|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SS in preiskave
8.12.2010 20:08:55   
Anonimen
nati29 jaz sem klicala na št.: (01) 522 55 33
Napotnico pa sem poslala kar po fax-u: (01) 522 55 98

(odgovor članu pajkica2)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: SS in preiskave
10.12.2010 13:06:09   
nati29
Teja, si mogoče že dobila datum za preiskavo? Jaz sem včeraj dobila napotnico in jo tudi poslala. Upam, da čimprej pridem na vrsto.

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: SS in preiskave
10.12.2010 13:08:08   
nati29
Hvala anonimna, sploh nisem videla tvojega odgovora tako da sem včeraj kar po pošti poslala napotnico. Če bi vedela, bi jo jaz tudi po faxu poslala. Hvala vseeno.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: SS in preiskave
10.12.2010 14:45:13   
teja++
nati29,

ravno danes sem poklicala na zgornjo številko, oglasila se je tajnica ter mi povedala, da datum določi dr. Ambrožič in, da prideš na vrsto približno čez dva meseca. Baje je zelo zaseden, tako da sem kar jezna, da te pustijo tako dolgo čakati. Me pa zanima, kako hitro si na vrsti, če greš samoplačniško, če je to sploh možno ter kakšna je cena?
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: SS in preiskave
10.12.2010 20:58:30   
Anonimen
2 meseca se meni zdi ogromno, potem pa še čakanje na izvide. user posted image


(odgovor članu teja++)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: SS in preiskave
13.12.2010 13:35:39   
nati29
Teja, to je pa res veliko. Ali mogoče veš, koliko časa potem čakaš na izvide? Zdaj bodo pa še prazniki se bo pa verjetno še malo bolj zavleklo. Jaz sem mislila tri M počakat in potem spet zanosit, pa izgleda do takrat še ne bom imela izvidov.

Meni je moja G sicer rekla, da AFS skoraj zagotovo ni, ker sem imela splav pred 10. tednom. Kakšne so pa vaše izkušnje? Da ne odpiram nove teme.

Pa lep snežen dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: SS in preiskave
13.12.2010 13:45:06   
Anonimen
nati29,tudi sama sem imela 2ss,zdaj sem v 15.tednu ,v tejuser posted image sem do 13.tedna jedla utr0gostan!A gre mogoce pri tebi za popuscanje rumenega mehurcka,si kot svetuje Pusnjak uzivala utrogston ali dabroston za podporo nosecnosi?Kmalu ti zelim zdravegauser posted image !!!!SRECNO!!!


(odgovor članu nati29)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: SS in preiskave
13.12.2010 13:48:51   
Anonimen
tudi pusnjak na svojem forumu pise,da je AFS vzrok za odmrtje od 10.tedna!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: SS in preiskave
13.12.2010 14:21:53   
nati29
Anonimna, ja, jaz sem v zadnjih dveh nosečnostih jemala Prometrium, progesteron, mislim, da je pri meni šlo za tudi za popuščanje rumenega telesa, pa izgleda, da je vzrok tudi nekje drugje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: SS in preiskave
13.12.2010 14:24:33   
nati29
Ja, meni je Pušenjak tudi napisal da je AFS vzrok za odmrtje po 10. tednu, samo sem pa brala, da so imele ženske s tem sondromo splave tudi prej. No, jaz samo upam, da nimam tega sindroma, ker če ga imam, ne vem, če bom upala še enkrat zanosit.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 9:13:12   
teja++
Anonimen,
če prav razumem si imela ti 2 SS, sedaj pa si noseča ter si v 15 tednu. V enem od prejšnjem sporočilu pa si napisala, da si napotnico za APS poslala......
Predvidevam, da so tebi že opravili preiskave za APS, glede na to, da si sedaj noseča?
Če so preiskave za teboj me zanima, koliko časa si čakala, da so te poklicali, kako potekajo te preiskave ter kdaj si dobila izvide. Kakšen je bil tvoj izvid?
Pa še to, v katerem tednu si pa imela SS in katere druge preiskave si še opravila?
Lepo se imej ter uživaj v nosečnosti!

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 11:15:12   
Anonimen
oprosti Teja,nisem oseba ki  JE opravila te preiskave!imela sem 2 ss,kaksnih posebnih preiskav razen uz pri dr,TOMAZEVICU(ki je zelo dober na ginekoloski )in pregleda za scitnico nisem imela!sem pa v tej nosecnosti od zacetka do 13,tedna jedla UTROGESTAN na podporo nosecnosti!!SRECNO IN KMALU TUDI TEBI Zdravegauser posted image

(odgovor članu teja++)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 10:52:30   
teja++
Anonimen29,
se pravi si ti druga oseba in nisi Anonimen29, ki je bila napotena na preiskave APS in poslala napotnico po faxu. Se pravi, da sta na tej pogovorni temi prijavljeni dve različni osebi z istim imenom uporabnika?
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 11:03:39   
nati29
Teja, si že kaj razmišljala, kaj če boš imela potrjen AFS? Mene je kar strah, nekatere punce so se potem kar odločile, da je preveč riskirano in raje niso več zanosile. Kaj pa ti misliš? Jaz zelo upam, da ne bom imela potrjenega tega sindroma.

(odgovor članu teja++)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 11:52:34   
teja++
nati29,

trenutno ne vem odgovora, ali bom ob morebitnem potrjenemu AFS vesela ali zaskrbljena? Odvisno od tega, kaj mi bo o vsem tem povedal dr. Ambrožič oz. moj ginekolog.
Trenutno sem na vezi z nosečnico (20. teden), ki je bila "vesela", ko so ji potrdili APS, saj se nosečnost s to diagnozo, baje, da zdraviti in je uspeh popolnoma takšen kot če bi bila običajna nosečnica. Ona ime sicer zraven še težave s ščitnico.
V primeru, da pa APS ne bo potrjen, pa sem se že tudi pozanimala, kakšne preiskave bi bilo še smiselno opravit. Sledila mi bo verjetno histeroskopija, zaradi morebitnih zarastlin, ki baje lahko nastanejo po abraziji, ko ti praskajo noter v maternici.
Kar pa se tiče genetskih preiskav, pa mi te žal ne pripadajo, ker nisem imela 3x SS.
lp

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 12:53:42   
pajkica2
Rezultati odvzema krvi za APS so v cca 2 tednih. Ampak jih pošljejo zdravniku, tako da potem on pogleda in poda mnenje, zato lahko traja precej dlje da dobiš izvide domov.

Teja++, moje zasebno sporočilo si dobila?

(odgovor članu teja++)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 13:11:03   
nati29
Pajkica, a mogoče veš, kako poteka preiskava? Ali ti samo vzamejo kri ali še kaj drugega? Hvala.

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 13:14:08   
nati29
Teja, ja meni je dr. Pušenjak tudi predlagal še enkrat histero, zaradi zarastlin, ki so možne, ampak jaz ne vem, če bi šla še enkrat čez to. Ali kaj veš, ali je postopek v takem primeru enak kot pri pregradi, se pravi, da si tri dni v bolnici, ali gre kaj hitreje.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 14:06:14   
teja++


nati29,
tudi jaz se sprašujem kakšen je postopek histeroskopije, ampak bolj, ko iščem po internetu, mislim da je postopek podoben, kot pri odstranitvi pregrade.
Zasledila sem pa tudi postopek HSG, ko ti spustijo neko tekočino v maternico.
Tako, da točno ne vem, zato punce prosim za informacije - kakšna je razlika med histeroskopijo in HSG (opis postopka), jaz sem vedno mislila, da je to eno in isto.
lp

(odgovor članu pajkica2)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 14:29:38   
nati29
Ja, HSG je res preiskava, ko ti dajo eno tekočino, da se vidi prehodnost jajcevodov, pa pomoje bi se tudi zarastline vidle. Pa pri tej preiskavi greš še isti dan domov, če jaz prav vem. HSC je pa kratica histeroskopijo. A ti si imela v Lj. histero? Moj je rekel, da če bo treba, bom pa šla še enkrat, jaz pa ne vem, če bi user posted image .

(odgovor članu teja++)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: SS in preiskave
14.12.2010 18:25:15   
pajkica2
Nati29, vzamejo samo kri, revmatolog pa te na pregledu splošno pogleda... posluša srce, pljuča, pogleda sklepe.

Glede histero pa nimam pojma... upam da najdeta info.

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: SS in preiskave
16.12.2010 18:02:42   
MAMI 4
Šele zdaj berem, hvala teja ++. Ja, res si mi bila v pomoč z info. Spet imam krizo in ob vsaki situaciji vidim mrtvo telesce mojema malega fantka...Trenutno se je želja po še eni štručki pomirila...Ne verjamem, da bom opravila preiskave, saj se po mnenju gin. ne rabim sekirat in da ni nujno, da se bi stvar ponovila...Sem se pa spravila v red, začela sem teči, itd...Počutim se kot, da sem gnila in sem bila jaz kriva...Čeprav mi je rekla gin, da ni tako...Nisem kadilka, nimam sladkorne, pritisk bp. Skrbijo me pa kakšna rev. obolenja, namreč mama ima artritis in tudi sama sem imela po S bolečine v sklepih, zdaj ko tečem je bolje...Ne verjamem, da bi me dr. na podlagi tega poslal k revmatologu?

Vsem, ki upate na novo štručo želim, da se vam želja uresniči.


LP

(odgovor članu teja++)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: SS in preiskave
17.12.2010 8:35:40   
nati29
MAMI 4, čisto odvisno od tvoje G, ali ti bo dala napotnico ali ne. Glede na tvoje težave in bolezni v družini mislim, da bi bila upravičena do te preiskave, če ti ne bo dala napotnice, pa pojdi so splošnega zdravnika. Povej mu za težave in ga prosi za napotnico. Jaz sem sedaj sicer dobila napotnico za AFS, razmišljam pa, da bi šla do moje osebne zdravnice po napotnico še za trombozo oz. za motnje strjevanja krvi. Oče namreč jemlje zdravila prosti strjevanju krvi pa bi lahko tudi jaz kaj takega imela.

Jaz se sedaj tudi trudim, da malo več hodim s psom, se potem malo bolje počutim, če se gibljem, da se čisto ne zasedim user posted image .

(odgovor članu MAMI 4)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: SS in preiskave
17.12.2010 8:43:24   
nati29
MAMI 4, zakaj pa ti je G predlagala, da te pošlje na genetiko? Kot si napisala, je bil ss zaradi strdkov in ne zaradi kromosomske napake, tako da ne vem, zakaj bi te pošiljala tja. Seveda lahko greš, samo meni bi bilo bolj logično, da te pošlje na pregled krvi, če se nepravilno strjuje, kot pa na genetiko. Sicer bo tvoja G bolje vedela, to je samo moje razmišljanje. Čeprav moja G mislim da nima prav veliko prakse s temi preiskavami, ko sem zadnjič omenila ta sindrom, nekako ni bila za to, pa je rekla, da drugo leto dobim napotnico, potem mi jo je pa že čez nekaj dni napisala. Pomoje je mogla malo pogledat, kako to gre. Tako da včasih je fajn, da tudi same kaj omenimo. No, zdaj sem se pa čisto razpisala user posted image .

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: SS in preiskave
17.12.2010 9:14:22   
MAMI 4
Oprosti, nati 29, sem se razpisala tudi jaz, vendar je čas potekel? ponovno sem se morala prijaviti ? Sedaj pišem ponovno.

Gin. me je poslala na gen. samo zato, da bi me tam potolažili s kakšnim odg., na mojo željo. Revm. mi ni niti omenila.
Sedaj tečem, jem vitamine in upam, da bo to ok, saj se počutim kot gnilo jabolko, čeprav sem fiz. ok.
Doma imam 4. zdrave otročke user posted image  in je bila tudi gin. presenečena nad izidom nos.
To, da imam doma 4. zdrave otročke, pa pripomore k temu, da sem zdaj začela tehtati, če bi bila pripravljena ponovno v tako grdo izkušnjo, če bi se ta ponovila...user posted image  vedno imam pred očmi malo štručko brez življenja, ki sem jo držala v rokah...
Čeprav sva si oba želela še enega user posted image in si ga še vedno...
Upam, da kmalu posije sonce in začnem bolj optimistično gledati v svet...
Morda pa se staram in je to vzrok SS?

Veliko sončka tudi tebi!

(odgovor članu nati29)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?