|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
11.2.2011 14:39:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 14:52:32   
K_a_t_i
Nisem sicer Hope, ampak evo - naš "tavelik", ko je bil star točno 2 leti (velik je bil okrog 90cm - no, ta bunda in hlače na sliki so 86 cifra user posted image ):
user posted image

in pri 3. letih in 3h mesecih (novejše slike žal nimam - bo pa 27.2. star 4 leta in sedeža še nima čisto gor - velik je cca 105cm.):
user posted image

Vidim pa zdej, da ima tale Puky samo 3,2 kg (kettler jih ima 4,5 pa se mi je zdel takrat najlažji) - tko da to je pa dodaten plus za Pukyja (ki ga sicer ne poznam).


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 11.2.2011 14:57:19 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
11.2.2011 14:57:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 15:20:49   
tinaaja
Kok pa zna bit moteca ta policka za noge al karkoli ze je tisto pri Puky? 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 15:39:24   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Točno to smo mi opazili. Kupili smoo kettlerja brez napihljivih koles, so ožja in manjša. Tega smo kupili http://www.igrarija.com/vozila/poganjalci/dvo-kolesni-poganjalci/poganjalec-speedy-10-kettler.html


Hope2 - a je tale v resnici primeren za 2-letnika? tale mi je sprejemljiv, poleg tega pa gledam se tegale: http://www.kakadu.si/poganjalci-za-najmlajse/101-poganjalec-puky-lrm-moder.html, kjer pise, da je visina sedeza ze pri 29cm, kar je odlicno.



Sicer sem že pozna, pa vseeno

Naš ga je prvič zajahal pri 18 mesecih, takrat je moral imet obvezno obute čevlje, da je bil malo višjiuser posted image , pa je bil nared za učenje. Je pa ratal hitro jezen, ker mu ni šlo tako gladko kot pri avtu poganjalcu, zato smo ga mal skrivali- grdi mi. Pri 20-22 mesecih pa ga je obvladal v nulo, dirkanje, divjanje po hribu navzdol z dvignjenimi nogami, vožnja slaloma, rikverc vožnja.... Je pa naš malo večji od povprečnega vrstnika.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 15:44:42   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kok pa zna bit moteca ta policka za noge al karkoli ze je tisto pri Puky? 


Tega nimamo in ne znam komentirat, ampak vidim pri našemu, ko divja in ne pazi, da velikokrat brcne oz se zadane v tisti železni del, ki je okoli zadnjega kolesa- tam ko se štanga razcepi. Poglej drugo sliko od kati. Tak, da bi rekla, da vsaka širša zadeva med nogami ovira vožnjo. Al ap se navadi in pač poganja z bolj širom nogamiuser posted image . Nisem najbrž veliko pomagalauser posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 15:58:20   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kok pa zna bit moteca ta policka za noge al karkoli ze je tisto pri Puky? 


Tega nimamo in ne znam komentirat, ampak vidim pri našemu, ko divja in ne pazi, da velikokrat brcne oz se zadane v tisti železni del, ki je okoli zadnjega kolesa- tam ko se štanga razcepi. Poglej drugo sliko od kati. Tak, da bi rekla, da vsaka širša zadeva med nogami ovira vožnjo. Al ap se navadi in pač poganja z bolj širom nogamiuser posted image . Nisem najbrž veliko pomagalauser posted image


Hvala -saj si podobno mislim, ampak ta kettler mi sploh ni vsec vizuelno, tko da sem bila ze vesela tega pukyja..


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poganjalec - dvokolo
11.2.2011 20:35:08   
skuštrana
Tinnaja, Kakadu stalno organizira preizkušanje poganjalcev, poglej na njihvi fb strani user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poganjalec - dvokolo
12.2.2011 16:57:59   
ksenjaka
Na spletni strani piše od 85. 75cm ima naš 8,5 mesečnik... A je to dejansko kdo sprobal? Se mi namreč zdi precej "neposrečeno", da ima tako široko "štango" tam, kjer so noge - se ne drgne otrok vanjo, ko se poganja? To, da bi dal noge gor na "poličko" vmes, ko se vozi, je pa itak nemogoče 

Tale je od 75 cm http://www.kakadu.si/poganjalci-za-najmlajse/97-poganjalec-pukylino.html

je pa po moje cool, da otrok že hodi takrat ko ima takega. Naš npr. še ni....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poganjalec - dvokolo
13.2.2011 14:28:39   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjaka

Tale je od 75 cm http://www.kakadu.si/poganjalci-za-najmlajse/97-poganjalec-pukylino.html

je pa po moje cool, da otrok že hodi takrat ko ima takega. Naš npr. še ni....


To ni tak poganjalec, ki so ga punce želele user posted image - sicer pa - takle kettlerjev otroke "meče na nos". A je ta kej bolj stabilen?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ksenjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poganjalec - dvokolo
13.2.2011 19:02:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

o, hvala! user posted image  evo, sm ga lihkar narocila! user posted image


metulj, tega od Kakaduja sem tudi jaz gledala. Fajn se mi zdi to, da se da ne samo sedež ampak tudi balanco nastaviti po višini. Daj pls sporoči, kakšen se ti zdi, ko ga dobite oz. kako se zdi tamalemu. user posted image  Razmišljam, da bi ga jaz tudi naročila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
13.2.2011 21:54:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 10:40:23   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Katy78 - narocila sm Kettlerja user posted image  opazovala sm starejsega, pa sm ugotovila, da bi tamalega tista policka med nogami verjetno motila.


Aja, jaz sem razumela, da si tistega iz Kakaduja. user posted image Ja, sej sva z možem gledala, da je med nogami res precej široko... Kettler pa nima nastavjive balance... Eh, moram še malo premislit. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 11:18:18   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Katy78 - narocila sm Kettlerja user posted image  opazovala sm starejsega, pa sm ugotovila, da bi tamalega tista policka med nogami verjetno motila.


Aja, jaz sem razumela, da si tistega iz Kakaduja. user posted image Ja, sej sva z možem gledala, da je med nogami res precej široko... Kettler pa nima nastavjive balance... Eh, moram še malo premislit. user posted image



Mamice uporabnikov/uporabnic  - je nenastavljiva balanca moteca?


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 12:40:41   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

Katy78 - narocila sm Kettlerja user posted image  opazovala sm starejsega, pa sm ugotovila, da bi tamalega tista policka med nogami verjetno motila.


Aja, jaz sem razumela, da si tistega iz Kakaduja. user posted image Ja, sej sva z možem gledala, da je med nogami res precej široko... Kettler pa nima nastavjive balance... Eh, moram še malo premislit. user posted image



Mamice uporabnikov/uporabnic  - je nenastavljiva balanca moteca?



Ja, bi bilo res fajn, da katera pove. user posted image Ker ne vem, če mu zic dvigneš, balanca pa ostane na enaki višini - a ni to potem moteče? user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 12:45:28   
livia
Mi imamo likeabike in se balanca ne nastavlja, pa nas/jo nič ne moti.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 16:24:31   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: livia

Mi imamo likeabike in se balanca ne nastavlja, pa nas/jo nič ne moti.


Naemu smo pri kettlerju že dvignili zic in ga prav nič ne moti, da balance nismo dvignili. Se mi zdi, da je to samo šminkauser posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 17:57:06   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: livia

Mi imamo likeabike in se balanca ne nastavlja, pa nas/jo nič ne moti.


Naemu smo pri kettlerju že dvignili zic in ga prav nič ne moti, da balance nismo dvignili. Se mi zdi, da je to samo šminkauser posted image



Meni se pa dvig balance me zdi glih šminka. user posted image  Zakaj pa je potem pri kolesu nastavljiva balanca? Verjetno z določenim namenom, a ne? Ko gre zic gor je že zaradi same drže nekako samoumevno, da gre tudi balanca gor. Saj ne gre toliko za to, ali moti ali ne - saj se lahko voziš z nizko balanco, koliko je pa dobro za samo držo, je pa druga stvar. Ne vem no, mogoče je pri poganjalcu drugače oz. odvisno, koliko časa ga uporabljaš in koliko dviguješ zic... Kaj pa vem... Cela znanstvena fantastika iz enega poganjalca. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 14.2.2011 17:59:04 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 18:40:10   
Hope2
Lej tole je mini poganjalec z 10 colskimi gumami in ne nek ornk bicikel. Otrok ga hitro preraste in presedla na 10 ali 12 colsko kolo v 1 letu. V teh 1 letu največ 2 letih otrok toliko ne zraste in tele premikanja so v parih cm 1-4cm in to res ni ne vem kaka razlika. Za to kar pišeš je pomembno pri biciklih, ki jih otroci rabijo več let, v tem času zrastejo precej več.
Zakaj misliš, da nima praktično noben poganjalec možnost premikanja in zakaj ravno ta, ki jo ima, je že itak čist mimo s tisto počivalno prečko vmes- to je čist bedasto, ker otrok s tem nima kaj počet, kvečjemu ga moti.

Znanstevno fantastiko pa si si sama naredilauser posted image . pred 1 letom je bil samo like a bike in kettler (10 colski) in so vsi otroci preživeli vožnje, vsi lepo vozijo bicikle... pa brez kompliciranjauser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.2.2011 18:43:21 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 19:00:25   
Hope2
Še to. Če pogledaš malo slike je videt, da kakadujev ima na videz manjšo razliko balanca/sedež- otrok ima nižje roke kot pri kettlerju. Če pogledaš drugo sliko od kati, ko je že sedež dvignila višje, ima otrok še vedno precej visoko roke in prav nič ne rabi balance dvigovat. Lahko da videz vara, ampak če je tebi to ključnega pomena, pejdi v trgovino in premeri oba

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 19:35:25   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Lej tole je mini poganjalec z 10 colskimi gumami in ne nek ornk bicikel. Otrok ga hitro preraste in presedla na 10 ali 12 colsko kolo v 1 letu. V teh 1 letu največ 2 letih otrok toliko ne zraste in tele premikanja so v parih cm 1-4cm in to res ni ne vem kaka razlika. Za to kar pišeš je pomembno pri biciklih, ki jih otroci rabijo več let, v tem času zrastejo precej več.
Zakaj misliš, da nima praktično noben poganjalec možnost premikanja in zakaj ravno ta, ki jo ima, je že itak čist mimo s tisto počivalno prečko vmes- to je čist bedasto, ker otrok s tem nima kaj počet, kvečjemu ga moti.

Znanstevno fantastiko pa si si sama naredilauser posted image . pred 1 letom je bil samo like a bike in kettler (10 colski) in so vsi otroci preživeli vožnje, vsi lepo vozijo bicikle... pa brez kompliciranjauser posted image


Sej nisem rekla, da si mi jo ti. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 19:54:51   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Lej tole je mini poganjalec z 10 colskimi gumami in ne nek ornk bicikel. Otrok ga hitro preraste in presedla na 10 ali 12 colsko kolo v 1 letu. V teh 1 letu največ 2 letih otrok toliko ne zraste in tele premikanja so v parih cm 1-4cm in to res ni ne vem kaka razlika. Za to kar pišeš je pomembno pri biciklih, ki jih otroci rabijo več let, v tem času zrastejo precej več.

Naš sinko že 2 leti "goni" like-a-bike in ne kaže nobene tendence, da bi presedlal na kolo. Je ravno dopolnil 5 let. Še dobro, da ima tak poganjalec, kateremu se lahko nastavi tako sedež kot krmilo.

Zakaj misliš, da nima praktično noben poganjalec možnost premikanja in zakaj ravno ta, ki jo ima, je že itak čist mimo s tisto počivalno prečko vmes- to je čist bedasto, ker otrok s tem nima kaj počet, kvečjemu ga moti.

Večino poganjalcev, ki jih vidim ima nastavljivo oboje.

Znanstevno fantastiko pa si si sama naredilauser posted image . pred 1 letom je bil samo like a bike in kettler (10 colski) in so vsi otroci preživeli vožnje, vsi lepo vozijo bicikle... pa brez kompliciranjauser posted image

Mi imamo že 2 leti Hudoro, ki ima nastavljivo oboje. Večji model ima celo zavoro.

Zdaj je prerasel malega, kolesa še ne mara, pa bo malo Hudoro dobila hči (2-leti), sin pa verjetno dobi "tavečji" model Hudore.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Poganjalec - dvokolo
14.2.2011 21:17:43   
K_a_t_i
Našega nič ne moti, da se balanca ne dvigne. Saj kaj pa on ve user posted image . On samo goni! Bom probala naslednjič, ko bo gor, spet kako slikco naredit. Samo ne vem kdaj bo to, je ravno včeraj dobil skirco in zdej je to "in" user posted image (ja, naš je fanatik na vse kar ima koleščke - poganjalc, kolo, rolerji, skirca,... - če nam še kaj manjka, mi javite user posted image )

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Poganjalec - dvokolo
15.2.2011 7:12:05   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Lej tole je mini poganjalec z 10 colskimi gumami in ne nek ornk bicikel. Otrok ga hitro preraste in presedla na 10 ali 12 colsko kolo v 1 letu. V teh 1 letu največ 2 letih otrok toliko ne zraste in tele premikanja so v parih cm 1-4cm in to res ni ne vem kaka razlika. Za to kar pišeš je pomembno pri biciklih, ki jih otroci rabijo več let, v tem času zrastejo precej več.

Naš sinko že 2 leti "goni" like-a-bike in ne kaže nobene tendence, da bi presedlal na kolo. Je ravno dopolnil 5 let. Še dobro, da ima tak poganjalec, kateremu se lahko nastavi tako sedež kot krmilo.

Zakaj misliš, da nima praktično noben poganjalec možnost premikanja in zakaj ravno ta, ki jo ima, je že itak čist mimo s tisto počivalno prečko vmes- to je čist bedasto, ker otrok s tem nima kaj počet, kvečjemu ga moti.

Večino poganjalcev, ki jih vidim ima nastavljivo oboje.

Znanstevno fantastiko pa si si sama naredilauser posted image . pred 1 letom je bil samo like a bike in kettler (10 colski) in so vsi otroci preživeli vožnje, vsi lepo vozijo bicikle... pa brez kompliciranjauser posted image

Mi imamo že 2 leti Hudoro, ki ima nastavljivo oboje. Večji model ima celo zavoro.

Zdaj je prerasel malega, kolesa še ne mara, pa bo malo Hudoro dobila hči (2-leti), sin pa verjetno dobi "tavečji" model Hudore.


Jaz sem govorila o 10 colskih, če se ne motim je hodura 12 colska, vsaj na tem linku so vsi 12 colski. Večina poganjalcev ima regulacijo, ker je tudi vičina poganjalcev 12 colskih. 10 colski so že tako ali tako redki, pa res nima skoraj noben regulacije in tako like a bike, kot kettler sta med najboljšimi, pa vseeno nimata regulacije balance (livia ima like a bike, pa pravi da nima regulacijeuser posted image ). 10 colske gume so majhne, otrok ga hitro preraste. 12 colske gume pa so čist nekaj drugega, so tako velike, da jih lahko ima otrok vse do 7 leta. Tudi največ otrok začne 12 colskimi bicikli. Seveda so izjeme in poznam otroka, ki vozi 10 colski bicikel pri 3 letih brez pomožnih gum in moja sestrična, ki je začela vožnjo šele v 3 razredu OŠ na 14 colskem.

Moj 5 letni nečak ima 12 colski bicikel in mu še vedno ustreza in mu tudi še bo nekaj časa. Ko se pa spravi na naš 10 colski kettler pa je poganjalec premajhen, itak da otroku gre vožnja, ampak to ni to, otrok je prevelik za poganjalec

Je pa tudi vse odvisno od velikosti otroka. Naš 2-letnik je velik za 3 letnika in drugo leto, če ne že letos poleti/jeseni gre na 12 colski bicikel, se mi zdi brezveze gonit premajhno zadevo. Glavna stvar naj bo letom primerna, tale mali kettler pa mu bo itak ostal, ampak kot pomožna stvar. Tako kot še zdaj vedno goni štirikolesni poganjalček, ki ga je vozil pri 9 mesecih. Zato sem tudi rekla da je "šminka", ker mam mnenje, da take stvari morajo rasti z otrokom in bomo mi raje prej menjali za večjega, kot pa bi rabili dvigovati balanco. Če pa je nekomu bolj pomembna visoka balanca, visok sedež in ob tem premajhe gume (10) in ogrodje, pa bo pač kupil takega, ki se da vse regulirat in bo gonil tako zadevo 5 let. Stvar presoje starševuser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.2.2011 7:26:44 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Poganjalec - dvokolo
16.2.2011 11:49:18   
sazi
Hope - se strinjam s tabo. Sem zdaj pogledala in je res bistvo razlike v velikosti - torej bistvena razlika in potrebe pri 10 ali 12 colah.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?