|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčki 2010-2. del
16.8.2010 12:39:23   
MATEJKA_
ah, moja prva je sedela pri 8,5 mesecih, imajo pa čas do 9m, tako da še sploh ni panike. splazla se je pri 11m, malo pred tem pa se je začela postavljat na noge. otroci so različni, prej ali slej pa prideje glede teh zadev vsi na isti nivo. pravijo pa, da so običajno fantki hitrejši glede takih zadev, punčke pa pri govoru hitreje napredujejo...

< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 16.8.2010 12:40:05 >

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Februarčki 2010-2. del
16.8.2010 18:20:55   
smuki
Ooo... Matejka, kak super, da mali že govori.
Naša je bila pa pred parimi meseci taka žlabudra... zdaj pa sam kriči in gode... al je pa čisto tiho... zanimivo...

Punce, jst vam moram pa nekaj zaupat. Pri nas doma smo se odločili, da gremo kar na drugega user posted image . Mal sem v dvomih kako se bo vse izšlo... sploh ker je naša mičkena stara komaj 6 mesecev in strašno strašno navezana name.
No, sploh pa vprašanje časa, kdaj se bo sploh prijelo ker v prvo smo kr nekaj časa čakali.
Aja.. pa namesto, da bi mi zdaj veselo user posted image ležim v postelji z robci in grdim prehladom.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Februarčki 2010-2. del
16.8.2010 21:08:39   
Zofy
Matejka user posted image user posted image za MAMA in AMAMAMuser posted image

Smuki - kapo dol za tako odločitevuser posted image . Ste hitriuser posted image . ZDaj pa user posted image user posted image user posted image pošiljam, da boste šli lahko čimprej v akcijouser posted image

Kati8
1 - user posted image user posted image user posted image tudi za vas. Pa nama res ni usojeno, da se dobiva. Sem že tako planirala ta teden, da bom šla na Rakitno... No, če boste do četrtka ok, pa morda priletimuser posted image

Še eno vprašanje - kako dajate slive?
? Nimam pojma kaj naj z njimi. Naj jih skuham, dam surove, olupim, ne olupimuser posted image

Pa ena je spraševala (sorry, sem pozabila katerauser posted image )katere kašice se najbolj splača kupit oz. kje. Jaz kar od Babylove (DMova znamka) kupujem, ker so bio in so najcenejše. Vem, da so bile cenejše Bebevita od Muellerja, samo niso bio in zdaj, ko ima babylove bio, kupim raje to. Al pa od Alnature (tudi DMova znamka), samo zelenjavne so user posted image

Sicer pa tudi jaz, če mi le dopušča čas, skuham in pripravim sama. Zato je super tale home made frutek, da če nimam časa kar za frutek pograbim in šibam vem, pa je vseeno domačeuser posted image . Kosilo pa jaz prav tako skuham za 2 dni oz. več in dam ostalo zmrznit, za 1 porcijo pa še v hladilnik. Običajno dam kar v prazne hippove oz. babylove kozarčke in samo v vodi pogrejem. Če pa kam grem, pa pogrejem ta steklen kozarček, ga ovijem z alufolijo in dam v termo torbico za flaške. In običajno ostane do kosila še toplo. Pa zamrzneje kocke so tudi zakon. Sedaj imam zajca, korenček, kolerabo. Pa kupljeno špinačo, ki je tudi v kockah user posted image . Ju3 bo krompir, špinača in 1/4 rumenjaka, ko imam lih domača jajčkauser posted image

ojej, alarm...



_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu smuki)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Februarčki 2010-2. del
16.8.2010 22:42:07   
punsha
Samo tole pokomentiram, potem pa šibam spat, že komaj gledam...
slive... jaz jih olupim in skuham user posted image . Pa mislim, da jih ne bi bilo treba več skuhati...ampak iz sadja jaz ponavadi kar naredim tak kompot, ker ima potem to vodo čez dan za piti. Aja, lupim pa kar vse stvari, menda še niso zmožni predelat teh olupkov... In pa slivam vedno dodam še kak drug sadež, so kisle - no vsaj te so bile user posted image
Lahko noč

_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 8:21:16   
niwci
Mene tudi zanima to s slivami, ker ih bo treba kmalu skladiščiti. A olupit jih je treba user posted image . Sem mislila, da vsaj tega ne bo treba, glede na to da niso špricane,...

Drgači pa smo tudi mi med NE jedci. Sadje še kar gre, za kosilo pa zelenjava NE. Včiraj sem ji skuhala blitvo, piščanca, korenček in zgostila s pšeničnim zdrobom, pa ni šlo... Bo že počasi, čene bomo pa samo na sadju. Je pa rekel pediater, da je dobro če je meso, ker bo čene pri 9m dobila dodatek železa zaradi slabokrvnosti. Kako naj jo prislim, da poje več mesa?!

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 8:47:57   
ne_ja

IZVIRNO SPOROČILO: babajči

Ojla...

ne_ja, a pol sva samo medve kandidatki za kavo na Loki v torek? No, enkrat sem slišala: prideš ti in jaz, pa imava družbo... neki podobnega a ne Zvesta?

Menstra: danes me je prvič obiskala po lanskem maju... nič je nisem pogrešala... drugačna se mi zdi, al pa je to zato, ker se že dolgo nisva videli user posted image



OOOjjjj! Kaj potlej za danes velja???? Jaz se OPRAVIČUJEM,samo sem res pozabila in se nisem javila, včeraj zvečer ob 23 uri se pa spomnim, da smo se menile za 17!!! Jaz imam drugače čas, ali pa jutri, če boš prepozno videla sporočilo!!!???Soryuser posted image

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 9:13:08   
babajči
velja velja, ne_ja... reciva sam ob 10.30...naš še spi

(odgovor članu ne_ja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 9:17:38   
ne_ja

IZVIRNO SPOROČILO: babajči

velja velja, ne_ja... reciva sam ob 10.30...naš še spi


super pol...ob 10.30 na Loki:)))midve imava oranžno temno moder jeans voziček!!! jaz imam pa kratke temne lase, pa dva očesa dva ušesa in en nosuser posted image

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 9:20:06   
babajči
he he, ta je dobra... mi2 imava rdeč chicco voziček, jaz ima očala, nazaj spete sr.dolge lase, modro srajco, bele hlače. evo, kot blind date user posted image

(odgovor članu ne_ja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 12:20:37   
protina
hej!

mi smo pa bolaniuser posted image .Dva dni imela vročino,zdaj ji pa teče iz nosa pa se spet zamaši,ajoj.Je boga,ko ne more dihat skozi noseka.

No bomo malo šle ven pozneje,ker ji zrak prav paše.

Ah nič grem dalje kuhat.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 15:52:35   
vaney
Mi smo nazaj, bilo je ok, samo vreme ga je sračkalo in se nismo dosti kopali, pa pihalo je in posledično ima Daša pol nosek, Anže pa zabasan nos in vročino...kaj čemo, tudi to se zgodi.

Daša je bila zelo pridna, Anže nam je delal malo preglavic s spanjjem ponoči, tako da mi kronično primanjkuje spanca in sem utruuuuujena, ampak saj bo, bomo počasi šli na svoje tire.

Se beremo zvečer...


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu protina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 20:41:24   
ne_ja
Babjči super punca si in tvoj Tjaš je pravi angelček s tistimi zlatimi kodrčkiuser posted image Upam, da se čim prej zopet dobimo na kofet:)))

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 21:33:06   
babajči
Neja, vedve sta tudi superske...pa malecka je pravi cuker. se slišiva za kavico...pa upam, da se še kakšna ''podgurka'' user posted image (dolenjka) oglasi...

(odgovor članu ne_ja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 21:33:45   
babajči
vaney: pej pej bolezen čimprej stran!

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 22:13:39   
valentinčica30
Vaney čimprej se pocajtejte.

Pri nas je norišnica, zato vas samo površno berem.

Naš poba še kar nima nobenega zobeka, slini se na moč, drugače pa tut že žlobudra. Za hrano je že pogruntal mmmmmmmuser posted image user posted image user posted image , sploh če je kaj sladkega, teta, tata  in to nažiga non stop je kar tečno.
Sicer pa mamo že raziskovalca.Ravno danes je rastavil faks, je staklnil z njega vse kar se je staknit dalo. Sta ga ta veliki dve pazili in niti sanja se jima ne kako je prišel do njegauser posted image . Tudi inventuro po predalih dela.

Te frutki so pogruntavščina, tut velike dve jih imata rade. Sem kupila take male kozarčke že lani in jih imela za marmelade, sedaj pa sem v njih nafilala frutke.
Tile kozarčki od frutkov pa niso za ponovno uporabo, tudi če trenutno primejo kasneje popustijo.

Dejte punce uživate jaz grem pa mal spat sem skurjena.

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Februarčki 2010-2. del
17.8.2010 22:34:42   
lana08
user posted image Punce prosim prosim še enkrat recept za domače frutke, sem preiskala že nekaj strani pa nisem našla user posted image

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 9:32:11   
punsha
Joj, a ste vsi tako pridni z razvojem. Se mi zdi da se vsi že nekaj postavljajo na kolena, pa puzajo, pa kotalijo, govorijo, sedijo...Jah mi pa zaostajamo. Se še vedno ne obrača v obe smeri - na trebuh gre iz obeh, nazaj na hrbet se še ne obrne. Sedi tudi še ne - ok, če bi ga posedla, bi gotovo malo sedel, ampak to pač ne počnemo. plazenje - kaj pa je to? No počasi no. Saj fizioterapija pomaga, le bolj počasi se premikamo. Govor...pri nas samo traktor znamo voziti (delati dež user posted image ), pa renčati user posted image . Tole renčanje mi pa sploh ni všeč. A to paše zraven al kaj je to? No pa saj jaz se čisto zavedam, da vsak otrok napreduje s svojim tempom, da začne stvari delati ko jim pač dozori...tudi vem, da gremo mi pač malo počasneje, ker je nedonošenček...ampak včasih, ko gledam kake slikice, posnetke, ko vas berem, mi je pa kar malo hudo. Pa ga nikakor nočem primerjati z drugimi, ampak včasih me kar malo zaskrbi. Gotovo imam spet en tak dan, pa šeuser posted image sem dobila, pa mi očitno hormoni nagajajo user posted image . Saj bo, vse bo dohitel user posted image .

Pa še nekaj me zanima. Ali vse kdaj date svoje user posted image v varstvo? Z našim sem ves čas jaz, user posted image je sem pa tja kdaj sam z njim, če mogoče skočim v trgovino na hitro. Pa moja mami ga včasih vzame, ampak to je za kratek čas- ne vem, če je bilo že kdaj pol ure. Še nikoli pa ga nisem pustila, da bi ga ona (ali kdo drug) pazila, midva bi pa kam šla. Pa se zavedam, da bi bilo pa počasi kar fino, da bi se malo privadil. Tako postopoma. Že tako ni ravno navajen biti pri drugih v naročju...ni mu všeč, zelo hitro začne nabirat in so solzice. Kako je pri vas s tem?

_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu lana08)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 10:31:00   
lana08
Punsha mene tudi kdaj stisne ko vidim koga pri tej starosti da že sedi, ampak se hitro pomirim, to je moj otrok in bo že napredoval v svojem tempu. Me pa razjezi ko srečam kakšno teto, ... o a vaš pa še ne sedi, oooo naš je pa to že pri **** mesecih. Kar pike dobim.
Glede varstva ga jaz pustim moji mami, bolj je panika ker ima potem tri kar je kar zalogaj in se ne more vsem posvečat zato je jok. Zvečer ko zaspi pa ni panike, sva šla že večkrat ven.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 13:43:05   
bili83
joj, punsha, ne sekiraj se.... sem glih prej brala na med over net, da naj bi dojenčki samostojno sedeli šele med 8. in 9. mesecem....
zgleda da so (smo) eni februarčki bolj napredni (ali pa fejst bolj)...

kar se tiče pogovarjanja... naš tudi še nič prav ne pove, zna kričat, cvilit, renčat, dežek delat in pa povedati eeeee in aaaauser posted image  pa nos zavihat do neba ko mu kaj ni pravuser posted image

glede gh imava midva še vedno velike probleme, tak da sem zdaj ukinila kosilo in bom spet poskusila čez nekaj dni. vse kar spravi vase je par žličk sadja dopoldan in par žličk kašice zvečer. zelenjava? - ni šanse in ni šanse in še enkrat ni šanse... sem poskusila že z malo masla, kisle smetane, pikico soli.... pri nas nič ne pali...user posted image
isto, ko vas berem kak lepo že skoraj vsi papate mi je kar hudo.... eh, bo že....

_____________________________

Nace- 1.2.2010
rojstvo: 4020 g, 54 cm
2.3.2010: 5200 g, 58 cm
1.4.2010: 6160 g, 63 cm
4.5.2010: 7150 g, 67 cm
8.6.2010: 8150 g, 70 cm
6.7.2010: 8810 g, 73 cm
2.11.2010: 10700 g, 80 cm

(odgovor članu lana08)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 14:30:16   
dskubin
Najprej milijon pikepok za vse, ki jih rabimo user posted image

punsha - sej vem, kako je to. Pr sebi veš, da otroka ne smeš primerjat, ampak ga vseeno skušaš nekako popredalčkat user posted image . Meni se sploh ne zdi, da bi tvoj kaj veliko zaostajal, bolj se mi zdi, da večina malo pretirava, pa poseda, pa za rokce,... sej veš... Pa res nista niti 2 enaka. Naš taprvi se je ob taki starosti samo kotalil, to je blo pa tut vse (pa ni bil nedonošenček, sam lenobica), tadruga je bla hitra kot strela (neki takega, kot tamal od Valentinčice), zdej tatretji je pa tudi kar hiter (je tudi že pogruntal, kako se sam vsede in celo kako pol vstane in to celo tko, da se samo s hrbtom gor rine in niti rok ne rabi user posted image ). Stabilen je še kar, ampak je kar močan fant, čeprav samega si vseeno še kar ne upam pustit na trdi podlagi. Smo pa mi proti posedanju, dvigovanju na noge,.. dokler otrok sam ne zgrunta. Je pa res, da so navadno naslednji otroci v vsem hitrejši, ker imajo veliko stimulacije od drugih otrok.

govor - no ja, mi ne govorimo še v pomenu, da ve, kaj želi. Imamo sicer amm maaam, ampak to še zdaleč ne misli mama user posted image . Renčat znamo zelo dobro tudi mi, še najbolj se krega s joško, če ne priteče takoj. Aja, pa vriskat pa cmokat se mu zdi grozno fino.

bili - glede hrane smo kar na istem, sem bla prav vesela, ker smo začeli res lepo, zdej pa je vse nekako padlo v vodo. Ne gre, pa ne gre, razen mogoče večerna kašica user posted image

varstvo - mi jih puščamo v varstvu, ja. Tudi tamalega. Največkrat se čuva pri očkotu, včasih pri nonotih. Pustim ga pa lahko zaenkrat do naslednjega dojenja. Tako da če ga podojim, preden grem, lahko pridem domov najkasneje čez 4 ure, s tem, da mu vmes poskusijo podturit obrok GH user posted image . Je pa fajn, da ga lahko vsaj pri komu pustiš, pa da veš, da se ne glih ves ta čas dere, ampak da uživa.

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 14:33:51   
valentinčica30
Punce, kot ste že same ugotovile, vsak otrok se razvija po svoje. Moja srednja je recimo enako hitro sedela, o kakem plazenju in kotaljenju ni bilo ne duha ne sluha, pa je pri 10 shodila. Se je samo začela prijemat stvari okoli sebe in se dvignila.
Prva recimo skoraj do 2,5 let ni prav govorila. Le osnovno mama, ata, ama, baba, deda, papa. Vse ostalo je zmahala z rokamiuser posted image . Prva je ustila planičko pri 2,5 letih ko sem rodila drugo, druga pri enem letu.
no toliko da boste videle da razlike so.
Sedaj sta obe normalno razviti in navitiuser posted image .
Bili glede hrane se jaz na tvojem mestu nebi sekirala. Bo ko bo. Poskusi mu dati kako malenkost s svojega kožnika medtem k ti ješ je bolj zanimivo, kot če dobi obrok ločeno tisto malo soli in začimb mu pri količini ki jo bo zaužil ne bo škodovalo.

Torej da še mal pomodrujem. Punce dejte uživat v svojih otrokih in njihovemu napredku, ne pa ga primerjat s sosedovimi, to je enako pomembno zdej in pol ko so v šoli. Ker zmeraj je kak ki kako stvar bolj naredi kot vaš, vendar vedite vaši otroci so najbolj popolni in najboljši, ker so vaši in take jih imejte rade.

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 19:57:51   
Tinca Malinca
Jao, tukaj pa vlada pravo zatišje. A ste vse ušle na dopust?

No ... za tiste, ki to rabite, user posted image user posted image user posted image . Mi smo zaenkrat kar uspešno ušli prehladu (že trkam). Midve sva na "delovnih počitnicah" pri mojih doma - delovnih zato, ker na polno vkuhavamo sadje, tamali pa ni nič všeč - upam, da se sčasoma privadi...
Drugače je pa pri nas voziček zdaj čisto "out", smo samo še v slingu in na tleh. Prej sem bila navajena, da smo šli vsaj 2x na dan na sprehod z vozičkom, zdaj ji to ustreza samo še, če je res utrujena, drugače pa AKCIJA!

Punsha, tudi jaz se počutim podobno kot ti, ker smo tudi mi kar konkretno zadaj. Tu in tam, če ima res dober dan, se obrne s hrbta na trebuh in obratno. Ko pase kravice, dvigne trup zelo visoko, rito v zrak ... in se odrine ritensko namesto naprej - potem je pa huda jeza, ker ne gre v pravo smer. Večinoma pa raje pasivno opazuje svet ...
O kakšni besedi mama ni ne duha ne sluha, govori ata, deda, dada, nina, tena ... user posted image . Pa saj je vendar reči mama najlažje od vseh besed!!! Ma, ne vem...

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 20:09:18   
Tinca Malinca
IZVIRNO SPOROČILO: lana08

user posted image Punce prosim prosim še enkrat recept za domače frutke, sem preiskala že nekaj strani pa nisem našla user posted image


Se mi zdi, da si že dobila recept na FB-ju, ampak vseeno (smo jih ravno danes kuhali).
Jaz dam sadje (danes breskve in malo korenčka), ga olupim, skuham in potem s paličnim zmiksam ... pa napolnim kozarčke, zaprem in pasteriziram. Večinoma to ljudje delajo v pečici, mi pa damo kozarce kar v vodo in jo zavremo. To je to.


(odgovor članu lana08)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 22:19:52   
lana08
Sem naredila točno tako, samo iz enega kozarčka so uhajali mehurčki ko sem ga dala v posodo z vodo. Upam da vsaj ostalo uspe.

(odgovor članu Tinca Malinca)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Februarčki 2010-2. del
18.8.2010 22:29:15   
Zofy
hehe, še vedno glavna tema frutki user posted image user posted image
Jaz sem tudi danes 5 naredila oz. se še delajo. In sicer iz sliv, jabolk, hrušk, suhih brusnic in pa polnozrnatih ovsenih kosmičev (da se malo zgosti). Pa žal sem morala malo dosladkat, ker so slive ful kisle. Ampak sem kar z javorjevim sirupom. No, upam, da bo ok ratalo tole s kosmiči...

Drugače pa smo imeli danes kontrolo in je Matej ok, ne piska več v pljučih, samo mu bom vseeno še par dni delala inhalacije s fiziološko. Ma samo, da smo se znebili tega bronhiolitisa...user posted image user posted image

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu lana08)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?