim: Prvo malo šalše od paradižnika, pol dam rdečo in zeleno pa rumeno papriko na kolobarje, na vrh še šampinjone in čebulo na kolobarje. mmmm ufa, kdaj bo jutri.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu nincika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 19:26:39   
blaža
aja za večerjo, pa sladoleeed! user posted image user posted image user posted image . panettone od tuša - sladoled, ma je dober, za znoret. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 19:38:21   
nincika
Jaz pa kr špagete s pelati...marsikdo me čudno pogleda, ampak jaz jih naravnost obožujeeeemuser posted image

Za večerjo pa kos gibanice, nad katero se mi že danes sline cedijo, ko grem mimo nje... komaj čakam, da bo jutriuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 19:57:17   
Teya D.
Punce vso srečo, upam da vam uspe!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 20:58:43   
ZmajTolovaj
Danes smo imeli zelenjavno rižoto z veliko zelene solate zraven. Zanima me pa nekaj: a lahko zvečer, če sem še vedno lačna (oz. spet, ker je od večerje že nekaj minilo) jem sadje? Kako jabolko, ker mi kruli ... Komaj čakam jutrišnjo večerjo user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 20:59:27   
ANDREJA 75
Živjo!No tudi jaz se vam bom pridružila začela sem z ločevalno v nedeljo 3.1 prvi dan kriiiza kruli po želodcu za znoret sploh nisem mogla niti zaspat zvečer drugi dan sadje za zajtrk grozza valda sem bila navajena kruhka pa dobre nuteleuser posted image pop.sem si naredila zelenjavno rižoto in solatko polovico pojedla zvečer brez problemov in kruljenja po želodčku danes sem si naredila pizzo zelenjavno paradižnik paprika čebula super njamsi za večerjo pa pojedla slab kos torte več ni šlo!!!user posted image jutri pa sadni dan!!!punce gr3mo skupaj v borbo z odvečnimi kg. moja željena teža je70kg imam jih namreč 80kguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.05.2007 sta se nam pridružila MAJ IN GAL!!!!

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:02:38   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Danes smo imeli zelenjavno rižoto z veliko zelene solate zraven. Zanima me pa nekaj: a lahko zvečer, če sem še vedno lačna (oz. spet, ker je od večerje že nekaj minilo) jem sadje? Kako jabolko, ker mi kruli ... Komaj čakam jutrišnjo večerjo user posted image


če ješ večerjo okoli 18ih in pol čez nekako dve uri še mogoče lahko poješ jabolko, ker ne smeš direkt po večerji, naj bi po ene dveh urah, ma po osmi pa ne smeš več jest. Sadje je tudi kalorično.,

Naredi si raje kak saden čaj brez sladkorja. ti bo tudi lepo zapolnilo želodček. jaz ga lihkar pijem.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:04:43   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: ANDREJA 75

Živjo!No tudi jaz se vam bom pridružila začela sem z ločevalno v nedeljo 3.1 prvi dan kriiiza kruli po želodcu za znoret sploh nisem mogla niti zaspat zvečer drugi dan sadje za zajtrk grozza valda sem bila navajena kruhka pa dobre nuteleuser posted image pop.sem si naredila zelenjavno rižoto in solatko polovico pojedla zvečer brez problemov in kruljenja po želodčku danes sem si naredila pizzo zelenjavno paradižnik paprika čebula super njamsi za večerjo pa pojedla slab kos torte več ni šlo!!!user posted image jutri pa sadni dan!!!punce gr3mo skupaj v borbo z odvečnimi kg. moja željena teža je70kg imam jih namreč 80kguser posted image user posted image user posted image


en teden je malo kriza, pol po a drugem sadnem se tudi želodec malo navadi in ni več tako hudo.

Jaz si tudi za vitaminski dan nardim za kosilo kaj da se posladkam. Pečene banane z cimetom in žličko meda, mmm, al pa polnjena jabolka z orehi in rozinami, pa medom, mmm( pečena)user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ANDREJA 75)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:05:45   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: nincika

Jaz pa kr špagete s pelati...marsikdo me čudno pogleda, ampak jaz jih naravnost obožujeeeemuser posted image

Za večerjo pa kos gibanice, nad katero se mi že danes sline cedijo, ko grem mimo nje... komaj čakam, da bo jutriuser posted image


Ma zakaj čudna, to mi vsi vedno jemo, tudi kadar ni dijete. Moja dva ta mala jesta tako pašto vedno fulll rada. Mi sploh ne jemo pašto z mesom, vedno z šalšo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu nincika)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:38:59   
ANDREJA 75
Kaj se lahko na vitaminski dan je orehe????Kako pa to narediš popečeno banano pa cimet please za recept???Kako pa je s sadjem tisti DAN KOLKO GA LAHKO POJEŠ?

_____________________________

16.05.2007 sta se nam pridružila MAJ IN GAL!!!!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:54:32   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: ANDREJA 75

Kaj se lahko na vitaminski dan je orehe????Kako pa to narediš popečeno banano pa cimet please za recept???Kako pa je s sadjem tisti DAN KOLKO GA LAHKO POJEŠ?


Moram prov pogledat kako je točno z sadjem. Jaz sem jedla takole:

zjutraj npr dve mandarini al pa sem kar spila en sok 100% od ananasa, pol za kosilo dve banani z cimetom in medom, popoldne sem pest indijskih oreščkov al pa orehov, al kakih semen, pa spet npr. čez dve uri en jabolčni sok 100% in še kej od sadja zvečer.

lahko ap ješ tudi za obrok solato, ma samo z kisom najboljše, al pa npr. paradižnik, al kar ti paše.

Banani prerežeš na polovico po dolgem. Ju popečeš na vsaki stani malo, da se lepo zapečejo. Pečeš v teflonski ponvi, da se ne sprijema. In pol samo posuješ malo cimeta in žličko meda cik cak. to je vsa um etnost. meni je to tako dobrooo. Prqavi desert. Če mi fali cuker, stoposto to jem.

Me obroki mora minit najmanj dve uri. ne jest preveč banan, magari le dve na dan maksimum. Čim manj sadja ješ, boljše je, več ko ga ješ, manj gre dol ,ker je kalorično.

ma na začetku morada poješ malo več, pol se navadiš in ni panike.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ANDREJA 75)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:55:16   
bibyzan
Še ena tukaj. Pri hujšanjau veteranka, pri ločevalni čist frišna. Zmeri sem hujšala neki po svoje, mal ločevala, pa sadje dopoldan. No, sej mi je uspelo. Zdaj po dveh nosečnostih, sem pa pristala na 3 mestni številki. No, zdaj jih imam že manj, ker hujšam kao od novembra. Samo, da sem zdej med prazniki skoraj prišla na štartno težo. Treba mi je blo. Moje težko dosegljive kile so 75. Skoraj nedosegljivo. Imam pa jutri isto OH dan, sem zdaj že dva dni nekaj ločevala, po zajtrkovala sadje. Ta zajtrk mi je še najmanjši problem.
No, se pišemo, pa upam na trmo in vztrajnost.

(odgovor članu ANDREJA 75)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:56:22   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: ANDREJA 75

Kaj se lahko na vitaminski dan je orehe????Kako pa to narediš popečeno banano pa cimet please za recept???Kako pa je s sadjem tisti DAN KOLKO GA LAHKO POJEŠ?


Moram prov pogledat kako je točno z sadjem. Jaz sem jedla takole:

zjutraj npr dve mandarini al pa sem kar spila en sok 100% od ananasa, pol za kosilo dve banani z cimetom in medom, popoldne sem pest indijskih oreščkov al pa orehov, al kakih semen, pa spet npr. čez dve uri en jabolčni sok 100% in še kej od sadja zvečer.

lahko ap ješ tudi za obrok solato, ma samo z kisom najboljše, al pa npr. paradižnik, al kar ti paše.

Banani prerežeš na polovico po dolgem. Ju popečeš na vsaki stani malo, da se lepo zapečejo. Pečeš v teflonski ponvi, da se ne sprijema. In pol samo posuješ malo cimeta in žličko meda cik cak. to je vsa um etnost. meni je to tako dobrooo. Prqavi desert. Če mi fali cuker, stoposto to jem.

Me obroki mora minit najmanj dve uri. ne jest preveč banan, magari le dve na dan maksimum. Čim manj sadja ješ, boljše je, več ko ga ješ, manj gre dol ,ker je kalorično.

ma na začetku morada poješ malo več, pol se navadiš in ni panike.


Ta mali do fructala, da ne bo kdo mislu 1 l. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 21:57:50   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: bibyzan

Še ena tukaj. Pri hujšanjau veteranka, pri ločevalni čist frišna. Zmeri sem hujšala neki po svoje, mal ločevala, pa sadje dopoldan. No, sej mi je uspelo. Zdaj po dveh nosečnostih, sem pa pristala na 3 mestni številki. No, zdaj jih imam že manj, ker hujšam kao od novembra. Samo, da sem zdej med prazniki skoraj prišla na štartno težo. Treba mi je blo. Moje težko dosegljive kile so 75. Skoraj nedosegljivo. Imam pa jutri isto OH dan, sem zdaj že dva dni nekaj ločevala, po zajtrkovala sadje. Ta zajtrk mi je še najmanjši problem.
No, se pišemo, pa upam na trmo in vztrajnost.


sej bo šlo, ti kr vstrajaj. Moja mama je bla tudi na tromestni številki in je dala dol dve leti nazaj 27 kg. In je super zdej, še kar ločuje in vzdržuje.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
5.1.2010 23:50:22   
4pikice

JANUAR 2010 (START)

          Nick:                    Željeni kg:     Datum tehtanja:   4.1. 2010
user posted image 4pikice                       60-63kg                                    
user posted image mojcažiga                 
65 kg                                               
user posted image taška30                     60 kg                                           
user posted image Tia12                         70kg                                         
user posted image Detece                       58-60kg                             
user posted image Blaža                         58kg                                   
user posted image dito                            56kg 
user posted image 2violina                      65kg                                       
user posted image lunca144                   65kg
user posted image Pigy                           60kg 
user posted image ZmajaTolovaj             65kg
user posted image aleži                          60kg
user posted image bella02                      75kg  
     
user posted image ANDREJA 75               75kg
user posted image bibyzan                     75kg


_____________________________

2+1=4pikice

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ločevalna od 4. 1. 2010 ;)
6.1.2010 6:15:38   
blaža
jutro!

Kavica se kuha.

danes pizza, mnjama. komaj čakam. Za desert nisem še sigurna, bolj čakam pizzo kot večerjo, čeprav sem sladkosneda. A ne se bat, si bom šla že kej pogledat v trgovino. Če ne pa tisti sladoled, ki me čaka v skrinji.user posted image

Grem spit kavico, pol se pa grem rihtat za na delo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?