|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Skrbništvo?
1.7.2010 20:07:02   
*miska.mcc*
mah...mal sem zafilozofirala....user posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Skrbništvo?
1.7.2010 20:23:16   
urška
user posted image user posted image user posted image malček pa res user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Skrbništvo?
1.7.2010 20:25:17   
Anonimen
Overitev pri notarju ni edini verodostojen dokument, na podlagi katerega bi se morebiti odločalo, če bi do najhujšega res prišlo-pomaga pa. Potrebno je, da ga podpišeta oba z možem, ne samo ti sama.

(odgovor članu bigbunny)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Skrbništvo?
1.7.2010 22:08:37   
bigbunny
uh punce moje vidim da nisem sama v takšni situaciji. Zakaj bi ga tašča hotela imet? Ja iz čiste hudobije oz. iz principa. Samo, da ga nebi moji starši imeli. Res je ta naša zakonodaja malo mimo. Se mi zdi da druge države nimajo takih problemov s tem kot pa naša Slo.

Upam, da bo sedaj mir ko jo je mož zalučal ven iz hiše. Bojim se samo da nebo kaj hujšega začela poskušat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 7:49:00   
barni
Jaz sem tut taka, da želim imeti stvari kao urejene, da sem mirna. Malo si me opomnila, da moram svojo oporoko popraviti, ker jo imam še iz časa, ko šenisem imela otrok. Ja že dolgo nazaj sem jo napisala, ker imamo nekoliko nenavadno razdeljeno lastništvo nepremičnin ipd.

Naša zakonodaja je res čist mimo, ker tudi z oporoko, ne moreš nekomu zapisati tistega kar želiš, ker vedno lahko dediči uveljavljajo nujni delež ali pa celo oporoko razveljavijo. Žal gre tudi tu dostikrat za to, kdo ima več denarja in časa in živcev. Dober odvetnik, le ga dobro plačaš najde luknjo in izvisiš.

Jaz bi tudi rada, da za mojega otroka skrbi moja mama (no pa pač oče, ker je zraven user posted image ), ne pa tašča. Če bi bil pa tast sposoben sam, pa tudi ne bi imela nič proti. Tašča pa še zase težk skrbi, ker ima toliko dela s seboj, da sploh ne vem kako bi utegnila še za koga drugega skrbeti (pa ni bolna).

Skratka, kadar pridemo do teh pravnih formalnih zadev spoznamo, kako bedne in totalno neživljenjske zakone imamo. In tudi če ti nekaj overi notar in plačaš, ni niujno, da dokument zdrži. Žal.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 9:51:33   
mišk
Jst sem nekje brala, da v primeru, da po smrti staršev, otroke dobijo stari starši, gledajo, kateri par od starih staršev je mlajši, poročen med sabo, bolj zdrav, finančno preskrbljen in s katerima so imeli otroci več stikov.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 13:40:43   
ronja
Jst sem nekje brala, da v primeru, da po smrti staršev, otroke dobijo stari starši, gledajo, kateri par od starih staršev je mlajši, poročen med sabo, bolj zdrav, finančno preskrbljen in s katerima so imeli otroci več stikov.

V tem primeru smo ga pa nasrkali, če gre avtomatsko k starim staršem. Edino onadva sta poročena (mojadva sta ločena, brat pa še ni poročen, čeprav mislim, da bi se brat in njegova punca tudi na hitro poročila, če bi bilo treba, itak se mislilta enkrat), ampak zdrava sta pa teta in stric ziher bolj (pa tudi moji starši).

A mogoče kdo ve, KAM NA CSD pokličeš za taka vprašanja? (mislim, kateri oddelek, ker itak navadno noben noče nič vedet, pa si te samo podajajo)...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 13:41:51   
ronja
in med tem časom otroci niso "v reji" oz. pri nepoznanih ljudeh.

niso, ampak so recimo začasno pri babici, pa se potem selijo k stricu, kar je brezveze, ker je samo še bolj stresno za otroka, ki mu je že tako dovolj grozno. Ali pa obratno.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 14:52:47   
urška
ronja, mislim, da je pametno, da ti bratu to omeniš. mislim da se enkrat pogovorite o tem. ne moreš ga namreč kar v oporoko napisat pa da on nič ne ve o tem (sej vem, da si bolj pametna in da kaj takega ne bi naredila, pa vseenouser posted image ). mogoče pa on sploh ni pripravljen kaj takega prevzet.
in poleg tega moraš tudi otroke navadit nanj, torej, da se bosta razumeli s stricem - pa saj veš kaj mislim. jaz imam to srečo, da se moj sin ful razume z mojo sestro in jo ima ful rad, po drugi strani pa to nesrečo, da ona živi v nemčiji in mislim, da ga tja že ne bi hoteli dat.

drugače pa, pokliči na Center. Na vsakem imajo noga zaposlenega, ki se ukvarja s skrbništvom v takih primerih, ko otroci ostanejo brez enega ali obeh staršev. Ker tudi če en umre, otrok na Centru dobi skrbnika, ki ga zastopa v zapuščinskih zadevah.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 15:01:14   
ronja
NO, jaz sem se zmenila z bratom in njegovo punco in sem jima povedala, da morata v tem primeru tudi CSD obvestit, da je bila to tudi najina želja. Overjali pa zaenkrat nismo nič in še vedno čakam na odgovor, ali to potem dejansko kaj pomaga...


Urška, saj sem že napisala, da smo se to že davno zmenili! Jasno, da ne bi dala otrok nekomu, za katerega nisem 100% ziher, da si jih tudi želi! Saj nisem na glavo padlauser posted image .

O tem smo se že čisto resno pogovarjali, že predno je bila Lejla rojena, ker je bila pač možnost, da greva obe ali pa ena od naju na "drugi svet" med ali pred porodom in sem mu tudi to čisto iskreno povedala - da bi rada stvari mela pošlihtane, ker potem se pa lahko samo še nekdo v lubija zakanta, pa smo tam. No, na srečo se me ne boste še tako hitro znebili, hehe, ampak vseeno bi rajši imela to urejenouser posted image .
Tako da smo se pogovarjali tudi o tem, da bi to nekje uradno napisali, pa nismo točno vedeli, kje, da bi se to sploh kaj štelo. Zato sem tudi takrat spraševala na forumu (valjda bom najprej brata vprašala, če je sploh za, predno grem spraševat, kako naj mu male naprtimuser posted image ).

Da bi ju zdaj navajala za primer smrti, mi glih ni - se pa seveda vidijo in razumejo, saj je njun stric in ju ima rad. Pride ju kdaj pazit, če greva midva v kino, pride kdaj na sladoled po službi, ali pa samo malidve pogledat. Mi gremo kdaj k njemu na maline ali po obleke zanju (on ima bajto in imamo tam spravljene prevelike obleke, ki jih dobimouser posted image ). Tako da ga od vseh stricev in tet definitivno najboljše poznata. Zato bi pa rada, da ju onadva dobita - ker ju poznata, vsekakor se vidijo več kot z ostalimi tetami in strici, ki vsi  živijo v tujini, en ima že 2 svoja, ki ju komaj kroti, moja sestra itak ni tip za otroke,... babice pa... če ne drugega, bojo verjetno prej umrle... (da ne rečemo, da bi bili malidve obupno razmaženi;)

Če bi pa samo en od naju umrl, pa upam, da avtomatično dobi drugi starš ali ne?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 15:12:11   
ledenaa
želja staršev se niti ne upošteva,prav-tako tudi ne overjena listina da bi ti zapisal h komu naj gre otrok.
Žal se tega več ne da.
Ti lahko zapišeš ni pa mus da upoštevajo

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 15:21:21   
mojamura


http://www.delo.si/clanek/o48485

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 15:59:34   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

NO, jaz sem se zmenila z bratom in njegovo punco in sem jima povedala, da morata v tem primeru tudi CSD obvestit, da je bila to tudi najina želja. Overjali pa zaenkrat nismo nič in še vedno čakam na odgovor, ali to potem dejansko kaj pomaga...


Urška, saj sem že napisala, da smo se to že davno zmenili! Jasno, da ne bi dala otrok nekomu, za katerega nisem 100% ziher, da si jih tudi želi! Saj nisem na glavo padlauser posted image .




sorči, spregledala user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 16:01:24   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Da bi ju zdaj navajala za primer smrti, mi glih ni - se pa seveda vidijo in razumejo, saj je njun stric in ju ima rad.



ok, sej to nisem mislila tako, da jima rečeš: no punci, danes gremo k stricu, ker če midva umreva bosta pri njemu živeliuser posted image user posted image user posted image (ja zdej se lahko smejem, ker vem,d a kej takega ne bi naredila, ne ti, ne jaz, ne noben pameten)

mislila sem tako, kot si ti napisala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Skrbništvo?
2.7.2010 16:02:16   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če bi pa samo en od naju umrl, pa upam, da avtomatično dobi drugi starš ali ne?



mislim da ja. imajo pa otroci skrbnika na CSDju zaradi premoženjskih zadev. in dediščine.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?