|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če nimaš ...
4.3.2010 18:27:20   
Siegerin
Tole se mi zdi dokaj bizarno; zagrožena kazen, če nekdo dojenčka prevaža v naročju ali nima ustreznega avtosedeža, je kaznovan s 120 evri, če pa malo preveč pohodimo gas, je se pa takoj pogovarjamo s policisti od 300 evrov naprej ...

Nekako sem mnenja, da bi moralo biti varovanje otrok v prometu bistveno bolj stroge in zadeve bolj nadzovorovane s strani pristojnih inštitucij. Morda je res nerodno, ker so otroški sedeži relativno dragi in strokovna javnost straši pred rabljenimi sedeži, ki pač niso prilagojeni otroku ...

Bolj pametno kot oglaševat varnost v prometu se mi pač zdi subvencionirati nakup kakovostnega otroškega sedeža. Včasih mi ti prevetivni ukrepi res niso jasni- da se 70.000 eurov, da se vrti oglas jokajočega otrokauser posted image na TV, ki svari proti zlorabi alkohola, a s tem denarjem bi lahko vsaj 7000 slovenskim družinam subvencionirali nakup otroških avtosedežev, ....

Bo bolje, kajne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
4.3.2010 19:10:46   
Anonimen
ideja sploh ni slaba.
kot sem že danes prebrala na RRju: vse je stvar organizacije.

ali še kdo prevaža otroka brez avtosedežka? že dolgo nisem opazila tega...

(odgovor članu Siegerin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
4.3.2010 19:18:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

ali še kdo prevaža otroka brez avtosedežka? že dolgo nisem opazila tega...


pridi v Prekmurjeuser posted image

meni se pa zdi, da je čedalje več otrokov neprivezanih, naslonjenih na prednja sedeža v sredini...ali pa kar v maminih naročjih.

pa ne, da se gre za pomanjkanje denarja za nakup sedeža. v bistvu sem bila zgrožena ravno tam, kjer je nakup sedeža mala malica.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
4.3.2010 19:28:26   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

ideja sploh ni slaba.
kot sem že danes prebrala na RRju: vse je stvar organizacije.

ali še kdo prevaža otroka brez avtosedežka? že dolgo nisem opazila tega...


Jaz to videvam vsakodnevno - pred šolo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
4.3.2010 20:48:53   
urška76

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

ali še kdo prevaža otroka brez avtosedežka? že dolgo nisem opazila tega...


pridi v Prekmurjeuser posted image

meni se pa zdi, da je čedalje več otrokov neprivezanih, naslonjenih na prednja sedeža v sredini...ali pa kar v maminih naročjih.

pa ne, da se gre za pomanjkanje denarja za nakup sedeža. v bistvu sem bila zgrožena ravno tam, kjer je nakup sedeža mala malica.user posted image


Ni treba v vaše konce, tuki v centru Ljubljane je nepripetih otrok, pa tistih v naročju mamic polno. Grrr
Vsakemu takemu želim, da ga policaji ustavijo in oglobijo prej, predno se otroku kaj naredi.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
5.3.2010 9:27:46   
Siegerin
Pa ravno to je zaskrbljujoče- ljudje varnostna opozorila dejansko jemlejo preveč lahkotno- žal večina ugotovi kako pomembna je varnost šele takrat, ko res doživijo neko nesrečo. "Meni se pač to ne more zgoditi," je pač slaba filozofija, kar zadeva varovanje otrok.

Premik se po mojem mnenju mora zgoditi v miselnosti staršev, k temu pa seveda lahko pripomorejo prevntivni ukrepi vladnih institucij. A tudi z višinami glob se nakako signalizira odnos pristojnih institucij do prioritetnih problematik v prometu ....

Tako da ploskam vsem, ki so za to, da bi morali poostriti nadzor nad doslednoo uporabo otroških avtosedežev in sankcije v ta namen.user posted image


(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
5.3.2010 13:26:39   
barni
Jaz sem pred casom postavila vprasanje ali prevec kompliciram, ko sem od babice izvedela, da je mojega otroka iz vrtca pripeljala v avtu brez avtosedeza, samega na zadnjem sedezu, se ni imel 2 leti.

Je pa slo zato, da sama nisem mogla po otroka, malo je dezevalo, ampak racunala sem, da bo sla po potroka pes, saj je vrtec precej blizu.

Pa sem dobila od vecine odgovor v smislu, da naj bom vesela, da je sploh sla po otroka in da ni nic hudega, ce je to naredila.

No nisem je vec prosila, je pa res, da mi pred tem dogodkom niti na kraj pameti ni padlo, da bi to lahko kdo storil. Zato sem bila toliko bolj sokirana. Nisem ji nic rekla, samo zapomnila sem si. Avtosedeza ji ne bom kupila, se bom sama potrudila da bom hodila po otroka.

(odgovor članu Siegerin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
5.3.2010 19:09:48   
Siegerin
Draga barni,

meni se nikakor ne zdi, da si pretiravala. Zares lepo je, da si skrbna mama in da si pozorna na take stvari. Res pa je, da babica morda sploh ne ve, da bi moral otrok biti ustrezno zavarovan- saj veš, včasih so bili varnostni predpisi manj strogi in sistemi varovanja manj izpopolnjeni...

Najbolje bi se bilo pogovoriti z njo in jo opozoriti o morebitnih nevarnostih in kaznih, ki pretijo v primeru neuporabe otroških sedežev. Če je že tako prijazna, da ti priskoči na pomoč, je res škoda zapreti si to opcijo. Pa dobro opravi! LP

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
10.3.2010 13:06:24   
poli*
Se z vsem zgoraj napisanim strinjam. Tudi jaz sem dosledna pri pripenjanju v avtosedež in zato smo tudi kupili še enega za babico. Čeprav se je v njem peljala do sedaj šele 3x je to obvezna in dobra naložba.

Mene pa velikokrat zmoti nekaj drugega. Velikokrat opazim v avtomobilih otroške sedeže, ki so stari preko 10 ali 15 let in za moje pojme niso več primerni za prevažanje otroka, ker so svoje dali že skozi. Kaj menite?

(odgovor članu Siegerin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
10.3.2010 18:11:01   
kokii
Ja, stare sedeže je absolutno treba zamenjati. Se mi zdi, da je od takrat sama varnost kar precej napredovala.

Kar se pa tiče kazni, se pa strinjam - za take primere bi morale biti bistveno višje. Trenutno se staršem bolj "splača" plačati kazen, kot pa kupiti spodoben sedež. Ampak očitno ne razmišljajo tako kot jaz - ker nikoli ne veš kaj se ti lahko zgodi, kdaj te zanese... Mene je malo pomirilo, ko sem zaključila tečaj varne vožnje, ker te dajo v vse tiste zoprne situacije, v katerih včasih instinktivno odreagiraš ravno obratno kot je prav. Razmišljam, da bi šla še enkrat z zavarovalnico Triglav, sploh ker trenutno kot mlada družina dobiš bon za 30 evrov za nakup otroškega sedeža. Sodelavka je bila nekaj časa nazaj in naj bi bil tečaj prilagojen za mlade družine.

A ima še kdo kaj izkušenj s tem?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
11.3.2010 13:31:55   
barni
Siegerin, nasa babica zelo dobro ve, da se otrok vozi v avtosedezu. Je tudi s tezavo povedala, da je sla po otroka z avtom in ga peljala na zadnejm sedezu. Takrat nisem nic rekla, in zdaj tudi ne bom. Samo ce jo slucajno se kdaj prosim, ce gre ponj, ji recem, ce grejo pes, sicer se bom potrudila sama. Mislim, da ji je s tem vse jasno.

(odgovor članu kokii)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
6.4.2010 9:29:37   
Balerina
Mene pa zanima ali je že katera poklicala policijo in takšnega voznika prijavila? Jaz sem se odločila da bom tudi to začela delati ker pri nas je tudi ogromno takšnih voznikov.
Sem že rekla možu da bi imela vedno slabo vset če nebom reagirala pa se otroku kaj zgodi.
Ja sta tudi mojadva babica in dedek paljala brez avtosedeža in sva naredila takšen kraval da je bilo joj. Smo imeli kar nekaj časa tiho mašo, sem rekla da smo vsi lahko srečni da se kregamo o tem doma v dnevni sobi in ne kje drugje na kakšni urgenci.  Sva se odločila da dokler se dedi ne opraviči ju tudi k njima ne dam več v varstvo.  Sem ga prvič slišala da se je opravičil in priznal da je ravnal narobe. No sedaj pa naredita celo tako da če imata  v varstvu vse 4 vnuke in kam greje pa čeprav 15 minut vožnje grejo z dvama avtoma. Varnost je na prvem mestu.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
6.4.2010 9:46:13   
TuBoLina_86
mene pa še bolj pretrese, ko vidim ( v prekmurju ) kako oče ponosno pelje sineka v naročju, in ti na TRAKTORJU.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kaj se lahko zgodi:
malo večja luknja, otroku spodrsne iz naročja, in brez problema pade pod traktorsko kolo.... kakšne so posledice me je groza napisat... user posted image user posted image user posted image user posted image


jaz bi pa take frajerje najraje prijavila....

tudi mi nakupujemo avtosedež, res ne najugodnejšega, gledamo tudi na oceno.... in res ni tak lahko kupiti novi avtosedež, sploh ko maš mesečni prihodek zelo pod minimalno plačo v slo....user posted image user posted image






_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
28.4.2010 12:08:39   
koala
k.tja kje živiš da ne videvaš nepripetih otrok? Res bi rada vedela kje v naši lujbi deželici je to. Jaz sem vsakič znova pretresena ker se veliiiiiko otrok pripelje nepripetih, kljub temu da je sedež v avtu.

Po mojem mi bilo treba že v materinski šoli prikazati kakšne posnetke kaj se z otrokom dogaja ob trku, že pri minimalnih hitrostih.

Jaz dosledno pripenjam sina in avto se ne premakne dokler ni pripet, sicer je že psokusil protestirat in je jokal ampak je bolej da joka 10 minut ker ni po njegovo, kot da bo jokal od bolečin zaradi poškodb ali pa boom jaz jokala ob njegovem grobu.

Sem pa že dobila servirano, da mučim otroka in da sem zlobna ker ga pripenjam.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 13:40:55   
kalbo
Da meni otroka ne pripnejo bi jih še en mesec ušesa bolela od mojega vpitja, pa mi verjemite, da majo še zmer ideje.

Zadnjič sem pred našo trgovino (pet minut peš, minuta pa pol z avtom od doma) pripenjal moje tri v avto in se mi je pas zagozdil in sem pač reševal ne ravno vesel situacijo, ko se moja na prvem sedežu začne režat...jest kaj za vraga se pa režiš, a ne vidiš, da me pas zeza....pol pa le pogledam, pa me cigo gleda iz svojga golfa ko tele v nova vrata ko deveto čudo tega sveta, vmes ko sem še vedno trgal zagozden pas se primaje žena in njunih pet otrok, zbasali so se v golfa in odpeljali...cigo me je pa še vedno gledal ko deveto čudo.

Bi si dal pa raj levo jajce odrezat, kot pa da bi se peljal tistih dvesto metrov z neprivezanim otrokom.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 24.5.2010 13:41:41 >

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 13:51:46   
sazi
 
V naš vrtec včasih pride očka po 2 otorka z motorjem. Enega da v naročje, drugi se usede zadaj in ga objame okoli pasu (kolikor sploh lahko) - in se odpeljejo. V najboljšem primeru ima oče čelado, maldva sta pa brezuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 14:05:07   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

pa me cigo gleda iz svojga golfa ko tele v nova vrata ko deveto čudo tega sveta, vmes ko sem še vedno trgal zagozden pas se primaje žena in njunih pet otrok, zbasali so se v golfa in odpeljali...cigo me je pa še vedno gledal ko deveto čudo.




eh kalbo, cigo te je gledal, kok si smotan z zagozdenim pasom..user posted image

samo res, kako naj cigo zbaše 5 avtosedežev v golfa +žena (verjetno bajsa, če se je že primajala ali pa noseča s 6. otrokom)? 

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 14:08:39   
BUŠICA
dost heca. tu v mb še res nisem videla nepripetih otrok oz. brez avtosedežev. res ne...še.
tud pred vrtcem še nisem videla kaj takega.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 15:11:38   
kakadoo
IZVIRNO SPOROČILO: Siegerin

Tole se mi zdi dokaj bizarno; zagrožena kazen, če nekdo dojenčka prevaža v naročju ali nima ustreznega avtosedeža, je kaznovan s 120 evri, če pa malo preveč pohodimo gas, je se pa takoj pogovarjamo s policisti od 300 evrov naprej ...

Nekako sem mnenja, da bi moralo biti varovanje otrok v prometu bistveno bolj stroge in zadeve bolj nadzovorovane s strani pristojnih inštitucij. Morda je res nerodno, ker so otroški sedeži relativno dragi in strokovna javnost straši pred rabljenimi sedeži, ki pač niso prilagojeni otroku ...

Bolj pametno kot oglaševat varnost v prometu se mi pač zdi subvencionirati nakup kakovostnega otroškega sedeža. Včasih mi ti prevetivni ukrepi res niso jasni- da se 70.000 eurov, da se vrti oglas jokajočega otrokauser posted image na TV, ki svari proti zlorabi alkohola, a s tem denarjem bi lahko vsaj 7000 slovenskim družinam subvencionirali nakup otroških avtosedežev, ....

Bo bolje, kajne?



hm. Mislim da kazen oz. višina globe ne igra bistvene vloge pri tem. Kdor se želi izogniti kazni, bo upošteval ta ali pa oni prometni predpis. Komur je pa ravno... je pač ravno. Me pa zelo žalosti to, da na svetu živijo taki starši, ki ne storijo vsega da bi zaščitili svoje majcene biserčke!

Kar se tiče reklamne kampanije - jaz osebno jo podpiram. Vsakič ko jo vidim, me spravi v jok. Samo žal - mene - ki ne pijem in mogoče še koga, ki vozi varno in previdno. Torej - napačno osebo. Nekega pijanca, ki pa lahko vsak trenutek povzorči nesrečo - pa ta oglas ne gane ama ništa. Ko bi ta oglas ganil tudi take, bi bil zadetek v polno.

(odgovor članu Siegerin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
24.5.2010 23:58:15   
Kimmi
Od kar imamo otročka sem tudi sama bolj pozorna na te zadeve. Največkrat opažam, da starši otroka sicer dajo v avtosedež - pripnejo ga pa neuser posted image user posted image user posted image , ne vem kak smisel ima potem tisti sedež....

No ravno ta vikend sva se peljala po avtocesti in nasproti vidim v avtu dojenčka - v rokah - oz dvignenega nad glavo, ker se je mamica (ali kdor koli je že bila) igrala z njimuser posted image user posted image

No ja pa tudi mene čudno gledajo, ko kdaj kam ne morem zaradi avtosedeža - čes zakaj pa ni tisto kratko pot v naročju... sem že slišala komentarje, da pri drugem ne bom tako komplicirala...


Ne vem no, mi dva imava samo 1 avto in čez dan sem z malim sama - brez avta, in če čva kam iti mora kdo priti po naju, zdaj če je to v naprej planirano, moj pusti avtosedež zunaj in ga premontiram (res je zamudno, samo kaj), če pa gre za krajšo pot, pa zaenkrat še prakticiram z lupinico - zaenkrat mu še ni premajhna, mu bo zdaj zdaj... no ko bo lupinica premajhna bova itak kupila še en avtosedež za taščo/tasta, saj največkrat ona dva kam po naju prideta ali pa naju peljeta če moj dela, se pa ful ubadam z vprašanjem, kaj storiti, če bom potrebovala prevoz npr. mojih staršev (to se zgodi mogoče 3x letno in avtosedeža za to se res ne splača kupovati)... ne vem no, pa me res zanima kako vi to rešujete, oz. če ste se znašli v podobni situaciji? Saj, če gre za predviden dogodek že prej uredim, da je sedež doma, kaj pa če pride kaj neplaniranega? Ali pa npr. če bi potrebovala taxi? Predvisdevam, da taxiji nimajo otroših sedežev???

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
25.5.2010 9:39:25   
kalbo
No lahko ti povem, da midva "komplicirava" pri treh.

Zadnjič sem se pripeljal v Žalno po starejšega in skupaj ugotoviva, da sem seveda brez sedeža. Kličeva mamico, naj dostavi sedež. Dvajset_ minut sva čakala pred šolo in lahko rečem, da so ljudje, ki pripenjajo otroke v avtu v manjšini vsaj tam.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 25.5.2010 9:40:00 >

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
25.5.2010 13:20:39   
sazi
Če si skrben si skrben za enega ali za 5 otrok - tu pač ne gre za kompliciranje.
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi
,kaj storiti, če bom potrebovala prevoz npr. mojih staršev (to se zgodi mogoče 3x letno in avtosedeža za to se res ne splača kupovati)... ne vem no, pa me res zanima kako vi to rešujete, oz. če ste se znašli v podobni situaciji? Saj, če gre za predviden dogodek že prej uredim, da je sedež doma, kaj pa če pride kaj neplaniranega? Ali pa npr. če bi potrebovala taxi? Predvisdevam, da taxiji nimajo otroših sedežev???

Pri nas imata stara starša 2 svoja sedeža - sicer malo starejša in nista oh in sploh, ampak za 500m od vrtca do doma pa vsekakor bolje kot nič. Imata pa 4 vnuke in tako sedeže potrebujeta večkrat (ne samo 3x na leto). Nekatere taxi službe imajo tudi avtosedežke, le povedati je treba ob naročilu taxija - uporablja prijateljica, ki je večkrat brez avta, sama pa ga nisme potrebovala, tako da ne vem, kam kliče.

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
26.5.2010 8:58:16   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: Kimmi

ne vem no, pa me res zanima kako vi to rešujete, oz. če ste se znašli v podobni situaciji? Saj, če gre za predviden dogodek že prej uredim, da je sedež doma, kaj pa če pride kaj neplaniranega? Ali pa npr. če bi potrebovala taxi? Predvisdevam, da taxiji nimajo otroših sedežev???


V ljubljani so taksisti, ki imajo avtosedež, samo ne vem katera taksi družba je to. Drugače pa, ko pokličeš za taksi še poveš, da potrebuješ otroški sedež.  Za kaj več bi ti pa verjetno Karensa vedela povedat.
Midva imava tudi samo en avto in za vsakega samo po en sedež. Zdej, če vemo, da gresta kam s kom drugim, se sedež prestavi. Imata pa moja starša v svojem avtu tiste trikotnike za varnostni pas, ki pas toliko stisne, da ne gre otroku čez vrat. Vendar je to le za izredne primere, če bi se slučajno komu kaj naredilo in bi nujno potrebovali prevoz (do sedaj jih še nismo potrebovali - že trkam). Samo moja sta oba že večja (za male to ne pride v poštev)

(odgovor članu Kimmi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
26.5.2010 9:09:18   
tajtaja
sem že slišala komentarje, da pri drugem ne bom tako komplicirala..


Jaz jih imam pet in pri zadnjem isto "kompliciram" kot pri prvem. PRipenjanje je pri nas tako običajno kot si zjutraj zobe umit. Ne, še bolj, ker zobe mi včasih vražički prešvinglajouser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Če malo bolj pohodiš gas 300 evrov, če ni...
26.5.2010 9:09:51   
krtačka
Poznam mamico (v bistvu kolegico), ki otroka nikoli ne daje v sedež v avtu. Zakaj? Ker mali joka in ji je hudouser posted image Star je pa 2 leti.

Na bruhanje mi gre, ko jih gledam kk se vozijo, ampak kaj reči pa nima smisla, ker mi potem navede polno različne literature, ki govori o otrokovem psihičnem stanjuuser posted image

Moj otrok je VEDNO v avtosedežu, še ko je bil dojenček v lupinici ga ob joku nisem vzela ven. Nekaj časa nazaj smo tud imeli krizo, ker se ni hotel vozit. Ampak je nekajkrat jokal, potem pa spet vse po starem. Oktobra bo star 3 leta.
Priznam, da se je enkrat zgodilo, da ni bil v avtosedežu. Približno eno leto nazaj je imel vročinske krče in enkrat je imel tko visoko vročino, da sm ga enostavno držala zadaj v rokah do urgence (približno 10 minut), ker me je bilo strah. Je pa bilo ponoči, tko da smo srečali mogoče 5 avtov do tja.

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Od hiše do hiše, od vrat do vrat ...
Včasih se mi zdi, kot da je tudi pust postal instanten. Hitro po kostum v najbližjo trgovino, malo naokrog po sladkarije...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?