|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.4.2011 22:39:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 8:09:06   
mika
penis mora biti penis



A če je iz zdravstvenih razlogov obrezan je še vedno penis, če pa iz verskih pa ni več?

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 9:49:37   
ZARA
user posted image user posted image  Samo res.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 10:57:54   
liliana
Ma kako ene to obrezovanje moti......saj nihče ne obreže vašega otroka brez veze, pa kaj vas moti to na drugem......zaradi tega noben fant ni za nič prikrajšan, ne povzroča mu travm, ne kake večje bolečine, ni noben poseg v vašo osebno integriteto, da bi vi bili kakorkoli na slabem zaradi tega......

A uhane pa pri krstu date deklicam v uho......? A to pa ni popolnoma nepotreben poseg v telo deklice, ki se ne more sama odločiti, ali bo imela luknjico v ušesu ali ne.......?

< Sporočilo je popravil liliana -- 20.4.2011 10:58:42 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
20.4.2011 11:38:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 11:51:43   
oka
A uhane pa pri krstu date deklicam v uho......? A to pa ni popolnoma nepotreben poseg v telo deklice, ki se ne more sama odločiti, ali bo imela luknjico v ušesu ali ne.......?


Veš da ni isto no. Ker to je pa ja v skladu z "našimi" običaji in je o.k. Se mi pa zdi, da je v tej temi oz. pri temi o obrezovanju nasploh vedno močno prisoten predsodek. In ne verjamem, da je to t.i. pohabljanje (mislim, tisti, ki obrezovanje enači s pohabljanjem res ne v kaj pohabljanje dejansko je) ampak preprosto predsodek proti veri iz katere ta navada izhaja.  Ker če bi bil to katoliški običaj grem stavit, da ne bi bilo pol toliko zgražanja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 12:19:58   
mika
ampak preprosto predsodek proti veri iz katere ta navada izhaja. Ker če bi bil to katoliški običaj grem stavit, da ne bi bilo pol toliko zgražanja.


A si pozabila na vroče debate tu gor o krstuuser posted image  

Se mi zdi, da ima kar velik % ljudi predsodke proti vsemu, kar bi bilo v  povezavi s katerokoli vero.


(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 13:09:41   
zaspancek1
Hm, potem pa imam predsodke do muslimanske in židovske vere (pa mogoče še kakšne) - ker se mi zdi obrezovanje kar tako (pod to spadajo tudi t.i. verski razlogi) pohabljanje, do katoliške (in verjetno tudi še kakšne), če je luknjanje ušes tudi katoliški običaj user posted image Pišuka, so mi sicer rekli, da so me krstili, ušes pa nimam preluknjanih user posted image ...bom najbrž morala preveriti... Mimogrede - tudi to mi je od nekdaj user posted image
V glavnem, kot sem že enkrat napisala - zakaj pa bi moral biti poseg v otrokovo telo, pri čemer je vsekakor izpostavljeno tveganju, da gre kaj narobe, nekaj čisto samoumevnega in sprejemljivega user posted image Če že odmislimo tisto, kar nekatere tako vztrajno trdite, da gre SAMO za malo kože (ajd, pa ene par tisoč živčnih končičev, ampak kaj bi to...), a zapleti pa niso možni?!? Eh, še v tako opevanih ZDA je znan primer nesreče pri obrezovanju enega od dvojčkov. Jah, so malo preveč odrezali, pa so se potem odločili, da bo kar deklica (ker naj bi to bilo najlažje)...- pač žalostna zgodba z žalostnim koncem, k čemur je pripomoglo marsikaj, vsekakor pa se je začelo z obrezovanjem. Pa najbrž bi se še našli kakšni neuspeli posegi, kaj milejšega, kot npr. vnetja pa so vendarle kar pogosta. Hm, če pomislim, da se nekatere zgražate nad drugimi, ki pustijo otroka jokat, ker bi ponoči delal vse drugo, razen spal....a to je pa ok (mislim na obrezovanje in izpostavljanje otroka tveganjem)?
Hm, glede na današnje trende se otrok (pa pravzaprav tudi odraslih) ne izpostavlja nepotrebnim posegom, se jim ne daje kar tako zdravil, se jih ne izpostavlja alergenom (npr. pri uvajanju GH) ali celo ne izpostavlja cepivom,..., a če gre pa za neke običaje, pa je potem to opravičljivo user posted image Si bom drznila vprašat zakaj že?
In čisto konkretno - tiste, ki zagovarjate obrezovanje, mi lahko, prosim, razložite, kaj bo vaš otrok pridobil s tem, ko bo obrezan? Pa, prosim, resno, brez tistega o higieni, ker to ne pomeni, da obrezani ne morejo biti packi, ravno tako to avtomatsko niso neobrezani. In še to - bi bil otrok res na slabšem, če ne bi bil obrezan?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 13:40:22   
honey*
Absolutno zagovarjam obrezovanje zgolj in samo iz zdravstvenih razlogov.


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 13:58:25   
sazi
A uhane pa pri krstu date deklicam v uho......? A to pa ni popolnoma nepotreben poseg v telo deklice, ki se ne more sama odločiti, ali bo imela luknjico v ušesu ali ne.......?


Je popolnoma nepotreben poseg in v istem smisli nepotrebno izpostavljanje otroka za neke estetske/kulturne/modne muhe.

In se strinjam z zaspanckom1 - upiranje cepljenjem, izogibanje alergenom in drugo zavijanje otrok v vato - ampak obrezat pa ja. Pa uhane tudi. Nujno so potrebni- sploh dojenčica jih nujno rabi user posted image . Uhani so mi že itak mimo, na doječku so pa...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 14:13:43   
alda
za karkoli kar je povezano z zdravljem in je lahko smrtno nevarno sem za!
Sinu so na silo povlekli na sistematskem uno kožco dol in je bogi 3dni hodil kot vesoljc, da o juku med uriniranjem sploh ne govorim., če bi bila zraven 100% ne bi dovolila, ker ni bilo tako nujno, da se ne bi moglo še počakat.
Vse ostalo v imenu vere, kulture, ...pa sem proti, če se kdo drug odloči v imenu otroka, oz.kogar koli ki mu je kar koli narejeno v imenu le tega. Če se hoče obrezat naj se, ko bo sam hotel, uha prekluknjat , ko sami hočejo..
bdw: mi je totalno mimo gledat dojenčico z slabimi 3mesci okinčeni od verižic, zapestnic in uhanov, ki so malo-da-ne večji in težji od nje same!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 14:52:00   
liliana
In čisto konkretno - tiste, ki zagovarjate obrezovanje, mi lahko, prosim, razložite, kaj bo vaš otrok pridobil s tem, ko bo obrezan? Pa, prosim, resno, brez tistega o higieni, ker to ne pomeni, da obrezani ne morejo biti packi, ravno tako to avtomatsko niso neobrezani. In še to - bi bil otrok res na slabšem, če ne bi bil obrezan?


Ne vem zakaj bi tebi morali tisti, ki dajo obrezati svoje otroke opravičevati svoje dejanje in ti navajati kaj lahko otrok pridobi, če je obrazan...

Obrezovanje ni prepovedano.....torej ima vsak starš pravico, da se sam odloči, če bo dal sina obrezat ali ne.......sam si lahko prebere razloge za, razloge proti in se na podlagi tega odloči......

Ti poveš pač svoje mnenje, da se s tem ne strinjaš in to je to.....

Sama imam sicer hčerko, zato niti nisem razmišljala o obrezovanju......če bi imela fanta, ga verjetno ne bi dala obrezati (pravim verjetno, ker ne morem biti sedaj, ko nisem v taki situaciji 100% prepričana v to)......samo če ga jaz ne bi dala, ne vem zakaj ga drugi ne bi smeli in bi jih prepričevala v nasprotno oz. bi zahtevala od njih, da se mi zagovarjajo za svoje dejanje.....user posted image





(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 15:39:15   
zaspancek1
Ah, daj no...napisala sem, da prosim za OBRAZLOŽITEV - da bom pa potem mogoče tudi drugače gledala na to (pač dopuščam tudi to možnost). Kaj ti tu ni jasno? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 16:24:16   
posh
cepljenje- poseg v telo-1000x več zapletov kot pri obrezovanju
zdravila- poseg v telo- 1000x več zapletov...
alergeni-poseg v telo- 1000x več alergikov kot kdajkoli....

št. 1000 je le fiktivna, pravzaprav so št. zaskrbljujoče velike...
in za konec- ne bi dala svojih fantov obrezat, ker nisem te vere ali iz katerega koli razloga (razen zdr. težav), ampak zgoraj omenjeni "posegi v telo" so zdaleč hujši kot obrezovanje.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 18:25:19   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ah, daj no...napisala sem, da prosim za OBRAZLOŽITEV - da bom pa potem mogoče tudi drugače gledala na to (pač dopuščam tudi to možnost). Kaj ti tu ni jasno? user posted image


Razumela boš šele takrat, ko boš toliko čustveno dozorela (če boš), da boš znala sprejeti drugačno kulturo, vero oz. kakorkšnokoli drugačnost, kljub temu, da ni v skladu s tvojimi načeli.
Do takrat so pa karkšnekoli obrazložitve odveč.

< Sporočilo je popravil mika -- 20.4.2011 18:26:24 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 18:47:14   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ah, daj no...napisala sem, da prosim za OBRAZLOŽITEV - da bom pa potem mogoče tudi drugače gledala na to (pač dopuščam tudi to možnost). Kaj ti tu ni jasno? user posted image


Razumela boš šele takrat, ko boš toliko čustveno dozorela (če boš), da boš znala sprejeti drugačno kulturo, vero oz. kakorkšnokoli drugačnost, kljub temu, da ni v skladu s tvojimi načeli.
Do takrat so pa karkšnekoli obrazložitve odveč.


Ah, sem želela nekaj komentirat o sprejemanju drugačnosti, pa je itak brezveze. Kot bi govorila steni. Itak, da nekdo, ki mu je normalno, da nekaj s človeka odrežeš - po vrhu še z otroka, ki o tem ne ve nič in ne more odločati, ne bo nikoli dojel kaj mu želim povedati, ker ima, vsaj za ta segment, popolnoma oprane možgane.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 19:36:03   
mateyka
ja ne vem no, potem mam pa raj oprane možgane, kot zasrane user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 20:05:37   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja ne vem no, potem mam pa raj oprane možgane, kot zasrane user posted image


Si si pa naredila izbiro. Jaz imam pa raje normalne - delujoče, neoporečne in že naravno čiste. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 21:01:04   
mika
vsaj za ta segment, popolnoma oprane možgane.


kdo jih je pa po tvoje opral?

Nihče v moji žlahti ni obrezan (če je kdo iz zdravstvenih razlogov ne vem, po prepričanju  nobeden), niti sama ne bi sina, če bi ga imela, dala obrezat, tako da  ne vem, po čem sklepaš, da imam oprane možgane.


< Sporočilo je popravil mika -- 20.4.2011 21:02:58 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 21:07:06   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mika

vsaj za ta segment, popolnoma oprane možgane.


kdo jih je pa po tvoje opral?

Nihče v moji žlahti ni obrezan (če je kdo iz zdravstvenih razlogov ne vem, po prepričanju  nobeden), niti sama ne bi sina, če bi ga imela, dala obrezat, tako da  ne vem, po čem sklepaš, da imam oprane možgane.



Ne vem, te ne poznam. Vzrokov in sprožilcev je lahko veliko. Mogoče si že nasplošno taka, da lažje sprejemaš vse, kar se v okolju pogosteje pojavlja in hitreje sprejmeš kot samoumevno, sprejemljivo, normalno. Mediji nas na vsakem koraku posiljujejo s takimi in drugačnimi ideali, standardi, da človek res težje ostane zvest samemu sebi in težje presoja, ker mu je ves čas vsiljeno, kaj je normalno, pričakovano. In to pri mnogo bolj nedolžnih zadevah, kot je obrezovanje.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 21:32:19   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Razumela boš šele takrat, ko boš toliko čustveno dozorela (če boš), da boš znala sprejeti drugačno kulturo, vero oz. kakorkšnokoli drugačnost, kljub temu, da ni v skladu s tvojimi načeli.
Do takrat so pa karkšnekoli obrazložitve odveč.


Heh, še dobro, da sem vsaj intelektualno dovolj dozorela, da pa se res ne bom spuščala v debato z ljudmi, ki imajo hud kompleks superiornosti. Da o "zasranosti" možganov niti ne govorim... user posted image
Jap, ene ste pa res poosebljena strpnost user posted image

Eh, pa saj ne bom več nič novega napisala - je že sazi dobro odgovorila. O obrazložitvi in odgovorih pa najbrž lahko samo sanjam, a? Ma, bom nekako preživela, čeprav čustveno nedozorela user posted image , na srečo pa z normalno delujočimi, neopranimi, nezasranimi možgani.user posted image


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 21:45:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ah, daj no...napisala sem, da prosim za OBRAZLOŽITEV - da bom pa potem mogoče tudi drugače gledala na to (pač dopuščam tudi to možnost). Kaj ti tu ni jasno? user posted image


V bistvu si kar nekaj obrazložitev že dobila....samo te te ne prepričajo (no, ne vem zakaj bi te tudi mogle).....ti bi rada slišala "medicinski" razlog ZA obrezovanje.....tega pa ni.....zato se ne sprenevedaj, da dopuščah možnost zato, da boš drugače gledala na to, ker ne boš......user posted image

In tudi najmočnejši razlog PROTI obrezovanju je ravno ta, da je premalo takih "medicinskih" razlogov za obrezovanje......

Higiena (pač v nekaterih daljnih deželah, kjer je več vlage ta element ni zanemarljiv).....baje obstajajo tudi nekatere raziskave o tem, da se nekatere "ženske bolezni" zmanjšajo, če je partner obrezan, nekaj je tudi v zvezi s prenosom HIVa, vendar te raziskave verjetno itak niso relavantne in tudi ne omembe vredne, ker obstajajo sigurno tudi nasprotne raziskave (ki so seveda pravilne) zato jih niti ne bom iskala in tratila časa ob tej pozni uri.....verski razlogi tebe ne prepričajo.....



(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 21:50:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Ne vem, te ne poznam. Vzrokov in sprožilcev je lahko veliko. Mogoče si že nasplošno taka, da lažje sprejemaš vse, kar se v okolju pogosteje pojavlja in hitreje sprejmeš kot samoumevno, sprejemljivo, normalno. Mediji nas na vsakem koraku posiljujejo s takimi in drugačnimi ideali, standardi, da človek res težje ostane zvest samemu sebi in težje presoja, ker mu je ves čas vsiljeno, kaj je normalno, pričakovano. In to pri mnogo bolj nedolžnih zadevah, kot je obrezovanje.


A normalno - delujoči, neoporečni in že naravno čisti možgani zagotavljajo permanentno imunost na te vplive......user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
20.4.2011 23:25:59   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Ne vem, te ne poznam. Vzrokov in sprožilcev je lahko veliko. Mogoče si že nasplošno taka, da lažje sprejemaš vse, kar se v okolju pogosteje pojavlja in hitreje sprejmeš kot samoumevno, sprejemljivo, normalno. Mediji nas na vsakem koraku posiljujejo s takimi in drugačnimi ideali, standardi, da človek res težje ostane zvest samemu sebi in težje presoja, ker mu je ves čas vsiljeno, kaj je normalno, pričakovano. In to pri mnogo bolj nedolžnih zadevah, kot je obrezovanje.


A normalno - delujoči, neoporečni in že naravno čisti možgani zagotavljajo permanentno imunost na te vplive......user posted image



Ne, niso zagotovilo, so pa sredstvo za možno doseganje cilja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 0:06:30   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


 z normalno delujočimi, neopranimi, nezasranimi možgani.user posted image




...in celim lulčkom!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?