|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:27:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

A prinesem kokice? user posted image


Pa zobotrebce, ker kokice gredo rade za zobe.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  Bom za vsak slučaj še ščetko pa zobno nitko.


Ma nemoj user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:30:27   
ajsek
Pa saj ni treba zob besno drgnit 15 minut in si s tem čisto uničit sklenine v par letih. 3-minutno ščetkanje zadošča in je nadvse blagodejno tako za posameznika, kot tudi za okolico user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:34:08   
anckabancka
Jaz sem čisto neodgovorna mama, ker svojim trem palčkom umivamo zobe samo zvečer. ampak takrat temeljito. Vsi imajo lepe zobke.
Ne predstavljam si, da bi zjutraj pri vsem hitenju še trem otrokom umivala zobe. Bodo že sami, ko še malo zrastejom zdaj pa je to mission immposibile...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 17:18:20   
trobentic_@
ja anckabancka se strinjam s tabo da si neodgovorna

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 19:19:07   
CatJa
Moja dva si jih obvezno zjutraj, ta večji še enkrat v vrtcu, zvečer pa kakor kdaj user posted image

Ni bilo pa nikoli pri nobenem problem si jih umivat. Uporabljamo pasto brez fluora, čeprav znata oba izpljunit.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 20:58:58   
bskrle
Sem bila na predavanju že 3x, ja dovolj je enkrat na dan.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 21:13:36   
Najaa
Še ena neodgovorna. Zobke ji čistimo samo zvečer. Nekaj časa smo jih tudi zjutraj pa sploh ne vem, zakaj smo nehali. 

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 21:14:22   
blazka
Jest otrokom umivam zobke samo zvečer, prav tako tudi sebi. Se mi zdi bolj pomembno to, da otrok ne baše bonbonov v usta cel dan, da poje še kakšno sadje, jabolko, ipd. Kot pa to, da bi si po vsaki hrani zobke umival. Pa to se mi zdi tudi pomembno, da otroka naučiš, da nima pipe odprte, ko si zobke umiva, pa da si zvečer dobro zobke umije. Jaz si že celo življenje umivam zobe samo zvečer, pa sem čist dobr gor zrastla user posted image . Še to so mi pri približno dvajsetih letih ugotovili, da imam ful sklenino zdrgnjeno. Mi je sama zobozdravnica rekla, da naj si umivam le enkrat na dan, drugače pa naj uporabim zobno nitko.

Za slab zadah zjutraj pa najbolj pomaga, če kaj poješ, pa tudi zdravo je, da ješ zajtrk.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 0:35:36   
nananaja
Meni pa kot najstnici nikoli ni potegnilo, ko sem bila na raznih taborih ali organiziranih počitnicah, da smo imeli čas za jutranje umivanje zob pred zajtrkom, po njem pa nikoli ni bilo dovolj časa. Meni je hrana na pravkar umite zobe bljak. Ne vem, zakaj bi potem otroku, ki bo imel ob prihodu v vrtec zajtrk, umivala zobe, sori kaj morem. Pri nas se trudimo za pravilno higieno zvečer pred spanjem. 

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:30:29   
Luni
Jao, jao user posted image    user posted image
Moj dela v zobozdravstvu in edino pravilo je: preventiva! kaj vse je videl in doživel pri malih in pri velikih otrocih, raje ne govorim. Obvezno jutranje in večerno "česanje" zobkov pri tamalih: ma ni pardona! In če ima otrok slabe mlečne zobe ima slabo predpostavko za stalne, pa ni nujno, da bo imel slabe, vendar več možnosti za anomalije je. Drage moje, obvezno v poduk k otroškemu zobozdravniku. In to, ko je ena omenila, da ji je zobozdravnica rekla, da je zaradi napredka dovolj enkrat na dan: toplo ti priporočam, ne poslušaj je, to ni res!

_____________________________



(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:40:39   
Volga
Samo dajte no, res, da si samo zvečer umiovate zobe? To je pa milo rečeno, malo nagravžno. Nekaj poješ, pa je dobro, jam, vejžde no, pa ne me basat. user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:42:44   
Felicita
Luni, brez zamere, ampak dejstvo je, da zobozdravniki majo neke zelo splošne nasvete; noben ti pa ne pove, da če maš slabo sklenino lahko živiš z zobno ščetko v ustih pa boš stalno pri zobarju, če imaš pa dobre zobe si jih pa lahko 1x na 2 dni umiješ pa bo vse ok. pa mene je hotla zobrca prepričat da nej si rajš zvečer zobe umivam, ker se ponoč nabira zobni kamen na zobeh, pa sm ji lepo razložila o biofilmih in anerobnih žepih in posebnem metabolizmu in kalcijevih soleh in posledičnem nastanku zobnega kamna, pa me je samo čudno gledala, ker ni mela pojma o čem govorim... ker je pač lažje strašit ljudi kot pa jih kej novega naučit, grem stavit da še danes ljudi prepričuje da se ponoč 'zobni kamen nalaga'. in če te zobar prestraši mu pa že verjameš, ne.
aja, pa upam da veste da 'svežina' v ustih je dejansko samo okus mentola od zobne paste... da maš zadah od zob morš met pa resno svinjske in gnile, sicer je pa zadah kot je ena že na 1 strani zapisala dejansko od več drugih zadev.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 5.2.2010 7:45:52 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:47:41   
dory
pri nas je praksa zjutraj in zvečer...nujno..kar je vmes je pa dobrodošlo :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:53:13   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Samo dajte no, res, da si samo zvečer umiovate zobe? To je pa milo rečeno, malo nagravžno. Nekaj poješ, pa je dobro, jam, vejžde no, pa ne me basat. user posted image


se podpišem....bogi ljudje, ki morajo poleg vas delat. In jaz sem ena izmed tistih, ki voham vse, neumiti zobje pa mi dvigujejo želodec. Še huje, ko je sodelavec pil kavo in mi preko mize vzdihnil in je smrad pihnil vame (pa je bilo med nama 2m)...user posted image user posted image user posted image faaaaaaaaaaaaaak nagaružni
Hvala bogu, sva potem dobila vsak svojo pisarno. 

Pa kaj vam ni nič ne rodno? vi sebe ne vohate, drugi pa vas zelo.
Mislim....fuj, nouser posted image . Pa če ste še fino naparfumane zraven...ni boljše kombinacijeuser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil mika -- 5.2.2010 7:54:29 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 7:58:04   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Samo dajte no, res, da si samo zvečer umiovate zobe? To je pa milo rečeno, malo nagravžno. Nekaj poješ, pa je dobro, jam, vejžde no, pa ne me basat. user posted image


se podpišem....bogi ljudje, ki morajo poleg vas delat. In jaz sem ena izmed tistih, ki voham vse, neumiti zobje pa mi dvigujejo želodec. Še huje, ko je sodelavec pil kavo in mi preko mize vzdihnil in je smrad pihnil vame (pa je bilo med nama 2m)...user posted image user posted image user posted image faaaaaaaaaaaaaak nagaružni
Hvala bogu, sva potem dobila vsak svojo pisarno.

Mislim pa kaj vam ni nič ne rodno? vi sebe ne vohate, drugi pa vas zelo.
Mislim....fuj, nouser posted image . Pa če ste še fino naparfumane zraven...ni boljše kombinacijeuser posted image user posted image




Joj, ja, ampak res. Meni ni bolj nagravžne kombinacije kot so zjutraj neumiti zobje in potem povrhu še kava. Fuj. user posted image  Se spomnim, ko sem prišla v novo službo in me je sodelavka uvajala.... Ojej, sem komaj preživela.

Jaz si jih umivam zjutraj in zvečer. Priznam da ko je bil mali še dojenček, sem bila včasih zvečer tako crknjena, da sem samo v posteljo padla brez umivanja zob. Zvečer še prenesem, da grem v posteljo z neumitimi zobmi, da bi šla pa zjutraj od doma z neumitimi zobmi, mi je pa nepojmljivo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 8:42:41   
špelin@
Pri nas je takole: 4 (2 odrasla + 2 starejša otroka) umivamo zobe zjutraj in zvečer, najmlajšemu pa jih umivamo samo zvečer. Pri srednji jih po novem umivajo tudi v vrtcu - po kosilu.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 8:50:08   
diva 4
Jaz mojima otrokoma ( zdaj 6,5 in 4,5 let) , umivam zobke zjutraj in zvečer obvezno in to od prvega zobka dalje.
No , zdaj si jih sama , midva z user posted image pa dokončava.Ko pa sta v vrtcu prišla iz prve v drugo starostno skupino, pa so si zobke tam umivali po kosilu in doma tudi.Enako si tudi midva umivama zobe.Enkrat na dan je pa zame absolutno premalo
user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 8:59:20   
mika
Otroci v vrtcu, kamor hodi naša pupa, si jih umivajo po zajtrku in po kosilu.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 9:17:28   
Shorty_
zjutraj in zvečer, midva 100%, mali jih zvečer midva zjutraj si jih pa ponavadi sama.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
5.2.2010 10:02:34   
Nika v službi
Od prvega zobka naši madam čistimo zobke zjutraj in zvečer, ob vikendih tudi po kosilu, torej 3x dnevno. Vedno z zobno pasto, prej še brez fluora (First Teeth), zdaj pa z otroško pasto s flourom, a brez okusa. Pri nas je bilo z umivanjem zob zelo malo težav - smo imeli eno obdobje na začetku, da se je otepala, pa smo vztrajali, razlagali, se igrali, naredili čiščenje zob zabavno, ker sem preprosto hotela, da se že od malega navadi, da pri določenih stvareh (in čiščenje zob spada mednje) ni odstopanj. Doma, na počitnicah, zdrav, bolan, utrujen, spočit... zobe je treba umit in pika.

Moram reči, da zdaj, pri skoraj 4 letih in pol, naša mala miss zelo lepo skrbi za svoje zobke, vedno si jih najprej sama podrgne, potem pa še midva z možem dokončava.

Žal mi je edino to, da se v našem vrtcu nismo uspeli zmeniti, da bi čiščenje zobkov uvedli tudi v vrtcu po kosilu oz. pred spanjem, zaradi tega smo pač obsojeni, da si med tednom zobke umiva 2x.

Midva z možem prakticirava enako, torej umivanje zjutraj in zvečer, v službi pa imam zobno nitko, ki pride pogosto zelo prav.

Po mojem mnenju higiena zob spada pod splošno higieno, kjer ni odstopanj.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
6.2.2010 23:11:23   
jakaracman
Mi si umvamo vsi 2x dnevno in midva z možem zvečer še nitkanje.
Še nikoli v življenju nisem zapustila doma, da si ne bi prej zobe umila.Zanimivo kaj imate eni vse za izgovor za svojo nehigieno, od št. otrok, pa še kaj.user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
6.2.2010 23:26:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: varuška mb

ko sem bila še otrok so nas učili, da si moramo zobe umivati VSAJ 2-krat na dan, če že ne po vsakem obroku (zajtrk, kosilo, večerja)!


Ko še ni bilo Orbita user posted image user posted image user posted image .

Umivam, večkrat, zaradi okusa, manj zaradi čistoče.
Kot otrok umivala enkrat, zobje so kot biseri. Slabi/dobro zobje so bolj posledica dednosti kot super higiene.

(odgovor članu varuška mb)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
8.2.2010 1:37:35   
nananaja
Slabi/dobro zobje so bolj posledica dednosti kot super higiene.


Se mi zdi, da res. Pri nas se vsi zgražamo nad mojim očetom in njegovo ustno higieno (žalostno, a ne znamo pomagat). Samo ne vem, zakaj imamo vsi ostali 100x več težav z zobmi, z mamo na čelu...

No nekaj drugega je izgled! Tu je kar nekaj na higieni, pa spet ne vse.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 8.2.2010 1:38:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
17.2.2010 13:31:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

Morda bom tudi js zdajle malo groba in nesramna...ampak vam povem da se mi včasih zjutraj (delam kot vzgojiteljica) obrača želodec, ko pestujem kakega otroka, se z njim pogovarjam, pa vonjam, da nima umitih zob...ponavadi so to eni taisti otroci. Si ne predstavljam, da bi jaz mojo zjutraj peljala v vrtec z neumitimi zobmi...fuj!!!!
Naša si zobe umiva samauser posted image , zjutraj in zvečer, ko konča, pa ji postopek ponoviva še midva.

Menim, da nekateri starši prehitro obupate in ne vztrajate. Pri nas je zlo palilo tudi to, da je odprla usta, pihnila, pa sva se midva namrdnila in rekla fuj, smrdiuser posted image  ali pa da po njenem samostojnem ščetkaanju še enkrat pogledava v usta in rečeva..oše dva črvička, hitro jih spravimo ven....ipd.

Za motivacijo pri umivanju sva ji naredila tudi KOLEDAR UMIVANJA ZOBKOV za en teden.
Po umivanju zjutraj pobarva sonček, po umivanju zvečer pa lunico. Na koncu tedna, če je vse pobarvano dobi nagrado...

Sicer pa obstajajo tudi zobne posvetovalnice, kamor se lahko naročiš in pelješ otroka...tam mu dajo tiste rdeče tabletke, ki obarvajo umazane zobke in ko se otroci vidijo, si še kako radi umivajo zob keuser posted image user posted image user posted image


Če se ti ob pestovanju otroka obrača želodec čimprej zamenjaj poklic.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
17.2.2010 13:38:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

jest si drugač celo življenje ščetkam zobe 1x na dan (pa takrat orenk) in mam 2 plombi do zdej... aja, delam pa to vedno zjutrej.



OMG, vidim, da se nekateri res ne dajo...ko sem tole prebrala me je skor kap...FUJ IN FEJ si ne predstavlam da grem v postlo brez umitih zobuser posted image ...pa ne toliko zaradi čistoče kot zaradi svežine.

Bom s tem postom končala mojo debato. Sto ljudi, sto čudi...očitno bom ob takih starših še celotno delovno dobo zjutraj otrokom vonjala postan zadah iz ustuser posted image user posted image user posted image user posted image


Sej sem ti rekel, da zamenjaj službo in to čimprej.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?