|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 15:12:46   
mojca*
vseh odgovorov nisem brala, ( predolgo...),odgovarjam izključno avtorici:
jaz sem jo našemu vrnila 2x. pa čeprav se je sam odločil in jo dal stran, enkrat kužeku, drugič ne vem komu...
in ker je res trpel zvečer in neutolažljivo prosil več kot uro, sem šla kužeka prosit in mu jo vrnila. se mi je zasmilil.
tretjič se je spet odločil sam. smo jo nastavili ptičkom, ki so jo odnesli, mi pa takoj v trgovino po nekaj kar si je takrat zelo želel.
to je bilo to. tretjič je uspelo, pri 3,5 letih, brez siljenja in vseh groznih muk. sicer je tudi tretjič še vprašal po njej, ampak je bilo ok.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
8.3.2011 15:37:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojca*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 15:41:28   
pety78
Poker face, mater si faca, vsaka čast! BRAVO!!!user posted image
Veš, mene niti najmanj ne boli, če ma dudo, tudi do poroke, če hoče, ampak gledam izključno NA NJO, poker FACA....pa na njene zobke in na njen govor...user posted image user posted image user posted image !!!

Mislim....kolk je en folk...user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
8.3.2011 16:06:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:20:45   
pety78
Ja, tudi na njo, ker jo je duda potolažila, ko je imela krče, lažje je zaspala, pa še vseeno mi je zaspala  le na rokah in to celih 8 mesecev!!! Ej, pazi to, tudi ninico ima.

Blagor tebi, ker so tvoji otroci že od rojstva brez dude, brez flaške in predvidevam da tudi brez plenic, mam prav?
Ker odvzem flaške in pleničk tudi ni mačji kašelj, pa menda si ja mama, ki gleda izključno na svojega otroka in ga že ob najmanjšem prdcu posadi na kahlico, da bo ja kakal in ne bo imel pokakane ali polulane ritke v plenički.

Nismo vse perfektne!







_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:29:02   
ronja
Poker face, za pety ne vem, za Ronjo ti pa lahko povem, da so ji dali dudo v p. na IE in tudi na oddelku vsakič, ko so ji dajali ab. in se je je že tam malo navadila (sva bili malo dlje v p.) POtem sva doma poizkušala brez, vendar je začela vleči palec in mi je p. svetovala, da naj ji damo rajši dudo, ker je je lažje odvadit. Zato je Ronja dobila dudo, imela jo je pa od začetka do konca samo zvečer za zaspat.

Lejla ni bila na IE, ampak ves čas pri meni in ji nisva dajla dude in je bila vedno brez dude, tako da mi lahko verjameš, da glede na to, da pri drugem baje manj kompliciramo, bi verjetno tudi tej takoj poturila dudo, če bi bila "tiste sorte: samo da bo mir".

Tako da ni vedno vse čisto črnobelo. Se pa strinjam, da je treba mislit na otroka, zato pa se mi zdi en postopen prehod fajn, pa tako, da je otroku čim manj traumatično. za Ronjo lahko rečem, da ni nikoli jokala zaradi dude, samo pri njej se je dalo. Niso vsi otroci isti.

lilijana, po moje pri večini stvari delava isto, saj vzgoja ni neka abstraktna mejna znanost, poleg tega pa večina dobrih nasvetov (od koderkoli pridejo) temelji na zdravi pameti. Samo da se meni zdi čisto sprejemljivo gledat okoli za idejami in jih potem sortirat po svoji zdravi pameti na dobre, sprejemljive, odlične, slabe, nesprejemljive, itd... tebi pa se pač vse to zdi popolnoma brezveze in so dobre samo ideje, ki se jih sama spomniš. To je vsa razlika. Vendar večinoma itak pridemo do istih zaključkov, tako da sploh ni problem.

Enim je važno, koliko časa je otrok za tvjem, enim je važno, kako hitro se zjutraj obleče, enim nekaj tretjega - to so pač tiste individualne prefernce starša in kar se tebi zdi brezveze, se bo meni zdelo pomembno in obratno. Samo to ni več toliko stvar vzgoje, ampak prioritet, ki jih imamo pač različne. Pridemo do njih pa na zelo podobne načine - imaš par stilov, potem se pa vsak najde nekje.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:32:25   
ronja
Blagor tebi, ker so tvoji otroci že od rojstva brez dude, brez flaške in predvidevam da tudi brez plenic, mam prav?

Hehe, Lejla je res, nisem pa zato nobena perfektna mama, prej ena usekana mamauser posted image . Vsak dela po svoje in po moje ni nobena tragedija, če ima otrok dudo/flaško/karkolipač... Če gre brez, se mi zdi seveda boljše, priznam, da se je treba malo več matrat zato, pa da včasih nisi v "filingu", ampak 1000 načinov vzoje je pravih.

KOt je nam v MŠ rekla psihologinja: če imaš iskreno rad otroka in sebe, ne moreš naredit nobene generalne napake. Male pa vsi delamo in nič narobe s tem.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:35:02   
pety78
Ronja, tudi nam so v porodnišnici svetovali dudo, zaradi močnega sesalnega refleksa in ker je baje bolje, kot sesati palec. Od prijateljice tamala še pri 6 letih prst vleče. To je pa malo težje odvadit, kot dude. 

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:42:08   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Glede na napisano, človek pomisli, da starši gledate samo na sebe in "vzgajate" tako kot VAM paše, na otroka pa nihče ne pomisli.

Zakaj ste mu pa sploh dudo dale (saj se ni rodil z njo, ali pač?), zato ker vam je odgovarjalo - takrat  - dudo v usta, da bo mir. Sedaj pa vam to več ne paše, pa jo bomo vzeli, ne glede na to, če otroku to paše ali ne. Eh naj joče, dan, dva, tri, se bo že navadil, a ne?

Kaj ko bi za spremembo 1x pomisle na otroka, ne na sebe? Pretežko?


Verjela ali ne, moji so jo dale v porodnišnici sestre brez moje vednosti čeprav je na vratih sobe pisalo da ne dajejo dud in cucljev, hehe. Nikoli ne bom pozabila. Bila je pa en full priden dojenček Zara, res, samo spala je in jedla. Zakaj so tako ukrepale mi je še danes uganka, ker mi ni nobena pojasnila kasneje. Sama pa tudi nisem vrtala. Pa ne se razburjat preveč, saj ti nisi nič na slabšem, PF.

user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:44:57   
ronja
Ronja, tudi nam so v porodnišnici svetovali dudo, zaradi močnega sesalnega refleksa in ker je baje bolje, kot sesati palec. Od prijateljice tamala še pri 6 letih prst vleče. To je pa malo težje odvadit, kot dude.

Ja, meni tudi, pa sem rekla: bom probala brez, če bo le šlo. Potem se je pa na palček spravila, sva pa rekla, na-a. Imava oba brata (vsak svojega), ki se oba še spomnita agonije z odvajanjem sesanja, ko sta se že SAMA hotela odvadit, pa jima ni in ni šlo in jima je bilo ful težko - obema! In tega ne privoščim tamalim, se mi zdi, da je bilo tole z dudo veliiiiiko lažje.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:45:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face

Glede na napisano, človek pomisli, da starši gledate samo na sebe in "vzgajate" tako kot VAM paše, na otroka pa nihče ne pomisli.

Zakaj ste mu pa sploh dudo dale (saj se ni rodil z njo, ali pač?), zato ker vam je odgovarjalo - takrat  - dudo v usta, da bo mir. Sedaj pa vam to več ne paše, pa jo bomo vzeli, ne glede na to, če otroku to paše ali ne. Eh naj joče, dan, dva, tri, se bo že navadil, a ne?

Kaj ko bi za spremembo 1x pomisle na otroka, ne na sebe? Pretežko?


Sem bila vedno mnenja, da moj otrok ne bo imel dude. Nekaj ur po porodu je pediater na prvi viziti rekel, da moram čim prej otroku dati dudo. Imel je tako močan sesalni refleks, da si je po nekaj urah po porodu scuzal in ranil rokico. Celo roko je zatlačil v usta, se davil in cuzal. Ja itak sem takrat gledala samo naseuser posted image . Miru zaradi dude pa nismo imeli nikoli, tudi spal ni nikoli bolje zaradi dude. Vedno se je zbujal na 2-3 ure čez noč, tak da sploh ne vem o čem govoriš.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 8.3.2011 16:46:56 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 16:47:37   
betty.ford
uspešno, s pomočjo nalepk (te so bile za spodbudo, ko se je sam odločil, da je pa že velik in dude ne potrebuje), se je dude odvadil pri 4. letu.
prej sem imela nešteto neuspelih poskusov (z rezanjem dude, s smetarji, raznimi namišljenimi dojenčki)

je pa res, da ima probleme pri izgovorjavi in sprednja zobka tudi objemata še malo prepiha.
ampak sem brala, da imajo probleme pri izgovorjavi tudi otroci, ki se ne plazijo v dojenčkastem obdobju,... ali pa je malo genetsko pogojeno.

skratka: zdaj, ko gledam za nazaj - sem zato da je odvzem dude čim manj travmatičen za otroka.

poker face, te razumem, kaj si želela povedatiuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 17:03:35   
Splišni
Jaz bi ji jo dala nazaj in to celo. Kaj češ otroka matrat za brez veze. Moj jo je imel do 5. leta, takrat sva se zmenila, da zdaj pa res je že malo smešen z dudo in se je strinjal. Nima nobene težave pri govoru in nobenega zamika ugriza ali česarkoli že.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 18:02:10   
Anonimen
Jaz vas pa ne razumem - najprej to dudo na vse pretege otroku silite v usta, potem si pa celo izmišljate neke zgodbice, da mu jo vzamete user posted image . In da mu vzamete nekaj prijetnega, tolažečega in to na silo user posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 18:18:10   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jaz vas pa ne razumem - najprej to dudo na vse pretege otroku silite v usta, potem si pa celo izmišljate neke zgodbice, da mu jo vzamete user posted image . In da mu vzamete nekaj prijetnega, tolažečega in to na silo user posted image


Ja, točno to. Jaz npr. sem mu jo pri 2 letih ukinila, ker jo je začel grizti in sta bile na dan uničeni najmanj 2 dudi. Pa sem si mislila da očitno je pa le ne rabi več tako, če jo grize in naokoli meče in da bomo probali brez - in res, najprej sem mu jo ukinila pri dnevnem spanju in potem še pri nočnem spanju, brez problema niti enkrat samkrat ni zaradi dude zajamral, očitno jo je "prerastel" ali kaj, kaj jaz vem, v glavnem, ni je pogrešal.  Kar pa se tiče zobkov in dude - kot rečeno, mož jo je imel do 4. leta in to ne samo za spanje, ampak tudi podnevi. Jaz dudlala sicer nisem prav dolgo, sem pa nekje do 4. leta ali pa še dlje ponoči pila mleko s piškoti in to po flaši user posted image , pa imava oba lepe in zdrave zobe, tako da je očitno za težave z zobki kriva tudi genetika, dude, flaše ipd. pa zadevo verjetno samo še poslabšajo. Ne vem no, če bi moj otrok naslednjo noč spet tako reagiral kot od Pety, bi mu jo dala nazaj, pač za spanje. Saj, kolikor razumem, je čez dan ne rabi več oz. je nastal poblem, ko je bilo treba spat brez dude. Itak pa tako velik otrok verjetno ne dudla celo noč ampak samo toliko, da zaspi in jo potem pljune ven - no, vsaj naš jo je, tako da duda za zaspat res ne more biti kriva za težave z zobki.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 8.3.2011 18:19:41 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 18:28:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Jaz vas pa ne razumem - najprej to dudo na vse pretege otroku silite v usta, potem si pa celo izmišljate neke zgodbice, da mu jo vzamete user posted image . In da mu vzamete nekaj prijetnega, tolažečega in to na silo user posted image
 

tako da je očitno za težave z zobki kriva tudi genetika, dude, flaše ipd. pa zadevo verjetno samo še poslabšajo. Ne vem no, če bi moj otrok naslednjo noč spet tako reagiral kot od Pety, bi mu jo dala nazaj, pač za spanje.


Ne razumem čisto dobro, kje je težava? V tem, da bo imel otrok zato okvarjene zobe ali samo v principu, da mu je treba dudo enkrat  vzet?

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
8.3.2011 18:36:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 19:33:06   
eva1
Ma ste nekatere smešne-ja niso vsi otroci enaki-imam 3 otroke! prvi je imel dudo do 3 meseca(ko je tisti močan sesalni refleks izginil, tudi dude ni več rabil)! Druga jo ni imela nikoli, ker ni bilo potrebe zanj(v primerjavi z prvim, ko je non stop sesal karkoli je dobil k ustom(pleničko, rokico...)! Tretji je dobil dudo že v porodnišnici, potem jo je imel še na neonatalnem odd., tolažila ga je ko je imel vrsto pregledov, operacij...tako da niti podrazno nisem imela srca da bi mu jo vzela, niti sedaj mu je ne bom..ko bo dovolj star se bova pogovorila! Itak pa ima dudo samo za spat, drugače ne!

Ampak prosim ne bodite pametne, ker  2 otroka nista enaka, in tiste ki imamo več otrok to vemo! Pač vsak ima svoje potrebe, svoje želje, svoj karakter! In če duda dojenčku pomaga skozi krče, pri uspavanju potem ne vem zakaj je nebi imel, saj vendarle želimo najbolj za naše otroke! Slej ko prej jo preraste! Na silo pa tudi jaz nebi jemala!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
8.3.2011 19:43:59   
lunka1
nisem brala za nazaj... mogoče je katera že omenila predlog...

poskusi združiti pust s tem, da nima več dude. se sliši smešno, ampak če je že toliko zrela, da razume vsaj približno pust (ali božička in podobno) in si jo mogoče oblekla v kakšno maškarico, ji reci, da so dudo odnesle maškare, ker bodo s tem prinesle pomlad in več sončka.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 6:58:05   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Nismo vse perfektne!


Jst sem, kaj je s tabo?! user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 8:26:41   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Nismo vse perfektne!


Jst sem, kaj je s tabo?! user posted image


Me morš mal v šolo vzet, boš? user posted image

Sicer pa bog pomagaj, kake scenarije imate v glavi? user posted image Saj otroku nisem dude iz ust vzela na silo. Naj se javi tista, ki ne bi izkoristila priložnosti, če otrok, popoldan lepo brez dude zaspi in ne komplicira (prvič), pa sem še probala zvečer in ni bilo sploh panike in joka. A je to taka sila, madona? Je pač jokala naslednji večer. In naj bi kar tako popustila? Jim vedno, ko začnejo jokati, popolnoma ustrežete?

No, da ne dolgovezim, samo povem, da sem ji včeraj, ko sem jo pri babici prevzela, v avto nastavla dudo, razrezano. Pa sva jo poiskali in ugotovili, da jo je verjetno ena miška zgrizla. Nič ni jokala in sva se lepo zmenili, da greva v zameno, če jo vrže v smeti, v trgovino po igračko in bonbončke. Se je strinjala, tako sva naredili, je doma dudo vrgla v smeti in je niti omenila ni, ko je šla spat, spala pridna celo noč, zjutraj o dudi ne mu ne bu.
No, zdej pa samo upam, da bo tudi nocoj tako, potem smo pa menda že na konju.

Aja, sem ji bila pripravljena v trgovini kupiti, ma karkoli bi si izbrala, tudi te otroške klaviature za 50 EUR ali še več, a moje skromno dete je ostalo pri knjigici in pri eni tisti vrečkici, ko je not nek konjiček. Mene so pa bile same oči. user posted image Najbolj se je pa razveselila, ko sem jo peljala med police z bonbončki v Mullerju in si je lahko sama izbrala kar je želela. Pa še za bratca. user posted image Uf, to je pa bilo nekaj, za kar se je splačalo dudo vreči stran. user posted image


_____________________________



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 8:29:22   
ZARA
No, vidiš. Nobene panike, spljoh.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 8:34:01   
Nika v službi
O, Pety, super!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 8:52:49   
dreamhorse
Pri nas bo tudi problem z dudo, ker je velik dudar... Ampak, jo bomo vzeli, ko bo čas za to... Nič na silo, brez kakršniholi traum. Zdaj lahko rečem, ko še nisem poskusila. Sestrina tamala jo je imela kr dolgo, pa jo je potem sama vrgla v smeti, mali pa jo je pri obisku pri zobarju dal v nahrbtnik in nikoli več vzel ven. Bomo že...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:00:20   
liliana
No, tu je pa nekaj kar pravi en strokovnjak.......meni je približno isto povedal kolega, ki je zobozdravnik, namreč da duda pri otrocih sploh ni tak problem, kot se predstavlja in da t.i. odprti ugriz ni toliko posledica dude (ali palca) kot recimo drugih dejavnikov, kjer ima velik vpliv tudi genetika.....

Ortodont dr. Leon Herman o posledicah sesanja palca pravi takole:
Sesanje palca je najbolj pogosta in trdovratna razvada pri otrocih. Če otrok s sesanjem preneha do približno četrtega leta, posledice niso tako hude, če pa se sesanje nadaljuje dlje časa, pride do spremembe funkcije v celotnem ustnem sistemu. Torej, če so usta zaprta, je jezik na nebu, če pa so odprta, jezik pade dol in počiva na spodnjem delu. Otrok, ki sesa palec ali kateri drugi prst, pa ima usta odprta in tako jezik ni na mestu, kjer bi moral biti. V takem položaju pride do tega, da je zgornja čeljust preozka, zobje zato lezejo naprej, predvsem pa jih naprej potiska jezik. Največkrat tako pride do odprtega ugriza v vertikalni smeri, kot v smeri naprej in nazaj.

Kako lahko v takem primeru pomaga ortodont?
Ortodont težko pomaga otroku, dokler ta ne preneha s sesanjem. Otrokom lahko pomagamo z vestibularnimi ploščicami, ki so nameščene med jezikom in zobmi, to otroku pomaga, da je njegov jezik na pravem mestu, da lepo diha skozi nos in ima usta zaprta.
Preden otrok ne preneha s sesanjem ter ni dovolj star in zrel, ne predpisujemo zobnih aparatov.

Kaj pa duda?
Vsekakor je bolj primerna kot palec ali kateri drug prst, saj imajo dude anatomsko obliko in so skoraj neškodljive. Zato je še vedno boljša tolažilka kot prst. Res je, da se otrok tudi od dudice lahko težko odvadi, a še vedno ni primerljivo s posledicami, ki jih lahko pusti sesanje palca.
 
Moja hčerka bo čez dva meseca stara 4 leta in ima dudo še vedno.....za zaspati in za cartanje.......in ne mislim ji te razvade, ki jo še sprošča obenem, še odvzemati.....jo bo že enkrat dala vstran, tako kot je plenico.....brez nekega stresa in joka......

< Sporočilo je popravil liliana -- 9.3.2011 9:02:06 >

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?