|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:11:49   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: bina28

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?


Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.


user posted image Pa joj, torej je prav, da otrok sedi šele, ko se sam vsede ali kako? Moj se ni sam vsedel do 9m, sem ga posedla ali mu pomagala vstat iz ležečega položaja.
Pa seveda mu moraš malo pomagati, če ne druga vsaj pokazati kako se dela, saj otrok ni samouk ampak se uči s posnemanjem.

Moj starejši sin je bil hiter in se je sam vstajal že zelo zgodaj itd. Shodil je pri 1 letu, ta mali pa je sedaj pri 11m še strašno neroden in počasnejši od bratca. Seveda ga ne silim, ga pa vodim za rokice, ker si to ful želi. večinoma pa pleza do reči, ki ga zanimajo...


Jaz govorim o sedenju, ko jih nekateri posedejo in potem pustijo sedet v prisiljenem položaju več minut, ne to, da ga primeš potegneš in spustiš nazaj dol. No, pa tu tudi ne smeš delat kar nekiuser posted image ,ampak morašpazit kako pa kje prijet....

Pa itak, vsak zase, kokr hočeš, kokr je komu lažje, kokr se komu kaj zdi prav ali pa smotano

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 19:13:05 >

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:13:09   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: blanč

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

a torej če je že zmožen sedeti mu naj kar pustim ali kako? On se sicer ne vsede sam, ampak ko ga želim poležat prav išče nekaj za kar se bo prijel in ko mu ponudim svoj prst se potegne v ležeč položaj. Jaz se zaenkrat še trudim, da bi bil v polsedečem položaju. Torej mu po vašem mnenju lahko pustim da sedi?



Ne, ker to kar opisuješ mu nudiš pomoč, daš mu roko oz prst in on se potegne gor. To je pomoč. sAM POMENI TO, DA SE BO IZ LEŽEČEGA SAM PREKUCNIL, SPODVIL NOGO IN SAM VSEDEL, BREZ TVOJE ROKE (pardon črke), prstov... Isto bo s vstajanjem, on sam mora priti npr do kavča, roke dat na kavč, zložit noge in se dvignit.

Men je v razvojni rekla, ko je videla, da noče več ležat oz. bit nagnjen v naročju, da če mu nudim oporo, da lahko sedi. Sicer ne na kavču podložen s povštri ampak v naročju ali bumbo stolčku pa lahko.



Vijolična pošast, ja, lahko je v naročju v sedečem položaju, ker je s hrbtom naslonjen nate, mu daješ oporo, j ečisto drugo kot matranje na suho oz ga posedet na suho. Bumbo stolček nekateri v razvojni svetujejo, nekateri ne, predvsem pa je odvisno od otroka in zakaj sploh hodi v razvojno,pri določenih pomanljivosti ga ne priporočajo. Naš je tudi bil v bumbotu, edna slabost je bila ta, da je ven zlezel v sekundiuser posted image . Jaz sem ga potem dala sestrični, katere mala je tudi v razvojni in so ji dovolili stolčekuser posted image

Moj je tak buhtlček, da ni šans, da spleza venuser posted image user posted image user posted image user posted image Larica je pa druga pesem, ona je pa živc na kvadrat, kje, da bi ona lahko kej pri miru sedela, to pa ne... Se kotali, vrt,i mal že puza ampak sedet, ne to pa neeeeeeeee, najraje bi jo našeškalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , da bo vsaj ena korist od njene riti.


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:13:22   
Anonimen
ma delajte po obcutku bi sama rekla. saj mami vidi, di kje oreocku pase, pa od kje naprej se matra.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:14:15   
Anonimen
blanc, kaj nista dvojcka?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:17:58   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ma delajte po obcutku bi sama rekla. saj mami vidi, di kje oreocku pase, pa od kje naprej se matra.


A misliš? Sem jaz tudi tako mislila, pa sem zadnjič bila pri pediatru. Pride ena mama z 1.5 mesečnim otrokom . Ima previjalno mizo, ki je čisto prazna, ne ona da otroka sedet v svoje naročje (ga posede na svoje noge), otroku glava pade v mednožje in ona ga veselo slači, otrok pleše brez kakršne koli opore. Ko konča pusti otroka v sedeč položaju z glavico med nogami in visečimi rokicami. user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 19:18:42 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:24:06   
Anonimen
hope, ne me je.bat!
ok, to je pa skrajnost!user posted image
sam ocitno otrocku ni pasalo tko. samo ona ni upostavala tega!user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:25:13   
Anonimen
sem se 1x prebrala.....pa ne razumem...otrocek ji je kar visel??????user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:32:26   
Hope2
Otrok je sedel na njenih nogah, in ker ni stabilen in ne drži glave, je glava padla dol, čist do pleničke, rokice pa visele tam nekje pod nogami, ona ga je z eno roko držala za trebušček, z drugo roko pa slačila, otrok pa plesal zaradi nestabilnosti. Jaz nisem mogla verjeti mojim očem, še mož me j edregnil in vprašal, če je to normalno. Ko je slečen otrok nekaj časa tako sedel, pa je ena mamica, ki je tudi to videla, rekla da otručku glavica preveč dol visi in če ji to slučajno paše. Tale mamica je potem rekla, da ima otrok refluks in so ji rekli naj bo čimveč pokonciuser posted image .

Je zdaj kaj bolj razumljivo napisanouser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 19:34:29 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:33:53   
Anonimen
user posted image
ok, sama ne kompliciram.....sam kar je prevec je pa prevecuser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 19:37:13   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

user posted image
ok, sama ne kompliciram.....sam kar je prevec je pa prevecuser posted image



Enako. Zato pa pravim, da več ne verjamem, da vsaka mama ve kaj je najbolje za svojega otroka, saj imaš tu tudi pijanke.... žalostno pa je to, da so to res skrajnosti in ravno v teh skrajnostih otrok najbolj nastrada, to kar se me tu jajcamo je mala stvar, za kakega otroka tudi neškodljiva. Aampak ok, me glavno da razpravljamo, se kregamo in tekmujemo med sabouser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 19:38:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 20:32:21   
ninca19
no, pa da se še te jaz malo pohvalimuser posted image moja najika je stara 9 mesecev in se že konkretno postavlja na nogice,tudi par korkov je že naredila ob mizi. jaz je seveda ne, ampak če pride do mene in dvigne roke kvišku, ji dam moje roke in se na njih upre in dvigne na nogice. je pri meni bolj sigurna. ob mizi recimo se dvigne samo na kolena.dalje ne upa, ker me ni zraven. jo pa jaz tudi kdaj primem pod rameni in se sprehajama po stanovanju. ampak je ne postavim čist na noge, sam tolk da se s prsteki dotakne tal.
tudi posedala sem jo, ampak je nisem oblagala z blazinami. pač, dala sem jo v sedeč položaj in če je sedela je sedela, če pa ji ni blo, pa se je vrgla na bok. ponavadi je zdržala kake tri sekunde na ritiuser posted image en dan pa sem isto naredla in sem se čez kakih 15min komaj zavedla, da naja še kr sedi. od takrat sem jo vedno dala na rito, ko sma se šle igrat. zdaj pri devetih mesecih pa se že sama vsede.
po moje ni nič narobe, če otroku pomagaš in mu pokažeš par stvari.jaz sem moji do zdaj vse pokazala,tudi obračanja na trebuh in hrbet, kako se plazit. parkrat sem ji pokazala in je že znala sama. drugo pa je, če ti otroka forsiraš, da dela nekaj,za kar še sploh ni zmožn in niti ne pokaže da bi že rad to.


_____________________________

Nina

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 20:35:04   
Anonimen
eeeh, ninca....
pr 9ih mescih pa sele ob opori hodi????


moj je pr 8ih ze sam hodu!!!!!kaka mama pa si??????

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninca19)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
21.1.2010 20:37:42   
ninca19
joj user posted image

nič, grem jo zbudit pa grema hodit. moja bo sigurno lepše hodlauser posted image


_____________________________

Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
22.1.2010 8:53:42   
Anonimen
Ok, zdej sem prebrala mal za nazaj - pa bi rada sam neki komentirala.
Vprašanje je bilo, kdaj je priporočljivo otroka postavljat - moje mnenje je, da ga ni - da se postavi sam, ko je sposoben.
Je pa dejstvo, da so tud na tem forumu ble punce, k so otroke vozile v razvojno, tam so jim svetovali nč hitet, hojice ne... pa so preko foruma kupovale skokca - pol se pa vprašam, al sm jst mogoč čudna, k nism svojega otroka nč silila - še sedet ne, je začel sam pri enih 8h mescih - pred tem je že plazil, kobacal in se postavljal na noge - sam. In morda če bi ga vodila za roke, bi shodil prej, tko je pa pri 13ih mesecih.

Sej sem rekla, vsak po svoje - se pa strinjam s tisto, ki je napisala za bolečp hrbtenico pri 25ih. Imam enega takega doma, ker je baje user posted image  že pri 5ih mesecih sam vstal pri kavču.

(odgovor članu ninca19)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
22.1.2010 10:26:48   
neisha80
Moj,sedaj 13.mes.star sin,je začel plazit pri 7.mes.in pri 11.mes.je še zmeraj plazil in veselo raziskoval in vstajal ob opori itd.in imeli smo nemalo komentarjev v smislu: a še ne hodi??? ja če ga boste pustili plazit,se bo pa navadil,pa ne bo hotel hodit!!!user posted image ja halooo?Otrok shodi,ko je pripravljen in niti minute prej.No, en teden po prvem roj.dnevu se je odločil in shodil.user posted image Moje mnenje je,naj bo otrok čim več na tleh,naj se uči,raziskuje,plazi...To smo prakticirali pri obeh in oba sta shodila sama,brez naših rok.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kdaj postavljati otroka na noge
22.1.2010 22:40:27   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa

sej se bo sam ne rabiš ga nič postavljatuser posted image user posted image user posted image user posted image ko bo pripravljen se bo vstal in bo hodil ob opori....
se podpišem pod tem

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 91
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?