|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Akvarij
24.2.2010 14:21:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Klaudia, mislila sem "prekopirat" tvoj akvarijuser posted image . Neonke, moliji, čistilci... Kaj bi pa ti dala not na mojem mestuuser posted image Lep dan ti žellimuser posted image


kupi si kaksno knjigo o akvaristiki,ce je ze nimas.Mi smo sli v to popolnoma nevedni,smo mislili,da vse ribe skupaj sodijo,niti nismo imeli pojma kako se voda menja,ker je vsak svetoval drugace.pa ribice in vse potrebno kupuj pri res dobrem akvaristu,da ti bo znal svetovati.
meni npr.so zelo zelo vsec skalarke,a jih nimamo,ker si je hcerka zazelela bojne ribice.Ti dve vrsti pa ne sodita skupaj.

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Akvarij
24.2.2010 19:47:47   
noranate
Kleopatra, hvala za odgovoreuser posted image . Saj vsak dan visim na akvazinu pa  aquanubisuuser posted image . Saj sem se že velik naučila, še več pa se moram. Sam zdaj me pa mož pregovarja naj še mal počakam z akvarijem, da bi prej talno oblogo zamenjal..... Pa jaz ne morem več čakatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Akvarij
25.2.2010 16:56:30   
Splišni
Jaz ima v akvariju neonke, gupije, mečke, somčke in lepo sobivajo.

Imela sem že veliko mladih, gupijev in mečkov, ki sem jih oddala, nekaj jih imam v akvariju.

Mi je pa nekaj zanimivo, pa ne vem, če je to naravno. Nmreč ko mladica toliko zraste, da se začne razmnoževat, njena mati in oče pogineta. Take so moje izkušnje, pa zdaj ne vem, ali je slučajno tako prišlo, kakšna bolezen ravno pri teh starejših ribah, mladim in neonkam in somčkom (ki niso živodorke in nimajo mladic) ni pa nič, ali pa narava poskrbi za to, da starši in otroci nimajo otrok.

Aja, pa še nekaj: a veste,d a se mladicam ne sme dajat vitaminov? No, jaz zdaj vem, samo sem na žalost uspela cel zarod proč spravit. Razen ena, najmanjša, tini mini ribica je preživela. Očitno je bila najmanj požrešna, pa je najmanj teh vitaminov pojedla.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Akvarij
27.2.2010 18:41:17   
noranate
Punce, a je mela katera težave s tistimi črnimi kosmatimi algami? Mami jih ima, očitno je problem s svetlobo, sem ji danes vseen kupila 3 srebrne lisičke, upam da bodo ugnale to "nesnago"user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Akvarij
28.2.2010 17:40:09   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Punce, a je mela katera težave s tistimi črnimi kosmatimi algami? Mami jih ima, očitno je problem s svetlobo, sem ji danes vseen kupila 3 srebrne lisičke, upam da bodo ugnale to "nesnago"user posted image


To so bradate alge. Ena redkih vrst alg, ki jih lisičke ne jejo. In zelo trdovratne za povrhu. Najlažje se jih rešiš tako, da akvarij razkužiš z varekino... seveda ko rib ni notri... in niti rastlin. Zelo zapleten proces pa še ni 100%.
Stvari razkužiš s čisto varekino, rastline pa 6% mešanico z vodo (namakaš max 2min).


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Akvarij
1.3.2010 12:31:44   
Urshy78
pa odpravit je potrebno vzrok za rast alg.(preveč ali premalo svetlobe,..... )v nasprotnem primeru se bodo ponovno razrastle

_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   Akvarij - težave z novimi ribicami
15.4.2010 13:13:55   
loremi
Pozdravljene,
imam eno vprašanje, ne vem, če bo katera poznala odgovor na to, hvalaa za vsakršno mnenje.
Imam 70l akvarij s pravimi rastlinami, ribice pa so 3 neonke, 6 teter, 3 ribe čistilci in en polžožeri polž. In včeraj sem šla dokupit neonke, ker jih je premalo, kupila sem 6 micenih ribic, velkih okol 1cm. In danes opazim, da so samo še 4. user posted image user posted image user posted image
Kako je to možno? Kaj se dogaja? Moja misel - je možno, da se nanje spravijo ribe čistilci? Enostanvo ne vem, kako nej dam v akvarij nove ribice, če pa potem takole zginjajo. user posted image  user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Akvarij - težave z novimi ribicami
15.4.2010 17:02:48   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

Pozdravljene,
imam eno vprašanje, ne vem, če bo katera poznala odgovor na to, hvalaa za vsakršno mnenje.
Imam 70l akvarij s pravimi rastlinami, ribice pa so 3 neonke, 6 teter, 3 ribe čistilci in en polžožeri polž. In včeraj sem šla dokupit neonke, ker jih je premalo, kupila sem 6 micenih ribic, velkih okol 1cm. In danes opazim, da so samo še 4. user posted image user posted image user posted image
Kako je to možno? Kaj se dogaja? Moja misel - je možno, da se nanje spravijo ribe čistilci? Enostanvo ne vem, kako nej dam v akvarij nove ribice, če pa potem takole zginjajo. user posted image  user posted image  user posted image user posted image


katero vrsto "čistilcev" pa imaš? če so večji je čisto možno, da so ti jih požrli. ja pa tudi možno, da so ti ušle za oz jih je potegnilo v filter.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Akvarij - težave z novimi ribicami
15.4.2010 18:08:01   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78
katero vrsto "čistilcev" pa imaš? če so večji je čisto možno, da so ti jih požrli. ja pa tudi možno, da so ti ušle za oz jih je potegnilo v filter.

Čistilce imam vrste "oklepničar", vsi trije so takšni, da se lahko prisesajo npr. na steklo akvarija. Sem pa vzela ven filtrirne pene in ribic ni videti  notri. Sicer je posoda za filter res črna, ampak ribic notri ni videt.
Zdej pa ne vem, a so ti čistilci ponoč bolj aktivni, ko ribice "spijo", bolj na mestu mirujejo, počivajo, pa da se je takrat nanje spravil user posted image . V glavnem me skrbi, da ne bodo v naslednjih dneh šle vse user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Akvarij - težave z novimi ribicami
15.4.2010 19:02:27   
Urshy78
verjetno imaš pikčaste oklepne somiče ali kaj podobnega. te ribe kakor jaz vem zrastejo okoli 7 cm. so pa dejavnie ponoči ko ostale ribice spijo in so ti jih po vsej verjetnosti na žalost res pomalicali.
kaj dosti ne moreš naresti, lahko samo upaš, da ti ne bo izginila še kakšna neonka. ko jih boš pa nasledjič kupovala, pa vzami raje malo večje.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Akvarij - težave z novimi ribicami
15.4.2010 19:55:38   
loremi
Ja, se mi  je zdelo, da bo tako.
Sem se pa že veselila, da bom imela te male ribice in bojo počasi rasle, sta pa kar dve ponoči zginili in vprašanje, kako bo z ostalimi. user posted image
Imam res te pikčaste somiče in sem premišljevala, da oni so res nočni vragi, ko ribice spijo in so si jih privoščli, ggrrrrr.
Hvala ti za mnenje!

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?