|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
22.1.2011 17:36:10   
Anonimen
povejjte mi, kdaj se začne kazat da s tvojim otroškom ni vse v redu? ne milsim na motoriko ampak ostalo? kdaj se pokažr, ko naj bi začel govorit ali že prej so vidne kake razlike od ostalih otročkov?

hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
22.1.2011 18:28:42   
josephine27
sama poznam samo eno mamico s takim otrokom pa vem da se je pokazalo zelo zgodaj, vsekkor pred 1 letom.

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
22.1.2011 22:28:12   
Sa.Ka
Kaj točno misliš? user posted image  

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
22.1.2011 23:21:00   
norge
Odvisno za kakšno bolezen gre. Moja teta je izvedela, da bo imela punčko z Dawnovim sindromov kakšen mesec pred porodom. Prej je bilo na vse preiskavah vse b.p. Je pa vsekakor odvisno, kot že rečeno, za kakšno bolezen gre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
23.1.2011 18:37:38   
krisv
Razvoj govora je prvi pokazatelj. Pa tudi motorični razvoj je pokazatelj, saj malčki ravno na tem področju najhitreje napredujejo. Zbirka knjigic "Majhni koraki" opisuje vse mejnike, ki so značilni za posamezna področja razvoja in so tudi noter vaje, s katerimi lahko vzpodbujamo posamezna področja. Bi pa poudarila, da je VSAK OTROK SVOJ INDIVIDUUM in so ti mejniki le povprečne usmeritve.

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
24.1.2011 11:28:45   
frost
Tako vprašanje je čisto preveč splošno. Lahko se ve že pred rojstvom, lahko postane očitno takoj po rojstvu, do enega leta, do treh let...; veliko motenj pa je takih, ki postanejo očitne komaj ob vstopu v šolo ali celo še kasneje. Če imate kakršnekoli pomisleke, je najbolje da se obrnete na razvojno ambulanto. 

(odgovor članu krisv)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
24.1.2011 11:40:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frost)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
24.1.2011 18:26:18   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

podpis pod frost. opisi, za kaj sumis, da ne stima. sicer pa P na pregledih spremlja razvoj otroka in bi moral komentirati, ce kaj ne stima. spocetka so zelo pozorni na motoriko - ze pri 1 mesecu starosti se lahko opazijo motnje v motoricnem razvoju - zal pa si premalo napisala...


Točno tako.
Poznam pa enega fantka, ki je močno močno zadaj z motoriko že od rojstva, po 1 letu starosti so se pokazale tudi ostale stvari...mama pa kot da ne vidi vsega tega. P pa baje pravi, da je vse ok.user posted image Ampak vsa okolica vidi, da ni vse taklo kot mora bit. Po mojem skrivajo.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
24.1.2011 22:06:50   
Anonimen
tako me zanima. vem da se vidi takoj po rojstvu že. eni pravijo da so se otročki začeli drugače vesti po cepljenjih.

(odgovor članu Sa.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
24.1.2011 23:53:15   
frost
Je tudi možno ja.  Dejavniki, ki vplivajo na otroka so lahko predporodni (bolezni matere, kromosomske napake), obporodni (pomanjkanje kisika, zlatenica) ali poporodni (bolezni,poškodbe, reakcije na cepljenje). Prav tako so lahko motnje očitne že pred porodom (npr. Downov sindrom in druge kromosomopatije), ob porodu (cerebralna paraliza-otrok je mlahav) ali po porodu (zaostanki v govornem, motoričnem razvoju). Tako čisto na splošno.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
10.2.2011 10:54:44   
potrpežljiva mamica
jz sem pri svojem otroku opazila da je poseben takoj po porodu ker ni bil navaden novorojenček ki bi samo spal in jedel dejansko je bil 10 dni star fantek ki je pol dneva prebedel to je bil moj prvi znak da ni čist normalno ... nadaljeval se je s tem ko je skoz rad vse prešlatal oz vse ga je zanimal in nič se ni bal oz se ne boji še danes ...

pol, prvi koraki niso bil koraki ampak tek, skoz se mu je modilo, skoz se je gibal ni hotel biti pri miru ... tako da je bil v gibanju že pri 6. mes. ko enostavno nisem vedla kako naj naredim, da bo zadovolen in dala sem ga v hojco, da je bil vesel in zadovolen ...

nato je prišel navrsto govor, vsi so že govorili samo on ni oz govoril je tako da ga nihče ni razumel .... prosil sem P da mi da napotnico za logopeda da nebomo zaostajal v govoru in vsak mi je govoril da je še čas vendar meni se ni tako zdel ker sem ga samo jaz razumela kaj govori ...

končna zadeva se je začela pri logopedu, ker se ni mogel zbrati, skoz je vstajal iz stola in ni hotel sodelovati ... ko je logopedinja videla da sem obupana da mi stvari uhajajo iz rok me je napotila k secialnem pedagogu in psihologu tam so pa ugotovil motnjo ADHD drugače povedano motnjo pozornosti in koncentracije ....

skratka teško je s takim otrokom ker gre veliko živcev pa čeprau moraš biti miren in potrpežljiv do otroka včasih NE GRE user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frost)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
1.3.2011 10:42:22   
ksenjaka
A motnja DhDh se ugotovi pred npr. 3 letom?

(odgovor članu potrpežljiva mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
1.3.2011 10:59:54   
frost
Tega pa ne poznam. Ali gre za presnovno motnjo (ugibam) ?

(odgovor članu ksenjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
1.3.2011 11:38:08   
potrpežljiva mamica
IZVIRNO SPOROČILO: ksenjaka

A motnja DhDh se ugotovi pred npr. 3 letom?


najbrš misliš ADHD motnja??? ta motnja se ugotovi okoli 4-5 leta starosti oz najkasneje ob vstopu v šolo

(odgovor članu ksenjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
2.3.2011 15:41:46   
frost
Če ste mislili ADHD - simptomi so lahko vidni tudi prej, ker ti otroci kar očitno odstopajo od tiste klasične 'živahnosti' ki je prisotna pri skoraj vseh mlajših otrocih in v tujini je pogosto diagnoza postavljena tudi okrog 3. leta ali celo še prej, ampak bolj zato, ker tam otroci prej vstopajo v uradni šolski sistem. Simptomi za adhd se morajo namreč po diagnostičnih kriterijih pojavljati vsaj v 2 okoljih - pogosto so bolj izraženi v šoli, vrtcu, zato se motnja tudi diagnosticira okoli te starosti, ko lahko preverjamo otrokovo funkcioniranje v različnih okoljih. Pri nas diagnoze ne boste dobili pred vsaj 4. letom, pa še takrat verjetno zelo težko, razen če bodo simptomi zelo zelo očitni.


(odgovor članu potrpežljiva mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
2.3.2011 17:22:04   
emaa
Mi smo jo dobili, uradno pri treh letih in 8 mesecih, prej pa niso upali reči, samo da kažeta simptome te motnje. Tako, da se da dobit prej.

(odgovor članu frost)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
2.3.2011 21:01:22   
frost
Me veseli, da ste dobili diagnozo tako hitro. Po mojih izkušnjah ste med redkimi. Morda se bo končno tudi pri nas začelo delati na res zgodnji obravnavi. 

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
4.3.2011 22:37:54   
nejcko
Jaz sem svojega otroka doživljala enako kot potrpežljiva mamica, ampak sem imela popolnoma nerazumevajočo pediatrinjo, ki je mene označila za histerično mamo user posted image
Celo za težave z žrelnico ni imela posluha, medtem ko je logopedinja v 10 min prve obravnave opazila, da je otrok naglušen (kasneje smo dali dve operaciji čez).
Zdaj v šoli v 3. razredu bijemo bitke in že skoraj leto dni čakamo na odločbo user posted image Gre pa za motnje koncentracije (mogoče bodo ugotovili tudi ADHD - če in ko bomo sploh prišli na vrsto za kakšno obravnavo user posted image ).



(odgovor članu frost)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj ugotoviš da imaš otroka s pp
15.3.2011 20:42:50   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

povejjte mi, kdaj se začne kazat da s tvojim otroškom ni vse v redu? ne milsim na motoriko ampak ostalo? kdaj se pokažr, ko naj bi začel govorit ali že prej so vidne kake razlike od ostalih otročkov?

hvala


Poznam kar nekaj primerov, ko so celo CP ugotovili komaj po 1.letu, tako da bodo mamice, ki imajo otročke s PP, najlažje opisale kako in kaj. Poznam tudi pupo, ki še pri 2.letih ni znala ne hodit ne govorit, pa so isto njeni starši govorili, kako je naš napreden, je pa v resnici z njihovo pupo nekaj hudo narobe (sedaj stara 5.let pa govori kot 2.letnik, ful je agresivna, impulzivna). Zdravniki pravijo da samo malo zaostaja v razvoju, ampak že ko jo pogledaš veš, da nekaj ni vredu.
Za govor je pa težko rečti kje so tisti mejniki, ker je naš recimo pri 1.letu govoril bolje kot kateri 2.letnik, so pa taki, ki so preleni da bi govorili. Govor vsaj pred 2.letom nič ne more razkriti.
Je pa motorika tista, ki kar hitro da marsikateri odgovor, sploh ko gre recimo za CP.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?