|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 9:06:21   
pelin
da še jaz prismetim...user posted image vsa ta situacija v bistvu ni nič novega in posebnega na sceni, saj je po moje več takšnih  staršev, ki niso čisto zadovoljni z izbranci svojih otrok, kot onih drugih. Neke moti , da ta mlad/a nima ta prave izobrazbe, je bolj zgovorn /a (ali obratno),oče pijanec in zdrahar,starši ločeni, premalo denarja pri hiši...  Skratkapo moje je zelo malo bodočih tastov in tašč v hipu navdušenih nad tamladimi....Sama sicer nimam podobnih izkušenj in sicer iz verjetno preprostih razlogov, ker se ne poznamo od prej in ker smo precej oddaljeni...No, pa tudi oba imava dokaj nekonfliktne starše.
Kot je že nekdo rekel, malo počakajta...nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha...Po moje se bodo počasi drug za drugim sprijaznili...seveda bo še ostal kakšen zakrknjeni stric ali pa morda oče, ki se bo po moje odtajal pri prvem vnučku...Sedaj sta  za vaju pomembna vidva in ne oni....Verjamem, da vama ni vseeno, samo treba je realno pogledat stvari...nikoli ne bosta vsem všeč, tako kot vama niso vsi grozno pri srcu...thats life...

Pa še mimogrede...je pa res, da me je ful presenetilo, da so še kje pri nas tako sveže zamere in takšni nazori, pa toliko let je že od 2. sv. vojne. V naših koncih so se s tem morali ukvarjati dedki in babice, pa mogočeše kakšni starejši starši...ne pa sedanje mlade generacije...ne moreš verjet, kaj vse ljudje še vedno vlečejo za sabo...Aj...pa še to...uh..ne morem nehatuser posted image ....tudi tile tvoji bodoči sorodniki so bolj malo verni po moje....splačalo bi se jih vprašat, če vse cerkvene pridige pri maši prespijo...nikjer namreč v cerkvi ne učijo, da če se tvoj otrok odloči drugače, kot je tebi všeč, nanj izvajaš psihičen pritisk in ga povoziš na celi črti....fuj, fej..


< Sporočilo je popravil pelin -- 28.12.2010 9:14:36 >

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 10:09:13   
kristinaj
težko težko.... skupaj družine najverjetneje ne bosta spravla, čeprav ni nobeden od članov tvoje in njene družine kriv za vse kar se je dogajalo. kako bo npr. na družinskem kosilu, ko bodo začeli eden čez drugega polena metate... raje se izognita takim dogodkom.....

zgodovina je zgodovina in tako naj ostane, vidva glejta raje v prihodnosti, ne se ozirat na preteklost, glejta na vaju in ne na ostale... sedaj sta samo vidva in vidva morata zaživeti, živeti in uživati... ko bodo volitve boste vsak svojega obkrožili in to je to....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 12:31:00   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar
...so izrazito desno usmerjeni ....
....naše "komunistične" družine, ...

Torej, obe družini z svojo zgodbo in "krivicami"

..., da sem jaz kriv za to, da ona ne hodi več v cerkev .....moji pa niso bili prav nič boljši

...da njena družina mene pravzaprav ne sprejema, da so še moji postali do nje hladni, da je nemogoče, da bi starše obeh še kdaj skupaj zbrala v enem prostoru.

Pač, klasični slovenski volilci.

Prvo, umirita se oba. Teh stvari na hitro ne boš rešil, le kvečemu poslabšal. Prvo mora preteči nekaj časa, da se vsaki starši pomirijo.

Lepo pišeš da ima vsaka družina svojo zgodbo krivice. Vprašanje je če pa res tako tudi misliš. Namreč, če je to, da ima vsaka družina svoje legitimne razloge za prizadetost, spoznanje vaju obeh potem lahko to uporabljata vedno za razumevanje dejanj enih ali drugih, ne za obsojanje (ker iz obsojanje ne more priti do pomiritve). Torej to če razumeta potem razumeta da so eni in drugi starši (na sicer neprimeren način) izrazili svojo prizadetost.

Kolikor večji in glasnejši so očitki, toliko večja je njihova prizadetost. In če veš, da je negdo globoko prizadet mu tudi lažje odpustiš neprimerno vedenje.

To je začetek. Za vsakega vpletenega izmed vas.

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 14:49:36   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Pozdrav.

Malo daljše pisanje...

... da ona ne hodi več v cerkev oz. da več po njihovo "ne čuti Boga"...



Kako neki naj ga čuti, če pa je spoznala tebe???

Kjer obstaja notranja razklanost in vi ste tipični dokaz, da Slovenec je razklan, potem je nujno potrebno uvesti konstrukt zunanjega sovražnika. Postati nevtralen, to je vajina dolžnost! Prestopiti med sektaše, odvreči titovko in križ s sebe ter prestopiti v Hare Krišna!!! Ko bodo oni vsega krivi, obstaja možnost, da se narod zopet zedini. Ne pozabita, v slogi je moč in brez žrtovanja ni uspeha. Poučita vajine "otroke", zasadita seme miru mednje in ko vzklijejo in se rodijo, jih bodo vsi radi pestovali.

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 15:12:04   
mvelnikar
Vam dam prav. Na žalost prihajava iz družin, kjer je prisotna tipična po slovenskem pojmovanju delitev na naše in vaše, ampak zgleda sva edina ki s tem nimava problemov.

Zakaj je nehala hodit v cerkev? Preprosto je rekla, da tega ne čuti več. Jaz na njo vsaj zavedno nisem imel nobenega vpliva. Prav nikoli jo niti nisem v kaj silil ali prepričeval, te stvari nikoli niti niso bila tema pogovora med nama. S tem sva neobremenjena. Meni bi bilo prav enako v redu, četudi bi ona še vedno hodila v cerkev. Prav bi mi bilo tudi, če bi hotela dati otroke krstiti, čeravno jaz tu ne morem dati nič. Jaz s tem nimam problemov. Sicer pa to niti ni važno pri vsem oz. zakaj sem se obrnil sem gor.

Preprosto me zanimalo, kako vzpostaviti nek odnos, ko se kaj takega naredi. Verjetno bo res, da bo čas naredil svoje in enkrat najine spravil k pameti.



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
28.12.2010 16:13:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Zakaj je nehala hodit v cerkev? Preprosto je rekla, da tega ne čuti več. Jaz na njo vsaj zavedno nisem imel nobenega vpliva. Prav nikoli jo niti nisem v kaj silil ali prepričeval, te stvari nikoli niti niso bila tema pogovora med nama. S tem sva neobremenjena. Meni bi bilo prav enako v redu, četudi bi ona še vedno hodila v cerkev. Prav bi mi bilo tudi, če bi hotela dati otroke krstiti, čeravno jaz tu ne morem dati nič. Jaz s tem nimam problemov. Sicer pa to niti ni važno pri vsem oz. zakaj sem se obrnil sem gor.


Dozdeva se mi, da tvoja deklica nima moci ne poguma, da to pove jasno i glasno svojim starsem. Nima poguma povedati, da ne bo hodila in castila po stopinjah svojih starsev. Nima poguma povedati, da ce ne razvija in neguje naprej sovrastva do tistih, ki so "krivi" za gorje druzine, ni slaba. V koncni fazi preteklost naj ostane preteklost. Ni ga hujsega kot razpravljatis e gojiti zamere in sovrastvp zaradi ljudi, ki jih niti poznal nisi. Bilo je tako, sedaj je lahko drugace. Drugace pa bo samo ce se bodo ljudi spremenili in delali drugace.
Jasno in glasno z desedo na dan, potem pa... ce ne morejo ven iz svoje koze, naj se v njej zastrupljajo sami.

Preprosto me zanimalo, kako vzpostaviti nek odnos, ko se kaj takega naredi. Verjetno bo res, da bo čas naredil svoje in enkrat najine spravil k pameti.


Najboljse, rep med noge pa cakati da cas resi vse. morda se pa vidva navelicata pritiskov ( skozi cas) pa ugotovita, da je bolje, da gresta narazen..
Cas je vcasih res nas prijatelj...  Treba ga je pa jemati z zadrzkom, saj se vcasih izkaze, da nam je bil sovraznik. Dati casu cas, vednar ob temu tudi pametno in smiselno ukrepati je formula, ki se lahko izkaze za ucinkovito.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
29.12.2010 8:13:46   
barni
Včasih je treba tudi starše postaviti na hladno, jih odstaviti ali se enostavno požvižgati nanje in njihovo mnenje. Težko je, ker so to ipak starši. Vsi ste odrasli, nista več otroka. Obnašajte se temu primerno. Če te nekdo v družbi žali, tja verjetno ne boš šel več. Še enkrat, vem težko je, ker so to starši. Toda vse ima svoje meje. Vprašanje je samo, kje so vajine in do kam jih bosta spustila.

Vse ostalo je brezpredmetno. Če bi imeli kaj pameti sploh do tega ne bi prišlo. Bi že sami dojeli, da so si tu različniin ne bi odpirali teh tem. Tako pa so v prvi vrsti samo ljudje, potem pa vajini starši. Dokler se bosta sekirala zaradi njihovega odnosa, toliko časa bodo imeli oblast nad vama.

Preprosto a vendar težko izvedljivo. Vem. Žal.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
29.12.2010 9:11:46   
zvezdica_1
če ona ne čuti več boga v sebi-njena stvr, in sama jo mora povedati staršem, za kar pa je potreben ne samo pogum, ampak tudi velika emra dobrega občutka in previdnosti. ampak imam občutek, da bi to morala storiti že prej, ker če so res tako verni, bo to zgledalo, ot da brani tebe, in vprašanje je, če ji bodo verjeli.
da nima nič proti krstu je lepo od tebe, saj če ti nič ne pomeni-pol tista voda res ne škodi, vzgojo pa prepusti njej ali babici-bo  cela srečna, ko jo boš v soboto poklical, da naj mulca odpelje k maši user posted image

mislim, da je tukaj dokaj pogost pojav v družini, kjr starši vse vagajo v otroka in lepo pričakujejo, da jim bo sledil v vseh pogledih in samo prikimaval, možgane pa pustil na "off". ko ugotovijo, da otrok ne bo sledil njihovim željam, vzgoji, ciljem, ko vse to "zavrže", pač izbruhne vulkan

jaz silila ne bi nikamor. če oni sedaj ne morejo sprejeti vaju, vajine želje in potrebe, da živita v sedanjosti, potem bo preteklost vedno prihajala za vami.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
2.1.2011 22:31:40   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: mvelnikar

Na najin odnos to sploh ni vplivalo,


Seveda je - tebe boli, in punca se počuti popolnoma strto.

Odpri oči, če so jih že razne ideologije zamazale staršem.


Oba sva prizadeta logično ja, ampak to ni vplivalo na najin medsebojni odnos, ker se zavedava da to ni problem naju.


in to je to, kar je pomembno. poleg tega, da sta vidva vidva, starši pa starši. po mojem se oni ne bodo nikoli spremenili, ker so preveč "notri". v tem so že desetletja, bližnji sorodniki so jim umrli in tega ne bodo pozabili le zaradi vaju. tako, da preostane le to, da se vidva oddaljita od tega problema. jasno jim povejta, da vaju vse to ne zanima, da naj vaju ne vpletajo v tovrstne prepire, da imata vidva vse razšiščeno in da se o tem od zdaj naprej ne mislita več pogovarjat (z njimi - ker niso sposobni argumetiranega in odraslega dialoga). da to zahtevata in da prosim, da upoštevajo. ker če tega niso zmožni, bosta prisiljena se oddaljit od njih, ker se kregati ne nameravata, kaj drugega pa vama ne dopuščajo.

aja, in še nekaj, če mene vprašaš, starše ene stvari mladega para prav nič ne brigajo - npr. ali uporbaljata kontracepcijo. Čimprej naredita ene zdrave razmejitve med vama in njimi. So stvari, ki jih poveš staršem in so stvari, ki jim jih ne, ker s tem tvegaš, da se bodo začeli vpletati v stvari, ki jih ne brigajo- to je pa krasno gojišče prepirov mladega para. Njveč kar je, je to, da jih morda s katerimi od stvari "seznanita" - npr. ali bo otrok krščen ali ne. To je vajina odločitev. Morda komu ne bo všeč, a to je spet njegova stvar in ne vajina. IN če bo po vsej sili nekdo hotel povedati svoje mnenje o tem, mu povejta, da ga za mnenje nista vprašala. Če bi vaju zanimalo, bi sama vprašala. Ja, izpadla bosta kot prostaka, ki ne spoštujeta svojih staršev, ampak imela bosta pa svoj mir. Ker če pa bosta nadaljevala kot si zdaj napisal, se bosta prej ali slej fajn skregala, stopila vsaj na stran svojih staršev, se ločila in potem bo pa res križ.


(odgovor članu mvelnikar)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
3.1.2011 11:29:01   
kalbo
Moj nasvet. Prosim, ne ubadajta se z nebulozami, ki premlevajo stvari, ki so se zgodile v prvi polovici prejšnjega stoletja trem generacijam nazaj. Staršem lepo povejta svoje in basta. Če se mislijo it tabele pa tardeče, jih pošljita v hosto, lesene puške v roko pa gasa. Povojni in vojni čas nikoli ni bil in nikoli ne bo čas pravičnosti in ljubezni. Med vojno so se, se dogajajo in se bodo dogajale raznorazne svinjarije in tako pač je. Teče 70. leto začetka vojne v Jugoslaviji in 65. leto konca te vojne. Recita tastarim, naj se polijejo z mrzlo vodo in se zbudijo v letu 2011.

PS: Moj dedek in žal že pokojna babica sta se vzela. On sin očeta in mame, ki sta napolnila pol Celjskega piskra, likvidirana takoj po vojni, ona zagrizen komunist. Če sta onadva furala, bosta vidva še lažje. Kot pravim streznita tastare, ene in druge, al pa izolacija.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.1.2011 11:32:27 >

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: prihajava iz politično ideološko različni...
4.1.2011 13:09:26   
tehnofil
Slovenski Montagues in Capulets


dokaz da je Shakespeare res bezčasen. Velja za vse čase in za sve narode user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?