|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 12:37:34   
phelps
Nadinne, na forumu v pričakovanju si postavila vprašanje glede spanja tvoje bejbe... Jaz sem imela isti problem, tako je bila utrujena, da je kar spala in spala... Svetujem ti, da jo pred vsakim podojem slečeš (ko jo zebe je bolj budna), ščipaš, ji zamašis nosek za trenutek, pa se malo prebudi in potegne, potem je pa itak spet isto... Jaz sem si še črpala mleko in ji dajala v spanju po flaški... Drugače ne gre. Smo pa imeli problem, ko smo se najedli in jo dali nazaj v zibelko, je pa čukarila kar nekaj časa, jaz se pa ful sekirala, kaj je zdaj to... Ampak je minilo. Počasi sem se nehala sekirat, na koliko časa je in sedaj je takrat ko se zbudi oz. da rokico v ustka (takšen je pri njej znak), ni pa to pravilo. Danes zjutraj je tudi nekaj tečkala in dala rokico v usta in sem bila prepričana, da (po uri in pol) dojenja ni dovolj sita, sva ji naredila 60 ml dodatka, spila ga je 10 ml in v trdo zaspala...

Mi je ratalo generalno pospravit flat, zdaj gremo spodaj na kosilo, potem pa so obiski... Jih bomo imeli kar spodaj, ker Neža po par urah govorjenja tujih ljudi in prenašanja ful tečka, ker ima overdose... Pa še jaz sem takrat nervozna, ker sem utrujena in komaj čakam, da se poberejo in se umirimo...

V četrtek bo že 6 tednov od poroda, imam pregled pri G, upam, da bo odobrila user posted image , ker sva midva že čisto za stvar user posted image . Verjetno bo tudi vprašala, kdaj načrtujemo naslednjega otroka, mi smo se odločili, da počakamo leto in pol ali dve, potem pa spet akcija user posted image

Bodite lepo, veselo cartanje naših štručk in čaroben snežni dan! user posted image


< Sporočilo je popravil phelps -- 4.12.2010 12:39:53 >


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 13:22:25   
nadinne
phelps...jaz nekako prakticiram da jo podojim na 3-4 ure. Še to mi je skoraj prepogosto, ker se full dolgo dojiva...mislim na to, da imam težave da prav zagrabi, pa vmes spi in to...tako da rabim dolgo da se nahraniva. In potem se mi res zdi da samo dojim ves dan in to je to. Poleg tega lahko dojim le v leže, pa e to se zvijam da je joj da sploh pride mala do bradavice...v sede smo probali pa ne gre. In sedaj me od tega ležanja že hrbtenica boli. Komaj čakam da mala malo zraste in ne bo treba tako pogosto dojit. Pa itak mi patronažna govori na 3 ure jest, ponoči pa lahko na 4 ure. Ma ja...zgleda se će dovolj naje, ko se je pa pupa v 2 dneh poredila 100g!
Evo danes sva jedli okoli 11h, pa ni in ni zaspala...jo nekaj napenja...ampak na srečo je mirno ležala, res pa je da sem jo pustila kar na kavču ležat poleg mene...vem da v zibki bi protestirala če ne spi user posted image Sedaj pa nekaj jokca in prdi...jo bom pla malo previt in kar sedaj umit...da jo malo zamotim. Ma včasih se mi zdi skrb za novorojenčka grozno težka...čeprav sploh en zahteva veliko user posted image

Evo alarm...že letim...

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 14:34:35   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: simonmojca
Zdravo,

jaz sem bila prehlajena (vročina 39°C, zatečen gru...)
če dojiš je MLEKO NARAVNI ANTIBIJOTIK in malčku ne sme bit nič
vendar za vsak slučaj ga NE lubčaj po obrazu pa čim manj dihaj vanga (v obraz) sej vem je hudo-boš nadoknadla pol user posted image , jaz sem ga pol v enem dnevu prelupčkala za vse 3dni nazaj user posted image .
Jemlješ lahko LEKADOL, ker najmanj škoduje malčku in mleku user posted image  lahko tudi DALERON.
Če imaš zatečen gru pij ŽAJBLOV MLEK Z MEDOM - zanič ampak pomaga user posted image .
Bog ne daj pa pomaranč in limon - agrumi so slabi za krčke
Tako sta mi svetovali patronažna in moja sestra (ka je medicinska sestra)

lp


Hvala za nasvete! user posted image

Obiski - hvala mami, da jih je "sprejemala". Prvi teden, ko sva bila doma, jih je bilo kar nekaj (nekateri so pametno rekli, da pridejo, ko bova oba prišla malo k sebi). Jaz sem bila po cr, šivi so me boleli, pa še vročino sem imela zelo pogosto. Enostavno po parih minutah več nisem zdržala sedet, zato sem kar rekla, da grem počivat. Z mamo sva se pa že pred porodom zmenile, da jih bo ona imela čez. Jih je lepo postregla, potem so pa itak imeli naprej svoje debate. user posted image

(odgovor članu simonmojca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 14:37:34   
majabar
Dobro jutro!

U, danes smo pa spali:)! Zvecer je jokal, ga je zvijalo, ko se je pokakal, je bilo dobro in je zaspal ob 11ih. Ob pol peti je jedel. Dragi je sel v sluzbo, midva sva spala pa do osmih:). Se grem umit, potem ga zbudim, da bo jedel. Se mi zdi, da se drugace nikoli ne bosta uredila ponudba in povprasevanje. Ker recimo spi 5 ur, potem bi pa jedel 3 ure, vmes pa imel po 10 minut pavze. Ne vem... Ob petih zjutraj je spet vse izbruhal. Dragi pravi, da me prevec skrbi, da panicarim. Ga bom zdajle stehtala, ko se zbudi. Vceraj sem veliko prebrala o polivanju. Lahko je cisto nedolzna stvar, ce gre pa za hujsi refluks, ni tako enostavno.
Evo, sem ga stehtala, nic ni pridobil v 10ih dnehuser posted image . Pa tako veliko in rad je, mleka je dovolj, samo kaj, ko nic noter ne ostane. Prihodnji teden v petek imava itak pregled. Do takrat se pocakam, ne vem, ali gremo pa ze prejuser posted image .

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 14:38:17   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: nadinne

phelps...jaz nekako prakticiram da jo podojim na 3-4 ure. Še to mi je skoraj prepogosto, ker se full dolgo dojiva...mislim na to, da imam težave da prav zagrabi, pa vmes spi in to...tako da rabim dolgo da se nahraniva. In potem se mi res zdi da samo dojim ves dan in to je to. Poleg tega lahko dojim le v leže, pa e to se zvijam da je joj da sploh pride mala do bradavice...v sede smo probali pa ne gre. In sedaj me od tega ležanja že hrbtenica boli. Komaj čakam da mala malo zraste in ne bo treba tako pogosto dojit. Pa itak mi patronažna govori na 3 ure jest, ponoči pa lahko na 4 ure. Ma ja...zgleda se će dovolj naje, ko se je pa pupa v 2 dneh poredila 100g!


Jaz pa ravno obratno, lažje mi gre sede. Kaj pa če bi poskusila z nastavki, če dobro ne zagrabi? Midva se dojiva že od vsega začetka z nastavki. Kar se pa tiče ure - je takrat, ko je lačen. Če to pomeni po štirih urah spanja, bo takrat jedel. Včasih pa želi tudi na uro oz. odvisno kako se je pred tem najedel. Midva sva bolj po občutku in ne po "knjigah".

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 14:41:06   
bucka13
Pozdrav vsem. Vidim, da sprobavate različne AM. Naj povem, da imava midve že od začetka mlako HIPP, pa še nikoli ni bila zaprta, ampak vedno ful mehko kaka. Ko dela kupček se sicer napenja, kot da bi bilo ne vem kak trdo, je pa v plenički potem ful mehko. Počasi me skrbi, da bi bila driska, sam potem bi bilo verjetno večkrat na dan, tako pa zdaj kaka 1-2x dnevno. Mogoče bi pa medve morali probati kako drugo mleko za bolj trdo blato..... Samo je ta večji na tem mleku gor zrastel, bo pa še ta pikica.....

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 15:30:07   
nadinne
IZVIRNO SPOROČILO: aleunam

IZVIRNO SPOROČILO: nadinne

phelps...jaz nekako prakticiram da jo podojim na 3-4 ure. Še to mi je skoraj prepogosto, ker se full dolgo dojiva...mislim na to, da imam težave da prav zagrabi, pa vmes spi in to...tako da rabim dolgo da se nahraniva. In potem se mi res zdi da samo dojim ves dan in to je to. Poleg tega lahko dojim le v leže, pa e to se zvijam da je joj da sploh pride mala do bradavice...v sede smo probali pa ne gre. In sedaj me od tega ležanja že hrbtenica boli. Komaj čakam da mala malo zraste in ne bo treba tako pogosto dojit. Pa itak mi patronažna govori na 3 ure jest, ponoči pa lahko na 4 ure. Ma ja...zgleda se će dovolj naje, ko se je pa pupa v 2 dneh poredila 100g!


Jaz pa ravno obratno, lažje mi gre sede. Kaj pa če bi poskusila z nastavki, če dobro ne zagrabi? Midva se dojiva že od vsega začetka z nastavki. Kar se pa tiče ure - je takrat, ko je lačen. Če to pomeni po štirih urah spanja, bo takrat jedel. Včasih pa želi tudi na uro oz. odvisno kako se je pred tem najedel. Midva sva bolj po občutku in ne po "knjigah".


Jaz imam več težav...najprej imam ploske bradavice, tak da itak obvezno uporabljam nastavke. Druga problem je pa moja oblika jošk...bradavico imam čisto nekje spodaj...izgleda kot bi gledal kako žensko tam v afriki s povešenimi joški. Tako da moram obvezno dojko nekako vzdignit, da mala sploh pride do bradavice oz nastavka...za to rabim obe roki, pa še ene dve bi da njo držim, pa še kaka roka bi prav prišla. Pa še ogromne joške imam in moram ful pazit, da mala lahko diha user posted image user posted image user posted image Vglavnem počasi mi to preseda...nekako sploh ne čutim veselja ob dojenju...valda mala to očuti in zvečer je potem velikokrat nemirna tudi ona. Tako da gruntam in gruntam kaj je za storit, pa ne vem. Najraje bi šla na flaško, sploh ker bi potem tudi drugi lahko kdaj malo nahranili in mene razbremenili, samo mi je pa škoda, ker imam dovolj mleka, ki je valda najboljše za malo, pa še če enkrat neham dojit, se bojim mastitisa in pa to je one way ticket...poti nazaj ne bo in se bojim na koncu da mi bo žal. Tako da...bomo še malo vztrajali pa da vidimo... user posted image

Drugače sem pa tudi uradno dobila diagnozo poporodne depresije user posted image user posted image user posted image Če me ne bo zapustila v nekaj dneh, moram k zdravniku po zdravila user posted image user posted image user posted image Verjetno bom na Persenu. Res si nisem mislila da bo mene kdaj to doletelo...

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 15:46:04   
majabar
nadinneuser posted image user posted image , poporodna depresija je pogosta stvar, a vseeno si mislimo, da nas ne more doleteti. Upam, da se cim hitreje poberes! Kaj pa, ce bi crpala in ji dajala svoje mleko po flaski. Tako te lahko drugi razbremenijo, mastitisa ne bos dobila in se obremenjevala se ne bos toliko, kot se zdaj, ko je dojenje v bistvu trpljenje. Res pa je, da se med dojenjem vzpostavi posebna zveza med mamico in dojenckom. Meni je nekaj najlepsega gledati njegove ucke, ko uziva med dojenjem. Potem pa vse polije in sem zalostna. Upam, da bos kmalu nasla pravi formulo. Imam obcutek, da je na tem forumu vec takih, ki jedo po flaski, kot tistih, ki so samo dojeni. Se motim?

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 15:46:57   
Majchi
Ojoj Nadine, drži seuser posted image ! Naj ti bližnji pomagajo koker le morejo. In če tko čutiš glede dojenja, je mogoče res boljš nehat. Al pa če bi si črpala in dajala svoje mleko po flaški. To bi bla top varianta. Pa še mal bi lahko ušla iz tega tempa in se mal sprostila. Dojenje pa res ni nujno, sploh če te peha v taka občutja.
Verjemi, hitro bo boljše, boš vidla. Kar naenkrat bo tu pomlad, sonček, snega ne bo več, rožice, sprehodi, čisti pločniki...user posted image  Vse skup bo veliko bolj optimistično! Do takrat pa bo treba mal stisnit, pa tukaj pojamratuser posted image .

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 15:50:42   
Majchi
Majabar, sva istočasno pisale...
Glede polivanja in pregleda. Če ni nič gor dobil, bi šla jaz prej k P kot pa naslednji petek. Ali pa vsaj pokliči, kaj naredit. A se pridt pokazat al čakat še 1 teden.
V prvih mesecih življenja je pridobivanje teže tok pomembno, da jaz ne bi čakala. Pa tud ta težava mine, vešuser posted image .

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 15:52:12   
kapesanta
IZVIRNO SPOROČILO: nadinne
Drugače sem pa tudi uradno dobila diagnozo poporodne depresije Če me ne bo zapustila v nekaj dneh, moram k zdravniku po zdravila Verjetno bom na Persenu. Res si nisem mislila da bo mene kdaj to doletelo...

user posted image user posted image user posted image
jaz mislim da imamo vse mamice poporodno depresijo, samo ene v milejši in ene v hujši obliki. Hormoni, premalo počitka, jokanje, hranjenje, bolj ali manj pametni nasveti....

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:03:20   
november2010
nadinne - user posted image user posted image jaz če bi bila na tvoje mestu, bi si, kot so že svetovale pred mano, mleko črpala. Še vedno tvoje mleko in prenehanje težav z dojenjem. Tako boš tudi ti bolj mirna in bolj sproščena. Po mojem mnenju mora bit dojenje v užitek OBEMA, pri vama pa očitno temu ni tako in ne vem zakaj bi se mogla potem s tem mučit.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:08:58   
ječi12
nadinne joj boga...mi je prou žou no.res škoda.sj bo,ne sekirej se ker itak nisi sama kriva.to pač pride in gre.upam da boš sfurala brez tablet. kaj pa kšna kolegica mlada mamica? nimaš nobene v bližini al pa vsaj po telefonu da kšno rečeš z njo? drugače je pa moje mnenje da če ti misliš da maš dojenja dovolj in da boš zarad le tega padla v depresijo oz si,potem pač nehaš. oz mogoče če ti je lažje črpaš?? pa ji daješ po flaški a? kaj pa to? pa da bi jo lahko useeno kdo drug nahranil? al pa dodaj še flaško zraven pa ne bo treba čisto usak obrok jo ti hranit. ne bo z malo nič narobe če bo mela kšn obrok am. če je to cena za tvoje počutje pol vsekakor ni napaka....najprej moraš zase poskrbet da boš ti ok,potem šele za malo veš. ti si na prvem mestu in tebe rabi prisotno,zdravo in pozitivno.....
držim pesti!user posted image

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:10:08   
ječi12
tok dolg sm pisala post da ste me prehitele.skratka nadinne se strinjam s puncami!

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:14:31   
zori82
ojla

no pa smo končno na novi temi Starši user posted image user posted image ...full čudno se mi zdi, je prehitr minlo...no zdj itak do konca ostanemo tu, ker bomo starši do konca življenja user posted image user posted image

nadinne user posted image user posted image drži se, ti itak vse stojimo ob strani tako da ti kar piši in jamri tuki, ti bomo pomagale kokr bomo lahko, a ne mamice... probi še malo vztrajati, če ne pa ti js tud svetujem da si črpaš in daješ po flaški, ker je itak bolje kot AM, probi mogoče vsaj prve 3 mesece...drugače pa vpraši patronažno, če ti lahko pokaže način kako dojiti sede...ka pa če probaš sede, preko si daj kačo na njo pa položi user posted image , tako boš mela 1 roko fraj (js sm tako na začetku delala, zdj mi gre pa super brez kače)...ali pa se usedež na sedežno ali posteljo pokrči obe nogi, tako da ima user posted image oporo na riti, desno roko (če dojiš na desni joški) daj čisto ob telo in na njo glavico...pod roko si pa daj en povšter za oporo...upam da ti bo to kaj pomagalo

no včeraj smo mele 1. posvetovalnico...težka je 3830g (porodna 3190 odhod iz P 2980g), zrasli smo pa za 4,5 cm in smo zdj 53,5 cm user posted image user posted image

o joj alarm pičim

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:31:07   
nejka000
IZVIRNO SPOROČILO: majabar

nadinneuser posted image user posted image , poporodna depresija je pogosta stvar, a vseeno si mislimo, da nas ne more doleteti. Upam, da se cim hitreje poberes! Kaj pa, ce bi crpala in ji dajala svoje mleko po flaski. Tako te lahko drugi razbremenijo, mastitisa ne bos dobila in se obremenjevala se ne bos toliko, kot se zdaj, ko je dojenje v bistvu trpljenje. Res pa je, da se med dojenjem vzpostavi posebna zveza med mamico in dojenckom. Meni je nekaj najlepsega gledati njegove ucke, ko uziva med dojenjem. Potem pa vse polije in sem zalostna. Upam, da bos kmalu nasla pravi formulo. Imam obcutek, da je na tem forumu vec takih, ki jedo po flaski, kot tistih, ki so samo dojeni. Se motim?


majabar, jaz sem pr žanu isto dajala skoz. Vse kar je pojedo je bruhal, ampak on je bruhal v loku ker je mel refluks. Nama je pomagalo edino to da sem v mleko dala par žličk kamilic in potem se je to umirilo. Pred tem pa smo probali in preiskusli miljon stvari po zdravniških nasvetih in ni nič pomagalo.


_____________________________

ŽAN VITO 11.3.2005
ZOJA 2.11.2010

(odgovor članu majabar)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:38:49   
nejka000
nadinne jaz se tudi strinjam z ostalimi mamicami. Če je dojenje muka pol to otrok občuti in je še tolko težje vse skupaj. Poskusi si črpat pa dajat po flaški.
Pa tak kot so že mnoge rekle, zato če ne dojiš še nisi slaba mama in če dojenje ne gre je boljše zate in za otroka da greta na flaško in boš ti bolj mirna s tem pa tudi otrok.
Drugače pa tukaj smo pa kr pojamraj!!!!!!


_____________________________

ŽAN VITO 11.3.2005
ZOJA 2.11.2010

(odgovor članu nejka000)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 16:58:23   
nadinne
punce hvala user posted image Mi je ful lažje če govorim o tem. Doma so me že vsi siti...no saj ne, malo heca user posted image

V album sem dala malo slikic moje male. Kdaj drugič pa dodam pe kako user posted image ah nič...moram malo počas zbudit...mi je to kar težko ko pa tako lepo panča v zibki user posted image Ampak jo bo treba nafutrat.

Tole o črpalki in dajanju mojega mleka po flaški bom pa razmislila...moram še očkota povprašat kaj misli.

(odgovor članu nejka000)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 17:48:01   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: zori82
no pa smo končno na novi temi Starši user posted image user posted image ...full čudno se mi zdi, je prehitr minlo...no zdj itak do konca ostanemo tu, ker bomo starši do konca življenja user posted image user posted image

Žal nas bojo čez eno leto vrgli na forum malček. In tisto slovo bo šele hudo. Saj bo za sabo potegnilo to, da bomo že vsi praznovali 1.rojstni dan (se bomo debelo gledale kam je šel cajt), predvsem pa da gremo vse lepo počas nazaj v službouser posted image .

(odgovor članu zori82)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Novemberke 2010 - IV. del
4.12.2010 18:01:46   
D0aisy
Evo končno imam trenutek časa, da napišem še svojo porodno zgodbo.
Kar pa se tiče »depresije« in jokanja naj povem, da sem jo jaz danes prvič občutila. Naši deklici se je namreč vnelo oko, jaz pa seveda v jok, seveda brezveze, saj smo že oskrbljeni s kapljicami, ki pomagajo. Še na poti k zdravniku se mi je non stop jokalo, enkrat zaradi skrbi spet drugič od sreče, saj je mož pripravil izbor pesmi na njen račun in ker so bile tako lepe, se mi je kr jokalo.
Zdaj pa kakor, da nič ne bi bilo.

Čestitam še preostalim novim mamicam.
Majabar-tudi jaz mislim, da bi bilo bolje, da se pokažeš pri zdravniku ali pa vsaj pokliči, ker to da v 10 dneh ni nič pridobil na teži ni ok (alarmantno pa tudi ne).
Nadine- boga! Premisli o črpanju mleka, v dojenju bi res morala uživati tako mami kot otrok, poleg tega pa bi ti to da se s tem ne bi obremenjevala dobro vplivalo na tvoje psihično stanje.

PORODNA ZGODBA:

Začelo se je v nedeljo, ko mi je nepričakovano odpadel čep, ki se je izločal še dva dni. Poleg čepa ni bilo nobenih znakov bližajočega poroda, čemur se je čudila tudi ginekologinja, ko sem ji omenila kaj se dogaja. V četrtek 25.11.2010 ob 4:30 zjutraj pa sem začutila nekaj mokrega med nogami. Takoj sem vedela zakaj se gre, skočila sem v kopalnico, da preverim če je to to. Ko sem se usedla na školjko, se je iz mene vlilo kar nekaj vode-plodovnice, ki pa je bila kr konkretno rdeče obarvana, česar sem se seveda prestrašila, saj naj bi bila plodovnica načeloma brezbarvna. Zelo sproščeno sem zbudila moža in mu rekla: Počelo je! in že sva letela v porodnišnico. Ob 5:0 sva prispela, tam sem se preoblekla v seksi bolnišnično spalno srajco in že bila na ginekološkem stolu. Povejo mi, da sem odprta 1 cm in da grem v porodno sobo. Nato so se začeli popadki na 6 min, ne vem točno zakaj so se nato odločili da mi dodajo tudi umetne popadki, ki so svinjsko boleli in se ponavljali na 3 min. Ko sem bila 3 cm odprta je sestra poklicala anesteziologa, da me pripravi za epiduralno analgezijo. Zdelo se mi je, da ga od nikoder ni bilo, popadki so bili zelo boleči, ko je končno prišel me je 100 let pripravljal na prejem anestezije, medtem sem prepihala približno 5 popadkov. Ko pa je končno prijelo se je zame odprl nov svet v katerem je bilo za 80 % manj bolečin. Po kakšnih 5 min, je babica ugotovila, da sem že povsem odprta in da lahko počasi rodimo. V sobo sta zato prišla še dva zdravnika, ena babica in 3 študentke. Sam iztis je bil zelo boleč, najhuje je bilo poroditi glavico, takrat so me tudi malo prerezali. Ko pa je prišla naša princeska ven, sprva ni takoj zadihala, imala je tudi ovito popkovnico okoli vratu, sekunde so se vlekle kot minute. Pri prvem joku pa nam je vsem odleglo, zraven nje pa je solzico potočil tudi novopečeni očka.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Novemberke 2010 IlI. del
4.12.2010 19:09:36   
emma83
Malenaa89 zresni se! Cel forum nasvinjan zaradi nekih klikov. Katastrofa.

Drugače pa dober večer vsem, samo pozdravim vas in grem počivat, ker je imel danes moj čmrlj tečen dan in je popoldan komaj zaspal. Celo vozičkat sva šla po nespluženih pločnikih in med sneženjem, takrat je pa spal.

AM - jaz sem najprej uporabljala Aptamil (ga napenja in zapira), pol sem šla na Babylove od DMa (neke nitke so se v mleku naredile, kot da se ne bi dobro raztopilo v vodi), zdaj je pa Hipp in je kul.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Novemberke 2010 IlI. del
4.12.2010 19:11:10   
emma83
Aja meni se zdi, da Aleunam in Malajka še nista napisali svoje porodne. A bosta punci ali ne?

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Novemberke 2010 IlI. del
4.12.2010 19:59:20   
lottyka
Dober večer,

naddine točno vem kako se počutiš, ker se jaz zadnje dni tudi sprašujem, če je dojenje res toliko vredno vsega. Jaz imam spet zamašene mlečne vode in to v taki meri da roke tud dvignit ne morem in posledično tudi Žana ne, tako da mi ga sedaj moja mami previja in nosi user posted image user posted image user posted image jaz pa prejokam cele dneve. Vsako popoldne ga ima mami pri sebi, da je Žan vsaj malo pokonci, da ni skoz v leže. Včeraj tud iz postelje nisem mogla vstat brez da si podprem dojko in jo držim gor, ampak potem Žana ne morem dvignit iz posteljce, tako da se je moj preselil v dnevno in sva dala Žana v posteljo, da sem ga ponoči lahko podojila. Ko sva sama lahko sedaj kupčke podirava samo tako, da ga dam na trebuh in se mi tok smili, ker revež zmeraj ful bruha zraven, ampak ga ne morem dat v naročje user posted image . Meni se vodi zamašijo na vsake 2-3 dni in nekako uspem zrihtat z masažo in obkladki ter sprejem, ampak včasih ne pomaga. Sedaj imam že 3 dan pol joške trde in ne pomaga nič, sem že vse probala, tako da grem v ponedeljek spet k zdravniku in če ne najdejo ene rešitve tudi jaz premišljujem če je res vredno vse skupaj. Namesto da bi se lahko crkljala z Žanom, skrbela zanj, mi ga morajo drugi. Je tok težko, imam tak občutek nemoči in obupa, ko bi ga tako dvignil in pocrkljal pa ga ne moreš. V celem mesecu ni bilo 14 dni, da bi lahko normalno za njega skrbela, vedno lahko samo v leže, drugi mi ga morajo pa nosit user posted image . Imam občutek da se samo v krogu vrtim, ko se mi zamaši vod,  pod vročim tušom masirat in pri tem gre kar nekaj mleka ven, kar pomeni da je čez dan dva spet preveč mleka in mi vse oteče in se vodi spet zamašijo in gremo še enkrat vse od začetka. Nikoli ne pridem na čisto in sem že čist obupana. Sprobala sem že čisto vse kar mi je kdo svetoval, kar sem našla na internetu, tudi nasvete babice pa nič ne pomaga, stalno se mi ponavlja. Na zadnje mi je babica rekla, pač nimate več kaj drugega kot to kar delate, počakajte če boste dobili vročino pa pejte na urgenco po antibiotike, če je ne boste dobili, bo pa sčasoma izginilo. Imam občutek da ne delam drugega več, kot masiram, dojim, obkladki in ponovno masiram. Da bi samo črpala in mu dajala moj mlek pri meni ne gre, ker mi črpalka ne potegne dovolj ven in se mi takoj spet vod zamaši, sem tud to probala. Zdej je prišlo tako daleč, da Žan iz te ki imam zamašeno sploh noče več pit in se tako joka in dere, ter opleta dokler mu ne dam druge. Tako da tudi jaz resno premišljujem o opustitvi dojenja, čeprav se mi srce trga ob tem. Ampak ne vidim več nobene druge rešitve user posted image . Počasi imam dovolj vsega, prvo šivi, potem tretja joška, potem grozni naval mleka, potem še vsi ti zamašeni vodi, da ne govorim da mislim da je z mojo čiščo nekaj narobe, ker spet krvavim toliko kot prve dni, da sem mogla it nazaj na vatirance, ker mi čez vir80 vse pride čez, tako da premišljujem da se grem nazaj v P pokazat. Saj ne vem ali naj objavim ali zbrišem, se mi zdi da samo še jamram. Nič bom objavila, pač takle mamo. Ostalo pokomentiram drugič grem zdej spet pod tuš masirat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Novemberke 2010 IlI. del
4.12.2010 20:42:56   
ječi12
lottyka user posted image  tut teb želim da se tole uredi. vrjamem da ni fino da si odvisen od drugih,pa če te neki boli pol skos razmišljaš o tem in je še slabše....smotano je da maš take težave ej....odloči se kokr ti pravi zdrava pamet,js mislm da je zate pomembno da si ok,tko kot pri nadinne.te ne bo noben obtoževal,sama si mamica in najbolš boš nardila tist kar se odločiš!
držim pesti.

evo mi smo smrekico postavli. sva z veliko izkoristle da mali spi in sva postavle,pri nas bo kr jutri miklavž prišel da bomo odprli darila za vikend,tko da bo jutr zjutri lušno ko bo vidla kaj je dobila,sj sva bla čis skromna,eno risanko pa žabice bo dobila,mali pa štumfke,lih tok da je,ker se še ne zaveda...pol pa upam da gremo v lj malo pogledat,samo če bo vreme ok.

zdele pa vidm če je kšn fin film,ker sm sama,če pa ni grem pa knjigo brat. :)

(odgovor članu lottyka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Novemberke 2010 IlI. del
4.12.2010 20:44:48   
aleunam
Nadinne in Lottyka user posted image user posted image user posted image user posted image .

Lottyka, ti kar pojdi do G, da boš vsaj pomirjena glede čišče, mogoče ti dajo še kaj za dojke. Kar se tiče dojenja, pa je pri tebi mogoče res boljše, da nehaš, sploh ker ti povzroča bolečine in se z malim ne moreš popolnoma ukvarjati, črpalka pa praviš, da tudi ne pomaga. Mogoče res še malo počakaš, če bolečina ne bo prehuda, če ne pa preidita na am. Glej tudi nase. Resnično upam, da se ti vse to uredi. user posted image  In nikoli več ne razmišljaj o tem ali napisati kaj takega na forum ali ne. Tukaj smo, da se podpiramo, pa čeprav samo virtualno. user posted image

Nadinne, tudi s tabo smo. user posted image  Po tvojrm pisanju sodeč si kljub vsemu na realnih tleh, zavedaš se depresije (kdo pa to določi/pove?). Glede dojenja pa se strinjam z ostalimi, da si mleko črpaj in dajaj po flaški. Mleka ne boš zgubila in vmes še vedno lahko poskusiš z dojenjem. 

Držita se, punci. Obe sta trdni in tole bosta dali čez. user posted image  

Meni je žal, da nisem tukaj pisala, ko se me je držala slaba volja in žalost. Na srečo je hitro minilo in tudi pri vama bo. user posted image

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?