|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 8:50:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja ne vem no, potem mam pa raj oprane možgane, kot zasrane user posted image


Si si pa naredila izbiro. Jaz imam pa raje normalne - delujoče, neoporečne in že naravno čiste. user posted image


hvala, da si me razsvetlila kako si ti neoporečna, delujoča in naravno čista ter ostali, ki so drugega mnenja kot ti, nedelujoči, zgleda. si bom zapisala v blokec, da ne pozabim user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 8:54:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Razumela boš šele takrat, ko boš toliko čustveno dozorela (če boš), da boš znala sprejeti drugačno kulturo, vero oz. kakorkšnokoli drugačnost, kljub temu, da ni v skladu s tvojimi načeli.
Do takrat so pa karkšnekoli obrazložitve odveč.


Heh, še dobro, da sem vsaj intelektualno dovolj dozorela, da pa se res ne bom spuščala v debato z ljudmi, ki imajo hud kompleks superiornosti. Da o "zasranosti" možganov niti ne govorim... user posted image
Jap, ene ste pa res poosebljena strpnost user posted image

Eh, pa saj ne bom več nič novega napisala - je že sazi dobro odgovorila. O obrazložitvi in odgovorih pa najbrž lahko samo sanjam, a? Ma, bom nekako preživela, čeprav čustveno nedozorela user posted image , na srečo pa z normalno delujočimi, neopranimi, nezasranimi možgani.user posted image


ja, poosebljena strpnost zelo rada opleta z opranimi možgani drugih ljudi. kako priročno user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 9:07:41   
alda
kar zanimiva debata je ratala!
Strpnost,ko smo že pri tem:
mislim da smo vsi do neke mere strpni in nestrpni, mene osebno pa moti dvoličnost nekaterih kultur .
Konkretni primer : pridejo muslimanke v našo deželo, pa jim ne prepove nihče že na letališču oz.javnem kraju da se morajo takoj znebit burke,
nas pa že med letom in pristajanjem v SA "učijo" kako se moramo ženske oblečt in pokrit, ker pač tam so taki zakoni, navade in jih moramo prišleki spoštovati.
Se strinjam, jaz sem gostja in se bom ravnala po vaših zakonih,
samo ne mi prosim potem tu , kjer so navade in zakoni drugačni, dopovedovat da pa je tvoja pravica biti drugačna-pokrita, odkrita, obrita,....
Torej Ti imaš pravico biti pri meni drugačen bit, jaz pa ne!

Pa da ne bo pomote, na nobeno osebno ne kažem, ampak tako je...



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 9:17:49   
oka
Konkretni primer : pridejo muslimanke v našo deželo, pa jim ne prepove nihče že na letališču oz.javnem kraju da se morajo takoj znebit burke,
nas pa že med letom in pristajanjem v SA "učijo" kako se moramo ženske oblečt in pokrit, ker pač tam so taki zakoni, navade in jih moramo prišleki spoštovati.


Kolikor je meni znano pri nas ni zakona, ki bi prepovedoval nošenja burk, tako da...



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 9:18:33   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ah, sem želela nekaj komentirat o sprejemanju drugačnosti, pa je itak brezveze. Kot bi govorila steni. Itak, da nekdo, ki mu je normalno, da nekaj s človeka odrežeš - po vrhu še z otroka, ki o tem ne ve nič in ne more odločati, ne bo nikoli dojel kaj mu želim povedati, ker ima, vsaj za ta segment, popolnoma oprane možgane.



Tudi ti si stena, le na drugi strani brega.
Pa medije si omenila- se strinjam s teboj (nam perejo možgane), ampak obrezovanje pa res ne spada pod dela, ki so nam jih vsilili mediji. To je kot bi ti šla enga indijca prepričevat, da je krava dobra za pojest. Ali pa še en bolj ekstremen primer- starši ne dovolijo operacije pri otroku, ker jim vera nalaga, da se kri ne sme pomešat s tujo oz. ne smejo prejet tuje krvi.
Ne vem do kod delujejo "neoporečni možgani"?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 9:22:54   
alda
saj pri nas v Sl, vem da ni, bolj sem mislila na ves ta HALO okrog burk, nikabov,..v Franciji.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 9:45:03   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Pa medije si omenila- se strinjam s teboj (nam perejo možgane), ampak obrezovanje pa res ne spada pod dela, ki so nam jih vsilili mediji. To je kot bi ti šla enga indijca prepričevat, da je krava dobra za pojest. Ali pa še en bolj ekstremen primer- starši ne dovolijo operacije pri otroku, ker jim vera nalaga, da se kri ne sme pomešat s tujo oz. ne smejo prejet tuje krvi.


Tole tukaj govoriš o veri. To je poseben segmet dopuščanja teh posegov (pa jih tudi ne odobravam). Pod pritiske medijev sem mislila to, da je zdaj staršem, ki niso nobene vere ali posebne kulture, ki bi jim to zapovedovala, kar normalno, da se otroke obrezuje. Me zanima, če bi živela na istem kraju, kjer si zdaj pred petdesetimi leti, če bi ti bilo to tudi takrat normalno.

Opranim možganom pa brez veze da razlagam, da so oprani.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 10:13:47   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Tole tukaj govoriš o veri. To je poseben segmet dopuščanja teh posegov (pa jih tudi ne odobravam). Pod pritiske medijev sem mislila to, da je zdaj staršem, ki niso nobene vere ali posebne kulture, ki bi jim to zapovedovala, kar normalno, da se otroke obrezuje. Me zanima, če bi živela na istem kraju, kjer si zdaj pred petdesetimi leti, če bi ti bilo to tudi takrat normalno.

Opranim možganom pa brez veze da razlagam, da so oprani.




Saj jaz tebe razumem. Pač ne odobravaš-tvoja pravica. Samo jaz nisem zasledila, da zdaj dosti staršev obrezuje svoje sinove zaradi pritiska medijev. Obrezujejo jih večinoma taki, ki jim to vera nalaga. Ostalih je po mojem mnenju zelo malo. Vsaj pri nas.
Pa še nekaj o opranih možganih- cepljenje je zelo podobna tema tej tukaj. Starš, ki misli, da je cepljenje škodljivo, prav tako misli, da ostali imajo oprane možgane.

No, še to, kaj je bilo normalno/ nenormalno pred 50 leti: se strinjam s tabo. Še danes vidim kakšno bakico, ki ji skoraj oči izstopijo, ko vidi črnca na cesti, da ne govorim, kako gleda, če vidi dva homoseksualca, ki se držita za roke ipd. ...in danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 10:20:25   
alda
POshuser posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 11:00:08   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Tole tukaj govoriš o veri. To je poseben segmet dopuščanja teh posegov (pa jih tudi ne odobravam). Pod pritiske medijev sem mislila to, da je zdaj staršem, ki niso nobene vere ali posebne kulture, ki bi jim to zapovedovala, kar normalno, da se otroke obrezuje. Me zanima, če bi živela na istem kraju, kjer si zdaj pred petdesetimi leti, če bi ti bilo to tudi takrat normalno.

Opranim možganom pa brez veze da razlagam, da so oprani.




Saj jaz tebe razumem. Pač ne odobravaš-tvoja pravica. Samo jaz nisem zasledila, da zdaj dosti staršev obrezuje svoje sinove zaradi pritiska medijev. Obrezujejo jih večinoma taki, ki jim to vera nalaga. Ostalih je po mojem mnenju zelo malo. Vsaj pri nas.
Pa še nekaj o opranih možganih- cepljenje je zelo podobna tema tej tukaj. Starš, ki misli, da je cepljenje škodljivo, prav tako misli, da ostali imajo oprane možgane.

No, še to, kaj je bilo normalno/ nenormalno pred 50 leti: se strinjam s tabo. Še danes vidim kakšno bakico, ki ji skoraj oči izstopijo, ko vidi črnca na cesti, da ne govorim, kako gleda, če vidi dva homoseksualca, ki se držita za roke ipd. ...in danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?


Poglej, saj v večini stvari se strinjava. Ne odobravam nobenih novodobnih ekstremov. Cela tema pa je nastala, ker je avtorica teme pisala ravno o tem, kako je šokorana, ker se obrezuje tudi tako, kar brez veze. In vsi moji odgovori letiho predvsem na to - obrezovanje kar tako ni sprejemljivo - vsaj zame ne in se mi zdi, da če je to komu normalno, da ima tako ali drugače oprane možgane.

In tudi moja kritika in komentarji letijo na tiste, ki pravijo/te, da je to, da če dojenčkiu odrežeš malo kožice, kar tako, brez zdrvasvenih nidicev, popolnoma normalno in sprejemljivo.

O cepljenjih je že veliko tem, zato jih ne bi mešala. Vsekakor pa ne bi primerjala homoseksualnosti (ker se dve, ponavadi odrasli osebi, odločata po svoji vesti in o svojih dejanjih) in obrezovanja - tu se starš zavestno odloči, da bo nekaj za vedno nekaj spremenil na otroku.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 11:26:14   
liliana
Ne odobravam nobenih novodobnih ekstremov.


Ja, težko je ubežati vsem novodobnim ekstremom.....čeprav obrezovanje se meni niti ne zdi tak novodobni ekstrem, obstaja že precej časa.....so pa ti ekstremi zanimivi in nekatere z odprtimi rokami sprejemamo, proti drugim pa smo striktno negativno nastrojeni......

Recimo pri otroku: Obrezovanje (predvsem v ZDA, pri nas še vseeno ni tak novodobni ekstrem, bo pa mogoče čez leta, v večjem delu sveta pa ima za zahod novodobni ekstrem tisočletno tradicijo)....zavračanje cepljenja, vegetarijanstvo, prepoved čokolade,  prepoved gledanja televizije in računalnika, raznorazna uvajanja in odvajanja, dajanje dvojnih imen in priimkov otroku, bio prehranjevanje otroka, kupovanje zgolj didaktičnih igrač, ker dojenček mora že od rojstva od vsakega predmeta, ki ga prime v roko "nekaj pridobiti".....

Pri odraslih pa je tudi precej novodobnih ekstremov.....branje raznih psiho priročnikov, ki ti pravijo kako delaj na sebi, obiskovanje psihoterapevtov, branje raznih priročnikov o vzgoji otroka, operiranje dojk, odstranjevanje celulita, britje celega telesa tako pri ženski kot pri moškem, oblikovanje telesa, da bo telo pri 50 letih izgledalo enako kot pri dvajsetih, vegetarijanstvo in bio prehrana....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
21.4.2011 13:22:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu posh)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 13:33:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: posh

In danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?
 

To si pa zdaj res našla en zgražanja vreden primer. user posted image   user posted image


zakaj? mene so starši pustili pri 12-ih letih samo na kocert Iron Maiden in če ti po pravici povem, če gledam za nazaj kot starš, se mi zdi totalno neprimerno tako mlademu otroku dovolit na koncerte bendov lazit.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 13:36:25   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: posh

In danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?
 

To si pa zdaj res našla en zgražanja vreden primer. user posted image   user posted image



najbrž zgražanje daje fajn občutek...občutek, da si boljši od nekoga, ker ti pa tega ne počneš. In ker ti tega ne počneš, je vredno zgražanja. Kompleks superiornosti pa se pripiše meni, ker se ne zgražamuser posted image .

Še vedno nisem dobila ogovora (razen opranih možganov), v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.

A se odrasli moški pritožujejo nad tem, da so bili v otroštvu obrezani? Obrezane ženske  se za deklice zelo borijo. Kaj pa moški? Tega nisem zasledila nikjer, po čemer sklepam, da odobravajo odločitev svojih staršev in se ne počutijo pohabljeni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
21.4.2011 13:43:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 14:02:14   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: flower
IZVIRNO SPOROČILO: posh
In danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?
 
To si pa zdaj res našla en zgražanja vreden primer. user posted image   user posted image

Kje pa! Boy George je bil v naših časih Lejdi GaGa.  Evo, ekzempl. Še bolj je bil kontroverzen za tiste čase.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 21.4.2011 14:03:07 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 14:24:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: flower
IZVIRNO SPOROČILO: posh
In danes imaš starše, ki svojim najstnikom dovolijo na koncert Lady Gage (čeprav se sama totalno zgražam nad tem). Kaj misliš, kaj bi si o njej mislili pred 50 leti?
 
To si pa zdaj res našla en zgražanja vreden primer. user posted image   user posted image

Kje pa! Boy George je bil v naših časih Lejdi GaGa.  Evo, ekzempl. Še bolj je bil kontroverzen za tiste čase.


A je Boy George obrezan.....user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 15:46:38   
sazi
Recimo pri otroku: Obrezovanje (predvsem v ZDA, pri nas še vseeno ni tak novodobni ekstrem, bo pa mogoče čez leta, v večjem delu sveta pa ima za zahod novodobni ekstrem tisočletno tradicijo)....zavračanje cepljenja, vegetarijanstvo, prepoved čokolade,  prepoved gledanja televizije in računalnika, raznorazna uvajanja in odvajanja, dajanje dvojnih imen in priimkov otroku, bio prehranjevanje otroka, kupovanje zgolj didaktičnih igrač, ker dojenček mora že od rojstva od vsakega predmeta, ki ga prime v roko "nekaj pridobiti".....

Pri odraslih pa je tudi precej novodobnih ekstremov.....branje raznih psiho priročnikov, ki ti pravijo kako delaj na sebi, obiskovanje psihoterapevtov, branje raznih priročnikov o vzgoji otroka, operiranje dojk, odstranjevanje celulita, britje celega telesa tako pri ženski kot pri moškem, oblikovanje telesa, da bo telo pri 50 letih izgledalo enako kot pri dvajsetih, vegetarijanstvo in bio prehrana....



Vse našteto, ampak čisto vse, se mi zdi nepotrebno obnašanje in ravnanje po neki modi, po vplivih iz okolja. In čisto nič od zgoraj naštetega pri nas doma ne počnemo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 15:49:41   
sazi
Še vedno nisem dobila ogovora (razen opranih možganov), v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.


Kar se mene tiče, ni nobene razlike. Oboje je nepotreben in nedopusten poseg v otrokovo telo.

A se odrasli moški pritožujejo nad tem, da so bili v otroštvu obrezani? Obrezane ženske  se za deklice zelo borijo. Kaj pa moški? Tega nisem zasledila nikjer, po čemer sklepam, da odobravajo odločitev svojih staršev in se ne počutijo pohabljeni.

Ne, moški se ne pritožujejo, saj so vzgojeni v prepričanju, da je obrezovanje edino normalno in sprejemljivo. Obrezovanje deklic pa je (vsaj tisto, ki ga izvajajo iz verskih, kulturnih razlogov) zelo nasilno dejanje, ki pusti dolgoročne posledice. Gre za precej večji poseg.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 15:54:11   
mateyka
sazi ampak res, ker mi slovenceljni nimamo/ne delamo tega, so na delu sigurno oprani možgani? mislim, po kaki empirični logiki je to merjeno? a je to kaka nova znanstvena metoda, ki je še nisem srečala?

dam samo primer "nepotrebnega obnašanja", ko že ravno o tem - dvojna imena. na švedskem je normalno da ima vsak vsaj 2 če ne 3. (zakaj sicer lahko po želji naknadno razložim, ampak tukaj to spuščam) in zdaj bom jaz to proglasila za zaplankanost, ker pri nas pa noben tega ne dela in je to moje (zgleda edino) merilo? svašta.. user posted image  

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 15:55:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Še vedno nisem dobila ogovora (razen opranih možganov), v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.


Kar se mene tiče, ni nobene razlike. Oboje je nepotreben in nedopusten poseg v otrokovo telo.


se pravi medicinski razlog je zate tudi "nedopusten poseg v otrokovo telo"? zanimivo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 18:07:38   
tajtaja
Nisem vsega brala, ampak me nekaj že dlje časa muči.
Našega starejšega fantka so operirali (fimoza), ker mu ni šla kožica čez in ga je hudo bolelo. Jaz sem bila nekak prepričana, da bo to kot nek rutinski poseg, da malo zarežejo, da se sprosti, pa bo. Ampak, ko se mu je zacelilo, je bila še zdravnica šokirana, kako skoraj totalno so ga obrezali. No, spodaj mu je nekaj kožice ostalo. V glavnem, ne zgleda glih nekak, sicer pa še pravega obrezanega T nisem videlauser posted image .

Ampak se mi zdi, da na račun tega obreza lulček zgleda kar nekaj krajši in me skrbi, ko se bo po treningih tuširal, da se ne bi kaj posmehovali. Saj vem, preveč skrbna mama, ampak vseeno vedno, ko ga pogledam nagega, me mal zaboli v smislu "kaj hudiča so mu to naredili!!!

No, naj me nekdo pomiriuser posted image user posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 18:59:37   
mateyka
tajtaja, saj ni zato nič krajši
user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 21:19:49   
pelin
Tajtaja, ko so našega pri dveh  letih  obrezali ( iz podobnih razlogov kot tvojega), mi je bilo tudi nekaj časa malo tesno pri srcu, ko sem ga kopala...Vse skupaj , sploh v začetku po  operaciji, mi je zgledalo nekako čudno. Naša pediatrinja me je potolažila , da je vse v najlepšem redu in lahko rečem, da je sedaj res tako...

Aja pa še o obrezovanju samem...tudi jaz sem proti obrezovanju kot modni muhi...če pa gre tu za zdravstvene razloge, pa je to druga pesem...


< Sporočilo je popravil pelin -- 21.4.2011 21:23:55 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 21:33:56   
smeja2
zanimiv članek

http://www.drmomma.org/2010/01/phony-phimosis-diagnosis.html

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?