|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 10:43:41   
BIA79
Evo Belen to je link;http://www.nextdirect.com/si/en

Jaz sem tudi študirala da bi kaj naročila, ampak so pošteno dvignili cene...me pa muči ena bundica...sam se mi zdi dosti dat 40 eurov zanjo...v funtih pride malo čez 30...bomo videli...šefica gre septembra v London...

Belen...mi imamo pohištvo od Alplesa...Meni je fajn, ker lahko komot spremeniš otroško v mladinsko sobo...sam res ni poceni...
http://www.alples.si/prodajni-program/mladinske-in-otroske-sobe/planet
Drugače imajo tudi drugi proizvajalci lepe stvari...meni se je zdelo škoda kupovat nekaj kar bi čez toliko časa menjala, še posebej omaro...no itak v sobici 2x2 m veliko pohištva ne stoji...Upam, da bo Klara čim dlje lahko spala v mali posteljici :)

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 11:00:45   
sonček88
Dober dan..:P
Matija je star 2 meseca in pol...

Aja hvala vsem za lepo dobrodošlico:P hehe

Belen, se mi zdi da se poznamo:P Ti je ime Tašja???


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 14:02:32   
Belen
bia... hwala....
ja next je podražal zadewe...meni so wšeč njihowe pižamice dwodelne user posted image itd itd....
si šla pol w hofer po trenerke? js sm uzela spet 74/80 kr une 86/92 so ble exstremnio welike.... upam,da te majnše bojo nam saj do zime prow???? user posted image user posted image

aha, smo bli w ikei, so dobili nowo otroško pohištwo.... kr fajn.... cenowno nekje omare , luči(brez postelj) si okoli 500 eur.... wse je itak drago....user posted image user posted image



sonček88... ja težko me je z dwojčki falit user posted image user posted image user posted image kdo si pa ti?  user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 14:46:19   
DannyS
Ojla...

Eko mene, da vas pridem malo pozdravit. Tudi mi smo si privoščili malo oddiha in sicer v Avstriji smo šli malo na Grossglockner in en giro vse naokoli do Kapruna in še naprej do Linza. Ful lepo res, ne morem prehvalit... smo se ustavli v nekem vaškem baru, sem skoraj padla dol ko sem prišla na WC, previjalna miza polna igrač nad previjalno vrtiljakec, pol spodaj plenice navadne in plavalne, pa mokri in suhi robčki... polno igrač na razpolago notri,  zunaj pa gugalnica, tobogan, nek mini bagerček... pri nas tega še nisem vidla, ne v kakem večjem mestu, kje šele na vasi.

Ja Next ni več tako poceni, ima ful lepe stvari, samo po mojem je škoda dat tolko dinarčkov, ker hitro prerasterjo... v Hofer sem šla včeraj pogledat malo za te trenerke, samo mi za fantka niso ble všeč in nisem vzela nič.

Glede otroške sobe pa mi ne bomo kupovali še nič, v posteljici lahko spijo itak tudi do 2 leta in še naprej, pač dokler je ne prerastejo, tako da itak zdej nekega pohištva ne rabi, pač previjalno imamo itak s predali in imam njegove obleke vse notri.

Danes smo imeli pregled pri zdravnici, zrastli smo na 84 cm, težki 10.500 g. Bli smo tudi cepljeni, malo je zajokal, ampak se je hitro potolažil.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 17:35:40   
DannyS
Aja, edino kar bi mogoče še dokupla za Florijanovo sobo bi ble tiste omarice iz Ikee, ki pol daš notri tiste plastične škatlice in pač spravljaš igrače notri, tisto mi je ful luškano in praktično.

(odgovor članu DannyS)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: mamice iz Obale 2009
11.8.2010 21:47:18   
sonček88
IZVIRNO SPOROČILO: Belen

sonček88... ja težko me je z dwojčki falit user posted image user posted image user posted image kdo si pa ti?  user posted image user posted image



Hehe imaš prav, ja ni težko:P
Bolj poznaš mojo sestro...Bianka..:P


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 8:03:20   
Belen
IZVIRNO SPOROČILO: sonček88

IZVIRNO SPOROČILO: Belen

sonček88... ja težko me je z dwojčki falit user posted image user posted image user posted image kdo si pa ti?  user posted image user posted image



Hehe imaš prav, ja ni težko:P
Bolj poznaš mojo sestro...Bianka..:P





aaaaaaaaaaa.... OK , I know user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 8:08:15   
BIA79
Belen, pred Hoferjem sem bila prva v vrsti...Jaz sem vzela model 86/92...če ne bo prav za letos bo pa za drugo leto...Zgornji del se mi ne zdi tako velik, kot so npr.hlače...Ma tisto bom pač skrajšala in bo :) Drugo leto bomo odparalali in bo :)

Tisto kar je v kompletih se splača...jaz moram tudi pidžamice zdaj nabavit, ker smo počasi prerastli vse...

Mi smo imeli danes noč da incubo...Klara se je neprestano zbujala in ob 5.20 je bila že akcija in smo skakali...Na srečo se me je moj usmilil in vstal on z njo...Je spet prehlajena...upam, da je spet kak zob in da se nismo česa nalezli od sosedov...

Smo dobili nahrbtnik za Klaro..kako je majhen :) Glih dve stvari stojijo notri, ampak ji je vsaj prav :)  Malo heca mora še bit...zdaj moramo kupit še copatke :)

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 8:48:17   
Anonimen
ojla mame!

Jaz sem v Hoferju vzela kar obe številki. Za sedaj bo imel ta manjšo, med zimo mu bom pa dala ta večjo številko. user posted image

BIA79 kje ste kupili nahrbtnik? Mi smo copate kupili na tej strani:

http://www.minisvet.si/prince-p-1342.php , so zelo mehki in celotni iz usnja. Tudi nahrbtnik sem kupila tu, sedaj pa čakam še ta manjši nahrbtnik.

Včeraj sem imela generalno doma in vam povem, da sem bila zvečer zmučena kot pes. Sem pa nabrala kar nekaj dek za pasje zavetišče, samo še nest jim moram.user posted image

Uživajte!

(odgovor članu BIA79)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 9:41:24   
BIA79
Chiara ful lušni copatki!!! Kaj petni del je trden? Če imaš čas lahko prideš generalko tudi meni delat :) Enkrat ko bo Klara v vrtcu, si bom vzela dan dopusta in naredila generalko, ker jo nujno rabimo, pa še menjavo garderobe...

Klari sem vzela ta nahrbtnik...za letos bo prav (je velikost od 6 mesecev do 3 let)...drugo leto bo dobila večjega :)
http://www.kibuba.com/index.php?&cID=135&scID=55&pID=1161

Danny ste pa veliki :) Klaro bi morala zmerit...me prav zanima, če je kaj zrastla..čeprav sumim, da vedno, ko ji zraste nogice, zraste tudi ona za kak cm :)

Kaj ste imeli že pogovore z vzgojiteljico? Mi v ita vrtcu nimamo nič od tega...naslednji petek grem iskat potrdilo k zdravnici (ma kaj mora biti Klara tudi prisotna?)..Kaj odločbo za znižano plačilo ste že oddali? Je že katera dobila odgovor?

Momacus...kje si? Kako ste?

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 11:21:19   
Belen
hehe, js pa amnjše,kr hlače po moje do druzga leta-nimam kaj z njimi.... no upam,da se nism uštela.... user posted image user posted image
za znižano plačilo sm dala že konc junija, pa še nism nič dobila.... user posted image user posted image dopusti...(kao)
mi imamo konc mesca nekje roditeljski sestanek, pol pa še pogowore z wzgojiteljico.... komi čakam,da widim kako wse poteka user posted image
js bom mojim čebelam kupla od cicibana copatke za wrtec.....ki majo trd podlat iz gume..... sm hotela prwo une mehke tipo...pol so mi swetowale mamice starejših otrok,da so te boljše.... če ne drugo - ko se močijo, pa če kje zunaj po terasi wrtca hodijo, lahko je mal še morko (dež, rosa zjutraj).....

nahrbtnike imamo mi iz BC od Samsonite....čebelo in pikapolonico... user posted image
za dat not neki za preoblečt bo dowolj...plenice pa imajo itak w wrtcu user posted image



mi smo bili tudi prejšnje 2 dni slabi.... zdej smo pa spet wsi w redu....
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 14:42:04   
Anonimen
 BIA79 podplat je celoten v gumi, je ja. Luškan nahrbtnik. Kako bodo naši otroci lepi v vrtcu! user posted image  user posted image  user posted image  

Tudi mi smo rabili eno konkretno generalko in hvala bogu mi jo je včeraj v celoti uspelo dokončat. user posted image

Vlogo za znižano plačilo vrtca smo mi že oddali, pa tudi potrdilo, da je otrok zdrav. Pogovor z vzgojiteljico je tudi mimo. Ko sem pa vprašala ravnateljico koprskega vrtca kdaj bi lahko izvedeli koliko bomo vrtec plačali, mi je ta odgovorila, da bomo izvedeli šele s prvo položnico.  Torej, moramo imeti pripravljenih 380 € in vse kar bo manj bomo lahko samo zadovoljni. Sedaj nas čaka samo še uvajanje 1.9.

(odgovor članu Belen)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 14:48:12   
DannyS
BIA79, mi smo imeli razgovor z vzgojiteljico že kak dober mesec nazaj... nič posebnega, samo te vpraša kake navade ima otrok glede spanja, kaj rad je in kaj ne, s katero stvarjo se hitro potolaži, če je bil že kdaj pri kom drugem v varstvu ipd. Glede tega če mora bit Klara prisotna za tisto potrdilo po pravici ne vem, ker mi smo to nardili vse v enem, ko smo imeli pregled in cepljenje. Po mojem pokliči pa vprašaj, da ne hodiš z njo zastonj tam. Tudi odločbo za znižano plačilo smo oddali, ampak nismo dobili še odgovora, danes sem nesla še to potrdilo od zdravnice, tako da smo dobili napotnico za v vrtec, ki ga tudi mi začnemo s 1.9., bom vsaj spet na dopustu hehe... upam samo, da se bo privadil kaj v tem prvem tednu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 14:50:33   
DannyS
Aja drugače pa menda na netu nekje obstaja nek info izračun in tam ti pride ven v kateri plačilni razred padeš za vrtec, pol pa je samo treba še malo po netu pobrskat kolko je cena za posamezni razred.

(odgovor članu DannyS)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 16:24:30   
Belen
IZVIRNO SPOROČILO: DannyS

Aja drugače pa menda na netu nekje obstaja nek info izračun in tam ti pride ven v kateri plačilni razred padeš za vrtec, pol pa je samo treba še malo po netu pobrskat kolko je cena za posamezni razred.


ja obsatja...

http://portal.3-port.si/public/program_files/vrtci/index.layout


nam so powedali na prwem sestanku kolko je polna cena wrca...drugače pa mislim,da je dosti na netu in w brošurah posameznega wrtca..... kot sm si js zračunala pademo w 4.razred.... naj bi w 5.po dohodkih,ampak kr sta dwe.... w 4. torej 40% vrtca user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu DannyS)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 17:09:07   
DannyS
Lepo vam Belen, mi pa v 7. razred. :(

Drugače pa si bomo mi verjetno nardili eno zavarovanje, ki ti krije še 20% plače, ko si na bolniški zaradi bolezni otroka. Samo si moram dobro prebrat drobni tisk, da ni kake finte...



< Sporočilo je popravil DannyS -- 12.8.2010 17:20:43 >

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 20:41:55   
momacus
dober večer. da malo preberem d abom na tekočem user posted image vidim d a še vedno debate o vrtcih in zobkih.
BIA mi smo že dobili zgornje štirke in zdaj zdaj bojo prišle ven še spodnje. nam pomaga calgel, samo mi je zmanjkal in se ga ne dobi user posted image in ne vejo kdaj bo dobavljiv tako da damo odolgel ki ni kaj dosti učinkovit.
glede cen vrtca....vidim da se ni kaj dosti spremenilo, še vedno visoke...se spomnim da sem dala za Tjaša pred 8 leti 40.000 sit. kraja user posted image






_____________________________

naše vesolje pa ima dva sončka Tjaš & Gašper

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 20:53:49   
Anonimen
Ojla!

Naj povem, da je natanko pred 20 minutami Tadei prvič zaspal brez dojke! user posted image  user posted image  user posted image  
Brez nobenih travm. Kot mogoče veste, sem napisala, da noče nobene flaše. Danes sem bila na sprehodu z eno mamico, ki uporablja NUK flašo. Na vso silo je Tadei silil, da bi jo dal v usta. Vam povem, da ga skoraj nisem mogla ločit od te flaše. Tadei je bil navajen samo na Aventove flaše. Takoj po najinem druženju sem šla v Muller in nabavila to "čudežno" flašo, tako da je pred spanjem v postelji spil flašo mleka, potem sem mu pa pela dokler ni zaspal. Upam, da bo zdržal do jutra.

Kaj ve dajete za večerjo vašim otrokom? In ali dajete tudi piškote v mleko preden gredo spat?

Držite pesti, da bo spal do jutra.

Lahko noč.

(odgovor članu momacus)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 21:22:40   
Belen
dannyS...vi pa služite miljone, če ste w 7.plač.razredu user posted image user posted image user posted image


momacus...si še žiwa? nič te ne widim weč po izoli user posted image user posted image



chiara.... js jim dam wedno mleko 2dcl...če smo pa slabo jedli kosilo, pa jim dam še malo čokolešnika not..... ma to že... od 10mes.in spijo celo noč...komot...
brawo Tadei.... user posted image user posted image user posted image widiš, widiš počasi se bo nawadu brez dojke...sej ni tko hudo,kot eni prawijo user posted image user posted image user posted image wse je od tebe odwisno... no ja eni dojenčko so bolj trmasti user posted image
očitno mu od nuka odgovarja.... mi smo sprobali wse možne,ampak nam je najboljše od aventa... kr majo tudi cuclje za GH ....
držimo pesti,da boste ninali....

noč user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: mamice iz Obale 2009
12.8.2010 21:54:59   
DannyS
Bravo Chiara in Tadei... mi spijemo 200 ml mleka zgoščenega s 4 žlicami kašice, piškotov ne dajem v mleko, ponavadi jih dam v sadje za popoldansko malico.

Belen, magari ja.... samo mi gre na živce to, da so te zgornje omejitve pri teh lestvicah. Tako lahko en ki ima page npr. 3.000 eur na mesec plača isto kot tisti ki je ima pol manj... že pri tem se vidi kak lopov je naša država, služi vedno na revežih.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: mamice iz Obale 2009
13.8.2010 8:14:37   
BIA79
Kar se tiče večerje je tako da Klara je kar ji naredim...od mineštric do poli salame, jajčk...in potem ji dam še mleko...Ponavadi se Klara pri teti tako naje (že ve kje se dobro kuha) da doma poje za večerjo kako malenkost in potem to zalijemo s flašo mleka...Večerjamo okoli 18, mleko potem pije okoli 19.30....

Mi smo spet imeli burno noč..okoli 23 ure sem dala Klari malo calpola in potem je nekako zaspala...sedaj ne vem ali so zobki ali je fasala kaj...včeraj smo zvedeli da so sosedi na antibiotikih, kar pomeni da niso imeli samo "prehlad"...včasih res ne vem kaj naredit...

Kar se tiče vrtca je tako da mi sedaj pademo v 5 razred verjetno, pri ponovnem obračuno za leto 2009 pa bomo padli v 6 in če so moji izračuni prav, pademo notri za 16eurov...Seveda če delaš krajši delovni čas, to njih ne briga, ampak se ti upošteva kasneje...Meni bi bilo lažje sedaj plačevat manj in potem več...

Danny ti boš vzela dopust? Jaz sem razmišljala da bi prvi teden jaz hodila s Klaro, potem pa da bi jo tata peljal, ker je trenutno navezana bolj name...
Enkrat ko imate polno ceno punce ne pozabit odštet 20%,ki jih časti občina...

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: mamice iz Obale 2009
13.8.2010 9:55:17   
Anonimen
Jutro!

Noč je bila kar v redu. Bo treba kar tatija poslat, da nina sam z njim. To se bo pa že ta večer zgodilo, ker ima od danes naprej dopust. user posted image

So me pa prsi nenormalno bolele, ker sem jih imela taaaaakkkko polne. Sem si dala hladne obkladke gor in malo mleka sem si tudi iztisnila, vendar ni nič pomagalo. No, vem, da bom tudi to težavo rešila.

Jaz dam Tadeiu griz s piškoti 200 g in včeraj 200 ml mleka. Pa očitno mu ni bilo dovolj, ker se je ponoči zbudil. Bom probala tudi piškote v mleko dat. Kaj pravite?

Pri meni ni tako lahek izračun, ker sem 2008 penzijo po starših dobila (pa še to ne celotno leto) in ne vem kako se penzija obračuna, tako da bomo morali kar dejanski izračun počakati.
Si bo pa moj vzel spet prvi teden septembra spet dopust, da ga bova uvajala skupaj v vrtec.



(odgovor članu BIA79)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: mamice iz Obale 2009
13.8.2010 13:08:42   
Belen
IZVIRNO SPOROČILO: BIA79


Enkrat ko imate polno ceno punce ne pozabit odštet 20%,ki jih časti občina...


kaj časti??? user posted image user posted image user posted image



chiara...ni nujno da je bil lačen..... po moje je to-kr je bil nawajen se zbujat...počasi se more odwajat-ne wse naenkrat in joške in ponoči jets ..... ma si mu dala jest ponoči?


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: mamice iz Obale 2009
13.8.2010 13:30:54   
BIA79
Belen, najvišji znesek plačila vrtca ni polna cena, ampak 80% cene...tistih 20% krije občina kolikor jaz vem..Npr, da je cena polnega programa 460 eur, se pravi da najvišji plačilni razred plača 368 eur...naj me kdo popravi,če se motim...

(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: mamice iz Obale 2009
13.8.2010 13:33:04   
Belen
ajaaaaaaaa to...ja ja to wem,da najweč 80% plačaš... sm mislila ne glede na to w kateri razred padeš-da časti kej občina user posted image user posted image user posted image

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?