|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:11:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Priznam, da sem samo sem in tja vrgla oko na to temo, tako da nisem povsem na tekočem, bi pa rada vedela naslednje:
Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd... Je izobražen človek ali ne? Ima veliko neformalnega znanja, formalno pa pač tisto potrdilo o opravljeni OŠ.

Utopija. Od cesa taksen clovek zivi, kaj dela? Ali je goljuf in prevarant ali je izjemen srecnik.

Ja, kaj lahko dela, da zasluži dovolj, da lahko potuje (pa ne enkrat na leto na morje in mogoče še enkrat v Trst na kavo)? Katera razstava je bila zadnja, ki jo je videl v Beaubourgu? Katero v Palazzi Grassi? Katero opero je poslušal v Metropolitanki? Kateri aktualno knjigo prebral v izvirniku? Komu je namenil dohodnino?
Katero sobano si je letos ogledal  Hermitagu?

Človek, ki tega ne počne, zate ni izobražen in/ali razgledan?! user posted image



Človek, ki tega ne počne, ne pozna svetovnih kultur, in je za mene, zelo ozko razgledan. Eto, zelo konkretna definicija kulturne in splošne razgledanosti, z mojega vidika. Podaj še svojo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:14:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zivljenjski stil? Lepo priznanje, da je zivljenski stil odvisen od izobrazbe (zadnji link, ki sem ga dala potrjuje drjavnike za drugacni zivljenjski stil). Prav zaradi tega stila zivljenja je bolj verjetno pricakovati od izobrazenega cloveka  da bo potoval po svetu, poznal jezike in kulture ipd., saj izobrazeni imajo drugacen zivljenski stil.

Linka sicer nisem brala, se pa vseeno strinjam s tem, da imajo izobraženi ljudje večinoma drugačen življenjski stil od neizobraženih. Ne gre pa zanemariti dejstva, ki se mu reče osebni okus in ki nima nobene zveze z višino izobrazbe. Poznam veliko izobražencev, katerim je ravno do Pakistana za vse, kar je npr. naštela Milijonarka, istočasno pa poznam cel kup neizobraženih, ki o naštetem vedo veliko več, kakor izobraženi. Prav tako pa poznam neizobražene, ki (to pa leti pa skupaj na obe, Milijonarko in Frodo) si vse prej našteto (in še več) lahko privoščijo brez najmanjših težav, saj ne spadajo v kategorijo "od česa pa živijo ljudje z OŠ".

In, nenazadnje - zakaj jaz, seljakinja neobrazovana, nisem imela nikoli težav s tem, da sem dobila delovno mesto (tudi marsikatero, ki je zahtevalo višjo izobrazbo od moje OŠ) in zakaj sem večinoma zaslužila več, kakor marsikateri izobraženec? In zakaj je meni podobnih na kupe? Če jih vi ne poznate, to še ne pomeni, da jih ni - to pomeni samo, da jih ne poznate, ker se ne družite z neizobraženimi (vsak s svojim razlogom, seveda).

Če bi se, bi bili presenečeni. Pozitivno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:16:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Človek, ki tega ne počne, ne pozna svetovnih kultur, in je za mene, zelo ozko razgledan. Eto, zelo konkretna definicija kulturne in splošne razgledanosti, z mojega vidika. Podaj še svojo.

Čakaj malo... Bom postavila samo eno vprašanje in to prvo, ki mi je padlo na pamet.

Nekdo, ki npr. še ni v živo videl slike Mona Lise, nima pojma o francoski kulturi?
Nekdo, ki ne obiskuje redno razstav, o njih ne ve ničesar?
Nekdo, ki se je na podlagi socialnega čuta odločil, komu bo namenil dohodnino, je izko razgledan?

Ah... vprašanja se porajajo sama od sebe. Sproti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:19:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če je pokojni Rugelj glede izobrazbe (in posledično najbrž tudi kakšnega družbeno-koristnega delovnega mesta) in zaposlitve izhajal izključno iz samega sebe, je, po moji neizobraženi pameti, to dokaz omejenosti in splošne nerazgledanosti. Da sploh ne omenim tega, da je bil pri študiju in poklicu morda res uspešen, zagotovo pa to ni bil v zasebnem življenju. Človek, kateremu so ušle tri žene (če bi vprašali njega, bi seveda rekel, da jim je ušel on), pač ima določene težave, pa če to prizna ali ne.


Clovek, ki je vedno imel na dosegu roke novo zeno, da bi bila z njim - lahko gledas tudi tako.  

In kaj naj normalna ženska, ne glede na izobrazbo in/ali delovno mesto, počne s takšnim... zabitoglavcem? Vse diplome in ves denar tega sveta mu ne morejo pomagati. Zabit je kakor štanga - s to razliko, da štanga v tla, on pa v glavo.


Katera pa je normalna zenska? In na podlagi cesa si jemljes pravico ga zalit in zanicevat - ker se ne strinjas z njim?  Pravzaprav bi izobrazena zenska imela veliko za predebatirat z njim.

In potem naj še kdo reče, da je izobrazba pomembna za normalno življenje... hja, kar recite, ampak nikar ob tem ne delajte primerjave z Rugljem.


Kaj je normalno zivljenje? 

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:21:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Človek, ki tega ne počne, ne pozna svetovnih kultur, in je za mene, zelo ozko razgledan. Eto, zelo konkretna definicija kulturne in splošne razgledanosti, z mojega vidika. Podaj še svojo.

Čakaj malo...


No, povej svojo definicijo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:25:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
In na podlagi cesa si jemljes pravico ga zalit in zanicevat - ker se ne strinjas z njim?

"Jemljem" si pravico, ki mi je dana z Ustavo - svoboda govora in izražanja mnenja. Žaljenje in zaničevanje? V tem primeru - ja. Zakaj? Zato, ker je on enako naredil zame. Od kod pa pravica njemu? Samo zato, ker je moški (zanj je bilo logično, da je moški več vreden od ženske že samo zato, ker je moški - in pljunem na takšno razmišljanje, pa iz katerihkoli ust pride) ali zato, ker je bil bolj izobražen od mene? Pljunem tudi na vse ljudi, ki mislijo, da so samo zaradi izobrazbe več vredni od drugih, predvsem manj izobraženih.
Kaj je normalno zivljenje?

Huh... Najbolj kratko in jedrnato, kar sem sposobna napisati (da ne začnem pisati tako dolgih postov, kakor Ronja), je to, da je to življenje, kakršnega si želiš. Ni pomembno, če je drugačno od večine oz. od povprečja - pomembno je, da je tvoje in da si ti z njim zadovoljen. Če pa res potrebuješ obširnejšo razlago, pa... oh, ja, no - se bom potrudila.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:27:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Človek, ki tega ne počne, ne pozna svetovnih kultur, in je za mene, zelo ozko razgledan. Eto, zelo konkretna definicija kulturne in splošne razgledanosti, z mojega vidika. Podaj še svojo.

Čakaj malo...

No, povej svojo definicijo.

Zame za človeka, ki ne počne prej omenjenega, ne drži izrecno, da ne pozna svetovnih kultur in da je ozko razgledan. Obstaja ta možnost, ni pa to edina oz. je ponavadi tudi daleč stran od povprečne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:28:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nekdo, ki npr. še ni v živo videl slike Mona Lise, nima pojma o francoski kulturi?
Nekdo, ki ne obiskuje redno razstav, o njih ne ve ničesar?
Nekdo, ki se je na podlagi socialnega čuta odločil, komu bo namenil dohodnino, je izko razgledan?



Osnovno izhodišče, ponavljam:

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Recimo imamo nekoga, ki ima narejeno OŠ, ali pa še to ne, ampak je knjižnji molj, potuje, pozna svetovne kulture, vere, politične razmere, pozna svetovno zgodovino in turistične značilnosti Slovenije, itd.


Btw, če želiš (s)poznati kulturo, jo moraš doživeti, in doživiš jo lahko samo tako, da si del nje. Kultura naroda niso samo grandiozne znamenitosti pred katerimi se slikaš, ampak je tudi kultura, ki se nosi skozi stoletja. Umetnost, od likovne do glasbene, literatura, knjižnice. O tej kulturi lahko nekaj vem tudi iz domačega naslonjača (blagodati interneta), a začutiš in poznaš jo, ko si v stiku z njo, in to je še vedno fizični stik. In za tega potrebuješ nekaj finančnih sredstev (kjer pa ne poznam nikogar, ki nima niti OŠ), ki bi jih imel, in nima niti interesa, ker so njegovi/njeni interesi drugje.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:29:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Človek, ki tega ne počne, ne pozna svetovnih kultur, in je za mene, zelo ozko razgledan. Eto, zelo konkretna definicija kulturne in splošne razgledanosti, z mojega vidika. Podaj še svojo.

Čakaj malo...

No, povej svojo definicijo.

Zame za človeka, ki ne počne prej omenjenega, ne drži izrecno, da ne pozna svetovnih kultur in da je ozko razgledan. Obstaja ta možnost, ni pa to edina oz. je ponavadi tudi daleč stran od povprečne.



In, tvoja definicija razgledanosti je? Da ti malo pomagam - kaj mora početi človek, da bo pri tebi veljal za razgledanega? Vprašanje je popolnoma konkretno in nima veze z mojo definicijo - ki je samo moja.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 17.5.2011 21:30:00 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:30:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
In za tega potrebuješ nekaj finančnih sredstev (kjer pa ne poznam nikogar, ki nima niti OŠ), ki bi jih imel, in nima niti interesa, ker so njegovi/njeni interesi drugje.

Kakor sem prejle napisala - če ti ne poznaš neizobraženih ljudi, ki bi imeli finančna sredstva za prej omenjeno, potem to še ne pomeni, da takšnih ljudi ni. To pomeni samo, da jih ti ne poznaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:31:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
In za tega potrebuješ nekaj finančnih sredstev (kjer pa ne poznam nikogar, ki nima niti OŠ), ki bi jih imel, in nima niti interesa, ker so njegovi/njeni interesi drugje.

Kakor sem prejle napisala - če ti ne poznaš neizobraženih ljudi, ki bi imeli finančna sredstva za prej omenjeno, potem to še ne pomeni, da takšnih ljudi ni. To pomeni samo, da jih ti ne poznaš.



To je bilo že ugotovljeno.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:32:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
In, tvoja definicija razgledanosti je? Da ti malo pomagam - kaj mora početi človek, da bo pri tebi veljal za razgledanega? Vprašanje je popolnoma konkretno in nima veze z mojo definicijo - ki je samo moja.

Moja definicija razgledanosti? Hmmm... mučiš me. Pa ne s tem, da ti ne bi znala napisati, ampak s tem, da je tega veliko za napisat' in da se mi ob uri, ob kateri ponavadi že gledam forenzike na TV3, nekako ne da več pisati romanov. Zdaj imam torej dve možnosti - ustrežem tebi in mučim sebe ali pa grem gledat forenzike in tebe pustim v prepričanju, da se izmikam odgovoru? Hmmm... le kaj naj naredim? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:34:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
In, tvoja definicija razgledanosti je? Da ti malo pomagam - kaj mora početi človek, da bo pri tebi veljal za razgledanega? Vprašanje je popolnoma konkretno in nima veze z mojo definicijo - ki je samo moja.

Moja definicija razgledanosti? Hmmm... mučiš me. Pa ne s tem, da ti ne bi znala napisati, ampak s tem, da je tega veliko za napisat' in da se mi ob uri, ob kateri ponavadi že gledam forenzike na TV3, nekako ne da več pisati romanov. Zdaj imam torej dve možnosti - ustrežem tebi in mučim sebe ali pa grem gledat forenzike in tebe pustim v prepričanju, da se izmikam odgovoru? Hmmm... le kaj naj naredim? user posted image



Ja boga no.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:35:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ravno iz zgornje podaje glede razgledanosti bi morali po zdravi pameti zaključiti da izobrazba in razgledanost ni eno in isto. je pa večja verjetnost, da prideš v stik z njo (razgledanostjo), če se izobražuješ. od tebe je potem odvisno ali jo sprejmeš. torej, tiste ki pravijo da izobrazba ni pomembna, verjetno to izjavljajo iz zgornjega zaključka (ki si ga podala tudi ti). znanje je treba cenit, ni ga pa treba enačit z drugimi stvarmi kot je kvaliteta človeka, ne?

kako učit otroke? da je znanje treba cenit, ne pa zaradi tega ker ga cenimo mislit, da ti je podarjena z znanjem tudi zrelost na vseh nivojih. znanje so informacije, ni pa to alfa in omega vsega - kako in zakaj jih boš uporabil je druga, enako velika in pomembna zgodba. 


Znanje niso zgolj informacije. Znanje je veliko vec. Predvsem znanje obsega tudi "spretnost" podatke postaviti v "kontekst" in dobiti informacijo ter "spretnost" uporabe informacij (kako jih povezati, razumeti neposredne in posredne konsekvence itn, itn....).
Na sreco znanje se ne deli na dobro in slabo, pozitivno in negativno, kriminalno in legalno. Znanje je znanje. Izobrazenost posameznija je njegova izobrazenost. Prav zato se razlicne druzbene skupine borijo za "rekrutiranje"posameznikov v lastni pogled na svet - banalni primer so katoliske sole na slovenskem (izobrazba v tocno dolocen svetonazor in tocno dolocen vzorec razmisljanja). Borba za izobrazence, ker so izobrazenci v veliki vecini gonilna sila druzbe. Oblikovanje znanja in izobrazevanja mocno vpliva na tisto drugo zgodbo.

So pa tudi druzbene skupine, ki kot ciljne skupine imajo prav neizobrazeno populacijo oz. manj izobrazeno populacijo. Tisto, ki ima nizjo zdravstveno raven , visjo obolevnost, visjo stopnjo kriminalitete, itn... Druzba v vsej svoji raznolikosti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:36:08   
Kerensa*
Ah, saj mi ni tako hudo, no. user posted image Samo drugačne prioritete imam v življenju, kakor ti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:36:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ah, saj mi ni tako hudo, no. user posted image


No, potem pa le napiši, če zmoreš (in znaš).

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:40:34   
Kerensa*
Znam... zmorem pa ne. user posted image
Ko se jaz fajn nažrem kakšne dobre hrane (kakor npr. zdajle), postanem še bolj lena, kakor sem sicer. Na srečo moje lahkomiselnosti, si to svojo lenobo, nastalo iz kateregakoli vzroka že, lahko privoščim.
In zdajle bi imela lahko tudi doktorat, pa se mi ne bi dalo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:42:55   
Anonimen
Le napiši, ob priliki, da ne ostaneš spet samo pri praznih floskulah.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:43:07   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Frodo... Če narobe razumem tvoj odgovor na Ankičin citat, se kar vnaprej opravičujem, ampak... zakaj pa je človek z OŠ lahko kvečjemu goljuf, prevarant ali izjemen srečnik? Zakaj pa, po tvojem mnenju, ljudje z OŠ nimajo od česa živeti? Zakaj ne morejo biti običajni državljani, zaposleni, "davkoplačevalski", družbenokoristni itd.?


Ce bi pogledala kateri koli link od tistih, ki sem jih posredovala bi dobila - ne tvoje vtise in tvojo nerealno presojo - temvec podatke iz vecih drzav, pridobljene z povsem legitimno in osmisljeno metodologijo - torej realne in smiselne podatke, da clovek z osnovno solo  oz. dokoncanim obveznim solanjem ima toliko nizjo dohodek, toliko drugih dejavnikov, ki prav ta zivljenjski stil sprehajanja po svetu, branja in izpopolnjevanja na neki neformaoni ravni ne dovoljuje. Zato je nekdo tak kvecjemu eden na mnozico, kar ga daje v kategorijo srecnikov, a ker je taksnih srecnikov  se manj kot eden na milion - ostanejo goljufi in prevaranti - mocni na jeziku in nakladanju zaradi dolocenih ciljev. Pravzaprav za pol stvari, ki naj bi jih videl ali dozivel - Laze.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:46:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Teh/takšnih "izjem" jaz poznam ogromno. user posted image


Ti nisi objektivna. 
Sicer verjamem, da iz tvoje prespektive to tako izgleda in da ti vse te osebe delujejo zelo "super truper"... ampak to je zgolj tvoja nerealna  perspektiva.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:48:08   
Kerensa*
Če daš na kup 100 ljudi z OŠ izobrazbo, bo med njimi skoraj zagotovo res samo kakšnih 5 takšnih, za katere se lahko reče, da so finančno nadpovprečno preskrbljeni in to brez goljufij in sreče, temveč z lastnim delom.

Če pa daš na kup 100 ljudi z diplomo, pa bo med njimi veliko več, kakor 5, takšnih, ki imajo kljub diplomi manj od tistih preostalih 95-ih iz prve skupine.

Aja... vir teh mojih podatkov oz. dejstev? Zadnjih 17 let opazovanje oz. spoznavanje prebivalstva Ljubljane. Ampak jaz verjetno nisem kredibilna. Statistika je bolj, čeprav vemo, da "if ju torčr data long inaf, it vil giv ju di ansvr". user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 17.5.2011 21:50:05 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:50:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ce bi pogledala kateri koli link od tistih, ki sem jih posredovala bi dobila - ne tvoje vtise in tvojo nerealno presojo - temvec podatke iz vecih drzav, pridobljene z povsem legitimno in osmisljeno metodologijo - torej realne in smiselne podatke, da clovek z osnovno solo  oz. dokoncanim obveznim solanjem ima toliko nizjo dohodek, toliko drugih dejavnikov, ki prav ta zivljenjski stil sprehajanja po svetu, branja in izpopolnjevanja na neki neformaoni ravni ne dovoljuje. Zato je nekdo tak kvecjemu eden na mnozico, kar ga daje v kategorijo srecnikov, a ker je taksnih srecnikov  se manj kot eden na milion - ostanejo goljufi in prevaranti - mocni na jeziku in nakladanju zaradi dolocenih ciljev. Pravzaprav za pol stvari, ki naj bi jih videl ali dozivel - Laze.


Logična posledica razgledanosti je tudi izobrazba - človek, ki je razgledan, bo poskrbel tudi za to, da je njegova izobrazba več kot šest razredov osnovne šole.
Lahko celo zaslužiš precej denarja, lahko celo potuješ, da se pokažeš, a to še ne pomeni, da si razgledan.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:52:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Teh/takšnih "izjem" jaz poznam ogromno. user posted image

Ti nisi objektivna. 

Ker...?
Sicer verjamem, da iz tvoje prespektive to tako izgleda in da ti vse te osebe delujejo zelo "super truper"... ampak to je zgolj tvoja nerealna  perspektiva.

Kje sem napisala, da "se mi vse te osebe zdijo super truper"? user posted image Napisala sem samo, da to, da nimajo izobrazbe, ne pomeni, da ne morejo biti uspešni. Finančno ali pa v svojem poklicu - ali pa oboje, kakor želiš.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:53:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ampak jaz verjetno nisem kredibilna.


Nisi.
Niti nisi podkovana z znanjem, razmerje 95:5 ne špila.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: razlike med partnerjema
17.5.2011 21:54:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Lahko celo zaslužiš precej denarja, lahko celo potuješ, da se pokažeš, a to še ne pomeni, da si razgledan.

Ampak če nimaš izobrazbe, pa ne moreš potovati zato, da bi se življenjsko izobrazil in razgledal? Moraš imeti diplomo v žepu, da lahko kvalitetno potuješ? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?