|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 82 83 [84]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 13:02:12   
Mubi
jolcica ja ne vem kako je pršlo do tega....pač mi je padl....že v zadnjem mesecu nosečnosti sm mela nisko vrednost, sam ne pod 100. zdej s porodom mi je pa tok ful padl....pa še dva dni mi niso nč zmerl hemoglobina, tko da sm jest drugi dan (čist gotova že) rekla če bi mi mogoče lahko zmerli, ker se res slabo počutim in je verjetno krivo železo.... Ne vem, a so mi pozabl zmert al kako.... no in pol so vidl da je res tok padl.... pa sm dva dni zapored dobila železo v žilo (20min notr tekl) pa tablete, k jih pa še zdej jem, pa še neki časa jih bom.... Ma, pa sej bo....



(odgovor članu jolcica)
Neposredna povezava do sporočila: 2076
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 13:19:37   
Angel_Tian
Kuku babnce,

saj nimam časa zdajle brat, ampak pogledat sem pa prišla. Ne morem verjet, da sta vedve še kar tukaj!
Sta pozabile it rodit?

aninchy - tisti komentar pri seznamu je za dol padit user posted image user posted image user posted image Ma do prvenstva pa bosta mnda ja zibali že user posted image

Ampak vidiš, da je pa res najbolje, da si ti prevzela urejanje vseh teh seznamov. Si nas vse lepo počakala user posted image user posted image user posted image

jolcica - ti pa tudi hitro v P


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu Mubi)
Neposredna povezava do sporočila: 2077
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 14:29:21   
Aninchy
Aloha!

Jst še vedno strašim tle... user posted image user posted image

Sem bla ceeeelo dopoldne na pregledu v P, ker je blo "mal" gužve in sam ena dohtarca! user posted image

No, nej povem, da mi je CTG celo risu ene popadke, so prišl skor do 60, ampak jst nism nč čutla, razn dveh sunkov v križu...user posted image Tko da očitno so bli lažni in še ne bom kmal nehala tu gor strašit! user posted image

No, v P sem oddelala 4 ure in še nekaj, tak da bi si pa že res zaslužla malico (pa še enih 10 ostalihuser posted image ), no pa je kr nismo dočakale..user posted image še dobr da sem bla bolj zgodna in sem bla že tretja na vrsti, drugač bi tak mnde še vedno tam sedelauser posted image

Tolk od mene, zdej grem pa ležat, ker sem čist zmatrana od sedenja!user posted image

Aja, pa tam zraven so 3 rojevale, pa se je ena toook drlaaa! user posted image user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 2078
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 17:31:54   
jolcica


Etole s pregledauser posted image :) Dal mi je napotnico da grem jutri v porodnišnico in da mi sprožjo porod :) Pravi da je brezveze čakati da se le maščoba nabira nič drugega da je mat. vrat zmehčan glavca tudi tko spodi sm popadki mankajo :Duser posted image no razn če bodo imeli v P veliko gužvo potem naslednj dan vendar kj dost ne bodo čakali user posted image user posted image

me prav zaniima kak to zgleda ko ti umetno sprožijo porod hm....user posted image user posted image user posted image user posted image važno da moj mali sonček pride ven mogoče že jutri user posted image user posted image user posted image če ne bo mal ponagajal in nas zavlekel na drugi dan user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

my little angel :)

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2079
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 20:26:29   
bubolin
Pozdravljene čvekice.

Evo nas, mi smo prišli včeraj iz porodnišnice in preživeli kar burno prvo noč doma, sedaj pa čakamo na drugo, da vidimo kakšna bo user posted image
Drugače pa porod je bil super, lahko samo rečem da je EA zakon user posted image Zdej šivi pa boljijo, mene bolj kot sam porod. Ampak tud to bomo preživel.

Za vse ki pa še čakate pa par user posted image user posted image user posted image user posted image da bo čim prej za vami, ker je trenutek ko primeš svojega otročka v roke resnično neprecenljiv.

Lep večer še naprej.




_____________________________

Moj sonček Mark je na svet prišel 3.6.2010 :))

(odgovor članu jolcica)
Neposredna povezava do sporočila: 2080
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 21:39:45   
Aninchy
No, evo, jolcica jutri "odhaja v Rim" in posledično sem ostala sama... Tako da počasi tud jst zaključim javljanje tle, da si ne bom glih sama s sabo pisalauser posted image user posted image

Bom zdej mal visela na starši čvekamo, pisala še pa ne bom, k še nism tak dalečuser posted image Sem se zdej kr k junijčicam (nazaj) prestavla... kaj pa češ druga!? user posted image

No, lepo je blo čvekat na tejle temi, se mi po eni strani kr fajn zdi, da sem zraven ob zaključku user posted image

Bom pa pogrešala ta naša čvekanja!user posted image user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu bubolin)
Neposredna povezava do sporočila: 2081
   RE: Majčice 2010 - 3. del
7.6.2010 21:43:36   
Aninchy
No, pa še link na Starši čvekamo, če nas bo še ktera tle iskala...user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/m_5132124/mpage_1/key_/tm.htm


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2082
   RE: Majčice 2010 - 3. del
10.6.2010 15:59:27   
biba88
no če še ne veste sem na FB vidla da je jocica rodila fanta tjaža

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2083
   RE: Majčice 2010 - 3. del
11.6.2010 13:41:28   
Pingvinkica
Živjo punce!

Čestitke vsem novim mamicam user posted image  pa veliko veselja z otročički!

Dne 03.06.2010 ob 05:32 sem s CR rodila sinčka Reneja - 52 cm, 3380 g user posted image

Moja porodna zgodba:

V sredo, 2.6.2010 (3 dni čez rok), sem opazila, da se mi je pojavil rjavkast izcedek. Klicala sem G ampak je ni bilo, mi je pa sestra rekla, da imam najbrž vnetje in naj grem v lekarno kupit neko kremo. V naši lekarni je niso imeli, tako da sem sklenila, da če izcedek ne izgine, grem popoldne v kakšno drugo lekarno.
Ker se je izcedek tekom dneva še povečal, sem klicala v porodnišnico, kjer so me potolažili, da je to normalno, da se pač vse skupaj »pripravlja« in da se mehča maternični vrat itd...
Ker sem bila za naslednje jutro itak naročena na CTG pri svoji G, sem sklenila počakati do jutra.
Okrog pol polnoči sem šla še zadnjič pred spanjem na WC in ko že vse opravim, se mi je kar nekaj še vlilo in takoj sem pomislila, da mi je začela odtekati plodovnica. Naredim par korakov in spet mi nekaj uide in ko se ravno očistim in preoblečem, ponovno nekaj priteče. Fantu rečem, naj še ne zaspi, ker bo treba it rodit. Potem sem ene pol ure letala okrog kot kura brez glave in se oblačila in metala še zadnje stvari (gsm, polnilec, drobiž, očala...) v torbo. Par minut čez polnoč sva se odpeljala in nekje ob 00:20 prispela v porodnišnico LJ.
Sprejemna sestra ugotovi, da je šlo za delni razpok mehurja in da mi je res odteklo nekaj plodovnice in mi pove, da sem odprta že 4 cm (kar me je ful presenetilo, saj nisem imela do takrat nobenih popadkov). Po klistirju (britje sem opravila že prejšnji večer sama doma) so se na brzino začeli popadki, že kar takoj precej pogosti – nekje na 4-5 minut – in čedalje bolj boleči.
Okrog 01:30 naju odpeljejo v porodno, kjer so mi takoj dali masko za predihavanje, ki je vsaj malo omilila bolečino oz. me prisilila da sem se osredotočila na pravilno dihanje in ne na bolečino.
Sledile so skoraj 4 mučne ure, polne bolečih popadkov, ko se mi je zdelo, da mi tudi maska ne pomaga. Fant mi je pomagal po najboljših močeh – me masiral, me hrabril, me opozarjal na pravilno dihanje, mi dajal pit, mi držal masko ko popadkov ni bilo in ko sem bila že sama tako utrujena, da mi je bilo še masko težko držat v roki... Ful mi je pomagal res. Brez njega bi mi bilo še precej težje. Že samo njegova bližina in pogled nanj sta mi dajala moč in pogum, da sem se osredotočila na dihanje in poskusila prebrodit bolečino...
Bila sem že čisto odprta (samo s svojimi popadki – brez umetnih) a dete se ni in ni hotelo spustiti v porodni kanal. Slišala sem babico in zdravnice, ki so rekle da mali leži preko porodnega kanala. Če bi glavico usmeril v porodni kanal, bi bil baje v 5-ih popadkih zunaj, tako pa ni in ni šlo.
Okrog 05:20 so končno sklenili, da ne gre drugače, kot da mi naredijo carski rez. Podpišem papirje, odpeljejo me v operacijsko in 03.06.2010 ob 05:32 je prijokal na svet najin sinček Rene...
Če bi zdravniki že prej ugotovili, da bo treba napravit CR in da naravni porod ne bo mogoč, ker mali leži čez porodni kanal in se ne more obrniti in spustiti vanj (mali je imel 52 cm in 3380 g, jaz pa sem ful majhna in drobne postave in »spodaj ozka«), bi me lahko odrešili 4-ih mučnih ur predihavanja hudih popadkov, za katere so rekli, da so bili precej močnejši od umetnih – krivulje na CTG so pri max. Številki 100 narisale šele približno tretjino mojega popadka, tako zelo močni so bili... ampak ni mi žal in še enkrat bi dala to čez, samo da sva midva z malim OK.
Zašili so me zelo lepo, nisem po operaciji čutila nobenih bolečin in sem bila že 12 ur po CR na nogah in šla sama pod tuš...
Moje prvo vprašanje, ko sem se zbudila iz narkoze pa je bilo, če je z malim vse OK in ko so mi potrdili, sem poklicala fanta, nato pa so tekle solze sreče...
Pohvalila bi odlično babico (žal ne vem imena), ki mi je ves čas stala ob strani in se pri zdravnicah borila za to, da me čim prej odrešijo bolečin (ker so bile itak čisto brez veze, ker se mali ni mogel spustiti v porodni kanal in sem samo trpela, dogajalo pa se ni nič...) in mi napravijo CR.
Zdravnice bi drugače kar čakale in čakale, da bi se mali nekako sam obrnil (kar je bilo čisto nemogoče), samo da bi prišparale kak euro zdravstveni blagajni ali pa da bi prišla nova izmena in bi se drugi ukvarjali in mučili z mano...
No, po nekaj dodatnih urah mučenja, so se le vdale tudi one (seveda s teženjem moje enkratne babice) in se strinjale s CR...
Toliko o strokovnosti in šparanju v zdravstvu...

LP vsem in uživajte s svojimi user posted image


(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 2084
Stran:   <<   < Prejšnja stran  80 81 82 83 [84]
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 82 83 [84]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?