|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 12:51:19   
alejna
jagnje hvala...bom tudi jaz poskusila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 12:53:47   
blemma
Tudi meni se zdi zanimiva ideja in sem z zanimanjem prebrala, ampak pri meni to ne bi šlo. Sem preveč komot in prelena za to. No pa še takrat nisem vedela za ta pristop. Verjamem pa,da dojenčki z mimiko skoraj vse potrebe pokažejo, le razumet jih moramo.  Tako da jagnje in ronja user posted image user posted image user posted image
 
Pa punce, ne jih napadat, je v začetnem postu lepo napisano, da nikomur ne vsiljuje te metode!



_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 13:44:26   
sayuri
Hm, nisem še slišala za tole, sem pa z zanimanjem prebrala. No, jaz si z dvojčkoma tole ne predstavljam user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 14:16:25   
emaa
Z dvojčkoma ni variante vsaj meni ni bila, sta bila že večja, ko smo probali brez plenic na njuno zahtevo, pa sem komaj za enim spucala, sem morala že za drugim, niti povedala nista, pa trzala tudi ne na to, da sta mokra. Bom pa mogoče pri Lejli probala, sem jo imela namen začet dajat na kahlico v vsakem primeru, pa bom videla kako bo šlo (pa spet moram čas najdet, dan ga ima premalo, madoniš). Mi je vsekakor zanimivo, ampak mislim, da nimam dovolj potrpljenja in začetne energije za to. 

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 15:01:49   
aprilčica07
Sicer zanimiva ideja in razmišljanje.. ampak sem prelena in preveč komot, da bi kaj takega izvajala....user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 16:50:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Preden se pokaka, se skrije in je tiho kot rit.

Hehe, saj potem pa veš, kdaj se pokaka - torej prepoznaš signale, isto kot jazuser posted image .
Ja, tudi taki so, k utihnejo - ampak takrat pa slišiš, da je naenkrat ena čudna tišina. Tudi mojidve sta imeli tako obdobje. V bistvu je signal sprememba - če je prej čvekal, je potem utihnil, če je prej bil tiho, je potem zasitnaril. Signali se tudi spreminjajo s časom, novorojenček ne pokaže na enak način kot pa 1letnik. In vmes se lahko kdaj izgubiš, ker ne razumeš več njegovega jezika, pa se potem spet najdeš in je spet vse ok.


super. in kaj naj naredim, ko gre stran (gre kakat) in pridem za njo in mi reče "dijo mama" (kao pejt stran)? user posted image user posted image user posted image pač moram počakat da konča svoje preden jo spucam user posted image
mah, jaz nisem mela šans imho - prvo krči potem pa je naša na začetku bežala ven iz wc-ja vsakič, ko sem samo omenila/vprašala, če gre lulat ali kakat.. vse kontra user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 17:37:12   
TuBoLina_86
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Kolikor sem uspela iz vsega skupaj izluščiti (preden se je tema izrodila v tekmovanje, katera bo bolj spljuvala "čudaške" drugačemisleče), bom rekla samo, da se je jagnje zelo potrudila pri pisanju svojega posta in sem z zanimanjem prebrala.

Osebno se sicer strinjam z rijo, sploh če citiram tole: "Jaz sem za to metodo enostavno prelena."

Še vedno pa zagovarjam mišljenje, da ima vsak starš pravico do izbire. Nekomu odgovarja eno, drugemu drugo, sta pa oba načina prava user posted image In sem mi zdi posmehovanje tistim, ki to metodo izvajajo, precej žalostno.
ronja je lepo opisala, kako pri njih poteka vse skupaj, ve jo pa množično pošiljate v hosto...

user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jagnje
Pa lepo starševstvo vam želim – s pleničkami ali brez njih!!

Hvala enako user posted image



se podpišem user posted image user posted image

je treba znat sprejemat mišljenje drugih in drugačne metode, ni jih pa treba da jih uparbljate user posted image

moj mali je in bo ostal v pleničkah, pri drugem pa, če bom imela voljo ( ker čas po moje bo ), ko bo, bi pa probala....



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 18:41:43   
tinkara 2
Ko prebiram forum, sem včasih kar žalostna, ko vidim, kako nestrpne in sovražno nastrojene ste nekatere mamice. Vesela sem, da sta Ronja in Jagnje svojo izkušnjo delili z nami, sicer pa Jagnje v članku lepo piše, da nikogar ne obsoja, da želi le deliti izkušnjo, mogoče komu prav pride. Ženske, ki ste tako "pametne", za vas pa en nasvet: če nekdo piše na forum, ker potrebuje pomoč, ga ni potrebno pomendrati (kar vidim, da se pogosto zgodi, ko človeka, ki prosi za nasvet, kar napadete), raje mu pomagajte s kakšnim dobrim nasvetom, če tega nimate, pa bodite raje tiho in ne kritizirajte vsepovprek.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 21:53:48   
frutolina
sem prebrala to kar je napisala jagnje in potem še eno dva odgovora...pa nehala.
No, jagnje hvala da si delila to izkušnjo! Jaz sem za to metodo izvedela malo po rojstvu sončka, čisto zares pa sem jo preštudirala ko je bil star 8 mesecev. Takrat sem ga na način kot si ga opisala (ko ga držiš na rokah) dala nad wc in mali je kakal, lulal... danes je star 13m. Pleničko imava še vedno (je pa dobra ideja to s tetra plenico!!), si je še nekako ne upam umaknit, čeprav pokakana ni nikoli (oziroma zeeelo zeelo redkokdaj), polulana pa tudi zelo malo. In mali mi prav vedno pokaže da bi rad šel lulat ali kakat. Pa še ne govori, seveda. Prav gleda me ali pa odkobaca do wc-ja. zdaj sedi seveda že sam na školjki :) In tista mnenja, da otrok do 18 m ne more nadzorovati in vedeti kdaj mora na veliko ali malo potrebo - s tem se nikakor ne strinjam. Po svojem sinčku vidim da to ni res. In to da ga dam na wc zame ni izguba časa. Saj ne kaka vsake pol ure, pa tudi lula ne. In verjamete ali ne, ko opravi na wc-ju prav vriska od veselja :)

(odgovor članu tinkara 2)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 22:14:55   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

sem prebrala to kar je napisala jagnje in potem še eno dva odgovora...pa nehala.
No, jagnje hvala da si delila to izkušnjo! Jaz sem za to metodo izvedela malo po rojstvu sončka, čisto zares pa sem jo preštudirala ko je bil star 8 mesecev. Takrat sem ga na način kot si ga opisala (ko ga držiš na rokah) dala nad wc in mali je kakal, lulal... danes je star 13m. Pleničko imava še vedno (je pa dobra ideja to s tetra plenico!!), si je še nekako ne upam umaknit, čeprav pokakana ni nikoli (oziroma zeeelo zeelo redkokdaj), polulana pa tudi zelo malo. In mali mi prav vedno pokaže da bi rad šel lulat ali kakat. Pa še ne govori, seveda. Prav gleda me ali pa odkobaca do wc-ja. zdaj sedi seveda že sam na školjki :) In tista mnenja, da otrok do 18 m ne more nadzorovati in vedeti kdaj mora na veliko ali malo potrebo - s tem se nikakor ne strinjam. Po svojem sinčku vidim da to ni res. In to da ga dam na wc zame ni izguba časa. Saj ne kaka vsake pol ure, pa tudi lula ne. In verjamete ali ne, ko opravi na wc-ju prav vriska od veselja :)



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 22:32:53   
eva1
Jaz pa lahko rečem, samo kapo dol vsem mamicam ki se jim to da izvajatiuser posted image ...jaz imam 3 otročke, pa se včasih tut zgodi, da tisti ki je na WC-ju in že 5 minut vpije sem žeee(kakal namreč), enostavno mora počakati, da tamalega zrihtam, podojim...jaz vem da nimam ne energije, ne časa, ne volje izvajat tega..niti se mi ne zdi smiselno, že tko mam pol preveč cunj za pratuser posted image

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 22:40:08   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Preden se pokaka, se skrije in je tiho kot rit.

Hehe, saj potem pa veš, kdaj se pokaka - torej prepoznaš signale, isto kot jazuser posted image .
Ja, tudi taki so, k utihnejo - ampak takrat pa slišiš, da je naenkrat ena čudna tišina. Tudi mojidve sta imeli tako obdobje. V bistvu je signal sprememba - če je prej čvekal, je potem utihnil, če je prej bil tiho, je potem zasitnaril. Signali se tudi spreminjajo s časom, novorojenček ne pokaže na enak način kot pa 1letnik. In vmes se lahko kdaj izgubiš, ker ne razumeš več njegovega jezika, pa se potem spet najdeš in je spet vse ok.


super. in kaj naj naredim, ko gre stran (gre kakat) in pridem za njo in mi reče "dijo mama" (kao pejt stran)? user posted image user posted image user posted image pač moram počakat da konča svoje preden jo spucam user posted image
mah, jaz nisem mela šans imho - prvo krči potem pa je naša na začetku bežala ven iz wc-ja vsakič, ko sem samo omenila/vprašala, če gre lulat ali kakat.. vse kontra user posted image



Glede na to, da tvoja punčka že govori in hodi, sklepam, da je stara že krepko čez eno leto. Največ uspehov pa požanješ, če s to metodo začneš najkasneje do 6. meseca otrokove starosti. Do takrat otrok namreč še ni tako "navajen" na pleničko in ŠE ZNA nadzorovati svoje izločanje, medtem ko se kasneje nauči svoje potrebe ignorirati, ker pač nima izbire  in ga je potem težko "nazaj naučiti" te veščine, ki jo je nekoč že obvladal (to sem prebrala v enem izmed člankov, da ne bo kdo rekel, da sem čudna).
Tako da ne vem, kaj na ti rečem....najbrž bo najbolje, če se greš "klasično" navajanje na kahlico, če je že toliko stara.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
21.5.2010 22:51:09   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz pa lahko rečem, samo kapo dol vsem mamicam ki se jim to da izvajatiuser posted image ...jaz imam 3 otročke, pa se včasih tut zgodi, da tisti ki je na WC-ju in že 5 minut vpije sem žeee(kakal namreč), enostavno mora počakati, da tamalega zrihtam, podojim...jaz vem da nimam ne energije, ne časa, ne volje izvajat tega..niti se mi ne zdi smiselno, že tko mam pol preveč cunj za pratuser posted image


Če se hočeš iti "diaper free" pri več otrokih, moraš začeti s tem že pri prvem otročku, ko še nima bratcev in sestric. Kajti prvi tako stranišče že obvlada, ko pride drugi. Tudi sama si ne znam predstavljati, kako bi tole šlo, če bi za to metodo izvedela šele npr. pri drugem ali tretjem otroku in bi bil starejši še v plenicah. 
No, res da (še) nimam izkušenj z več otroki....bomo videli, kako bo če/ko pride naslednji....o tem bi Ronja lahko kaj več povedala, ki ima dve deklici na "diaper free".

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 7:03:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Preden se pokaka, se skrije in je tiho kot rit.

Hehe, saj potem pa veš, kdaj se pokaka - torej prepoznaš signale, isto kot jazuser posted image .
Ja, tudi taki so, k utihnejo - ampak takrat pa slišiš, da je naenkrat ena čudna tišina. Tudi mojidve sta imeli tako obdobje. V bistvu je signal sprememba - če je prej čvekal, je potem utihnil, če je prej bil tiho, je potem zasitnaril. Signali se tudi spreminjajo s časom, novorojenček ne pokaže na enak način kot pa 1letnik. In vmes se lahko kdaj izgubiš, ker ne razumeš več njegovega jezika, pa se potem spet najdeš in je spet vse ok.

super. in kaj naj naredim, ko gre stran (gre kakat) in pridem za njo in mi reče "dijo mama" (kao pejt stran)? user posted image user posted image user posted image pač moram počakat da konča svoje preden jo spucam user posted image
mah, jaz nisem mela šans imho - prvo krči potem pa je naša na začetku bežala ven iz wc-ja vsakič, ko sem samo omenila/vprašala, če gre lulat ali kakat.. vse kontra user posted image


Glede na to, da tvoja punčka že govori in hodi, sklepam, da je stara že krepko čez eno leto. Največ uspehov pa požanješ, če s to metodo začneš najkasneje do 6. meseca otrokove starosti. Do takrat otrok namreč še ni tako "navajen" na pleničko in ŠE ZNA nadzorovati svoje izločanje, medtem ko se kasneje nauči svoje potrebe ignorirati, ker pač nima izbire  in ga je potem težko "nazaj naučiti" te veščine, ki jo je nekoč že obvladal (to sem prebrala v enem izmed člankov, da ne bo kdo rekel, da sem čudna).
Tako da ne vem, kaj na ti rečem....najbrž bo najbolje, če se greš "klasično" navajanje na kahlico, če je že toliko stara.


ja, saj pravim da nimam več šans..
kako je pa s tem, če dosti potuješ? na avionu in v avtu pač ne moreš otroka tok hitro nad nek wc dat?

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 8:42:21   
*miska.mcc*
jagnje, ronja

jaz bi probala tole. ampak nina je stara ze 9 mesecev. imam še kaj šans, da mi uspe?

pa kako naj zacnem?

zdaj spi. ko se zbudi, jo nesem na wc, al kako?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 9:21:37   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jagnje, ronja

jaz bi probala tole. ampak nina je stara ze 9 mesecev. imam še kaj šans, da mi uspe?

pa kako naj zacnem?

zdaj spi. ko se zbudi, jo nesem na wc, al kako?



Na tujih straneh imaš opisane pristope za čisto majhne, pa tudi že za malo večje dojenčke (9m). Malo pobrskaj (vtipkaj "diaper free baby"). Če bom imela kaj časa tekom dneva, ti lahko tudi jaz poiščem, če ne najdeš.

Nimaš kaj zgubit, če probaš po spanju. Takoj, ko se zbudi, jo daj na kahlico in čakaj. Če bo imela pleničko suho, bo zagotovo lulala....pa tudi, če bo mokra, bo mogoče malo.

Pa veliko uspeha!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 9:25:23   
jagnje
[/quote]

ja, saj pravim da nimam več šans..
kako je pa s tem, če dosti potuješ? na avionu in v avtu pač ne moreš otroka tok hitro nad nek wc dat?

[/quote]

Saj smo že povedale, da takrat pač daš pleničko gor, ko ni možnosti za wc. Se pač prilagajaš. Nikjer ne piše, da moraš to metodo izvajat 100% brez pleničk.  user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 9:32:56   
*miska.mcc*
nič! tulit je zacela nad skoljko....se je pa suha zbudila, ampak ni nic lulala.user posted image user posted image

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 10:30:36   
sayuri
jagnje, a si že govorila s kakšno mamico dvojčkov, ki bi tole izvajala?  Men se zdi absolutno nemogoče. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 21:32:25   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

nič! tulit je zacela nad skoljko....se je pa suha zbudila, ampak ni nic lulala.user posted image user posted image


user posted image  probaj tak da ko jo držiš nad wcjem (al če jo daš na nastavek) splakni vodo...to jim je ful zanimivo. pa bo mogoče začela. user posted image  probat ni greh user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 21:35:55   
*miska.mcc*
mah...napacen cas sem izbrala. je bolana...driska, bruhanje, vrocina....bom, ko ozdraviuser posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 23:33:31   
2crtici
Zelo zanimivo branje!

Sama bom začela z odvajanjem od pleničk svojega 10,5 mesečnika. Vesela bi bila nasvetov, kako prepoznati znake, da mora kakati/lulati. Popolnoma se zavedam, da ni nujno, da je to pri vseh enako, ampak neke smernice.
Rada bi začela, preden mu dokončno "vcepimo", da se potrebo opravlja v pleničke. Sicer je zelo dojemljiv, zato upam, da nama bo čimprej uspelo.

Hvala za nasvete! Pa tudi tebi Ronja, da si delila svojo izkušnjo.

Lp

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 23:37:25   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

jagnje, a si že govorila s kakšno mamico dvojčkov, ki bi tole izvajala?  Men se zdi absolutno nemogoče. user posted image



Ne, nisem. Se pa strinjam, da bi to bilo zelo težko. No, mogoče bi šlo, če bi imela pomoč nekoga. Ali pa da bi to izvajala le delno...npr. samo, ko se zbudita in samo po hranjenju....tako da ne bi lovila vsega lulanja. Kakšno pleničko bi prihranila in otročka bi se verjetno prej naučila hoditi na stranišče.
Pač ideja, moje mnenje....

Kjer je volja, tam je tudi pot!!

Se pa strinjam z Ronjo, ki pravi, da je metodo smiselno izvajat, dokler ti je ta v veselje in ti ne predstavlja nekega psihičnega pritiska in stresa.....torej brezveze je to za vsako ceno početi!!!

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 23:42:21   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

mah...napacen cas sem izbrala. je bolana...driska, bruhanje, vrocina....bom, ko ozdraviuser posted image


Definitivno! Tega se moraš lotit, ko čutiš, da sta oba z otrokom pripravljena. In ne smeš prehitro obupat. Pa tudi prevelikih pričakovanj ni dobro imeti....kot sem že rekla....veselit se vsakega uspeha in se ne sekirat za neuspehe!! 

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dojenček ne potrebuje pleničk!!!
22.5.2010 23:50:42   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: 2crtici

Zelo zanimivo branje!

Sama bom začela z odvajanjem od pleničk svojega 10,5 mesečnika. Vesela bi bila nasvetov, kako prepoznati znake, da mora kakati/lulati. Popolnoma se zavedam, da ni nujno, da je to pri vseh enako, ampak neke smernice.
Rada bi začela, preden mu dokončno "vcepimo", da se potrebo opravlja v pleničke. Sicer je zelo dojemljiv, zato upam, da nama bo čimprej uspelo.

Hvala za nasvete! Pa tudi tebi Ronja, da si delila svojo izkušnjo.

Lp



Tukaj ti jaz težko svetujem, ker nimam izkušnje s starejšim dojenčkom. Pristop je namreč drugačen, če začneš do 6. meseca ali pa proti koncu 1. leta.
Mogoče ti Ronja in Frutolina kaj svetujeta.
Jaz pri 4-mesečni dojenčici ne prepoznavam nekih očitnih znakov (mogoče je kdaj sitna). Bolj se ravnam po času: lulat jo dam na vsake pol do tričetrt ure, po vsakem spanju in hranjenju. In v 95% poskusov se nekaj "zgodi".

(odgovor članu 2crtici)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?