|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 15:04:07   
bigbunny
Kaj se tiče težave v bigbunny.. vsekakor so. Nisem popolna daleč od tega. Zelo verjetno je, da sem kdaj ju sprovocirala z mojimi pravili. Obvezno vezanje v avtu, ne kajenje zraven otroka. To so stvari od katerih ne odstopam. Vse ostalo, se ne vtikujem ampak jima pustim da preživljata tisti čas z vnučkom kot želita. Mogoče je pri meni tudi napaka, da zaradi ljubega mira ne povem vse sproti, kar me muči ampak nalagam v sebi in ko mi je dovolj vzrohnim. Ampak vem d ače bi vse sproti povedala bi bilo kreganje vsak dan. Tako pa raje nalagam in vzrohnim samo 2x na mesec. Čeprav se pol nikoli ne zamislita in poskušata določene stvari popravit. Njuno sveto pravilo.. Ona dva vse vesta in imata vedno prav. In proti temu se midva z možem nemorema boriti, niti se več nočema.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 15:04:26   
juhica
Lej bigbunny, tudi slučajno nista zlata stara starša, če tepeta njegovo mamico pred njegovimi učkami, in jo ponižujeta. Tudi majhen otrok čuti stisko starša in s tem uničujeta tudi njega... A misliš, da je otrok navdušen ko to vidi? Ali pa še huje, dajeta mu res slab zgled v komunikaciji, na koncu te bo še lasten sin zaničeval...Mislim pa da res rabiš eno psihološko pomoč oz. pogovor s strokovno osebo, ker imam občutek, da si tako ponižno vzgojena, da brezpogojno ubogaš in podpiraš starša, ne glede kaj ti počneta in kaj zares čutiš do njiju.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 15:08:18   
špica84
JE preveč stvari in preveč boleče za pisat.Najbolj to da si moram delit z njo 2s stanovanje

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 15:58:18   
bigbunny
IZVIRNO SPOROČILO: juhica

Lej bigbunny, tudi slučajno nista zlata stara starša, če tepeta njegovo mamico pred njegovimi učkami, in jo ponižujeta. Tudi majhen otrok čuti stisko starša in s tem uničujeta tudi njega... A misliš, da je otrok navdušen ko to vidi? Ali pa še huje, dajeta mu res slab zgled v komunikaciji, na koncu te bo še lasten sin zaničeval...Mislim pa da res rabiš eno psihološko pomoč oz. pogovor s strokovno osebo, ker imam občutek, da si tako ponižno vzgojena, da brezpogojno ubogaš in podpiraš starša, ne glede kaj ti počneta in kaj zares čutiš do njiju.


Se popolnoma strinjam z vsem napisanim. Ponižno vzgojena? Ko tak prikažeš vidim da je res tako. Jaz sem pač navajena da imasta ona 2 vedno prav in da kar koli ona dva naredita sem jaz slaba, če  v tistem trenutku podam svoje mnenje katero ni pritrdilno njunemu. Podpiram ju ne, le vedno vsako stvar obrneta tako, da zgleda kot da sem jaz kriva. Nevem tega opisat. Enostavno če me žalita pa se kontra postavim, takoj obrneta z besedami tako, da zgleda kot da si vse to zaslužim. Kaj čutim do njiju. Očeta imam rada, kaj pa čutim do matere pa spet nemorem povedat. Zdi se mi kot da sem otopela. Jaz njeg nikoli ne vprašam kako je ali kako se počuti, kako je bil njen dan. Prav tako je nemorem objeti ali jo poljubit za roj dan.. Enostavno ne gre. Mogoče ji preveč stavri zamerim. Vso pretepanje, žaljenje, poniževanje, izrazi takšni da bruhaš. Oče naju z sestro nikoli ni tak mantretiral kot mama. Ona je vedla boksat, brcat, davit, stat na tebi in te brcat.... Nevem no. Mislim da do nje ne čutim nič lepega.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 16:03:48   
bigbunny
IZVIRNO SPOROČILO: špica84

JE preveč stvari in preveč boleče za pisat.Najbolj to da si moram delit z njo 2s stanovanje


Ojoj ni mi všeč.user posted image  Težko je če si par km narazen. Kaj pa šele če si z njo supaj v 2s stanovanju. user posted image

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 16:14:43   
Izabelina
"Da sta zlata do vnučka nebom nikoli tajila, res sta"

dvomim, da ga mata iskreno rada, če sta od tebe zahtevala, da ga greš splavit user posted image

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 24.2.2011 16:15:53 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 16:38:03   
bigbunny
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

"Da sta zlata do vnučka nebom nikoli tajila, res sta"

dvomim, da ga mata iskreno rada, če sta od tebe zahtevala, da ga greš splavit user posted image

Ja saj zato pa sem rekla da sta vedlika hinavca. Tast pa tašča malega ne sprejemata in sta to dala jasno vedet.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 17:28:49   
Vijoličarka
bigbunny, meni se zdi, da je tebe 'prijazno vedenje' do tvojega sina s strani staršev zavedlo v mišljenje, da imata vnukeca rada. Sama si povedala, da je bilo nekako tebi in sestri vedno očitano, ker sta dekleti, onadva pa sta želela sina.

Sama mislim, da v tvojem otroku na nek način vidita 'svojega sina', torej izpolnitev svojih želja. Ko si bila noseča, sta najbrž mislila na svoja razočaranja (dvakrat deklica) in pričakovala novo razočaranje (deklica, njih pa res ni treba na svetu). Če bi ti npr. rodila punčko, se najbrž sploh ne bi menili za vas, tako pa ju sin, samo zato, ker je sin, strašno privlači iz nekih nezdravih razlogov. To ni ljubezen, sama si prišla, po moje, do čisto pravilne ugotovitve, to je prilaščanje.

Ti in mož sta samo ovira na poti zadovoljevanja njunih potreb, torej ko končno imata sina, ni čisto njun, je vmes še nekdo, ki moti njuno absolutno lastnino. In ta nekdo je nevrednega ženskega spola, ki jima je že tako zagrenil življenje - njuna lastna hči.

Na tvojem mestu bi najprej našla neko drugo stalno prebivališče (menda se da tudi preko CSD), da tvoja pošta ne bi več prihajala na njun naslov. In stike spravila na minimum ali pa jih popolnoma prekinila. Z možem si želita še enega otroka, morda bo ta deklica. Z vajine strani ji ne bo hudega, je zaželjena. Tvoja starša pa znata narediti celo štalo v tvoji družini in nagovarjati bratca proti sestrici, ker njima bo punčka manj, kot nič.

Naj ti bo vodilo misel, da tvoja starša vnučka v resnici nimata rada, ampak si z njim tešita neke svoje potrebe in jima pravzaprav ni mar ne za njegovo varnost (po njunem ga ni treba pripenjati v avtu), ne za njegovo zdravje (kadita v njegovi prisotnosti), niti v kakšnega človeka bo zrasel (pitanje s sladkarijami, obravnavata ga kot igračko in ne kot osebnost, ki se razvija).

Mogoče te je zaneslo, ker si vse življenje hrepenela po njuni ljubezni. In si preko obsedenosti z vnučkom moškega spola videla tudi neko ljubezen do sebe, nekaj, po čemer si vedno hrepenela.

Vsekakor rešuj svojo primarno družinico.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 19:13:34   
Colt
Velika Zajčica, a ne bi bilo ful hecno razmišljanje da bi ''ti imela zmeraj prav za stvari okol tvoje ožje družinice''? user posted image Navadi se te ideje in ne zabijaj časa, mladosti in energije za nesmisle user posted image Zaupaj občutku in lastni presoji!

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 21:52:19   
bulčica
Mene pa zanima,kdo za boga,pri zdravi pameti,gre živet s taščo in tastom????? Ali s svojimi starši? Če se že gremo neko samostojnost kaj to ne pomeni tudi svoje/najete strehe nad glavo?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 9:16:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Velika Zajčica, a ne bi bilo ful hecno razmišljanje da bi ''''ti imela zmeraj prav za stvari okol tvoje ožje družinice''''? user posted image Navadi se te ideje in ne zabijaj časa, mladosti in energije za nesmisle user posted image Zaupaj občutku in lastni presoji!

G


Pa še to. Ko si bo tvoj oče naslednjič dovolil dvignit glas v tvojem stanovanju, mu pokaži brezkompromisno vrata, za njim pa pošlji še mamo. Pod tvojo streho veljajo tvoja pravila PIKA. Brez debat in nadaljnih razpredanj. Če bo nasilen pokliči policijo. To moraš nujno presekat, če želiš v miru živet. Tole ni nikakršno nedolžno vmešavanje preveč ljubečih dedekov pa babic ampak je prav nemaren teror tako nad tabo kot nad otrokom. Otrok čuti tvojo stisko, saj je rasel pod tvojim srcem 9 mesecev. Čimprej ju postavi točno tja, kjer jima je mesto.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 25.2.2011 9:17:44 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 12:31:29   
špica84
IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny

IZVIRNO SPOROČILO: špica84

JE preveč stvari in preveč boleče za pisat.Najbolj to da si moram delit z njo 2s stanovanje


Ojoj ni mi všeč.user posted image  Težko je če si par km narazen. Kaj pa šele če si z njo supaj v 2s stanovanju. user posted image


Ja res je.Sem mu danes rekla da pač ne morem več tako živet.Da me motijo stvari okoli tašče in mi lepo rekel naj najamem kredit.In tašči in tastu kupim stanovanje.
Sedaj bom pač za nekaj časa šla k svojim,da spucam svojo glavo.Mogoče še dol ostanem v stanovanju,ki ga imasta

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 12:35:37   
uškinamama
Odgovarjam na naslovno vprašanje.


Na živce mi že dolgo ne gre več,  je pa tiste vrste ljudi, ki so žleht v "celofanu".

Nič bat zame user posted image ,  ima leka, ima leka.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 12:45:23   
aelail
Glede pošte si naredi preusmeritev. Greš na pošto plačaš cca.20eur in ti pošto prepošiljajo na tvoj naslov, vendar to ne velja za uradna pisma. Sama imam tako urejeno že 5 let.
Glede tašče pa imam res veliko srečo. Mi živimo zgoraj, tašča in tast pa spodaj se ful dobro razumemo in tudi vsak dan vidita vnuke. Če imam kam za it ju vedno popazita, tudi jemo skupaj za vikende ob sobotah pri nas, ob nedeljah pri njiju. Moja dva sta res zlata vredna in HB da je tako.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 12:45:25   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: bulčica

Mene pa zanima,kdo za boga,pri zdravi pameti,gre živet s taščo in tastom????? Ali s svojimi starši? Če se že gremo neko samostojnost kaj to ne pomeni tudi svoje/najete strehe nad glavo?

user posted image  Se strinjam, jaz sicer samo začasno, pa že to ni bilo v redu. Moja je kar OK, ampak sem ji pa en dve stvari zamerila do konca življenja... V bistvu je tako banalna stvar, da se nekomu pač ne bi zdelo nič takega, ampak ker imam nekako podobno izkušnjo kot bigbunny, s starši, imam do določenih načinov obnašanja zelo malo tolerance. V določenem trenutku se mi je zaradi njene reakcije zdelo, da sem popolnoma sama na svetu, ker se je vmešala v prepir med naju s partnerjem in to o stvari, o kateri se ji niti ne sanja. Če se nebi bi bilo v dveh minutah konec in tudi zelo težko je nekemu staremu človeku povedat, da naj ne govori o stvareh, ki jih ne pozna in se je ne tičejo (glede poslovanja firme), pa lahko še tako lepo poveš, ker to takoj razumejo kot da si jih užalil. V jezi bi ji najraje rekel, da se naj spelje nekam, ampak ker tega ne moreš rešt, se to spremeni v neko jezo v tebi, ko si obljubiš, da ji ne boš dovoljil se vmešavat v nobeno stvar, ki se je ne tiče - to je potem prava katastrofa, ker imajo nekatere tašče nepopisno potrebo po tem... Začaran krog... Ona se vmešava, ti kjubuješ itd. in ker vmes malo iz vljudnosti popustiš, je šele sr... Ker razvadi sina po staro... Pri mojem nič takega - na srečo ima raje, da mu jaz likam in operem in nima pripomb, ker ona vse uniči, je pa začel nergat pri hrani, kaj je in česa ne in imet pripombe, ki jih prej nisem poznala. Po 6 letih skupnega življenja sem izvedela, da ne je rib, paradižnika, bučk - halooo??? In imaš spet probleme s prevzgajanjem kot s kakim otrokom - kaj si pa misli... Na srečo sem taka, da se ne pustim in lahko gre jest kamor koli hoče, k sosedi, če mu je boljše - ampak je na srečo toliko pri sebi, da se mi je še isti dan opravičil.

(odgovor članu bulčica)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 13:15:48   
Teyla
Moja tašča je v primerjavi z nekaterimi omenjenimi tu gor v bistvu kar ok. Edini problem, ki ga ima je, da se ne zna ustaviti pri podarjanju stvari. Se sliši čudno, ampak to izgleda približno takole; prideva z mojim na obisk oz kosilo. Skuhane hrane je za 5 ali 6 ljudi, jeva samo midva (včasih se pridruži še tast). Ko pojeva in je po pogovoru in parih urah konec obiska, dobiva za domov pol preostalega kosila, potem pa še domača jabolka, zelenjavo, in še in še. če ni domače je pa kupljeno pri kmetu oz eko in ne vem kaj še vse. Saj razumem, da pač skrbi za naju (več al manj so vsi starši podobni), ampak je razlika, če dobiš v dar par jabolk ali glavo solate, ne pa vsakega po 1kg ali več. Vedno je tako, da kljub temu, da so skoraj vsakič "prepiri" in govoriva, da ne moreva tolko vzet, ker ne moreva vsega pojest (njen odgovor je običajno "saj to počaka"), greva domov z napolnjeno mercatorjevo vrečko (tisto za večrkatno uproabo) v kateri je večina stvari kuhanih oz hitro pokvarljivih in je treba doma potem pomisliti kako in kdaj boš vse pojedel, da se kaj ne pokvari. user posted image
Druga stvar pri čemer se ne zna ustavit pa je kupovanje stvari. Ona ne tzna kupit samo ene stvari, ampak jih kupi več enakih. Primer: Konec jan.sva z mojim dobila hčerkico. Že v nosečnosti je kupila par stvari (kar je lepo in normalno za bodočo babi), ampak npr. kupila je 6 brisač za tamalo. Ne da bi prej vprašala, če midva to rabiva, če mogoče že imava kaj... Enako je naredila, ko je kupila 3 majčke in 3 kapice. Majčke so super, kaj naj pa počnem s tremi kapicami? user posted image Ne me narobe razumet, saj je ok, če kaj kupi, ampak da pa kupi ne-vem-kolk kosov iste stvari se mi zdi pa tako, kot da noče, da bi še kdo drug odločal o tem, kaj bo mala imela. Saj imava polhno prijateljev in drugih sorodnikov, pa običajno vsak nekaj prinese, in zdaj naj imam doma 8 kapic in 12 brisač in 10 parov nogavičk, samo od nje... Kot da ne pomisli,da bi mogoče tudi kdo drug rad kaj kupil ali pa da bi nama mogoče prišlo prav kaj drugega.
Nazadnje je dejansko vprašala kaj rabiva (po 6 mesecih prošenj s strani mojega, da naj vendarle vpraša, če kaj rabiva in ne zapravlja svojega denarja za stvari, ki niso nujne) in ji je moj rekel, da ene žabice- s tem, da je poudaril, da rabiva samo ENE. Kupila je 3 pare, zraven pa še druge stvari. Potem je bil pa prepir, ker moj ni hotel vzet vsega. Meni je pa prav hudo, ker mi je prav škoda njenega denarja (in denarja kogarkoli drugega v bistvu), za stvari, ki niso nujno potrebne oz jih je preveč. user posted image  
Se morda sliši res malenkostno, ampak če bi jo znala ustavit pri teh dveh zadevah, bi blo super. Zna pa bit, da bi me potem kakšna druga stvar zmotila. Menda smo snahe take že po defaultu. user posted image

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 16:29:27   
Colt
Kalbo, podpis!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
25.2.2011 23:21:00   
klaja
Ko ste že pri taščah, nimam kaj za rečt čez njo, se vredu razumeva, nimamo konfliktov, sva podobnega mnenja,... v glavnem super. No mogoče bi imela drugačno mnenje, če bi živeli skupaj, ampak to bi bile le manjše težavice, za katere pa mislim, da ne bi vplivale na najino razumevanje.
Druga pesem pa je moja mama, tukaj pa bi se dalo marsikaj povedat.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
7.3.2011 17:25:43   
CariSSa10
Teyla mi2 mama podobno situacijo.
vedno pride z vlko vrečo, polno stvari, ki jih tak ne morma pojest, pol pa so tu še dodaki kot naprimer: ''joj tota ura je kot nalašč za vajino steno v stanovanju''. joj pa ta prt bo pasal, pa ta posoda, pa ti kozarci.....najrajši bi zakričala: nekaj bi mela tud po najinem okusu!!!!
da se ne razumemo narobe: super da nama pomaga ampak počasi prerašča v siljenje njenega okusa...

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
11.3.2011 12:56:00   
massylou
Vijoličarka, kalbo: točno to. Patološko na tretjo potenco. Tebe pridno izrabljata za dokazovanje svoje premoči, ker si že, oprosti izrazu, "zdresirana". In kot si že sama ugotovila, si tudi njuna boksarska vreča, nad katero se pridno znašata, če se le moreta. In to le zato, ker jima dovoliš. In verjemi, da to ni ljubezen, kar kažeta, pač pa samo še eden od načinov, kako zatreti tebe in na vsak način uveljaviti svojo!
Zaradi tega tudi razumem, da se ti zdi do neke mere njuno vedenje celo sprejemljivo in pozitivno. In si o njima pisala lepo, ker si imela pač dober dan/teden in se ti vsa situacija trenutno ni zdela tako slaba.

Odgovor na prvotno vprašanje: na tašči me moti vedno manj, ker imamo vedno manj stikov, odkar smo se odselili. Je že precej dojela... In se ji snahice ne pustimo več.

Bulčica: tisti, ki trenutno nima druge možnosti, ali pa je še premalo izkušen, da bi vedel, v kaj se spušča. Izjemoma tudi tisti, ki ima dejansko zlato taščo, ki ima zdravo pamet in je tudi čustveno zrela.

< Sporočilo je popravil massylou -- 11.3.2011 12:59:46 >


_____________________________

... da so največje življenjske napake: ljubezen, ki je nismo podarili, sposobnosti, ki jih nismo uporabili in sebična preudarnost, zaradi katere nismo ničesar tvegali.

M. Cholmondeley

(odgovor članu CariSSa10)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
14.3.2011 13:59:03   
Micy
Živela sem z njo 8 let, zdaj trenutno je v mojem življenju ena praznina ker jo nenormalno pogrešam. (odeslili smo se).Bila mi je kot MAMA, v njej sem našla mamo, ki sem si jo vedno močno želela. Kajti moja mama ni bila nikoli tako dobra do mene, kot je bila moja tašča.

Skratka jaz in moja tašča sva bile in sva še vedno kot mati in hči.



_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
14.3.2011 14:33:36   
Jada82
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

Moja tašča je v primerjavi z nekaterimi omenjenimi tu gor v bistvu kar ok. Edini problem, ki ga ima je, da se ne zna ustaviti pri podarjanju stvari. Se sliši čudno, ampak to izgleda približno takole; prideva z mojim na obisk oz kosilo. Skuhane hrane je za 5 ali 6 ljudi, jeva samo midva (včasih se pridruži še tast). Ko pojeva in je po pogovoru in parih urah konec obiska, dobiva za domov pol preostalega kosila, potem pa še domača jabolka, zelenjavo, in še in še. če ni domače je pa kupljeno pri kmetu oz eko in ne vem kaj še vse. Saj razumem, da pač skrbi za naju (več al manj so vsi starši podobni), ampak je razlika, če dobiš v dar par jabolk ali glavo solate, ne pa vsakega po 1kg ali več. Vedno je tako, da kljub temu, da so skoraj vsakič "prepiri" in govoriva, da ne moreva tolko vzet, ker ne moreva vsega pojest (njen odgovor je običajno "saj to počaka"), greva domov z napolnjeno mercatorjevo vrečko (tisto za večrkatno uproabo) v kateri je večina stvari kuhanih oz hitro pokvarljivih in je treba doma potem pomisliti kako in kdaj boš vse pojedel, da se kaj ne pokvari. user posted image
Druga stvar pri čemer se ne zna ustavit pa je kupovanje stvari. Ona ne tzna kupit samo ene stvari, ampak jih kupi več enakih. Primer: Konec jan.sva z mojim dobila hčerkico. Že v nosečnosti je kupila par stvari (kar je lepo in normalno za bodočo babi), ampak npr. kupila je 6 brisač za tamalo. Ne da bi prej vprašala, če midva to rabiva, če mogoče že imava kaj... Enako je naredila, ko je kupila 3 majčke in 3 kapice. Majčke so super, kaj naj pa počnem s tremi kapicami? user posted image Ne me narobe razumet, saj je ok, če kaj kupi, ampak da pa kupi ne-vem-kolk kosov iste stvari se mi zdi pa tako, kot da noče, da bi še kdo drug odločal o tem, kaj bo mala imela. Saj imava polhno prijateljev in drugih sorodnikov, pa običajno vsak nekaj prinese, in zdaj naj imam doma 8 kapic in 12 brisač in 10 parov nogavičk, samo od nje... Kot da ne pomisli,da bi mogoče tudi kdo drug rad kaj kupil ali pa da bi nama mogoče prišlo prav kaj drugega.
Nazadnje je dejansko vprašala kaj rabiva (po 6 mesecih prošenj s strani mojega, da naj vendarle vpraša, če kaj rabiva in ne zapravlja svojega denarja za stvari, ki niso nujne) in ji je moj rekel, da ene žabice- s tem, da je poudaril, da rabiva samo ENE. Kupila je 3 pare, zraven pa še druge stvari. Potem je bil pa prepir, ker moj ni hotel vzet vsega. Meni je pa prav hudo, ker mi je prav škoda njenega denarja (in denarja kogarkoli drugega v bistvu), za stvari, ki niso nujno potrebne oz jih je preveč. user posted image  
Se morda sliši res malenkostno, ampak če bi jo znala ustavit pri teh dveh zadevah, bi blo super. Zna pa bit, da bi me potem kakšna druga stvar zmotila. Menda smo snahe take že po defaultu. user posted image



Ja, tud mi mamo podobne težave ... joj, tud vsakič, k gremo tja na kosilo, dobimo še za domov. Čeprav zdaj ne vzamem več. Poleg tega sedaj še pri nas doma varuje hčerko, včasih kaj skuha (itak vedno preveč, pa proč mečem in ji to tud povem, sva se zadnjič kar konkretno in glasno pogovorili user posted image ). Pa vedno, ko je prišla in je mel naslednji dan moj hčerko na čez, ker je bil frej, je prinesla od doma skuhano kosilo še za ta, naslednji dan. In sem ponorela. Zato ker ne bomo skoz postano jedli, pa tud moj zna čist dobro kuhat!
Ja, pa tud skoz neki kupuje, pa pregrinjalo za posteljo, pa neke dodatke ... kar rečem, da ni treba! Je hotela kupit pregrinjalo za kavč (dobro, da je vsaj omenila, da ga ni kar prinesla), pa sem vprašala kakšne barve je, je rekla da bel, pa sem rekla, ne hvala, hočem, da moj kavč ostane rdeč, ne rabim pregrinjala ...
Jah, žal morm bit včasih kar ostra, ker sicer je, kot bi govoril steni. Da ne govorim, da se kar loti pospravljat pri meni doma. Sem tud že ponorela. Mam rajši razmetano, k pa, da mi ona pospravlja.... Ne rečem, če skuha, da pospravi za sabo, pa to, ne pa da mi obeša perilo (in seveda je bilo ravno moje spodnje perilo user posted image ), postilja posteljo ....(itak nima kaj delat v najini spalnici), pegla, umiva kopalnico .. argh.
Jah, jest ji zdej kar sproti povem, se mi zdi najboljše. Sej se ne kregava, ampak je pa fajn, da veš, kje stojiš user posted image

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
14.3.2011 21:28:18   
titanik
Jaz imam super taščo ,vsak dan pijema kavo skupaj.Res zlato taščo.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
16.3.2011 14:47:47   
ksenija12
Kaj mi gre na živce? To, da je odšla prehitro in ko smo najmanj pričakovali..da ne moremo več k njej na sokec, da ne bo videla otrok odraščati in ju ne bo mogla več s takšnim žarom pogledati v očke kot jih je...jezi me, ker nam jo je Bog vzel brez slovesauser posted image


_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
17.3.2011 9:35:46   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

Ja, tud mi mamo podobne težave ... joj, tud vsakič, k gremo tja na kosilo, dobimo še za domov. Čeprav zdaj ne vzamem več. Poleg tega sedaj še pri nas doma varuje hčerko, včasih kaj skuha (itak vedno preveč, pa proč mečem in ji to tud povem, sva se zadnjič kar konkretno in glasno pogovorili user posted image ). Pa vedno, ko je prišla in je mel naslednji dan moj hčerko na čez, ker je bil frej, je prinesla od doma skuhano kosilo še za ta, naslednji dan. In sem ponorela. Zato ker ne bomo skoz postano jedli, pa tud moj zna čist dobro kuhat!
Ja, pa tud skoz neki kupuje, pa pregrinjalo za posteljo, pa neke dodatke ... kar rečem, da ni treba! Je hotela kupit pregrinjalo za kavč (dobro, da je vsaj omenila, da ga ni kar prinesla), pa sem vprašala kakšne barve je, je rekla da bel, pa sem rekla, ne hvala, hočem, da moj kavč ostane rdeč, ne rabim pregrinjala ...
Jah, žal morm bit včasih kar ostra, ker sicer je, kot bi govoril steni. Da ne govorim, da se kar loti pospravljat pri meni doma. Sem tud že ponorela. Mam rajši razmetano, k pa, da mi ona pospravlja.... Ne rečem, če skuha, da pospravi za sabo, pa to, ne pa da mi obeša perilo (in seveda je bilo ravno moje spodnje perilo user posted image ), postilja posteljo ....(itak nima kaj delat v najini spalnici), pegla, umiva kopalnico .. argh.
Jah, jest ji zdej kar sproti povem, se mi zdi najboljše. Sej se ne kregava, ampak je pa fajn, da veš, kje stojiš user posted image


No ima pa vsaj eno dobro lastnost, da ti ne ugovarja, ko ti noriš in te mirno posluša, glede na to, da se ne kregata.....user posted image

Jaz pa nimam nič proti, če mi tašča ali mama kdaj pomete, pobriše okna, zalije rože, kaj skuha.......vsaj meni ni trebauser posted image .......res je pa, da je to bolj redko, se pa mogoče tudi zato te velikodušnosti razveselim.......

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?