|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če te mama ne mara
31.3.2010 20:21:55   
aly12
Jaz sem mnenja, da večina takšnih stvari izvira iz zgodnjih let, odraščanja oz. vedenja staršev do svojih otrok. Vse sega tako zelo nazaj... Edina dobra stran tega je, da se iz takih zgodb, ki jih nekatere pogumno objavljate (hvala!), ostale, ki morda nismo imele tako slabih izkušenj (pa tudi ostale, ki ste dale to čez), učimo in skušamo biti najboljše mame. Res si je nemogoče predstavljati kako/zakaj bi se mama tako obnašala do svojega otroka, ampak očitno niti same ne vedo vzroka in zato tega niso znale rešiti, ampak so projecirale svojo jezo, strahove, frustracije itd. na svoje otroke. Ignoranca je neverjetno nevarna lastnost mnogih ljudi. Upam, da ste vse, ki ste imele slabo izkušnjo, zaradi tega le močnejše in da bodo vaši otroci nenehno nasmejani! :)

lep večer vsem...

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu jeny)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Če te mama ne mara
31.3.2010 22:32:40   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: aly12

Jaz sem mnenja, da večina takšnih stvari izvira iz zgodnjih let, odraščanja oz. vedenja staršev do svojih otrok. Vse sega tako zelo nazaj... Edina dobra stran tega je, da se iz takih zgodb, ki jih nekatere pogumno objavljate (hvala!), ostale, ki morda nismo imele tako slabih izkušenj (pa tudi ostale, ki ste dale to čez), učimo in skušamo biti najboljše mame. Res si je nemogoče predstavljati kako/zakaj bi se mama tako obnašala do svojega otroka, ampak očitno niti same ne vedo vzroka in zato tega niso znale rešiti, ampak so projecirale svojo jezo, strahove, frustracije itd. na svoje otroke. Ignoranca je neverjetno nevarna lastnost mnogih ljudi. Upam, da ste vse, ki ste imele slabo izkušnjo, zaradi tega le močnejše in da bodo vaši otroci nenehno nasmejani! :)

lep večer vsem...


Se strinjam...
Jaz imama podobne izkušnje z očetom...Nimava niti osnovnega odnosa...vse, kar je, je dober dan in adijo, ostalo je že luksuz. In poskušam gledat na vso situacijo skozi takšno razmišljanje, kot ga opisuješ zgoraj. In mi pomaga. Vseeno pridejo še trenutki, ko mi je ful hudo, ker s svojim lastnim očetom nimam lepega odnosa...sam čedalje lažje vse to sprejemam. In je tut pustilo veliko posledic na meni, sam se jih poskušam zavedat in ne počet istega kot on.

Se pa zavedam, da je sigurno še težje, če imaš tak slab odnos z mamo...Sploh si ne predstavljam, da bi bila tudi ona takšna, kot moj oče...user posted image

Zato vsem, ki vam je hudo zaradi odnosov s svojimi starši, pa naj bo to mama ali oče, en velik objem! user posted image

(odgovor članu aly12)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Če te mama ne mara
31.3.2010 22:35:35   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: aly12

Jaz sem mnenja, da večina takšnih stvari izvira iz zgodnjih let, odraščanja oz. vedenja staršev do svojih otrok. Vse sega tako zelo nazaj... Edina dobra stran tega je, da se iz takih zgodb, ki jih nekatere pogumno objavljate (hvala!), ostale, ki morda nismo imele tako slabih izkušenj (pa tudi ostale, ki ste dale to čez), učimo in skušamo biti najboljše mame. Res si je nemogoče predstavljati kako/zakaj bi se mama tako obnašala do svojega otroka, ampak očitno niti same ne vedo vzroka in zato tega niso znale rešiti, ampak so projecirale svojo jezo, strahove, frustracije itd. na svoje otroke. Ignoranca je neverjetno nevarna lastnost mnogih ljudi. Upam, da ste vse, ki ste imele slabo izkušnjo, zaradi tega le močnejše in da bodo vaši otroci nenehno nasmejani! :)

lep večer vsem...


Se strinjam...
Jaz imama podobne izkušnje z očetom...Nimava niti osnovnega odnosa...vse, kar je, je dober dan in adijo, ostalo je že luksuz. In poskušam gledat na vso situacijo skozi takšno razmišljanje, kot ga opisuješ zgoraj. In mi pomaga. Vseeno pridejo še trenutki, ko mi je ful hudo, ker s svojim lastnim očetom nimam lepega odnosa...sam čedalje lažje vse to sprejemam. In je tut pustilo veliko posledic na meni, sam se jih poskušam zavedat in ne počet istega kot on.

Se pa zavedam, da je sigurno še težje, če imaš tak slab odnos z mamo...Sploh si ne predstavljam, da bi bila tudi ona takšna, kot moj oče...user posted image

Zato vsem, ki vam je hudo zaradi odnosov s svojimi starši, pa naj bo to mama ali oče, en velik objem! user posted image


uh, picola....si ti mogoče moja sestrauser posted image

pri meni je enako. mama čudovita...z očetom pa nobenega pravega odnosa. od nekdaj. jaz sem z njim zaključila pred dvajsetimi leti.

in prav zasovražim se, če slučajno opazim kak njegov vzorec, ki ga začnem izvajati na svojem otrokuuser posted image ...še dobro, da imam toliko samokontrole, da res v trenutku preneham....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Če te mama ne mara
31.3.2010 22:49:31   
picola1
Pri meni tudi mama čudovita...topla, nežna, res materinska...In če ne bi bilo nje, bi jaz imela v življenju še hujše probleme, kot sem jih pa imela...(ok, malo preveč me je razvajala, sam ljubezen mi je pa vseen zmogla dat) Tako mi je pa uspela dat vsaj osnovni občutek varnosti in ljubezni, ki ga sedaj mislim, da kar uspešno, prenašam naprej na svojega otroka in seveda na moža, prijatelje, itd...
Jst se sicer redkokdaj zalotim, da sem takšna kot oče, ker sem hvalabogu tak temperament, da skor ne znam bit taka kot on...
je pa to njegovo obnašanje pustilo posledice drugje-bolj na partnerskem odnosu, na občutkih varnosti, ljubljenosti, itd. Tam sem pa res morala trdo delat pet- šest let, da sem se izkopala iz vseh teh bednih občutkov. Pa še zdej se vsake tolk časa zgodi, itak...

Tko, da...jst počasi tut zaključujem z očetom...ne fizično, ker se pač vidim z njim, ko pirdem 'domov', ampak psihično, v svojem srcu se počasi poslavljam od iluzije, da mi bo enkrat pa mogoče le zmogel dat tisto ljubezen, ki jo že vse življenje čakam...Pa se začenjam prav resnično zavedat, da to ne bo nikoli. ker enostavno ne zna. In mi je tako lažje. Ker v bistvu moram dojet, da nisem več otrok in njegove ljubezni več ne potrebujem-najbolj od vsega potrebujem ljubezen od same sebe-imet samo sebe rada-to je bistvo. ker takoj, ko od nekoga pričakuješ, da ti bo dajal nekaj, kar nisi dobil kot otrok, si ponavadi obsojen na razočaranje...
Ergo? Veselo na delo...user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Če te mama ne mara
2.4.2010 16:32:01   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: onka

Mene mama nikoli marala. Čeprav imam svojo družino ne mine dan,da se ne bi spomnila nanjo in z bolečino v srcu pomislila na njeno početje nad mano. Sedaj že nekaj časa nimava stikov, vem da je tako najboljše za mene, ampak vseeno...
Boli, ko druge slišim, pa je mami to, pa moja mami ono.....jaz pa nisem imela od nje drugega kot to, da me je imela za "one", da v težkih trenutkih nimam ob sebi cenjene osebe, ki bi ji naslovnila glavo na rame.
Rada bi delila izkušnje s tistimi, ki imajo podobne izkušnje in kako to prenašate.



Morda samo pokazati ni znala, ker je bila tako naučena. Sama vem, da strune igrajo takrat, ko jih znaš prijeti v pravo noto. Ni vedno tako, kot se zdi ali sliši. Brez truda pa nič itak ni. Naprej ne bom razlagala. Morda se motim, vendar lahko potrdim, da ni vse tako, kot zgleda. Vse se da rešiti, da ni stanje takšno, kot je. Ampak brez truda vsaj dveh, če sta dve osebi v igri, ne bo pa res nič, če je samo na eni strani trud. Sodelovanje pač.

_____________________________

...

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Če te mama ne mara
3.4.2010 16:53:57   
ronja
onka, nisem imela tako grozne mame, si pa nisva bili nevemkako blizu, veliko sva se kregali in dejansko zelo dolgo nisem imela tistega občutka, da me ima rada. Vedela sem, da me ima, ampak samo racionalno in je fajn oseba, samo enostavno nisem tega čutila. NI mi znala dat tega na način, ki ga jaz razumem... Veliko sem se presekirala zaradi tega, enkrat sem celo tu gor spraševala za nasvet...
Mene sicer ni bolelo, ko so druge razlagale o svojih mamah, mi je bilo pa nekaj nepredstavljivega to, da mami zaupaš, da bi se k njej obrnila po nasvet ali pomoč. Ker takrat je bila mogoče 10. na lestvici... Zaupala ji vsekakor nisem, nasveta ali pomoči ne bi iskala pri njej...

Ok, zdaj pa ta lep del, optimističenuser posted image : moja mami se je šla pri 60ih zdravit in je zdaj čisto druga, lahko se pogovarjaš z njo, tudi stvari, ki so te prizadele, sprejme svojo odgovornost za stvari, ki jih je naredila narobe, se trudi delat zdaj prav, stvari vidi širše... Čisto druga je! Svaka ji čast! (zdaj je še na sveže zaljubljena in je sploh druga, hehe;) Zdaj imava res lep odnos, nikoli si nisem mislila, da je kaj takega možno, ker sem jo dejansko malo pred tem že odpisala... Ampak "nemogoče je mogoče".

Ni pa možno odnosa popravit ne da bi počistil tisto navlako izpod tepihov, to pa ne gre. Enostavno morata obe sprejet odgovornost za stvari, ki so drugo prizadele in dokler ena ali obe tega nista pripravljeni, ne gre. Ker izbruhne prej ali slej... Dotlej imaš lahko samo korekten odnos, neke hude ljubezni pa takrat ni čutit. To ne pomeni,d a se nimata radi, samo da si nista blizu.

In taka ti kaj dosti ne more pomagat, zato ne razmišljaj več o tem, česa vsega nimaš, ker nimata takega odnosa... To nikamor ne vodi, samo v samopomilovanje. Rajiš razmišljaj, kaj vse imaš: zdrava si (približno, sklepam, ker nisi nič omenila, da nisi), imaš svojo družino, torej si lahko zanosila, lahko hodiš, vidiš, slišiš,... Jaz si dostikrat predstavljam, česa vsega invalidi ne morejo, ko grem s širokim vozičkom v mesto - in si mislim: madona, meni je lahko, v skrajni sili dvignem voziček in grem čez, kaj naj pa invalid naredi?... ko začneš gledat v življenju, kaj vse imaš, je lažje, nehaš pogrešat stvari, ki jih nimaš. kar še vedno pogrešaš, pa najdeš, aktivno. Ko sem med nosečnostima bruhala ko vidra, sem si rekla, da blagor mi, da lahko zanosim, pa da bi vse punce, ki ne morejo, takoj zamenjale z mano... In je bilo lažje bruhat. Razumeš, kaj mislim? jaz sem si rekla, da je fajn, da imam tako mamo, ker sem se zelo zgodaj naučila poskrbet zase (ne v finančnem smislu, ker sta me starša doštudirala, delo prek študentskega servisa v glavnem ni bilo za mojo hrano in stanovanje, ampak čustveno). Meni je ta izkušnja veliko dala.

Ker dejansko vsaka stvar ima dve plati in vedno se lahko kaj naučimo. Včasih je izkušnja zelo grenka, ampak iz nje potegnemo nekaj, zaradi česar smo močnejši, modrejši ali pogumnejši. Seveda smo lahko tudi bolj preplašeni, asocialni,... ampak to sami odločamo, kaj bomo potegnili ven.

Je pa res, da so taki ljudje navadno imeli težko otroštvo in ker jim je to težko predelat, rajši vse skup pometejo pod preprogo in prenašajo vzorce naprej. Ti lahko verigo prekineš in delaš drugače in si že zmagalauser posted image . Mogoče pa se tudi tvoja mama kdaj spomni in se spremeni, nikoli ne veš...

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Če te mama ne mara
4.4.2010 11:10:26   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Lajči

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Mene mama nikoli marala. Čeprav imam svojo družino ne mine dan,da se ne bi spomnila nanjo in z bolečino v srcu pomislila na njeno početje nad mano. Sedaj že nekaj časa nimava stikov, vem da je tako najboljše za mene, ampak vseeno...
Boli, ko druge slišim, pa je mami to, pa moja mami ono.....jaz pa nisem imela od nje drugega kot to, da me je imela za "one", da v težkih trenutkih nimam ob sebi cenjene osebe, ki bi ji naslovnila glavo na rame.
Rada bi delila izkušnje s tistimi, ki imajo podobne izkušnje in kako to prenašate.



Morda samo pokazati ni znala, ker je bila tako naučena. Sama vem, da strune igrajo takrat, ko jih znaš prijeti v pravo noto. Ni vedno tako, kot se zdi ali sliši. Brez truda pa nič itak ni. Naprej ne bom razlagala. Morda se motim, vendar lahko potrdim, da ni vse tako, kot zgleda. Vse se da rešiti, da ni stanje takšno, kot je. Ampak brez truda vsaj dveh, če sta dve osebi v igri, ne bo pa res nič, če je samo na eni strani trud. Sodelovanje pač.


Se strinjam. Ljudje ponavadi ne znamo pokazati nečesa, ker se tako nismo naučili...Samo treba je to dojet s srcem, ne samo razumet z glavo, da ne kuhamo zamer. Sploh je to težko v zvezi s starši-vsaj meni.

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Če te mama ne mara
4.4.2010 20:10:23   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: Lajči

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Mene mama nikoli marala. Čeprav imam svojo družino ne mine dan,da se ne bi spomnila nanjo in z bolečino v srcu pomislila na njeno početje nad mano. Sedaj že nekaj časa nimava stikov, vem da je tako najboljše za mene, ampak vseeno...
Boli, ko druge slišim, pa je mami to, pa moja mami ono.....jaz pa nisem imela od nje drugega kot to, da me je imela za "one", da v težkih trenutkih nimam ob sebi cenjene osebe, ki bi ji naslovnila glavo na rame.
Rada bi delila izkušnje s tistimi, ki imajo podobne izkušnje in kako to prenašate.



Morda samo pokazati ni znala, ker je bila tako naučena. Sama vem, da strune igrajo takrat, ko jih znaš prijeti v pravo noto. Ni vedno tako, kot se zdi ali sliši. Brez truda pa nič itak ni. Naprej ne bom razlagala. Morda se motim, vendar lahko potrdim, da ni vse tako, kot zgleda. Vse se da rešiti, da ni stanje takšno, kot je. Ampak brez truda vsaj dveh, če sta dve osebi v igri, ne bo pa res nič, če je samo na eni strani trud. Sodelovanje pač.


Se strinjam. Ljudje ponavadi ne znamo pokazati nečesa, ker se tako nismo naučili...Samo treba je to dojet s srcem, ne samo razumet z glavo, da ne kuhamo zamer. Sploh je to težko v zvezi s starši-vsaj meni.



Ja, vzorci so hudič. Čeprav s trudom se marsikaj da. Sam, če ugotoviš, da se sam ti trudiš npr., drugi pa ne, je samo eno vzeti tako kot je in sprejeti, da človeka ne moreš sam spremeniti, ampak počakati, da sam pride do spoznanja. Če pride, je pa drugo vprašanje in se pač brez tega, da premisli v sebi, da dela nekaj narobe, nikdar ne bo. Tko da raje ohranjaj mamine vzorce, čeprav je skoraj vedno tako, da se tistega slabšega dalj časa spominjaš, ker te morda prizadane, kot pa lepih trenutkov, ki si jih imela. Mama ti je pokazala lepote in tega se drži.

_____________________________

...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Če te mama ne mara
5.4.2010 8:50:20   
picola1
Ja, v bistvu res nima potem vse skup nekega večjega smisla, če samo eden vlaga...Čeprav iz izkušenj lahko rečem, da lahko človeka že s tem, ko ti deluješ drugače, 'pripraviš' do tega, da je tut on drugačen...,ker pač ene akcije potegnejo za sabo določene reakcije, druge akcije pa spet druge reakcije.
Včasih pa ni tako in takrat je pač treba sprejet dejstvo, da je treba it naprej. Sicer jst recimo še vedno puščam odprto možnost, ampak definitivno ne več tolk kot prej. Zdej je pač samo možnost, prej je bilo upanje.user posted image (ok, nisem še čist na tem, blizu pa)
Ja...slabšega se skoraj vedno bolj spominjamo, ker je intenzivnost čustev močnejša (tut znanstveniki so dokazali, da je bolečina močnejše čustvo kot ugodje in to je v bistvu nek obrambni mehanizem pred tem, da bi pregoreli-ker bi se vedno znova in znova vračali k ugodju...).
Sam jst se z veseljem spomnijam tut lepih trenutkov...sploh zdej, ko imam svojega otroka, se tolkokrat spomnim vsega, kar sem doživljala z mamouser posted image in upam, da bom lahko nekaj teh lepih trenutkov dala tut hčerki.

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Če te mama ne mara
16.4.2010 10:07:54   
polho3006
Midve z mamo sva si bile zelo blizu, ko sem bila otrok, pubrtetnica. Lahko bi rekla da sva bili najboljši prijateljici. Ko pa sem začela jaz razmišljati s svojo glavo so se začeli pojavljati problemi. Od kar sem se pa poročila in dobila otroka pa gredo odnosi samo še navzdol. Mama si je verjetno predstavljala da bom še vedno njena punčka, tudi ko bom že sama mama. Vedno je grdo govorila o moških, v isti sapi pa da naj imam otroka. In sedaj ko imam najlepšega fantka na svetu, sva skregani. Ne vem zakaj se do mene obnaša tako kot se, ampak predvidevam da po njeno sem jaz potrebovala oplojevalca in ne moža. Jaz sem ob njenih napadih potegnila z možem in rezultat...tako daleč me je žrla da smo spakirali in šli. In to nje nič ne gane. ŽALOSTNA SEMuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Če te mama ne mara
16.4.2010 11:15:39   
aly12
Hm, prepričana sem, da jo vsaj malo gane, vendar tega ne zna pokazat na pravi način. za starše je težko sprejeti, da je njihov otrok samostojen, ima svojo družino in da mame/očeta ne rabi več toliko. Pogosto se jim zdi, da ostanejo sami, še posebej, če so že v pokoju, saj imajo pogosto občutek, da niso več koristni in zaželeni, ampak da so prepuščeni sami sebi.
Mogoče se tvoja mama ravno tako počuti in zdaj ne ve, kako bi ravnala, vedno pa je najlažje izražati jezo, namesto bolj kompleksnih čustev.
Glede na to, da si žalostna, nima smisla še naprej vleči to žalost, ampak probat rešit situacijo, še posebej ker gre za tvojo mamo in ne kar za eno osebo. Sta se probali pogovoriti? Mislim tako, ena na ena, dejansko kot mama in hči, pa da pridejo ven vsi filingi, za katere prej ni bilo časa ali priložnosti. če ji razložiš, da ti je težko in da si izjemno žalostna, se bo mogoče za trenutek ustavila in te skušala poslušat, ne pa brezveze še bolj žalostit.
S tem nimaš kaj zgubiti, kvečjemu popravita lahko odnos, ki je bil nekoč zelo lep...

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Če te mama ne mara
16.4.2010 17:11:00   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ja, v bistvu res nima potem vse skup nekega večjega smisla, če samo eden vlaga...Čeprav iz izkušenj lahko rečem, da lahko človeka že s tem, ko ti deluješ drugače, ''pripraviš'' do tega, da je tut on drugačen...,ker pač ene akcije potegnejo za sabo določene reakcije, druge akcije pa spet druge reakcije.
Včasih pa ni tako in takrat je pač treba sprejet dejstvo, da je treba it naprej. Sicer jst recimo še vedno puščam odprto možnost, ampak definitivno ne več tolk kot prej. Zdej je pač samo možnost, prej je bilo upanje.user posted image (ok, nisem še čist na tem, blizu pa)
Ja...slabšega se skoraj vedno bolj spominjamo, ker je intenzivnost čustev močnejša (tut znanstveniki so dokazali, da je bolečina močnejše čustvo kot ugodje in to je v bistvu nek obrambni mehanizem pred tem, da bi pregoreli-ker bi se vedno znova in znova vračali k ugodju...).
Sam jst se z veseljem spomnijam tut lepih trenutkov...sploh zdej, ko imam svojega otroka, se tolkokrat spomnim vsega, kar sem doživljala z mamouser posted image in upam, da bom lahko nekaj teh lepih trenutkov dala tut hčerki.


Boš! Naj te ne potegnejo slabši vzorci in boš videla, da bo šlo. Nekatere zbrihta šele takrat, ko je pozno ali prepozno. Dokler daješ možnost, obstaja tudi upanje. Življenje včasih preseneča tudi v pozitivo. user posted image


Midve z mamo sva si bile zelo blizu, ko sem bila otrok, pubrtetnica. Lahko bi rekla da sva bili najboljši prijateljici. Ko pa sem začela jaz razmišljati s svojo glavo so se začeli pojavljati problemi. Od kar sem se pa poročila in dobila otroka pa gredo odnosi samo še navzdol. Mama si je verjetno predstavljala da bom še vedno njena punčka, tudi ko bom že sama mama. Vedno je grdo govorila o moških, v isti sapi pa da naj imam otroka. In sedaj ko imam najlepšega fantka na svetu, sva skregani. Ne vem zakaj se do mene obnaša tako kot se, ampak predvidevam da po njeno sem jaz potrebovala oplojevalca in ne moža. Jaz sem ob njenih napadih potegnila z možem in rezultat...tako daleč me je žrla da smo spakirali in šli. In to nje nič ne gane. ŽALOSTNA SEMuser posted image user posted image user posted image


Bravo. Pač si ji pokazala, da ti je tvoje življenje primarni dejavnik, ki ga ustvarjaš s svojo družino. Na nek način se je tvoja mati obnašala posesivno, morda ljubosumno, saj ni bila več središče tvojega življenja in tudi ti ne njenega. Njeno govoričenje glede moških je pa pač posledica verjetno slabih izkušenj, katere mora pač sama razrešiti in jih nisi dolžna reševati ti. Ponos ali po domače Ego stori več gorja kot koristi. Gane jo že, če ne se ne bi tako obnašala do tebe. Kadar človek izgublja, pač pridejo v zakup tudi takšne reakcije. Prijatelji ti želijo vse najboljše, reakcija matere o tem ne govori. Tudi, če je potrebovala vnuka, ker ji je dolgčas, da se bo lahko z nekom ukvarjala, glede na to, da si postala odrasla, ne odtehta tega, kar počne. Upam, da bo še vse dobro. Včasih ni tako črno kot se zdi.

_____________________________

...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Če te mama ne mara
5.5.2010 12:36:21   
smigli
pozdravljene

Če te mama ne mara, je hudo. Zame je to odprta rana, ki se mi ne bo nikoli zacelila. So dnevi ko lahko odmislim, so pa dnevi, ko me trga.
Sama sem tudi mama in še toliko manj lahko razumem njeno početje. Pri nas je bilo tako, da je bila ona na 1. mestu in če je karkoli ostalo, smo dobili otroci. Bila sem zelo nadarjen in vedeželen otrok in vsak moj podvig, zanimanje ali uspeh, je bil zanjo moteč do te mere, da je vse zatrla. Ne spomnem se dneva, da bi me objela, mi bila v oporo, v spodbudo ipd. Zanjo sem bila le veliko breme, ki ga je treba na čim lažji način spraviti do kruha.
         Dolgo časa sem se tolažila, da zmorem vse sama, da poznam pravo pot, da je ta manjko zanemarljiv faktor, a vendar ni. Lahko mirno rečem, da mi ni dala ničesar pozitivnega, večkrat se mi zdi, da sem brez kompasa.  Dolgo sem ji zamerila, sedaj ji ne več ( skoraj ), sedaj se mi smili. Ljudi, ženske, mame kot je moja dajem v predalček osebe s hudimi deviacijami. Mislim, da tudi ona zelo trpi zaradi te njene hibe, nekatere lastnosti dobimo in si jih žal ne moremo izbrati ali jih zamenjati. Verjetno je za žensko izredno hudo, da ne zmore ljubiti svojega lastnega otroka in si sama pri temu ne more pomagati.
       Dolgo sem trdila, da ne bom imela otrok, ker sem se bala njenega dednega materaila. Med nosečnostjo me je bilo na smrt strah, kako bom zmogla ne biti ona. Danes sem mama že skoraj 4 leta in vem, da znam ljubiti svojega otroka bolj kot vse na svetu.
            Ah težko je, ampak kaj naj, spremenila je ne bom, vedno me bo bolelo in  dvomim, da kdaj manj.
            
       

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?