|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 11:32:48   
jana banana
jst sm si kupla kr voziček marelo in jo postavla v stanovanje, in sm jo mela notri, kadar sm rabla kej narest ne da bi me motila.
Sm jo pa postavla tko, da me je gledala in da sm se se še vedno z njo pogovarjala. Kasnej pa itak uporabljala kot voziček....

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 11:44:22   
eva1
Moji so bili na tleh ko so prerasli ležalnik(okoli 5 meseca se je odrinil in se zvignil v polsedeč položaj, da se, ga komaj ujela da se ni z ležalnikom vred prekucnil naprej)..potem smo šli na tle...mi imamo itak tako narejeno stanovanje(smo se prilagodili že pri 1 otroku) da nimamo ver rož na tleh(stojalih), pa nimamo prtov na mizah(da ga dol ne potegne), tako da lahko mirne duše okol plazi in ogleduje stvari(predno gre v otroško pa preverim da ni kakih legic na tleh) in to je to...ko je bil malo večji je šel tudi v trip-trap, ampak to je bilo za nekaj časa, večino pa je na tleh...sej na tleh so najbolj varni, pa moji so vsi najbolj an tleh uživali...

(odgovor članu jana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 11:49:57   
eva1
Pa še to., ne boš je mogla imetai skoz na očeh, ko 1x začne plazit/kobacat...in moj je približno 2 sekunde na puzlih ostali čas pa na laminatu, ja tut butne se kam, pa udari, ampak tko je..ne moreš je 100% zavarovati pred vsem kar jo čaka v otroštvu..otroci pač raziskujejo in najbolj zanimivo je pač tam kamor ne smejo(laminat, rože, sesalec...)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 13:29:09   
izgubljena_ovcka
Otrok daleč najhitreje motorično napreduje, če ima vso svobodo gibanja (torej je na tleh). Je pa seveda treba lepe (in velikokrat strupene!!) rožice in ostalo otroku neprijazno navlako pač odstranit. Buške so pa pač del otroštva, kaj naj...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 14:15:01   
lunka1
no, mi smo se medtem preselili v naš nov domek, kjer ima pikica svojo lastno sobico. in sem vesela, da nisem kupovala novega ležalnika, ker naša 6mesečnica puza po vseh štirih, pride iz sobice v kuhinjo, lepo sedi in se igra s "krofki" in tako naprej,... kupila sva stolček za hranjenje, ampak jo imava samo takrat notri, ko ima kosilo, drugače pa je skoz na tleh. tudi v dnevni je na tleh in ima goooore igrač...

res je fajn, ko si na svojem in nisi omejen na eno sobico, ki ti služi kot praktično vse. jo pa imam na dormeo ovci, da je toplo na tleh, pa nekaj puzzel kock, pa dekice - toliko, da ni na laminatu. in tudi pasje dlake je ne motijo pri njenih potovanjihuser posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 15:22:27   
Čili 1
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

no, mi smo se medtem preselili v naš nov domek, kjer ima pikica svojo lastno sobico. in sem vesela, da nisem kupovala novega ležalnika, ker naša 6mesečnica puza po vseh štirih, pride iz sobice v kuhinjo, lepo sedi in se igra s "krofki" in tako naprej,... kupila sva stolček za hranjenje, ampak jo imava samo takrat notri, ko ima kosilo, drugače pa je skoz na tleh. tudi v dnevni je na tleh in ima goooore igrač...

res je fajn, ko si na svojem in nisi omejen na eno sobico, ki ti služi kot praktično vse. jo pa imam na dormeo ovci, da je toplo na tleh, pa nekaj puzzel kock, pa dekice - toliko, da ni na laminatu. in tudi pasje dlake je ne motijo pri njenih potovanjihuser posted image


Hehe...namesto novega ležalnika kar novi domek. user posted image  Dobro si se odločila tudi, kar se motorike tiče. Zdaj imate pri 6 mesecih že malo raziskovalko pri hiši.

Lp, Čili

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 15:56:58   
divans1
Hihihi, lepo...user posted image uživajte!!!

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
26.9.2010 21:41:38   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Naša Julia je stara 5,5m in tehta 9kg. Zdaj jo imam (ko kuham, likam itd) v ležalniku Brevi in ji kar ustreza, vendar naj bi bili ležalniki samo do 9kg. Kam naj jo dam, da jo bom vsaj nekaj časa imela "še pod kontrolo", torej dokler mi ne shodi oz. dokler se še ne plazi? Sedi sicer že, ampak še ni stabilna, ležati pa noče. Ali obstajajo kakšni pripomočki, ki znajo nadomestiti ležalnik-gugalnik?


TLA.NA DEKICO.ali na blazino.mi jo mamo še od razvojne.zakon.in je tako najbolj za razvoj.si ne predstavljam otroka skoz pr mer ležat v nečem.na tleh se giblje.naš je star 6 mesecev in je razvoj super.prvega smo 3 mesece predvsem nosili in ležalnik in ni blo nič kaj ok.sedaj ker vem da je najboljš da je na tleh,gre razvoj hitreje in pravilno.user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
27.9.2010 9:53:59   
lunka1
naja, saj si lahko pogledaš tudi zadnji moj odgovor... pač, ko nimaš prostora, je druga pesem, kot ko ga imap dovolj...

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 0:02:58   
Aisha86
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=167490

Jst mam tole, malo starejše izvedbe, kupla sem preko bolhe, ker sicer mi je blo predrago...so pa pogostokrat tud akcije teh stolčkov. Super je, ker je do 18m. Moj user posted image je star 3m in če rabim kej na hitro za postorit ga dam noter in je prov zadovoljen. Se nastavlja hrbtišče, in kadar mi zaspi, ga samo dam v vodoraven položaj.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 0:18:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Pri nas se je ful dobro obnesla stajica od Lip poljčane, lesena, kvadratna, 1m x 1m, z dvignjenim dnom. Ker ni kot običajna stajica, saj je otrok višje. Poleg tega je prostor 1m x 1m precej velik za takega majhnega dojenčka in se v njej lahko obrača, rola sem in tja, plazi, poskuša sedeti, ... Pa še super vidi ven, ker je dno dvignjeno. Pa nobenih smetk in mačjih dlak ne pobira s tal. Ko začne že trdno stati ob opori, lahko dno spustiš dol. Je pa popolnoma ravno, trdo, leseno dno, na njem samo 2cm spužva. Jaz sem jo imela postavljeno med jedilnico in kuhinjo, da me je vedno videla, napela sem čez še lok z igračami, in tamala je notri res uživala. 


enako! tudi mi imamo to stajico.. je super in user posted image  ima velik prostora.. ravno danes smo jo prestavili v kuhinjo, ker je edini prostor kjer hčerkica ne more biti na tla. lahko kuham, ona se pa nekaj časa zamoti.. najprej smo imeli hojico, sam je hitro šla stran.

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 8:34:06   
mateyka
Moji so bili na tleh ko so prerasli ležalnik(okoli 5 meseca se je odrinil in se zvignil v polsedeč položaj, da se, ga komaj ujela da se ni z ležalnikom vred prekucnil naprej)..


pri nas je bilo podobno. po pol leta so premočni za neke ležalnike imho user posted image
mi smo šli na tla, na puzzle in uno zložljivo stajco/posteljico smo imeli, če je bilo potrebno "omejit raziskovanje za določen čas" user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 10:14:46   
cebelica_
Punce, kaj pa ko noče biti na tleh?

Jaz sem našemu pripravila "igralni kotiček", pa je bil zanimiv ena 2 tedna (pa še to ne več kot 5, 10 min naenkrat). Zdej pa v jok že ko ga hočem na tla odložit user posted image On bi najraje tičal v naročju in gledal naokoli. Aja, star je pa 4 mesece. Kako se bo tako kaj naučil, če se bo skozi po raznih ležalnikihin naročjih vlačil? Da o tem, da ni v redu za hrbtenico &co. niti ne govorimo..

Prosim za kakšen nasvet.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 10:25:04   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: cebelica_
Punce, kaj pa ko noče biti na tleh?

Jaz sem našemu pripravila "igralni kotiček", pa je bil zanimiv ena 2 tedna (pa še to ne več kot 5, 10 min naenkrat). Zdej pa v jok že ko ga hočem na tla odložit user posted image On bi najraje tičal v naročju in gledal naokoli. Aja, star je pa 4 mesece. Kako se bo tako kaj naučil, če se bo skozi po raznih ležalnikihin naročjih vlačil? Da o tem, da ni v redu za hrbtenico &co. niti ne govorimo..

Prosim za kakšen nasvet.


cebelica, pri 4 mesecih še ne more samostojno sedet. dajanje na tla je po mojih izkušnjah je za njih zanimivo na tleh šele ko lahko sedijo. počakaj nekaj mesecev. naša tud ni bla na tleh pri 4 mesecih. takrat se je še po ta veliki postelji valjala user posted image

(odgovor članu cebelica_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 10:38:04   
vesna_b
pri štirih mesecih lahko poskusiš z bumbo stolčkom (al nekak tako)
našo sem dala na pult v stolčku in je prav firbcala, kaj delam user posted image
sicer pa - ko je začela sama sedet, je ta stolček odpadel, tako da... ni veliko rabljen

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 11:20:47   
mateyka
ha! ja, mi smo meli tudi bumbo stolček. in tudi ni bil veliko rabljen user posted image
ko enkrat lahko sami okol motovilijo, je bumbo odveč.. user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 12:44:24   
divans1
Hm, mi tudi ne vemo, kam bi ga dali, do zdaj sem ga mela zjutraj par minut v ležalniku, zdj ga bom pospravila že verjetno naslednji teden, ker bo že kmalu pretežki, pa malo ga mam v stolčku z najnižjim naklonom... čez dan pa se igra na raztegnjenem kavču, gor mam pa igralni center, je pa ful rad na trebuščku in začel se je ful obračati in kotaliti...

Pa razmišljam, če bi dala puzzle na tla, sam skoz piše, da ni primerna igrača do 3 let, da je kao nevarnost zadušitve zaradi majhnih delcev... zdj pa ne vem... pa da se ne bi prehladil, k mam skoz v sobah tko vrata, da mal piha spodi, če so zaprta...user posted image ne vem, kakšna ideja?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 12:48:50   
Naja31
Na tla.
Deko na tla, pa kakšen igralni center, da mu igrače bingljajo pred nosom.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 13:21:45   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pa razmišljam, če bi dala puzzle na tla, sam skoz piše, da ni primerna igrača do 3 let, da je kao nevarnost zadušitve zaradi majhnih delcev... zdj pa ne vem... pa da se ne bi prehladil, k mam skoz v sobah tko vrata, da mal piha spodi, če so zaprta...user posted image ne vem, kakšna ideja?



odvisno od puzlov - eni majo res majhne koščke, eni ne. poglej.
drugače sem jaz imela na tleh en tak kovtrček, mal manjši, sam je pa res, da je kmalu bila ob kovtrčku, ne na njemu, in se je igrala z igračami na kovtrčku user posted image
smo dal pa debelejši tepih (tekač) po tleh

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 13:25:07   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Hm, mi tudi ne vemo, kam bi ga dali, do zdaj sem ga mela zjutraj par minut v ležalniku, zdj ga bom pospravila že verjetno naslednji teden, ker bo že kmalu pretežki, pa malo ga mam v stolčku z najnižjim naklonom... čez dan pa se igra na raztegnjenem kavču, gor mam pa igralni center, je pa ful rad na trebuščku in začel se je ful obračati in kotaliti...

Pa razmišljam, če bi dala puzzle na tla, sam skoz piše, da ni primerna igrača do 3 let, da je kao nevarnost zadušitve zaradi majhnih delcev... zdj pa ne vem... pa da se ne bi prehladil, k mam skoz v sobah tko vrata, da mal piha spodi, če so zaprta...user posted image ne vem, kakšna ideja?



Divans, jaz sem zdaj v baby centru kupila puzzle, pa gor piše od 10m+, tak da
Naš je star 7,5 mesecev in jih ima na tleh in noro uživa. user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 14:31:13   
divans1
Ja, vem da gor piše od 10M dalje, sam na Zvezi potrošnikov pa piše da je od 3leta dalje. So pa različni, se strinjam, jst sm vidla sam take da so iz večih kosov, notr so pa manjši koščki. Če dam deko na tla, jo itak takoj zdrgne na kup hehe...user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 14:47:02   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Hm, mi tudi ne vemo, kam bi ga dali, do zdaj sem ga mela zjutraj par minut v ležalniku, zdj ga bom pospravila že verjetno naslednji teden, ker bo že kmalu pretežki, pa malo ga mam v stolčku z najnižjim naklonom... čez dan pa se igra na raztegnjenem kavču, gor mam pa igralni center, je pa ful rad na trebuščku in začel se je ful obračati in kotaliti...

Pa razmišljam, če bi dala puzzle na tla, sam skoz piše, da ni primerna igrača do 3 let, da je kao nevarnost zadušitve zaradi majhnih delcev... zdj pa ne vem... pa da se ne bi prehladil, k mam skoz v sobah tko vrata, da mal piha spodi, če so zaprta...user posted image ne vem, kakšna ideja?




In spet, tako težko se je spomnit in dat male koščke ven in jih spraviti na varno. Ali pa jih zalimati s selotejpom, ali pa kupiti puzle, ki nimajo malih koščkov .
Drugače pa se dajo kupit podlage ki so v enem kosu, ala joga blazine, tam tam blazine, airex....



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.11.2010 14:49:14 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
3.11.2010 16:55:29   
lunka1
naša ima pri 7,5M celo sobico na razpolago, po tleh ima tri pakete puzzel in dve ovčji dekci eno na drugi... prostora 3muchuser posted image

Ampak ji ni dovolj. Že en mesc in pol je bolj zanimivo celo stanovanje, kopalnica, kuhinja itd. Je začela res zgodaj puzat po tleh - pri manj kot 6 mesecih je že sama prišla iz sobice ven... Zdaj, ko jo MORAM nekam dat, ko kuham ali kaj podonega, jo dam v stolček za hranjenje in ful uživa notri. Če pa sesam, pa sesava kar skupaj, ji je noro zanimivo, ko se podi za sesalcem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kam dati otroka PO ležalniku
4.11.2010 7:49:58   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: divans1
Ja, vem da gor piše od 10M dalje, sam na Zvezi potrošnikov pa piše da je od 3leta dalje. So pa različni, se strinjam, jst sm vidla sam take da so iz večih kosov, notr so pa manjši koščki. Če dam deko na tla, jo itak takoj zdrgne na kup hehe...user posted image


glej, puzzli in bumbo stol pri 7 mesecih z našo tamalo user posted image
http://horvatekberg.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=album17&id=whaa

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...





merida



(83%)

(17%)


Število vseh glasov: 199

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!