|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
20.1.2010 23:13:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


Točno to!!! Moje nečak je dva tedna mlajši od moje tretje hčerke (10,5 mesecev) in ga že kakšna 2 meseca prijemajo za rokce, da bi hodil... In seveda moj to desetkrat pove, da je nečak bolj napreden (s tem, da je že od vsega začetka obiskuje razvojno, ker je imel določene težave) in bi našo pupo tudi kar nekaj pospeševal... Mi pa ni treba komplicirat, ker tamala čist v jok in se strga, če jo skuša, kdo prijeti za roke, da bi hodila user posted image ... Jaz naše nisem nikoli nič forsirala...vse same in vse ob pravem času...


super, take bi pa jst res na csd prijavla - hodijo v razvojno, kjer so jim zihr pobedal, da ga ne sejo vodit, oni pa delajo ravno kontrauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
21.1.2010 1:51:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 2:04:08   
KatMat
nasa sama ze od slabega 5 meseca sama ustane in hodi z oporo..sedaj bo stara 8 mesecev...je ne spodbujamo ,zavirati je pa tudi ni mogoce....we go wiht the flow

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 6:45:14   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


Točno to!!! Moje nečak je dva tedna mlajši od moje tretje hčerke (10,5 mesecev) in ga že kakšna 2 meseca prijemajo za rokce, da bi hodil... In seveda moj to desetkrat pove, da je nečak bolj napreden (s tem, da je že od vsega začetka obiskuje razvojno, ker je imel določene težave) in bi našo pupo tudi kar nekaj pospeševal... Mi pa ni treba komplicirat, ker tamala čist v jok in se strga, če jo skuša, kdo prijeti za roke, da bi hodila user posted image ... Jaz naše nisem nikoli nič forsirala...vse same in vse ob pravem času...


super, take bi pa jst res na csd prijavla - hodijo v razvojno, kjer so jim zihr pobedal, da ga ne sejo vodit, oni pa delajo ravno kontrauser posted image


Tako to je user posted image ... jaz sem povedala, da to ni dobro, ampak vsak vzgaja svoje... Je pa rekla svakinja, da pri njih v razvojni nič ne komplicira glede tega... Ne vem no user posted image user posted image . CSD pa tukaj ravno nima kakšne posebne vloge.

Ojoj CSD????user posted image
Naša mala je stara 7 mesecev korigirano 5 in nima ritke. Ko jo povlečem za rokice, da bi se usedla ona kar na noge in hopsat pa še sedet ne zna tako kot bi bilo treba. Seveda jo primem in potem je na mojih kolenih namesto, da bi sedela pač na nogicah, ker, če jo hočem položit na ritko se prične neznosno kričanjeuser posted image Njen bratec star prav tako 7 mesecev pa niti ne ve zakaj ima noge in se dlje od sedečega položaja sploh ne dvigne (hvalabogu)
Vsak otrok je pojem zase in mislim, da se je treba otroku pač prilagajat, ne pa kar vsepovprek obsojat. Mi sicer hojce nimamo, mislim pa, da če je otrok v njej kakšne pol ure na dan, da lahko mamica kaj postori je pa boljše, kot, da je mamica živčna, ker ve koliko še ima za nardit.
Nč, kar na CSD me je treba prjavtuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 7:01:32   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nasa sama ze od slabega 5 meseca sama ustane in hodi z oporo..sedaj bo stara 8 mesecev...je ne spodbujamo ,zavirati je pa tudi ni mogoce....we go wiht the flow


tvoja je pa za ginesovo knjigo rekordovuser posted image . V začetku 5 meseca se postavi na noge in hodi, kdaj pa je potem začela že plazituser posted image , da si je tako močno razvila mišice


Našemu nismo dali rokice. So drugi nekaj probali, pa hvalabogu se je tako ujezil in jok, da so opustili dejanje še preden sem jim utegnila zasikat, naj ga pustijo. Tudi nisme ponujala roke, da bi se vsedel, nisem ga posedala in oblagala z pouštri. Če je prišlo do tega, da je bil brez rite, sem ga polegla, četudi je jokal. Sine ko boš pripravljen, se boš sam vsedel in hodiluser posted image . In tako je bilo. Smo pa imeli velike probleme, saj še 5 mesecev po samostojni hoji, ni hotel dati rokice. Ni šans, sploh ni vedel kaj je roka, zakaj ga hočem peljat.... potem pa kar naenkrat dal rokico in zdaj me skoz vodi naokoli.
Pa to, da mamica težko kaj naredi, če nima hojice je larifari, je samo tolažba za njo ali pa slaba organiziranost. TO JE pač moje mnenje, saj ob precej aktivnem otroku, psu v stanovanju (non stop na očeh oba), brez varušk in babic, vem da se zmore tako spucat, skuhat, sprehodi, šoping, kava in še RR čvekatuser posted image . Oja, pa sem bila zmatrana, izmozgana, ampak zato ga še ne bi v hojico dala. PRIDE mož iz službe in sem se lahko malo zrelaksirala, ko g ajeprevzeluser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 7:14:23 >

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 7:07:06   
barni
Blanc, jaz sem bila ravno taka, zivcna mama, ker sem imela kup stvari, pa nic casa. Pa vseeno nisem uporabila nobenega izmed pripomockov ki jih razvojni odsvetujejo, hojica mi niti na misel ni prisla, da bi jo imela zato, da bi JAZ imela vec casa.

Za rokice vodit je res cisto mimo. CE ze, otroka primemo pod pazduho. Nikakor pa ne za roke. Pa vi hodte tako, da imate roke v luft, res dobra koordinacija rok in nog.

Malo me podrazi tole, ko se o hoji pogovarjamo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 7:30:26   
blanč

barni
Govorim o tem, da ima vsak otrok svoje značilnosti in potrebe, verjetno to najbolj vidimo tiste, ki imamo dva otročka naenkrat. Če sem rekla, da jo imam na kolenih, to verjetno pomeni, da je ne morem držat za rokice in jo vodit po sobi da hodi. Nč grem dol s teme, ker tle prebere vsaka samo tisto, kar hoče ne pa celega teksta. Vam želim uspešno vzgojo in veliko lepih in zdravih otročičkov, seveda to želim tudi sebiuser posted image

< Sporočilo je popravil blanč -- 21.1.2010 7:31:33 >


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:05:10   
sanelaa
Tudi naš Luka je bil ful hiter........pri 6 mesecih se je že vstal ob stolčku za hranjenje in se z njim sprehajal po stanovanju. Ko nama je patronažna prišla svetovat za uvajanje goste hrane, skoraj ni mogla verjet. No, vsi so govorili da bo ziher hitro shodil, mi ga nismo nilč spodbujali, šele ko je začel korakat, smo ga vodili za eno roko. Se je pa to vodenje začelo cca 1 mesec pred prvim rojstnim dnevom, no, potem en teden pred rojstnim dnevom pa je sam shodil.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:32:06   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nasa sama ze od slabega 5 meseca sama ustane in hodi z oporo..sedaj bo stara 8 mesecev...je ne spodbujamo ,zavirati je pa tudi ni mogoce....we go wiht the flow


tvoja je pa za ginesovo knjigo rekordovuser posted image . V začetku 5 meseca se postavi na noge in hodi, kdaj pa je potem začela že plazituser posted image , da si je tako močno razvila mišice


drugace je drobcena,rojena z 2760g ,je pa res da prec ko je iz mene vn padla se je zelo lepo ozrla meni čez trebuh-kje je mamiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:43:05   
mateyka
so otroci, ki sami ful zgodaj shodijo. moj mož pri sedmih mesecih user posted image jaz pri 9h.. sva mislila, da bo najina tamala ekspresna, pa je shodila šele pri 14,5 mesecih. je po 14 dneh že šprintala okol.
samo res, ful različno user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:48:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nasa sama ze od slabega 5 meseca sama ustane in hodi z oporo..sedaj bo stara 8 mesecev...je ne spodbujamo ,zavirati je pa tudi ni mogoce....we go wiht the flow


Ojo, maš je pri 5m šele začel glavo ornk gor držat. user posted image Madonca, pa so si te otroc res ornk različni.

Aja, še to. Naš prvi je shodil pri 11m, drugi pa pri 14m, tretji pa še ne hodi (6m)user posted image .

< Sporočilo je popravil jaknik1 -- 21.1.2010 9:49:46 >

(odgovor članu KatMat)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:53:19   
Anonimen
hm. sm jest si pa res želim videt otroka ki pr
6-ih mescih hod po stanovanju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:57:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

hm. sm jest si pa res želim videt otroka ki pr
6-ih mescih hod po stanovanju.


pri 6 mi je razumljivo, ker sem videla doma, našegauser posted image . Se je sam postavil na noge, stopical ob opori, sam vsedel iz plazečega položaja in sam odšibal iz sedečega položaja. Ampak konec 4 meseca in začetek 5 meseca, da stoji in hodi ob lastni opori, to mi je pa za videtuser posted image . Vse je mogoče očitno, ni kaj, super user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 10:10:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 9:58:37   
Urska09
Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 10:00:20   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 10:02:47   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!



Kaj pa ti zdaj knjige tu mešaš, a je spraševala kaj o knjigah in branjuuser posted image . user posted image .

Tema je že zdavnja zašla iz bistva vprašanja, pa s epač razvija naprej. TO da pa poveš kako je pri vas pa je že takoj tekmovanje, mater, ja kar vsi tekmujemo čigav je boljši in kdo izstopa iz povprečja. Bog ne daj da napišeš primerjavo, da drugi zna ocenit in da vidi da ni nič narobe, če en shodi pri 5 mesecih en pa pri 16 mesecih. Samo ne pretiravaj



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 10:03:29 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 10:05:42   
Hanuši
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 10:09:56   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: tedy

hm. sm jest si pa res želim videt otroka ki pr
6-ih mescih hod po stanovanju.


To je ful praktično, lahko potem še kaj postori po stanovanju user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 10:49:43   
sanelaa
user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:03:44   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:16:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

otroka se ne postavlja na noge!

in tisti ki se hvalite da se vam otroci pri 6. mesecih že postavljajo... meni se to ne zdi ok zaradi hrbtenice. moj je star 5 mesecev in mu še sedet ne pustim, čeprav bi on že rad. bom bolj vesela če bo shodil pri 16. mesecih kot pri 10ih. potem bodo pa že pri 25. letih imeli probleme z bolečo hrbtenico, tako kot ima moj.
je pa to zgleda nekaj novega, ko sem omenila enim sorodnikom, da otroka ne bomo vodili za rokice so me samo čukasto gledali in padaliu so še celo komentarji, da otrok ne more shodit če ga tega ne naučišuser posted image

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:19:19   
Anonimen
moj najstarejsi je shodil pri 8smih mesecih. stal pa pri 6ih.
in kaj bi ti nardila? privezala bi ga na tla, al kako?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:26:54   
mateyka
haha, če bi se res hvalila, potem bi morala to temo ignorirat, ker se hvalit ali tekmovat z shojevanjem pri 14,5 mesecih ravno ne morem user posted image matr, ne morem tekmovat - kaj pa zdaj? a je še katera, ki nima na tej temi kaj počet, ker ne more "tekmovat" in se hvalit z izjemnimi rezultati? dejmo narest klub wannabe-jevk  user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:27:56   
Anonimen
mateyka, kaj pa jst?
domen pri 8ih, tadej pri 13stih....
naj bom ponosna, al naj me bo sram zarad tadeja?user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:28:00   
Petka09
Ja, naravnega toka razvoja se NE ustavlja. Če se torej SAM dvigne ob opori v stoječ položaj, se mu to ne more preprečit niti ni narobe. Očitno že pač zmore. Tudi Tanč na MON-u pravi tako. Samo ti mu NE smeš pri ničemer pomagati, sploh če vidiš, da gre razvoj sunkovito hitro že pri recimo 6 mesecih. Pustiš ga, da počne vse sam. Šele takrat vidiš, česa je res sposoben. Ne moreš in ne smeš ga zavirati, če je sposoben.
In enako obratno: nič ga spodbujati, nič postavljati na noge, nič voditi za roko, če otrok tega sam ne zmore. Oz. če vidiš da bi rad in mu hočeš ustreč, pa ga držiš, pa ga vodiš... bo več škode kot koristi! Pustit ga, da sam vse to dela, da sam vstaja, se prijema, hodi.... Tako bo hitreje shodil in bo bolj stabilen, ker se bo sam učil in se ne bo zanašal na tvoje roke in tvojo oporo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?