|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 13:40:42   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

o seveda da pise... mene zanima zakaj on vgrizne?...
drugače pa sem z čuvanjem najinih vzg. zelo razočarana saj vsak dan pride cel pobuskan, dobila sem ga ze z krvavin nosom,presekano ustnico,celo odrsano roko mislim da ni dneva da nebi kaj prinesu domow.....in ne da ga branim kajti nevem kaj se dogaja tam sam nisem prva mama ki ima v tej skupini velike probleme... tudi vem kak je moj otrok zelo zahteven in sem sigirna da vgrizne zaradi nečesa.. nekaj je.. al je jezen al se ne ukvarjajjo z njim  nevem sam nekaj je.,ker da bi kr iz lepega ljuba vgriznu pa nevem... in ko prosim vzg. da mi svetuje kaj da nardim da sodelujemo skupaj dase to preneha mi reče da neve... ja če ona neve zakaj je prislo do tega pol pa nevem,,,kako naj vem jaz če me tam ni , jaz nemoem pomagat ko je v vrtcu..



Ker se otrok še ni naučil ustrezne besede ali vedenja, s katerim bi lahko izrazil svoje razočaranje, frustracijo, jezo…, se zateče k grizenju
 
To zgoraj sem citirala iz linka....iz posta kjer pišeš o svoji babici vzgojiteljici pa pišeš, da je krivda vzgojiteljic. Ni krivda vzgojiteljic, ne tvoja, ne od sosedovega mihca...
Tvoj sin še ni naučen pravilnega vedenja (glej citat), t.j civiliziranega vedenja. Se pravi ko je jezen /razočaran/ siten mora to pokazati - povedati na ustrezen način. Ta način pa mu moreš ti pokazati.
Na tej temi je en kup super nasvetov (mateykaa- da ne vidiš, da te bo ugriznil)  samo se mi zdi, da jih nočeć videti.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 13:50:35   
maktub
ja tudi to sem razmisljala saj se ne govori.. ker ne zna rečt ne  al bilo kaj čopne....
ne sej ne da so krive.. oz. na nek način so ker one so tam da take stvari probajo preprečit ,,,sej vem da se vedno ne da so tako hitro in prepbrisani ampak da je 6x ugriznu... kako?? .,,že 2x ko je bi mogle bit zeloo zelo pazljive na njega... jaz sem tudi sama čuvala 5 otrok .. čisto sama.. pa sem se res namatrala ampak sem bla res pozorna na čisto vse.,, sem se zelo zelo potrudla in ker je eden od njih sčipal sem malček več povdarka dala njemu ko je bil kdo v njegovi blizini.. nevem..pač ni blo lahko sem se zelo utrudla ampak sem dala res skalala okoli in jih tako zelo čuvala kot da bi blo moji.... mogoče krivim malo tudi njih zato ker sem ga prevečkrt dobila razbitega...in nimam zaupanja v njih...
joj jaz sam upam da se bo to končalo.. da mi bodo prisle nasproti , ker če bomo skočle sklupaj mislim da se kaj da naredit...da preprečim to situacijo rabim tudi njihovo pomoč

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 14:34:01   
ronja
mene zanima zakaj on vgrizne?...

Zato ker se še ni naučil drugače izrazit jeze in ker mu to dopuščate - vsi skupaj: ti in vzgojiteljice. Nima kaj suvat, to se ne pove lepo! To se pove tako, da je tudi ptičkom na veji jasno, da to ni sprejemljivo! Ne in konec.

Meni malidve sicer še nista grizli, sem pa vsako agresijo (sploh proti otrokom, torej ena proti drugi, do naju sta včasih kar robavsasti, samo to ej ipak v igri) v kali zatrla.

Vedno sem striktno upoštevala tisti nasvet od Pantleyeve: posvetila sem se tisti, ki jo je bolelo, ne tisti, ki je pocukala/potisnila, karkoli pač. In se mi zdi, da to res pali. VSAKIČ, ampak brez izjeme vsakič, ne glede na to, kam se nam je mudilo, itd... sem se zmenila z njima: da sem povedala, kako bi lahko to situacijo drugače rešili. In se sadovi kar dobro poznajo.

ker ne zna rečt ne al bilo kaj čopne....

Saj nista samo ti dve možnosti - potem bi se v jaslih vsi pobili, ker večina še ne govori! V Lejlini skupini je 14 otrok in noben še kaj dosti ne pove, definitivno pa noben še ne zna z besedami izrazit svojih čustev. Pa se ne pobijejo med sabo! Tu se morajo trudit tako starši kot vzgojitelji.

ker ne zna rečt ne al bilo kaj čopne....

Če mene vprašaš, je problem v tem, da mali pri vama vidi en vzorec, ki ni najbolj nežen, hkrati pa sam nima nobene boljše ideje, ker je premali.  Ker je grizenje zelo naravno in če mu MI ne pokažemo bolj kulturnega vedenja, bo pač ostalo pri primarnem izražanju frustracij.

mama tega otroka pa pač ga vedno lepo prosi naj neha, da to so pač fantje, malce bolj živahni,

tončka, to je pa kot da bi iz ust moje tašče vzela! kaj sta si njena sinova počela, rajši ne bom pisala... Ampak po njeno je fora v spoluuser posted image . Ne rečem, verjetno so res bolj živi in hitreje mahnejo, ampak to dokler jih ne naučiš, da se da tudi drugače! Ker tako buttasta nista, da tega ne bi že kot mala dojela. Samo razložil jima tega nihče ni.

Tudi meni se zdi dokaj nemogoče, da bi vzg. gledale non stop enega otroka. Saj včasih je samo ena vzg., pa mora it po malico. Da ne rečemo, da to, da nekoga ugrizneš, ne rabiš prav dosti časa.

Pri mojih dveh zaenkrat ni bilo kake hude agresije v vrtcu (trkam na lesuser posted image ), sta pa obe prišli z buško, ker sta padli (ne obe isti dan) iz ležalnika, medtem, ko so spali. In bi v principu to lažje preprečili, pa se mi tudi ni zdelo, da bi jim lahko kaj dosti težila zato, ker pač ne moreš vedet, kdaj se bo pa en otrok premetaval in dol padel. Pa je takrat mir in je lažje gledat vseh 20. Ampak bodimo realni: še nam se zgodi, da naš otrok pade v naši prisotnosti! Pa imamo navadno samo 1,2 ali 3 mogoče 4, največ 5 otrok povečini. Meni sta zadnjič v istem dnevu obe dobili buški, ko sva bila OBA zraven: Ronja se je butnila v mizo MED JEDJO! Nekaj ji je padlo in je tako hitro pogledala dol, da jo je rob mize čist presenetiluser posted image . Lejla pa je prevrnila stojalo z bicikli v trgovini, da je padlo nanjouser posted image - pa sva bila zraven - lubiju sem pokazala eno baterijo za bicikel, če bi mel tako - stvar parih sekund!

al je jezen al se ne ukvarjajjo z njim nevem sam nekaj je.

Gotovo je, ampak karkoli je, on tega ne sme izražat na ta način. In ti mu moraš dat to vedet. Ne pa da vališ krivdo na vzgojiteljice in to, da se pač ne ukvarjajo dovolj z njimi. Ti si imela 5 otrok in bila čisto preč, pa jih verjetno nisi vseh previla, pa šla po malico, pa jih vseh obula in ste šli ven na sprehod... Oni jih imajo pa 14! V vrtcu se pa zgodi, da je včasih ena za vse. In ne vem, kako bi lahko recimo bila "posebej pozorna" na tvojega malčka, medtem, ko previja enega v drugem prostorčku. Ja, vidi verjetno lahko marsikaj, skočit pa tja ne more, saj ni superman. Dokler ima enega na previjalki, nima kaj, mora bit tam. In previt jih je treba, ne? Bi se vsi zbunili, če jih ne bi (vsaj upam), ne? Štekaš? Ni vse ravno izvedljivo. Razen če bi tvojega nekam zaprli tačas.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 14:44:00   
PeggyBundy
Maktub, v dobro tvojega otroka, upam, da ga bo čimprej prebutal in pregrizel en sovrtičkar. Ker bi ga to edino ustavilo. In upam, da takrat ne bo imel naročja za zjokat se.

Ko sem bila otrok, smo imeli na dvorišču enega takega fantka, najmanjšega, ki so se ga vsi bali, ker je teroriziral vse okrog sebe. Ko mi je enkrat res prekipelo, sem ga prebutala ko osla in od takrat je bil mir.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 14:59:10   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

ja tudi to sem razmisljala saj se ne govori.. ker ne zna rečt ne  al bilo kaj čopne....
ne sej ne da so krive.. oz. na nek način so ker one so tam da take stvari probajo preprečit ,,,sej vem da se vedno ne da so tako hitro in prepbrisani ampak da je 6x ugriznu... kako?? .,,že 2x ko je bi mogle bit zeloo zelo pazljive na njega... jaz sem tudi sama čuvala 5 otrok .. čisto sama.. pa sem se res namatrala ampak sem bla res pozorna na čisto vse.,, sem se zelo zelo potrudla in ker je eden od njih sčipal sem malček več povdarka dala njemu ko je bil kdo v njegovi blizini.. nevem..pač ni blo lahko sem se zelo utrudla ampak sem dala res skalala okoli in jih tako zelo čuvala kot da bi blo moji.... mogoče krivim malo tudi njih zato ker sem ga prevečkrt dobila razbitega...in nimam zaupanja v njih...
joj jaz sam upam da se bo to končalo.. da mi bodo prisle nasproti , ker če bomo skočle sklupaj mislim da se kaj da naredit...da preprečim to situacijo rabim tudi njihovo pomoč



Koliko pa je star - kot sem razumela cca. dve leti in pol? In ne govori še čisto nič - mama, am, na, ne , ja...Ker tudi če ne govori, verjetno nelagodje zna pokazat. Ali veselje? Ker ne vem ampak , če je res toliko star bi moral še kako pokazati "ne, nočem, daj, pusti me" na bolj ustrezen način kot je ugriz. On je drugače zdrav, nima kašnih razvojnih težav? Ali razpoznaš njegove znake  -  zahteve , ko ti hoče nekaj dopovedati?



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 15:45:32   
maktub
uškinamama


ja 2 leti in pol ima  in ja govori .. mama, tata ,teta, avto. hisa, kuza skoraj vse besede ampak ne  v stavkih... tudi ne zna rečt ampak sem ga večkrat opazovala in sem vidla da ko je jezen močno stisne zobe.... da bi pa cele stavke reku ne to tikat, to je moje pa ne....
nasa pediatrinja mi je ze velikokrat rekla da je dosti bolj napreden kot ostali..ampak za govor pa je kr kasen... je pa rekla da je mogoče tudi tak ker vse te stvari kar njegovi vrstniki počnejo on že zna in on se večkrat dolgočasi.. hisko iz kock nardi v 2 min ...ostalo 1 uro nima kaj počet in pol nagaja....vse kar mu das nardi tako zelo hitro...

ja jaz sem ze večkrat rekla da je mogfoče grdo slisat ampak bi res mogiu na kakega takeha kot je on naletet da bi sam občutu to kako je.. da bi vidu kako je to grdo...sam 1x je in je ostal cez preplasen...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 16:32:56   
mateyka
da bi pa cele stavke reku ne to tikat, to je moje pa ne....


evo, glej, to je lep primer, kako "ne zna povedat". user posted image ker za ta 2 primera obstajala 2 kratki besedi "pusti" in "moje" pri teh letih. če bi mu redno tupila da naj reče "pusti", če mu hoče kdo kaj vzet in NE grizi, ker ti bom JAZ vzela, bi verjetno hitro zaleglo.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: grizenje- čisto obupana
23.9.2010 17:36:45   
Anonimen
maktub, če je otrok umsko bolj napreden od sovrstnikov, je v večini primerov čustveno manj zrel. Ugotavljam.

Na tebi je, da ga čim manj učiš zlaganja kock in ostalih prčkarij temveč ga začni učiti ljubezni in spoštovanja. Svetujem ti čimveč skupnih sprehodov v naravo, kjer skupaj preživljata čas in opazujeta drobne malenkosti. Ti bo hvaležen bolj kot če ga spustiš na podivjano igrišče!

Drugi otroci ga begajo, ker se v njihovi družbi ne prepozna kot posameznik.




Sicer: če je moj otrok kdaj izrazil agresijo, je opazil, da se agresija odzove tudi pri meni. Tako se uči. Sicer ga nisem ugriznila nazaj, ampak povzdignila glas.
Lahko tudi: mogoče je bil kdaj on tarča napada koga drugega, pa ste takrat rekli "Saj je vse v redu" In on to tako zdaj pojmuje.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: grizenje- čisto obupana
25.9.2010 14:12:19   
abc123
Tudi naša grize, vendar samo največkrat mene ali očeta. Grize samo doma, v vrtcu in drugih v družbi (hvala bogu) ne. Sem pa opazila da ugrizne običajno takrat ko se stiska, objema in potem na koncu še ugrizne... kot bi hotela dati lubčka. Ko ugrizne vedno potem zraven s svojim glasom (govori še ne) pove da ve da je narobe. edno ampak vedno jo postavim na tla se obrnem proti njej in ji povem da se grize ne, da me boli in da sem jezna nanjo. To povem z resnim in odločnim glasom. Včasih je dovolj, včasih pase samo zasmeji. Poskusili smo z izolacijo in ne pomaga, pogovorom, ignoriranjem... včasih zaleže včasih ne. Poembna je doslednost. Pri enih pomaga nekaj pri drugih spet nekaj čisto drugega in mislim da ne mormo pisat v smislu "jaz pa moji tega ne dovolim in ji odločno povem, pokažem..."  To je tako kot s tistim, če noče za tabo jo pusti na tleh in ididi dalje in bo takoj prišla za tabo... naša v takem primeru pomaha, pošlje lubico in odkoraka kamor se je pač namenila in se niti ne zmeni če me še vidi ali ne.
Vsak otrok svoja zgodba... pomembna je doslednost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: grizenje- čisto obupana
25.9.2010 16:50:16   
Najki
Meni se tudi zdi, da suvanje in grizenje pride naravno v borbi za svoj prostor ali igraco, samo se je treba dosledno spoprijet s tem. Odgovornost je v enaki meri na starsih in na vzgojiteljici, saj vzgojiteljica nadomesca starsa in je vecino dneva z otrokom. Tudi ni kul, da ti rece ne vem, ce je solana za vzgojiteljico in je tudi vsako leto zamenjala toliko otrok, da bi morala vsaj enkrat ze priti do take situacije, ti si pa prvic mama. Se moras res malo vprasat, od kod so jo potegnili.

Pravilen pristop bi bil ugotoviti ucinkovit nacin ukrepanja in ga skupaj z vzgojiteljico avtoritativno izvajat doma in v vrtcu, pristop pa raje poisci pri otroskih psihologih ne na forumih. Vsak otrok je individualen in vsak ima svoje vzroke in je po svoje dojemljiv, se mi zdi da bi ga psihologinja se najkorektnejse prebrala, ne pa random mame tu gor, ki imajo spet vsaka svoje male individualiste in vidike. Obrni se na psihologa in potem upraviceno pricakuj od vzgojiteljice sodelovanje pri prevzgoji.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: grizenje- čisto obupana
25.9.2010 20:45:33   
soncicaT
Koliko je pa fantek star?

Po moje je v kaki stiski, a se doma kaj pogovarjate o tem? Kaj pa on pravi na to, da grize prijatelje?


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 10:53:39   
maktub
ima 2,5 leta.... ma doma mu vse razložim.. ampak se ne govori tako da mi nič ne reče

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 11:38:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

ima 2,5 leta.... ma doma mu vse razložim.. ampak se ne govori tako da mi nič ne reče


a se hecaš? pa saj veš kdaj te šteka in razume? jaz sem pol leta nazaj točno vedela kdaj me razume in koliko, saj ga valda poznaš in opazuješ kako odreagira? mislim pri vseh stvareh, na splošno, si komot lahko ustvariš en nivo na katerem je. in temu primerno prilagodiš razlage, ne?
ne razumem kako lahko rečeš "mi nič ne reče" in potem si kaj - v temi? nimaš pojma? kaj, daš v en predal za potem "ko bo govoril" in za zdaj nimaš nobenega drugega načina komunikacije s svojim otrokom? vsaj sliši se mi tako.. user posted image

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 15:59:43   
Čili 1
Moje mnenje je, da vašemu ''lumpku'' ni nihče dosti jasno dal vedeti, da se drugih ljudi ne grize. Kaj pa pomeni ''dosti jasno'', pa je pomoje odvisno od otroka. Če ni razumel ali ni hotel razumeti, ko mu vzgojiteljica npr. reče, da se tega ne dela, bo morda res razumel, ko bo naletel na mino in ga bo nekdo ornk ugriznil nazaj.

Morda je ugotovil, da z grizenjem pride do igračke, ki jo želi (je on napadalec), morda pa se on počuti napadenega, ko mu kdo drug hoče vzeti igračko in z grizenjem poskuša to preprečit. Kakorkoli, grizenje ni način za dosego kakršnega koli cilja.

V skupini v vrtcu, kjer je naša mala (stari so od 1 leta do 3, se mi zdi), je en fantek, ki je prvi teden vse povprek pretepal. Ko je pomočnica vzgojiteljice videla, da tepe eno punčko, ga je opozorila, da se to ne dela, da se lahko samo boža. In ga je pobožala, nakar je z njegovo rokico pobožala sebe po licu. In na koncu je moral pobožati še to deklico, ki jo je prej tepel. Jst sicer ne vem, če je to ta pravi način, ampak na koncu so se skor vsi otroci v skupini božali po ličkih. Je blo prou hecno, kolk hit začnejo oponašat drug drugega.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 16:55:10   
maktub
Mateyka....
nisem rekla da ga ne razumem ko mu kaj dopovedujem...seveda da on razume kaj mu govorim in tudi vidim da je on čisto vse razumel sam sam z mimiko obraza kaj nardi ne pa da bi kaj reku, besedno.....
drugače ga jaz ćisto vse razumem ko kaj hoče ko bilo kaj....

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 19:01:20   
soncicaT
Kaj pa vem..kako pa vzgojiteljica odreagira, glede na to, da doma ne grize...

Jaz osebno mislim, da bo to obdobje minilo, vem pa, da sigurno ni prijetno...posebej če zna res zelo vgriznit..

Kako se pa kaj igra doma, sodeluje, je vesel, izgleda zadovoljen?

Po moje na tak način sprošča svojo frustracijo, jezo, pa ne zna drugače pokazati..

Enostavno mu je potrebno dopovedati, da je grizenje strogo prepovedano...nekako mu morate to pokazati...in morda najti kakšno zamenjavo...da kako drugače izrazi svojo voljo..

Pa drugače, se rad carta, a ima še kakšne sosede, kako se pa z njimi igra? Včasih je fajn kakšna igra, pa da se otroku pokaže, kako se obnašati do drugih otrok...na prijateljski način - to spodbujati, da počasi zavzame drug način vedenja.

Upam, da bo to obdobje čimprej za vama.user posted image


< Sporočilo je popravil soncicaT -- 26.9.2010 19:04:30 >

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: grizenje- čisto obupana
26.9.2010 19:06:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: maktub
Mateyka....
nisem rekla da ga ne razumem ko mu kaj dopovedujem...seveda da on razume kaj mu govorim in tudi vidim da je on čisto vse razumel sam sam z mimiko obraza kaj nardi ne pa da bi kaj reku, besedno.....
drugače ga jaz ćisto vse razumem ko kaj hoče ko bilo kaj....


maktub, zelo svetujem, da razvij in implementiraj takoj, tehniko potrjevanja. jaz od naše nisem pričakovala stavkov, sem pa pričakovala, da na koncu potrdi kar sem rekla z "ja" ali "ok" ali kar pač izbereš. po razlagi zakaj ne grizt, mu rečeš, da mora povedat, če razume in če je ok da ne bo več in če se strinja s tem "planom",mora potrdit. in naslednjič, če zabluzi in ga krši, ustaviš vse, uporabiš "ton" in ga spomniš in našteješ po vrsti vse kar sta govorila in še enkrat zahtevaš potrditev. če se še ponovi, uvedeš v plan disciplinski ukrep (da če bo tako, da ne bo ubogal, da bo npr. šel takoj v kot za 3 minute). in spet ga mora potrdit, da potem, če ga izvedeš (če se še ponavlja), ve zakaj, ga lahko spomniš na dogovor in je njemu jasno zakaj in kaj se dogaja. da mu začnejo dejanja in posledice biti bolj jasne.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?