|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
4.6.2012 17:59:07   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

To je čisto normalna reakcija čisto vsake babiceuser posted image . Bodi vesela, da imaš ob sebi človeka, ki ima rad tvojega otroka in kateremu lahko tega otroka tudi brez zadržkov zaupaš.
Saj ko ji reče "moja,moja", je to moja vnukica, tvoja pa je hčerkica.

Se strinjam.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
5.6.2012 17:33:13   
sannndra
tajtaja in Otika hvala vama za komentarja:) Mogoče se čudno sliši, ampak mi je sedaj veliko lažje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
5.6.2012 20:16:02   
tajtaja
sannndra, zelo me veseli, če sem ti pomagala-včasih težko razumemo dejanja drugih, mogoče nam manjka samo ena majčkena vzpodbuda, da na stvari pogledamo z drugega zornega kota- če z taščo drugače lepo shajaš, ne dovoli, da ti kakšna malenkost pokvari ta odnos.user posted image
Uživajta v malem škratu obe, sigurno pa ne bo tvoj otrok imel nekoga drugega rajši kot tebe. Samo ti si njena mama. Kako se pa ob tem počuti babica, ki pa ni edina (vsaj še ena jeuser posted image ).


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
6.6.2012 17:47:28   
jabka
moja ji je govorila moje dete. Ja sure user posted image .


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
6.6.2012 19:35:04   
tajtaja
Kak ste občutljive-jaz tudi mojemu možu kdaj pravim "stari", kljub temu da je sedem let mlajši. S tem v resnici ne mislim da je stari, tako tudi babica ve, da to dete ni rodila ona, ampak ......joj, ne da se mi spuščat v podrobnosti....če hočeš v jajcu najti dlako, jo boš definitivno našel

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu jabka)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
6.6.2012 22:33:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Mamice!

Jst imam eno težavico. Namreč moja tašča živi v isti hiši kot mi 3-je, sicer ločeno stanovanje, vendar se na vrtu lahko srečamo tudi po vsak dan. Mene pa namreč izjemno moti ko mojo user posted image vsakič ko jo vidi nagovarja z "moja, moja". Jaz se ob tej izjavi nasmehnem, v sebi si pa mislim" kaj se greš, sej veš da je moja"user posted image .
Če bi se videli recimo 1x na teden bi mi bilo še ok, pač babica ima rada vnukinjo, tako ko je pa sak dan-včasih tudi večkrat na dan, mi je pa malo odveč. Od kar je izvedela, da sem noseča mi ni dala miru saj je stalno hotela božat in se dotikati mojega trebuha, se mi je izgleda malo zamerila.
Včasih imam občutek, da moram z njo tekmovat za mojo princesko in ji sproti dokazovat da je moja. Vem da se sliši noro, to so samo moji občutki...user posted image Prosim ne me napadat, samo povejte mi kakšna je situacija pri vas, in ali sem jaz čudna, ali pa gre tašča s tem vsakodnevnim "moja moja" in podobnim predaleč?
Kako bi ve odreagirale?


Nikoli me ni motilo, ko je moja mama ali celo moja tašča imenovala mojega otroka "moja, moja"......zaradi tega se v svojem materinskem poslanstvu nisem počutila ogrožene......

In za svojo princesko ti z babico oz. taščo ni treba tekmovati......težavica je le v tvoji glavi......

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
6.6.2012 22:35:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: jabka

moja ji je govorila moje dete. Ja sure user posted image .




Pravilno pa bi se morala izraziti "jabkino dete".....

Škoda, da babice več ne smejo po svoje crkljati vnučkov......

(odgovor članu jabka)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 8:02:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Mamice!

Jst imam eno težavico. Namreč moja tašča živi v isti hiši kot mi 3-je, sicer ločeno stanovanje, vendar se na vrtu lahko srečamo tudi po vsak dan. Mene pa namreč izjemno moti ko mojo user posted image vsakič ko jo vidi nagovarja z "moja, moja". Jaz se ob tej izjavi nasmehnem, v sebi si pa mislim" kaj se greš, sej veš da je moja"user posted image .
Če bi se videli recimo 1x na teden bi mi bilo še ok, pač babica ima rada vnukinjo, tako ko je pa sak dan-včasih tudi večkrat na dan, mi je pa malo odveč. Od kar je izvedela, da sem noseča mi ni dala miru saj je stalno hotela božat in se dotikati mojega trebuha, se mi je izgleda malo zamerila.
Včasih imam občutek, da moram z njo tekmovat za mojo princesko in ji sproti dokazovat da je moja. Vem da se sliši noro, to so samo moji občutki...user posted image Prosim ne me napadat, samo povejte mi kakšna je situacija pri vas, in ali sem jaz čudna, ali pa gre tašča s tem vsakodnevnim "moja moja" in podobnim predaleč?
Kako bi ve odreagirale?


Nikoli me ni motilo, ko je moja mama ali celo moja tašča imenovala mojega otroka "moja, moja"......zaradi tega se v svojem materinskem poslanstvu nisem počutila ogrožene......

In za svojo princesko ti z babico oz. taščo ni treba tekmovati......težavica je le v tvoji glavi......

Se strinjam ... to mora biti nekaj s samozavestjo narobe, da se že ob takem ljubkovanju tvojega otroka počutiš ogrožena.

Lej ko naši tamali tašča ali pa moja mami rečeta: "Joj, ljubica ti si pa tolk moja moja punčka!" in jo stisneta k sebi, meni pri srcu rata prav toplo, ko vidim koliko ljudi ima mojega otroka resnično rado. Pa tudi ko ji kateri od dedijev/babic reče: "Ja ti lumpasta lumpa!" in ji s prstom požuga, si tudi najprej ne vzamem k srcu, da je nekaj z mojo vzgojo narobe ... izjave dedijev in babic so ponavadi čustven in instanten odziv na neko dejanje otroka in niso že vnaprej premišljene besede, ki bi bile skovane, da bi tebe prizadele.

Pač moje mnenje.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 9:01:19   
jabka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: jabka

moja ji je govorila moje dete. Ja sure user posted image .




Pravilno pa bi se morala izraziti "jabkino dete".....

Škoda, da babice več ne smejo po svoje crkljati vnučkov......



ja, kadar njim paše, če jih pa vnučka kliče imajo pa izgovor. Da, se strinjam s tabo, škoda ker jih ne crkljajo po svoje. Ej, sori, tudi ta odnos je dvosmeren.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 9:37:55   
Teya D.

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: sannndra

Mamice!

Jst imam eno težavico. Namreč moja tašča živi v isti hiši kot mi 3-je, sicer ločeno stanovanje, vendar se na vrtu lahko srečamo tudi po vsak dan. Mene pa namreč izjemno moti ko mojo user posted image vsakič ko jo vidi nagovarja z "moja, moja". Jaz se ob tej izjavi nasmehnem, v sebi si pa mislim" kaj se greš, sej veš da je moja"user posted image .
Če bi se videli recimo 1x na teden bi mi bilo še ok, pač babica ima rada vnukinjo, tako ko je pa sak dan-včasih tudi večkrat na dan, mi je pa malo odveč. Od kar je izvedela, da sem noseča mi ni dala miru saj je stalno hotela božat in se dotikati mojega trebuha, se mi je izgleda malo zamerila.
Včasih imam občutek, da moram z njo tekmovat za mojo princesko in ji sproti dokazovat da je moja. Vem da se sliši noro, to so samo moji občutki...user posted image Prosim ne me napadat, samo povejte mi kakšna je situacija pri vas, in ali sem jaz čudna, ali pa gre tašča s tem vsakodnevnim "moja moja" in podobnim predaleč?
Kako bi ve odreagirale?


Nikoli me ni motilo, ko je moja mama ali celo moja tašča imenovala mojega otroka "moja, moja"......zaradi tega se v svojem materinskem poslanstvu nisem počutila ogrožene......

In za svojo princesko ti z babico oz. taščo ni treba tekmovati......težavica je le v tvoji glavi......

Se strinjam ... to mora biti nekaj s samozavestjo narobe, da se že ob takem ljubkovanju tvojega otroka počutiš ogrožena.

Lej ko naši tamali tašča ali pa moja mami rečeta: "Joj, ljubica ti si pa tolk moja moja punčka!" in jo stisneta k sebi, meni pri srcu rata prav toplo, ko vidim koliko ljudi ima mojega otroka resnično rado. Pa tudi ko ji kateri od dedijev/babic reče: "Ja ti lumpasta lumpa!" in ji s prstom požuga, si tudi najprej ne vzamem k srcu, da je nekaj z mojo vzgojo narobe ... izjave dedijev in babic so ponavadi čustven in instanten odziv na neko dejanje otroka in niso že vnaprej premišljene besede, ki bi bile skovane, da bi tebe prizadele.

Pač moje mnenje.



Vsekakor vzgaja vsaka mama svojega otroka po svojih najboljših močeh in verjamem, da v najboljši smeri. Ni nič narobe, če ga kdaj okara tudi babica ali dedek. Sem pa sama zelo nastrojena takrat, ko hočejo posegat tudi v mojo vzgojo. Če npr. pustim otroka v varstvu in me ni zraven za kakšno urco,dve potem normalno, da morajo ubogati osebo, ki ga pazi, naježim pa se, ko stojim zraven in poskušajo mojemu otroku vsi ukazovati in pametovati. Otrok ima eno mamo in očeta zaboga! Sem že jasno povedala, da ko otroku česar ne dovolim (npr stati na gugalnici ki se ziblje na vso moč ,ko že skoraj vidim padec in urgenco ) in mu to jasno prepovem, da nima kdo zbijati moje besede ali mi celo v isti sapi reči ' eh, saj to pa res ni nič takšnega'. Če jaz mislim da ni vredu, potem ni! arrrggghh me to razjezi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 9:43:58   
Anonimen
TeyaD ... v takem primeru jaz še enkrat rečem: "Tamala, sem rekla dol z gugalnice!" ... pa mogoče tega pametnjakoviča še ošvrknem s takim pogledom, da mu je jasno, da naj da mir in gremo dalje ... se ne mislim v tla metat s takimi in slabe volj zganjat ... HB pa noben od njegovih in še posebno od mojih ne prestopi te meje prevečkrat.

Aja drugače si pa zgrešila point kaj sem jaz v zgornjem postu mislila s tisto vzgojo, ki si jo odebelila ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 7.6.2012 9:45:15 >

(odgovor članu Teya D.)
  Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 9:51:27   
tashq
še jz pristavim svoj piskrčk:user posted image

imam HB super taščo, se fino razumeva, z malo pa dela točno tako, kot naj bi babica tudi delala.malo crkljanja, malo igranja, malo basanja s sladkarijami (če je na vrsti kosilo, povem, da ne bo nič s sladkarijami in se tega tudi drži), v glavnem super. vedno se drži mojih navodil in niti slučajno ne poskuša spodkopati moje avtoritete. je pa res, da mala še nikoli ni bila sama pri njej (kao na počitnicah), to mislimo v kratkem malo v prakso spravit.

z babico z moje strani pa je malo drugače: velikokrat pridemo na obisk za par uric in tudi velikokrat je že bila v varstvu pri njej. rada dela malo po svoje, ampak samo minimalno. če pa jz izrecno nekaj prepovem, npr. ne sme piti soka 1 uro pred velikim obrokom (to res nikakor ne gre, ker potem se napije soka do konca-tudi pol litra naenkrat, in seveda tudi jesti potem ne more), voda je dovoljena, se potem babica teh navodil tudi drži. tako da imamo kar super babi-dedi dervis!user posted image

bi pa še nekaj pripomnila, dodala za tiste, ki imate probleme s starši oz. s starši partnerja. verjetno se zavedate, da to kar delajo (eni bolj nesramno, hudobno, namerno kot drugi) ni normalno oz. v redu ali po vaših željah. vzgoja vaših otrok je samo na vas in vašega partnerja, ostali so samo v pomoč zraven (pomoč pa naj bi se ravnala po vaših navodilih, sa je to VAŠ OTROK, ne NJIHOV!). poznam super, super knjigo, ki bi lahko komu kaj pomagala rešiti v odnosih. Dr. Susan Forward in Craig Buck: Strupeni starši- Rešite se boleče zapuščine staršev in zaživite svoje življenje. Knjiga je res super za prebrat, tudi za tiste, ki nimajo "strupenih staršev".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 10:12:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tashq

bi pa še nekaj pripomnila, dodala za tiste, ki imate probleme s starši oz. s starši partnerja. verjetno se zavedate, da to kar delajo (eni bolj nesramno, hudobno, namerno kot drugi) ni normalno oz. v redu ali po vaših željah. vzgoja vaših otrok je samo na vas in vašega partnerja, ostali so samo v pomoč zraven (pomoč pa naj bi se ravnala po vaših navodilih, sa je to VAŠ OTROK, ne NJIHOV!). poznam super, super knjigo, ki bi lahko komu kaj pomagala rešiti v odnosih. Dr. Susan Forward in Craig Buck: Strupeni starši- Rešite se boleče zapuščine staršev in zaživite svoje življenje. Knjiga je res super za prebrat, tudi za tiste, ki nimajo "strupenih staršev".


Ja, in potem se začne pri babicah (predvsem taščah!), nadaljuje pa v vrtcu, v osnovni šoli, v srednji šoli....saj gre vendar za MOJEGA otroka, ne njihovega...jaz vem, da moj otrok ne nagaja, torej ne nagaja.....jaz vem, da moj otrok ve za 5, vi ste mu pa dali 4.......

Za otroka je čisto fajn, da je pri babicah in dedkih nekoliko drugače kot doma.....da je vse bolj na ijzi.....sicer pa za to so babice in dedki, da razvajajo in ckrljajo naše otroke, da nam priskočijo na pomoč, ko rabimo varstvo in ni jih treba potem obremenjevati s spiskom navodil, kdaj lahko dete pije, kaj lahko dete je (mislim na povsem zdrave otroke seveda), kdaj lahko dete lula in kaka....ker ob takem spisku snahinih navodil se bo še najbolj liberalna babica zmedla.....in če že ne bo odklonila varstvo otroka, sigurno ne bo sproščena z njim, ker bo vedno mislila samo na to ali dela prav ali narobe, da zadosti vsaki mamini kaprici......

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 10:18:29   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

bi pa še nekaj pripomnila, dodala za tiste, ki imate probleme s starši oz. s starši partnerja. verjetno se zavedate, da to kar delajo (eni bolj nesramno, hudobno, namerno kot drugi) ni normalno oz. v redu ali po vaših željah. vzgoja vaših otrok je samo na vas in vašega partnerja, ostali so samo v pomoč zraven (pomoč pa naj bi se ravnala po vaših navodilih, sa je to VAŠ OTROK, ne NJIHOV!). poznam super, super knjigo, ki bi lahko komu kaj pomagala rešiti v odnosih. Dr. Susan Forward in Craig Buck: Strupeni starši- Rešite se boleče zapuščine staršev in zaživite svoje življenje. Knjiga je res super za prebrat, tudi za tiste, ki nimajo "strupenih staršev".


Ja, in potem se začne pri babicah (predvsem taščah!), nadaljuje pa v vrtcu, v osnovni šoli, v srednji šoli....saj gre vendar za MOJEGA otroka, ne njihovega...jaz vem, da moj otrok ne nagaja, torej ne nagaja.....jaz vem, da moj otrok ve za 5, vi ste mu pa dali 4.......

Za otroka je čisto fajn, da je pri babicah in dedkih nekoliko drugače kot doma.....da je vse bolj na ijzi.....sicer pa za to so babice in dedki, da razvajajo in ckrljajo naše otroke, da nam priskočijo na pomoč, ko rabimo varstvo in ni jih treba potem obremenjevati s spiskom navodil, kdaj lahko dete pije, kaj lahko dete je (mislim na povsem zdrave otroke seveda), kdaj lahko dete lula in kaka....ker ob takem spisku snahinih navodil se bo še najbolj liberalna babica zmedla.....in če že ne bo odklonila varstvo otroka, sigurno ne bo sproščena z njim, ker bo vedno mislila samo na to ali dela prav ali narobe, da zadosti vsaki mamini kaprici......


Podpis!

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 10:50:03   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

bi pa še nekaj pripomnila, dodala za tiste, ki imate probleme s starši oz. s starši partnerja. verjetno se zavedate, da to kar delajo (eni bolj nesramno, hudobno, namerno kot drugi) ni normalno oz. v redu ali po vaših željah. vzgoja vaših otrok je samo na vas in vašega partnerja, ostali so samo v pomoč zraven (pomoč pa naj bi se ravnala po vaših navodilih, sa je to VAŠ OTROK, ne NJIHOV!). poznam super, super knjigo, ki bi lahko komu kaj pomagala rešiti v odnosih. Dr. Susan Forward in Craig Buck: Strupeni starši- Rešite se boleče zapuščine staršev in zaživite svoje življenje. Knjiga je res super za prebrat, tudi za tiste, ki nimajo "strupenih staršev".


Ja, in potem se začne pri babicah (predvsem taščah!), nadaljuje pa v vrtcu, v osnovni šoli, v srednji šoli....saj gre vendar za MOJEGA otroka, ne njihovega...jaz vem, da moj otrok ne nagaja, torej ne nagaja.....jaz vem, da moj otrok ve za 5, vi ste mu pa dali 4.......

Za otroka je čisto fajn, da je pri babicah in dedkih nekoliko drugače kot doma.....da je vse bolj na ijzi.....sicer pa za to so babice in dedki, da razvajajo in ckrljajo naše otroke, da nam priskočijo na pomoč, ko rabimo varstvo in ni jih treba potem obremenjevati s spiskom navodil, kdaj lahko dete pije, kaj lahko dete je (mislim na povsem zdrave otroke seveda), kdaj lahko dete lula in kaka....ker ob takem spisku snahinih navodil se bo še najbolj liberalna babica zmedla.....in če že ne bo odklonila varstvo otroka, sigurno ne bo sproščena z njim, ker bo vedno mislila samo na to ali dela prav ali narobe, da zadosti vsaki mamini kaprici......



liliana in Otika:
ni me potrebno takoj skritizirat!user posted image

verjetno sta narobe razumeli, kaj sem mislila povedati z MOJIM otrokom in ne NJIHOVIM!
seveda, je to moj otrok in samo mama oz. oče najbolje vesta, kaj je najbolje za njihovega otroka. seveda so VEDNO dobrodošla tudi kakšnakoli mnenja glede vzgoje mojega otroka, vendar le mnenja in ne vsiljevanje le-teh! verjetno se glede tega strinjata z mano.user posted image

liliana, si iz mojega posta mogoče razumela, da ko jaz dam babici v varstvo otroka, da ji dam zraven še knjigo z vsemi potrebnimi navodili, kako ravnati z njim (do sekunde natančno navedeno, kdaj mora kakat, kdaj lulat, jest in kdaj spat, in še do miligramov napisano zraven, koliko otrok sme pojesti)? ne vem, kje med vrsticami si ti to prebrala?!?!user posted image  moja zahteva, da se moj user posted image  pred obrokom ne nafila želodčka s sladkarijami in sladkimi pijačami se mi zdi pa zelo razumna in čisto nič zahtevna! verjetno vsaka mamica tako dela. vsaj iz prejšnih postov sem brala, da tašča prinese juho za vnuka, medtem, ko snaha že kuha kosilo za svojega otroka. tukaj se nimam tašča nič za vmešavat!

pa seveda je fajn, da se vnuček pri babicah in dedkih malo pocrkla, zato pa so babice in dedki! ampak v razumnih mejah!!! se vama zdi normalno, da tašča zahteva, da vnuk spi pri njej v postelji, ker mu je tam najbolje!!!???user posted image

še glede prvega dela "kritiziranja": ja, to je MOJ otrok in se bom zavzela zanj, VENDAR v razzumnih mejah. so starši, ki kličejo v šolo in zahtevajo za otroka višjo oceno, ker naj bi si jo po njihovem zaslužil, amapk jaz nisem ena izmed njih!

Otika, ti si sama napisala, da ni nič hudega, če stari starši tvojemu otroku kdaj požugajo ali ga poljubijo in govorijo moja, moja-se popolnoma strinjam s tabo. to je za moje pojme še celo zelo dobrodošlo. se pa mora nekje to končat in ne nadaljevat v nedogled, kakor pri nekaterih babicah!


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 11:05:09   
tashq
še to:

vesela sem za vaju Otika in liliana, da imata tako super odnose s starimi starši vajinih user posted image , kot jih imam jaz. vendar vsi nimajo take sreče in pri teh je pa ponavadi potrebno fajn zaropotat in jasno začrtat meje! se pa vsak posameznik oz. posamezna mama in oče odločita, kdaj se stari starši preveč vtikajo v vzgojo user posted image  in takrat je treba pač povedati svoje! ker seveda (vsaj v normalnih družinah) starša najbolje vesta, kaj je najbolje za user posted image  in NE babice in dedki!!! mnenja dobrodošla...user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 11:18:41   
Tutan
Jaz pa sem mnenja, da bi moralo biti tudi obratno. Ker tukaj gor je ogromno govora, kaj je spet tašča naredila, pa otroka je peljala sosedi pokazat, pa pravi ji 'moja,moja' , pa pozabi potrkat, pa takšne ali drugačne pripombe daje, pa otroku daje sladkarije...
Ko pa po drugi strani berem, pa se mi zdi, da je večini samoumevno, da stari starši čuvajo otroke, da otrokom za rojstne dneve kupijo to, kar se staršem zazdi, da pač morajo biti prisotni in se obnašati tako, kot velevamo 'mi' (v narekovajih, ker svoji tašči niti enkrat nisem pridigala o vzgoji mojega otroka).

še vedno pravim in trdim in za tem stojim - če so vam stari starši tako napoti, se odselite, otrok jim ne dajate v varstvo, v glavnem naredite tako, da bo po vaše. Ker meni se pač zdi povsem normalno, da če družine živijo v isti hiši, da lahko tašča na zelenici reče vnučki 'moja,moja' , da jo pocarta, da povpraša, če bo kdo kaj jedel, da stisne dedek otroku kakšno čokolado v žep. Se mi zdi povsem normalno, da otrok, ki ga stari starši pazijo, gre poleg na obisk k sosedu, da dobi pri starih starših kakšen grižljal čokolade ali deci soka več.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 11:19:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
Otika, ti si sama napisala, da ni nič hudega, če stari starši tvojemu otroku kdaj požugajo ali ga poljubijo in govorijo moja, moja-se popolnoma strinjam s tabo. to je za moje pojme še celo zelo dobrodošlo. se pa mora nekje to končat in ne nadaljevat v nedogled, kakor pri nekaterih babicah!

Ja ampak jaz sem to napisala v kontekstu, da zaradi tega ker tašča reče moji tamali 'moja moja' ali 'ti ti lumpa' ne bom začela dvomit v svojo vzgojo ali pa imela občutek da tašča tekmuje z mano glede ljubezni do tamale. NIsem pa tega napisala v kontekstu, da je vmešavanje dedijev in babic v vzgojo dovoljeno in da je dovoljeno izpodbijanje moje avtoritete ... seveda ne ... hb imamo na vzgojo otrok po njegovi in po moji strani enake poglede in mi ni bilo že v osnovi postavljat pravil ala: nič sladkarij pred kosilom, pa ne stat na gugalnici itd., ker je to vsem nekak logično da se to ne dela in ja očitno imam res srečo glede tega. Vem pa, da ko je pri naših na počitnicah, je lahko dlje pokonci kot doma, lahko si malo zmišljuje glede hrane, pije sok namesto vode, in ko je tam se od dedija in babi svet samo okrog nje suče ... ampak tak je režim tam ... doma je drugačen in dokler vem da svojim in njegovim staršem lahko zaupam tamalo, jim ne mislim zaradi zgoraj omenjenih "bonitet" pri mojih težit.

(odgovor članu tashq)
  Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 11:26:25   
Tutan
Pa še nekaj - za vzgojo otrok smo odgovorni starši. Koliko ta novodobna vzgoja dejansko 'vzgaja', se ne mislim spuščat, ker potem lahko pišemo do jutri zjutraj, pa ne vem, če bomo končali. Stari starši pa imajo nekakšno nalogo 'cartlanja' - vsaj tako jaz to dojemam. Ker naš tamali še niti 1x ni zamenjal - recimo določene stvari pri nas doma niso dovoljene, pri babici pa seveda so - da bi doma potem vztrajal, da se izvaja drugače. Nikoli. Točno loči, da doma je tako, pri babici je tako, v vrtcu je tako (ne boste verjele, tudi v vrtcu imajo otroci določena pravila in dolžnosti, ki se jih morajo držat...), v šoli bo spet drugače. To je samo privajanje na svet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 11:34:19   
Anonimen
Tutan, tudi s teboj se strinjam.

Mi živimo skupaj z njegovimi in to ne samo z. v.d. taščo in tastom, ampak tudi s familijo njegove setre ... ampak ker smo zreli ljudje, ker spoštujemo želje in navade drug drugega, do konfliktov ne prihaja ... ker se v drug drugega ne spuščamo, ker spoštujemo stanovanje drug drugega in vanj ne vdiramo itd. itn. Če njegovi nebi bili takšni verjamem, da bi se mi kmalu odselili, ker ne jaz in ne moj nisva pretirano navdušena nad tem da bi nama kdo konstantno solil pamet in vsiljeval svoje prepričanje. A zaenkrat se imamo vsi skupaj odlično (trkam): tamladim prav pride občasno varstvo, pa če komu kako jajce zmanjka pa kak štrudelj iz spodnjega nadstropja pride gor ... tastarim je pa fino, ker niso sami v hiši in jim vedno lahko kdo priskoči na pomoč, pa še vnučke lahko vidijo kadar hočejo ... so pa seveda tudi minusi, da nikoli nisi sam v hiši, da ne morem pričakovat, da bom lahko v miru sama spila kavo spodaj na terasi itd. ... ampak šment ... tako je skupno življenje večih generacij pod isto streho in za nas zaenkrat plusi kar fino prevladujejo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 13:19:33   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: tashq
Otika, ti si sama napisala, da ni nič hudega, če stari starši tvojemu otroku kdaj požugajo ali ga poljubijo in govorijo moja, moja-se popolnoma strinjam s tabo. to je za moje pojme še celo zelo dobrodošlo. se pa mora nekje to končat in ne nadaljevat v nedogled, kakor pri nekaterih babicah!

Ja ampak jaz sem to napisala v kontekstu, da zaradi tega ker tašča reče moji tamali 'moja moja' ali 'ti ti lumpa' ne bom začela dvomit v svojo vzgojo ali pa imela občutek da tašča tekmuje z mano glede ljubezni do tamale. NIsem pa tega napisala v kontekstu, da je vmešavanje dedijev in babic v vzgojo dovoljeno in da je dovoljeno izpodbijanje moje avtoritete ... seveda ne ... hb imamo na vzgojo otrok po njegovi in po moji strani enake poglede in mi ni bilo že v osnovi postavljat pravil ala: nič sladkarij pred kosilom, pa ne stat na gugalnici itd., ker je to vsem nekak logično da se to ne dela in ja očitno imam res srečo glede tega. Vem pa, da ko je pri naših na počitnicah, je lahko dlje pokonci kot doma, lahko si malo zmišljuje glede hrane, pije sok namesto vode, in ko je tam se od dedija in babi svet samo okrog nje suče ... ampak tak je režim tam ... doma je drugačen in dokler vem da svojim in njegovim staršem lahko zaupam tamalo, jim ne mislim zaradi zgoraj omenjenih "bonitet" pri mojih težit.



saj tako sem tudi jaz razumela: da imaš ti super odnose s starimi starši in pri vaši familiji ni potrebnega nobenega urigiranja.

moji posti so leteli na tiste starše, ki IMAJO težave in se strinjam Tutanom, da se je treba ali odselit, ali ključavnico kupit ali pa se fajn pogovort, v skrajnem primeru pa tudi stike prekinit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 13:22:11   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Pa še nekaj - za vzgojo otrok smo odgovorni starši. Koliko ta novodobna vzgoja dejansko 'vzgaja', se ne mislim spuščat, ker potem lahko pišemo do jutri zjutraj, pa ne vem, če bomo končali. Stari starši pa imajo nekakšno nalogo 'cartlanja' - vsaj tako jaz to dojemam. Ker naš tamali še niti 1x ni zamenjal - recimo določene stvari pri nas doma niso dovoljene, pri babici pa seveda so - da bi doma potem vztrajal, da se izvaja drugače. Nikoli. Točno loči, da doma je tako, pri babici je tako, v vrtcu je tako (ne boste verjele, tudi v vrtcu imajo otroci določena pravila in dolžnosti, ki se jih morajo držat...), v šoli bo spet drugače. To je samo privajanje na svet.


podpis!!!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.6.2012 13:27:26   
tashq
Pa še to:
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ko pa po drugi strani berem, pa se mi zdi, da je večini samoumevno, da stari starši čuvajo otroke, da otrokom za rojstne dneve kupijo to, kar se staršem zazdi, da pač morajo biti prisotni in se obnašati tako, kot velevamo 'mi' (v narekovajih, ker svoji tašči niti enkrat nisem pridigala o vzgoji mojega otroka).



Se tebi ne zdi samoumevno ali pa vsaj normalno, pozitivno tako za otroka, kot za stare starše, da popazijo na svoje vnučke? Ali pa ga obdarijo po svoje?  V večini primerov so stari starši še preveč veseli, ko pripelješ vnučka na obisk in ga radi pocrkljajo, vnuček pa pocrklja še njih nazaj...

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
11.6.2012 12:02:04   
mamamajča
Sram vas bodi. Res.
Jaz bi bla vesela, da ima mojega otroka nekdo rad, se spomni nanj in mu prinese kakšno cunjico. Pa kaj, če meni ni najlepša na svetu. Zaradi tega je ne bom še vrgla stran. Vsaj za doma oblečt bi jo ponucale. Zahvališ se in si misliš, da je lepo od nje, da je sploh prinesla.

Mamice, pa zgled bi morale biti svojim otrokom......user posted image

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
11.6.2012 12:21:59   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

Pa še to:
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


Ko pa po drugi strani berem, pa se mi zdi, da je večini samoumevno, da stari starši čuvajo otroke, da otrokom za rojstne dneve kupijo to, kar se staršem zazdi, da pač morajo biti prisotni in se obnašati tako, kot velevamo 'mi' (v narekovajih, ker svoji tašči niti enkrat nisem pridigala o vzgoji mojega otroka).



Se tebi ne zdi samoumevno ali pa vsaj normalno, pozitivno tako za otroka, kot za stare starše, da popazijo na svoje vnučke? Ali pa ga obdarijo po svoje?  V večini primerov so stari starši še preveč veseli, ko pripelješ vnučka na obisk in ga radi pocrkljajo, vnuček pa pocrklja še njih nazaj...

Meni se ne zdi samoumevno ... sem zelo vesela, če imajo čas in jo pazijo, da bi pa računala na to pa ne.

(odgovor članu tashq)
  Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?