|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 9:38:50   
ursi
Pri nas je ta večji začel za vsako stvar tulit pri približno štirih letih. Pa sem mu jasno povedala, da z jokom se pa pri nas nič ne doseže (tukaj notri ne spada jok, če se fajn udari ali če ga res kaj boli in podobne stvari). In sem rekla, da dokler bo jokal ga sploh ne bom poslušala, ker ga itak ne razumem, kaj pove med jokom, ko se bo pa pomiril ,se bova pa zmenila. In pri nas je potem tole jok-izsiljevanje hitro minilo.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 9:49:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 9:57:47   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Pri nas je ta večji začel za vsako stvar tulit pri približno štirih letih. Pa sem mu jasno povedala, da z jokom se pa pri nas nič ne doseže (tukaj notri ne spada jok, če se fajn udari ali če ga res kaj boli in podobne stvari). In sem rekla, da dokler bo jokal ga sploh ne bom poslušala, ker ga itak ne razumem, kaj pove med jokom, ko se bo pa pomiril ,se bova pa zmenila. In pri nas je potem tole jok-izsiljevanje hitro minilo.


No, fajn, da imate takega otroka. Pri nas namreč to ne pomaga. Edino, kar je kolikor oliko učinkovito je ignore varianta - pač tuli, ti pa mirno, seveda kolikor se da, opravljaš svoje delo.

Mogoče pa bi ti morala naši damici povedati, da se s tem nič ne doseže, pa bo tebe dojela. Ti jo pošljem na prevzgojo. kdaj imaš čas?

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 10:36:55   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Pri nas je ta večji začel za vsako stvar tulit pri približno štirih letih. Pa sem mu jasno povedala, da z jokom se pa pri nas nič ne doseže (tukaj notri ne spada jok, če se fajn udari ali če ga res kaj boli in podobne stvari). In sem rekla, da dokler bo jokal ga sploh ne bom poslušala, ker ga itak ne razumem, kaj pove med jokom, ko se bo pa pomiril ,se bova pa zmenila. In pri nas je potem tole jok-izsiljevanje hitro minilo.


No, fajn, da imate takega otroka. Pri nas namreč to ne pomaga. Edino, kar je kolikor oliko učinkovito je ignore varianta - pač tuli, ti pa mirno, seveda kolikor se da, opravljaš svoje delo.

Mogoče pa bi ti morala naši damici povedati, da se s tem nič ne doseže, pa bo tebe dojela. Ti jo pošljem na prevzgojo. kdaj imaš čas?


Ursi, tako funkcionira naš srednji otrok user posted image Njemu se da vse lepo dopovedat, razložit...Starejša pa..Hm, kot da nista iz istega gnezda user posted image

Je pa nekako najboljša lastna šola, kar se tiče nesprejemljivega vedenja - vsaj pri naši Lizi. Mi2 njen nekatere stvrii razlagava oz. ne dovoliva od vekomaj, pa še vedno to počne. Pa točno ve da ne sme in da bo huda ura, ampak to je močnejše od nje. Gre z glavo skozi zid pa kar bo bo.  V nedeljo pa je imela 2 takšni dobri šoli, jo je izučilo za nekaj časa. Prva je bila za mizo, vedno se nekaj afna na stolu, pa vrti, pa ...in ne zaleže nič da bi to nehala počet. No, v nedeljo je pa mala drama queen tako padla s stola, da jo je pol dneva bolela glava. Sicer mi jo je bilo žal, ampak izučilo jo pa je. Sedaj jo samo malo spomnem pa je mir za mizo user posted image
Druga stvar je pa bila v avtu. Stalno odpira zadnje okno (tisto čisto zadaj, imamo enoprostorca in sedi v zadnji vrsti) in ga potem ne zapre, mi2 pa tudi pozabiva pa pade dež in je v avtu vse mokro. In v nedeljo se peljemo na en rd, misica odpre okno in hop v njo prileti osa user posted image Jo je skoraj kap. user posted image ja, vidiš Liza, to se pa naredi če odpiraš okno user posted image Sedaj imamo mir....

Ona je en otrok, ki mora vse probati na svoji koži. Mora najprej past, da se lahko pobere in postavi na svoje noge. Pri njej ne pali, da ji povemo da bi lahko padla, ampak mora vse probati na svoji koži. In ker pač otroku ne moreš dovolit vsega so pri nas ti dramatični izpadi kar na dnevnem razporedu. Ker sredi zime pač ne more obut opankov. Ali pa it na igrišče v baletni opravi. Že itak ji dovolim "čudne" stvari - recimo da gre ven z enim zelenim in drugim rumenim zoknom.

Uh, če bi imela samo Arsena bi mislila da sem SuperRRmama user posted image user posted image Tako pa imam še dva, da me postavita na realna tla user posted image


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 26.10.2010 10:41:00 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 10:43:45   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Skuštrana - ne, tvoje verjetno nebi nosila user posted image . Razen , če je lisička kot rahina in zna reči : Botrica, s tabo bom spala. In ti mi boš pevala, ker si lepa user posted image user posted image user posted image . No , kako dati  tak cuker na ignore?

Mateyka, ja , res je od primera do primera odvisno. Tisočkrat se zahvalim, da nam je dan staršem prijazen otrok. Prijazen kar se tuljnja, cviljenja, trmarjena , drama queenstva tiče. Imamo pa drugje pestro user posted image .


pa še nekaj je - drugi ljudje so drugo kot starši. če ti delaš čudeže pri Iraji z določeno taktiko, sploh ni nujno da pali isto z mamo v igri, in je to čist logično. take scene, ki jih naša dela nam domačim, jih nobenemu drugemu ne bo. v vrtcu je angel. do drugih šarmantna. ampak mama in pappa preneseta vse. lahko se zgodi, da naredi sceno zunaj, ampak samo če je eden od naju prisoten. se mi zdi da si izberejo s kom si lahko kaj dovolijo in ni ne tretirajo vseh enako - s tem "blagoslovijo" samo izbrance.. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 10:47:32   
mateyka
Prva je bila za mizo, vedno se nekaj afna na stolu, pa vrti, pa ...in ne zaleže nič da bi to nehala počet. No, v nedeljo je pa mala drama queen tako padla s stola, da jo je pol dneva bolela glava.


naša je včeraj zaradi takega afnanja dobila v brado, ker se je prbila v mizo, ko ji je spodrsnila rit - še dobro da je mela usta polna kruha, ker se vsaj v jezik ni ugriznila user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 10:51:08   
uškinamama
Ne, Mateyka , nobenih čudežev nisem naredila . A si tako razumela ? Deklica  je jokala 45 minut + 15 minut pri mojemu možu+ enih 10 minut pri meni. Si predstavljaš ? Dobro uro tapravega joka? Slučajno je omagala pri meni ( s pomočjo plastičnih dojenčkov, zajčkov, dveh muck). Čisto omehčala pa jo je naša mama in torta user posted image .
No vseeno si štejem v čast , da spadam med njene izbrance user posted image  in da joka tudi pri meni. user posted image . Je pa res, da otroci vedo kje lahko.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 10:55:08   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Pri nas je ta večji začel za vsako stvar tulit pri približno štirih letih. Pa sem mu jasno povedala, da z jokom se pa pri nas nič ne doseže (tukaj notri ne spada jok, če se fajn udari ali če ga res kaj boli in podobne stvari). In sem rekla, da dokler bo jokal ga sploh ne bom poslušala, ker ga itak ne razumem, kaj pove med jokom, ko se bo pa pomiril ,se bova pa zmenila. In pri nas je potem tole jok-izsiljevanje hitro minilo.


No, tudi ti imaš staršem prijaznega otroka. user posted image . Enako reagira naš. Enkrat mu rečeš in preneha z sitnobo, jokom. Upam, da se zavedaš , da to ni najina zasluga user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 11:48:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 11:50:30   
Metuljček Cekinček
Tudi pri nas samo ignore ni deloval, potem pa smo ignore še malo dopolnili na tak način: najprej ji rečem "Ne razumem te. Govori z normalnim glasom." Potem se obrnem vstran in začnem nekaj precej zavzeto delati, si zraven prepevati in zabavati ali pa se začnem pogovarjati z možem ali pa se začneva s sinom nekaj igrati, risati, brati knjigico in jo potem mine precej hitreje kot takrat, ko je bil samo ignore.

Mož pa je enkrat ubral taktiko, da se je še sam začel cmeriti in scene zganjati in je bila hčerka tudi čisto šokirana in je nehala. To sicer ni moj stil, tako da to taktiko prepuščam možu.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 11:50:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:01:42   
uškinamama
Joj metulj333, si me nasmejala. user posted image

Enkrat , ko bom imela živce bom vprašala kako naj ravnam z mojim. Da boste vedeli s čim se mi ukvarjamo user posted image . Raho pravi, da šele sedaj ko ima drugo vrtavko, me razume. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:13:21   
ronja
predvsem pa sm ze davno nazaj nehala iskat razlog, zakaj se dere. kr pri nas ni tko, kot pri Ronji, npr., ampak bolj "DramaQueen scenarij" - on noce modrih gatk, ampak sive. seveda se bo najprej pol ure drl, predno bo izustil, kaj je problem.

hehe, pri nas je isto dretje zaradi takih bedarij, samo zadaj je vedno razlog (tega razloga onidve ne povesta, morava midva uganit) - in če tistega odpraviš, potem se neha. če pa ga ne, potem se bo najprej zjokala zaradi gatk, potem zaradi tega, ker je knijgica narobe obrnjena, potem ne bo tapravi krožniček,... Navadno so pa naslednji problemi:
- lačna
- zmatrana/zaspana
- pogrešala očija/mami
- prehiter tempo (če hočemo več stvari v enem dnevu obavit - kao, bomo sproti... je skoraj vedno nož v hrbet)
- drugo: vrtec (ko je začela hodit, pa po daljši odsotnosti),...

Recimo zadnjič se je Lejla zjokala, ker je hotela sedet na robniku pred vrtcem - v bistvu je bila pa jezna, ker sem bila po njeno pozna. In dokler sem ji govorila, da razumem, da je jezna, ker je hotela bit še pred vrtcem, se je samo še bolj drla. Ko sem pa rekla, da mi je žal, da sem bila pozna, je pa utihnila...

Na tvojem mestu bi jaz res čepke dala v ušesa! Jaz sem to 1x naredila, ko sem vedela, da nimam kaj, da moram končat, kar sem počela (beri: kosilo), sicer se bosta še bolj drli, da lubija še nekaj časa ne bo in da nimam kaj, ker tolaženje ni pomagalo. Navadno pa pomaga, da navijem glasbo. Malo je element presenečenja, malo je lažje poslušat glasno glasbo kot glasno dretje, malo še njim zanimivo rata. To pri nas fajn pali, verjetno pa ni ravno univerzalna metoda.

uškinamama, s čim se pa vi ukvarjate? Zdaj me pa firbec matra! Si pa tudi jaz ne delam utvar, da sem za njun karakter kakorkoli odgovorna (razen pol genov). Imava srečo, da se z njima da delat. Lahko pa ne bi imela te sreče... Zato sem se pa jezila, ko je kdo rekel, da če rečeš ne, potem že razumejo. Klinc razumejo 1 letniki ne! Po 1000 ponovitvi mogočeuser posted image . Ampak pri lejli je pa to dejansko palilo. Ona se je sicer zjokala, ampak ni več tikala. Ronja pa ne - si rekel, ne, resno, dovolj glasno,... Ona bi žice skoz šlatala... Različni so.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 12:35:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:45:03   
ZARA
Drama Queen, ja. Jst ji pravim Duša Počkaj (naj mi oprosti), ampak res. Točno ve, da s tem jokom nič ne doseže pa ne odneha in ne odneha. Zadnjič sem jo poslala v sobo mi je rekla z dvignjenim prstom, tako, žugajoče: Niti za trenutek. To mi boš še plačala. BOOO? Kar lape so mi padle v naročje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:49:08   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ursi

Pri nas je ta večji začel za vsako stvar tulit pri približno štirih letih. Pa sem mu jasno povedala, da z jokom se pa pri nas nič ne doseže (tukaj notri ne spada jok, če se fajn udari ali če ga res kaj boli in podobne stvari). In sem rekla, da dokler bo jokal ga sploh ne bom poslušala, ker ga itak ne razumem, kaj pove med jokom, ko se bo pa pomiril ,se bova pa zmenila. In pri nas je potem tole jok-izsiljevanje hitro minilo.
Zgleda, da je bolj ženski spol podvržen.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:55:47   
mateyka
Deklica je jokala 45 minut + 15 minut pri mojemu možu+ enih 10 minut pri meni. Si predstavljaš ? Dobro uro tapravega joka?


ja, na žalost si. mamo včasih to na ogled doma (saj pravim, mokra je od švica ko da bi jo z vodo polil). eh, kaj čmo - upam, da jo kmalu pamet sreča.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.10.2010 12:57:00 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 12:56:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
heh, v bistvu imas prav, Ronja - vedno imata nek razlog za dretje. ampak ta je vcasih res tko znanstvena fantastika, da ga jz tud pod razno ne morem postekat, mulc pa - dec ko dec - ne zna povedat, kaj ga muci. in ce imas stereo izvedbo, je bolje, verjemi, da si resujes zivljenje (in usesa), namesto da bi iskal razlog user posted image


ja, saj je vedno razlog za take izpade, to se po moje vse strinjamo. AMPAK (moj mož in jaz to vedno praviva drug drugemu med tako sceno) - to ni način in ni sprejemljivo pri nas. ni ok in pika. tako da delamo vztrajno na tem, da se bo enkrat naučila to frustracijo drugače ven iz sebe dat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 13:01:45   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Deklica je jokala 45 minut + 15 minut pri mojemu možu+ enih 10 minut pri meni. Si predstavljaš ? Dobro uro tapravega joka?


ja, na žalost si. mamo včasih to na ogled doma. eh, kaj čmo - upam, da jo kmalu pamet sreča.. user posted image



Ja , punce zlate. Ne morate imeti luštnih punčk pa še vodljivih povrh.  user posted image  Zgleda, da je res kot pravi zara. Da je ženski spol bolj podvržen. A, zdaj sem se spomnila nekaj.  Zakaj deklice ko tečejo vreščijo/ cvilijo? user posted image  . Mateyka, tvoja Inara je res lepotička. S pogledom angela.

Ronja, saj bom. Enkrat. Zdaj nisem razpoložena za "preverjene, univerzalne nasvete"  in komentarje v smislu " tako kot ga naučiš, tako imaš" user posted image

Zara - ampak uboga pa te, sicer s komentarjem user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 15:05:29   
mini86
slučajno berem knjigo izbruhi togote in druge oblike otroškega vedenja pa vam bom kr prepisala neki, a prou..

upoštevati morate da se otrok morda sploh ne zaveda da vrešči.nemara niti ne razume kaj ta izraz pomeni.če smo čisto pošteni je težko nehati če sploh ne veš kaj delaš narobe.
pokažite otroku kaj počne tako da ga posnemate in pri tem močno pretiravajte.povejte mu kako zelo vas to vznemirja in da mu lahko pomagate da tega ne bo več počel. tu ga bo zagotovo premagala radovednost in želel bo izvedeti več.
predlagajte mu da si boste vsakič ko bo zavreščal, pokrili ušesa ali se spačili; če bo še naprej vreščal pa se ne boste zmenili zanj, dokler ne bo nehal in začel normalno govoriti. vprašajte ga kateri predlog mu je ljubši; verjetneje je namreč da bo sodeloval če bo imel pri tem vsem tudi kaj besede. sprva se mu bo zdelao zabavna igrica, a če se boste držali svojega dogovora, bo hitro ugotovil da vreščanje ni najbolši način za dosego tega da bi se vdali njegovim zahtevam.

no pa me obvestite kako oz če res to delujeuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 15:09:53   
skuštrana
Zara, user posted image user posted image user posted image naša ima tudi včasih kakšne takšne fore. Ali pa zakaj moram to pa ono, pa se začne izgovarjat..Jaz jo pa lepo mirno vprašam :Kdo je mama? Ti ali jaz? in potem je ona pametna da je ona mama, pa ji rečem, ok, potem pa pojdi Otonu zamenjat plenico, ko se je pokakal, pa Arsena nahrani in daj Otonu zizo user posted image user posted image Jaz se grem pa igra. Pol pa hitro ni več mama user posted image

Po moje so tudi punce bolj vreščeče, ampak naš tamali jim kar dobro sledi.

So me pa poleti v kampu čistilke, ko so videle en napad naše dramatičarke potem spraševale če je vedno tako..Da kaj ji je bilo. In ko sem povedala da je to čisto normalno so me kar mal z obžalovanjem gledale user posted image Uboga mama user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 16:21:09   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

upoštevati morate da se otrok morda sploh ne zaveda da vrešči.nemara niti ne razume kaj ta izraz pomeni.če smo čisto pošteni je težko nehati če sploh ne veš kaj delaš narobe.
pokažite otroku kaj počne tako da ga posnemate in pri tem močno pretiravajte.povejte mu kako zelo vas to vznemirja in da mu lahko pomagate da tega ne bo več počel. tu ga bo zagotovo premagala radovednost in želel bo izvedeti več.
predlagajte mu da si boste vsakič ko bo zavreščal, pokrili ušesa ali se spačili; če bo še naprej vreščal pa se ne boste zmenili zanj, dokler ne bo nehal in začel normalno govoriti. vprašajte ga kateri predlog mu je ljubši; verjetneje je namreč da bo sodeloval če bo imel pri tem vsem tudi kaj besede. sprva se mu bo zdelao zabavna igrica, a če se boste držali svojega dogovora, bo hitro ugotovil da vreščanje ni najbolši način za dosego tega da bi se vdali njegovim zahtevam.

no pa me obvestite kako oz če res to delujeuser posted image



Ah, smo že poskusili...
No way. Pri nas ne deluje. Ko sem jaz začela tuliti na enaki frekvenci kot Iraja, je ona tulila še bolj, da me je preglasila.user posted image
Sedaj, ko sem prišla iz službe, je najprej pol ure tulila, ker je hotela enak šilček kot ga je na dan privlekel Črto. KO se je končno umirila (ker nimamo dveh enakih šilčkov), je klical pediater, da lahko sedaj pride k njemu, ker si ne da dopovedati, da si kraste, ki jo ima na čelu, ne sme praskati (ima jo že mesec dni) in je vedno večja - je tulila zato, ker mora k pediatru. In tako naprej do večera.

Prava drama queen.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 16:26:28   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Prva je bila za mizo, vedno se nekaj afna na stolu, pa vrti, pa ...in ne zaleže nič da bi to nehala počet. No, v nedeljo je pa mala drama queen tako padla s stola, da jo je pol dneva bolela glava.


naša je včeraj zaradi takega afnanja dobila v brado, ker se je prbila v mizo, ko ji je spodrsnila rit - še dobro da je mela usta polna kruha, ker se vsaj v jezik ni ugriznila user posted image



Naša je tako dalgo skakala v stolčku, da je odlomila držalo za noge, ki se kaoda ne more odlomiti in priletela na stekleno mizo z brado. Je počilo tako, da mi je vsa kri v žilah zaledenela. Pa mislite, da jo je izučilo? Ko smo zamenjali držalo, je nadaljevala z enakim, dokler se jaz zaradi njene varnosti in lastnih živcev nisem odločila, da je bolj varno, da držalo odmonitramouser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 16:30:34   
ZARA
Ja, , uboga pa kakor je. Včasih porabim malo več energije, včasih manj.

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Zara, user posted image user posted image user posted image naša ima tudi včasih kakšne takšne fore. Ali pa zakaj moram to pa ono, pa se začne izgovarjat..Jaz jo pa lepo mirno vprašam :Kdo je mama? Ti ali jaz? in potem je ona pametna da je ona mama, pa ji rečem, ok, potem pa pojdi Otonu zamenjat plenico, ko se je pokakal, pa Arsena nahrani in daj Otonu zizo user posted image user posted image Jaz se grem pa igra. Pol pa hitro ni več mama user posted image


Ni druge, moraš jih na finto. user posted image  Dobro se spomniš, ni kaj. Drugače je pa Zara full naporna, res. Kot dojenc je bila kot iz kataloga, blazno pridna, ampak se vse vrača nazaj. Pa ona res tako govori, kot pišem. Doma pa drugače ne govorimo tako, pravilno. Zgleda, da ima to od knjig in pravljic, igric, ker je pa velika ljubiteljica teh zadev. Teater, uglavnem, jo zelo zanima. Še v šoli mi je učiteljica na RS rekla, da ima ogromno besednega zaklada in, da zelo lepo govori. Mhm, tell me about it... In kadar ji dam kazen pravi, nočem, da to rečeš mami (kazen), ker te bom morda razočarala. V smislu, da se bo uprla. Ali pa pri pisanju DN: Mami nadzoruj me, samo ne smeš mi pa pomagat. Ne vem, kje jih pobira. 


Evo jo, mojo diverzantko. user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 26.10.2010 16:42:42 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Doma imamo cmero
26.10.2010 16:42:35   
Raho
No, pa še mimogrede - to niso izbruhi togote ali frustracije. Izbruh togote oziroma frustracija, ki je otrok ne more uzavestiti je vidna, npr. Črto in mala uš, ko se nista hotela posloviti in sta vsak na svojem koncu jokala- prav videlo se je, da doživljata stisko, ker morata narazen. Pri damici pa ni tako. Ona pač tuli - če pikapolonica ne pristane dobro na oknu, če padajo premajhne dežne kaplje, če jajce nima očesa, ko ga spečem, točno na srednin...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?