|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 9:25:31   
marta82
Hvala vsem za pikapoke.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 4876
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 9:28:49   
spetko
khurde..ja ja bom imela enih slavij in pripravljanj in šopingiranja..da se kr ne vidim ven, že zdej počasi načrtujem kaj bom in kako..:D

kiara...drži se..upam da bo čimprej minilo...kot je rekla krtekxx kr dodaj če bo hotela sprejet..pa pol ko se bo vse ulafalo kot je treba bo super...

krtekxx..jaa..da bo čimprej tako vreme kot si opisala..ko sem prebrala tvoj komentar sem bila v mislih že v tistem obdobju user posted image user posted image

ploha...ja pridi k sebi čimprej..ne pusti si do živega..ni vredno..

kje pa so kej ostale...?..

lep dan ..na primorskem je zelooo lepo vreme in sonček..bi si vzela prav fraj dan...:D






_____________________________

9.1.2009 ob 02.31 se nama je pridružil sonček Tian
10.7.2011 ob 00.50 pa še en sonček z imenom Gael

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 4877
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 13:06:30   
kiara24
Evo noč je bila katastrofa Klara je kašljala in vročina ji je nabijala.... Zala je na vse 1 do 2 ure jedla..... tako da mojega spanca ni bilo nič.

Spet je bila tukaj patronažna in Zala mi je še shujšala, tako da mi je sedaj res svetovala dodatek. Itak če sem tolk nesposobna, da ji še mleka ne mmorem dat. jao čist sem napishirana od vsega.

Rada bi klari pomagala pa ji ne morem tolk stati ob strani kot prej, pa tolk me nuca....

P je včeraj rekle samo da je vrioza in da naj merkamo Zalo da se ne naleze.... tako da je katastrofa.

Sam tolk da sem se vam mal oglasila, grem porbat mal zaspat, zdele sem sama trnutno in je mir v hiši Zala pa tudi spi.

Krtekxx- in kaka je to viroza?!

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 4878
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 13:21:05   
krtekxx
Krtekxx- in kaka je to viroza?!

Doolgaa zna bit. Oči so gnojne, prehlad, kašelj, lahko driska kak dan, bruhanje. Vročina tudi. Se pojavi, izzveni, pa spet pojavi, lahko traja s presledki tudi nekaj tednov. CRP zna biti zelo povišan in potem nekateri P, ki niso najbolj izkušeni, dajo antibiotik. Seveda se lahko zaplete tudi v bronhitis, vneta ušesa...pač je treba biti previden in otroka z vročino voziti na 2 dni k pediatru, da oceni ali se je kaj zapletlo ali ne.
Kiara, ne očitaj si, da si nesposobna Zali zagotoviti mleko, ker bo očitek le kontraproduktiven - mleka bo še manj. Č dodatek rabi, ji ga boš pač dala - brez slabe vesti. Logično je, da nimaš mleka če ne spiš in non-stop nekaj počneš. Bilo bi pametno, če bi lahko kdo od tvojih Klaro prevzel za nekaj časa. Tvoja prva skrb je ta trenutek zagotovo Zala. Pa a ni tvoj sedaj doma??? Saj je šele nekaj dni odkar si rodila!!!

(odgovor članu kiara24)
Neposredna povezava do sporočila: 4879
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 13:22:13   
nina166
kiara user posted image user posted image user posted image user posted image  Zali daj lepo dodatke...ne bo več hujšala, ponoči bo verjetno dlje spala in ti se ne boš več sekirala zaradi njenega hujšanja, pa tudi ponoči se boš malo bolj spočila. In ne rabiš met zato slabe vesti...si super mama in to ali ji dodajaš pri tem ne igra nobene vloge.

Klari pa želim da se čimprej pozdravi. Ali ji daješ kaj inhalirat? Pri nas to vedno zelo pomaga....inhalacije in sirup iz smrekovih vršičkov...v dnevu ali dveh se ji kašelj spremeni v izkašljevanje in potem je kar hitro vredu.

Poskusi se mal spočit...saj ko bo Klara zdrava bo spet vse kot mora bit user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu kiara24)
Neposredna povezava do sporočila: 4880
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 16:31:39   
kiara24
IZVIRNO SPOROČILO: krtekxx

Krtekxx- in kaka je to viroza?!

Doolgaa zna bit. Oči so gnojne, prehlad, kašelj, lahko driska kak dan, bruhanje. Vročina tudi. Se pojavi, izzveni, pa spet pojavi, lahko traja s presledki tudi nekaj tednov. CRP zna biti zelo povišan in potem nekateri P, ki niso najbolj izkušeni, dajo antibiotik. Seveda se lahko zaplete tudi v bronhitis, vneta ušesa...pač je treba biti previden in otroka z vročino voziti na 2 dni k pediatru, da oceni ali se je kaj zapletlo ali ne.
Kiara, ne očitaj si, da si nesposobna Zali zagotoviti mleko, ker bo očitek le kontraproduktiven - mleka bo še manj. Č dodatek rabi, ji ga boš pač dala - brez slabe vesti. Logično je, da nimaš mleka če ne spiš in non-stop nekaj počneš. Bilo bi pametno, če bi lahko kdo od tvojih Klaro prevzel za nekaj časa. Tvoja prva skrb je ta trenutek zagotovo Zala. Pa a ni tvoj sedaj doma??? Saj je šele nekaj dni odkar si rodila!!!



A joj, no upam, da ne bo trajalo... saj lahko se nam pa že nekaj časa vleče ker od rota visrusa je imela ona kar nekajkart težave še pol bruhanje za en dan in driska potem pa kašelj... No jaz upam, da bo kamlu bolje danes je za kosilo že več pojedla  upam, da je to vsaj nek dober znak. Je pa tako da če ne bo bolje gremo v ponedeljek zopet k P, da ji da pregledat še kri. V gl. meril ji je tudi kisk v krvi in pa pogledal vse od pljuč, uešs, grlo.... pa je ok za enkrat. Dobila je sirup katerega lahko poje 3 do4 na dan in včeraj zvečer je dobila prvo žličko in danes je na srečo kašelj že produkteiven.
Inhalacij ne delamo tako jaz samo ko jo dam v banjo naredim tam ful sopare in malo EO ali pa spreja uoprabim da potem to vdihava ko je v banji.

Saj počivam krtekxx, pa moj mi ful pomaga, vedno glih nemore ker morav občasno narest doma tudi kaj za službouser posted image samo Klara se mi smili k me tolk nuca pa jaz glih vedno ne morem ker je Zala trenutno tolk na joški. Drug teden gre moj delat imela bom pa mami pri sebi, mi bo malček pomagala. Pol bo pa še en teden moj doma. In to je to.



(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 4881
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 21:51:37   
Jancci
Gledam boks. A je lahko kej bolj butastega? user posted image

_____________________________

Tako drobcene ročice,
pa se za vse večne čase oklenejo naših src.
(P Brown)

(odgovor članu kiara24)
Neposredna povezava do sporočila: 4882
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
18.2.2011 22:20:40   
rubica
IZVIRNO SPOROČILO: Jancci

Gledam boks. A je lahko kej bolj butastega? user posted image


ja formula

kiara ne očitaj si da si nesposobna! Dobra mamica si, daj Zali flaško, ko boste bolje pa bo tudi mleka več, probaj se čim manj sekirat, da ti ne zmanka mleka, pa če je kaka smetka na tleh ne bo nihče dol padu! sploh pa se ne sekiraj še zaradi avta! Te pa trenutno rabi bol Z kot K, ne si očitat! V glavnrm drži se, počivaj, veliko pij in kaj pametnega pojej (magar pokličte Halo Katro).

plohca zadnji dnevi preden se omožiš tečejo, upam da uživata z medvedom! kako si?

(odgovor članu Jancci)
Neposredna povezava do sporočila: 4883
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 10:00:20   
spetko
kiara...ne se sekirat...vse s e bo porihtalo kot je treba..kot so ti vse že punce komentirale kr dodaj ji naj ti ne bo hudo...ko se vam bo vse porihtalo boš že lahko tudi dojila in če bo treba tudi še dodajala..naj se v tistem času ko se moraš 100% posvetit Z se nekdo 100% posveti K..da ne bo čutila pomanjkanja..in naj ti tudi zaradi tega ne bo hudo ker ne moreš ti tista biti..dokler se ne pošlihta malo te virozice je bolše tako, da ne bo še Z kaj dobila..
držte se...pa da čimprej mine vse to  in da boste kmalu uživali

jancci...jaz sem mislim da 5min začetka ujela pol pa sem knjigo eno začela brat pol pa me je kr zmanjkalo...tako da ja..ni zanimivo..:D

_____________________________

9.1.2009 ob 02.31 se nama je pridružil sonček Tian
10.7.2011 ob 00.50 pa še en sonček z imenom Gael

(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 4884
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 13:01:59   
farfala
kiara ne razmišljaj tako negativno, nič nisi nesposobna, če nimaš dovolj mleka!!!! izbij si to iz glave! Vedno je kriza, ko je bolezen v hiši in je vse videti bolj črno, neperspektivno, ampak saj sama veš, tudi to bo minilo in kmalu boste uživali 100/uro.

Te čist razumem, ker tudi Samo kašlja ponoči in podnevi neprestano, 2 noči zdaj nismo spali skoraj nič. Vsaj vročine nima več po 5ih dnevih.

Ne pomaga:
- sirup iz smrekovih vršičkov
- čaj z medom
- inhalacije z inhalatorjem
- inhalacije nad posodo z čajno  mešanico
- posoda v spalnici
- sopara v kopalnici

A še lahko kaj naredim????????????? Sem sama enkrat imela tak nadležen suh kašelj in je trajalo 3 mesece!! Sem pa sedaj ugotovila, da mi zelo pomaga ob suhem kašlju, če si grlo  nekaj dni s propolisom sprejam. A bi še to poskusila pri malemu, čeprav je alkohol? Ma ne vem več, no.

jancci, rubica se popolnoma strinjam z vama kar se tiče formule in boksa


(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 4885
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 13:24:18   
sonček33
Kiara, vse bo še dobro. So dnevi,ko gre vse narobe in ni sončka, ampak slej ko prej je vse ok. Zali pa le dodaj mleko.

Farfala, tudi vam pikapoke. Jaz zdaj Lovru dajem že ene 3 tedne sok iz - naseckam pol čebule, dodam 1,5 dcl vode, malo suhega timijana in zavrem. Nato takoj precedim, dodam žlico medu in nato hranim to v hladilniku. Po 2-3 žličke mu dajem 3x na dan. Meni je nagravžno, njemu pa zelo dobro. Mislim, da pomaga. Nekaj podobnega sem jaz pila kot otrok za astmo.

Marta, kako ste vi?



_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4886
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 21:08:18   
marta82
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Marta, kako ste vi?




V redu. Se je dihanje normaliziralo in tudi drugače se dobro počuti. user posted image  Pa še počitnice.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4887
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 23:38:24   
rubica
sonček kako si pa ti?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 4888
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 23:38:49   
rubica
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Marta, kako ste vi?




V redu. Se je dihanje normaliziralo in tudi drugače se dobro počuti. user posted image  Pa še počitnice.user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 4889
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
19.2.2011 23:41:46   
rubica
farfala GAJI JE POMAGAL SLEZOV SIRUP, VZDIGNJENO VZGLAVJE, INH- SI ŽE NAPISALA  UPS ČRKE user posted image user posted image
pa konstantno pucanje nosu z fr in brizgo.

(odgovor članu rubica)
Neposredna povezava do sporočila: 4890
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 9:25:29   
nina166
IZVIRNO SPOROČILO: farfala

Ne pomaga:
- sirup iz smrekovih vršičkov
- čaj z medom
- inhalacije z inhalatorjem
- inhalacije nad posodo z čajno  mešanico
- posoda v spalnici
- sopara v kopalnici

A še lahko kaj naredim????????????? Sem sama enkrat imela tak nadležen suh kašelj in je trajalo 3 mesece!! Sem pa sedaj ugotovila, da mi zelo pomaga ob suhem kašlju, če si grlo  nekaj dni s propolisom sprejam. A bi še to poskusila pri malemu, čeprav je alkohol? Ma ne vem več, no.



Zvečer ko greste spat nareži na kolobarje pol čebule, lahko tudi celo, daj na en mali krožnik in v spalnico. Kar zelo smrdi, vendar čudežno pomaga, da ponoči ne kašljajo tako veliko.

Naredi obkladke: pleničko zloži bolj na malo, po eni strani namaži z olivnemu olju in pleničko segrej...lahko v pečici, ali pa držiš kar nad steklokeramično, da se segreje. Potem daj to toplo (pazi da ne bo prevroče, mora pa bit kar toplo) na prsi in pusti čez noč. Še boljši obkladki pa so, da iz pleničke sešiješ tak žakeljček, na drobno narežeš čebulo, jo daš v ta žakeljček in daš za nekaj časa v vročo pečico...ko je lepo toplo, daš otroku na prsi in pustiš delovati čez noč...to je meni zelo pomagalo, ko sem kašljala. Zelo fajn pa je tudi krema od materine dušice, ki jo namažeš po prsih, med lopaticami in po podplatih.

To pri nas vedno pomaga....upam, da bo kaj od tega tudi vam. Pa čimprej se pozdravite.

Pa še to: če nima vročine, ga fajn obleči in da nesi za malo ven na svež zrak...svež zrak zelo pomaga pri kašljanju.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4891
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 9:50:19   
farfala
sonček, rubica, nina hvala, ja, včeraj sva končno lahko šla malo ven na sončka

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 4892
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:00:07   
sonček33
Zvečer ko greste spat nareži na kolobarje pol čebule, lahko tudi celo, daj na en mali krožnik in v spalnico. Kar zelo smrdi, vendar čudežno pomaga, da ponoči ne kašljajo tako veliko.


jA, NINA, JAZ IMAM CELO ZIMO V SPALNICI IN OTROŠKI SOBI - ČEBULO.

rubica, hvala, sem user posted image  Ne čisto ok, čakam pregled v torek, a upam na najboljše

marta ja, počitnice!!!

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4893
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:03:06   
farfala
Zelo fajn pa je tudi krema od materine dušice, ki jo namažeš po prsih, med lopaticami in po podplatih.


zakaj pa po podplatih?

bom poskusila še s čebulo, ogromnokrat je omenjena

Zaenkrat pa mu najbolj zaleže, če mu glavo držim nad loncem  vroče zeliščne mešanice, ni mu sicer najbolj všeč, a čez čas se umiri, tudi kašelj in še zaspan postaneuser posted image


ploha a je vse pod kontrolo?user posted image
najki kje se potepate?
zvezdica kako ste pa vi?

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 4894
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:05:10   
sonček33
Zelo fajn pa je tudi krema od materine dušice, ki jo namažeš po prsih, med lopaticami in po podplatih.


zakaj pa po podplatih?


ja, Just krema je res fajn. Po podpaltih pa je fino, da otroka mažeš kar vsak dan, masaža ob jutrih ali večerih ....v podpatih se vse začne. Noge so pomembne, to ej bolj preventiva.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4895
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:05:57   
farfala
jA, NINA, JAZ IMAM CELO ZIMO V SPALNICI IN OTROŠKI SOBI - ČEBULO.


ampak mora to zelo smrdet, a zjutraj nisi prepojen s tem vonjem?user posted image Zato  pa še do sedaj nisem poskusila s tem

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4896
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:16:12   
farfala
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Zelo fajn pa je tudi krema od materine dušice, ki jo namažeš po prsih, med lopaticami in po podplatih.


zakaj pa po podplatih?


ja, Just krema je res fajn. Po podpaltih pa je fino, da otroka mažeš kar vsak dan, masaža ob jutrih ali večerih ....v podpatih se vse začne. Noge so pomembne, to ej bolj preventiva.


aha, torej bolj v smislu refleksoterapije, super

sonček a tebe  tud kaj boli?

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4897
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:36:04   
farfala
Še eno vprašanje: kje pa naj dobim kremo od Just-a? po internetu se je ne da naročit izgleda, nekih predstavitev na domu pa jaz ne bi imela.

Kje ste jo dobile tiste, ki jo uporabljate?

(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4898
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:43:54   
sonček33
farfala, če želiš ti jo jaz zrihtam in pošljem po pošti.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu farfala)
Neposredna povezava do sporočila: 4899
   RE: Januarčki in januarčice 2009 II.del
20.2.2011 10:44:52   
sonček33
ampak mora to zelo smrdet, a zjutraj nisi prepojen s tem vonjem? Zato pa še do sedaj nisem poskusila s tem

farfala, jaz imam neoplupljeno, sem nekej brala, da je to čist ok

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?