|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 13:12:34   
frutolina
v takih  primerih sem si jaz načrpala po podoju ( da sem izpraznila dojko) oziroma sem si preden sem šla iztisnila iz tiste dojke na kateri bi naslednjo rundo (če bi bila doma) dojila ( ker enkrat sem na eni, drugič na drugi). Če si slučajno ne bi, bi mi itak eksplodirala user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 17:33:26   
jakipaki83
Charlyka - a kaj si prej počela na forumih? Isto kot jaz. Gledala za cunjami, vozički in ostalo robo. Šele ko dobiš dete v roke, ti postane jasno, da ti tako znanje bolj malo koristi, ko se dere na vsa usta user posted image Potem pa pride na vrsto fuser posted image orum o dojenju in podobno.

Glede ginekologa in frizerja. Imaš srečo, da sprejme stekleničko. Naš je ni do 6 meseca user posted image Lump mali. Je raje stradal tiste 2x ko me ni bilo. Sem si pa vseeno vedno iztisnila mleko. Po kakih 3-4 podojih sem si iztisnila mleko. Za kakih 100 mll. Če bo pa lačna, ji pa tista flaška ali dve aptamila tudi ne bosta škodovali. Sicer pa kar pogumno z dojenjem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
7.7.2010 22:21:10   
izgubljena_ovcka
Hmm, ja mogoče ne bi bilo neumno načrpat mleko, tako kot je že predhsodnica rekla, imaš srečo, da sprejme stekleničko.

Jaz tega "luksuza" nimam. In enostavno vlečem otroka s sabo. Moj prvi je šel z mano POVSOD vse dokler se je dojil. Vzameš lupinico iz avta, z otrokom v ordinacijo, med pregledom pa že počaka pet minutk v lupini na tleh. Za frizerja pa vzemi svojega s sabo, naj ga malo popestuje medtem ko tebe frizirajo. Simpl k pasulj.

Jaz imam zdaj večje težave, ker moj ne more nikamor z mano oziroma še takrat ko gre mora on pazit na tavečjega. Ponavadi ju kar doma pustim, je zame bolj preprosto. Dojenčka že porihtam.


Drugače pa samo en topel nasvet... nikar prepogosto dajat dojenemu otroku stekleničke, to lahko pripelje do sesalne zmede in bosta potem nesrečna oba. Res, raje dete s sabo vzemi, njemu ne bo čisto nič hudega, veliko bolj srečno bo če bo vedel, da je mamica blizu!

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
8.7.2010 7:45:21   
divans1
Dudo ma pa lahko, čeprav se doji, ne??? Tle pa ne more priti do sesalne  zmede?

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
8.7.2010 8:44:42   
charlyka
Dobro jutro!

Včeraj nam je spet lepo uspelo user posted image Dojila na dobri 2 uri, zvečer je zdržala tudi 3 ure, potem smo se kopali, šli spat s pomočjo dude in je spala 5 ur!!! Ne morem verjet user posted image

No, enkrat popoldne sma se po dojenju morale spet previt, pa je "izsilila" še enkrat na zizo - sem pač mislila, da ni dost jedla, ker je res hitro gotova - max 10 min, potem pa je 6x bruhnila user posted image user posted image je očitno drugič na zizi bilo preveč

divans1 - oj zdravo, sva še vedno tu, a ne? user posted image Kot vidiš, smo ok, žal pa ne morem isto povedati za ZoyoEvo - je z deklico bolj kot ne po bolnišnicah user posted image čakam, da mi javi kako in kaj.

Sem pa isto glede dude hotela vprašati tudi jaz

Ja, sem vesela, da sprejme flaško. Sicer nimam prav nobenega namena velikokrat kam iti brez male, ker me kar dušit začne, če moram kdaj kam zletet za 10 min user posted image Še če jo komu dam v naročje (samo bližnje sorodstvo), moram bit vedno zraven, drugače ne dovolim. No, saj počasi se bom bolj sprostila. Upam.

Drugače pa ja, bom poskusila načrpat, če ne, pa malo in atija res lahko vzamem s seboj.

jakipaki - ja, res je, na forumih sem prebrala vse in preveč o vozičkih, pa o slabosti, pa o špikanju, UZ, meritvah itd. itd. itd. a da bi pomislila kaj potem, ko dete pride, ne to pa ni bilo časa, saj to bo pa šlo ... user posted image user posted image Zdaj se učim vsak dan sproti in sem v devetih nebesih, ko se malčica nasmeje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
8.7.2010 9:25:02   
divans1
Oooooo boga Zoyaeva....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
8.7.2010 13:36:34   
izgubljena_ovcka
Samo glede dude... ta ni tako zelo problematična kot flaška, ima pa otrok vseeno ko jo vleče popolnoma drugačen vzorec sesanja kot na dojki. Če bi recimo začel pri dojenju cmokat in bi mu dojka stalno "padala" iz ust, je mogoče dudka krivec (tako je bilo pri nas amak je zadelo pri približno dveh mesecih prerasel). Duda naj bi bila  pripomoček uporabljen v skajni sili, naj pa otrok ne bi z njo recimo ure in ure spal...

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
13.7.2010 7:08:01   
charlyka
Dobro jutro,

pa sem spet nazaj. Smo imeli kar pestro ta konec tedna. Obisk frizerja in gin. uspel user posted image , še vedno se lepo dojimo, malčica je v mesecu in pol dobila gor 1600 g user posted image user posted image

Ja, dudo jaz uporabim, da dam gor kapljice za krčeke, pa kadar vidim, da je zaspana, pa ne more zaspat in jokca.

Kupčeke še vedno težko podiramo. user posted image

Glede črpanja mleka po podoju - kar večkrat poskusim, ampak sem opazila, da skoraj nič ne priteče user posted image user posted image očitno do konca popije vse kar je možno user posted image

Pa zanima me še tole - je možno, da imam zvečer manj mleka? Po kopanju se namreč dojimo in hočemo it spat, pa je skos nemirna, pa nekaj jamra in joče, dokler ne dobi še druge zize. user posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
13.7.2010 16:23:31   
izgubljena_ovcka
To je ob tako dobrem napredovanju zelo malo verjetno! Najverjetneje je malo nermirna zvečer, saj veš, po dolgem dnevu smo tudi odrasli zmatrani, nič se nam ne da, nekaj bi jedli ampak ne vemo kaj, lalala. Z dojenčki je enako. Nekaj jim ni prav pa ne vedo kaj. Treba jih je tolažit (tudi dojit za tolažbo, to najbolj zaleže, jaz svojega kar pustim, da vleče v nedogled, tako najbolj mirno zaspi zvečer), mogoče malo nosit, crkljat, pomirit. Najbolj oa zaleže dojenje, če je ta opcija. Drugače pa ga jaz tudi pri enem samem podoju kar prestavljam z ene strani na drugo, pa kaj, več vleče, več se dela...

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
15.7.2010 12:31:40   
charlyka
izgubljena_ovcka - sem rešila zadevo večernega joka. Kopamo jo kasneje, okrog 9 do pol 10 ure, jo dam na zizo in kot si rekla, pustim, da vleče do onemoglosti, pa če je še kaj ali ne user posted image Dam jo spat in mogoče se še malo prebudi, pojokca na malo, jo pobožam, polupčkam in spimo do 2eh, 3eh user posted image user posted image

Glede črpanja pa res - ne vem kako, ampak če po podoju hočem še kaj načrpat, ni nič, mogoče špricne še ene 3krat, pa nekaj kapljic in potem konec user posted image
Če pa mala spi več kot 3 ure, pa mi iz tiste zize, ki je na vrsti kar curlja - sem ulovila v flaško, da preverim in je bilo za 20, po podoju pa nič user posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
15.7.2010 13:15:21   
izgubljena_ovcka
To je zato, ker je otrok veliko bolj učinkovit sesalec mleka kot pa črpalka. Fora črpanja po podoju je bolj dodatna stimulacija dojke (pri npr kratkih podojih) kot pa količina načrpanega mleka. Če rabiš črpat za zalogo črpaj prej in potem  pristavi otroka, ker on več ven potegne.

Fora je tudi v izcejalnem refleksu. Ko otrok sesa, sproži naval mleka. Stisnejo se mešički v dojkah in potisnejo mleko v mlečne vode, deluje pa na obeh dojkah naenkrat. Ko ta refleks pojenja je tok mleka počasnejši. Ker je črpalka razmeroma neučinkovita je na "suho" težko kaj ven načrpat... Pri posameznem podoju ima ženska do pet izcejalnih refleksov, lahko tudi, da se sproži amo enkrat, dvakrat... in ko je to fertik je zelo težko pumpat.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
15.7.2010 18:18:26   
charlyka
Najlepša hvala za zelo dobro razlago. user posted image

Jaz pa sem se malo sekirala, da morda ni dovolj mleka, ker ni na koncu več nič bilo. No, zdaj razumem in se ne bom več obremenjevala (tako pač je, da človek najprej vase podvomi, če kaj ni v redu).

Iskrena hvala še enkrat.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dojiti vedno, ko joka??
21.7.2010 15:24:40   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: mamsi


IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: mamsi

Če se priklopi samo za 5-10 minut, potem pa že dremlje, potem ni bila orng lačna, in tudi najedla se potem ni za dolgo.


To pa ni res! Otroci so različni. Blaž sedaj nikoli ne je 10 minut, pa je pri 8,5kg še vedno bolj ko ne polno dojen (GH) in je na 3 ure ponavadi.


Ja res je, večji otroci se najejo v 10 minutah, 5 tednov staro dete pa ne. Jaz sem govorila za njo.

Moja Julia je do nekje 5, 6 tedna jedla po 20 minut (prve par tednov pa celo tudi po eno uro), potem pa je prešla na 5 minut in ima 8kg (stara je 4 mesece!!!). Samo dojena... niti enkrat nisva dodali. Očitno se v 5 minutah (kdaj celo v 3, da meni ni nič jasno user posted image ) naje dovolj, če se lepo redi in ima polulano vsako pleničko, kaka pa na 3 dni. Je pa res, da v teh 5 minutah je brez prestanka, mleko pa tudi hitro teče ves čas in se res sliši samo požirke. Če jo nekako "prepričam", da poje še malo več, potem obvezno polije...

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?