|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2010/2011
21.2.2010 20:00:10   
frutka_
Sibil, težave ima s koncentracijo ter pozornostjo. Obiskuje logopeda, ker še  ne reče  glasu R. Imam mnenje pedopsihologinje.  Je pa full motiviran in poleg tega grejo čisto vse skupine iz njegovega vrtca letos v šolo. Samega pa ga ne bi rada pustila v vrtcu, ker bi bil zelo razočaran. Tako da zaenkrat ostaja vpisan. Tako kot Pikica, pa bova tudi mi2 še dala skozi tole testiranje v šoli.


(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prvošolčki 2010/2011
22.2.2010 9:07:51   
janjja
Naša Alja gre v prvi razred, smo že vpisani. Stara bo pa 6 let in 9 dni, komaj čaka, bomo videli če bo potem tudi tako z veseljem obiskovala šolo user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prvošolčki 2010/2011
28.2.2010 19:45:34   
bumerang
No mi smo že dobili odločbo, da je naši prošnji ugodeno. Brez vsakega kompliciranja in testiranj.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prvošolčki 2010/2011
2.3.2010 20:54:06   
lidija***
Tudi Klara gre v prvi razred. Julija bo stara 6let. Smo že imeli vpis.
Saj prvi razred je bolj podoben mali šoli. Veliko se igrajo, so zunaj,.. Saj moje izkušnje so take. Imeli bomo tudi tretješolkouser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prvošolčki 2010/2011
3.3.2010 16:15:50   
Sibil_
Mah, ne vem. Patrika malo matra grafomotorika-torej bo imel težave s pisanjem, zdaj jih ima z risanjem. Ampak ob pomoči ful napreduje in strokovnjakinje (no, recimo, pač iz vrtca) so mnenja, naj gre v šolo in naj tam potem vidimo glde dodatne pomoči. Samo meni se zdi vseeno na določenih področjih zrel za šolo, na drugih spet ne.user posted image

Recimo če ga stvar zanima je ful koncentriran, čim pa recimo naloga postane težja in dobi občutek, da je ne bo rešil, se umakne in niti ne poskusi. Nima zaupanja vase al kaj?Ma sploh ne vem kaj naredit več...ima katera tudi tak problem?

Oziroma ima katera učiteljica prve triade izkušnje s takšnimi otroci?

Aja-pa sedanja vzgojiteljica je tudi povod, da ga raje dam v šolo...pa ne bi o tem...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prvošolčki 2010/2011
4.3.2010 17:54:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Sibil, težave ima s koncentracijo ter pozornostjo. Obiskuje logopeda, ker še  ne reče  glasu R. Imam mnenje pedopsihologinje.  Je pa full motiviran in poleg tega grejo čisto vse skupine iz njegovega vrtca letos v šolo. Samega pa ga ne bi rada pustila v vrtcu, ker bi bil zelo razočaran. Tako da zaenkrat ostaja vpisan. Tako kot Pikica, pa bova tudi mi2 še dala skozi tole testiranje v šoli.




Poznam fantka, ki je moral na testiranje ker je decembrski. Po testiranju so odločno nasprotovali vpisu v šolo. mamica se je pogovorila z vzgojiteljico in bodočo učiteljico in tako je letos v 1. razredu. Učiteljica je rekla, da sploh ni opaziti razlike med njim in ostalimi otroci, da celo bolje napreduje kot nekateri, ki so starejši.
Ta ista učiteljica me je opozorila na ta primer, ker je možno da bo tudi naša pupa klicana na testiranje. Sicer vzgojiteljica pravi da je absolutno pripravljena za šolo, tudi logopedinja na pregledu je rekla, da ni dvoma. Lahko pa kiksne na testiranju.

Bom pa rekla tej mamici, da se vam javi in vam napiše njihov primer, ker ne vem točno zakaj so odsvetovali vpis.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prvošolčki 2010/2011
10.3.2010 18:11:08   
frutka_
Mika, super hvala! user posted image Sicer pa tole testiranje ni noben bavbav, če želiš ga daš, če ne želiš pa ne. Ni obvezno.
Sibil, naš se podobno odzove...dokler zmore gre, ko postane težje pa potrebuje dodatna navodila. Na testiranju je na nekaterih področjih dosegel celo nadpovprečne rezultate ampak v šoli to ne bo merodajno. Saj veš...če ne bo sedel pri miru in poslušal vsaj del pouka, pol ga bojo gledali postrani. No, rekli so tudi, da je pomembno h kakšni učiteljici  pride.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prvošolčki 2010/2011
17.3.2010 10:51:05   
ZARA
Zara gre tudi jeseni, rojena je 06.05.04. Že ene par mesecev imam želodčni krč.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prvošolčki 2010/2011
18.3.2010 20:35:49   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Že ene par mesecev imam želodčni krč.


jaz tudi. in z vsakim dnem je večji....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prvošolčki 2010/2011
27.3.2010 22:03:42   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Zara gre tudi jeseni, rojena je 06.05.04. Že ene par mesecev imam želodčni krč.

No,še ena mama z želodčnim krčem:
Moj mali fantek gre jeseni v 1.razred,rojen je 15.11.2004.
Vidim,da vas kar nekaj "novemberčkov" in "decemberčkov" razmišlja o prestavitvi.
Tudi sama sem bila  dilemi,predvsem,ker imama še težave z govorom,koncentracijo
in nasplošno se mi je zdel preveč neresen za šolo.
Me pa zanima,kako so vaši junaki prenesli pregled pred šolo in cepljenje.
Naš,moram priznat,porazno.Takoj,ko je prišel do sester,je povedal,da noče imet injekcije in to potem vztrajno ponavljal tudi zdravnici.No,sledilo je dretje in rezultat je,da imamo za drugo dozo poseben termin,da ne bi prestrašil ostalih otrok.



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prvošolčki 2010/2011
28.3.2010 8:19:50   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Me pa zanima,kako so vaši junaki prenesli pregled pred šolo in cepljenje.




katastrofalno.user posted image user posted image pa sem se mu samo smejala, ker sem itak vedela da bo tako. že v laboratoriju je sranje delal, ko je bilo treba dat kri. potem ko se je bilo treba cepit, sem ga morala pa najprej po ordinaciji lovit. na koncu sta ga dve sestri prijeli, tretja ga je pa cepila. user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prvošolčki 2010/2011
28.3.2010 22:12:02   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Me pa zanima,kako so vaši junaki prenesli pregled pred šolo in cepljenje.




katastrofalno.user posted image user posted image pa sem se mu samo smejala, ker sem itak vedela da bo tako. že v laboratoriju je sranje delal, ko je bilo treba dat kri. potem ko se je bilo treba cepit, sem ga morala pa najprej po ordinaciji lovit. na koncu sta ga dve sestri prijeli, tretja ga je pa cepila. user posted image



Saj jaz sem se tudi še na začetku smejala,samo pol ko pa ni in ni nehal tulit,
je že meni šlo malo za nohte...Mi je pa sveto obljubil,da se na drugi rundi pa ne bo jokaluser posted image user posted image .Pustimo se presenetit...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 10:29:34   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Mi je pa sveto obljubil,da se na drugi rundi pa ne bo jokaluser posted image user posted image .Pustimo se presenetit...




men tudi, ampak vem, da ne bo tako, zato razmišljam, da bi ga peljal njegov očiuser posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 11:53:50   
lutka
punce , mene pa zanima kako dolgo traja pregled ?

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 12:10:45   
Blink1
Mi še nismo imeli pregleda... upam, da si ga ne zmislijo med poletnimi počitnicami :)

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 13:04:43   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: lutka

punce , mene pa zanima kako dolgo traja pregled ?



ah ne prav dolgo. zmerijo ga, stehtajo, mu zmerijo pritisk, potem preverijo vid. potem greš k zdravnici, ki mu pregleda ušesa, grlo, hrbtenico, fantkom še lulčka, malo se pogovarja z njim (moj sin je moral štet), malo pogleda koliko je bil bolan v preteklosti. potem pride spet k sestri in je cepljen. mislim da vse skupaj dobrih 20 minut. predvsem odvisno od cepljenjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 14:15:15   
Maxica
Naš avgustovček 2004 je tudi letošnji prvošolček. O navdušenju pri njem ali pri meni ne biuser posted image , septembra bomo skočili v vodo in zaplavali. user posted image  Pregleda pri zdravnici pa še nismo imeli.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prvošolčki 2010/2011
29.3.2010 14:31:27   
kjava
Za statistiko user posted image : Andrej bo tudi prvošolček, rojen je julija 04. Cepljenje je prejokal, odvzem krvi pa junaško prenesel. Da bo šel v šolo se še ne zaveda lih najbolj, se mi zdi. Kak dan pravi, da že komaj čaka, drugič pa, da sploh ne bo šel.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prvošolčki 2010/2011
30.3.2010 14:28:03   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Jakob gre  septembra v 1. razred, novembra bo star 6 let.

Je pa res da on v solo hodi ze letos, imamo namrec obvezno solanje s 5 leti, je pa to neke vrste obvezna predsolska vzgoja.


Kakšno je to obvezno šolanje s 5 leti?Pri nas sicer priporočajo vrtec eno leto pred šolo,samo ni pa obveznouser posted image .

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prvošolčki 2010/2011
30.3.2010 15:34:36   
kepa*
Tudi Naš Gašper je rojen decembra 2004, vendar smo oddali prošnjo za odložitev vpisa, saj je tudi prej rojen.
Svetovalna delavka nam je zagotovila, da s tem naj ne bi bilo težav.
Tako da upam, da še eno leto ostane v vrtcu.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prvošolčki 2010/2011
31.3.2010 11:27:39   
Ajsha
Naša Lucija gre tudi v šolo in se zelooo veseli (čeprav mislim, da bo najbrž razočarana, saj kolikor jaz vem, se v prvem razredu skoraj še nič ne učijo in je vse bolj podobno vrtcu). Rojena maja 2004.

_____________________________

Love is in the air...

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prvošolčki 2010/2011
31.3.2010 14:57:21   
dory
No tudi naš gre letos v prvi razred.....april04 ... onesveščam se že zdej :)...se pa selimo, torej bomo menjali tudi prijateljčke, kar je še najbolj žalosten..ampak bo hitro spoznal nove :)

(odgovor članu Ajsha)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prvošolčki 2010/2011
5.4.2010 21:34:41   
frutka_
Dory! Ne morem verjati, da smo že prigurali tako daleč!user posted image Kar stiska me.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prvošolčki 2010/2011
11.4.2010 21:36:41   
kekec in mojca
Joj, Frutka, mene tudi stiska... Res mi ni vseeno, itak da mi gre nonstop Kolosej pa naše vozičkanje po glavi user posted image . Hudiča, zdaj pa že v šolo... Jao, prehitro je to minlo. user posted image

Zdravniškega smo že dali skozi, mali se je tako jokal in kričal, da ni za povedat. Še cel dan je potem hodil naokoli s skrčenimi rokami, ker ga je cepljenje "tako zelo bolelo". Ja pa ja de.

Na naslednje cepljenje gre mož z njim. user posted image Jaz sem opravla s tem. Mi ga je preveč hudo poslušat, kako kriči zaradi tiste igle... potem pa še sestra izjavi, da se boji, da ji bo iglo izmaknil in mu bo ostala v rami. user posted image

Drugače so pa nas napotili k psihologinji zaradi grizenja nohtov user posted image in na alergološke preiskave, ker je tako zelo neješč. Ampak me je hitro naša zlata pediatrinja potolažila, da še nobenega otroka zaradi grizenja nohtov ni bilo potrebno pošiljat naprej in da tudi se naj ne sekiramo preveč zaradi neješčnosti, da je važno, da je napredoval v teži.

Odkrito povedano pa tudi mene skrbi... šola je le ena taka zelo velika prelomnica v otrokovem življenju. Še dobro, da se je naš tamali tako zelo veseli. Jaz se je ziher ne.

In če bi imeli peticijo, da bi dali otroke s sedmimi leti v šolo, bi bila prva, ki bi jo podpisala. user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prvošolčki 2010/2011
13.4.2010 9:41:27   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Dory! Ne morem verjati, da smo že prigurali tako daleč!user posted image Kar stiska me.


ja smo se kar namatral, ampak je ratalo...in se nam dogaja...zdej pa novim zmagam nasproti :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Igrače za 5 let
Dejkop

Kakšno igračo bi/boš kupil za svojega 5 letnega otroka(fantka)?

Leseno igračo (8%)

Kocke (22%)

Avtomobilček (9%)

Kolo (43%)

Skiro (14%)

Drugo (4%)


Število vseh glasov: 171

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!