|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:42:14   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Vidim da res noben NE ZNA pomagat oziroma odgovorit...forum je temu namenjen..ne pa da kritizirate!!!


kaj pa naj ti napisemo....lahko si noseca, alpa nisi.

in tablete lahko vplivajo na to , alpa ne vplivajouser posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:43:45   
Klemy82
Maja, ja vplivajo! Prvo kot prvo, če si takooo izobražena na tem področju, potem bi lahko vedela, da tabletke niso bombončki, ki se jih malo papa pa malo ne... Kot drugo, po prenehanju jemanja KT rabi organizem malo časa, da se uravna cikel nazaj in se jajčniki ulavfajo. Tako da se nekako priporoča, da se vsaj 3 mesece počaka z raznimi delanji dojenčkov. Pri enih pa se sistem ulavfa takoj nazaj, ene rabijo pa tudi več časa. Ene dobijo M takoj nazaj, ene pa ne. Tako da enega recepta ni. Spremljaš svoj cikel, 'loviš' ovulacijo in čakaš, da jo uloviš in da se prime.
To je vsa umetnost.
Paniko delat, če se ne prime, se pa ne spodobi prej kot v recimo enem letu, čeprav ti bo tudi G povedal, da je do dveh let brez uspeha še vse kul. Niti ne trzajo kaj prej s kakšnimi preiskavami.




_____________________________

Jst.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:46:03   
zvezdan
majaorient ne se razburjat no. Ne vem slišala sem že, da so punce zanosile tudi ko so jedle KT tako, da ne vem. Seveda je manjša verjetnost, da zanosiš, če si jih jedla pol meseca. Po mojem laičnem mnenju je zelo malo verjetnosti da si  zanosila. Potrpežljivo naprej v drugem mesecu. Izračunaj si dneve ovulacije!




_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:46:34   
majaorient
EVO tak odgovor sem rabla...Na živce mi grejo nekateri ko ne znajo nič drugega kot kritizirat!!!
Drugače pa ne delam nobene panike-LE ZANIMA ME!!!!!
Hvala

_____________________________

Lep orientalski pozdravček!

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:48:49   
zvezdan
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

Maja, ja vplivajo! Prvo kot prvo, če si takooo izobražena na tem področju, potem bi lahko vedela, da tabletke niso bombončki, ki se jih malo papa pa malo ne... Kot drugo, po prenehanju jemanja KT rabi organizem malo časa, da se uravna cikel nazaj in se jajčniki ulavfajo. Tako da se nekako priporoča, da se vsaj 3 mesece počaka z raznimi delanji dojenčkov. Pri enih pa se sistem ulavfa takoj nazaj, ene rabijo pa tudi več časa. Ene dobijo M takoj nazaj, ene pa ne. Tako da enega recepta ni. Spremljaš svoj cikel, 'loviš' ovulacijo in čakaš, da jo uloviš in da se prime.
To je vsa umetnost.
Paniko delat, če se ne prime, se pa ne spodobi prej kot v recimo enem letu, čeprav ti bo tudi G povedal, da je do dveh let brez uspeha še vse kul. Niti ne trzajo kaj prej s kakšnimi preiskavami.





ja se podpišem pod to!

Sicer sama že zeloo dolgo ne jem KT ampak ko sem jih nehala sem imela kar težave pri uravnavanju hormonov in menstruacije. zdaj so baje te tabletke že bolj prijazne uporabnicam in tudi baje ni več potreben čas, da se telo sčisti...ne vem tako sem slišalauser posted image


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 11:52:30   
water lily
Kot prvo....tabletke se ne neha na sredini meseca jest.
Kot drugo, zanosiš lahko v času ovulacijo (običajno nekje na sredini med eno in drugo menstruacijo). Dokler ješ tabletke nimaš menstruacij, niti ovulacij.
Tudi par mesecev po prenehanju kt je še možno da nimaš ovulacije in M.
Test je lahko pozitiven šele ene dva tedna po ovulaciji, torej na dan, ko pričakuješ novo menstruacijo ali celo malo kasneje.
In ne skoraj ni možnosti da bi ta mesec zanosila saj si bila na kontracepciji.
Je pa skrajno neodgovorno to vseskupaj če smem pripomnit. Na sredini se spomnit, nehat jest tabletke, čez en teden al dva pa paničarit. Ne moreš se kar v eni uri odločit da bi pa ti mel otroka in nehat tabletke jest tist dan nouser posted image

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 12:15:36   
majaorient
Pa ka ti je...sj pravim da ne paničarim...INFORMATIVNO ME ZANIMA!!! fak ej...
Zvezdan- HVALA!

_____________________________

Lep orientalski pozdravček!

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:01:19   
Anonimen


Mislm, zdej je ta vrocina pa tud mene ze tok zdelala, da pa moram rect:

najprej:

zakljucte s pubertetniskimi izpadi (al ze zalim pubertetnike?!),
pol se navadte funkcionalno brat razna navodila itd. na kontracepcijskih, nosecniskih testih,
ce bo dolga zima morda tud kaka knjiga ne bo skodla!!!!
pol se pa latite otroke delat. Pa pocas prosim, mogoce vas se kje kako zrno razgledanosti doleti!!!!

Mislm, vroce ko user posted image , ven ne mores, notr ne mores nic delat, ta forum pa po svojih vprasanjih ze prekasa vse neumne ameriske serije in kaj bi se pol dolgocasla ob njih, raj malo forum clovk pogleda, ampak zdej je pa ze pocas tu mac!!!!


(odgovor članu majaorient)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:20:28   
*miska.mcc*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ampak, anonimna....mene ze par dni drzi, da bi kako bedasto temo odprla...tko, za coffie time, pa mi ne pade nic na pamet!

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:33:45   
Anonimen


Miska, tvoje teme majo vsaj neko ironijo v sebi al pa se jih lahko vsaj oznaci za enostavno bedaste (razumi pravilno, vcasih so take teme celo potrebne za nekaj mentalne higiene, vcasih pa samo bedaste),

ampak pri takih temah in vprasanjih, kot se pa zadnje case pojavljajo pa ni kave zraven za pit!!!!



Matr mi disi zadnje case kofe.... no, to sem cist mimogrede omenila, ker se mi trgauser posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:41:06   
*miska.mcc*
anominma....jap, imas prav!

nekatere resno pisem, nekatere se zabavam, v nekaterih pa se enostavno delam norca!

katera je katera....user posted image


user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:47:06   
anity_1
Sem brala v eni drugi temi, kako so nove uporabnice pohvalile ta forum, da so druge uporabnice hitro pomagale z nasveti. Mislim, da je že vsakdo izmed nas imel kakšno takšno izkušnjo, ko včasih ne veš, kako bi si pomagal, kam bi pogledal, da bi bilo čim boljše in da bi hitreje odpravil težavo. No, če pa še niste bile v takšni situaciji, pa verjemite, da še boste. In tukaj pridejo prav forumi. Ali ste vi vse vedeli, ko ste začeli načrtovati nosečnost, mogoče vas je celo presenetilo..
Jaz pa ne morem piti kave zraven takšnih komentarjev, kot sem jih brala v tej temi. Mislim, da ni težko napisat, če se ve odgovor na vprašanje. Drugače pa je bolje, da se sploh ne piše, če ni to odgovor na vprašanje, ampak samo žalitev druge uporabnice, ker si nekdo misli, da vse ve.. Potem pa naj pomaga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 21:48:42   
Anonimen
morda nikol ne bomo cist dobr vedluser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otrok-največja želja!
16.7.2010 22:22:11   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

morda nikol ne bomo cist dobr vedluser posted image

čisto možno user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otrok-največja želja!
18.7.2010 9:25:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

Sem brala v eni drugi temi, kako so nove uporabnice pohvalile ta forum, da so druge uporabnice hitro pomagale z nasveti. Mislim, da je že vsakdo izmed nas imel kakšno takšno izkušnjo, ko včasih ne veš, kako bi si pomagal, kam bi pogledal, da bi bilo čim boljše in da bi hitreje odpravil težavo. No, če pa še niste bile v takšni situaciji, pa verjemite, da še boste. In tukaj pridejo prav forumi. Ali ste vi vse vedeli, ko ste začeli načrtovati nosečnost, mogoče vas je celo presenetilo..
Jaz pa ne morem piti kave zraven takšnih komentarjev, kot sem jih brala v tej temi. Mislim, da ni težko napisat, če se ve odgovor na vprašanje. Drugače pa je bolje, da se sploh ne piše, če ni to odgovor na vprašanje, ampak samo žalitev druge uporabnice, ker si nekdo misli, da vse ve.. Potem pa naj pomaga!



saj človek z veseljem pomaga pri vprašanjih, ki rabijo le še kakšno malenkost oz. podrobnost za razjasnitev situacije. ali pa pri vprašanjih, kjer deliš svoja razmišljanja in občutke.
ampak, osnove biologije pa ne mislim(o) učiti ne nove in ne stare uporabnice. za lahkotno poletno branje si lahko vzame knjigo Štorklja gre v pokoj. jaz sem jo brala v 4. razredu OŠ.

(odgovor članu anity_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 8:57:58   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Živijo!
S fantom si zelo želiva user posted image . Trudiva se že celi mesec (vsak dan) ampak rezultata ni.
Nameravam obiskati ginekologinjo, ampak moram počakati ker je na dopustu...glede na to da se na testu kar naprej izrisuje minus, imam vse znake nosečnosti (utrujenost, obolele prsi, lakota, obolenje križa, slabost...).
Je pa nekaj...tabletke sem nehala jest sredi meseca, torej samo pol tablice...je tu problem? Pa še nekaj... "M" mi zamuja že 14 dni!!!!!!
Že vnaprej hvala za odgovore!




Oprosti, ampak to da se trudita že cel mesec (v nadaljevanju sicer ugotoviš, da se v resnici trudita celih 14 dni user posted image ) je v posmeh meni in vsem, ki se že nekaj let trudimo zanositi.
In ja, je glupo vprašanje, ki kliče po tem, da dobi posmehljiv odgovor. Pa ne mi rečt, da poznaš osnove zanositvenega "postopka", ker potem ne bi mogla vprašati kaj tako neumnega.
"Pol meseca sem lizala sladoled preko stekla, pa sedaj ne vem kakega okusa je bil. A sem bolana?"



Anonimna glede na to da se ti lušta kava...ne vem če nisi noseča user posted image

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 10:49:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


"Pol meseca sem lizala sladoled preko stekla, pa sedaj ne vem kakega okusa je bil. A sem bolana?"


Ne vem no.. Pomoje sam neumna.. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 10:51:17   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Živijo!
S fantom si zelo želiva user posted image . Trudiva se že celi mesec (vsak dan) ampak rezultata ni.
Nameravam obiskati ginekologinjo, ampak moram počakati ker je na dopustu...glede na to da se na testu kar naprej izrisuje minus, imam vse znake nosečnosti (utrujenost, obolele prsi, lakota, obolenje križa, slabost...).
Je pa nekaj...tabletke sem nehala jest sredi meseca, torej samo pol tablice...je tu problem? Pa še nekaj... "M" mi zamuja že 14 dni!!!!!!
Že vnaprej hvala za odgovore!




Oprosti, ampak to da se trudita že cel mesec (v nadaljevanju sicer ugotoviš, da se v resnici trudita celih 14 dni user posted image ) je v posmeh meni in vsem, ki se že nekaj let trudimo zanositi.



Se strinjam s povedanim.  In čeprav se tudi tudi meni tvoje vprašanje malo mimo, ti bom vseeno resno nekaj povedala.
1. Kot so že nekatere zgoraj navedle, se po prenehanju jemanja tebletk ciklus zmeša in traja nakaj mesecev, da je uredi. Torej boš lahko tudi cel mesec brez M.
2. Mislim, da nima pomena hodit k G, ker ti ne bo nič pomagal. Hormoni se ti morajo sami uredit. Da te pa začnejo obravnavat glede tega, da ne moreš zanosti in da se ugotavlja ali je vse OK, je potrebno da se vsaj 1. leto trudita narditi user posted image .
3. Ne bodi nesrtpna. To ne gre tako hitro. Krasno bi bilo, če bi vse zanosile, ko si to zaželimo. Nekatere se trudijo leta preden jim rata.


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 11:15:23   
petea
majaorient,

naroči se pri svoji G, in pri naročanju povej, da želiš zanositi.
Če imaš dobro/-ega G, te bo vzel na posvet, ti odgovoril na vprašanja, morda tudi malo pregledal, ti svetoval, kako se čim bolje pripraviti na nosečnost - recimo z jemanjem folne kisline in ostalih snovi.

Ko prenehaš jesti KT, pa se telesu lahko 'zmeša', ko hormoni ponovno začnejo delovati. Jaz sem imela v dveh mesecih več mozoljev kot prej celo puberteto skupaj. Telo rabi nekaj mesecev, da začne normalni delovati.

In pusti stvarem svojo pot in se sprosti, bo večja verjetnost, da zanosiš.

Prijetno ustvarjanje družine vama želim!

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 19:55:13   
majaorient
Taddy78..boljš da nis nč napisala..takih nasvetov ne rabim..user posted image
Petea... HVALA!!!

_____________________________

Lep orientalski pozdravček!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 20:06:12   
*miska.mcc*
meni se pa zdi, da je taddy cist prav napisala!

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 20:31:14   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Taddy78..boljš da nis nč napisala..takih nasvetov ne rabim..user posted image
Petea... HVALA!!!


V bistvu ti nisem dala nasveta, ampak sem samo komentirala user posted image .

Sicer pa si postavila zelo enostavno vprašanje, ampak si ga tako noro napisala, da se ni za čudit posmehljivim komentarjem.

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otrok-največja želja!
20.7.2010 20:55:10   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Živijo!
S fantom si zelo želiva user posted image . Trudiva se že celi mesec (vsak dan) ampak rezultata ni.
Nameravam obiskati ginekologinjo, ampak moram počakati ker je na dopustu...glede na to da se na testu kar naprej izrisuje minus, imam vse znake nosečnosti (utrujenost, obolele prsi, lakota, obolenje križa, slabost...).
Je pa nekaj...tabletke sem nehala jest sredi meseca, torej samo pol tablice...je tu problem? Pa še nekaj... "M" mi zamuja že 14 dni!!!!!!
Že vnaprej hvala za odgovore!




Oprosti, ampak to da se trudita že cel mesec (v nadaljevanju sicer ugotoviš, da se v resnici trudita celih 14 dni user posted image ) je v posmeh meni in vsem, ki se že nekaj let trudimo zanositi.
In ja, je glupo vprašanje, ki kliče po tem, da dobi posmehljiv odgovor. Pa ne mi rečt, da poznaš osnove zanositvenega "postopka", ker potem ne bi mogla vprašati kaj tako neumnega.
"Pol meseca sem lizala sladoled preko stekla, pa sedaj ne vem kakega okusa je bil. A sem bolana?"



In ona po 14 dnevih brez KT že dela teste??? Al sem samo jaz to razbrala?

To pa žal ni za druga, kot za smejat, pa sem lahko še tako nesramna.

In da ona ve vse, kar mora o zanositvi? Ja, očitno res!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otrok-največja želja!
21.7.2010 22:31:31   
naty09
IZVIRNO SPOROČILO: petea

majaorient,

naroči se pri svoji G, in pri naročanju povej, da želiš zanositi.
Če imaš dobro/-ega G, te bo vzel na posvet, ti odgovoril na vprašanja, morda tudi malo pregledal, ti svetoval, kako se čim bolje pripraviti na nosečnost - recimo z jemanjem folne kisline in ostalih snovi.

Ko prenehaš jesti KT, pa se telesu lahko 'zmeša', ko hormoni ponovno začnejo delovati. Jaz sem imela v dveh mesecih več mozoljev kot prej celo puberteto skupaj. Telo rabi nekaj mesecev, da začne normalni delovati.

In pusti stvarem svojo pot in se sprosti, bo večja verjetnost, da zanosiš.

Prijetno ustvarjanje družine vama želim!






Majaorent, se strinam kako piše PETEA, če rabiš odgovore na vprašanja je najbolje, da se naročiš pri svoji ginekologinji in ti bo zagotovo pomagala. Pač punce morate razumeti, da nekatere res tega ne vedo. Majaorent ni edina - pač enostavno premalo zanimanja o teh stvareh in takrat se za taka vprašanja najraje obrneš na takle forum kot je tale :) zato super vsem dekletom, ki so maji odgovorile in pomagale najti prav odgovor na njeno vprašanje.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otrok-največja želja!
21.7.2010 22:44:23   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: majaorient

Ok folk...ka vam ni jasno...sm se vse pozanimala in se spoznam na nosečnost in vse kar spada zraven... Mene je pač zanimal eno in edino-če tabletke kaj vplivajo na to kakor sem napisala!?
Pa misla sem da bom dobila kak vredu odgovor pa opažam da tule gor noben ni tolk da bi nekomu ZNAL odgovorit!
Groza!

Ja,res je groza,da poleg vsega,kar si naštudirala o nosečnosti in" vsem kar spada zraven",moraš za nasvete spraševat na forumu nas,nevedneže.
Se pa drugače strinjam s Taddy78,da s takimi vprašanji žalite vse uporabnice,ki smo se za svoje otroke trudile VEČ kot en mesec (vsaki dan)user posted image

Aja,pa to ni bil nasvet,samo komentar...


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu majaorient)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?