|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: preskok razreda
15.5.2010 20:10:29   
leonardo
paulina - ko to berem, jaz semskoraj prepričana, da ima tvoj otrok MAS....dej mal pokukaj

(odgovor članu paulina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: preskok razreda
15.5.2010 20:25:56   
suzy 1
res da sem se mal razburila,a vsak v moji koži bi se.Gina jaz sem zelo vesela da se v svojem razredu trudiš,a slučajno hočem preveč,če bi rada da se v sinovem razredu malo bolj potrudijo.Nič osebnega proti učiteljici,jaz vem da je eno od najboljših učiteljic,kar se tiče učne snovi,super razlaga ,je pravična,a rabila je 8 mesecev,da je ugotovila da ni vse kriv moj fant.Tudi sama prizna da ga sošolci maltretirajo.
Jaz bi samo rada povedala da tudi drugi starši naj kaj naredijo za red in disciplino v razredu.Saj ni tako težko se malo pogovorit s svojim otrokom.Pa moj fant ima probleme samo v razredu,ko gre na trening juda,je vse ok.ko je doma je vse ok,a sem pol jaz blesava če hočem da se stvari umirijo tudi v šoli?

(odgovor članu paulina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: preskok razreda
15.5.2010 20:38:35   
leonardo
suzy1: "jaz hočem" - problem je, da ti hočeš, oni pa ne; nimajo problema user posted image user posted image user posted image user posted image al ga ne vidijo - nočejo videt; za njih problema ni, ker ga imaš ti in ne oni; tu ima gina prav, ko piše, da ti ne moreš spreminjat svet;

imaš lahko 100x prav ampak ne gre; ko si v ribniku moraš plavat z ribami, ker čene, crkneš; primorci pravijo, da kdor ščije (upss) proti burji, je poscan (to je pregovor, kolkorkoli "vulgaren"); ti suzy1 v tem trenutku butaš z glavo skozi zid in kolkorkoli se trudiš ne boš dosegla nič, ker ti "garantiram", da si že tudi ti na šoli "problematična"; ti bodo dali vse prav in ti prikimali, samo da te pomirijo in se te rešijo....jaz te razumem, če ti pomaga "imaš mojo ramo", ampak več od tega ne boš dosegla

kaj pa šolanje nadomu??? si kdaj razmišljala???

(odgovor članu suzy 1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: preskok razreda
15.5.2010 20:54:10   
paulina
Ne vem, ampak a ni za otroke s PP samo do konca februarja za prijavit za drugo leto?

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: preskok razreda
15.5.2010 20:59:32   
ronja
Nimam pojma o raznih posebnih potrebah, ampak v višji razred ga zaradi nerazumevanja s sošolci ne bi dala, ker kot je kati napisala, mu bo manjkala snov, bo še bolj pod stresom in bo lahko neprimerno reagiral na celo manjša zbadanja, ki jih bo pa deležen prav povsod. In če si tam spet pridobi tak sloves, se bojo spet spravljali nanj.

Boljše je prešolanje na drugo šolo, bo začel od začetka.

Edina druga varianta bi bila, da se pogovoriš sama še z drugimi starši. Praviš, da priznavajo, da tudi njihovi otroci kdaj narobe reagirajo - da jih prepričaš, da se potem pogovorijo z njimi. Vendar se mi zdi boljše prešolanje, ker kakega strašnega učinka verjetno ne moreš pričakovat - verjetno se bojo pogovorili tisti starši, katerih otroci itak niso tako zelo problematični...

Učiteljice so pa različne - to, da je poštena, dobro razlaga, itd... kar si napisala, je v bistvu že precej nad povprečjem. Tudi ni nujno, da ima tvoj sin probleme samo v šoli samo zaradi sošolcev - vsaj kolikor so meni razlagali, da včasih otroci nekje sprostijo napetost in so nekateri nemogoči v vrtcu, doma pa angelčki, da starši sploh verjet ne morejo, kaki so v vrtcu, ker nikjer drugje niso taki in včasih obratno: so doma gavnarji, v vrtcu pa pridni ko miške in spet starši ne morejo verjet, da je v vrtcu vse ok...

Nimam teh izkušenj, zaenkrat ni bilo nobenih problemov v vrtcu (niti še dolgo ne hodita in imata dokaj mirni skupini, ni nekih hudih konfliktov, vsaj ne da bi jaz vedela), pa tudi doma je vse ok, ampak sem že dostikrat to slišala in prebrala.

Tako da mogoče nima težav drugje deloma tudi zato. Gotovo pa okolje igra veliko vlogo in seveda ni prav, da ga izzivajo, samo ne vem, če lahko ti, njegova mama, to spremeniš, pa sem zelo optimistična sicer...

(odgovor članu suzy 1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: preskok razreda
16.5.2010 11:25:39   
leonardo
no suzy1, zdej se je pa res že nabralo mnenj in če nardiš eno mini mini statistiko boš videla, da ti vsi nekako "odsvetujemo" preskakovanje - pa verjami, da smo tu gor pisali dobronamerno...

definitivno je treba fantu pomagat! jaz osebno ga na isti šoli ne bi pustila, pa četudi bi imeli na razpolago 5 razderov; tvoj sine je "ožigosan" in v istem okolju (ker šola je isto oklje), se bo težko otrsel "nalepke", pa četudi bi se njegovo obnašanje totalno spremenilo - okolica je pač dinozaver in dinozavri so izumrli, ker se niso prilagodili....


poskusi s prešolanjem na drugo šolo (pa brez enormnih pričakovanj); ne razlagaj preveč, zakaj si to naredila, probaj si zmislit en dovolj prepričljiv nepomemben razlog (npr. da bo pa iz tiste šole lahko laže po pouku nekam hodil....) - Gina, prosim tega ne reci, da nima smisla in da je treba povedat učitelju. Ja, če je tak kot ti - mogoče, amapk kot sem ti rekla, takih kot si ti je MOGOČE 5%!!!! tudi fantu ne prikazuj, da se bodo zdej vsi problemi rešli, ker se tudi ne bodo, vendar pa med počitnicami obdelajta čim več situacij, zakaj se je nekaj zgodilo in naj on pove, kako pa misli, da bi se lahko temu izognil...


pa zavedaj se tudi, da on dobro čuti, da boš ti zanj naredila vse in da ti bo vedno (taki pač otroci so in izkoriščajo našo brezpogojno ljubezen) opisal situacijo tako, da se ti bo zasmilil....ti mu lahko pomagaš pa tako, da se ti bo nehal smiliti in boš racionalno razmišljala, kdaj pa je tvoj sin sprovociral določeno reakcijo....


zdaj pa še o šolanju na domu: to ni ne kazen ne nagrada; je pač drugačen način učenja; otrok je ob normalnih starših (kar ti si, kot je videti iz zapisanega) popolnoma socializiran, samo uči se drugje in na drugačen način; drugače pa obiskuje vse dejavnosti, kot sicer; na ta način se boš lahko posvetila njegovim primankljajem, fantu pa boš tudi na zdrav način dvignila samozavest; v Slo se vedno več družin odloča za tak način, med njimi tudi učitelji - a ti to kaj pove??? mi imamo 2 in eden je obiskoval OŠ, drugega smo po 4.r začeli šolat doma - preprosto se s skupino ni ujel, pa smo in so vsi trdili, da ni ne z učiteljem ne z nami, ne z razredom in ne z njim nič narobe - temu jaz rečem NEKOMPATIBILNOST; energijo, ki jo usmerjaš in porabljaš za jalovo prepričevanje okolice in sebe usmeri v delo z otrokom in boš videla rezultat....če bi mi vedeli, da bomo dosegli take rezultate, ga verjetno v šolo sploh ne bi vpisali user posted image


glede šolanja na domu je pa tako: za "normalne" otroke zadnji dan prijave 31.5., za otroke pp pa 28./29.2.; vse ostale "tehnične" info najdeš na forumu, ki teče na RR "šolanje na domu"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: preskok razreda
16.5.2010 15:37:09   
Gina
eno vmesno vprašanje leonardo, lahko ga prestavim tudi na šolanje na domu: A sama poučuješ svoje otroke, oz. ali ljudje na splošno sami poučujejo svoje otroke, ali obstajajo v slo. tudi ljudje, ki to počno privat, recimo imajo s.p. v tem okviru? Sprašujem, ker jaz bi to recimo z veseljem počela, bi imela milionkrat manj stresno delo, ampak ne vidim interesentov, vsaj ne v našem okolju.

Aja, drugače pa jaz tudi ne bi pripovedovala na drugi šoli nikomur nič, kakor tudi jaz ne sprašujem za otroke, ki jih dobim, od kod prihajajo in kakšno mnenje ima o njih kdo, si ga sama ustvarim. Je pa tako, da te reči se v praksi hitro pokažejo, če so resnični problemi mislim. Pa še nekaj je, sosednje šole med seboj komunicirajo. Veliko reči je javna tajna. Sploh kadar gre za večje težave.

< Sporočilo je popravil Gina -- 16.5.2010 15:41:24 >

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: preskok razreda
16.5.2010 22:39:58   
leonardo
gina - prestavi se na forum "šolanje na domu" imaš gor odgovor, da ne zaidemo s teme

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?