|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
22.3.2010 18:03:45   
mojcaziga
Gleda se zgornja tretjina tistih, ki so pri vas pisali. Tako, da je od šole do šole različno kdo prejme priznanje.

Pri nas je recimo za priznanje v 2. razredu bila meja 31 točk od 50ih.

lp, mojca

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
22.3.2010 18:11:49   
blaža
Hvala mojcaziga. Pol bomo pa še malo počakali. Nisem vedla, da so kaka priznanja.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
22.3.2010 20:41:11   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Hvala mojcaziga. Pol bomo pa še malo počakali. Nisem vedla, da so kaka priznanja.user posted image


Bronasto priznanje, starejši (druga triada) pa lahko napredujejo na nadaljnja tekmovanja in lahko pridobijo srebrno in zlato priznanje. Preberi si kaj več na www.dmfa.si

lp, Mojca

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
23.3.2010 9:15:15   
ŠpelaP
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Bronasto priznanje, starejši (druga triada) pa lahko napredujejo na nadaljnja tekmovanja in lahko pridobijo srebrno in zlato priznanje. Preberi si kaj več na www.dmfa.si

lp, Mojca



Na področno tekmovanje gredo le učenci tretje tiade (7., 8., 9. razred) ne druge triade.


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
23.3.2010 9:36:43   
gita10
Pri nas kar vsi ( 2 razred) rešejejo te naloge- se pa na njih ne pripravljajo. Je pa mali prišel domov in rekel, da je vse pravilno rešil - normalno se je to njemu zdelo tako- pa ni bilo čisto tako. Napačno je imel rešene tri naloge.
je pa meni fajn da se udeleži teh tekmovanj, da si malo možgančke trenira.
Se mi pa di, da so te reultati lahko zelo ralični predvsem pri tamalih, ko jim naloge prebirajo še učiteljice in nekatere jim bolj pomagajo do rešitve - nekatere pa manj verjetno

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
23.3.2010 9:50:29   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: ŠpelaP

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Bronasto priznanje, starejši (druga triada) pa lahko napredujejo na nadaljnja tekmovanja in lahko pridobijo srebrno in zlato priznanje. Preberi si kaj več na www.dmfa.si

lp, Mojca



Na področno tekmovanje gredo le učenci tretje tiade (7., 8., 9. razred) ne druge triade.




Ja, pardon, sem svojo zmoto hitro ugotovila, ampak pozabila popraviti user posted image

lp, mojca

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
26.3.2010 20:41:09   
pelin
Jaz bi samo komentirala, da je pri tem kenguruju marsikaj zgrešenega, še posebej način dela pri samih učiteljicah...Pri naši v drugem razredu, je učiteljica po moje ravnala precej krivično. Nikomur ni hotela prebrati navodil, češ, da jim ne sme user posted image .Tako so se nekateri dobri matematiki zaštrikali pri navodilih, zaradi tega, ker pač še dokaj slabo berejo. Če vzameš v ozir to, da so se šele letos začeli učiti brati ( ne berejo pač vsi že iz vrtca!!), se mi to zdi zelo ne fer.Veliko staršev , še posebej pa otrok , je bilo precej razočaranihuser posted image . Po moje upravičeno. Mimogrede. čisto slučajno so mi prišle pod roke naloge iz drugegea razreda in vam lahko le rečem, da so navodila nenormalno nerazumljiva, nerazločna, težko berljiva ...skratka...kar nekaj... 

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
26.3.2010 21:50:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
. čisto slučajno so mi prišle pod roke naloge iz drugegea razreda in vam lahko le rečem, da so navodila nenormalno nerazumljiva, nerazločna, težko berljiva ...skratka...kar nekaj... 


Pri kenguruju so vsa navodila vedno, se pravi vsako leto nerazumljiva, zavajujoča, težko razumljiva, skratka, nalašč čist čudaška in neprimerna strostni stopnji. Tako pač je. Zato pa vedno pravim, da naloge ne izkazujejo dejanskega stanja, kako logično otrok lahko razmišlja. Zato se mi niti ne zdijo ne vem kako pomembne ali da bi človek kaj nanje dal. Se mi pa zdi fajn, da se otrok sploh seznani s takim tipom nalog, saj v nekoliko bolj razumljivo napisani obliki, postanejo lahko nekaj, iz česar se naučiš reševanja normalnih problemskih nalog. Zato je fajn kdaj z otroki to malo povadit.

Mi je pa čudno, zakaj učiteljica ni brala. Pri nas v 2. razredu beremo, saj se ne ocenjuje branje, ampak reševanje mat. logičnih nalog. Vendar spet...najbrž v vseh razredih na tej šoli niso brali, se pravi so imeli vsi enake pogoje - priznanje pa prejmejo najboljši iz šole, ne iz slovenije.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
26.3.2010 22:07:20   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
. čisto slučajno so mi prišle pod roke naloge iz drugegea razreda in vam lahko le rečem, da so navodila nenormalno nerazumljiva, nerazločna, težko berljiva ...skratka...kar nekaj... 


Pri kenguruju so vsa navodila vedno, se pravi vsako leto nerazumljiva, zavajujoča, težko razumljiva, skratka, nalašč čist čudaška in neprimerna strostni stopnji. Tako pač je. Zato pa vedno pravim, da naloge ne izkazujejo dejanskega stanja, kako logično otrok lahko razmišlja. Zato se mi niti ne zdijo ne vem kako pomembne ali da bi človek kaj nanje dal. Se mi pa zdi fajn, da se otrok sploh seznani s takim tipom nalog, saj v nekoliko bolj razumljivo napisani obliki, postanejo lahko nekaj, iz česar se naučiš reševanja normalnih problemskih nalog. Zato je fajn kdaj z otroki to malo povadit.

Mi je pa čudno, zakaj učiteljica ni brala. Pri nas v 2. razredu beremo, saj se ne ocenjuje branje, ampak reševanje mat. logičnih nalog. Vendar spet...najbrž v vseh razredih na tej šoli niso brali, se pravi so imeli vsi enake pogoje - priznanje pa prejmejo najboljši iz šole, ne iz slovenije.


Zdej ste me pa kar malo potolažle. ne glede sina, ki je bil super, na kengurujčku, ampak zame.

Ko je domov prinesel vaje, mi je moral moj mož eno razložit, ker je nisem razumela.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
26.3.2010 22:09:47   
blaža
No v glavnem, sem zelo zadovoljna za svojega sineta, ker je še učiteljica rekla, da so ble naloge ful težke ( si prav predstavljam, da tudi nerazumljive), in svaka čast za tistega otročka, ko je sploh kaj prav rešu.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
30.3.2010 10:45:58   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Jaz bi samo komentirala, da je pri tem kenguruju marsikaj zgrešenega, še posebej način dela pri samih učiteljicah...Pri naši v drugem razredu, je učiteljica po moje ravnala precej krivično. Nikomur ni hotela prebrati navodil, češ, da jim ne sme user posted image .Tako so se nekateri dobri matematiki zaštrikali pri navodilih, zaradi tega, ker pač še dokaj slabo berejo. Če vzameš v ozir to, da so se šele letos začeli učiti brati ( ne berejo pač vsi že iz vrtca!!), se mi to zdi zelo ne fer.Veliko staršev , še posebej pa otrok , je bilo precej razočaranihuser posted image . Po moje upravičeno. Mimogrede. čisto slučajno so mi prišle pod roke naloge iz drugegea razreda in vam lahko le rečem, da so navodila nenormalno nerazumljiva, nerazločna, težko berljiva ...skratka...kar nekaj... 


Jaz sem ravno nadomeščala učiteljico v 1. in 2. razredu in sem vsem brala navodila, tudi večkrat. Je pisalo v navodilih, da lahko, samo da ne smeš kaj po svoje prebrat ali poudarjat, da bi lažje razumeli.

Me je pa motilo, ker je bilo v obeh razredih pri pravi nalogi beseda vsota in otroci pojma niso imeli, kaj to je.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
6.4.2010 12:22:49   
kasso
tecnobica, če si pazila in narekovala tudi veš, če je bil test res tako zelo težek (tako pravi vzgojiteljica prvega razreda). Ali pridejo mogoče naloge kje objavljene? Se spomniš zakaj se je šlo pri četrti nalogi?

Imam pa še vprašanje, kako so kategorije, ...a je to po razredih? Prvi razred ena kategorija?
Hvala


< Sporočilo je popravil kasso -- 6.4.2010 12:23:14 >

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
6.4.2010 12:25:06   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Mimogrede. čisto slučajno so mi prišle pod roke naloge iz drugegea razreda in vam lahko le rečem, da so navodila nenormalno nerazumljiva, nerazločna, težko berljiva ...skratka...kar nekaj... 

A se da kje videti te naloge?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
7.4.2010 16:01:38   
tecnobica

IZVIRNO SPOROČILO: kasso

tecnobica, če si pazila in narekovala tudi veš, če je bil test res tako zelo težek (tako pravi vzgojiteljica prvega razreda). Ali pridejo mogoče naloge kje objavljene? Se spomniš zakaj se je šlo pri četrti nalogi?

Imam pa še vprašanje, kako so kategorije, ...a je to po razredih? Prvi razred ena kategorija?
Hvala



Jaz si naloge skopiram, da imam potem za vadit za naslednje leto, samo je drgač to prepovedano razmnoževat. Tko da ne me zatožit.

Ja, po razredih je. Se pa spomnim pred leti ko je bilo eno tekmovanje, ko je blo zaz dva razreda skupaj.

Drgač pa... ja, zelo težke naloge, ampak za to se gre. To je tekmovanje za matematike in logike in morajo biti naloge težje. Vem, da je bla številka 11 noter, čeprav se je še niso učili, ampak taboljši matematiki itak znajo štet že naprej. Mene konkretno je zmotila beseda VSOTA.

Nalog pa trenutno nimam pri sebi.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
7.4.2010 19:51:39   
pelin
Ne, teh nalog se ne da kar tako dobit v roke...men se je posrečlo tako...mimo vrsteuser posted image ...se pa seveda strinjam, da je to tekmovanje v matematiki in ne v slovenščini. Ravno zaradi tega sem izpostavila primer učiteljice v drugem razredu, ki niti enkrat ni prebrala navodil na glas, z izgovorom, da ne bi kdo rekel, da je komu pomagalauser posted image . Rezultat tekmovanja v njenem razredu: najboljši so bili tisti, ki berejo že od vrtca...vsi tisti dobri matematiki, ki pa žal še ne berejo preveč dobro, so pa pogrnili na celi črti, ker niso znali prebrati navodil. Primer: hči kolegice, ki je bila lansko leto prva med vsemi prvimi razredi na šoli, je letos pristala na repu, ker ima  še težave pri branju...Omenila bi še, da se pri matematiki ni prav nič poslabšala in je še vedno v vrhu. Saj v bistvu to ni konec sveta, vendar se mi zdi čista bedarija takšna tekmovanja izvajat, če se učitelji niso sposobni držati nekih realnih za vse enakih pravil...Otrokom in seveda staršem bi bilo lahko prihranjeno marsikatero razočaranje in frustracija....

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
11.4.2010 22:33:30   
anajan
Vsako leto se pri starših pojavijo podobna vprašanja glede matematičnega tekmovanja v osnovnih šolah. Takole je s tekmovanjem.

Pravico do tekmovanja imajo vsi učenci OŠ. Razdeljeni so v naslednje kategorije:
- 1. razred
- 2. razred
- 3. razred
- 4. in 5. razred
- 6. in 7. razred
- 8. in 9. razred

Matematično tekmovanje se izvaja na 3. stopnjah. Prva stopnja je šolsko tekmovanje, ki se imenuje Mednarodno matematično tekmovanje Kenguru. Na tej stopnji učenci lahko dobijo bronasto Vegovo tekmovanje (znotraj svoje kategorije - 1/3 učencev v posamezni kategoriji ali vsi ki imajo 2/3 možnih točk). Učenci 7. do 9. razreda imajo moynost napredovanja na področno tekmovanje, kjer se potegujejo za srebrno Vegovo priznanje. Najboljši učenci 8. in 9. razreda pa se lahko na državnem tekmovanju potegujejo za zlato Vegovo priznanje.

Glede nalog: starši imate pravico do vpogleda v naloge vaših otrok pri razrednikih ali organizatorju šolskega tekmovanja (učitelj na šoli). Nalog ne smete nositi domov. Pravilo niti učitelji ne bi smeli shranjevati starih nalog (pa to vsi počnejo).

Težave s tekmovanji na šolah: šole imamo s tekmovanji kar precej stroškov, saj moramo kopirati naloge (na dvoodelčnih šolah je povprečno 300 kopij A3 formata), dodatne ure učiteljev nadzornikov in plačevanje za vsakega otroka v višini 1 EUR (nepravično, saj ministrstvo tudi plača organizatorjem). Zato nekatere šole ne organizirajo tekmovanja za vse učence (tukaj mislim predvsem na 1. in 2. triado).

Glede branja navodil: učitelj je dolžan na glas brati navodila v vseh razredih, kjer učenci še niso sposobni samostojnega branja in razumevanja besedila.

Upam, da sem vam vsaj deloma predstavila tekmovanje iz matematike, ki je otrokom v zabavo in veselje.

Tekmovanje ni merilo s katerim bi lahko določilo stopnjo logičnega razmišljanja vaših otrok. Naj bo tudi vam samo v zabavo.



_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kenguru; matematično tekmovanje
15.4.2010 23:17:16   
ŠpelaP
Jaz bi pod anajan-in post dodala samo to, da se na državno tekmovanje uvrščajo tudi 7. razredi poleg 8. in 9. razreda.

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?