|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 20:27:16   
lutka
Evo še mi. Tudi Matic in Žiga gresta v prvi razred. Maja bosta stara 6 let, vpis pa imamo naslednji teden.
To bo veselo user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu GAJA20)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 20:29:29   
cofka
Gaja20, a je dovolj, da samo rečeš, da otroka ne boš vpisala ali so potrebni kakšni nadaljni postopki?
Ali mogoče katera druga ve kaj več o tem. 

< Sporočilo je popravil cofka -- 2.2.2010 20:38:03 >

(odgovor članu GAJA20)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 20:44:55   
urška
moj david gre tudi v prvi razred. vabilo za vpis sem danes dobila in ga imam drug teden. sem pa kar vesela, da je moj sin čisto začetek leta rojen, ker če bi bil par dni prej, bi tudi hotela, da se še ne vppiše letos.

baje pa rabiš kakšno potrdilo od zdravnika, da otrok naj ne bi bil "sposoben" za v šolo, če je recimo decemberski. je pa čisto odvisno od šole, kako komplicira. mislim pa, da je potrebno vseeno vpisat, potem se da pa vloga oz. prošnja za zamik.

(odgovor članu cofka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 21:10:08   
sanasan
Gaja20, a je dovolj, da samo rečeš, da otroka ne boš vpisala ali so potrebni kakšni nadaljni postopki? Ali mogoče katera druga ve kaj več o tem. 


pri nas so rekli, da je potrebno mnenje vzgojiteljic iz vrtca, pediatra, šolske pedagoginje, pa nek 'test', pogovor itd. mora opravit...celo s.r.a.n.j.e, če mene vprašašuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 21:47:24   
bumerang
Bedarije.
Pri vpisu ali par dni kasneje daš vlogo za odložitev šolanja in v njej (lahko) opišeš težave, zaradi katerih si se za to odločil. Otroka testirajo samo ob soglasju staršev, testiranje lahko tudi zavrneš, seveda pa se komisija še vedno sestane in poda mnenje.
Na mnenje komisije se lahko tudi pritožiš.
Če starši otroka ne želijo všolati, ni boga, ki bi to lahko zahteval in dosegel. Koneckoncev se lahko sklicuješ na to, da boš otroka doma šolal sam, drugo leto pa ga vpišeš v šolo redno v 1. razred.

Tudi moj je decembrski in niti pod razno ne razmišljam o tem, da bi ga dala v šolo.
Vlogo sem pa pravkar sestavila in jo bom drugi teden nesla kar s sabo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 21:58:06   
luan
Še našuser posted image .Rojen januar 2004 in gre letos v prvi razred, že komaj čaka.Vpis pa imamo 10.2. in 11.2.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.2.2010 22:54:16   
Spark
Bumerang, kako si to napisala. A bi mi ti to mal posredovala, da vidim, pa da se pripravim?

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 6:54:02   
bumerang
Svoje prošnje ne bom pošiljala naokoli, ker je specifična, sicer se pa to napiše tako kot vsak drug dopis.

Glava z naslovi in datumom
Zadeva: Odložitev šolanja

Uvod (s citiranjem zakona)
Opis težav
Zahteva, da sem obveščena vnaprej o kakršnem koli pogovoru ali testiranju, ki ga nameravajo opravljati, in kontakti, na katerih sem dosegljiva.
Zaključek
Podpisa obeh staršev




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 7:49:42   
urška
tole sem jaz našla a straneh e -uprave:

Otroku se lahko pričetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje odloži za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo .
Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno. O odložitvi začetka šolanja in odložitvi šolanja med šolskim letom v prvem razredu odloči ravnatelj na podlagi obrazloženega mnenja strokovne komisije, ki jo imenuje ravnatelj in jo sestavljajo šolski zdravnik, svetovalni delavec ter vzgojitelj oziroma učitelj. O pritožbah v zvezi z uresničevanjem pravic in dolžnosti otroka oziroma učenca odloča pritožbena komisija.

Glede podrobnejših informacij se obrnite na posamezno osnovno šolo.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 8:02:17   
NATAŠA35
tudi pri nas je prvošolček, sin jakob je rojen 29.12.2004 in vpis imava v sredo 10.02.....pa sem v dilemi ali naj ga vpišem v šolo ali ne???user posted image

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 9:18:00   
Pikca
Se pofočkam; naša Živa, rojena oktobra 2004 gre tudi letos v 1. razred. Vpis na matično šolo imamo jutri, jo bomo pa tudi mi vpisali drugam ker se bomo konec leta selili.

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 9:40:22   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: NATAŠA35

tudi pri nas je prvošolček, sin jakob je rojen 29.12.2004 in vpis imava v sredo 10.02.....pa sem v dilemi ali naj ga vpišem v šolo ali ne???user posted image


moj sin je rojen 2.1. - torej če bi bil 2 dni prej, bi moral že lani v šolo. in če samo pomislim, da bi lani moral it...sploh si ne predstavljam. res ni bil pripravljen. koncentracije nobene, nemiren, živahen, težko si mu dopovedal, da je treba včasih na miru sedet dlej kot 5 sekund in da je treba poslušat če ti nekdo nekaj govori. po moje bi me stalno  v šolo klicali da moti ostale in klepeta. user posted image tako, da jaz svojega sina lani ne bi vpisala. ti pa najbrž svojega najbolj poznaš. mogoče je pa zrel za šolo. pri mojem vidim, da mu vrtec sploh ni zanimiv več (to opažam zdajle, zadnji mesec). dolgočasi se tam in nič pametnega ne počnejo. je namreč v heterogeni skupini, kjer imajo nekaj 3 letnikov in potem se na a velike kar pozablja.
vpisat ga pa vseeno moraš, čeprav se boš odločila, da boš zamaknila vpis za eno leto.

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 10:33:14   
Adelina
Mi bomo tudi imeli prvošolčka. Žan je rojen junija, vpis pa imamo drug teden.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 11:16:31   
dragana1
Mi imamo tudi prvošolko Evo, ki bo junija stara 6 let. Vpis imamo 11.februarja.user posted image

_____________________________

Eva 13.06.2004
Rok 13.06.2008

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 11:28:45   
Lunca1
Pina gre tudi v šolo, decembra bo stara 6 let.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 3.2.2010 11:31:00 >

(odgovor članu GAJA20)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 22:12:38   
SaaS
Tudi naš gre letos v šolo user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: cofka

Gaja20, a je dovolj, da samo rečeš, da otroka ne boš vpisala ali so potrebni kakšni nadaljni postopki?
Ali mogoče katera druga ve kaj več o tem. 


Nas je psihologinja povabila na razgovor/pregled pred šolo, da se pogovorimo o vpisu ali nevpisu. Ker smo novemberčki, nas je na pregledu pri treh letih spraševla ali nam pošlje vabilo na ponoven razgovor pred šolo, da vidimo, kako bo takrat sin. No, nam je potem na tem pregledu rekla, da se ji zdi zrel za šolo, da svetuje, da ga vpišemo in ne držimo v vrtcu še eno leto. Če se ji ne bi zdelo tako, bi nam napisala njeno mnenje, na podlagi katerega bi prestavili vpis. Je pa spraševala tudi za moje mnenje in kako jaz vidim sina. Tako, da naš gre v šolo..

Mogoče pa lahko tudi brez potrdil pediatra ali psihologa prestaviš vpis, če je rojen novembra, decembra. Najbolje, da vprašaš na šoli. 

(odgovor članu cofka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 22:15:27   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Tudi naš gre letos v šolo user posted image .



Punce, a se vam ne zdi, da smo še včeraj debaterale na forumu novorojenček, dojenček? user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil SaaS -- 3.2.2010 22:16:34 >

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.2.2010 22:41:32   
nejcko
Tudi mi bomo letos imeli prvošolko. Hčerka je rojena julija, tako da glede vpisa ni bilo nobene dileme. Smo pa 3 leta nazaj prestavili sinov (rojen novembra) vpis v šolo. 

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolčki 2010/2011
4.2.2010 21:37:37   
urska25
Tudi naša Nina gre letos v šolo, 6let pa bo doplnila 8.septembra. Vpis smo imeli 1.2.2010 in je bila čist navdušena. Za enkrat komaj čaka šolo, le prijatelje iz vrtca bo tako zelooo pogrešala;)

_____________________________

Sem ponosna mamica dveh princesk

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolčki 2010/2011
8.2.2010 18:40:59   
UOBERC
evo še mene! Moja Lia bo 14. novembra dopolnila 6. let! Uboščki, mislim, da je to čisto prekmalu! Vpris je jutri pa bomo videli! Navdušenja za v šolo pa sploh NI! To me mal skrbi!

(odgovor članu urska25)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolčki 2010/2011
10.2.2010 23:17:43   
LEJLA
Martina smo 2.2. vpisali v šolo. Konec februarja nas čaka še zdravniški pregled in cepljenja.
Šest let pa bo dopolnil 6.6.2010.
Se mi zdi da je cela druzina bolj vznemirjena kot pa on. Še najbolj je ponosen dedi, da bo lahko prvošolcka vozil v šolouser posted image
Ja čaka nas zanimiva jesen.....
Tudi jaz se še spomnim, ko smo pisale po frumu "prvic noseca"user posted image kje je ze touser posted image ja malo me nostalgija daje

lp

(odgovor članu UOBERC)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolčki 2010/2011
16.2.2010 21:56:03   
frutka_
Nam so priporočili odložitev šolanja, vendar se zaenkra za to nismo odločili.  Papirje za odložitev šolanja je treba zbrati nekje do avgusta. Po zakonu ga v šolo MORAŠ vpisati potem dalje pa je priporočljivo imeti mnenje zunanjega strokovnjaka. Recimo logopeda, pedopsihologa ipd..

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolčki 2010/2011
16.2.2010 21:59:57   
frutka_
Vpis v šoloje obeznost vsakega starša! če želiš šolanje preložiti je priporočljivo mnenje zunanjega strokovnjaka; logopeda, pedopsihologa,...Dokumentacijo o preložitvi šolanja je treba zbrati nekje do avgusta. Komisija potem odloča ali prošnji ugodijo ali ne.
Nam so priporočali preložitev vendar se za to nismo odločili. Zaenkrat ostaja vpisan.

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolčki 2010/2011
17.2.2010 10:38:31   
Sibil_
Frutka-zakaj pa so vam priporočili odložitev začetka šolanja?

Jaz sem tudi razmišljala o odlogu, samo se Patrik res zelo zelo veseli šole in tudi nasveti vzgojiteljic in vrtca so v smeri, naj gre v šolo.

Malo me pa vseeno skrbi kako bo tam...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolčki 2010/2011
21.2.2010 0:46:56   
Pi-kica 1
Tudi pri nas imamo bodočega prvošolčka. Samo je rojen novembra in še malo kolebava, ali ga odložit ali všolat. Zaenkrat je vpisan, smo se pa naročili na testiranje pri psihologu. Res pa je, da se šole zelo veseli.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?