|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 7:39:05   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Moj sin je polno dojen do skoraj tretjega leta

user posted image


Ja draga moja prvič je poskusil čaj za prvi rojstni dan. V mojem mleku je bilo vsega dovolj. Danes je osemletniku z neverjetno razvito motoriko, zobozdravnica vedno znova ponavlja, da takšnega otrok, ki bi imel tako zdrave zobe skoraj nikoli ne vidi, v vsem tem času pa je imel samo enkrat ( v osmih letih ) vročino. Dojila sem ga pa do 3 leta.


In to vse zato, ker si skoraj polno dojila do 3. leta? Ja ja, dream on... user posted image  Glej, jaz sem bila dojena do 9. meseca (je mami zaradi zdr. razlogov morala nehat), pa sem bila veliko bolna, brata pa ni dojila niti enkrat, ker dojke sploh povohat ni hotel. Brat je od mene starejši 11 let in takrat ni bilo tako kot danes, ko imaš na policah enih 10 različnih vrst adaptiranega mleka. Takrat se je v lekarni dobila ena vrsta, druga varianta je bila pa mleko v prahu. Nobenega od teh ni sprejel tako, da bi se od tega zadosti najedel in primerno napredoval. Tako je malo kombinirala eno in drugo mleko, pri 4. mesecih pa je morala začeti z GH, ker je začel še tisto minimalno količino mleka, ki ga je popil, zavračat. Brat ni bil nikoli bolan. Samo kakšen blažji prehlad, pa še to šele ko je začel hoditi v šolo. Se je pa ljubezen do mleka vrnila malo pred puberteto. Takrat je šel tudi po liter in več mleka na dan, k sendviču pa obvezno še pol litra jogurta. user posted image

Glede

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:28:39   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

mislim, da je naša draga mati narava z prav določenim namenom določila, da bodo zobki zrasli nekje okrog prvega leta ali malo prej


tako nekako sem razmišljala ... pa nisem vidla smisla, da povem...


in v naravi je mladič mladič, dokler mu ne zrastejo stalni zobje..pol se ga pa zbrca iz gnezda - in iz seskov dokončnouser posted image in materino mleko je hrana za mladiče....torej?user posted image

ne mi o naraviuser posted image


zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:47:11   
bubu10
Ja jz tud mislim,da smoki pa čokolada glih ni za 7m starega user posted image  ampak vsak po svoje! Naš je star 13m pa se še doji pa kokr kaže se bo tud do 3 leta! Sam,da so naši otroc zadovoljni to je najbolj važn,a ne??? user posted image user posted image user posted image  Preveč je obsojanja pa itak vsaka nardi tko k misli,da je najboljš za otroka! user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:48:20   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:49:45   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:55:56   
sonček33
Ulla, meni ni normalno, da otrok do 2. leta ne je GH. Da ne zveči nečesa, da samo pije. Pa tudi če je to materino mleko. Pa četudi je materino mleko nekaj najboljšega.

< Sporočilo je popravil sonček33 -- 5.2.2010 9:56:40 >


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:57:20   
sonček33
Pa ne govorim, da mora jesti smokije in čokolado al pa pripravljene kašice. Normalno je.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 9:59:15   
Ulla80
normalnost je zlo raztegljiv pojemuser posted image

in ko se že tako radi vračamo k naravi, je ziher bolj normalno, da se do dveh let doji, kot pa da je zmiksanega in flaširanega piščanca s koruzo in nevemčimšeuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:00:42   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Pa ne govorim, da mora jesti smokije in čokolado al pa pripravljene kašice. Normalno je.


zakaj pa?

zato ker se mamici pri 11m izteče porodniška in mora v službo otrok pa v vrtec, kjer dobi pred sebe pasulj pa rebrca. zato.
iz vidika otrokovega razvoja, kakršnegakoli, je pa čisto vseeno in nič nenormalno.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:01:23   
Petka09
Joj, kaka tema spet user posted image .
O dojenju rajši ne bom, ker se bo to potem lahko (oz. se itak bo) razvleklo na petnajst strani.

Torej, zakaj dojenčku ne sladkarij in slanih priboljškov? Ja, zaradi istih razlogov kot pri odraslem ne. Oz. pri otroku so ti razlogi še toliko bolj pomembni, ker se otrok še razvija, rabi ogromno drugih koristnih snovi za zdrav razvoj in rast.
Kaj se zgodi, če mu daješ sladkarije in slane stvari? Od sladkarij se bo redil, zobki se prej pokvarijo, pa še razni drugi vplivi na zdravje.... Za slane stvari tudi vemo, kak strup je to, če je tega preveč v telesu. Zakaj torej otroku vse to?
Ma jaz tega moji ne bi dajala že zato ne, ker se mi smili njen mali želodček, ki se komaj še razvija in je prvih 5 mesecev pil samo mleko. In zdej naj začnem s čokolado in smokiji? user posted image  Ma ni variante.
Ne bom pa tega totalno omejevala, ker bo itak deležna sladkarij in otroci imajo radi sladko. Ne bom jo prikrajšala za bombone in kakšno čokoladico, ker vem, kaj je meni to pomenilo, ko sem bla majhna. Ampak to v zmernih količinah in ko bo večja. Otroku do enega leta pa niti pod razno.
Imam pa tudi jaz kolegico, ki svoji tamali daje smokije, čipse, tortice, sladka peciva.... In to tudi že od 7. meseca dalje... Včasih kakšna tortica celo nadomesti popoldansko malico ali večerjo user posted image .

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:04:59   
sonček33
Ulla, ne grem se več user posted image

Vsak po svoje. Prav naj se doji, zvečer, zjutraj...ne pa da je to cel dan. Ker če pa pri 2. ali celo 3. letih prvič poskusi nekaj drugega pa tudi ne vem, kako je na to pripravljen njegov želodec, pa kako to sprejme. Pa saj ti tudi ne ješ tri leta samo eno stvar, pa četudi je še tako zdrava.

Pa ti daš potem vedno nek ekstrem za primerjavo - zakaj glih rebrca pa pasulj?

< Sporočilo je popravil sonček33 -- 5.2.2010 10:06:10 >


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:06:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80


user posted image user posted image




j0J, kak sem vedela, da bo ta zeleni smajliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:08:12   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Ulla, ne grem se več user posted image

Vsak po svoje. Prav nja se doji, zvečer, zjutraj...ne pa da je to cel dan. Ker če pa pri 2. ali celo 3. letih prvič poskusi nekaj drugega pa tudi en vem, kako je na to pripravljen njegov želodec, pa kako to sprejme. Pa saj ti tudi en ješ tri leta samo eno stvar, pa četudi je še tako zdrava.

Pa ti daš potem vedno nek ekstrem za primerjavo - zakaj glih rebrca pa pasulj?


user posted image

ja tko je...to majo v vrtcu na meniju - jaslični oddelek...pa kislo zelje za zajtrk itd.user posted image user posted image

sej ne pravim da je treba, oz. niti ne vidim nekega hudega smisla v tem, niti potrebe...samo malo hecno mi je pa rečt da je nenormalno, da se otrok - mladič - doji, ko je pa to ja najbolj naravna stvar na svetu - za mladičeuser posted image
a ni no?


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:08:39   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80


user posted image user posted image




j0J, kak sem vedela, da bo ta zeleni smajliuser posted image user posted image user posted image


če pa ni drugegauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:09:33   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image


user posted image user posted image



Saj pa je marsikateri enoletnik še lahko brez zobkov in takrat tudi že je ostalo hrano.

Aja, o tem prežvekanju hrane.... A niso včasih to delale mame svojih otrokom? Se spomnim, da mi je tašča govorila, da je njej njena mama rekla, da so včasih tako delali, da so sami prežvečili in dali otroku user posted image  oz. dojenčku.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:10:02   
sonček33
ja tko je...to majo v vrtcu na meniju - jaslični oddelek...pa kislo zelje za zajtrk itd.


no, o tem res ne bi ...


ma nisem rekla nenormalno. Samo ne do tretjega leta brez česa drugega. To pe je nenormalno. Zame!

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:12:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image


user posted image user posted image



Saj pa je marsikateri enoletnik še lahko brez zobkov in takrat tudi že je ostalo hrano.

Aja, o tem prežvekanju hrane.... A niso včasih to delale mame svojih otrokom? Se spomnim, da mi je tašča govorila, da je njej njena mama rekla, da so včasih tako delali, da so sami prežvečili in dali otroku user posted image  oz. dojenčku.


To je delala moja svakinja pri obeh otrocih, pa to niti ni tako daleč nazaj. Meni je to totalno neapetitlih. Sploh nisem mogla gledat, ko jim je dajala za jest. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:12:47   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Ulla, ne grem se več user posted image

Vsak po svoje. Prav nja se doji, zvečer, zjutraj...ne pa da je to cel dan. Ker če pa pri 2. ali celo 3. letih prvič poskusi nekaj drugega pa tudi en vem, kako je na to pripravljen njegov želodec, pa kako to sprejme. Pa saj ti tudi en ješ tri leta samo eno stvar, pa četudi je še tako zdrava.

Pa ti daš potem vedno nek ekstrem za primerjavo - zakaj glih rebrca pa pasulj?


user posted image

ja tko je...to majo v vrtcu na meniju - jaslični oddelek...pa kislo zelje za zajtrk itd.user posted image user posted image

Jp. Pa hrenovke, pa med na kruhu itd. In ko mamica, ki uvaja svojega 11-mesečnika, skoraj na rit pade, se pa še vzgojiteljica strašno začudi: "ja a vaš pa tega do zdaj še ni jedel????"

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:13:21   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

ja tko je...to majo v vrtcu na meniju - jaslični oddelek...pa kislo zelje za zajtrk itd.


no, o tem res ne bi ...


ma nisem rekla nenormalno. Samo ne do tretjega leta brez česa drugega. To pe je nenormalno. Zame!


Se strinjam. Sicer pa, zakaj pa potem samo do 3. leta? Zakaj pa ne še naprej če je to tako fajn in dovolj hranljivo ipd.? 

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:13:22   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image


user posted image user posted image



Saj pa je marsikateri enoletnik še lahko brez zobkov in takrat tudi že je ostalo hrano.

Aja, o tem prežvekanju hrane.... A niso včasih to delale mame svojih otrokom? Se spomnim, da mi je tašča govorila, da je njej njena mama rekla, da so včasih tako delali, da so sami prežvečili in dali otroku user posted image  oz. dojenčku.


seveda, posledica zgoraj napisanega - enoleten otrok MORA jest drugo hrano, ker pač živimo v takem času. če mu je pa nebi blo treba, mu je pač nebi blo in eden od prvih pogojev za hranjenje so zobje, nobena žival ne sili mladičev s čimerkoli, dokler mladiču ne zrastejo zobje, to smo spet samo ljudje tok pametni, sam tko je. bi blo pa fajn podaljševat porodniško, ker otroku še niso zobje zrastliuser posted image

kar se pa prežvekovanja tiče - ja, včasih so res tko delale, seveda je to navzgravžno, ampak recimo da včasih tud niso pojedle tolk enga cukra in šita in ni blo tolk kariesa itd. ki se seveda vse s slino prenaša.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:19:11   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80



zakaj pa pol turite 4mesečnikom, brez enga samega zobka kašice itd?



saj bi mu lahko zadeve tudi naprej prežvekala, ne?user posted image


user posted image user posted image



Saj pa je marsikateri enoletnik še lahko brez zobkov in takrat tudi že je ostalo hrano.

Aja, o tem prežvekanju hrane.... A niso včasih to delale mame svojih otrokom? Se spomnim, da mi je tašča govorila, da je njej njena mama rekla, da so včasih tako delali, da so sami prežvečili in dali otroku user posted image  oz. dojenčku.


seveda, posledica zgoraj napisanega - enoleten otrok MORA jest drugo hrano, ker pač živimo v takem času. če mu je pa nebi blo treba, mu je pač nebi blo in eden od prvih pogojev za hranjenje so zobje, nobena žival ne sili mladičev s čimerkoli, dokler mladiču ne zrastejo zobje, to smo spet samo ljudje tok pametni, sam tko je. bi blo pa fajn podaljševat porodniško, ker otroku še niso zobje zrastliuser posted image

kar se pa prežvekovanja tiče - ja, včasih so res tko delale, seveda je to navzgravžno, ampak recimo da včasih tud niso pojedle tolk enga cukra in šita in ni blo tolk kariesa itd. ki se seveda vse s slino prenaša.



To, da ni blo toliko kariesa pa težko verjamem da drži, ker tudi takšne ustne higiene, skoraj obsedenosti z ustno higieno, kot jo poznamo danes, ni bilo.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:21:39   
Ulla80
To, da ni blo toliko kariesa pa težko verjamem da drži, ker tudi takšne ustne higiene, skoraj obsedenosti z ustno higieno, kot jo poznamo danes, ni bilo.


to je vse vzrok-posledica. včasih ga sigurno ni bilo toliko, potem pa ko se je slabšala prehrana, se je seveda začelo pojavljati katastrofalno stanje v ustnih votlinah, posledica tega pa je včasih res prav obsedena ustna higienauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:22:36   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

To, da ni blo toliko kariesa pa težko verjamem da drži, ker tudi takšne ustne higiene, skoraj obsedenosti z ustno higieno, kot jo poznamo danes, ni bilo.


to je vse vzrok-posledica. včasih ga sigurno ni bilo toliko, potem pa ko se je slabšala prehrana, se je seveda začelo pojavljati katastrofalno stanje v ustnih votlinah, posledica tega pa je včasih res prav obsedena ustna higienauser posted image



Eh, daj, karies gor ali dol, da otroku prežvekuješ hrano, je nagravžno pa pika. user posted image

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:23:56   
Ulla80
seveda jeuser posted image a kej drugega trdim? sam pravim da se ne gre ozirat na to, kaj so včasih počeli - pač so. so jim pač prežvekovale hrano. dons pa nam ni treba. in včasih so tud v jamah živeli in jim ni blo hudgauser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Čokolada in ostale sladkarije
5.2.2010 10:24:48   
sonček33
včasih so tud v jamah živeli in jim ni blo hudga


ekstremistkauser posted image

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?