|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: torta za rojstni dan
15.2.2010 16:05:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

umetnino bom pokazala po valentinovem, ko bom spekla tortico za možeka. Sem hotela najprej narediti to maso, da potem ne bi česa zasračkala user posted image user posted image user posted image . sedaj vem, da po spet uspela, ko jo bom drugič naredila. to maso bom pa uporabila za kakšne figurice.


valentinovo je mimouser posted image ma firbec me matra ni kej

a ma ktera dobr recept za bbiskvit za torte?ene par sm jih že iz kulinarike sprobala pa mi glih niso neki najboljuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 12:55:50   
Anonimen
larilu, če mi napišeš kako se slikco prilima na sporočilo, jo z veseljem dam gor.

Ni pa najlepša, ker sem se še učila pisave z masleno kremo. Vendar bom za sinovo torto kupila figurice in jih potem dala gor nanjo (tema safari). Pisavo pa mislim kupiti šablono, ker mi ta ne gre od rok, s šablono pa nimam kaj falit.

Je pa torta kljub izgledu zelo dobra prišla (jagode + vanilijeva krema).

Jaz uporabljam tale recept. Ja iz mojega učbenika za predmet kuharstvo. Biskvit pride takšen kot v ta pravih slaščičarnah.


BISKVITNO TESTO Z DODATKOM VODE

Količine za 15 - 16 oseb.
4 jajca
8 žlic vode
20 dag sladkorja
24 dag moke
1 zavitek vanilijevega sladkorja
1 zavitek pecilnega praška

Beljakom v kotliču dodamo 4 žlice vode in vse skupaj stepemo v trd sneg. Med stepanjem počasi dodajamo sladkor. K rumenjakom primešamo drugo polovico vode in jih gladko raztepemo. Snegu, med katerega smo vtepli ves sladkor, dodamo raztepene rumenjake in polovico moke, ki jo prej zmešamo s pecilnim praškom in vaniljinim sladkorjem. Rahlo zmešamo, nato dodamo še drugo polovico moke. Ponovno rahlo premešamo in biskvitno testo zvrnemo v dobro namazan tortni ali kak drug model. Pečemo pri temperaturi 150 stopinj 20 min., nato pa še 20-25 min. pri temperaturi 200 stopinj. In kdaj vemo, da je biskvit ravno prav pečen? Ko z nožem prebodemo biskvit in ta ostane brez sledi testa.

Bon apetit! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:25:46   
blaža
ma ste pridne. Jaz pa pripravljam dekoracijo iz tičine za mojo mamo, ki bo mela čez en teden 60 okroglih.

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:28:15   
bumerang
Ooooooooooooooo, vrtnice. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:28:54   
Anonimen

fuuulll lepe vrtnice. kako jih oblikuješ, da nastanejo tako lepe?

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:31:11   
blaža
oblikujem jih kar na roko. So iz tičine in pol sem jo posprejala z jedilno barvo. Tiste ta rdeče se morajo še posušit. Pikapoka je pa miniaturna in je lesena. Take ko majo v cvetličarni. So mi šenkali dve, ki sem tolko trakcev nabavla.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 13:33:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:52:16   
Anonimen
vrtnice si pobarvala po oblikovanju? kje si nabavila barve? jaz sem si jih naročila preko ene spletne strani, tako da v kratkem pričakujem pošiljko. Ta naša prelepa Slovenija je tako boga kar se pekarskih izdelkov tiče.

Mogoče katera ve ali obstajajo kakšni tečaji kot so npr. v tujini za okraševanje tort?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 13:59:04   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

vrtnice si pobarvala po oblikovanju? kje si nabavila barve? jaz sem si jih naročila preko ene spletne strani, tako da v kratkem pričakujem pošiljko. Ta naša prelepa Slovenija je tako boga kar se pekarskih izdelkov tiče.

Mogoče katera ve ali obstajajo kakšni tečaji kot so npr. v tujini za okraševanje tort?



jaz sem mela delavnico in smo se učili delat vrtnice decembra. nalsednja tudi bo, ampak najbrž bojo indijančki.user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 14:00:01   
blaža
ker sem jih posprejala, sem jih po oblikovanju, če ne se jih prej pobarva. Pitončica na kul slo ma barve. Poglej malo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 14:04:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 14:11:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

larilu, če mi napišeš kako se slikco prilima na sporočilo, jo z veseljem dam gor.

Ni pa najlepša, ker sem se še učila pisave z masleno kremo. Vendar bom za sinovo torto kupila figurice in jih potem dala gor nanjo (tema safari). Pisavo pa mislim kupiti šablono, ker mi ta ne gre od rok, s šablono pa nimam kaj falit.

Je pa torta kljub izgledu zelo dobra prišla (jagode + vanilijeva krema).

Jaz uporabljam tale recept. Ja iz mojega učbenika za predmet kuharstvo. Biskvit pride takšen kot v ta pravih slaščičarnah.


BISKVITNO TESTO Z DODATKOM VODE

Količine za 15 - 16 oseb.
4 jajca
8 žlic vode
20 dag sladkorja
24 dag moke
1 zavitek vanilijevega sladkorja
1 zavitek pecilnega praška

Beljakom v kotliču dodamo 4 žlice vode in vse skupaj stepemo v trd sneg. Med stepanjem počasi dodajamo sladkor. K rumenjakom primešamo drugo polovico vode in jih gladko raztepemo. Snegu, med katerega smo vtepli ves sladkor, dodamo raztepene rumenjake in polovico moke, ki jo prej zmešamo s pecilnim praškom in vaniljinim sladkorjem. Rahlo zmešamo, nato dodamo še drugo polovico moke. Ponovno rahlo premešamo in biskvitno testo zvrnemo v dobro namazan tortni ali kak drug model. Pečemo pri temperaturi 150 stopinj 20 min., nato pa še 20-25 min. pri temperaturi 200 stopinj. In kdaj vemo, da je biskvit ravno prav pečen? Ko z nožem prebodemo biskvit in ta ostane brez sledi testa.

Bon apetit! user posted image

no za biskvit je recept skor isti vendar namesto vode je mlek ampak manj žlic pa jaz sm dodala mal ruma za okus,hvala bm enkrat še vseen ta recept probala
za slikco pa pojdi na shrani.si kjer j naložiš iz računalnika in potem ko ti jo naloži prekopiraš kodo v drugi vrstici in jo samo nalepiš tukaj goruser posted image

glede vrtnic so ful lepe,jaz sem se jih kr sama naučila pa seveda mi je pomagu stric google tko da sm prvo na plastelinu probala tko da bi šlo tud z tično masouser posted image ampak ker glih ne bi s tično maso delala bom probala enkrat mal po svoje naredit iz sladkorja pa bomo videluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 14:20:15   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Ali mi lahko glede teh barv in sprejev poveste kje se jih dobi (lahko na ZS), ker jaz a'la Pitončica na ku slo -> nič ne razumem user posted image


http://www.mojalbum.com/pitoncica

tle poglej

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: torta za rojstni dan
19.2.2010 14:32:13   
blaža
evo, za tiste, ko si želite narest blog. Jaz sem si ga nardilatako, da sem kliknila pri drugem blogu desno zgoraj. Če kera želi,si ga lahko nardi.

Sem pa eno spraševala, pa mi sploh ni odpisala. Sem mela pa ful željo, da si ga za svojo dušo nardim, samo še ni urejen do konca, pa vseh slikic nisem še dodala, ma počasi bo, se nikamor ne mudi.

http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 14:38:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: torta za rojstni dan
4.3.2010 9:03:23   
Anonimen
blaža mene pa zanima kako narediti dvonadstropno torto iz tičine mase. Ali res moraš dati neke palčke v prvo nadstropje, da se ta potem ne ugrezne pod težo drugega nadstropja? Na youtube sem videla, da so dajali kar precej teh lesenih palčk. In kje te palčke kupiš?

Hvala za odgovor.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: torta za rojstni dan
4.3.2010 9:06:50   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

blaža mene pa zanima kako narediti dvonadstropno torto iz tičine mase. Ali res moraš dati neke palčke v prvo nadstropje, da se ta potem ne ugrezne pod težo drugega nadstropja? Na youtube sem videla, da so dajali kar precej teh lesenih palčk. In kje te palčke kupiš?

Hvala za odgovor.



Meni so najbolj prav prišle kitajske palčke, ki jih imajo za jesti, pa sem jih odrezala na pravo višino.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: torta za rojstni dan
4.3.2010 9:15:00   
Anonimen
pety78 hvala za odgovor.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: torta za rojstni dan
4.3.2010 10:57:14   
malania

IZVIRNO SPOROČILO: larilu

IZVIRNO SPOROČILO: Chiara82

umetnino bom pokazala po valentinovem, ko bom spekla tortico za možeka. Sem hotela najprej narediti to maso, da potem ne bi česa zasračkala user posted image user posted image user posted image . sedaj vem, da po spet uspela, ko jo bom drugič naredila. to maso bom pa uporabila za kakšne figurice.


valentinovo je mimouser posted image ma firbec me matra ni kej

a ma ktera dobr recept za bbiskvit za torte?ene par sm jih že iz kulinarike sprobala pa mi glih niso neki najboljuser posted image



Meni osebno je ta še najboljši, predvsem zato, ker je testo res tako krhko in kljub temu mehko, puhasto.

Naj povem, da jaz naredim minimalno dvojno količino. Zdaj bom delala malo večjo torto in bom naredila 4x količino.

Sestavine:
2 rumenjaka
2-3 žlice tople vode
1 vanilijo
100 g sladkorja (2/3 v rumenjake, 1/3 v beljake)
2 beljaka
75 g moke
50 g škroba
3 g pecilnega

pečeš 175–200 stopinj C, 20-30 min

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?