|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 22:39:34   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Še vedno nisem dobila ogovora (razen opranih možganov), v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.


Kar se mene tiče, ni nobene razlike. Oboje je nepotreben in nedopusten poseg v otrokovo telo.


se pravi medicinski razlog je zate tudi "nedopusten poseg v otrokovo telo"? zanimivo.


OK, tu sem se zmotila. Pa če si brala vse moje poste, bi lahko videla, da sem v skoraj vsakem prav posebej napisala, da če gre za medicinske vzroke, da potem je v redu - še dobro, da se da kaj rešiti in pomagati, če je treba.
Sem površno prebala tvoje vprašanje in na hitro sklepala, da sprašuješ za razliko med verskimi razlogi in modno muho.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
21.4.2011 22:41:52   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sazi ampak res, ker mi slovenceljni nimamo/ne delamo tega, so na delu sigurno oprani možgani? mislim, po kaki empirični logiki je to merjeno? a je to kaka nova znanstvena metoda, ki je še nisem srečala?

dam samo primer "nepotrebnega obnašanja", ko že ravno o tem - dvojna imena. na švedskem je normalno da ima vsak vsaj 2 če ne 3. (zakaj sicer lahko po želji naknadno razložim, ampak tukaj to spuščam) in zdaj bom jaz to proglasila za zaplankanost, ker pri nas pa noben tega ne dela in je to moje (zgleda edino) merilo? svašta.. user posted image  


Pa kako lahko sploh primerjaš dvojno poimenovanje z rezanjem kožeuser posted image .
In sploh ne gre za to, da slovenceljni tega ne počnemo in zato ni sprejemljivo. Še marsikje tega ne počnejo, mapakm če pa v ZDA vsakega obrežejo, potem je pa to zihr fajn. Ja, udi 6-letniki pištole v šolo nosijo - zelo normalnouser posted image . ZDA so prava meka in od tam prihaja vse dobro.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 0:41:23   
skuštrana
Jaz ne bi svojih otrok dala nikoli obrezat "kar tako". Če je iz zdravstvenih razlogov potem ja, drugače pa ne. Mi je to en tak prevelik poseg v intimo otroka - ni poti nazaj; ko bosta stara 18 let si ga lahko zaradi mene čisto odrežeta, mi je vseeno ampak naj se za to sama odločita, ne pa jaz user posted image

Vse tiste ki pišete da imate obrezane može in da so čisto zadovoljni s tem - kako pa vedo kako bi bilo če bi bili neobrezani? user posted image user posted image Da bi jim bilo slabše...Kaj pa če bi jim bilo boljše? user posted image Ma, jaz še vedno verjamam naravi (mogoče sem naivna) in če bi ta kožica bila res tako zelo odveč bi jo skozi evolucijo moški že sami po sebi izgubili, pa je niso (še zaenkrat, mogoče pa jo bodo sčasoma)...Sigurno ni tam kar tako, za brezveze...Tudi dlake na človeškem telesu imajo neko svojo svrho čeprav me ženske milsimo da so tam čisto za brezveze user posted image

Ah, bluzim, grem spat user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 1:30:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sazi ampak res, ker mi slovenceljni nimamo/ne delamo tega, so na delu sigurno oprani možgani? mislim, po kaki empirični logiki je to merjeno? a je to kaka nova znanstvena metoda, ki je še nisem srečala?

dam samo primer "nepotrebnega obnašanja", ko že ravno o tem - dvojna imena. na švedskem je normalno da ima vsak vsaj 2 če ne 3. (zakaj sicer lahko po želji naknadno razložim, ampak tukaj to spuščam) in zdaj bom jaz to proglasila za zaplankanost, ker pri nas pa noben tega ne dela in je to moje (zgleda edino) merilo? svašta.. user posted image  


Pa kako lahko sploh primerjaš dvojno poimenovanje z rezanjem kožeuser posted image .


saj ne primerjam. odgovarjam na tvoj stavek (citiram): Vse našteto, ampak čisto vse, se mi zdi nepotrebno obnašanje in ravnanje po neki modi, po vplivih iz okolja. In čisto nič od zgoraj naštetega pri nas doma ne počnemo.
in dvojna imena so bila del naštetega. kaj tu ni jasno?

In sploh ne gre za to, da slovenceljni tega ne počnemo in zato ni sprejemljivo. Še marsikje tega ne počnejo, mapakm če pa v ZDA vsakega obrežejo, potem je pa to zihr fajn. Ja, udi 6-letniki pištole v šolo nosijo - zelo normalnouser posted image . ZDA so prava meka in od tam prihaja vse dobro.


jaz nikjer ne trdim, da če je to v ZDA fajn, da je pa potem ziher ok (niti nobena tukaj tega niti z besedo ni omenila - samo v smislu kje se nahaja, in da to ni omejeno na muslumanski in židovski verski obred). ti pa na drugi strani a priori trdiš, da vse našteto kar doma ne počnete je nepotrebno obnašanje po modi. torej ne vidim zakaj zavijat z očmi..

sicer te nočem gnjavit, ampak če se ti da - zanima me:
- ali je vse modna muha (ali nepotrebno) kar ne počnete doma?
in jaz bi tudi rada vedela
- v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.
(tega namreč nisem jaz vprašala, me pa zanima razlika in v čem?)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 13:33:44   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Še vedno nisem dobila ogovora (razen opranih možganov), v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.

A se odrasli moški pritožujejo nad tem, da so bili v otroštvu obrezani? Obrezane ženske  se za deklice zelo borijo. Kaj pa moški? Tega nisem zasledila nikjer, po čemer sklepam, da odobravajo odločitev svojih staršev in se ne počutijo pohabljeni.


Heh, na koncu sta dejansko oba deformirana (joj, se bo katera zgražala), lahko tudi pohabljena (po sskj gre za trajno telesno okvaro) - pač v smislu, da sta spremenjeno oz. drugačna od prvotne podobe, oblike. Razlika pa je med njima predvsem ta, da je končni rezultat (pričakovani in večinoma tudi doseženi) ta, da gre za spremembo stanja na bolje (npr. tudi odprava erektilnih motenj, kot je npr. prezgodnji izliv), pri drugem (verskem obrezovanju) pa....user posted image . Vsekakor gre v obeh primerih za spremembo, ki jo v prvem primeru lahko opravičimo na podlagi cost-benefit analize (joj, izrazi, ampak to mi trenutno pade na pamet). Če je temu tako tudi pri verskih razlogih - najbrž lahko tudi, če npr. pod to štejemo ne/sprejetost v družbo enakih,...user posted image

Da se moški ne pritožujejo nad obrezanostjo? Večina res ne (razlogi so že bili napisani v prejšnjih postih), je pa čedalje več takšnih , ki pa se - malo pogooglaj, pa boš našla kakšna gibanja proti temu (zlasti v ZDA). Ravno tako ni čisto res, da se obrezane ženske tako zelo borijo proti obrezovanju deklic (ok, nekatere se zelo, velika večina v predelih Afrike, kjer je to še vedno zelo razširjeno, pa ne), nasprotno, večina teh obrezanih žensk v odrasli dobi ravno to početje nadaljuje. Žal.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 13:49:45   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ah, daj no...napisala sem, da prosim za OBRAZLOŽITEV - da bom pa potem mogoče tudi drugače gledala na to (pač dopuščam tudi to možnost). Kaj ti tu ni jasno? user posted image


V bistvu si kar nekaj obrazložitev že dobila....samo te te ne prepričajo (no, ne vem zakaj bi te tudi mogle).....ti bi rada slišala "medicinski" razlog ZA obrezovanje.....tega pa ni.....zato se ne sprenevedaj, da dopuščah možnost zato, da boš drugače gledala na to, ker ne boš......user posted image


Če provzamem, kaj so glavni razlogi za obrezovanje, navedeni na prvih dveh straneh:
- estetika,
- higiena in
- ker starši lahko to storijo....user posted image
Verski razlog, ki je očitno najpomembnejši (kar sledi tudi iz kasnejših postov), pa ni tako pomemben, da bi ga katera, ki je oz. bo svojega otroka dala obrezat, navedla kot glavni razlog? Kako to? Nima nobena j...,da bi to napisala? Pa potem beremo: "ker je obrezan lepši"?!? user posted image user posted image
Eh, sem še vedno optimist, da bom mogoče pa dobila odgovore na moja prejšnja vprašanja - mogoče pa bo katera le upala napisati, da je to storila/dopustila zaradi lastnega verskega prepričanja, prepričanja partnerja, kakšnih neformalnih pritiskov družine, okolja,..., morebitne posledice, če tega ne bi storila,...pač nekaj v tem smislu, samo da ne bo šlo za lepoto user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In tudi najmočnejši razlog PROTI obrezovanju je ravno ta, da je premalo takih "medicinskih" razlogov za obrezovanje......

Hm, od nekdaj sem verjela, da je najpomembnejše to, da otroka po nepotrebnem ne izpostavljaš posegom, ki s sabo nosijo tudi tveganje, da gre kaj narobe in, seveda, da otroku po nepotrebnem ne povzročaš bolečin. user posted image Aja, mogoče pa bo res držalo tisto, da je za lepoto treba trpet?user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Higiena (pač v nekaterih daljnih deželah, kjer je več vlage ta element ni zanemarljiv).....baje obstajajo tudi nekatere raziskave o tem, da se nekatere "ženske bolezni" zmanjšajo, če je partner obrezan, nekaj je tudi v zvezi s prenosom HIVa, vendar te raziskave verjetno itak niso relavantne in tudi ne omembe vredne, ker obstajajo sigurno tudi nasprotne raziskave (ki so seveda pravilne) zato jih niti ne bom iskala in tratila časa ob tej pozni uri.....verski razlogi tebe ne prepričajo.....


Da v bodoče ne bi bilo treba pisat v stilu nekaterih novodobnih novinarjev, ki podajajo nepreverjene informacije v stavkih z besedico baje, tako, zase, le poišči kakšne raziskave na to temo, ki niso potrata časa.
Imaš pa prav - dosedaj me verski razlogi še niso prepričali. Mogoče pa bi me bolj kakšne, že zgoraj naštete neformalne oblike pritiskov....


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 14:25:53   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz ne bi svojih otrok dala nikoli obrezat "kar tako". Če je iz zdravstvenih razlogov potem ja, drugače pa ne. Mi je to en tak prevelik poseg v intimo otroka - ni poti nazaj; ko bosta stara 18 let si ga lahko zaradi mene čisto odrežeta, mi je vseeno ampak naj se za to sama odločita, ne pa jaz user posted image

Vse tiste ki pišete da imate obrezane može in da so čisto zadovoljni s tem - kako pa vedo kako bi bilo če bi bili neobrezani? user posted image user posted image Da bi jim bilo slabše...Kaj pa če bi jim bilo boljše? user posted image Ma, jaz še vedno verjamam naravi (mogoče sem naivna) in če bi ta kožica bila res tako zelo odveč bi jo skozi evolucijo moški že sami po sebi izgubili, pa je niso (še zaenkrat, mogoče pa jo bodo sčasoma)...Sigurno ni tam kar tako, za brezveze...Tudi dlake na človeškem telesu imajo neko svojo svrho čeprav me ženske milsimo da so tam čisto za brezveze user posted image



razmišljam podobno kot skuštranka.

sem se pa v tej debati večkrat spomnila na film Vhod je vzhodno.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 14:52:07   
sazi
Pa kako lahko sploh primerjaš dvojno poimenovanje z rezanjem kožeuser posted image .


saj ne primerjam. odgovarjam na tvoj stavek (citiram): Vse našteto, ampak čisto vse, se mi zdi nepotrebno obnašanje in ravnanje po neki modi, po vplivih iz okolja. In čisto nič od zgoraj naštetega pri nas doma ne počnemo.
in dvojna imena so bila del naštetega. kaj tu ni jasno?
 

Ne vem, kakšno tradicijo imajo a Švedskem in iz česa izhaja, da imajo vsi po dve imeni (tako je tudi v Franciji in še marsikje). Pri nas pa je zadnje čase blazno moderno dajati dve imeni. Nimam nič proti, ampak je to v modi, se zdaj številčno povečujejo taka imena in ja, sem mnenja, da je to modna muha in nima nobenega globjega pomena.

Lahko mi pa razložiš, zakaj je potrebno (napisala sem, da ta dejanja smatram za nepotrebna) dvojno poimenovanje.



jaz nikjer ne trdim, da če je to v ZDA fajn, da je pa potem ziher ok (niti nobena tukaj tega niti z besedo ni omenila - samo v smislu kje se nahaja, in da to ni omejeno na muslumanski in židovski verski obred). ti pa na drugi strani a priori trdiš, da vse našteto kar doma ne počnete je nepotrebno obnašanje po modi. torej ne vidim zakaj zavijat z očmi..

Glej, če nekdo napiše, veš, to pa ni samo v muslimanskih državah, v ZDA vse rutinsko obrežejo, to rezumem, kogt propaganda, da to je pa ja fajn, če tam vse obrežejo - čeprav ni tako, da bi kar sistematično vsakega fantka obrezali.


sicer te nočem gnjavit, ampak če se ti da - zanima me:
- ali je vse modna muha (ali nepotrebno) kar ne počnete doma?

Ne. Še marsičesa drugega doma ne počnemo. Modan muha je vse, kar se razpase kar tako, brez kakšne podlage. POnavadi zaradi propagande - take ali drugačne. Odkrite ali prikrite.

in jaz bi tudi rada vedela
- v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.
(tega namreč nisem jaz vprašala, me pa zanima razlika in v čem?)

A ti res ni jasno, ali kaj? Če prvega ne bi obrezali, bi lahko utrpel veliko hujše posledice. In otroka, ki mu kožico odrežejo iz medicinskih vzrokov ne pohabijo, ampak mu omogočijo lažje in bolj zdravo funkcioniranje penisa.

Če nekomu odrežejo roko, ker se mu je razraščal maligni tumor bi tudi rekla, da ga pohabijo? Če bi se pa nekdo spomnil kar tako, da bi bilo pa bolje biti brez roke in bi si zdravo odrezal - to bi bilo pa očitno pohabljanje.

Ne morem verjeti, da ti je to potrebno sploh potrebno razlagat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 15:14:30   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
in jaz bi tudi rada vedela
- v čem je razlika med obrezanim lulčkom iz medicinskih razlogov in obrezanim iz verskih razlogov. Zakaj prvi ni pohabljen (al kakorkoli že imenujete), drugi pa je.
(tega namreč nisem jaz vprašala, me pa zanima razlika in v čem?)

A ti res ni jasno, ali kaj? Če prvega ne bi obrezali, bi lahko utrpel veliko hujše posledice. In otroka, ki mu kožico odrežejo iz medicinskih vzrokov ne pohabijo, ampak mu omogočijo lažje in bolj zdravo funkcioniranje penisa.

Če nekomu odrežejo roko, ker se mu je razraščal maligni tumor bi tudi rekla, da ga pohabijo? Če bi se pa nekdo spomnil kar tako, da bi bilo pa bolje biti brez roke in bi si zdravo odrezal - to bi bilo pa očitno pohabljanje.

Ne morem verjeti, da ti je to potrebno sploh potrebno razlagat.


glej, stvar je taka:
imho - samo za to se gre (vsaj pri meni; skušam bit dosledna pri gledanju na to); al sta oba pohabljena ali pa oba ok. ni eno pohaba (versko ali obrezovanje iz kakršnihkoli razlogov), drugo (medicinsko) pa ne. ker rezultat je isti - torej?

tudi če že zagovarjaš obrezovanje po (medicinski) potrebi, vseeno mislim, da nikakor ni potrebno to imenovati pohaba uda. ker funkcijsko mu nič ne odvzameš. vse lahko počne kar neobrezan lahko (razen mogoče kožice ne more vlečt gor in dol? user posted image  samo to ni funkcija penisa anyway, a ne? user posted image ). potem tukaj ne vidim nobene potrebe za tem poimenovanjem. ker če (kakor sama daješ primer) nekemu človeku odrežeš roko in je to zaradi raka ali pa iz "estetskih" vzrokov, bosta OBA v vsakem primeru imela omejeno uporabno organa (aka roke) ali celo sploh ne. pri obrezanju kožice pa temu ni tako - penisa nič ne omejiš s tem, ni res?

no, vsaj jaz to tako vidim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 15:23:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Ne vem, kakšno tradicijo imajo a Švedskem in iz česa izhaja, da imajo vsi po dve imeni (tako je tudi v Franciji in še marsikje). Pri nas pa je zadnje čase blazno moderno dajati dve imeni. Nimam nič proti, ampak je to v modi, se zdaj številčno povečujejo taka imena in ja, sem mnenja, da je to modna muha in nima nobenega globjega pomena.

Lahko mi pa razložiš, zakaj je potrebno (napisala sem, da ta dejanja smatram za nepotrebna) dvojno poimenovanje.


jaz samo pravim, da ne moreš a priori trdit da je nekaj moda, če ta zadeva lokalno pogojena stvar. če pa že, potem moraš pa povedat, da je mišljeno za določeno lokacijo (slovenijo npr.). ne vem, jaz se trudim celostno gledat na zadeve in bit natančna pri izražanju. mogoče, ker imam moža, ki ni slovenec, se tega bolj zavedam in ne delam vse na avtomat a la "saj bo sogovornica vedela kaj mislim s tem" - jaz raje kar čimbolj točno povem kaj mislim, da mam "covered back", če veš kaj mislim user posted image  user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 15:27:24   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

jaz nikjer ne trdim, da če je to v ZDA fajn, da je pa potem ziher ok (niti nobena tukaj tega niti z besedo ni omenila - samo v smislu kje se nahaja, in da to ni omejeno na muslumanski in židovski verski obred). ti pa na drugi strani a priori trdiš, da vse našteto kar doma ne počnete je nepotrebno obnašanje po modi. torej ne vidim zakaj zavijat z očmi..

Glej, če nekdo napiše, veš, to pa ni samo v muslimanskih državah, v ZDA vse rutinsko obrežejo, to rezumem, kogt propaganda, da to je pa ja fajn, če tam vse obrežejo - čeprav ni tako, da bi kar sistematično vsakega fantka obrezali.


zakaj to razumeš kot propagando? avtorica teme je bila ŠOKIRANA (citiram velike črke user posted image ), ker ni to razširjeno samo med muslimani in mi smo ji povedali kje vse je to še praksa (izrael in amerika sta najbolj tipična primera). in kaj kdo zdaj propagandira tukaj, če ji dajemo informacije kako stvari stojijo v svetu? user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 17:49:29   
tajtaja
mateyka, saj vem, da zaradi tega ni krajši, samo na pogled pa deluje krajše. In tale na sliki je prav lep, našemu fantku pa je nad glavico ostal kot en obroč kožice. In to me, no ne da me moti, prej me skrbi, če ne bo zaradi tega kdaj imel kakšnih kompleksov.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 19:00:57   
nusi
no, zame ima ta tema vsaj eno pozitivno plat in sicer sem začela bolj redno raztegovat kožico našmu škratu user posted image . drugače pa me zanima ali se je sploh javila kakšna, ki je dala otroka obrezat, ker ji je to tako lepo (lahko, da sem spregledala)? Ker obrezovanje iz verskih razlogov je sicer enim zgrešeno, tudi sama bi se bolj strinjala s tem, da se dajo fantje sami obrezat, ko so starejši, če je to njihova želja, ampak to je pač druga kultura.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 19:56:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
mateyka, saj vem, da zaradi tega ni krajši, samo na pogled pa deluje krajše. In tale na sliki je prav lep, našemu fantku pa je nad glavico ostal kot en obroč kožice. In to me, no ne da me moti, prej me skrbi, če ne bo zaradi tega kdaj imel kakšnih kompleksov.


ma ne, poznam eno familijo, kjer je obrezan stric (že kot otrok, kakih 20 let nazaj) in zdaj se njegov nečak, oba sta imela preozko kožico. in stric pravi, da mu je ful kul in njega nikol noben ni nič zezal že takrat, ko je bil otrok, pa je zdaj profesionalni fuzbaler in se verjetno velik tuširajo na treningih in to.. pa ga ne. v glavnem, noben od njiju dveh ni imel nobenih negativnih izkušenj zarad tega.

meni osebno sicer ne delujejo nič krajši, mi pa neobrezani delujejo bolj "mlahedravo" zaradi dolge kožice  user posted image  pa nimam nič proti obema sortama, moj mož ima celo mlahedravo user posted image  samo povem kako mi zgledajo user posted image  in tudi da se okoli tega zganja pretiran cirkus s pohabami in podobnim nabijanjem krivde na nekaj ne ravno tako dramatičnega.. moje skromno mnenje anyway.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.4.2011 20:00:47 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 20:39:46   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

no, zame ima ta tema vsaj eno pozitivno plat in sicer sem začela bolj redno raztegovat kožico našmu škratu user posted image



Moram tole komentirat. Pri nas še vedno P svetujejo to nategovanje in raztegovanje uboge kožice. Ampak je nažalost zastarelo. Drugod po svetu se svetuje lulčka pustit pri miru. Smegma, ki se nabira pod kožico, pa je pri tamalih toliko malo, da se sama izloči. Vtipkajte v google " baby boy foreskin care".

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 21:09:49   
polma
Jaz sem pa vidla 3letnika po operaciji in ne bom pozabla nikoli njegovega obrazka in telesa v krču, ko je začutil da mu po kapljicah odteka urin. Da ne govorim o njegovih krikih in joku. Na splošno je 2 tedna zadrževal blato in urin. Zato tudi ni jedel in slabo je pil.
Ko sem povedala, da našemu fantu (fanta sta isto stara) od prvega kopanja raztegujem kožico sta se mi njegova starša posmehovala in me prepričevala, da je to delo pediatra-če sploh fant ima kožico,ki bo hotla it dol. Pri njih je to zelo malo verjetno, ker je tut oči imel težave, ko je začel seksat.

Okej, vsak po svoje-itak, lohk rečem da sem se težko zadržala in gospe mami nisem prilepla ene po faci, ko mi je na tistem pikniku, ko je bil njihov mali v totalni stiski, rekla: mislim, če bi vedla, da ga bo to tako bolelo, ne bi nikoli pristala v to operacijo...preklet user posted image babji...



_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 21:11:00   
constanca
Moram tole komentirat. Pri nas še vedno P svetujejo to nategovanje in raztegovanje uboge kožice. Ampak je nažalost zastarelo. Drugod po svetu se svetuje lulčka pustit pri miru. Smegma, ki se nabira pod kožico, pa je pri tamalih toliko malo, da se sama izloči. Vtipkajte v google " baby boy foreskin care".


Podpis.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 21:11:31   
constanca
Moram tole komentirat. Pri nas še vedno P svetujejo to nategovanje in raztegovanje uboge kožice. Ampak je nažalost zastarelo. Drugod po svetu se svetuje lulčka pustit pri miru. Smegma, ki se nabira pod kožico, pa je pri tamalih toliko malo, da se sama izloči. Vtipkajte v google " baby boy foreskin care".

Podpis.


(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 21:13:28   
constanca

mah ja no, dvakrat neuspesno citirano!

V tujini pravijo pustit na miru. To sem hotla povedat.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
22.4.2011 21:27:38   
nusi
js mu ne nategujem kožice zarad higiene, ampak ker se tako počasi odlima, če je kje pritrjena. Drugače jo pa itak P, ko je straejši dol potegne, če ne gre, ga pač obrežejo

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: obrezovanje fantkov !!!!!
23.4.2011 21:24:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Če provzamem, kaj so glavni razlogi za obrezovanje, navedeni na prvih dveh straneh:
- estetika,
- higiena in
- ker starši lahko to storijo....user posted image
Verski razlog, ki je očitno najpomembnejši (kar sledi tudi iz kasnejših postov), pa ni tako pomemben, da bi ga katera, ki je oz. bo svojega otroka dala obrezat, navedla kot glavni razlog? Kako to? Nima nobena j...,da bi to napisala? Pa potem beremo: "ker je obrezan lepši"?!? user posted image user posted image
Eh, sem še vedno optimist, da bom mogoče pa dobila odgovore na moja prejšnja vprašanja - mogoče pa bo katera le upala napisati, da je to storila/dopustila zaradi lastnega verskega prepričanja, prepričanja partnerja, kakšnih neformalnih pritiskov družine, okolja,..., morebitne posledice, če tega ne bi storila,...pač nekaj v tem smislu, samo da ne bo šlo za lepoto user posted image





Mogoče boš celo dočaka to....samo dvomim....verjetno tiste, ki so dale obrezati svoje otroke ne bodo "zagovarjale" svojega početja, pa naj je razlog kakršen koli zgolj zato, da boš ti dočakala nekaj, kar želiš slišati....pač je to stvar vsakega posameznika.....noben obrezan deček kakorkoli ne moti ne tebe in ne mene, zato imave midve o obrezanosti lahko le svoje mnenje, ne moreve pa pričakovati od staršev, da priznajo in zagovarjajo svojo odločitev....v bistvu imajo do svoje odločitve vso pravico....

Hm, od nekdaj sem verjela, da je najpomembnejše to, da otroka po nepotrebnem ne izpostavljaš posegom, ki s sabo nosijo tudi tveganje, da gre kaj narobe in, seveda, da otroku po nepotrebnem ne povzročaš bolečin. user posted image Aja, mogoče pa bo res držalo tisto, da je za lepoto treba trpet?user posted image


Še vedno lahko to verjameš, kljub temu, da del prebivalstva na tem svetu da obrezati svoje fantke......

Da v bodoče ne bi bilo treba pisat v stilu nekaterih novodobnih novinarjev, ki podajajo nepreverjene informacije v stavkih z besedico baje, tako, zase, le poišči kakšne raziskave na to temo, ki niso potrata časa.
Imaš pa prav - dosedaj me verski razlogi še niso prepričali. Mogoče pa bi me bolj kakšne, že zgoraj naštete neformalne oblike pritiskov....


Nikoli nisem imela doma vnetja svojega spolovila....sem pa imela eno veliko sranje na potovanju v taki državi.....ker pa nisem brala nobene relevantne raziskave, sem tam morala poiskati zdravniško pomoč, ker ni šlo le za rahlo srbenje, ki bi ga canesten odpravil......in moj doktor mi je potem doma rekel, da je to baje zaradi klime tam......samo verjetno tudi on ni prebral kake ustrezne raziskave in je bluzil tja v tri dni......


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 96
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?