|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:30:20   
Anonimen
petka se strinjam.
domen je sam shodil...pol , ko je ze hodil smo ga kdaj tudi za rokice vodili.
ampak ni  bil stabilen. tudi past ni znal na rit, ampak je padal v znak kak mesec. pa sem mislila, da se bo ustrasu. pa se ni!

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:36:12   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image

Saj Janja ni vprašala, kdaj so vaši otroci sami shodili ampak kdaj je priporočljivo, da začneš otroka postavljati na nogice (da ga držiš).

Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

otroka se ne postavlja na noge!

in tisti ki se hvalite da se vam otroci pri 6. mesecih že postavljajo... meni se to ne zdi ok zaradi hrbtenice. moj je star 5 mesecev in mu še sedet ne pustim, čeprav bi on že rad. bom bolj vesela če bo shodil pri 16. mesecih kot pri 10ih. potem bodo pa že pri 25. letih imeli probleme z bolečo hrbtenico, tako kot ima moj.
je pa to zgleda nekaj novega, ko sem omenila enim sorodnikom, da otroka ne bomo vodili za rokice so me samo čukasto gledali in padaliu so še celo komentarji, da otrok ne more shodit če ga tega ne naučišuser posted image



Če se otrok sam postavi na noge,ni nič narobe, in ga ne rabiš forsirat in mu onemogočat tega. Z njegovo hrbtenico ne bo nič narobe, ker je že razvil mišice. Če ne bi razvil, potem ne bi sam plezal in se postavil na noge. če pa samo kaže znake, da bi sedel, se postavljan na noge in ga ti spodbujaš, potem pa narediš več škode kot koristi, če mu pomagaš. Otroci so si različni imajo, različen razvoj.

Pa zakaj takoj označite za temovalnost, če otrok shodi pri 8 mesecih ali se postavi na noge 5 ali 6 mesec. tOREJ NOBENA NE SME NAPISAT tako zgodnje obdobje, a lahko pa napišeš če je shodil pri 14 mesecih, tiste ne tekmujejo a ne?? Ko se je moj otrok nehal dojit sem s e zjokala in ko se je postavil na noge sem se zjokala,ker ni več dojenček, da tako hitro odrašča. Potemtakem bi jaz lahko obtožila vse tiste, ki dojijo pri 1 ali 3 letih, kateri otroci shodijo šele po 1 letu, da se hvalijo in tekmujejo kdo bo imel dalj časa dojenčka, cartavega, v naročju, odvisnega od mame. Žalostno res, žalostno ko v vsem videte samo tekmovanjeuser posted image



Pa še vprašanje za vse, ki tako ploskate na tekmovalnost. A vas starši ali kdo drug ni nikoli pohvalil pred osatlimi??? Vsak korak, sedenje, postavljanje na nogice, držanje glavice, pasenje kravic., prve besede.... je otrokov dosežek in to zelo velik dosežek. Niste nič ponosne na njihov dosežek, boste zato molčale pred drugimi, ker je pa to po vaše hvaljenje ali celo tekmovalnostuser posted image . Ma dajte no. Kaj pa vaša tekmovalnost pri hrani, kdo poje več sadja in zelenjave, kdo komu da bolj zdrav obrok (čim bolj črn kruh....čim manj cukra, linotov...), pa bolj bio sadje in zelenjavo, kdo da manj čokolade oz kdo je dal čim kasneje piškotuser posted image user posted image . Se najdete tu, ene se, a ne? Tak da ne posploševat in vse v en kup metat in obsojat nekoga za brezvezen nič

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 11:38:40 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:54:53   
Hope2
pardon

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 11:55:24 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:58:39   
Katy78
Oh, jaz mojega parkeljčka rada pohvalim, ker sem res ponosna, da tako super napreduje, sploh zato, ker je bil nedonošenček in so to popolnoma drugačni občutki kot pri donošenem otroku, no, vsaj zame. user posted image

Otroci so si pač različni in različno hitro napredujejo, na koncu pa vsi shodijo, vsi se naučijo jesti večje koščke, vsi se naučijo piti iz kozarčka, vsi začnejo govoriti itd. Eden bo pač shodil pri 9. mesecih, pa npr. še pri 2 letih ne bo nič govoril, drugi bo pa shodil pri npr. 14 mesecih, govoril bo pa lepo že pred 2. letom. Zato starši na to ne bi smeli gledati kot na tekmovalnost. Forum naj bi služil izmenjavi mnenj in izkušenj, kjer starši vidijo, da je razvoj različno hiter - če smo ravno pri tem, kdaj otrok shodi, je normalno vse od nekje 9. pa nekje do 17. meseca. Relax, drage RRjevke. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 11:59:11   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

pardon


za? user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:02:53   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

pardon


za? user posted image


Ma sem neki hotela še napisat, pa sem se ugriznila v jezikuser posted image

Zdaj pa lahko rečem, da zato ker si ti tako lepe besede izbrala, jaz pa dolgo klobaso načečkala za isti pointuser posted image . Pa bravo za tvojega nika, sem videla da si odprla prav poseben post za njega, ker je shodil, Ti, ti kolk se hvališ in tekmuješ med ostalimi nedonošenčkiuser posted image user posted image . Pardonuser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:10:48   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

pardon


za? user posted image


Ma sem neki hotela še napisat, pa sem se ugriznila v jezikuser posted image

Zdaj pa lahko rečem, da zato ker si ti tako lepe besede izbrala, jaz pa dolgo klobaso načečkala za isti pointuser posted image . Pa bravo za tvojega nika, sem videla da si odprla prav poseben post za njega, ker je shodil, Ti, ti kolk se hvališ in tekmuješ med ostalimi nedonošenčkiuser posted image user posted image . Pardonuser posted image


user posted image user posted image user posted image  

Joj, če sem pa res tako ponosna nanj. Jaz pa na ta moj post ne gledam samo kot na hvaljenje ampak bolj kot na vzpodbudo ostalim mamicam nedonošenčkov, sploh tistih, ki imajo zdaj še čisto majhne nedonošenčke. Taki posti so meni pred enim letom, ko sem bila še čisto na tleh zaradi prezgodnjega rojstva, dajali vedet, da ni nič takega, če je bil prej rojen in da je glavno, da je zdrav in da lahko Nik do 1. leta svoje vrstnike že zdavnaj ujame. In jih tudi je. Nekatere seveda, tvojega pač ne. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:14:38   
Sanikaa
Živijo ...nisem vse brala ..verjamem da ste že kakšne ki hodite v RA podale svoj odgovor. No nama je rečeno nič prehitevat. Otrok dela sam po svojih zmožnostih. Bo se že sam postavil na nogice in hodil ob pohištvuuser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:16:13   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

pardon


za? user posted image


Ma sem neki hotela še napisat, pa sem se ugriznila v jezikuser posted image

Zdaj pa lahko rečem, da zato ker si ti tako lepe besede izbrala, jaz pa dolgo klobaso načečkala za isti pointuser posted image . Pa bravo za tvojega nika, sem videla da si odprla prav poseben post za njega, ker je shodil, Ti, ti kolk se hvališ in tekmuješ med ostalimi nedonošenčkiuser posted image user posted image . Pardonuser posted image


user posted image user posted image user posted image  

Joj, če sem pa res tako ponosna nanj. Jaz pa na ta moj post ne gledam samo kot na hvaljenje ampak bolj kot na vzpodbudo ostalim mamicam nedonošenčkov, sploh tistih, ki imajo zdaj še čisto majhne nedonošenčke. Taki posti so meni pred enim letom, ko sem bila še čisto na tleh zaradi prezgodnjega rojstva, dajali vedet, da ni nič takega, če je bil prej rojen in da je glavno, da je zdrav in da lahko Nik do 1. leta svoje vrstnike že zdavnaj ujame. In jih tudi je. Nekatere seveda, tvojega pač ne. user posted image


Itakuser posted image , bravo za nikauser posted image . V šolo bosta šla skupaj, mogoče bosta sošolca, mogoče se bosta še stepla za pupe, pa zato našemu ne bo nič pomagalo, da je prej shodiluser posted image , takrat bo šarm tisti adutuser posted image

Grem dol, ker svinjam temouser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:28:10   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Moja pa pri 11.mes že sama knjige bere. A vaši še ne???user posted image
Halooo, eno samo tekmovanje vas je!!!


Se strinjam. Mi smo jo dali takoj po porodu v nadaljevalni tečaj postavljanja na nogice.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 12:38:15   
Anonimen
to ni nč.
naša je že odkorakala s porodne mize user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 14:19:06   
sanelaa
user posted image

fajn vas je brat..........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 14:27:42   
mateyka
phah, to ni nič. naša je brala trijezčne knjige kar pri hoji in se ni ne zaletela in ne spotaknila user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 14:45:02   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

phah, to ni nič. naša je brala trijezčne knjige kar pri hoji in se ni ne zaletela in ne spotaknila user posted image



Haha ,naglas sm se smejala user posted image user posted image user posted image .


Sam to ni nič, v primerjavi z našo, ki je v porodnišnici že govorila v stari latinščini in smo zato ostale kak dan dlje, da so lahko proučevali ta nenavadni fenomen user posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 14:46:18   
Anonimen
aja, petka...sem mislila, da zato, da se je osebje še malo izobrazilo....

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
21.1.2010 14:49:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 18:30:52   
Anonimen
a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 18:32:42   
Anonimen
tamika, sj bos vidla....ce se matra pol ni ok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 18:36:31   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?


Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:00:32   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?



Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.

Men je v razvojni rekla, ko je videla, da noče več ležat oz. bit nagnjen v naročju, da če mu nudim oporo, da lahko sedi. Sicer ne na kavču podložen s povštri ampak v naročju ali bumbo stolčku pa lahko.


< Sporočilo je popravil blanč -- 21.1.2010 19:01:25 >


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:00:33   
Anonimen
Ja saj to je to, naj še ne bi sedel, samo tako joka ko ga poležim da je groza. Da se bo sam vsedel pa bo še trajalo.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:03:18   
Anonimen
TAMIKA, MOJA je stara 5 mesecev in noce lezat. sedet sama se ne zna. in jo oblozim. spljuvajte me!

oblozi jo/ga, naj sedi, samo opazuj, da bos vedela kdaj je diost, da se ne matra.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:05:12   
bina30
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?


Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.


user posted image Pa joj, torej je prav, da otrok sedi šele, ko se sam vsede ali kako? Moj se ni sam vsedel do 9m, sem ga posedla ali mu pomagala vstat iz ležečega položaja.
Pa seveda mu moraš malo pomagati, če ne druga vsaj pokazati kako se dela, saj otrok ni samouk ampak se uči s posnemanjem.

Moj starejši sin je bil hiter in se je sam vstajal že zelo zgodaj itd. Shodil je pri 1 letu, ta mali pa je sedaj pri 11m še strašno neroden in počasnejši od bratca. Seveda ga ne silim, ga pa vodim za rokice, ker si to ful želi. večinoma pa pleza do reči, ki ga zanimajo...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:08:49   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: blanč

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?



Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.

Men je v razvojni rekla, ko je videla, da noče več ležat oz. bit nagnjen v naročju, da če mu nudim oporo, da lahko sedi. Sicer ne na kavču podložen s povštri ampak v naročju ali bumbo stolčku pa lahko.



Vijolična pošast, ja, lahko je v naročju v sedečem položaju, ker je s hrbtom naslonjen nate, mu daješ oporo, j ečisto drugo kot matranje na suho oz ga posedet na suho. Bumbo stolček nekateri v razvojni svetujejo, nekateri ne, predvsem pa je odvisno od otroka in zakaj sploh hodi v razvojno,pri določenih pomanljivosti ga ne priporočajo. Naš je tudi bil v bumbotu, edna slabost je bila ta, da je ven zlezel v sekundiuser posted image . Jaz sem ga potem dala sestrični, katere mala je tudi v razvojni in so ji dovolili stolčekuser posted image

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:09:06   
Anonimen
ne vem no...pomagat, pa forsirat je 5 razlicnih pojmov.
jaz em mojim vedno pomagala. in ja! tud vodila sem jih za rokice, ker sta jokala, ker sta hotela tja in tja pa ni lo.
ena srednja pot je najboljsa. moja mi tudi skace po narocju in se odriva z nogicami. pa se naj po vasem ne bi smela, ker jo pri tem drzim pod pazduhami. ni treba pretirvat. forsirat pa tudi ne!

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?