|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 19:52:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se zdi, da tukaj noben a priori negira pomembnost formalne izobrazbe


No ja, očitno bom morala še kakšno šolo narediti, da bom razumela osnovne stavke.

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Hm...razlike v izobrazbi....približno zadnja pomembna stvar na spisku. Če mene vprašaš mnogo bolj šteje splošna razgledanost, srčna kultura, načitanost, zainteresiranost (dejavnost) na različnih področjih in odprtost za nove stvari. Tudi vse naštete stvari so ''izobrazba'', morda še veliko bolj pomembna kot tisti uradni pildek in štempiljka.





Se strinjam s temle. Moževa svakinja, ki dela doktorat se drži arogantno, da glava peče.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 22:06:51   
mateyka
saj jo majo na spisku (izobrazbo), samo jim je pač med zadnjimi pomembnimi stvarmi. če znam še dobro brat, ne med nepomembnimi user posted image

če poznajo ljudi ki so arogantni kljub izobrazbi, afaik ni mišljeno da so vsi izobraženi taki, ampak da to tudi njih ne zaobide. ja, tudi jaz na žalost poznam take, pa še moji sorodniki so..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.12.2010 22:07:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: razlike med partnerjema
12.12.2010 22:44:16   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se zdi, da tukaj noben a priori negira pomembnost formalne izobrazbe


No ja, očitno bom morala še kakšno šolo narediti, da bom razumela osnovne stavke.



Vidis kako ti nic ne pomaga izbrazba. Ce bi bila srcna in razgledana bi dojela :))))))))))

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 8:07:04   
mateyka
indeed!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 8:32:36   
kalbo
Važno je, da ima človek s svojo stopnjo izobrazbe kaj počet, da le ta ni namenjena sama sebi. Tamle v sosednji sobi ti lahko pokažem magistra, ki je magistriral v njemu neznanem področju s pomočjo zicledra. V resnici pa človek ne zna niti enostavnega dopisa skupaj spravit. Njegove izobrazbe žal ne morem cenit, lahko samo spoštujem trud, ki ga je vložil v to, čeprav nikoli ne bo imel od tega nič. Dosti bolj recimo spoštujem kolega, ki je višješolsko izobražen, pa je prava mala enciklopedija področja na katerem deluje. Pa ga tale magister zelo zaničuje, mene pa tudi, sam men to dol visi.
Mene moje izobrazbe ni sram in imam komot tako poklicni kot sproščeni pogovor s kupom izvedencev na tehničnem pregledu in po njem, ki so vsi univerzitetno izobraženi in izkušeni recimo in imam njihovo spoštovanje, oni pa mojega.
Če sedim s človekom katerega področja ne poznam, poizkušam pokazat zanimanje za njegovo področje. S tem pride do sproščenega pogovora in hkrati si tako človek širi obzorja, poznanstva in krog ljudi, ki ga spoštujejo, pa izobrazba nima kaj dosti s tem.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 13.12.2010 8:35:54 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 11:40:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ronja priznava, da stereotipno razmislja o ekonomistih. Po njenih izkusnjah, ekonomisti imajo drugacen pogled na svet. Verjetno enako razlicen pogled na svet kot ga lahko generalno opazimo pri filozofih in fizikih; ceravno oba (in filozof in fizik) lahko medsebojno razpredata o tezavah pri raziskavah. 
Izobrazba je tudi kljuc za multidisciplinarnost, kjer se razlicni pogledi in razumevanja srecajo ter skupaj obravnavajo doloceno problematiko. Za multidisciplinarnost je nujen razlicen nazor in kot gledanja na problem, druzi jih pa izobrazba in znanje o nacinu metodoloskih in drugih raziskovalno znanstvenih pristopov.



Normalno, da imajo, če gledamo samo skozi proces oz. oči formalne izobrazbe ekonomisti, filozofi, fiziki, zdravniki, kuharji, šlosarji....drugačne poglede na neko določeno problematiko......

Zato pa obstaja neformalna izobrazba, splošna izobrazba ali kakor jo pač že imenujemo, ki "formalnemu izobražencu" omogoča, da vsrkava in se interesira tudi za stvari, ki jih ni pridobil skozi proces formalnega izobraževanja......

In če nek fizik ve edino in le razpredati o hitrosti padanja jabolka z drevesa, šlosar pa ne ve drugega kot o avtomobilskih delih razpredati, sta omejena res na ozek krog ljudi, s katerimi se lahko družita in ujameta......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 11:43:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Pogoj je matrika razmišljanja - ki je običajno (ne vedno, večkrat pa ja kot ne), pogojena z izobraženostjo.



Saj, ne vedno......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 17:39:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni se zdi, da tukaj noben a priori negira pomembnost formalne izobrazbe


No ja, očitno bom morala še kakšno šolo narediti, da bom razumela osnovne stavke.



Vidis kako ti nic ne pomaga izbrazba. Ce bi bila srcna in razgledana bi dojela :))))))))))


Izjema, ki potrjuje pravilo? Ali izjema, ki potrjuje dejstvo?

ps. srce imam baje še za 50 let - še je potencial user posted image .

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: razlike med partnerjema
13.12.2010 18:01:59   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
ps. srce imam baje še za 50 let - še je potencial user posted image .


dokler dihaš in minike nosiš, ga maš še user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
13.12.2010 18:33:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: razlike med partnerjema
14.12.2010 11:52:41   
ronja
Na nek način tukaj izobraženost je pogoj.
Nekdo, ki mu je pomembno samo to, kaj bo dal v usta, bo težko razumel, zakaj ti gledaš žužke (a sem si prav zapomnilauser posted image ), in četudi še lahko razume, da je to znanost, bo težko razumel, da ti v opazovanju celo naletiš na kakšen problem..


Zame je pomeben način razmišljanja, ki je veliko bolj pogost pri določeni skupini ljudi (naravoslovno usmerjenih) in veliko bolj redek pri zelo slabo izobraženih in pri ekonomsko ali pa zelo striktno družboslovno naravnavnanih. POvsod so izjeme in zato če bi nekdo z OŠ razmišljal tako in bi mi lahko sledil v mojih problemih, predlagal kdaj kaj pametnega,... me nič ne moti. Če bi isto naredil ekonomist, me tudi ne moti (vendar še nisem spoznala ne enega ne drugega takega primerka, ki bi se mu to zdelo zanimivo in bi tudi razumel, zakaj je kaj dobro in mi lahko pomagal v mojem razmišljanju. Zato sem pač z biologom, ziher je ziher).

Ni nujno, da je izobraženost pogoj....

ronja namreč piše tudi v tem smislu, da ekonomisti njenega gledanja v žužke ne razumejo, pa so tudi izobraženi......

Bingo. Izobraženost je samo ena skupna lastnost ljudi - verjetno bi lažje shajala z brihtnim naravoslovno usmerjenim gimnazijskim maturantom kot pa s stereotipnim ekonomistom.

Po njenih izkusnjah, ekonomisti imajo drugacen pogled na svet. Verjetno enako razlicen pogled na svet kot ga lahko generalno opazimo pri filozofih in fizikih; ceravno oba (in filozof in fizik) lahko medsebojno razpredata o tezavah pri raziskavah.

Prav gotovo - z vsemi inteligentnimi ljudmi se da v kaki temi dobro debatirat. Ni pa nujno, da o temi, ki mene zanimauser posted image . In pač nekatere stereotipne poglede na svet lažje toleriram (beri: živim z njimi) kot druge, ker so mi bližje. S fiziki recimo se da super debatirat in debata se ne zaključi s tem, da je meni čisto brezveze, koliko bojo katere delnice šle gor, njim pa se zdi raziskovanje žužkov čisto aut.

Normalno, da imajo, če gledamo samo skozi proces oz. oči formalne izobrazbe ekonomisti, filozofi, fiziki, zdravniki, kuharji, šlosarji....drugačne poglede na neko določeno problematiko......

Zato pa obstaja neformalna izobrazba, splošna izobrazba ali kakor jo pač že imenujemo, ki "formalnemu izobražencu" omogoča, da vsrkava in se interesira tudi za stvari, ki jih ni pridobil skozi proces formalnega izobraževanja......

In če nek fizik ve edino in le razpredati o hitrosti padanja jabolka z drevesa, šlosar pa ne ve drugega kot o avtomobilskih delih razpredati, sta omejena res na ozek krog ljudi, s katerimi se lahko družita in ujameta......

Podpis tudi tu. Mene zanima zelo veliko stvari, par stvari pa res ne in bi zato težko živela z nekom, ki bi mu pa ravno ti dve stvari predstavljali cel svet in ga ostalo ne bi zanimalo. As simple as that.

kalbo, saj v splošnem se strinjam s tistim: važno, da imaš s svojo izobrazbo kaj počet, vendar se mi vseeno zdi super, da se ljudje včasih odločijo študirat (do katerekoli stopnje) samo zato, ker jih pač to veseli - čeprav ne bojo nikoli tega potrebovali... Pa tudi to, kdaj kaj rabiš, je precej variabilno: imam sodelavko, ki se je hotela po diplomi zaposlit, ni dobila službe in zato se je prijavila na mrja. Nikoli ni mislila delat dr., zdaj pa je ena najbolj uspešnih raziskovalk pri nas, ki ogromno počne s svojo izobrazbo. Sama tudi nisem hotela v zrak gledat po diplomi in sem šla zato naprej, na predavanjih me je opazil profesor in mi ponudil mesto. Super, ne? Če ne bi "kar tako za brezveze" delala dalje, pa bi zdaj delala nekaj, kar me popolnoma nič ne zanima - pač jest je treba... (res pa je, da je mene študij zanimal, pa da sem vedno vedela, da bi rada to študirala in da za to, kar bi rada delala, pač rabiš precej visoko izobrazbo, j* ga).

Se mi pa izobrazba nikoli ni zdela ne vem kaj, pač nekaj normalnega, kar pride, ko hodiš v šolo (tako je bilo že v OŠ in se do danes ni bistveno spremenilo). Jasno, da se moraš pomatrat, da narediš vse, ampak meni se je vedno to zdelo nekaj najbolj normalnega: da pišeš kontrolke, da greš delat izpit, da napišeš dr,... pač ko se vpišeš v šolo, je to tvoja naloga, ne?

Nekoč je bil vame precej zatreskan prijatelj, ki ni bil nič izobražen, je bil pa v vsem ostalem super fant (ok, ene stvari nisem preizkusila, pač pride to potemuser posted image , ampak na splošno sva si bila čisto všeč, mislim fizična privlačnost, pa tudi sicer je res fajn človek, en bi mogla ene ornk napake najt na njem, da bi me res fejst motila). Ampak jaz nisem mogla bit z njim, ker enostavno nisem mogla debatirat z njim. Saj je bilo super, kako je včasih poenostavil stvari in mi je včasih dejansko pomagalo, ko sem si rekla: madona, saj res ni treba, da toliko kompliciram... Ampak vseeno: ne bi šlo, ne znam dobro razložit, ampak res ne bi šlo. Je razumel, sva kolega, zdaj je že izobražen (in poročenuser posted image ), vendar kar se tega tiče pri meni ostaja isto: še vedno ne bi razumel mojih problemov in še vedno ne bi mogla bit z njim (tudi če bi si to zdaj želel). Enostavno drugo razmišljanje.

Pa čeprav se komot menim s čistilkami, kako se najlažje spuca tiste rise od gumjastih čevljev (mi je ena zaupala trik, hehe), ali kaj bomo jedli za kosilo, ali zakaj jih non stop menjajo, ali kako to, da me ni ponoči strah it z biciklom domov,... pa bi vseeno rajši živla z nekom, s katerim se lahko menim tudi vse tisto ostalo, kar mi veliko pomeni. Eno je družba, drugo je postelja, skratkauser posted image . V družbi sem rada z vsemi, saj si tako širim obzorja, v postelji pa samo z enim - naravoslovcem, hehe.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: razlike med partnerjema
14.12.2010 22:57:32   
KT
Moram priznati, da se nisem želela vmešati v debato, ampak mi kar ni dalo mira in no, ja takle mamo pri nas user posted image  Doma ima doktorja znanosti - biokibernetika in na kraj pameti mi ne pade, da bi mi2 razglabljala o mikročipih za by-passe. kaj hočem povedati (in popolnoma se zavedam, da so si ljudje različni), ampak tisto kar mojega profesorja dela ljubljenega, je njegova srčnost, razumevanje, podpora, vztrajnost in ljubeznivost, ki izhaja iz okolja v katerem je rastel in v katerem živi, iz hobijev s katerimi se ukvarja in iz ljudi s katerimi se je družil in s katerimi se druži danes.
Veliko mojih najdražjih prijateljic je dejalo, da mu težko sledijo (tudi sama imam nemalokrat "obtuček", da testira moj IQ) ampak ko se ga navadijo, jih dopolnjuje in dejansko lahko uživajo v njegovi družbi. Uf, včasih bi ga utopila v žlici vode, a po drugi strani ga človek enostavno mora imeti rad, ker sočustvuje, se trudi in gradi.
Če povzamem, ni vedno tisti krasni list papirja s katerim lahko pomahamo (pa sama maham z magisterijem), ampak je srce tisto, ki nas dela ljudi.
Sem malo zafilozofirala, ane? Pa ne zamerit, ampak prepričana sem, da vse kaj drugega dela človeka dejansko človeka kot neko potrdilo.  

< Sporočilo je popravil KT -- 14.12.2010 22:58:54 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: razlike med partnerjema
15.12.2010 9:23:01   
ronja
ampak tisto kar mojega profesorja dela ljubljenega, je njegova srčnost, razumevanje, podpora, vztrajnost in ljubeznivost, ki izhaja iz okolja v katerem je rastel in v katerem živi, iz hobijev s katerimi se ukvarja in iz ljudi s katerimi se je družil in s katerimi se druži danes.

Zakaj bi razlikovala med hobiji in službo: oboje nas določa v neki meri, oboje je lahko naša strast: jaz zdaj delam nekaj, moj hobi je nekaj čisto drugega. Če tu ne dobim dalje službe, bom verjetno zadeve obrnila in bo moja sedanja služba hobi, moj hobi pa moje delo...

Sicer pa jasno, da ga ne ljubiš zaradi izobrazbe, to bi bilo res smešnouser posted image . Tudi jaz lubija ne ljubim zato, ker je nekadilec, pa vseeno ne bi mogla živet s kadilcem. Temu bi matematiki rekli potrebni in zadostni pogoj. POtrebnih pogojev imam jaz ogromno: da je dober po srcu, da ima smisel za humor, da je brihten, itd... med drugim tudi take bedarije kot da ne kadi, da ima podoben način razmišljanja, itd... Zadostnih pogojev je pa še več - to je pa tisto individualno, zakar imaš nekoga res rad. Ampak če ne bi imel potrebnih pogojev, tudi zadostnih ne bi imel. Težko rečeš, da nekoga ljubiš zato, ker ima določeno lastnost: ker to ni res. Ljubimo nekoga zato, ker je točno tak, kot je, ker nam je cela paleta všeč, ker so nam njegove dobre lastnosti tako zelo všeč in ker nam napake niso tako moteče oz. so nam včasih celo simpatične. (itak se to dvoje prepleta: ena lastnost je lahko v različnih okoliščinah enkrat napaka, drugič dobra)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: razlike med partnerjema
15.12.2010 22:11:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zato pa obstaja neformalna izobrazba, splošna izobrazba ali kakor jo pač že imenujemo, ki "formalnemu izobražencu" omogoča, da vsrkava in se interesira tudi za stvari, ki jih ni pridobil skozi proces formalnega izobraževanja......


Formalna in neformalna izobrazba gredo v vecini roko pod roko. Splosno znanje je (generalno) vecje, kakor je vecja stopnja izobrazbe.


In če nek fizik ve edino in le razpredati o hitrosti padanja jabolka z drevesa, šlosar pa ne ve drugega kot o avtomobilskih delih razpredati, sta omejena res na ozek krog ljudi, s katerimi se lahko družita in ujameta......


In oba si bosta poiskala partnerja (ce si zelita pogovarjati se, ki na taksen ali drugacen ancin deli njihove interese. Bo pa verjetno visokoizobrazena partner/-ka lazje razumela in dojela zakaj je pomembno kako hitro pada jabolko z drevesa, kot povprecni mesar, ki popoldan frizira avto. Zato si bo mesar , ki popoldan frizira avto verjetno poiskal parter/-ko, ki ji je sfriziran avto visoko na lestvici prioritet in razume, da to njemu pomeni.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: razlike med partnerjema
15.12.2010 22:13:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: KT
.............
vse kaj drugega dela človeka dejansko človeka kot neko potrdilo.  


Tocno tako, vendar ni nobene potrebe generalno zanicevati izobrabo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: razlike med partnerjema
16.12.2010 22:25:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ja, v večini......vedno pa ne.....saj o tem govorim......da ni vsak dipl., mag. dr. že po defaultu "pameten", "razgledan", ga interesira marsikaj razen njegovega poklica......in to zgolj zato ker ima papir (pa ne prosim spet s tem, da se formalna izobrazba zaničuje)...

In če nekemu fiziku pomeni ogromno, da ga bo partnerka poslušala in razumela, si bo sigurno poiskal partnerko s podobnimi interesi.....obstajajo pa tudi ljudje, ki se recimo o podrobnostih svojega posla, izobrazbe, niti ne menijo, ker se jim za partnerski ali prijateljski odnos to ne zdi pomembno, ampak se pogovarjajo o še čem, ne zgolj o poslu.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 16.12.2010 22:26:14 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: razlike med partnerjema
16.12.2010 23:39:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: KT
.............
vse kaj drugega dela človeka dejansko človeka kot neko potrdilo.  


Tocno tako, vendar ni nobene potrebe generalno zanicevati izobrabo.


Da.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: razlike med partnerjema
17.12.2010 6:59:12   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: KT
.............
vse kaj drugega dela človeka dejansko človeka kot neko potrdilo.  


Tocno tako, vendar ni nobene potrebe generalno zanicevati izobrabo.


A to pri mojem postu kje piše, da zaničujem izpbrazbo? Mislim da ne, ker bi si sama v svojo skledo pljuvala.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: razlike med partnerjema
17.12.2010 7:35:03   
tehnofil
Tema bo kmalu zrela za "čiščenje" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: razlike med partnerjema
17.12.2010 16:07:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ja, v večini......vedno pa ne.....saj o tem govorim......da ni vsak dipl., mag. dr. že po defaultu "pameten", "razgledan", ga interesira marsikaj razen njegovega poklica......in to zgolj zato ker ima papir (pa ne prosim spet s tem, da se formalna izobrazba zaničuje)...


In če nekemu fiziku pomeni ogromno, da ga bo partnerka poslušala in razumela, si bo sigurno poiskal partnerko s podobnimi interesi.....obstajajo pa tudi ljudje, ki se recimo o podrobnostih svojega posla, izobrazbe, niti ne menijo, ker se jim za partnerski ali prijateljski odnos to ne zdi pomembno, ampak se pogovarjajo o še čem, ne zgolj o poslu.....


Ce se pogovarjas tudi o poslu, ne pomeni, da se o drugem ne pogovarjas. Prav zaradi te izkljucnosti - ce se "eno" potem se ne "drugo" se debata vlece kot jara kaca, ker to, da za partnerski odnos izobrazba ni kljucnega pomena smo rekli nekaj strani nazaj.  Sicer... vsak se lahko po svoje tolazi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: razlike med partnerjema
17.12.2010 16:10:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Tema bo kmalu zrela za "čiščenje" user posted image user posted image user posted image


Ni glavnega pritozbenega akterja. Najhitrejsa  pot do brisanaj teme je uzaljen pritozbenik, ki po dobri stari navadi zajoka in tema se zbrise.... Veze pac, nimas kaj.... user posted image user posted image user posted image  Morda pa ima nekaj veze z geni in opicami user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: razlike med partnerjema
17.12.2010 17:21:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Tema bo kmalu zrela za "čiščenje" user posted image user posted image user posted image


Ni glavnega pritozbenega akterja. Najhitrejsa  pot do brisanaj teme je uzaljen pritozbenik, ki po dobri stari navadi zajoka in tema se zbrise.... Veze pac, nimas kaj.... user posted image user posted image user posted image  Morda pa ima nekaj veze z geni in opicami user posted image user posted image user posted image


Tudi mogoče - ampak očitno nismo toliko izobraženi, da bi to vedeli na prvo žogo.

Sicer pa nobene potrebe po brisanju. Zagovarjanje svoje opcije je legitimno dejanje; tako tistih, ki so izobraženi, kot tistih, ki niso. Glede na napisano očitno oboji premorejo toliko osebne kulture, da se ne počutijo (oz. ne počutimo) toliko ogroženi z drugo stranjo, da bi to zahtevalo preseganje meje osebne higiene. Ali drugače, še en dokaz več, da je za "normalne" odnose in normalno komunikacijo nepomembno, kakšno izobrazbo ima kdo - vse dokler spoštuje meje kultiviranega izražanja.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: razlike med partnerjema
19.12.2010 14:47:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Ce se pogovarjas tudi o poslu, ne pomeni, da se o drugem ne pogovarjas. Prav zaradi te izkljucnosti - ce se "eno" potem se ne "drugo" se debata vlece kot jara kaca, ker to, da za partnerski odnos izobrazba ni kljucnega pomena smo rekli nekaj strani nazaj.  Sicer... vsak se lahko po svoje tolazi.


Izgleda, da se potem nisva razumeli, ker  jaz govorim o partnerskem odnosu cel čas......

Zakaj pa naj bi se kdo tolažil......user posted image


< Sporočilo je popravil liliana -- 19.12.2010 14:58:16 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: razlike med partnerjema
20.12.2010 7:54:29   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
....šolo narediti, da bom razumela osnovne stavke.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
...tudi o poslu, ne pomeni, da se o drugem ne pogovarjas. Prav zaradi te izkljucnosti - ce se ...

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
...še en dokaz več, da je za "normalne" odnose in normalno komunikacijo nepomembno, kakšno izobrazbo ima kdo ...



Izobrazba je res čist o nepomembna.

Resnica je, da večina pogovorov je itak  "aha", "ahm", "ja",  "da draga" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: razlike med partnerjema
20.12.2010 20:51:44   
Colt
http://www.youtube.com/watch?v=VZbM_MIz4RM

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?