|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 13:54:25   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: anitka7


zato ker tle skoz naštevaš kaj vsejenarobe v vrtcu pa kaj vse je vzg rekla...nisem pa še zaznala da bi kaj pohvalila
res da si na začetku dala 3 vprašanja,sam pol si pa še začela še z žabami,da jih nočjo oblačt pa tole okol tvoje nosečnosti...



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 14:30:16   
Nenya
Meni se zdi tvoje pisanje ZELO negativno nastrojeno in sebično.

Otroci v vrtcu marsikaj povejo, če imaš take skrivnosti oz si tako 'private' oseba, vrtec ni zate in za vajinega otroka.

Kot ponavadi veliko, ki vas piše te gor ne upošteva, da vi morda oblečete do tri otroke zjutraj in se še izgovarjate, da jim ni časa umiti zob. Vzgojiteljici pa oblečeta CELO skupino otrok. In morata gledati na VSE otroke. Fino je če gredo ven iz zatohlih igralnic, vsaj meni se zdi tako.

Pri nobenem od teh vprašanj se meni ni zdelo da vzgojiteljica prestopa meje, morda bi lahko malce več zadržala zase, ker ji je zdaj verjetno že jasno kakšna oseba si ti.

Taka žolčna reakcija lahko pomeni le, da imaš zaradi nečesa slabo vest in je to lažje preusmeriti v jezo do vzgojiteljice.

Dejstvo je da veliko vzgojiteljic dela veliko in dobro, so v ponos svojemu poklicu - jaz vem, da ga ne bi mogla opravljati.

Namesto sovražnosti poskusi stvari razčistiti mirno in ne v stilu 'napad je najboljša obramba'.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 14:37:38   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya


Otroci v vrtcu marsikaj povejo, če imaš take skrivnosti oz si tako 'private' oseba, vrtec ni zate in za vajinega otroka.



Mogoče je pa kakšna zvezda, ne vem mogoče je ala Urška Čepin user posted image  ali kaj podobnega

Sorči user posted image

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 15:58:28   
altaja

Mogoče te je pa strah da bi povedal kaj kar si ne želiš user posted image . Upam da boste mele produktiven pogovor in ne za vse krivit vzg. Otroci so ogledalo staršev in ne vzgojiteljev v vrtcu.

Srečno.

_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 16:19:10   
Anonimen
jaz bi samo dodala glede nosecnosti...
tukaj se ne strinjam z vzgojiteljico. ker to je pa res soljenje pameti.

itak ne bos prvorojencu povedala za nosecnost tik pred rokom.
sama sem povedala domnu pri treh mesecih, zdaj ko sem bila pa noseca z nino, pa se povedala se pred prvim pregledom.

sicer v smislu, da MOGOCE pa je dojencek v trebuscku in grem k zdravnilu pgledat ce je. in tudi razlozila sem jima opcije, da lahko dojencek pobegne iz trebuha.

in celo nosecnost sem ju pripravljala. verjetno zato noben od fantov ni bil nikoli ljubosumen...

(odgovor članu altaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 16:59:26   
Nenya
ker to je pa res soljenje pamet


Ne strinjam se, vzgojiteljica ima verjetno praktične izkušnje z otroki, ki jih je zmedlo to: dojenček JE; NE dojenčka NI. Morda je bila malo indiskretna.

Vsaka se odloči po svoje sicer, a meni se zdi nepotrebno otroka vznemirjati prezgodaj - čeprav ima miska mccute dobre izkušnje s tem - vsaj dokler se malo trebuščka ne vidi in je najbolj 'nevarno' obdobje (prvih treh mesecev) mimo, kar se je žal izkusila tudi avtorica.
Glede nedvigovanja otroka je pa 1000 izgovorov, to ni razlog da je MORALA povedati za nosečnost.

Če bi vsak starš pomislil malo tudi na druge, se ne osredotočal zgolj in samo na svojega otroka in če bi nekateri uvideli, da čeprav vzgojiteljice 'plačujejo' to ne pomeni da jih lahko obravnavajo kot služno osebje ... bi bilo marsikaj drugače.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 17:26:56   
3jesončki
Če bi vsak starš pomislil malo tudi na druge, se ne osredotočal zgolj in samo na svojega otroka in če bi nekateri uvideli, da čeprav vzgojiteljice 'plačujejo' to ne pomeni da jih lahko obravnavajo kot služno osebje ... bi bilo marsikaj drugače.
user posted image

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 17:29:51   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
Če bi vsak starš pomislil malo tudi na druge, se ne osredotočal zgolj in samo na svojega otroka in če bi nekateri uvideli, da čeprav vzgojiteljice 'plačujejo' to ne pomeni da jih lahko obravnavajo kot služno osebje ... bi bilo marsikaj drugače.
Case closed.

Ja, včasih je treba čez ego stopit malo, kar za nekatere, verjamem, niti ni tako zelo enostavno.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 3.2.2010 17:30:00 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
3.2.2010 18:25:29   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: urška


jaz si ne predstavljam, da bi mojega zjutraj poslala takega - Z NEUMITIMI ZOBMI IN SMRDLJIVIMI USTI - v vrtec. je pa res, da igralnice jim najverjetneje res ni treba zračit zaradi tega.


Bolni otroci so pa  doma, kajneuser posted image



takole bi mogla napisat. se mi je kar zdelo, da ne bo dost razumljivo napisano za nekatere. in ne, bolnega otroka ne pošiljam v vrtec. in umazanega tudi ne.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
4.2.2010 16:31:01   
pelin
No, pa se bom še jaz malo vključila...ne zdržim večuser posted image ...kot mamica in hkrati vzgojiteljica. Draga Florecita, resnično se bere, da si kar precej jezna na vašo vzgojiteljico, vendar lahko  rečem, da bi bila tudi jaz v podobnem primeru...seveda, če je vse to res, kar si napisala. Kot prvo...vsak zaposlen v vrtcu si mora v štartu  prebrati Etični kodeks, iz katerega je dobro razvidno, do kam seže naša dolžnost in pravica. ( pa tudi če tega ne prebereš, je to stvar osebne kulture, ki je pa žal nekateri - tudi zaposleni v vrtcu, nimajo) Nikakor ne smeš posegati v zasebnost otroka in njegove družine, predvsem pa nisi poklican zato, da deliš neumestne in bolne pripombe. Vsi  vemo, da otročki v svoji spontanosti marsikaj povedo in so nemalokrat živa enciklopedija družinskega dogajanja. Ne moreš jim kar preprečiti, da bi bili spontani, odkriti in zaupljivi. Na zaposlenih v vrtcu v takšnih primerih leži , kako znajo biti diskretni, sposobni realne presoje in mišljenja.  (zlorabe v družini in podobne zadeve pa zahtevajo še poseben način ravnanja) Na starših pa leži način vzgoje, kako otroka vzgojiti, da se pač vsaka stvar ne razlaga povsod. Tu ne gre za neko laganje, ampak zavest , da so določene zadeve osebne in da ima vsak človek oziroma družina  zadeve, ki se tičejo le nje. Seveda je to tistim najmlajšim težko razložiti, večji pa že kar razumejo. Osebno nikakor ne bi šla staršem razlagat osebnih zadev,ki so mi jih njihovi otroci mimogrede zaupali, ker se me nikakor ne tičejo....
Vzgojitelj tudi nima pravice zasliševati  in pregledovati otroka, če ima umite zobe. Seveda pa  lahko o tem na splošno govori, opozarja na posledice  nehigiene itd. , saj jih v vrtcu na nek način vzgajamo in umivanje zob pač spada zraven. Žal pa je v vrtcu res tako, da je veliko otrok  ( in še enkrat žal tudi marsikateri starš)takšnih, ki jutranje umivanje zob preskočijo, o čemer resnično pričajo takšni in drugačni zadahci.user posted image Seveda pa ni na  nas, da to razlagamo staršem.
Oblačenje...groza...Ne veste kako komaj čakamo, da bo poletjeuser posted image . Meni osebno je veliko lažje in hitreje obleči otroka v pajacka, kot pa v hlače, bundo in tako naprej. Z rokavicami pa je tako....nekateri res brez veze mučite nas in v prvi vrsti svoje otroke. Enoletniki in dvoletniki  (pa še tudi starejši) imajo brez greha lahko rokavice na en prst, saj jih pri igrah na snegu ne ovirajo, pa še manj jih zebe v roke. Pri teh večprstnih rokavicah se veliko dlje zamudimo, kot pa pri samem oblačenju. Nekateri otroci resnično ne znajo dati prstkov pravilno v rakavice in potem  se skupaj mučimo z enim, pa z drugim prstom, pa spet zleze ven prvi ...skratka upam, da si predstavljate koliko časa se včasih oblačimo.Tu ne gre le za naš napor, pa da smo plačane zato, (da ne govorim o tistih adijo pripombah, da naj bodo otroci kar notri) temveč v prvi vrsti zato, da nekateri, spretnejši otroci, ki se hitro in med prvimi oblečejo, čakajo oblečeni tiste "več prstnike" tudi po dvajset minut  in več. In potem gredo tako razgreti ven na sneg....mislim, da so besede odveč.

Draga Florecita en pošten pogovor z vzgojiteljico vama ne bi smel škodovati...vendar šele takrat, ko se boš malo skulirala in boš sposobna ostati na svojem spoštovanja vrednem nivoju in ne na njenem neprofesionalnem. Pa veliko sreče!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
5.2.2010 8:03:00   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

ja, prav je, da se pogovarjajo o higieni. Naš ima daleč najlepše in zdrave zobe, umivamo si jih redno, ampak zvečer in ne zjutraj ob 6.

Kar se tiče pa pajaca: ja, tudi meni dol visi, koliko dela imajo s tem.

Mislim da se enostavno preveč vtikajo včasih.
In nisem negativno nastrojena, samo to me pa res raz**** ko i soli pamet o vzgoji svojega otroka!!!
Kot da je bila zraven 3 leta ponoči, ko mali ni hotel spat! in smo cele noči prebedeli in podobne štorije.... ne mi zdej pametovat o vzgoji


se mi zdi, da v določenih stvareh pretiravaš ti, v določenih pa one user posted image  

osebno menim, da je treba zobe umivati 2x dnevno, da niso podvrženi kariesu. pa če je to ob 6. zjutraj, je pa ob 6 zjutraj. gre se pa za način, kako vzgojiteljice posredujejo mnenje o tem - ali "prikrito", ko otroka sprašujejo, če so jim umili zobke (da to potem oni doma staršem povedo in jim zbujajo slabo vest), ali pa tako, da imate skupni sestanek, kjer bi se brez izpostavljanja otrok in staršev pogovorili o pomembnosti pravilne higiene zob. slednje je seveda pravilno... ni pa prav, da ti zbujajo slabo vest glede umivanja preko otroka. to je čisto zgrešeno. si pa očitno tukaj malce prizadeta, da ne rečem užaljena - verjetno ne veš kakšne zobe imajo prva vsi otroci v skupini, da tako vehementno razlagaš, da ima tvoj otrok gotovo najlepše. očitno se zavedaš, da umivanje 1x na dan, le ni povsem v skladu s priporočili.

pajac - imas prav. če je mrzlo, je edino prav, da ga ima. in se nimajo kaj pritozevat.

glede pametovanja o vzgoji, ti pa spet ne dam prav. samo zato, ker si tri leta prebedela ob otroku in imela preživela druge nevščečnosti zgodnjega otroštva, to še ne pomeni, da vse veš o vzgoji. in mislim, da je prav, da vsi kdaj kaj "pametnega" slišimo na to temo. pomembno je pa spet, kot pri prvi stvari o zobeh, kako je "pametovanje" posredovano. ali kot izobraževanje ali kot "pametnakovičenje". če je prvo je ok, če je drugo pa ni lih ok.

očitno imate vsi malce težav. vzgojiteljice ne znajo komunicirat, ti pa si temperametna in skačeš v luft. mogoče se poskusite pogovorit o teh težavajh, čeprav prav daleč ne boste prišli - vsaj tak občutek imam. vsi preradi stojimo na svojih bregovih in se čez reko deremo, kaj se nam zdi prav. pa če nas oni na drugi strani slišijo ali ne user posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
5.2.2010 8:38:48   
florecita
Jutro!

Zahvaljujem se vsem za svoje odgovore, vesela sem jih bila, predvsem kritik.

Z vzgojiteljico sem se pogovorila in zadevo sva rešili.

Glede zob: od takrat jih umivamo tudi ob 6. zjutrajuser posted image

Glede pajaca: ko je mrzlo se v njega oblečemo, drugače ga samo obesimo v vrečko in stoji v vrtcu..v primeru da gredo na sneg

Glede otrokovega pogovora: otrok je povedal, da je mami nanj večkrat huda. Ji je pa naslednjič, ko je še ''vrtala'' vanj... tudi povedal, da je huda kadar ne uboga, kadar zaradi svoje trmeuser posted image ne pospravi igrač ipd. In potem je mami tudi poredna... zakaj? ker mu ne dovolim gledat risanke, kadar je kaznovan ipd...

upam, da bo od sedaj malo boljše user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
5.2.2010 10:22:56   
hanna1
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Oblačenje...groza...Ne veste kako komaj čakamo, da bo poletjeuser posted image . Meni osebno je veliko lažje in hitreje obleči otroka v pajacka, kot pa v hlače, bundo in tako naprej.

...ajoj,naša frkla noče pajacka zjutraj oblečt,ampak hlače in bundo....in pol 12 komadov takole oblečt....imamo dobri vzgojiteljico in pomočnico,ki imata tono potrpljenja in nikol ne pojamrata...čeprav po moje včasih pa že pobentita nad temi cunami,ki jih je treba goro navlečt na malčke...je res bolje poleti,se strinjam..


_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
5.2.2010 10:25:45   
hanna1
in florecita,user posted image user posted image user posted image ,da si tako dobro vse rešila,tud jes moram večkrat kakšno stvar dobro prebavit,da ugotovim,da sploh ni takšen problem,kot je zgledalo na začetku,me tud čustva prvi trenutek rada "odnesejo"user posted image

_____________________________

ko si sam srečen,lahko osrečuješ tudi druge....
===========================================

(odgovor članu hanna1)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
2.4.2010 9:04:20   
pinkulja
upravičeno si razkurjena. tudi jaz imam podobne probleme. v našem vrtcu pa mi kar naprej slačijo otroka. da jim je vroče, baje. naša ni navajena bit v samem bodiju in štraplih sredi zime. sem že večkrat rekla, pa nič. zda j ko je pa 20 stopinj zunaj, pa mi jo oblečejo: štrampli, hlače, bodi, majča, jopica, jakna, kapa. če kaj rečeš, pa je užaljenost tu. ker ne nosi na spomlad več hlač, sem jaz čudna. samo pustit se jim ne smeš. večina staršev je tiho, zato pa je tak.user posted image

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kje je meja vzgojiteljice?!
2.4.2010 9:07:14   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pinkulja

upravičeno si razkurjena. tudi jaz imam podobne probleme. v našem vrtcu pa mi kar naprej slačijo otroka. da jim je vroče, baje. naša ni navajena bit v samem bodiju in štraplih sredi zime. sem že večkrat rekla, pa nič. zda j ko je pa 20 stopinj zunaj, pa mi jo oblečejo: štrampli, hlače, bodi, majča, jopica, jakna, kapa. če kaj rečeš, pa je užaljenost tu. ker ne nosi na spomlad več hlač, sem jaz čudna. samo pustit se jim ne smeš. večina staršev je tiho, zato pa je tak.user posted image


ČISTO sama si kriva, da jo tako oblečejo.

a moraš met res celo omaro v vrtcu?

mojega tako ne morejo napravit iz čisto preprostega razloga: tam mu pustim samo in točno to, kar bi mu naj oblekle....torej nima zdaj več v omarici nobenih štrampel, jope, kape, .....

samo kdo se bo vsak dan sproti sekiral, kaj ma dete v rukzaku, ne?



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pinkulja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?